Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2012-03-16, 20:47   #1381
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 888
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Jaki szampon koloryzuj±cy?
Jaki to kolor?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 0.jpg (44,2 KB, 9 za³adowañ)
__________________

,,
Wiêkszo¶æ ludzi jest silniejsza, ni¿ sami s±dz±. Tylko czasami zapominaj± o wierze."



wega1993 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-17, 14:19   #1382
Wixy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Witam, mam pytanie odno¶nie farbowania w³osów na kolor czerwony. Parê miesiêcy temu farbowa³am siê na br±zowy<wyszed³ do¶æ mocny ciemny br±z>, ale z racji tego,¿e jestem naturaln± ciemn± blondynk± kolor po pewnym czasie zacz±³ ja¶nieæ. Jaki¶ miesi±æ temu pofarbowa³am siê farb± syossa "intensywna czerwieñ", ale nie do koña wyszed³ taki. Mam d³ugie w³osy, wiêksza ich czê¶æ jest w kolorze wina, a przy odrostach i na grzywce s± prawie czerwone. Oczywi¶cie w s³oñcu widaæ intesywne refleksy czerwone na ca³ej g³owie, ale nie do koñca o to mi chodzi³o. I teraz moje pytanie, czy ¿eby uzyskaæ trochê bardziej intensywn± czerwieñ, konieczne jest ¶ci±ganie koloru? Czy s± mo¿e jakie¶ mocniejsze farby, które spowoduj±,¿e moje w³osy bêd± bardziej czerwone? Dodam,¿e mam do¶æ wytrzyma³e w³osy je¶li chodzi o farby i nie niszcz± mi siê jako¶ specjalnie.
Wixy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-18, 15:13   #1383
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 758
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez shiza91xx Poka¿ wiadomo¶æ
Witam mam pytanie czy je¶li mam naturalne br±zowe w³osy (nigdy nie farbowa³am ich farb±) to czy chwyci mi na blond? Bo slyszalam taka opinie ze najpierw musze rozjasniac.. Kupilam sobie farbe perfect mousse praline. Wstawie zdjecie przerobione w programie bo taki kolor chcialabym wlasnie miec, zdjecia farb ktore wizuwalnie mi odpowiadaja i moje wlosy w naturze myslicie ze ten kolor praline bedzie mi pasowac?Czy w ogole taki mi wyjdzie jak chce tym kolorem praline?
Je¶li chodzi o farbowanie t± piank±- nie rozja¶ni Ci Twojego naturalnego koloru.

Cytat:
Napisane przez wega1993 Poka¿ wiadomo¶æ
Jakiej farby / szamponu kol. u¿ywasz ? Na pierwszym zdjêciu - piêkny kolorek
A dziêkujê Farba Garnier Color&Shine Mro¼ny Kasztan. Aczkolwiek odcienia nie jestem pewna w 100%, bo by³o to parê miesiêcy temu. Tak czy inaczej, my¶lê ¿e to jednak ta.


Cytat:
Napisane przez paulaa6 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja przechodzê dok³adnie przez to samo. Te¿ mam taki kolor jak Ty na 1 zdjêciu i chcê uzyskaæ taki jak poda³a¶. Ca³y czas myjê szamponem przeciw³upie¿owym i oczyszczaj±cym i nie farbujê. Czekam na s³oñce i trochê rozja¶nienia bo jak by³am u fryzjera to poda³a tak± cenê za k±piel rozja¶niaj±c±, ¿e wolê pokatowaæ siê sama w domu.
Te¿ myjê takim szamponem i nie farbujê, ale efekty s± do¶æ marne. Zreszt±, chodzê po tych sklepach, szukam farby, dziêki której mog³abym siê choæ trochê zbli¿yæ ku wymarzonemu odcieniu- ale tu te¿ klapa
Ekstazaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-19, 09:15   #1384
ineska1986
Rozeznanie
 
Avatar ineska1986
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 648
GG do ineska1986
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ekstazaa Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li chodzi o farbowanie t± piank±- nie rozja¶ni Ci Twojego naturalnego koloru.
Dok³adnie. To jedna rzecz ze nie rozjasni, druga za¶ ze farba ta nie wychodzi jak na twoich pzerobionych zdjeciach tylko wychodzi ciemniej. Bardziej jak jasny br±z, z blondem to nie ma nic wspolnego. A na twoich wlosach da tylko zloty refleks, ale ogolnie farba jest super. Ja ja gor±co polecam.
__________________
ineska1986 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-19, 09:44   #1385
Kinia_F
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 320
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Mia³am robione w³osy colorancem (nie wiem, czy tak siê to pisze) na br±zowo, po kilku miesi±cach w³osy nie s± ju¿ takie b³yszcz±ce jak wcze¶niej. Chcia³abym znów o¿ywiæ kolor. Szkody mi jednak kasy na fryzjera i nie wiem jaka farbê wybraæ.
Kinia_F jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-19, 09:58   #1386
szafiarka
Zadomowienie
 
Avatar szafiarka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 1 175
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

widzê ¿e ¿adna fryzjerka tutaj nie zagl±da albo osoba w temacie, bo stosunek pytañ do odpowiedzi to 9 pytan o kolor a odpowiedz jedna.
__________________

szafiarka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-19, 14:35   #1387
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomo¶ci: 256
GG do shiza91xx
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ineska1986 Poka¿ wiadomo¶æ
Dok³adnie. To jedna rzecz ze nie rozjasni, druga za¶ ze farba ta nie wychodzi jak na twoich pzerobionych zdjeciach tylko wychodzi ciemniej. Bardziej jak jasny br±z, z blondem to nie ma nic wspolnego. A na twoich wlosach da tylko zloty refleks, ale ogolnie farba jest super. Ja ja gor±co polecam.
noo wlasnie zrobilam sobie nia wlosy i w ogole nie ma roznicy moze tylko jakis tam miedziany poblask
shiza91xx jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 14:40   #1388
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomo¶ci: 256
GG do shiza91xx
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

To moze w takim razie zapytam inaczej. Jak± farba moglabym na moich wlosach (za³±cznik 1) osiagnaæ takie efekt jak w zalaczniku 2 i 3. prosze o odpowiedzi jesli ktos choc troszke sie orientuje w temacie
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg jaaa.jpg (62,4 KB, 18 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg aaa ladnyyyyyy.jpg (44,0 KB, 19 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg aaa oxTAAZa-makeosver.jpg (46,3 KB, 25 za³adowañ)
shiza91xx jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-20, 12:03   #1389
ineska1986
Rozeznanie
 
Avatar ineska1986
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 648
GG do ineska1986
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Nie wiem czy twoim zdaniem mam pojêcie Ale ty musisz zdecydowæ czy chcesz kolor w za³ 2 czy w za³ 3 bo dla mnie te kolory sie róznia, mi osobiscie bardziej sie podoba zal nr 3. I uzyskaæ ten kolor mysle ze moze by sie udalo na rozjasnionych wlsoach do blondu(!) i pofarbowac karmelowa czekolada wellatonu. Ale to wyjdzie kolor rudego brazu (za³. 3)

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Albo poszukaæ farby typu bursztynowy (miodowy, karmelowy) blond - ona powinna dac taki efekt jak zdjecie 3.
__________________
ineska1986 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-20, 18:37   #1390
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 7 143
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Chcia³abym uzyskaæ kolor jak w za³ (nie ciemniejszy), a raczej wróciæ do niego, bo to moje w³osy by³y wtedy po kilku seansach ze sprayem rozja¶niaj±cym, ale zamiast wtedy siê zatrzymaæ to psika³am dalej i obecnie mam jasne w³osy, taki nie wiem, karmelowy blond... Da siê jako¶ naprawiæ ten b³±d?
Dinulka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-20, 23:14   #1391
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 7 143
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

nie doda³y siê
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg w³³osy.jpg (46,2 KB, 25 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg wlos.jpg (51,0 KB, 30 za³adowañ)
Dinulka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 13:58   #1392
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 758
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez shiza91xx Poka¿ wiadomo¶æ
To moze w takim razie zapytam inaczej. Jak± farba moglabym na moich wlosach (za³±cznik 1) osiagnaæ takie efekt jak w zalaczniku 2 i 3. prosze o odpowiedzi jesli ktos choc troszke sie orientuje w temacie
Mo¿e która¶ z farb Garnier Color Sensational ;p

Edytowane przez Ekstazaa
Czas edycji: 2012-03-21 o 13:59
Ekstazaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-21, 16:22   #1393
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomo¶ci: 256
GG do shiza91xx
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ineska1986 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiem czy twoim zdaniem mam pojêcie Ale ty musisz zdecydowæ czy chcesz kolor w za³ 2 czy w za³ 3 bo dla mnie te kolory sie róznia, mi osobiscie bardziej sie podoba zal nr 3. I uzyskaæ ten kolor mysle ze moze by sie udalo na rozjasnionych wlsoach do blondu(!) i pofarbowac karmelowa czekolada wellatonu. Ale to wyjdzie kolor rudego brazu (za³. 3)

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Albo poszukaæ farby typu bursztynowy (miodowy, karmelowy) blond - ona powinna dac taki efekt jak zdjecie 3.
no roznia sie wiem o tym ale mi sie oba podobaja dlatego oba wstawilam;p i koniecznie musze najpierw rozjasnic wlosy zeby mi wyszlo cos takiego?

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Dinulka Poka¿ wiadomo¶æ
Chcia³abym uzyskaæ kolor jak w za³ (nie ciemniejszy), a raczej wróciæ do niego, bo to moje w³osy by³y wtedy po kilku seansach ze sprayem rozja¶niaj±cym, ale zamiast wtedy siê zatrzymaæ to psika³am dalej i obecnie mam jasne w³osy, taki nie wiem, karmelowy blond... Da siê jako¶ naprawiæ ten b³±d?
ja wlasnie strasznie bym chciala karmelowy blond

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Ekstazaa Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e która¶ z farb Garnier Color Sensational ;p
a chwyci bez rozjasnicza? czy rozjasniacz jest konieczny zebym uzyskala taki kolor?
shiza91xx jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-21, 16:37   #1394
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 758
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez shiza91xx Poka¿ wiadomo¶æ
a chwyci bez rozjasnicza? czy rozjasniacz jest konieczny zebym uzyskala taki kolor?
My¶lê, ¿e tak, jest do¶æ mocna. Chocia¿ nie wiem czy da dok³adnie taki sam efekt, spróbuj na wybranym pa¶mie w³osów. Jutro bêdê farbowa³a jedn± z nich, ¿eby uzyskaæ ja¶niejszy odcieñ ni¿ moje aktualne w³osy- wiêc mogê daæ znaæ czy ³apie bez rozja¶niacza ;p
Ekstazaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-21, 20:18   #1395
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 949
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

jak uzyskam ten rudy kolor? czy pianka z loreala sublime mousse sie nadaje?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 33.jpg (38,6 KB, 38 za³adowañ)
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dó³: 02.06.2011
W£OSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy byæ lepsi ni¿ jeste¶my..

ejzii jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-22, 07:06   #1396
Fishy279
Raczkowanie
 
Avatar Fishy279
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 106
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ofca w Wielkim Miescie Poka¿ wiadomo¶æ
Jak± farb± uzyskaæ kolory jak w za³±cznikach? Chcia³abym mieæ taki naturalny ¶redni ch³odny, popielaty blond. Mam w³osy ja¶niejsze ni¿ te na zdjêciach, lekko ¿ó³tawe.
Na wszystkich tych fotkach kolor jest cieply przeciez a nie popielaty. Uwazam, ze wsrod zdjec ktore przedstawilas sa dwa odcienie, te z poziomu 8 i 9. Jezeli zalezy Ci na popielatym to 9.1 albo 8.1 (ciemniejszy), ale nie ma popieli na zdjeciach. Natomiast jezeli chcialabys miec cieply odcien ze zdjec to proponuje 9.03 lub 8.03. Jezeli zalezy Ci na zbiciu zolci to 9.2 lub 8.2

Cytat:
Napisane przez szafiarka Poka¿ wiadomo¶æ
NA ostatnim zdjeciu mam na mysli kolor po prawej stronie.wielkie dzieki za porady.
kolor wyjsciowy to ciemny blond z pasemkami b.jasny blond..
9.13 w wersji jasniejszej lub 8.13 w wersji ciemniejszej. Duzo tez zalezy od tego czy Twoj naturalny odcien jest cieply czy zimny, jezeli masz duzo cieplego barwnika moze wyjsc troche zbyt cieplo. Wtedy 9.01 lub 8.01

Podana przeze mnie numeracja to taka, ktora mozna znalezc przy wiekszosci farb, np. loreal majirel

Latwo tez bedzie wam dobrac odcien, gdy ustalicie czy czy zalezy Wam na zlocistym kolorze, czy na zimnym. Jezeli wasza skora jest lekko rozowa to siegajcie po zimne, jezeli jest bezowa to odcien cieply. Teraz wystarczy dowiedziec sie co oznaczaja koncowki nazw farb (to co jest po kropce) i wybrac odpowiedni odcien

.0 - naturalny
.00 - wzmocniony naturalny
.01 - naturalny z domieszka popielatego
.1 - popielaty
.11 wzmocniony popielaty
- 10 popielaty z domieszka natury

i analogicznie:
.0 - naturalny
.1 - popielaty (zbija rudy)
.2 - fiolet (zbija zolty)
.3 - zloty
.4 - miedziany

Czyli np. jak widzimy kolor 9.03 to wiemy, ze 9 oznacza jasny blond a 03 odcien naturalny z domieszka zlotego.
Czasem nie ma kropki, wiec np. kupujac farbe garniera 701 to tak jakbysmy kupowaly 7.01 (ciemny blond naturalny z domieszka popielu)
Natomiast moim zdaniem glupota jest kupowanie farb w sklepie, gdy nie mozemy dobrac rozjasniacza wg potrzeb.

Edytowane przez Fishy279
Czas edycji: 2012-03-22 o 07:15
Fishy279 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-22, 08:00   #1397
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomo¶ci: 256
GG do shiza91xx
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ekstazaa Poka¿ wiadomo¶æ
My¶lê, ¿e tak, jest do¶æ mocna. Chocia¿ nie wiem czy da dok³adnie taki sam efekt, spróbuj na wybranym pa¶mie w³osów. Jutro bêdê farbowa³a jedn± z nich, ¿eby uzyskaæ ja¶niejszy odcieñ ni¿ moje aktualne w³osy- wiêc mogê daæ znaæ czy ³apie bez rozja¶niacza ;p
ooo tak, daj znaæ by³abym wdziêczna bo szkoda mi niszczyæ w³osów rozja¶niaczem.. a w koncu nie chce strasznie jasnego blondu tylko ciemniejszy taki wiec chyba duzo nie wymagam a moje naturalne nie sa tez jakos strasznie ciemne;p
shiza91xx jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-22, 15:03   #1398
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 758
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez shiza91xx Poka¿ wiadomo¶æ
ooo tak, daj znaæ by³abym wdziêczna bo szkoda mi niszczyæ w³osów rozja¶niaczem.. a w koncu nie chce strasznie jasnego blondu tylko ciemniejszy taki wiec chyba duzo nie wymagam a moje naturalne nie sa tez jakos strasznie ciemne;p
Wypróbowa³am i powiem tyle, ¿e rozja¶nianie - ok. Ale tylko u fryzjera. Ja w tej chwili mam jakie¶ rudawe refleksy, których wcze¶niej, tak ciê¿ko by³o mi siê pozbyæ. PORA¯KA. Idê po Palette w najbli¿szym czasie zamaskowaæ to co¶. No, ale có¿ musia³am sprawdziæ sama na sobie,bywa
Ekstazaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-22, 21:32   #1399
NathNougat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Witam ; ) .

Mam w³osy takie jak na pierwszym zdjêciu a marzy mi siê taka platyna jak na drugim - jak± farb± najlepiej to zrobiæ ; ) ?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 08_500x640.jpg (80,4 KB, 8 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg fryzura-asymetryczna.jpg (49,4 KB, 12 za³adowañ)
NathNougat jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-23, 07:41   #1400
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomo¶ci: 256
GG do shiza91xx
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ekstazaa Poka¿ wiadomo¶æ
Wypróbowa³am i powiem tyle, ¿e rozja¶nianie - ok. Ale tylko u fryzjera. Ja w tej chwili mam jakie¶ rudawe refleksy, których wcze¶niej, tak ciê¿ko by³o mi siê pozbyæ. PORA¯KA. Idê po Palette w najbli¿szym czasie zamaskowaæ to co¶. No, ale có¿ musia³am sprawdziæ sama na sobie,bywa
uu kurcze;p to ja chyba sobie tez dam spokoj z eksperymentami
shiza91xx jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-23, 08:31   #1401
szafiarka
Zadomowienie
 
Avatar szafiarka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 1 175
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Fishy279 Poka¿ wiadomo¶æ
Na wszystkich tych fotkach kolor jest cieply przeciez a nie popielaty. Uwazam, ze wsrod zdjec ktore przedstawilas sa dwa odcienie, te z poziomu 8 i 9. Jezeli zalezy Ci na popielatym to 9.1 albo 8.1 (ciemniejszy), ale nie ma popieli na zdjeciach. Natomiast jezeli chcialabys miec cieply odcien ze zdjec to proponuje 9.03 lub 8.03. Jezeli zalezy Ci na zbiciu zolci to 9.2 lub 8.2



9.13 w wersji jasniejszej lub 8.13 w wersji ciemniejszej. Duzo tez zalezy od tego czy Twoj naturalny odcien jest cieply czy zimny, jezeli masz duzo cieplego barwnika moze wyjsc troche zbyt cieplo. Wtedy 9.01 lub 8.01

Podana przeze mnie numeracja to taka, ktora mozna znalezc przy wiekszosci farb, np. loreal majirel

Latwo tez bedzie wam dobrac odcien, gdy ustalicie czy czy zalezy Wam na zlocistym kolorze, czy na zimnym. Jezeli wasza skora jest lekko rozowa to siegajcie po zimne, jezeli jest bezowa to odcien cieply. Teraz wystarczy dowiedziec sie co oznaczaja koncowki nazw farb (to co jest po kropce) i wybrac odpowiedni odcien

.0 - naturalny
.00 - wzmocniony naturalny
.01 - naturalny z domieszka popielatego
.1 - popielaty
.11 wzmocniony popielaty
- 10 popielaty z domieszka natury

i analogicznie:
.0 - naturalny
.1 - popielaty (zbija rudy)
.2 - fiolet (zbija zolty)
.3 - zloty
.4 - miedziany

Czyli np. jak widzimy kolor 9.03 to wiemy, ze 9 oznacza jasny blond a 03 odcien naturalny z domieszka zlotego.
Czasem nie ma kropki, wiec np. kupujac farbe garniera 701 to tak jakbysmy kupowaly 7.01 (ciemny blond naturalny z domieszka popielu)
Natomiast moim zdaniem glupota jest kupowanie farb w sklepie, gdy nie mozemy dobrac rozjasniacza wg potrzeb.
bardzo dziekuje za poradê
__________________

szafiarka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-03-25, 21:35   #1402
samiczasami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

witam.
jak moge uzyskac taki kolor wlosow jak w zalaczniku? ;>
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 65557255.jpg (53,4 KB, 37 za³adowañ)
samiczasami jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-04-04, 18:54   #1403
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 389
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Witam

próbowa³am przejrzeæ w±tek, ale za du¿o tego... wiec je¶li powtórzê problem, to przepraszam, aczkolwiek my¶lê, ¿e najlepiej do sprawy podej¶æ indywidualnie, bo s± ró¿ne w³osy i ró¿ne odcienie.

Moja sprawa wygl±da nastêpuj±co:

chcê odzyskaæ naturalny kolor, ewentualnie ciut ciemniejszy, niestety prawie od polowy mam jasne w³osy po farbowaniu (hu hu hu czasu temu). Mój naturalny bardzo mi siê podoba, choæ w³a¶nie ton ciemniejszym te¿ bym nie pogardzi³a. Jednak sêk w tym, ¿e nie chcê nak³adaæ trwa³ej farby. Jakie¶ porady, pomys³y?

Aha. Próbowa³am co nieco siê dowiedzieæ. Jedyne, co siê dowiedzia³am, to o casting creme gloss, ale jak dla mnie blondy wydaja siê za jasne....

W za³±czniku wyciête zdjêcie to moje w³osy w aktualnym stanie. Drugi to kolor jaki mniej wiêcej mam naturalnie i chcê osi±gn±æ (mo¿e byæ trochê ciemniejszy).
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00852.jpg (52,3 KB, 18 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg w³oski kolor 2.jpg (30,5 KB, 26 za³adowañ)
angiee0902 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-04-07, 17:08   #1404
FireDorian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: wawka
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Potrzebujê Waszej pomocy w doborze odpowiedniego koloru farby,która na moich platynowych w³osach (poddane by³y k±pieli rozja¶niaj±cej i farbowane zmieszanymi dwoma odcieniami-szlachetna per³a i srebrny py³) wyjdzie zbli¿ona,b±d¼ identyczna
jak w za³±cznikach.

Jestem zawiedziona uzyskanym kolorem,poniewa¿ nie pasuje do mojej jasnej cery,bursztynowych oczu i ich ciemnej oprawie.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg genialny odcieñ.jpg (27,4 KB, 26 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg cudny kolorek.jpg (14,9 KB, 35 za³adowañ)
__________________
Wolê nic nie mieæ ni¿ mieæ co¶ na niby...
FireDorian jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-04-08, 13:30   #1405
carola212
Przyczajenie
 
Avatar carola212
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

nie za chêtnie siê tu panie wypowiadaj±

Edytowane przez carola212
Czas edycji: 2012-04-09 o 15:03
carola212 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-04-09, 17:48   #1406
ILoveMeksyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 132
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Witam Bardzo przypad³ mi do gustu pewien kolorek w³osów . W tej chwili mam ciemny br±z ,który mi siê znudzi³ i jutro zamierzam go zmieniæ .Mo¿e mi kto¶ powiedzieæ jak mogê uzyskaæ taki kolor ? Poni¿ej zamieszczê kilka linków do zdjêæ aktorki której w³osy mi siê podobaj± . Zamieszczam kilka linków,poniewa¿ chce ¿eby mo¿na by³o dok³adnie zobaczyæ kolor . Bardzo zale¿y mi ,¿eby w³osy nie wpada³y w rudy kolor

1.
http://maiteperronibeorlegui.pl/gale...kl%20large.jpg
http://maiteperronibeorlegui.pl/gale..._550750529.jpg
http://maiteperronibeorlegui.pl/gale.../549917548.jpg
http://maiteperronibeorlegui.pl/gale.../549927104.jpg
http://maiteperronibeorlegui.pl/gale...98191361_n.jpg
http://maiteperronibeorlegui.pl/gale...42350782_o.jpg

Ewentualnie mo¿e byæ co¶ takiego :
http://www.novela.pl/wp-content/uplo...ine-sierra.jpg

Z góry dziekujê i proszê o szybka odpowied¼ je¶li jest to mo¿liwe !

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

?
__________________
Juanitaaa

Zapraszam na mojego bloga !!!

http://damadelcristal.blogspot.com

;-) !
ILoveMeksyk jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-04-09, 18:01   #1407
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 888
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ILoveMeksyk Poka¿ wiadomo¶æ
Witam Bardzo przypad³ mi do gustu pewien kolorek w³osów . W tej chwili mam ciemny br±z ,który mi siê znudzi³ i jutro zamierzam go zmieniæ .Mo¿e mi kto¶ powiedzieæ jak mogê uzyskaæ taki kolor ? Poni¿ej zamieszczê kilka linków do zdjêæ aktorki której w³osy mi siê podobaj± . Zamieszczam kilka linków,poniewa¿ chce ¿eby mo¿na by³o dok³adnie zobaczyæ kolor . Bardzo zale¿y mi ,¿eby w³osy nie wpada³y w rudy kolor

1.
http://maiteperronibeorlegui.pl/gale...kl%20large.jpg
http://maiteperronibeorlegui.pl/gale..._550750529.jpg
http://maiteperronibeorlegui.pl/gale.../549917548.jpg
http://maiteperronibeorlegui.pl/gale.../549927104.jpg
http://maiteperronibeorlegui.pl/gale...98191361_n.jpg
http://maiteperronibeorlegui.pl/gale...42350782_o.jpg

Ewentualnie mo¿e byæ co¶ takiego :
http://www.novela.pl/wp-content/uplo...ine-sierra.jpg

Z góry dziekujê i proszê o szybka odpowied¼ je¶li jest to mo¿liwe !

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

?


mo¿e Mro¼ny Kasztan ? Ewentualnie Miodowy Kasztan.
__________________

,,
Wiêkszo¶æ ludzi jest silniejsza, ni¿ sami s±dz±. Tylko czasami zapominaj± o wierze."



wega1993 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-04-09, 18:06   #1408
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 888
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Chcia³abym siê dowiedzieæ po jakiej farbie wyszed³by mi taki kolor jak u Jennifer Lawrence [ za³±cznik ]. Mój naturalny kolor to ¶redni miodowy blond.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg hhgtu.jpg (70,9 KB, 37 za³adowañ)
__________________

,,
Wiêkszo¶æ ludzi jest silniejsza, ni¿ sami s±dz±. Tylko czasami zapominaj± o wierze."



wega1993 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-04-10, 13:10   #1409
7Paulina7
Zadomowienie
 
Avatar 7Paulina7
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 1 407
GG do 7Paulina7
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Mój obecny kolor to jasny blond z pozosta³oscia refleksów popielatych ktore sie zmy³y na ciep³o.
Chcia³abym sobie dorobic 1/4 g³owy pasemek w kolorze brazu jak na 2 ,3 i 4 zdjêciu ale nie wiem w jaki kolor powinnam celowaæ bo jednak na rozja¶nionym blondzie kolorki inaczej wychodza...
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg frty.jpg (99,0 KB, 15 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 6f_500x640.jpg (32,0 KB, 30 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg dac4a2d700002cb44dfaa483.jpg (19,8 KB, 11 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg fryz1.jpg (35,0 KB, 15 za³adowañ)
__________________
Walka o d³ugie w³osy ....
7Paulina7 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-04-10, 16:17   #1410
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 4 250
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor- w±tek zbiorczy

Dzieczyny pomó¿cie !!

chce osiagn±æ taki kolor
http://www.dailymakeover.com/appImag...ov_21_2006.jpg

farbuje siê g³ównie farb± Joanna i Marion (jako jedyne nie niszcz± mi w³osów)
zawsze bra³am palon± kawe, bo na opakowaniu wygl±da³a tak jak u pani na zdjêciu, albo czekoladowy br±z

i takie te¿ by³y przez pierwszy miesiac...

a pó¼niej ...


teraz kolor mam taki (farbowa³am jakie¶ 2 miesi±ce temu)
http://fotoo.pl//out.php/i189768_zdja-cie0076.jpg
http://fotoo.pl//out.php/i189765_zdja-cie0073.jpg

u nasady w³osa strasznie rudy kolor mi siê uwydatnia ... g³ównie na s³oñcu

Marzê o takim kolorze jak u tej Pani na zdjêciu ale nie wiem jak mam go osi±gn±æ "domowymi" sposobami.
Do fryzjera bym z checi± siê uda³a ale wiadomo jest to kosztowne
Kredzia_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-05-11 23:08:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:38.