Książeczka sanepidowska - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-17, 19:11   #121
evelinaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 580
GG do evelinaa
Dot.: Książeczka sanepidowska

Nie musisz sama ich kupować. Powinnaś zgłosić się do sanepidu i tam dostaniesz wszystko łacznie z dokumentami i numerem konta, na które musisz przesłać kasę Na wyniki nie czeka się długo, chociaż to też zależy jak oddasz próbki... Jeżeli codziennie będziesz przynosić to wiadomo, że Ci szybciej zrobią badania. Niestety jest to też zależne od tego w jakich godzinach sanepid jest otwarty.

Przyspieszyć tej całej procedury się raczej nie da chociaż... no właśnie, jeżeli masz jakąś znajomą osobę. która pracuje w laboratorium lub w samym sanepidzie to myślę, że dałoby się to zrobić szybciej

Jest jeszcze jedna możliwość, której osobiście nie polecam bo może się wydać, natomiast w naprawdę krytycznych przypadkach jest to 'najlepszy' sposób. Otóż są osoby, które zajmują się lewym wyrabianiem książeczek. Przychodzisz, płacisz i za parę godzin, najwyżej w następnym dniu, masz książeczkę.

Sama zdecyduj, który sposób wybierzesz
evelinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 09:39   #122
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Książeczka sanepidowska

Moja mama właśnie dzwoniła do ośrodka zdrowia, bo do sanepidu już zaniosłam co trzeba teraz czekam na wyniki, ale jeszcze czeka mnie badanie krwi, moczu i rentgen płuc.

No i chciałyśmy się dowiedzieć ile będą kosztowały te wszystkie badania, ktoś połączył mamę z jakąś lekarką z medycyny pracy i ta powiedziała, że ... uwaga, uwaga... książeczka jest ważna tylko w pracy u jednego pracodawcy i jeżeli zmieniamy pracodawcę to musimy robić wszystkie badania od nowa

Co to za bzdury? Czyżby się coś zmieniło w przepisach?

Jeżeli ta wstrętna baba wprowadza ludzi w błąd to najbliższym autobusem pojadę tam i zrobię awanturę za opowiadanie pierdołów Ciśnienie mi podskoczyło...




EDIT: u mnie w samym sanepidzie zostawia się 99 zł, 81 musi wpłynąć na konto przed zaniesieniem pierwszej próbki i 18 trzeba wpłacić w kasie też przed oddaniem próbki...
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 19:15   #123
evelinaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 580
GG do evelinaa
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Nija
No i chciałyśmy się dowiedzieć ile będą kosztowały te wszystkie badania, ktoś połączył mamę z jakąś lekarką z medycyny pracy i ta powiedziała, że ... uwaga, uwaga... książeczka jest ważna tylko w pracy u jednego pracodawcy i jeżeli zmieniamy pracodawcę to musimy robić wszystkie badania od nowa

Co to za bzdury? Czyżby się coś zmieniło w przepisach?

Jeżeli ta wstrętna baba wprowadza ludzi w błąd to najbliższym autobusem pojadę tam i zrobię awanturę za opowiadanie pierdołów Ciśnienie mi podskoczyło...
Komletna bzdura! Nie ma czegoś takiego, jestem o tym absolutnie przekonana Trzeba mieć tupet żeby opowiadać ludziom takie kłamstwa i liczyć na naiwnych, którzy w to uwierzą i zapłacą za kolejne badania.
evelinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 09:03   #124
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Książeczka sanepidowska

Dziewczyny, słuchajcie jaki dżinks. W przychodni rejonowej (tak - REJONOWEJ) u mojej koleżanki pod Warszawą można sobie wyrobić książeczkę i nie trzeba jeździć do sanepidu. Dziwne. Zawsze myślałam ze to tylko w sanepidzie mozna...
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 18:45   #125
kasssiac90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 27
Dot.: Książeczka sanepidowska

No już po wizycie w sanepidzie... Zapłaciłam 75 zł.. (Skąd w różnych miastach taka rozbieżność cen?) no a teraz tylko po wyniki we wtorek.. Ale i tak wyjdzie mi więcej, bo muszę dojeżdżać do tej stacji.. Ehh.. kolejny minus mieszkania w małym miasteczku.. W ogóle dużo zabawy z tą książeczką.. A no i mam pytanie.. Czy z wynikami muszę iść do lekarza w moim mieście, czy jakiegoś ze specjalnymi uprawnieniami?
kasssiac90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 18:06   #126
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Książeczka sanepidowska

Dziewczyny, mam już książeczkę, zrobiłam wszystkie badania, w książeczce mam podpis i pieczątkę lekarza. 1 lipca idę do pracy pierwszy raz.

I właśnie na górze tej książeczki jest biały prostokąt i miejsce na pieczątkę pracodawcy. A jeśli zmienię pracodawcę? U obecnej będę pracować najwyżej do końca sierpnia (a może do końca lipca).

A w ogóle, to tę książeczkę przechowuję ja czy pracodawca? (Widzę napis na dole "książeczkę zdrowia przechowuje osoba badana" - a jak pracodawca będzie miał kontrolę (nie wiem skąd, ale zdarza się to jak wykaże, że ja, zatrudniona u niej osoba mam tę wymaganą książeczkę?

__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 19:38   #127
la primavera
Wtajemniczenie
 
Avatar la primavera
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 848
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam już książeczkę, zrobiłam wszystkie badania, w książeczce mam podpis i pieczątkę lekarza. 1 lipca idę do pracy pierwszy raz.

I właśnie na górze tej książeczki jest biały prostokąt i miejsce na pieczątkę pracodawcy. A jeśli zmienię pracodawcę? U obecnej będę pracować najwyżej do końca sierpnia (a może do końca lipca).

A w ogóle, to tę książeczkę przechowuję ja czy pracodawca? (Widzę napis na dole "książeczkę zdrowia przechowuje osoba badana" - a jak pracodawca będzie miał kontrolę (nie wiem skąd, ale zdarza się to jak wykaże, że ja, zatrudniona u niej osoba mam tę wymaganą książeczkę?

też mnie to ciekawi.


Włąśnie jestem na etapie wyrabiania książeczki, koszt 57zł za badania.
Szukam taniego lekarza medycyny pracy w poznaniu, znacie kogoś?
la primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-30, 08:13   #128
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam już książeczkę, zrobiłam wszystkie badania, w książeczce mam podpis i pieczątkę lekarza. 1 lipca idę do pracy pierwszy raz.

I właśnie na górze tej książeczki jest biały prostokąt i miejsce na pieczątkę pracodawcy. A jeśli zmienię pracodawcę? U obecnej będę pracować najwyżej do końca sierpnia (a może do końca lipca).

A w ogóle, to tę książeczkę przechowuję ja czy pracodawca? (Widzę napis na dole "książeczkę zdrowia przechowuje osoba badana" - a jak pracodawca będzie miał kontrolę (nie wiem skąd, ale zdarza się to jak wykaże, że ja, zatrudniona u niej osoba mam tę wymaganą książeczkę?

Jakieś 4 lata temu było tak, że książeczkę przechowywał pracodawca (właśnie na wypadek kontroli) a jak Cię zwalniał to Ci ją oddawał. Chyba, że się przepisy zmieniły.
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 08:36   #129
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
Jakieś 4 lata temu było tak, że książeczkę przechowywał pracodawca (właśnie na wypadek kontroli) a jak Cię zwalniał to Ci ją oddawał. Chyba, że się przepisy zmieniły.
Ja pracując w zeszłym roku musiałem tylko przynieść książeczkę do wglądu do działu HR, zrobili z tego ksero i książeczkę dostałem do domu.
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 10:00   #130
Rogusia_007
Raczkowanie
 
Avatar Rogusia_007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 209
Dot.: Książeczka sanepidowska

Mój pracodawca ją ma. Zresztą po co ona ma mi leżeć w domu??
I jest tak jak pisze Aaś.
__________________
Szczęśliwi razem...

Rogusia_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 13:48   #131
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: Książeczka sanepidowska

Dzisiaj dowiedziałam sie pewnej rzeczy od koleżanki. Otóż przekazano jej informacje że od 2007 roku, książeczkę może podbić lekarz rodzinny na podstawie badań. i faktycznie była on u swojego lekarza, on powiedział że powinna ona pójść do medycyny pracy, ale przekazała mu informacje które dostala od innych lekarzy i podbił jej książeczkę. I w sumie nie wiem co z tym zrobić, jakby co zawsze zaoszczedzi sie pieniadze, ale żeby później ktoś sie nie doczepił i czy w sumie mój rodzinny przedłuży książeczkę
__________________
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem"
Arthur Schopenhauer
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 15:33   #132
lapus
Wtajemniczenie
 
Avatar lapus
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 2 651
Dot.: Książeczka sanepidowska

Też słyszałam że bez problemu lekarz rodzinny podbija
__________________

Gonna walk because it would save me
And my fragility could kill me
Is this the best I can be?
Is this the best I can give?
lapus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 16:05   #133
Millla
Raczkowanie
 
Avatar Millla
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 71
Dot.: Książeczka sanepidowska

Zgadza się - rodzinny, ja właśnie się dorobiłam książeczki i moja lekarka podbiła ją bez problemu mówiła tylko, że lepiej iść do lekarza pracy, bo on mi da bezterminowo, a ona tylko na jakiśtam czas określony. Ale nie zajmowałam się tym jakoś bardziej, potrzebna mi tylko do pracy na wakacje
__________________
1 nowa (ś)wiadomość
Millla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 17:13   #134
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: Książeczka sanepidowska

Ja robilam ksiazeczke sanepidowska ok. roku temu, tzn same badania przed wakacjami a wpis ostateczny i wyzta u lekarza medycyny pracy- w paznierniku.
Kosztowalo mnie to 60 zł kał i 30 zł wpis, krew mialam ze skierowania.

I napisane jest tam, ze mam ja wazna do 2010. Ale kumpela i siostra ktore robily kilka tygodni pozniej, mialy juz wazna tylko jeden rok.

W trakcie podobno zmienily sie przepisy i ksiazeczka jest wazna do czasu, kiedy nie zmienia sie pracodawcy.
Tylko nie mam pojecia jak to wyglada w pracy hostessy, bo własnie jako hostessa pracuje. Przeciez stoje w miesiacu dla kilku agencji, zaleznie gdzie jest lepsza akcja.

i hostessy rzeczywiscie zostawiaja ksiazeczki u obłusgi w supermakrecie na wypadek kontroli. Wrecz nie da sie wejsc do wiekszych supermarketów bez ksiazeczki, taki jest rygor
__________________
Dbam o włoski. Piję drożdze. Ćwiczę fitness i trening Ewy Chodakowskiej. Jestem wege.
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 20:21   #135
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez fortepianistka Pokaż wiadomość
\ Wrecz nie da sie wejsc do wiekszych supermarketów bez ksiazeczki, taki jest rygor
Da się
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 21:45   #136
Rogusia_007
Raczkowanie
 
Avatar Rogusia_007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 209
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez fortepianistka Pokaż wiadomość
Ja robilam ksiazeczke sanepidowska ok. roku temu, tzn same badania przed wakacjami a wpis ostateczny i wyzta u lekarza medycyny pracy- w paznierniku.
Kosztowalo mnie to 60 zł kał i 30 zł wpis, krew mialam ze skierowania.

I napisane jest tam, ze mam ja wazna do 2010. Ale kumpela i siostra ktore robily kilka tygodni pozniej, mialy juz wazna tylko jeden rok.

W trakcie podobno zmienily sie przepisy i ksiazeczka jest wazna do czasu, kiedy nie zmienia sie pracodawcy.
Tylko nie mam pojecia jak to wyglada w pracy hostessy, bo własnie jako hostessa pracuje. Przeciez stoje w miesiacu dla kilku agencji, zaleznie gdzie jest lepsza akcja.

i hostessy rzeczywiscie zostawiaja ksiazeczki u obłusgi w supermakrecie na wypadek kontroli. Wrecz nie da sie wejsc do wiekszych supermarketów bez ksiazeczki, taki jest rygor
Kierowniczka praktyk w szkole mówiła, że wszedł w życie jakiś przepis, że lekarz medycyna pracy może podbić książeczkę bezterminowo. Tzn. jest ona ważna do momentu zarażenia się bakterią salmonelli i shigelli. Więc zamiast daty następnego badania jest kreska. Lekarz jednak nie chciał mi podbić bezterminowo. Nie wiem dlaczego...
__________________
Szczęśliwi razem...

Rogusia_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 21:56   #137
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Da się
Trzeba mięć jeżeli w hiper jest sprzedawana żywność.
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 22:02   #138
lapus
Wtajemniczenie
 
Avatar lapus
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 2 651
Dot.: Książeczka sanepidowska

dokładnie.
__________________

Gonna walk because it would save me
And my fragility could kill me
Is this the best I can be?
Is this the best I can give?
lapus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 22:35   #139
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Książeczka sanepidowska

Ja pracowałem na dziale komputerowym dla Grupy Metro (akurat w Makro), ale jako, że na hali jest sprzedawana też żywność musiałem mieć książeczkę
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-02, 12:42   #140
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez MHS Pokaż wiadomość
Ja pracowałem na dziale komputerowym dla Grupy Metro (akurat w Makro), ale jako, że na hali jest sprzedawana też żywność musiałem mieć książeczkę

Tak, wiem o tym

Tylko Rogusia pisała, że nie da się wejść bez, a ja napisałam, że się da- jestem na to żywym dowodem
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 13:13   #141
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Książeczka sanepidowska

A ja mam takie pytanie. Wyrobiłam sobie ksiażeczkę w lipcu 2007 roku. Byłam u lekarza medycyny pracy, żeby mi podbił. W rubryce"ważna do" mam napisane "zgodnie z przepisami". Tylko co to znaczy? Bezterminowo? Może ktoś się orientuje, bardzo proszę o pomoc.
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 20:11   #142
Rogusia_007
Raczkowanie
 
Avatar Rogusia_007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 209
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Tak, wiem o tym

Tylko Rogusia pisała, że nie da się wejść bez, a ja napisałam, że się da- jestem na to żywym dowodem
To nie ja napisałam fortepianistka
__________________
Szczęśliwi razem...

Rogusia_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 10:46   #143
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Rogusia_007 Pokaż wiadomość
To nie ja napisałam fortepianistka

ups
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 12:07   #144
wpaula
Wtajemniczenie
 
Avatar wpaula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 689
Dot.: Książeczka sanepidowska

nie wiecie co ile trzeba odnawiac przeswietlenie pluc ???
__________________
Razem od 7.01. 2004 był w 2013r
W 7cs udało się
Nasz Skarbek juz na swiecie
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ffv9k4cd.png
wpaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 17:48   #145
Rogusia_007
Raczkowanie
 
Avatar Rogusia_007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 209
Dot.: Książeczka sanepidowska

u mnie nie trzeba odnawiać prześwietlenia do płuc... Tzn w szkole nie trzeba bylo
A tak zapytam... To do pracy?? Bo jeżeli do pracy i miałaś już robione to powtarza się wszystkie badania co tyle lat na ile lekarz napisał Ci na skierowaniu do pracy...
__________________
Szczęśliwi razem...

Rogusia_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 18:35   #146
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: Książeczka sanepidowska

Ja bylam tydzine temu dowiedziec sie o wyrobienie ksiazeczki sanepidowskiej,otz kosztuje (w Łodzi) 66zl.Wiadomo 3 razy pod rzad probki kalu trzeba przyniesc. Kazali mi isc jeszcze na rejon o ewentualne inne badania potrzebne.Wiec poszlam i pani doktur dala mi jeszcze na przeswietlenie pluc .
Na ksiazeczke czeka sie tydzien czasu od przyniesienia ostatniej probki kalu.
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 00:30   #147
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez fortepianistka Pokaż wiadomość

W trakcie podobno zmienily sie przepisy i ksiazeczka jest wazna do czasu, kiedy nie zmienia sie pracodawcy.
Tylko nie mam pojecia jak to wyglada w pracy hostessy, bo własnie jako hostessa pracuje. Przeciez stoje w miesiacu dla kilku agencji, zaleznie gdzie jest lepsza akcja.
Skąd masz takie informacje? Moja mama też tak usłyszała od jednej babki z ośrodka zdrowia. Może to faktycznie prawda?

Ale przecież to byłoby bez sensu

Miałam wyrobioną książeczkę specjalnie do pracy w sklepie spożywczym. Zrezygnowałam po 3 dniach. Książeczkę będę mogła sobie odebrać z biura. A jeśli pracodawca już wbił mi tam pieczątkę (na okładce mojej książeczki było miejsce na pieczątkę pracodawcy właśnie) to co? Tyle pieniędzy mi przepadło?

A może jeżeli zmienia się pracodawcę to trzeba kupić nową książeczkę i tylko iść do lekarza, a nie kolejny raz badać kał? Ale to też bez sensu...

Takie rzeczy to tylko w Polsce...


Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 01:00   #148
wpaula
Wtajemniczenie
 
Avatar wpaula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 689
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Rogusia_007 Pokaż wiadomość
u mnie nie trzeba odnawiać prześwietlenia do płuc... Tzn w szkole nie trzeba bylo
A tak zapytam... To do pracy?? Bo jeżeli do pracy i miałaś już robione to powtarza się wszystkie badania co tyle lat na ile lekarz napisał Ci na skierowaniu do pracy...
tak do pracy
__________________
Razem od 7.01. 2004 był w 2013r
W 7cs udało się
Nasz Skarbek juz na swiecie
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ffv9k4cd.png
wpaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 17:31   #149
daga :)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: piła/bydgoszcz/toruń
Wiadomości: 205
GG do daga :) Send a message via Skype™ to daga :)
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
Skąd masz takie informacje? Moja mama też tak usłyszała od jednej babki z ośrodka zdrowia. Może to faktycznie prawda?

Ale przecież to byłoby bez sensu

Miałam wyrobioną książeczkę specjalnie do pracy w sklepie spożywczym. Zrezygnowałam po 3 dniach. Książeczkę będę mogła sobie odebrać z biura. A jeśli pracodawca już wbił mi tam pieczątkę (na okładce mojej książeczki było miejsce na pieczątkę pracodawcy właśnie) to co? Tyle pieniędzy mi przepadło?

A może jeżeli zmienia się pracodawcę to trzeba kupić nową książeczkę i tylko iść do lekarza, a nie kolejny raz badać kał? Ale to też bez sensu...

Takie rzeczy to tylko w Polsce...


Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
pierwsze słyszę... książeczkę wyrabiałam ponad rok temu. potrzebowałam do pracy jako hostessa, także praktycznie tylko na wejście do hipermarketu, więc pieczątki pracodawcy nawet nie miałam. teraz na stałe ma ją mój pracodawca ze stoiska gastronomicznego, gdzie czasami pomagam, ale nie sądzę, że wstawił mi pieczątkę i czy dla kontroli z sanepidu ma to w ogóle jakieś znaczenie. a z tego co widziałam, to sanepid nawet nie patrzy na zgodność danych, a co dopiero na jakąkolwiek pieczątkę
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
daga :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 08:39   #150
sungold
Rozeznanie
 
Avatar sungold
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 833
Dot.: Książeczka sanepidowska

mnie w sanepiddzie kosztowało 51 zł i pieczatka lekarza 30zl, na szczecie wypisal 'nastpene badanie - w zaleznosci od stanu zdrowia'. jednak dowiedzialam sie, ze musze zrobic jeszcze krew, mocz i rtg. ale mam juz pieczatke od lekarza, wiec nie rozumiem czemu wymagaja tego(moze kolezanka cos nie dopowiedziala, ze mamy pieczatki). i teraz mam pytanie czy lekarz moze dac na to skeirowanie, czy tez otrzymanie tego graniczy z cudem? i teraz rozumiem, ze wyniki maja mi wpisac do ksiazeczki? czy lekarz musi znowu to podpisac?a badanie krwi to jakie robic? morfologie czy WR?
sungold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 15:08:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.