tłusta skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-29, 11:19   #1
segat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 3

tłusta skóra


Witam. Mam 22 lata i problem : strasznie przetłuszcza mi się skóra, do tego mam dosyć widoczne pory (szczególnie na nosie i czole). Pytałem już kiedyś o rade i od jakichś 4 miesięcy stosuje : Silicon Skin 1 x dziennie, myje buzie jakieś 3-4 razy dziennie mydłem ph 5.5 do tego tabletki z drożdży, zincast(cynk), tran, zestaw witamin. No i co : żadnej poprawy nie widze, może bezpośrednio po tym SiloconSkinie skóra się mniej przetłuszcza, ale to na kilka godzin.
Mam ogromną prośbę, jak ktoś wie co mogę zrobić żeby jakoś pozatykać te pory, zmniejszyć przetłuszczanie, bardzo proszę niech napisze. Może jakieś zabiegi u kosmetyczki, albo antybiotyki, nie wiem. Chciałem nawet kupić ten lek Roccatuate czy jakoś tak, ale byłem u 3 dermatologów i nici, nie chcą mi dać. To jest dla mnie duży problem, powiedział bym że największy w tej chwili. Nigdzie wyjść na dłużej nie mogę, bo bez przerwy muszę się myć .
Czytałem coś o złuszczaniu, że może pomoże. Używałem Isotrexu przez 3 miesiące i też nic. Więc myślę że jedynie coś od środka może mi pomóc.
Jeśli ktoś może mi coś doradzić to będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.
segat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 18:07   #2
segat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 3
Re: tłusta skóra

Nikt się nie odezwie, naprawde nie ma na to jakiegoś sposobu ?
segat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 18:26   #3
czarownica
Zadomowienie
 
Avatar czarownica
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 177
Re: tłusta skóra

Rozumiem twój problem dla mnie to było zmorą przez ładnych parę lat. Najbardziej pomogły mi srodki hormonalne (ale nie wiem czy nie jest to przypadkiem tylko dla kobiet, bo z tekstu wnioskuję że jesteś odmiennej płci ) Ale teraz używam Neutrogeny Visibly Refined do mycia twarzy, używałam też Clear pore treatment, ww firmy(jest to na KW) i działało świetnie. Teraz używam Lysanela Active ale juz nie jestem aż tak zadowolona jak z Neutrogeny. Mam nadzieje że troszkę pomogłam
__________________
"Wszystko co robimy jest kwestią wyboru.
Czego tu żałować?
Jesteś taką osobą jaką decydujesz się być."
P. Arden

Mój blog: http://spinkowemazidla.blogspot.com/
czarownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 18:56   #4
eressea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 56
GG do eressea
Re: tłusta skóra

Powinienieś uzywać bibułek matujących, ewentualnie przykładać do twarzy papier toaletowy (to naprawde działa, chociaż nie na długo i co jakiś czas czynnośc trzeba powtarzać ).
Jesli się nie mylę to nie masz pryszczy, tylko problem rozszerzonych porów i przetłuszczania, zatem polecam na dzień krem biodermine (ma działanie odżywcze, matuje, do kupienia w aptece). Aby zwęzyć pory możesz zastosować na noc kremm z kwasami, np. Effaclar K, a potem coś mocniejszego . Jednak stosowanie kwasów wiąże się z jednoczesnym stosowaniem filtrów.
Wspomniany przez Ciebie Roccatuate to nie jest lek na świecącą się cerę ! Jest to preparat stosowany przy bardzo silnym trądziku i ma wiele skutków ubocznych. Profesjonalista nie zapisze Ci tego leku gdy nie ma do tego podstaw.
Nie myj twarzy częsciej niż 3 razy dziennie.
Pozdrawiam
eressea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 19:54   #5
segat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 3
Re: tłusta skóra

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Jeśli chodzi o ten roccacuate to fakt że jest na trądzik, ale najpierw z tego co słyszałem to najpierw jego działanie polega na wususzeniu skóry. Co prawda to mam troche pryszczy, no ale to żadko,przeważnie po piwie(pije żadko). Co do papieru - jak się wogóle wytrę czymkolwiek bez mycia twarzy to zazwyczaj w tym miejscu coś urośnie(pryszcz!). Tak to wygląda.
A są może jakieś zabiegi u kosmetyczki na taką skóre ?
Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.
segat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 21:40   #6
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: tłusta skóra

Nie powinieneś tak czesto myć twarzy - to jest błędne koło Ty niszczysz naturalny płaszcz lipidowy skóry ,skóra stara sie jak najszybciej go odtworzyć.Używaj łagodnego żelu do mycia twarzy, maseczka może być ta ,którą stosujesz (ewentualnie glinka Argiletz), pomocne będą kosmetyki o działaniu seboregulującym (ale nie mogą to być kosmetyki antytrądzikowe ,mocno wysuszające).
Z zabiegów u kosmetyczki polecam serię jonoforezy np.z salicylanem sodu ,wodorowęglanem sodu,chlorkiem sodu
zabiegi dla cery tłustej,łojotokowej - uspakajające ,regulujące. Można zrobic złuszczanie skóry.
Do tych wszystkich zabiegów trzeba mieć cierpliwość.
Roacuttane to lek ,który stosuje się w bardzo ciężkich postaciach trądziku pospolitego.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.