Kremy, pielęgnacja twarzy do 25 roku życia. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-06, 20:18   #271
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Mam do Was jeszcze pytanie Macie jakis sprawdzony krem na zime?? Tłusty, tresciwy tak zeby przy -15 policzki mi nie odmarzły?? Poleccie cos
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 19:29   #272
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
krem dla 23latki

kobietki pomóżcie... powinnam zacząć już stosować jakis krem (przynajmniej pod oczy) bo codzienny makijaż od 5 lat sprawił, że moja skóra zrobiła sie papierowa
stosowałam już całą masę kremów... eveline bielenda nivea ziaja avon także troche tego było i każdy z tych kremów mnie zapycha a oczy nastepnego dnia mam podpuchniete jakbym całą noc nie spała
co sie dzieje ? nie moge stosować żadnego kremu? prosze poratujcie co jest z moja skora? dodam ze do vivhy sie zraziłam przynajmniej samoopalacz strasznie mnie zapycha
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 17:03   #273
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Dziewczyny nie dajcie sie prosić...
Trudny jest wybór kremu na zime poniewaz potrzebuje bardzo tresciwego a do puki sie nie kupi to sie nie wie jaką on ma konsystencje... Miałayście może Olay ten na zime?? Poleccie cos... zebym nie wydała tak jak ostatnio 30 zł na cos co śmierdzi i mnie rozczarowało bo to dużo pieniędzy
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 21:41   #274
angel of sadness
Zadomowienie
 
Avatar angel of sadness
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 498
Dot.: krem dla 23latki

Jeśli chodzi o krem pod oczy to bardzo polecam krem z Flos Leku z bławatkiem
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...ra-wersja.html

co do kremu do twarzy to musisz chyba bardziej sprecyzować, jaką masz cerę jakie wymagania itp.
angel of sadness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 14:41   #275
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: krem dla 23latki

Cytat:
Napisane przez angel of sadness Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o krem pod oczy to bardzo polecam krem z Flos Leku z bławatkiem
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...ra-wersja.html

co do kremu do twarzy to musisz chyba bardziej sprecyzować, jaką masz cerę jakie wymagania itp.
o jejku ale gapa ze mnie, a pisząc wątek jeszcze o tym myślałam żeby tylko nie zapomnieć opisać cerę
mam mieszaną cerę ze skłonnością do świecenia w strefie T oraz do "niespodzianek" typu przed okresem albo i bez większego powodu coś czasami wyskoczy. potrzebuje lekkiego kremiku który byłby zarazem ujędrniający... nie lubie treściwej konsystencji kremu i delikatnie zraziłam sie do stosowania kremu na noc (przez te zapuchnięte powieki) a cena? do100 maksymalnie no chyba że naprawde rewelacyjny to i 101zapłace
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"

Edytowane przez wewelinka
Czas edycji: 2009-01-11 o 20:57
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 13:18   #276
Siwaaa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 82
Dot.: Pielęgnacja cery 20latki

Witam Drogie Panie.
Tak jak już wspominałam miałam problem z określeniem mojej cery, więc udałam się do kosmetyczki ( nie tej co wcześniej), ktora potwierdziła to co poprzedniczka cera mieszana,lekko naczynkowa ehh
No i teraz problem mam wielki ponieważ lubiłam peelingi ziarniste, a przy naczynkowej radzą stosować enzymatyczne....... więc może polecicie jakiś dobry?

Kupiłam krem Humektam(cieżko go znaleźć) i z jego nawilżenia jestem narazie zadowolona
Siwaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 15:57   #277
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

To może i ja podzielę się swoją pielęgnacją. Mam cerę mieszaną, skłonną do wysuszeń. Mam 21 lat.

Przede wszystkim do demakijażu używam mleczek najczęściej Garnier (różane lub do cery wrażliwej). Później do oczyszczania trzy kroki Clinique (2). Polecam Także kosmetyki Dermalogica, są idealne do cer problemowych.

Z kremów to jako bazę używam DDMG z Clinique, na to jeśli moja skóra jest przesuszona to jeden z tych kremów (lubię zmieniać kosmetyki, ale najczęściej kupuję te):
- Hydraphase Legre LRP,
- Shiseido Skincare Moisturizer SPF15
- Demralogica Active Moist (coś wspaniałego dla młodej, mieszanej cery!)
- Nivea Soft.
Zwracam uwagę na to, że moją cerę zapycha prawie każdy krem, a te które pojdaję to wyjątki, które pokochałam za skuteczność i niezapychanie.
Polecam także kremy Garnier z serii do cery wrażliwej (tanie, a naprawdę świetnie nawilżają). Na koniec używam filtr SVR 50+ Ultra Max Ecran lub LRP Anthelios XL 50+.
Na filtr nakładam najczęściej makijaż mineralny (Everyday Minerals) i muszę przyznać, że lepiej sprawuje się do niego filtr LRP od SVR (SVR jest dość ciężki).
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489


Edytowane przez Queen
Czas edycji: 2009-02-17 o 16:01
Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-27, 12:28   #278
myszkakinia
Rozeznanie
 
Avatar myszkakinia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 581
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

to ja tez mam pytanie

mam 21 lat, do twarzy używam właściwie tylko nivea soft, no i oczywiście peelingów i maseczek co jakiś czas. Zauważyłam, że zaczęły mi się pojawiać zmarszczki mimiczne, szczególnie gdy dużo się uśmiecham :P da się jakoś zapobiedz pogłębianiu tego, czy raczej marne mam szanse?

aaa no i latem codziennie uzywam kremu z filtrem Iwostinu (wiem, ze powinnam zawsze go używać, a nie tylko latem)
__________________
Pozdrawiam!


myszkakinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 13:20   #279
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

a ja szukam jakiegoś dobrego kremu regenerującego/odżywczego/wygładzającego na noc.
skórę mam mieszaną w kierunku suchej.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 13:31   #280
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez Miraluka Pokaż wiadomość
Filtr nie matuje i przeważnie zostawia tłustą powłoczkę
Tutaj muszę wkroczyć: Bioderma wypuściła filtr dla cer tłustych, Photoderm AKN Mat 40. Nie zostawia tłustej powłoki, nie klei się, lekko matuje. Jak na razie to mój ulubiony filtr.

Cytat:
Napisane przez tamageochi Pokaż wiadomość
a ja gdzieś na wizazu przeczytałam, że dobre jest mycie buzi płynem do higieny intymnej , że niby jest delikatny i zawiera kwas mlekowy dobry dla cery. Co o tym myślicie? Aha i jeszcze jedno co sądzicie o tym, aby smarować buzke na noc mascia ochronna z wit. A (nontabene, tez gdzies na wizazu znalazłam)
To prawda Bardzo ładny skład ma płyn do higieny intymnej dla młodych mam, Dax Cosmetics. Wit. A to silny antyoksydant, zapobiega rogowaceniu i szarzeniu skóry, ale maść może zapychać.

Cytat:
Napisane przez myszkakinia Pokaż wiadomość
to ja tez mam pytanie

mam 21 lat, do twarzy używam właściwie tylko nivea soft, no i oczywiście peelingów i maseczek co jakiś czas. Zauważyłam, że zaczęły mi się pojawiać zmarszczki mimiczne, szczególnie gdy dużo się uśmiecham :P da się jakoś zapobiedz pogłębianiu tego, czy raczej marne mam szanse?

aaa no i latem codziennie uzywam kremu z filtrem Iwostinu (wiem, ze powinnam zawsze go używać, a nie tylko latem)
Filtry, wit. C, kwas hialuronowy; możesz o nich poczytać na forum biochemicznym.
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 16:25   #281
myszkakinia
Rozeznanie
 
Avatar myszkakinia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 581
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez Reijel Pokaż wiadomość

Filtry, wit. C, kwas hialuronowy; możesz o nich poczytać na forum biochemicznym.
to mam jeszcze głupie pytanie musze to stosować na skórę, czy może byc doustnie? A jesli na skórę to jesteś w stanie polecić jakiś krem?

Przeczytałam właśnie, że dziewczyny zachwycają się "biocell'em", ale skoro jest taki drogi to chyba na początek wolałabym jakiś zamiennik ;P
__________________
Pozdrawiam!


myszkakinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-28, 16:56   #282
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez myszkakinia Pokaż wiadomość
to mam jeszcze głupie pytanie musze to stosować na skórę, czy może byc doustnie? A jesli na skórę to jesteś w stanie polecić jakiś krem?

Przeczytałam właśnie, że dziewczyny zachwycają się "biocell'em", ale skoro jest taki drogi to chyba na początek wolałabym jakiś zamiennik ;P
Ja używam zwykłego Juvitu, była już o nim mowa w tym wątku; to krople dla dzieci z witaminą C. Wylewam 4-5 kropel na dłoń i rozprowadzam na twarzy, na to filtr Biodermy. Często polecanym kremem jest apteczny Active C La Roche Posay, a także serum Flavo C - dla każdego coś miłego Zdecydowałam się na Juvit, bo jest najtańszy (10 zł), ale słyszałam, że może zapychać.

Nie znalazłam dotąd porządnego kremu z wit. A; mam tylko krem pod oczy Garniera, poszukiwania trwają.

Kwas hialuronowy to mocny nawilżacz; poza Biocellem można go znaleźć w wielu kremach. Dziewczyny z forum biochemicznego polecają sobie produkty z biochemii urody (klik).

Oczywiście nie czarujmy się: zdrowa, bogata w witaminy dieta jest niezastąpiona. Kosmetyki to jedynie dodatek. A szkoda
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 17:25   #283
myszkakinia
Rozeznanie
 
Avatar myszkakinia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 581
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez Reijel Pokaż wiadomość
Ja używam zwykłego Juvitu, była już o nim mowa w tym wątku; to krople dla dzieci z witaminą C. Wylewam 4-5 kropel na dłoń i rozprowadzam na twarzy, na to filtr Biodermy. Często polecanym kremem jest apteczny Active C La Roche Posay, a także serum Flavo C - dla każdego coś miłego Zdecydowałam się na Juvit, bo jest najtańszy (10 zł), ale słyszałam, że może zapychać.

Nie znalazłam dotąd porządnego kremu z wit. A; mam tylko krem pod oczy Garniera, poszukiwania trwają.

Kwas hialuronowy to mocny nawilżacz; poza Biocellem można go znaleźć w wielu kremach. Dziewczyny z forum biochemicznego polecają sobie produkty z biochemii urody (klik).

Oczywiście nie czarujmy się: zdrowa, bogata w witaminy dieta jest niezastąpiona. Kosmetyki to jedynie dodatek. A szkoda

siedzę właśnie na biochemii i próbuję się dokształcić :P

jak przejawia się zapychanie? no bo to, ze robią się zaskórniki to chyba nie tylko wina kremu? Wiele dziewczyn narzeka, ze nivea soft (którego do tej pory używałam) je zapycha, a ja trochę nie potrafię tego u siebie stwierdzić nigdy nie miałam specjalnych problemów ze skórą, a jak już zrobiło mi się kilka zaskórników to jakoś nigdy tego nie utożsamiałam z działaniem kremu. Jak więc sie dowiem, czy Juvit mnie zapycha? :P
__________________
Pozdrawiam!


myszkakinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 18:22   #284
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez myszkakinia Pokaż wiadomość
siedzę właśnie na biochemii i próbuję się dokształcić :P

jak przejawia się zapychanie? no bo to, ze robią się zaskórniki to chyba nie tylko wina kremu? Wiele dziewczyn narzeka, ze nivea soft (którego do tej pory używałam) je zapycha, a ja trochę nie potrafię tego u siebie stwierdzić nigdy nie miałam specjalnych problemów ze skórą, a jak już zrobiło mi się kilka zaskórników to jakoś nigdy tego nie utożsamiałam z działaniem kremu. Jak więc sie dowiem, czy Juvit mnie zapycha? :P
Jeżeli po użyciu kremu pojawia się nagły wysyp zaskórników czy innych niedoskonałości, można mówić o zapychaniu lub podrażneniu. Trochę trudno mi dokładnie odpowiedzieć, bo to bardzo indywidualna sprawa, ale skoro podczas używania Nivei nie spojrzałaś któregoś ranka w lustro z krzykiem, raczej nie masz tego problemu Trzeba po prostu obserwować buzię.
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 20:54   #285
myszkakinia
Rozeznanie
 
Avatar myszkakinia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 581
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez Reijel Pokaż wiadomość
Jeżeli po użyciu kremu pojawia się nagły wysyp zaskórników czy innych niedoskonałości, można mówić o zapychaniu lub podrażneniu. Trochę trudno mi dokładnie odpowiedzieć, bo to bardzo indywidualna sprawa, ale skoro podczas używania Nivei nie spojrzałaś któregoś ranka w lustro z krzykiem, raczej nie masz tego problemu Trzeba po prostu obserwować buzię.

Dzięki wielkie za pomoc

co do kremów to chyba będę się skłaniać do kremu na noc z witaminami C + E Iwostinu. Głównie dlatego, ze mnie wyjdzie z połowę taniej niz La Roche Posay chociaż jeszcze dokładnie sie muszę zorientować w aptece bo ten jest bardziej do skóry suchej niż normalnej.
__________________
Pozdrawiam!


myszkakinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 21:15   #286
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez myszkakinia Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za pomoc

co do kremów to chyba będę się skłaniać do kremu na noc z witaminami C + E Iwostinu. Głównie dlatego, ze mnie wyjdzie z połowę taniej niz La Roche Posay chociaż jeszcze dokładnie sie muszę zorientować w aptece bo ten jest bardziej do skóry suchej niż normalnej.
Czy chodzi o ten?
Iwostin, krem odżywczy na noc z wit. C i E

Sama przymierzałam się do zakupu, ale on ma witaminy na samym końcu składu!
Skład: aqua, iwonicz aqua, paraffin oil, glycerin, caprylic/capric triglyceride, cetyl peg/ppg-10/dimethicone, isopropyl palmitate, cyclomrthicone, cera microcrystallina, tocopheryl acetate, sodium ascorbyl phosphate, hydrogenerated castor oil, sodium chloride, aluminum/magnesium hydroxide stearate, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben, parfum, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citic acid

Sprawdzałam na opakowaniu w Super-Pharm i był identyczny; to znaczy, że nawet środków konserwujących jest więcej niż C i E. Ma niezłe opinie na KWC, ale sądzę, że zwykły krem półtłusty daje podobne efekty. Mam krem nawilżający spf 20 z Iwostinu i bardzo go sobie chwalę, ale na ten już się nie skuszę.
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 18:09   #287
Mirinda
Przyczajenie
 
Avatar Mirinda
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 5
Dot.: Krem pod oczy dla 20 latki:)...

Cytat:
Napisane przez mała migotka Pokaż wiadomość
moim zdaniem 20 latka jest za młoda na krem pod oczy. Dopiero po 25 można ich stosować. Tak kiedyś przeczytałam w gazecie Ja mam 24 lata i używam żelu pod oczy i na powieki ze świetlika z Rossmana. Jestem zadowolona. Dodatkowo żel trzymam w lodówce, wtedy przyjemnie chłodzi oczy. Stosuje go rano i wieczorem.
Skórę wokół oczu należy pielęgnować już od 20. roku życia, więc nie "można" ale trzeba stosować kremy/żele bo skóra już się starzeje
__________________
When I Wake Up I Need You Next To Me
Forget Drugs, You're My Extasy...
Mirinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 18:02   #288
angel166
Zakorzenienie
 
Avatar angel166
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 954
jakie kosmetyki

nie wiem jakie kosmetyki zakupić. Szczególnie interesuje mnie krem do twarzy i pod oczy.Mam 20lat, cere suchą, skłonną do przebarwień(ostatnio kupiłam maseczke do cery naczynkowej ale nie wiem czy to to samo), pryszcze przed okresem w okolicach czoła i brody. Najbardziej denerwują mnie cienie pod oczami :/ chcialabym też mieć bardziej "cieplejszą" cerę Szukałam ostatnio w drogerii jakiś kosmetyków i zastanawiałam się nad zakupem roll on'a pod oczy z Garnier(taki zielony) i kremem Lirene Young Style ,ale nie wiem czy to dobry wybór więc prosze o radę
__________________
Ślubowaliśmy
Aniołkowa mama 10.08.2010r., 10tc
Byłam przy Tobie od pierwszego grama...

Jagódka
angel166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 15:59   #289
latinka_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 23
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

wreszcie dotarłam do końca wątku 3 razy mądrzejsza niż byłam przed przeczytaniem :P

mianowicie, używam kremu Happyderm na dzień dla skóry mieszanej i on w składzie nie ma chyba ŻADNYCH filtrów! a dopiero co kupiłam nowe opakowanie do mycia pianka Lirene, pod oczy jakiś kremik seeing is beeliving (chyba) z Oriflame. Twarz przemywam dodatkowo tonikiem z serii Ziaja nuno.

Mam cerę mieszaną: zaskórniki i rozszerzone pory w strefie T i gładką, normalną skórę na policzkach. Dodatkowo jestem pieguską (tylko na twarzy :/) i mam popękane naczyńka krwionośne na policzkach (chyba dość dawno popękały bo widać je jak "napompuje" sobie policzki i wtedy są fioletowe) i różowe pod oczami, pod nosem. Stosuje mineralny podkład L'oreala, który ma jakiś skromny filtr i myślałam, że to mi wystarczy. Czytając wątek tylko pukałam się w czoło, myśląc jaka jestem naiwna. Dodam, że mam 20 lat i pod oczami baaardzo cienką skórę i chyba widzę zmarszczki. Tzn. kiedy się wymaluję, puder osadza mi się tworząc bruzdy, nie wiem jak to nazwać. Nie mogę używać korektora bo to bardzo nieestetycznie wygląda.

Po przeczytaniu całego wątku podjęłam decyzję.

Chcę kupić Juvit C, lub Cevikap, używając rano i okazjonalnie, jak pisałyście w wątku.
mam rozszerzone pory na nosie i mnóstwo wągrów, a także nieliczne zaskórniki na brodzie i czole a także w okolicy nosa w związku z czym jestem skłonna kupić LRP Effaclar K.

Czy do tego powinnam sobie kupić krem z wysokim filtrem? Jakiś krem po oczy? Na noc?

Proszę o pomoc

Edytowane przez latinka_89
Czas edycji: 2009-10-09 o 16:02 Powód: literówka
latinka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-11, 22:02   #290
latinka_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 23
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

nikt mi nie pomoze?

up up!
latinka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 07:36   #291
latinka_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 23
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

odświeżam wątek!!

upupup!
latinka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 10:03   #292
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

ja mam 20lat,cere mieszaną
używam kremu ziaja wygladzajacego do kazdego typu cery lub ziaja zielona herbata do mieszanej (bo taka mam cere) szczerze nie wiem czy to dobry wybór ale nie znam sie zbytnio na składach(ale że ide na kosmetologie mam nadzieje ze bede niedługo obcykana )
cere w sumie mam ok zcasem sie swieci ale staram sie panowac nad tym,jakis wyprysk czasem wyskoczy np.przed okresem.
Ogólnie zauważyłam rozszerzone pory których nie było
nie wiem jak ich sie pozbyc i co je spowodowało moze ta ziaja mnie zapycha ;/
albo podkład, chociaz czasem tylko go uzywam loreal true match ogolnie zadowolona z niego jestem
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 12:24   #293
latinka_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 23
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

mam taki sam problem Śnieżka, rozszerzone pory... i ciągle się robią przez nie zaskórniki :/

zazdroszcze Ci jak nie wiem tej kosmetologii... :P
latinka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 13:16   #294
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez latinka_89 Pokaż wiadomość
mam taki sam problem Śnieżka, rozszerzone pory... i ciągle się robią przez nie zaskórniki :/

zazdroszcze Ci jak nie wiem tej kosmetologii... :P

no ja tez jestem happy a to byl taki spontaniczny wybór
nie wiem w sumie jak mam te kremy dobierac moze jakis matujacy ale znowu na dluzsza mete wysusza cere podobno
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 20:43   #295
lemonnka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 47
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cześć dziewczyny! jestem tu zupełnie świeża, naczytałam się tylu wątków tutaj że od nadmiaru wiedzy już nic nie wiem;P
Ponieważ mądrze doradzacie postanowiłam i ja zwrócić się do Was z moim problemem.
Mam 21 lat, cere tłustą z bardzo rozszerzonymi i widocznymi porami zwłaszcza na policzkach przy nosie , zaskórnikami,wągrami i czasem drobnymi pryszczami. W dzień bardzo się świecę skóra na policzkach jest ciągle zaczerwieniona, pracuje przy ostrym świetle i komputerze 8 godzin co też na pewno cerze nie służy..
Po przeczytaniu kilku wątków wiem,że powinnam używać kremów z filtrami na dzień - wcześniej niestety tego nie robiłam.
Nie wiem czego powinnam używać teraz - w zimę na dzień i na noc- polećcie mi proszę jakieś kosmetyki - marki,nazwy a ja sobie poczytam o nich i wybiorę dla siebie odpowiedni..
Jaki krem z filtrem do tłustej,błyszczącej cery? czy pod ten krem z filtrem jeszcze jakiś inny krem?
zainteresowałam się ostatnio kosmetykami z La Roche Posay - myślałam o Effaclar M na dzień i Effaclar K na noc..czy na zime to dobry pomysł?
Czy Effaclaru K (miałam próbki i dobrze znosiła go moja cera,nawet troche było z nią lepiej tylko troszke mi się wysuszyła) można używać przez długi czas?
nie zrezygnuję na pewno z makijażu, zależałoby mi na tym żeby na kremy które mi polecicie dało rade dobrze rozprowadzić dość kryjący podkład (max factor lasting performance)..

Przepraszam jeśli powtarzam problem, jednak nie mogę znaleźć nigdzie zadowalającej mnie odpowiedzi mam nadzieję że mi pomożecie
lemonnka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 17:42   #296
lemonnka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 47
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek-nikt nie pomoże:(??

jak w temacie-nikt nie pomoże?
lemonnka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 20:52   #297
maartus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 579
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

.

Edytowane przez maartus
Czas edycji: 2010-03-09 o 20:53
maartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 21:08   #298
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

ja mam cere mieszana ogólnie pryszczy nie mam ale troche sie świece no i ogólnie nie wiem jakiego kremu mam uzywac bo wiem jest dużo składników nie za dobrych dla skóry w kremach albo zapychajacych
narazie uzywam hipp dla dzieci a zamierzam kupic humektan bo podobno jest ok,jest dostepny w aptece prawda?
aha i chciałam spytać o filtry?gdzie je sie kupuje?
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 23:11   #299
shinaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 12
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Ja ostatnio zaczęła stosować taki kremik o nazwie no-scar z masy perłowej. Mam cerę mieszaną. W przeszłości dość intensywnie używałam pilingów bo miałam problem z wągrami koło nosa

mam 20 lat
shinaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 17:13   #300
asiah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 12
GG do asiah
Thumbs up Dot.: Kremy, pielegnacja twarzy do 25 roku zycia. WATEK ZBIORCZY.

Witam,

Dziewczyny kosmetyki kupujcie wyłącznie w aptece ! Kosmetyki z aptek mają o wiele więcej składników odżywczych niż zwykłe kremy sprzedawane hurtowo w marketach! Dodatkowo w niektórych aptekach działy kosmetyków obsługują specjaliści, którzy pomogą wam dobrać odpowiednie kremy do waszych problemów! Ja całe życie borykam sie z bardzo przesuszoną skórą, nie dość że sypie sie ze mnie na każdym kroku to jeszcze mam krostki i zaczerwienienia (nie mam łuszczycy). Lekarz poradził mi żebym szukała kosmetyków z dodatkiem mocznika i polecił jedną firme. Niestety balsamy i kremy z tej linii nie wchłaniały się i skóra stawała sie zbyt tłusta i brudziła ubrania. Poszłam do apteki i pani doradziła mi kosmetyki Avene. Akurat marka wchodziła na rynek i był promocyjny zestaw za 45 zł - woda termalna, żel do demakijażu i krem nawilżający. Od razu po zastosowaniu skóra była czysta, super nawilżona, zaczerwienienia mniej widoczne, czułam sie świetnie. Po kremie skóra nie schodziła mi tak szybko. Niestety teraz pojedynczy kosmetyk jest już bardzo drogi, ale i tak będę kupować.
Dodatkowo kupuje balsam do ciała z serii SVR Xerialine (bardzo ciężko dostać). Natychmiastowo sie wchłania, jest wydajny (przy codziennym stosowaniu starcza na 3 mc), skóra jest świetnie nawilżona, skóra nie schodzi a przede wszystkim jej nie natłuszcza !
Jeśli chodzi o opalanie, to najpierw opalam sie na czerwono. Przed wyjazdem do Grecji kupiłam spray do opalania Bioderma z filtrem 20 (ok, 95zł). Okazał sie strzałem w dziesiątkę ! Natychmiast skóra była nawilżona i gładka, nie wspominając o pięknym zapachu. Byłam pewna, że opalenizna zostanie na długo i sie nie myliłam
Lepiej zainwestować więcej kasy i traktować swoje ciało tak jak na to zasługuje a nie pakować w nią jakieś chemikalia !
asiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-06 11:09:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.