Męska pielęgnacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-21, 11:03   #1
RadoslawRumian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 8

Męska pielęgnacja


Dzień dobry,

jako że trafiłem na to forum chciałbym zapytać profesjonalistki.
Mianowicie mam 22 lata przez wiele lat borykałem się z trądzikiem który odpuścił jakoś 2-3 lata temu, lecz nadal moja skóra twarzy jest w kiepskiej kondycji. gdzie niegdzie zaczerwienienia, otwarte pory, skóra jest "szara" i widac że czegoś jej brakuje. Rodzaj cery ciężko określić, teraz raczej sucha, może mieszana. Podrażnia mnie golenie, które tylko i wyłącznie wykonuję elektryczną maszynką.
Do tej pory przez wiele lat używałem Nivea Anti Spot taki niebieski krem w małych tubkach. Ale teraz odpuściłem i stosuję obecnie Garnier hydra Naturals nawilżający na noc (chyba nawet damski :P) lub czasem krem Nivea choć jest dla mnie za tłusty i niekorzystny. Czasem też robię peeling + maseczka z zielonej glinki (tylko tez nie wiem czy dobrze bo rozsmarowuję tą lekko nawodniona glinkę i siedzę tak przez 10 min az wszystko zaschnie, a gdzieś czytałem że inni to nawilżają w trakcie?)

Ogólnie chciałbym abyście polecili mi jakieś kosmetyki (najlepiej naturalne) które odżywią i poprawią kondycję mojej skóry.
RadoslawRumian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 13:18   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Męska pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez RadoslawRumian Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

jako że trafiłem na to forum chciałbym zapytać profesjonalistki.
Mianowicie mam 22 lata przez wiele lat borykałem się z trądzikiem który odpuścił jakoś 2-3 lata temu, lecz nadal moja skóra twarzy jest w kiepskiej kondycji. gdzie niegdzie zaczerwienienia, otwarte pory, skóra jest "szara" i widac że czegoś jej brakuje. Rodzaj cery ciężko określić, teraz raczej sucha, może mieszana. Podrażnia mnie golenie, które tylko i wyłącznie wykonuję elektryczną maszynką.
Do tej pory przez wiele lat używałem Nivea Anti Spot taki niebieski krem w małych tubkach. Ale teraz odpuściłem i stosuję obecnie Garnier hydra Naturals nawilżający na noc (chyba nawet damski :P) lub czasem krem Nivea choć jest dla mnie za tłusty i niekorzystny. Czasem też robię peeling + maseczka z zielonej glinki (tylko tez nie wiem czy dobrze bo rozsmarowuję tą lekko nawodniona glinkę i siedzę tak przez 10 min az wszystko zaschnie, a gdzieś czytałem że inni to nawilżają w trakcie?)

Ogólnie chciałbym abyście polecili mi jakieś kosmetyki (najlepiej naturalne) które odżywią i poprawią kondycję mojej skóry.
Zielona glinka jest raczej do tłustej cery, do suchej i wrażliwej jest biała (kaolin). I tak, maseczkę z glinki trzeba niestety pryskać w trakcie trzymania na twarzy, żeby nie doprowadzić do zaschnięcia. Są co prawda gotowe maseczki glinkowe, które nie wymagają tego, ale takie robią głownie Azjaci i w polskiej drogerii ich nie kupisz.

Na poprawę ogólnego kolorytu najlepsza będzie witamina C, tylko że latem może być fotouczulająca i wymaga stosowania filtra przeciwsłonecznego na dzień. Produkty z wit C to przeważnie sera np Flavo C KLIK, LIQ CC KLIK (apteki) albo Bielenda KLIK.
Druga opcja to kwasy, także rozjaśniają i wyrównują koloryt i także latem trzeba uważać, jak się je stosuje. Przykład z drogerii: serum Super Power Mezo Bielenda.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-21 14:18:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.