Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-20, 16:11   #1471
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, stosowała może któraś kiedyś macerat z marchwi?? podobno w ilości ok.2% delikatnie barwi skórę i działa jak naturalny bronzer
ja nie, ale chętnie bym to przetestowała albo jeszcze lepiej pozwoliła komus to zrobić trochę się obawiam o kolor jaki z tego mógłby się pojawić hmmmm.....
Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Musze pochwalić tamanu - stosuję od tygodnia i juz widze delikatne działanie na przetłuszczanie i wypryski.
olej z tamanu to ostatnio mój ulubieniec na zmianę z olejem z kiełków pszenicy są świetne pięknie się wchłaniają nie zapychają i tak dziwnie rozświetlają skórę, że jest taka zdrowa i jędrna o pięknym kolorycie

mam jeszcze pytanko .....
bardzo mnie ostatnio kusi.... ulepszanie szamponów olejami hmmm ... nie wiem czy to ma sens, ale czytałam na innych wątkach, że dziewczyny dodają olejek rycynowy czy z miodli indyjskiej do szamponu podobno dzięki temu włosy im szybciej rosną i są zdrowsze .... więc idąc tą drogą hihihi jakby tak dodać pantenolu i keratynki i rycynki i co tam jeszcze dobrego na włoski w lodówce leży nie wypali mi taka mieszanka włosów ??????

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-06-20 o 16:17
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-20, 20:54   #1472
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
ja nie, ale chętnie bym to przetestowała albo jeszcze lepiej pozwoliła komus to zrobić trochę się obawiam o kolor jaki z tego mógłby się pojawić hmmmm.....


olej z tamanu to ostatnio mój ulubieniec na zmianę z olejem z kiełków pszenicy są świetne pięknie się wchłaniają nie zapychają i tak dziwnie rozświetlają skórę, że jest taka zdrowa i jędrna o pięknym kolorycie

mam jeszcze pytanko .....
bardzo mnie ostatnio kusi.... ulepszanie szamponów olejami hmmm ... nie wiem czy to ma sens, ale czytałam na innych wątkach, że dziewczyny dodają olejek rycynowy czy z miodli indyjskiej do szamponu podobno dzięki temu włosy im szybciej rosną i są zdrowsze .... więc idąc tą drogą hihihi jakby tak dodać pantenolu i keratynki i rycynki i co tam jeszcze dobrego na włoski w lodówce leży nie wypali mi taka mieszanka włosów ??????
Wiesz, nic nie zaszkodzi, ale możesz mieć wrażenie niedomytych włosów, rycyna jest dość tłusta, nie wiem jak z neem. Panthenol możesz dać do szamponu Lepsze efekty dadzą Ci oleje nakładane na noc, ale rano zmywane szamponem
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 09:34   #1473
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Wiesz, nic nie zaszkodzi, ale możesz mieć wrażenie niedomytych włosów, rycyna jest dość tłusta, nie wiem jak z neem. Panthenol możesz dać do szamponu Lepsze efekty dadzą Ci oleje nakładane na noc, ale rano zmywane szamponem
dzięki tylko właśnie oleje na noc dla mnie odpadają... nie usnęłabym .... zastanawiam się bo wszyscy generalnie narzekają że nie mogą znaleźć odpowiedniego dla siebie szamponu (mam ten sam problem) i na jakość szamponów oraz obecność w nich ciężkich detergentów typu SLS,,,.... nie rozumiem czemu ani mazidła ani BU czy ZSK itd nie maja takich propozycji ??? sama bardzo chętnie umiksowałabym sobie taki delikatny szampon z dużą ilością nieobciążających włosy dobroci .... może ktoś ma przepis na takie cudo???

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-06-21 o 09:37
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 10:40   #1474
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
dzięki tylko właśnie oleje na noc dla mnie odpadają... nie usnęłabym .... zastanawiam się bo wszyscy generalnie narzekają że nie mogą znaleźć odpowiedniego dla siebie szamponu (mam ten sam problem) i na jakość szamponów oraz obecność w nich ciężkich detergentów typu SLS,,,.... nie rozumiem czemu ani mazidła ani BU czy ZSK itd nie maja takich propozycji ??? sama bardzo chętnie umiksowałabym sobie taki delikatny szampon z dużą ilością nieobciążających włosy dobroci .... może ktoś ma przepis na takie cudo???
Z tego co wiem na Mazidłach są przepisy na szmapony tylko że one zawierają niestety sporo składników...

Co do maceratu marchwiowego - zostanę etatowym królikiem zacznę od używania w stężeniu 2% i liczę że nie zostawi to wściekłego pomarańczu na mej buźce
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 10:44   #1475
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem na Mazidłach są przepisy na szmapony tylko że one zawierają niestety sporo składników...

Co do maceratu marchwiowego - zostanę etatowym królikiem zacznę od używania w stężeniu 2% i liczę że nie zostawi to wściekłego pomarańczu na mej buźce
to trzymam kciuki daj znać jakie efekty
ja się ostatnio potraktowałam czerwonym olejem palmowym zabawa przednia
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 16:43   #1476
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo

Ja miałam tak przy hydrolacie z kocanki. Gdy smarowałam nim twarz, miejsca po wypryskach, gdzie są blizny, były bardziej czerwone, po prostu bardziej wyraźne, chociaż ogólnie miałam niemalże całą twarz zarumienioną, ale rano zastałam twarz się z lekko zagojonymi śladami i bez rumienia
po opisie sądząc mamy to samo a mozesz mi zdradzic z ktorego sklepu mialas ten hydrolat? i czy inne hydrolaty tez powoduja takie objawy u Ciebie? Wybacz dociekliwosc, ale nie wiem czy decydowac sie na kolejny z tej samej firmy czy szukac innej, która stosuje inny konserwant.
A z tym konserwantem to ciezko, bo o ile na BU jest podane czego dodaja to na Mazidlach wczytywalam sie i wczytywalam i nie znalazlam.
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 21:44   #1477
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
dzięki tylko właśnie oleje na noc dla mnie odpadają... nie usnęłabym .... zastanawiam się bo wszyscy generalnie narzekają że nie mogą znaleźć odpowiedniego dla siebie szamponu (mam ten sam problem) i na jakość szamponów oraz obecność w nich ciężkich detergentów typu SLS,,,.... nie rozumiem czemu ani mazidła ani BU czy ZSK itd nie maja takich propozycji ??? sama bardzo chętnie umiksowałabym sobie taki delikatny szampon z dużą ilością nieobciążających włosy dobroci .... może ktoś ma przepis na takie cudo???
A próbowałaś? U mnie babydream zmył metodą kubeczkową, szampon z Fitomedu również, choć zawiera sls, ale daleko w składzie. Mazidła mają propozycję na szampony, jak napisała wcześniej viki
Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
po opisie sądząc mamy to samo a mozesz mi zdradzic z ktorego sklepu mialas ten hydrolat? i czy inne hydrolaty tez powoduja takie objawy u Ciebie? Wybacz dociekliwosc, ale nie wiem czy decydowac sie na kolejny z tej samej firmy czy szukac innej, która stosuje inny konserwant.
A z tym konserwantem to ciezko, bo o ile na BU jest podane czego dodaja to na Mazidlach wczytywalam sie i wczytywalam i nie znalazlam.
Niedawno w biochemię się zagłębiłam, mimo, że się udzielam na ten temat, to doświadczenie nikłe. Sądzę, że wypróbuję inne hydrolaty w lipcu, jeśli uda mi się zdobyć pracę A kocanka była z BU i na razie to jedyny hydrolat jaki próbowałam Do Mazideł możesz napisać z zapytaniem o konserwanty, choć nie wiem czy odpiszą, bo mi coś nie chcą do tej pory
A, i zapomniałam dodać, że się kwaszę, do tego stosuję maść Epiduo, przez co moja skóra łatwo się czerwieni. Chociaż bez tej maści, bo dopiero po nie dawno stosuję, przy kwasach też się czerwieniłam na początku.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-21, 22:33   #1478
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Niedawno w biochemię się zagłębiłam, mimo, że się udzielam na ten temat, to doświadczenie nikłe. Sądzę, że wypróbuję inne hydrolaty w lipcu, jeśli uda mi się zdobyć pracę A kocanka była z BU i na razie to jedyny hydrolat jaki próbowałam Do Mazideł możesz napisać z zapytaniem o konserwanty, choć nie wiem czy odpiszą, bo mi coś nie chcą do tej pory
dzieki za odpowiedz, moj hydrolat tez byl z BU wiec chyba wstepnie oskarżę konserwant
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-21, 23:33   #1479
krycha?
Raczkowanie
 
Avatar krycha?
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Co do maceratu marchwiowego - zostanę etatowym królikiem zacznę od używania w stężeniu 2% i liczę że nie zostawi to wściekłego pomarańczu na mej buźce
Ja już zakrólikowałam jakiś czas temu - użyłam wymieszany macerat z żelem HA na noc (efekty wizualne po wypaćkaniu się lepiej przespać ). Rano resztki wściekłego pomarańczu zmyłam bez problemu, więc nie ma obaw, że jakoś trwale zabarwi przy pierwszym użyciu (z poduszki też się sprało)
__________________
szczęście jest jak Tour de France - długo się czeka, a potem chwila i po wszystkim
krycha? jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:14   #1480
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
A próbowałaś? U mnie babydream zmył metodą kubeczkową, szampon z Fitomedu również, choć zawiera sls, ale daleko w składzie. Mazidła mają propozycję na szampony, jak napisała wcześniej viki
.
chodziło mi o to, że nie zasnęłabym z olejem na głowie(wydaje mi się że chodziło Ci o trudność usunięcia go rano w odp.) jakąś taką osobistą schiiiizę mam no i szkoda mi pościeli a nie wyobrażam sobie owijać głowy na noc w jakieś "zabezpieczniki" zreszta tż pewnie by tego tez nie zniósł choć pewnie warto byłoby zobaczyć jego minę /ze zmyciem olejów nie miałam nigdy problemów/
u mnie niestety ani babydream ani pokrzywa/tatarak barwy ani hipp ani fitomed nie robią jak powinny/ostatni i tak jest najlepszy/ do szału doprowadzają mnie już te szampony .... właśnie dzięki viki odnalazłam je na mazidłach niestety składy nie wyglądają mi zbyt zachęcająco tym bardziej, że u mnie pantenol powoduje " urzekający cielęcy przyliz" nie poddaję się jednak i kupuję dalej .... z tego przesytu szampony pełnią u mnie w domu wiele nieprzewidzianych przez producenta funkcji
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 11:38   #1481
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez krycha? Pokaż wiadomość
Ja już zakrólikowałam jakiś czas temu - użyłam wymieszany macerat z żelem HA na noc (efekty wizualne po wypaćkaniu się lepiej przespać ). Rano resztki wściekłego pomarańczu zmyłam bez problemu, więc nie ma obaw, że jakoś trwale zabarwi przy pierwszym użyciu (z poduszki też się sprało)
O to fajnie a efekt brązujący był?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 12:13   #1482
krycha?
Raczkowanie
 
Avatar krycha?
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
O to fajnie a efekt brązujący był?
nie było, ale ja użyłam tylko raz
__________________
szczęście jest jak Tour de France - długo się czeka, a potem chwila i po wszystkim
krycha? jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 12:44   #1483
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

czy miał ktoś może "Zestaw - Serum-olejek antyoksydacyjny GRANAT EKO" z BU? dorzuciłam go do zamówienia w ostatniej chwili i teraz mam wątpliwości czy to był dobry pomysł??? flavo c po długiej walce i próbie użycia na różne sposoby nie było niestety dla mnie no i tak miałam nadzieję, że może to....
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 14:16   #1484
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mam chęć na olej konopny lub wiesiołkowy, tylko nie wiem, który z nich lepiej nada się do skóry tłustej. Macie porównanie tych dwóch olei?
No a teraz jeszcze przeczytałam wypowiedź Aurelli na temat tamanu i tego z kiełków pszenicy... Możecie coś więcej powiedzieć na ich temat?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 21:32   #1485
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
chodziło mi o to, że nie zasnęłabym z olejem na głowie(wydaje mi się że chodziło Ci o trudność usunięcia go rano w odp.) jakąś taką osobistą schiiiizę mam no i szkoda mi pościeli a nie wyobrażam sobie owijać głowy na noc w jakieś "zabezpieczniki" zreszta tż pewnie by tego tez nie zniósł choć pewnie warto byłoby zobaczyć jego minę /ze zmyciem olejów nie miałam nigdy problemów/
u mnie niestety ani babydream ani pokrzywa/tatarak barwy ani hipp ani fitomed nie robią jak powinny/ostatni i tak jest najlepszy/ do szału doprowadzają mnie już te szampony .... właśnie dzięki viki odnalazłam je na mazidłach niestety składy nie wyglądają mi zbyt zachęcająco tym bardziej, że u mnie pantenol powoduje " urzekający cielęcy przyliz" nie poddaję się jednak i kupuję dalej .... z tego przesytu szampony pełnią u mnie w domu wiele nieprzewidzianych przez producenta funkcji
No cóż próbą błędów jakiś znajdziesz A ręcznik na poduchę? Ja tak robię
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 07:23   #1486
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Mam chęć na olej konopny lub wiesiołkowy, tylko nie wiem, który z nich lepiej nada się do skóry tłustej. Macie porównanie tych dwóch olei?
No a teraz jeszcze przeczytałam wypowiedź Aurelli na temat tamanu i tego z kiełków pszenicy... Możecie coś więcej powiedzieć na ich temat?
konopny jest bardzo lekki, szybko i dobrze się wchłania. natomiast wiesiołek bardziej tłusty i cięższy, gorzej i dłużej się wchłania
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 09:00   #1487
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
No cóż próbą błędów jakiś znajdziesz A ręcznik na poduchę? Ja tak robię
ręcznik też nie przejdzie... zbyt cenię sobie komfort spania ale tyle co nakładam powinno wystarczyć.... a tak notabene zastanawiam się czy faktycznie ile te oleje działają po nałożeniu na włosy??? zwykle jest tak że coś działa określony czas a potem to już tylko naszej psychice się wydaje że dalej działa..... hmmmm.......????

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-06-24 o 09:03
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 10:40   #1488
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej! Mam pytanko - szukam oleju kokosowego do kupienia i znalazłam jeden w sklepie "kuchnie swiata" i teraz mam pytanie. Na oleju pisało tylko 100%olej kokosowy- jak się rozpoznaje czy jest rafinowany czy nie? Konsystencję miał taką jak np. obecny który posiadam z mazideł - czyli białe jakby grudki/platki kokosowe i był stały. Czy będzie ok? dodam ze ma pojemnośc 250ml i kosztuje 11 zł.
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 10:59   #1489
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
Hej! Mam pytanko - szukam oleju kokosowego do kupienia i znalazłam jeden w sklepie "kuchnie swiata" i teraz mam pytanie. Na oleju pisało tylko 100%olej kokosowy- jak się rozpoznaje czy jest rafinowany czy nie? Konsystencję miał taką jak np. obecny który posiadam z mazideł - czyli białe jakby grudki/platki kokosowe i był stały. Czy będzie ok? dodam ze ma pojemnośc 250ml i kosztuje 11 zł.
Musisz powąchać - jaka ładny kokosowy zapach to jest nierafinowany a jak nie ma to jest rafinowany
A nie pamiętasz jakiej firmy był ten olej? np. Efavit na pewno jest nierafinowany ( opakowanie z sieloną zakrętką, na etykiecie jest wiatrak )
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-24, 12:56   #1490
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Musisz powąchać - jaka ładny kokosowy zapach to jest nierafinowany a jak nie ma to jest rafinowany
A nie pamiętasz jakiej firmy był ten olej? np. Efavit na pewno jest nierafinowany ( opakowanie z sieloną zakrętką, na etykiecie jest wiatrak )
Efavitu szukałam ale nie zanalazlam. Ten co widziała jest w takie szlanej butelce (jak ćwiartka wódki ) i niestety tak zabezpieczona ze powąchac się nie da . dodatkowo jest olej jakiegoś azjatyckiego pochodzenia i na ulotce sa tylko "krzaczki" a na naklejce tylko po polsku ze 100% olej. Byc moze nazwa firmy tez tam była ale nie zapamiętałam.
No trudno bedę szukać dalej ale dzięki za odpowiedź.
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 13:24   #1491
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyńki, czy olej z czarnej porzeczki można stosować bezpośrednio na skórę? Aktualnie używam konopnego oleju. Pozdrawiam.
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 14:45   #1492
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
Efavitu szukałam ale nie zanalazlam. Ten co widziała jest w takie szlanej butelce (jak ćwiartka wódki ) i niestety tak zabezpieczona ze powąchac się nie da . dodatkowo jest olej jakiegoś azjatyckiego pochodzenia i na ulotce sa tylko "krzaczki" a na naklejce tylko po polsku ze 100% olej. Byc moze nazwa firmy tez tam była ale nie zapamiętałam.
No trudno bedę szukać dalej ale dzięki za odpowiedź.
Ja bym spróbowała ogarnąć na Twoim miejscu jaka to firma,i poszukała w necie - tu często jest wiecej informacji niż na etykietach

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
Dziewczyńki, czy olej z czarnej porzeczki można stosować bezpośrednio na skórę? Aktualnie używam konopnego oleju. Pozdrawiam.
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-24, 17:45   #1493
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Mam chęć na olej konopny lub wiesiołkowy, tylko nie wiem, który z nich lepiej nada się do skóry tłustej. Macie porównanie tych dwóch olei?
No a teraz jeszcze przeczytałam wypowiedź Aurelli na temat tamanu i tego z kiełków pszenicy... Możecie coś więcej powiedzieć na ich temat?
Ja używam tamanu codziennie, miksuję z kremem. Fajny jest, szybciutko sie wchłania, mam wrażenie, że coś tam sobie troszeczkę działa na produkcję sebum. Tylko w przypadku TŻów i tego typu spraw to uwaga - śmierdzi
Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
Hej! Mam pytanko - szukam oleju kokosowego do kupienia i znalazłam jeden w sklepie "kuchnie swiata" i teraz mam pytanie. Na oleju pisało tylko 100%olej kokosowy- jak się rozpoznaje czy jest rafinowany czy nie? Konsystencję miał taką jak np. obecny który posiadam z mazideł - czyli białe jakby grudki/platki kokosowe i był stały. Czy będzie ok? dodam ze ma pojemnośc 250ml i kosztuje 11 zł.
Widze, że jesteś z Wrocławia, czy to przypadkiem nie w Magnolii się działo? Bo tez go ostatnio oglądałam i zastanawiałam się czy jest rafinowany czy nie
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 07:34   #1494
frisson
Przyczajenie
 
Avatar frisson
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, mam pytanie: czy mogę używać olejku herbacianego na wakacjach, gdy wychodzę na silne słońce (mieszam go z kremem nawilżającym) ?

Zastanawiałam się też czy nie osłabi on działania kremu z filtrem jak dodam kilka kropel .. Bo inaczej wysyp murowany
frisson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 10:32   #1495
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Widze, że jesteś z Wrocławia, czy to przypadkiem nie w Magnolii się działo? Bo tez go ostatnio oglądałam i zastanawiałam się czy jest rafinowany czy nie
tak w Magnoli
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 13:45   #1496
Andzia1971
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź i okolice
Wiadomości: 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czy olejki hydrofilowe z ZróbSobieKrem to to samo co olejki do mycia twarzy z BU?
Czy można używać ich tak jak zwykłych żeli, czy też tak jak mleczko do demakijażu (taki jest opis na ZróbSobieKrem) ?
Andzia1971 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-25, 15:31   #1497
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Andzia1971 Pokaż wiadomość
Czy olejki hydrofilowe z ZróbSobieKrem to to samo co olejki do mycia twarzy z BU?
Czy można używać ich tak jak zwykłych żeli, czy też tak jak mleczko do demakijażu (taki jest opis na ZróbSobieKrem) ?

Tak używa się ich tak samo,zmywa się nimi buzię jak żelem i także radzą sobie z makijażem.

Co do oleju kokosowego nie ma szans żeby tłoczony na zimno tak mało kosztował, to na pewno rafinowany. Ale dziewczyny nie ma też co robić nagonki na rafinowane w cale nie są złe, też wspaniale nawilżają, mają co prawda mniej tych wartościowych składników, ale to nie oznacza że źle wpływają na cerę. Jak poczytacie sobie na stronach ZSK to przecież one także zawierają rożne kwasy,wit itd.
Rafinowane mogą być dobrą alternatywą dla tych śmierdzących akurat zimnotłocznych
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 07:11   #1498
DeszczowaPanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

hej, prosze znawczynie olejkow o porade, mam taki olejek do twarzy ( miracolous beauty fluid , kama ayurveda) :

sesamum indicum oil
goat`s milk
caesalpinia sappan
crocus sativus
ficus benghalesis
glycyrrhiza glabra
monochoria vaginalis
nelumbo nucifera
rubia cordifolia
vetiveria zizanoides
laciferra lacca

czy mozna go uzywac wieczorem jak z rana uzywam serum z witamina c?

pzdr))
DeszczowaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-26, 21:25   #1499
Andzia1971
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź i okolice
Wiadomości: 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Z czym powinno się połączyć korund ze ZróbSobieKrem i jak go używać?
Andzia1971 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 10:24   #1500
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Andzia1971 Pokaż wiadomość
Z czym powinno się połączyć korund ze ZróbSobieKrem i jak go używać?
zapraszam tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=260651 i tutaj http://www.zrobsobiekrem.pl/?390,kor...krodermabrazja
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.