Czy to cera naczynkowa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-07, 15:24   #1
Lua_Misteriosa
Raczkowanie
 
Avatar Lua_Misteriosa
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 379

Czy to cera naczynkowa?


Dzień dobry

Od jakiegoś czasu borykam się z brzydkim wyglądem cery. Jednak nigdy nie umiałam określić co jest z nią nie tak. Nawet jeśli nic mi nie wyskakiwało to jakoś nie byłam z niej zadowolona. Robiłam peelingi, nakładałam maseczki, kombinowałam z podkładami i korektorami jednak ta skóra na twarzy jest jakaś taka...brzydka - zaczerwieniona, sucha, szorstka. Dopiero ostatnio pomyślałam, że może ja mam cerę naczynkową skoro ciągle mam zaczerwienienia na policzkach? Jeśli chodzi o suchość to po nałożeniu jakiejś maseczki nawilżającej jest lepiej, ale po 1 dniu znów to samo Kupiłam sobie ostatnio krem do cery naczynkowej ale nie wiem czy to coś da... W linku kawałek mojej skóry na policzku... Po umyciu twarzy czy nałożeniu kremu "czerwoność" skóry się nasila a po paru minutach wraca do zwykłego stanu... Nie wiem już naprawdę co z tym robić, używam podkładu z revlonu i jakiegoś korektora ale tej czerwieni na policzkach i tak nie umiem całkowicie zakryć :/ A pod koniec dnia w ogóle mam wrażenie jakbym nie miała już podkładu. Pomocy?

http://screenshooter.net/1444714/isvpwbs
Lua_Misteriosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-08, 13:51   #2
jhet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 42
Dot.: Czy to cera naczynkowa?

Sucha i szorstka, zaczerwieniona cera, może być objawem problemów z tarczycą (sprawdź sobie TSH), z jelitami (przerost bakterii SIBO i inne - nie masz wzdęć, problemów z układem pokarmowym, niedoborów..?). Generalnie na delikatną cerę czerwieniącą się pomaga ponoć bardzo dobrze witamina C - ale nie ta brana doustnie, tylko nakładana na skórę. Radziłabym ci spróbować domowej roboty serum z witaminą C (ta witamina szybko się rozkłada, dlatego w kremach sklepowych jest jej ponoć znikoma ilość). Przez internet możesz zamówić zestaw do samodzielnego zrobienia serum, koszt to ok. 20zł, a będziesz miała świeże, bez konserwantów i innych podrażniających dodatków. Tylko zastosuj mniejsze stężenie witaminy na początek, aby nie podrażnić skóry, w końcu to kwas. Dziewczyny pisały, że na naczynkową cerę bardzo im pomogło takie serum, poszukaj na zróbsobiekrem, biochemiaurody czy w innym sklepie tego typu
jhet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 08:24   #3
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: Czy to cera naczynkowa?

Polecam krem mocno nawilżający z bogatą konsystencją na noc, np. La Roche Posay Hydraphase Riche, bądź tańszy Dermedic Hydrain 2. Są to kremy trochę tłuste, ale rekomenduje je na noc, dzięki tak odżywczej konsystencji zniwelujemy szorstkość naskórka. Natomiast na dzień krem z SPF, aby słońce nie podrażniło Ci dodatkowo naczynek (wydaje mi się, że masz plytkounaczyniowioną skórę, gdyż nie widzę popękanych naczynek, ewentualnie masz bardzo wrażliwą skórę), np. Pharmaceris N krem nawilżająco-wzmacniający SPF20.
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 10:24   #4
kasiakluch
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 115
Dot.: Czy to cera naczynkowa?

Na naczynkowa to nie wyglada, skupilabym sie na mocnym nawilzeniu.
kasiakluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-11 11:24:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.