Zaskórniki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-12, 20:57   #1
Living_the_dream
Przyczajenie
 
Avatar Living_the_dream
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 18

Zaskórniki


Od dawna walczę z zaskórnikami ale nic mi nie pomaga najwięcej jest ich oczywiście na nosie i brodzie... stosowałam różne maseczki, domowe sposoby itp. Nic to nie dało. Nie dawno kupilam w Rossmanie plastry na zaskórniki, było widać że cos dały ale największe i widoczne zaskórniki zostały...co robić ? Kontynuować walkę tymi plastrami ? Znacie jakiś inny sposób ? Proszę o pomoc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Living_the_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 18:56   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Zaskórniki

Cytat:
Napisane przez Living_the_dream Pokaż wiadomość
Od dawna walczę z zaskórnikami ale nic mi nie pomaga najwięcej jest ich oczywiście na nosie i brodzie... stosowałam różne maseczki, domowe sposoby itp. Nic to nie dało. Nie dawno kupilam w Rossmanie plastry na zaskórniki, było widać że cos dały ale największe i widoczne zaskórniki zostały...co robić ? Kontynuować walkę tymi plastrami ? Znacie jakiś inny sposób ? Proszę o pomoc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na przykład kwasy. Produkty drogeryjne typu serum Super Power Mezo Bielendy lub apteczne typu sera Iwostin (Purritin, Perfectin, Lucidin), krem Effaclar La Roche Posay, TriAcneal Avene, peeling Glyco-A Isis Pharma.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 11:44   #3
villemo84
Raczkowanie
 
Avatar villemo84
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 165
Dot.: Zaskórniki

witam,
nie chcialam zasmiecac forum nowym watkiem, tak ze postanowilam sie podlaczyc.. Ostatnio zaczelam uzywac kremu Embryolisse, rzekomo cudo nad cudami. Krem rzeczywiscie jest przyjemny w uzyciu i swietny pod makijaz ale.. podejrzewam ze bardzo mnie zapchal.. Po ok tygodniu regularnego stosowania moja twarz pokryla sie zaskornikami, tzw kaszka. Nie wiem na 100% czy to wina kremu bo zmienilam tez kraj pobytu tymczasowo i wiadomo, inny klimat, woda.. Skora wyglada nieciekawie. Czy powinnam tylko odstawic krem i nawilzac twarz czyms delikatnym? Do mycia uzywam Cetaphilu, krem zakupilam dzis podobno bardzo delikatny, Iwostin z serii Zero. Czy moge sobie jakos bardziej pomoc zeby kaszka zniknela z twarzy jak najpredzej?.. Np wapno? Czy lepiej nic nie kombinowac i dac skorze odetchnac? Btw moja skora jest delikatna/bardzo wrazliwa/naczynkowa.. Z gory dziekuje za rady.
__________________
Bog stworzyl kota, aby czlowiek mogl glaskac tygrysa...
villemo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 12:21   #4
Living_the_dream
Przyczajenie
 
Avatar Living_the_dream
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 18
Dot.: Zaskórniki

Stosowalyscie Effaclar duo plus? Jakie wrażenia? Działa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Living_the_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 16:30   #5
gonia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 75
Dot.: Zaskórniki

Odświeżam wątek - poradzi mi ktoś jak powinnam pielęgnować moją cerę? Nie mam pryszczy, ale skóra momentami jest bardzo wysuszona, albo bardzo tłusta. Zawsze rano myję buzie żelem do skory tlustej i tradzikowej, potem tonik ogórkowy i krem matujacy na dzien. Pomimo tego mam na twarzy milion takich malych wypuklych "wulkaników", z których wychodza biale zmije jak sie wyciska. Powyciskam to wszystko i znowu za kilka dni jest to samo, a pod światlo widac, ze mam taką kaszkę na twarzy i wągry. Już nie wiem jak mam sobie z tym radzić, bo z daleka tego nie widać, ale z bliska widac, ze cera jest zanieczyszczona. bylam u kosmetyczki, robila mi kwasy. ale po 2 tygodniach jest to samo. moze powinnam isc do dermatologa? macie jakies sprawdzone sposoby? help
gonia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 07:53   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Zaskórniki

Cytat:
Napisane przez gonia92 Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek - poradzi mi ktoś jak powinnam pielęgnować moją cerę? Nie mam pryszczy, ale skóra momentami jest bardzo wysuszona, albo bardzo tłusta. Zawsze rano myję buzie żelem do skory tlustej i tradzikowej, potem tonik ogórkowy i krem matujacy na dzien. Pomimo tego mam na twarzy milion takich malych wypuklych "wulkaników", z których wychodza biale zmije jak sie wyciska. Powyciskam to wszystko i znowu za kilka dni jest to samo, a pod światlo widac, ze mam taką kaszkę na twarzy i wągry. Już nie wiem jak mam sobie z tym radzić, bo z daleka tego nie widać, ale z bliska widac, ze cera jest zanieczyszczona. bylam u kosmetyczki, robila mi kwasy. ale po 2 tygodniach jest to samo. moze powinnam isc do dermatologa? macie jakies sprawdzone sposoby? help
Cera tłusta + przesuszona znaczy źle pielęgnowana, zbyt agresywnie myta, odtłuszczana, matowiona. To napędza produkcję sebum, bo w ten sposób skóra próbuje się bronić.
Zmień kosmetyk myjący, jeśli już musi być żel, to jakiś łagodny, bez siarczanów, może być coś z eko np Sylveco (chociaż dla mnie był za mocny), albo dzieciowy np babydream, hipp albo nawet łagodny żel do higieny intymnej np facelle.
Jeśli nie żel, to może być olejek myjący, emulsja myjąca, płyn micelarny (micel to może być też drugi krok w myciu).
Potem koniecznie tonik to przywrócenia pH. Tonik który nie ściąga, nie odwadnia, nie zalepia twarzy warstwą czyli np antybakteryjny z Bielenda Pharm KLIK.

Kwasy możesz stosować sama, na rynku jest sporo gotowych preparatów do codziennego nawet używania. Peelingi Iwostin, serum Super Power Mezo Bielendy, Glyco-A, maści/żele z kwasem azelainowym. To głównie produkty dostępne w aptekach, poza serum Bielendy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 14:03   #7
Korcia_91
Raczkowanie
 
Avatar Korcia_91
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 50
Dot.: Zaskórniki

ja co chwilę robię peelingi i stosuję qcere
__________________
Życie jest piękniejsze gdy masz właściwe osoby przy sobie
Korcia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-19, 13:07   #8
kaminsiaaa
Raczkowanie
 
Avatar kaminsiaaa
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 44
Dot.: Zaskórniki

może maseczka z glinki?
kaminsiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 13:26   #9
Living_the_dream
Przyczajenie
 
Avatar Living_the_dream
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 18
Dot.: Zaskórniki

Cytat:
Napisane przez kaminsiaaa Pokaż wiadomość
może maseczka z glinki?
Próbowałam już... A napisałaś że Effeclar duo plus jest mega to możesz to jakoś rozwinąć ? Da rade z zaskórnikami ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Living_the_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 13:31   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Zaskórniki

Cytat:
Napisane przez Living_the_dream Pokaż wiadomość
Próbowałam już... A napisałaś że Effeclar duo plus jest mega to możesz to jakoś rozwinąć ? Da rade z zaskórnikami ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak ktoś ma tego niewiele, to może pomóc. Ogólnie zaskórniki w strefie T są bardzo trudne o ile w ogóle możliwe do zlikwidowania. Mają je nawet osoby z normalnymi i bezproblemowymi cerami.
Ale poza tym to jak pisałam produkty z kwasami. Inne metody to strata czasu i kasy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 12:31   #11
Kaczorrek
Raczkowanie
 
Avatar Kaczorrek
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: Zaskórniki

Zaskórników nie mam ale moja koleżanka która od niedawna zmieniła kosmetyczkę na moją, miała straszne zaskórniki na czole. Przez tą gradowatość cery wyglądała paskudnie. Namówiłam ją na wizytę u mojej kosmetyczki. To było chyba na początku tego roku. Pani Beata kwasami wyprowadziła jej tak skórę że teraz wygląda super, a oprócz tego ze problem zniknął to ma taką promienną buźkę i moim zdaniem jak by odmłodniała. Ja osobiście średnio wierzę w zabiegi kosmetyczne ale to co zobaczyłam u niej po kwasach, rewelacja. Sama jesienią chyba to zrobię. Z tego co mi opowiadała, to kosmetyczka używała pod czas zabiegu trzech kwasów, jeden po drugim.
Kaczorrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-20, 13:02   #12
kornetka
Raczkowanie
 
Avatar kornetka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Zaskórniki

A czy możecie mi powiedzieć, czym się różnią zaskórniki od wągrów? Będę bardzo wdzięczna.
kornetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 13:24   #13
Living_the_dream
Przyczajenie
 
Avatar Living_the_dream
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 18
Dot.: Zaskórniki

Używam od 6 dni próbek effaclar duo plus ale efektów nie widzę i już sama nie wiem czy kupić go czy nie... W ogóle na mnie chyba nic nie działa 😢

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Living_the_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 21:51   #14
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Zaskórniki

Cytat:
Napisane przez kornetka Pokaż wiadomość
A czy możecie mi powiedzieć, czym się różnią zaskórniki od wągrów? Będę bardzo wdzięczna.
Wągry to potoczna nazwa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 10:41   #15
zoskaaaa232
Raczkowanie
 
Avatar zoskaaaa232
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 45
Dot.: Zaskórniki

effeclar jest cudowny
__________________
Dostajesz to na czym się skupiasz
zoskaaaa232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-21 11:41:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.