pigmentacja bez farbowania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-29, 14:45   #1
insomorie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1

pigmentacja bez farbowania


Witam,
Jestem posiadaczką tlenionych blond włosów.
Było kilka nieudanych eksperymentów, po ciemnym rudym rozjaśniłam włosy do blondu.
Poprzednio udało mi się uzyskać fajny efekt przechodzenia koloru tak jakby naturalnego odrostu. Dzięki temu mój naturalny odrost nie odznaczał się tak bardzo i nie musiałam tak często go farbować.

Zajęło mi to sporo czasu, kilka miesięcy farbowania kontrolowanego odrostów coraz to ciemniejszymi odcieniami....

Teraz jestem niecierpliwa i zastanawiam się czy można lekko przyciemnić włosy robiąc domową pigmentację i co z tego wyjdzie jeśli wykonam samą pigmentację bez nałożenia później farby z utleniaczem.

Zaznaczam że zabiegi wykonywałam samodzielnie w domu, zazwyczaj środkami drogeryjnymi
insomorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 10:49   #2
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: pigmentacja bez farbowania

Cytat:
Napisane przez insomorie Pokaż wiadomość
Witam,
Jestem posiadaczką tlenionych blond włosów.
Było kilka nieudanych eksperymentów, po ciemnym rudym rozjaśniłam włosy do blondu.
Poprzednio udało mi się uzyskać fajny efekt przechodzenia koloru tak jakby naturalnego odrostu. Dzięki temu mój naturalny odrost nie odznaczał się tak bardzo i nie musiałam tak często go farbować.

Zajęło mi to sporo czasu, kilka miesięcy farbowania kontrolowanego odrostów coraz to ciemniejszymi odcieniami....

Teraz jestem niecierpliwa i zastanawiam się czy można lekko przyciemnić włosy robiąc domową pigmentację i co z tego wyjdzie jeśli wykonam samą pigmentację bez nałożenia później farby z utleniaczem.

Zaznaczam że zabiegi wykonywałam samodzielnie w domu, zazwyczaj środkami drogeryjnymi
Efekt bedzie nietrwaly. Woda % jest potrzebna, by farba czy toner zadzialaly i sie utrzymaly. Nie chcesz obciazac wlosow, postaw na toner, np Color touch w kolorze naturalnym, z zerem po kropce. Dobrze jednak, przy przyciemnianiu, bys dodala do tej natury odrobione drugiego tonera z czerwienia po kropce np 7.75 (jasny braz z lekkim poblaskiem czerwieni). Czerwieni nie bedzie na wlosach widac, ale zapobiegnie to zielonej posiwacie. Wsio na wodzie 2 do 3 proc. 15-20 minut trzymania na glowie i jest ok. Natury najlepiej daj wiecej niz polowa calej mieszanki.

Ja tak robilam i ladnie sobie przyciemnilam blond. Nie odcina sie, choc mam lekka zlocistosc co przebija nieco, ale w ladny sposob, niczym od slonca.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-30 11:49:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.