zaburzenia hormonalne. jak długo się leczyłyście? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-25, 12:30   #1
truskawa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 137

zaburzenia hormonalne. jak długo się leczyłyście?


W poniedziałek idę na badania hormonalne ponieważ mam jakieś zaburzenia przez ktore nad ustami pojawił mi się wąsik, od 3mcy nie mam okresu, strasznie wypadają mi włosy i skóra na twarzy jest bardzo sucha i się łuszczy. Lekarka powiedziała,że mam nadmiar androgenu jak się nie mylę. Czy któraś z Was miała taki problem? jeśli tak to jak długo trwało leczenie i po jakim czasie zaburzenia znikły i wszystko wróciło d0 normy???
truskawa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 12:53   #2
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: zaburzenia hormonalne. jak długo się leczyłyście?

Witam ja też ma zaburzenia hormonalne , a mianowicie za wysoka prolaktynę . Moje objawy to :plamienia pomiędzy miesiączkami, wypadające włosy i nerwowość. Od stycznia leczę sie Bromergonem ,lekarz powiedział ,że efekty dopiero po dwóch miesiącach ,a ja nadal mam plamienia i nie wiem jak to długo jeszcze potrwa. Ale jedno wiem ,że z zaburzeniami hormonalnymi trzeba długo ,,walczyć''. A ty przypadkiem nie masz tez do czynienia z testosteronem???Pozdrawia m
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 15:08   #3
truskawa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 137
Dot.: zaburzenia hormonalne. jak długo się leczyłyście?

Możliwe,że też. Wszystko okaże się po badaniach jak beda wyniki. Skoro bierzesz od 2mcy leki to powinnaś juz chyba zauwazyć jakas poprawe? Nie jest lepiej?? ja straciłam juz połowe włosow i tym najbardziej sie martwie...;/
truskawa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 15:34   #4
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: zaburzenia hormonalne. jak długo się leczyłyście?

truskawa20, zależy jak silne leki dostaniesz, ale nie martw się, po 2 miesiącach powinnaś zauważyć poprawę. Gorzej, że po odstawieniu leków problemy na ogół wracają i to jest w tym wszystkim najgorsze...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 11:35   #5
kuleczka2610
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Dot.: zaburzenia hormonalne. jak długo się leczyłyście?

hey,wydaje mi sie ze cierpisz na hirsutyzm,czyli nadmierne owłosienie,dodam ze leczenie trwa kilka miesiecy,a nawet lat,cierpiala na to moja siostraaW tej chorobie czesto wystepuje nadmiar testosteronu co powinno sie leczyc,pewnie jestes nerwowa?Zrób wszystkie badania i idz z wynikami do lekarza

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

hey,ja tez lecze sie bromergonem miedzy innymi i tak samo jak ty nie widze poprawy kuracji,a biore te tableki prawie rok!Zaburzenia hormonalne to trudna sprawa i trzeba sie leczyc jak najwczesniej,gdyz leczenie trwa bardzo długo,u mnie najwazniejszy cel (dziecko)nie został osiagniety wiec to nie jest takie proste,mi lekarz kazal raz na pół roku robić badania aby ocenic jaki nastąpił postęp,zyczę powodzenia
kuleczka2610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 12:57   #6
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: zaburzenia hormonalne. jak długo się leczyłyście?

Cytat:
Napisane przez kuleczka2610 Pokaż wiadomość
hey,wydaje mi sie ze cierpisz na hirsutyzm,czyli nadmierne owłosienie,dodam ze leczenie trwa kilka miesiecy,a nawet lat,cierpiala na to moja siostraaW tej chorobie czesto wystepuje nadmiar testosteronu co powinno sie leczyc,pewnie jestes nerwowa?Zrób wszystkie badania i idz z wynikami do lekarza

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

hey,ja tez lecze sie bromergonem miedzy innymi i tak samo jak ty nie widze poprawy kuracji,a biore te tableki prawie rok!Zaburzenia hormonalne to trudna sprawa i trzeba sie leczyc jak najwczesniej,gdyz leczenie trwa bardzo długo,u mnie najwazniejszy cel (dziecko)nie został osiagniety wiec to nie jest takie proste,mi lekarz kazal raz na pół roku robić badania aby ocenic jaki nastąpił postęp,zyczę powodzenia
A mogę wiedzieć ile wynosiła twoja prolaktyna przy obciążeniu?? bo moja 15 razy wzrosła. Pozdrawiam
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 19:06   #7
malawielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 39
Dot.: zaburzenia hormonalne. jak długo się leczyłyście?

Truskawa ja równiez mam problem z hormonami męskimi mam za duży testosteron i androstadion mam trzy razy ponad norme. U mnie nie występuje nadmierne owłosienie tylko problem z miesiączką od roku sama sie nie pojawia musze ją wywoływać no i skłonność do tycia jem mało a mam lekką nadwagę, ciążko mi schudnąć. Właśnie jutro udaje sie do endokrynologa bo mój ginekolog rozłożył ręce i nie wie co mi jest inne chormony miałam w normie. Te hormony męski w moim przypadku mogą być problemem w nadnerczach bo nadnercza je produkują dlatego zapisałam sie na usg nadnerczy mam za 2 tyg. dużo czytałam i to może być dysfunkcja lub przyrost nadnerczy zobaczymy co powie lekarz.

Buźka bądz dobrej myśli i czekaj na wyniki. jak coś to służe pomocą
malawielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.