Castle Party 2010 - Kto się wybiera?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-20, 21:44   #1
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270

Castle Party 2010 - Kto się wybiera??


Witajcie
Zastanawiam się, ile wizażanek tym razem będzie straszyło na tegorocznym festiwalu w Bolkowie. I czy nie dałoby się zorganizować przy tej okazji jakiegoś małego zlotu, w końcu to świetna okazja by zapoznać się z innymi wizażowymi fankami gotyku i mrocznej odmiany elektro
No i niech ten temat będzie także miejscem do wymiany sposptrzeżeń, na temat wykonawców, kwater i czego nam się żywnie podoba!
Która z Was się wybiera?
__________________
Poszukuję odlewek!
Dark Extacy, Chocolovers i Angel Violette
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 22:15   #2
loleska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Castle Party 2010 - Kto się wybiera??

Hej a ktorego sierpnia jest castle party?
loleska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 22:30   #3
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Castle Party 2010 - Kto się wybiera??

29 lipca - 1 sierpnia
__________________
Poszukuję odlewek!
Dark Extacy, Chocolovers i Angel Violette
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 14:15   #4
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Castle Party 2010 - Kto się wybiera??

ja bym się chętnie wybrała ale nie mam z kim, i to co roku jest przeszkoda raczej samemu się nie jeździ na takie wyprawy
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 21:05   #5
akasha666info
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Castle Party 2010 - Kto się wybiera??

nieopłacona reklama

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-05-21 o 21:43
akasha666info jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 21:37   #6
sabbra
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 506
Dot.: Castle Party 2010 - Kto się wybiera??

akasha a reklamę opłaciłas?
sabbra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 17:18   #7
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Castle Party 2010 - Kto się wybiera??

Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
ja bym się chętnie wybrała ale nie mam z kim, i to co roku jest przeszkoda raczej samemu się nie jeździ na takie wyprawy
A z jakiego jesteś miasta? Bo przecież istnieje szansa, że możesz się pod kogoś "podpiąć" Tak co roku robi wiele osób, choć jest to oczywiście pewne ryzyko. Ale z tego co widzę, to ludzie raczej dobrze na tym wychodzą
__________________
Poszukuję odlewek!
Dark Extacy, Chocolovers i Angel Violette
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-24, 21:57   #8
olioko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 129
Dot.: Castle Party 2010 - Kto się wybiera??

Nie siedzę w takich klimatach ale byłam na głównej stronie festiwalu i oglądnęłam galerię zdjęć. Szoooook. W pozytywnym sensie. Niektóre ( nie wiem jak to nazwać) kreacje, stroje; powalają http://www.castleparty.com/gallery.php?PHPSESSID=mfk dljrtpc0p136845rkceful3&i mg=2295&cat=28&lang=pl albo to http://www.castleparty.com/gallery.p...cat=28&lang=pl
__________________
Zachęcam do oceny mojego wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=433590 , biorącego udział w konkursie Electrolux "Przygody z suszeniem ubrań". Dzięki
olioko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 22:41   #9
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Castle Party 2010 - Kto się wybiera??

Nie wszyscy bywalcy Castle Party to fascynaci tego typu muzyki. Dla wielu osób, to po prostu świetna okazja do tego, żeby porzucić sztywny, pracowniczy lub studencki uniform i poczuć wszechogarniający luz Koleżanka, jadąca ze mną na festiwal także kompletnie nie gustuje w takiej muzyce, ale podobnie jak ja marzy o tym by wskoczyć w długą suknię i swobodnie łazić w niej po mieście, nie czując się przy tym jak uciekinier z wariatkowa
__________________
Poszukuję odlewek!
Dark Extacy, Chocolovers i Angel Violette
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 12:40   #10
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Castle Party 2010 - Kto się wybiera??

Też bym pojechała, ale nie mam z kim, a samemu to tak łyso
A "podpinać się ' to za duże ryzyko jak dla mnie
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 08:44   #11
Agnes von August
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Castle Party 2010 - Kto się wybiera??

31 października, w Halloween miała premierę książka o największym polski m festiwalu Dark Independent w Europie Wschodniej, odbywającym się co roku w Bolkowie. Na trzy magiczne dni ulice małego sennego miasteczka zamieniają się w siedlisko Gotów (… lecz nie tylko). Wydarzenie to jest swego rodzaju ewenementem jeśli chodzi o Polskę, dlatego para Anna i Greg z Olsztyna postanowiła opisać fenomen Castle Party na podstawie tegorocznej imprezy. Pora przyjrzeć się bliżej co ciekawego wyszło spod pióra ludziom, którzy przybyli po raz pierwszy na tą imprezę, właśnie by ją opisać.
Nasza podróż wraz z autorami książki - Gregiem i Anną, rozpoczyna się od wywiadu z Anją Orthodox, liderką zespołu Closterkeller oraz niewątpliwą ikoną muzyki rockowo gotyckiej na polskiej scenie. Wywiad według mnie jest podobny do wielu, które zostały przeprowadzone z Anją - chodzi tu zarówno o pytania jak i o odpowiedzi. Jednak już na początku książki laik dostaje porządny zastrzyk informacji o festiwalu jak i o muzyce tam królującej oraz atmosferze. Wywiad przeprowadzany był przed imprezą, dopiero nieco później dowiadujemy się jak autorom przebiegała wyprawa do Bolkowa i w jaki sposób udało im się po wielu perturbacjach tam dotrzeć.

Już na samym początku festiwalu Anna i Greg przeprowadzili wywiad z Krzysztofem Rakowskim, organizatorem całej imprezy. Możemy dowiedzieć się kilku ciekawych faktów dotyczących organizacji, tego jak dobierany jest skład oraz czym zajmuje się prywatnie inicjator największego gotyckiego wydarzenia roku w Polsce. W trakcie trwania tego wydarzenia zostały tez przeprowadzone rozmowy z poznańskim Syndykatem Elektro, czyli zespołem Industria Ex Machina (w składzie DJ Phantom oraz DJ Cultoid), którzy przybliżyli nieco sytuację podczas trwania Castle Party ze strony twórców muzyki, ludzi występujących na festiwalu. O atmosferze tam panującej patrząc z perspektywy uczestników opowiedzieli nam nieco twórcy portalu internetowego DarkPlanet - Jakub Paś oraz Agnieszka Jasińska - czyli Amorphus i Angelwing. Prócz tego w ksążce możemy znaleźć zapis rozmów z burmistrzem Bolkowa, Jarosławem Wrońskim, oraz aspirantem Sylwestrem Rudźcem - rzecznikiem prasowym komendy policji w Jaworznie. I tak - burmistrz "lekko" opowiedział o atmosferze, bezpieczeństwie podczas trwania całej imprezy, tak rzecznik prasowy odpowiadał dość zdawkowo na zadawane pytania dotyczące między innymi o możliwość legalnego picia alkoholu w miejscach publicznych. Cóż, wszyscy wiedzą jak jest podczas trwania festiwalu, a policja sama o sobie nie może powiedzieć złego słowa…

Oprócz tego książka zawiera wywiad z Jackiem Majewskim - właścicielem klubu Hacjenda, który opowiada o tym jak prosperuje knajpa podczas festiwalu, skąd w ogóle pomysł na nią i dlaczego rano warto wstąpić tam na śniadanie. Ostatnią rozmową spisaną i umieszczoną w wydawnictwie jest rozmowa z zespołem Indukti (w składzie Ewa Jabłońska, Maciej Jaśkiewicz, Andrzej Kaczyński oraz Wojtek Kozłowski). Zespól występował po raz pierwszy na Castle Party, wywiad przeprowadzany już po zakończeniu imprezy. Opinie o imprezie były jak najbardziej pozytywne, tak jak każdej osoby z którą rozmawiali Anna oraz Greg.

Prócz wywiadów w wydawnictwie możemy znaleźć zapis osobistych odczuć autorów. Jest to o tyle ciekawe, że przyjechali oni po raz pierwszy na Castle Party, wcześniej nie byli związani mocniej z nurtem muzyki przedstawianej na festiwalu - jest to więc zapis wydarzeń z imprezy wykonywany przez ludzi z "zewnątrz", co osobiście według mnie nie wyszło najgorzej. Odrobina humoru nie popsuła całości, wręcz sprawiła, że książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością. Dużym plusem są umieszczone w wydawnictwie zdjęcia, które choć trochę mogą przybliżyć czytelnikowi, który nie wie co to jest Castle Party atmosferę tak szeroko opisywanego "karnawału". Do samej książki dołączona jest płyta, na której można znaleźć większość zdjęć z publikacji oraz takie, które nie zostały tam zamieszczone. Dodatkowo możemy znaleźć tam kilka wywiadów oraz plików muzycznych, co według mnie jest znakomitym pomysłem, gdyż czytelnik który wcześniej nie spotkał się ze zjawiskiem Castle Party uzyskuje dokładny jego ogląd.

Podsumowując: wydawnictwo "Castle Party. Muzyka, ludzie, zjawisko" jest według mnie ciekawą pozycją zarówno dla stałych bywalców festiwalu jak i dla ludzi zupełnie nie związanych z nurtem muzyki gotyckiej i jej pochodnych. Książka lekka, łatwa i przyjemna traktująca o zjawisku Castle Party. Zjawisku, gdyż sami autorzy tak nazwali niezwykły fenomen tego festiwalu - połączenie nietuzinkowych ludzi zebranych w jednym czasie i jednym miejscu by słuchać tej samej muzyki ,i bawić się bez strachu o wytykanie palcami odmiennego wyglądu.

Wydawca: Scriptoris (2009)

Artykuł pochodzi ze strony DarkPlanet.pl
Agnes von August jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-08, 02:29   #12
soile1
Przyczajenie
 
Avatar soile1
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Castle Party 2010 - Kto się wybiera??

Ja też bym się wybrała, ale mam ten sam problem co Kawa Marcepanowa. Jestem z Warszawy. Jeśli ktoś nie ma z kim jechać możemy się jakoś dogadać.
soile1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 10:11   #13
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Castle Party 2010 - Kto się wybiera??

ja sie w tym roku wybieram, tez z warszawy jutrzejszym pociagiem do wrocka jedziemy
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.