bolesność uciskowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-27, 11:34   #1
andruszki
Raczkowanie
 
Avatar andruszki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolny sląsk
Wiadomości: 314
GG do andruszki
Question

bolesność uciskowa


lekarz stwierdzil u mnie bolesność uciskową... Przy badaniu po naciśnięciu w okolicach jajnika pojawił się ból... kłujący. Często, gdy 'źle' usiade boli mnie. Nie wiem co jest przyczyna bólu Bałam się zapytac, lekarz powiedzial ze jakies badania jeszcze zrobi jak bede u niego nastepnym razem. Może ktoś mial lub ma podobny problem i może mnie uświadomić?
andruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 14:11   #2
żabusia
Raczkowanie
 
Avatar żabusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bielawa
Wiadomości: 33
GG do żabusia
Dot.: bolesność uciskowa

Może to oznaczać jakieś zapalenie jajnika albo torbiel, zwłaszcza, że boli Cię przy siedzeniu.Z tego co wiem, dużo dziewczyn tak ma. Oczywiście, wymaga to konkretnej diagnostyki. Mam nadzieję, że lekarz dba o Ciebie i już niebawem będziesz miała robione dalsze badania pod tym kątem, przede wszystkim usg.
__________________
..::twórz swoje życie, nie kopiuj go::..

żabusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 21:44   #3
londo
Raczkowanie
 
Avatar londo
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 69
Dot.: bolesność uciskowa

Nie jestem ginekologiem i nie powiem co należałoby zrobić na 100%. Wiem, że jeśli boli coś co nie powinno to należy to leczyć. Przede wszystkim jeżeli lekarz chce dalej robić badania to się zdecyduj. Jeśli to torbiel to nie jest taka błacha sprawa. Wykaże to USG. Leczy się to za pomocą leków, zastrzyków itp. ewntualnie jeśli torbiel nie reaguje na leczenie lub jest duży to go się usuwa. Na tyle kończy się moja wiedza. Leczenie trwa różnie. Na pewno nie będzie to kwestia dni tylko któregoś tygodnia a może i miesiąca. Jeśli przyczyna bolesności jest inna to już niestety nie wiem. A czy masz regularne miesiączki i ile dni trwa twój cykl? Wiem, że przy nieregularnych miesiączkach i gdy są one zbyt odległe w czasie może się robić torbiel. Jednak jak pisałam na początku nie jestem ginekologiem i nie wiem wielu rzeczy na temat diagnostyki w dziedzinie ginekologii więc może moje pisanie na nic się nie zda.
londo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 23:41   #4
andruszki
Raczkowanie
 
Avatar andruszki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolny sląsk
Wiadomości: 314
GG do andruszki
Dot.: bolesność uciskowa

Dziekuje za obie odpowiedzi. Nie mam idealnych miesiaczek.. ale nie odbiegaja za duzo od siebie. Mieszczą sie w granicach normy. Zazwyczaj trwaja okolo 5-7 dni. Zauwazylam ze co drugi cykl jest obfity i bardziej bolesny... nie jestem pewna ale podobno to normalne... W tym tygodniu mam zamiar zrobic USG i dam znac "co to". Troszke sie boje...
andruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 14:06   #5
londo
Raczkowanie
 
Avatar londo
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 69
Dot.: bolesność uciskowa

Nie denerwuj się. Samo badanie jest bezbolesne a jak już będziesz wiedziała co i jak to łatwiej będzie leczyć. Leczenie też nie jest straszne a najważniejsze to nie myśleć negatywnie. Dużo zalezy od pozytywnego myślenia. Leczenie wtedy przebiega sprawniej. Na pewno będzie wszytsko ok. Jeśłi są jakieś problemy to zawsze można jakoś zaradzić a lekarz mając wyniki postawi właściwą diagnozę i zastosuje odpowiednie leczenie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg p6100570.jpg (12,8 KB, 5 załadowań)
londo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 01:04   #6
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: bolesność uciskowa

Nie każdy ból należy leczyć. Często występuje bolesność uciskowa jajnika
w czasie badanie, no ale jakby chlopu ścisnąć jądro (zdrowe), to też by go bolało. Piszesz jednak, że występuje też bolesność samoistna. Może to być wynikiem obecności pęcherzyka Graffa, ktory jeszcze nie pękł (ale liczymy, że pęknie). Oprócz tego może takie objawy dawać zapalenie, endometrioza, torbiel...
Reasumując - moim zdaniem lekarz prowadzący podjął słuszną decyzję, odkładając na pewien (krotki) czas dalsze procedury diagnostyczne.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.