"Typ urody" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-13, 21:01   #1
anQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2

"Typ urody"


Bardzo Was proszę o określenie mojego typu urody, dobranie kolorów itd. Próbowałam sama do tego dojść, ale nijak mi się to udawało .
Mam małe, jasno niebieskie oczy, miodowo-złote włosy, duży nos, małe różowo-koralowe usta, jasną cerę i wysokie kości policzkowe.
Zdjęcia, jedyne jakie znalazłam:

Załącznik 3469004

Załącznik 3469009

Załącznik 3469010

Dziękuję z góry.
anQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 22:45   #2
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: "Typ urody"

Ja tak może zacznę...:
moim zdaniem jesteś wiosną w kierunku jesieni...chociaż to zdjęcie przy automacie burzy moją ideę...tam moim zdaniem wyglądasz jak typowe lato...
Uważam, że na bank odpada zima...

Wiosnę i jesień łączy to, że na pewno dominują barwy ciepłe, czyli: żółć, pomarańcz, koral, karmel, brzoskwinia, miód, rożne odcienie złota, rdza, morela, łososiowy, musztarda, terakota, cegła.
Raczej nie szarości i ciemne, wyszarzałe barwy.
Jeżeli biały...to taki w kolorze skorupki jajka,perłowożółty ale nie śnieżnobiały.
Jeżeli chodzi o biżuterię i dodatki to w kolorze złota, delikatne i eleganckie.

Poczekaj na opinie kogoś bardziej doświadczonego, bo nie chciałabym Ci namieszać.
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 07:30   #3
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: "Typ urody"

za mało podałaś info.. jaki masz naturalny kolor włosów?,masz piegi?, jak szybko się opalasz?, i na jaki kolor?
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 12:49   #4
anQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2
Dot.: "Typ urody"

Mój naturalny kolor włosów to średni blond, mniej więcej jak na zdjęciach, ale bardziej stonowany, bez żóltych tonów. Nie mam piegów. Opalam, się w dość krótkim czasie, od razu na brąz.
anQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 12:58   #5
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: "Typ urody"

Cytat:
Napisane przez anQ Pokaż wiadomość
Mój naturalny kolor włosów to średni blond, mniej więcej jak na zdjęciach, ale bardziej stonowany, bez żóltych tonów. Nie mam piegów. Opalam, się w dość krótkim czasie, od razu na brąz.

moim zdaniem jesteś wiosną. a jak się czujesz w delikatnych żywych ciepłych kolorach?
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 13:34   #6
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: "Typ urody"

Kurcze, kiedy już decyduję się na konkretny typ kolorystyczny, to mam jakieś "ale" U typowej wiosny naturalny kolor włosów powinien mienić się złocistym, albo miodowym refleksem - nie powinien być popielaty, mysi (taka barwa włosów charakterystyczna jest dla lata). Oprawa oczu u wiosny zwykle jest wyraźna, chociaż może być zbliżona do koloru włosów (miodowa, złocista). Szara, zbliżona do koloru włosów - to znowu oprawa lata.
Cera wiosny jest ciepła, brzoskwiniowa aczkolwiek jasna. Czasami pomocne jest popatrzenie na żyły przy nadgarstku - jeśli są niebieskie, skóra ma odcień chłodny, jeśli zielony - to właśnie ciepły.
Na zdjęciach - zwłaszcza na tym różowej bluzie wyglądasz na piękną wiosnę - i ku temu typowi bym się skłaniała - natomiast przy automatach widzę pewne cechy lata Możesz więc być typem mieszanym (chociaż wizażyści utrzymują że takowe nie istnieją), dzielącym cechy obu typów.
Możesz też zrobić taki test - przyłóż do twarzy, albo nałóż na siebie ubranie brzoskwiniowe i ubranie szare. To, w którym wyglądasz lepiej dostarczy Ci cennych informacji; lato wygląda dobrze w kolorku szarym, wiosna - brzoskwini.
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2010-10-14 o 13:35
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 14:21   #7
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: "Typ urody"

Cytat:
Napisane przez anQ Pokaż wiadomość
Mój naturalny kolor włosów to średni blond, mniej więcej jak na zdjęciach, ale bardziej stonowany, bez żóltych tonów.

W pierwszym poście napisałaś, że masz kolor włosów miodowo- złoty...
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-14, 17:33   #8
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: "Typ urody"

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Kurcze, kiedy już decyduję się na konkretny typ kolorystyczny, to mam jakieś "ale" U typowej wiosny naturalny kolor włosów powinien mienić się złocistym, albo miodowym refleksem - nie powinien być popielaty, mysi (taka barwa włosów charakterystyczna jest dla lata). Oprawa oczu u wiosny zwykle jest wyraźna, chociaż może być zbliżona do koloru włosów (miodowa, złocista). Szara, zbliżona do koloru włosów - to znowu oprawa lata.
Cera wiosny jest ciepła, brzoskwiniowa aczkolwiek jasna. Czasami pomocne jest popatrzenie na żyły przy nadgarstku - jeśli są niebieskie, skóra ma odcień chłodny, jeśli zielony - to właśnie ciepły.
Na zdjęciach - zwłaszcza na tym różowej bluzie wyglądasz na piękną wiosnę - i ku temu typowi bym się skłaniała - natomiast przy automatach widzę pewne cechy lata Możesz więc być typem mieszanym (chociaż wizażyści utrzymują że takowe nie istnieją), dzielącym cechy obu typów.
Możesz też zrobić taki test - przyłóż do twarzy, albo nałóż na siebie ubranie brzoskwiniowe i ubranie szare. To, w którym wyglądasz lepiej dostarczy Ci cennych informacji; lato wygląda dobrze w kolorku szarym, wiosna - brzoskwini.
Weź pod uwagę, że nie każdy będzie w 100% typem wiosny, lata, jesieni czy zimy..niekiedy trudno jest określić typ jeśli tak jak w tym przypadku zdjęcia różnią się od opisu..Na określenie typu kilka cech musi współgrać a na inne trzeba przymknąć oko.
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 19:09   #9
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: "Typ urody"

Cytat:
Napisane przez sarah22 Pokaż wiadomość
Weź pod uwagę, że nie każdy będzie w 100% typem wiosny, lata, jesieni czy zimy..niekiedy trudno jest określić typ jeśli tak jak w tym przypadku zdjęcia różnią się od opisu..Na określenie typu kilka cech musi współgrać a na inne trzeba przymknąć oko.
Dlatego napisałam, że dzieli urodę wiosny i lata ale skłaniam się ku wiośnie. Sama - chociaż jestem latem - mam złocisty refleks w naturalnych włosach, pieprzyki o barwie ciepłej, zielone oczy i dobrze wygladam w ciepłym różu. A latem jednak jestem
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2010-10-14 o 19:15
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 20:59   #10
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: "Typ urody"

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dlatego napisałam, że dzieli urodę wiosny i lata ale skłaniam się ku wiośnie. Sama - chociaż jestem latem - mam złocisty refleks w naturalnych włosach, pieprzyki o barwie ciepłej, zielone oczy i dobrze wygladam w ciepłym różu. A latem jednak jestem

Więc nie może być wiosną i latem to tak jakby była ciepłym i chłodnym typem...brzmi banalnie i jedno drugie wyklucza..na bank jest wiosną.
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 22:08   #11
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: "Typ urody"

Żeby było jasne, chodzi mi o to, że jest wiosną ale ma elementy urody takie jakie występują także u lata! Nie napisałam że jest typem wiosny i typem lato, bo doskonale wiem, że nie można być jednocześnie typem chłodnym i ciepłym. Ale nawet ciepły typ urody, może mieć pewne cechy jakie występuję u typu zgoła odmiennego.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-15, 09:40   #12
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: "Typ urody"

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Żeby było jasne, chodzi mi o to, że jest wiosną ale ma elementy urody takie jakie występują także u lata! Nie napisałam że jest typem wiosny i typem lato, bo doskonale wiem, że nie można być jednocześnie typem chłodnym i ciepłym. Ale nawet ciepły typ urody, może mieć pewne cechy jakie występuję u typu zgoła odmiennego.

A i owszem i teraz mogę się z Tobą zgodzić
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 09:45   #13
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: "Typ urody"

A mnie się wydaję, po kolejnym obejrzeniu zdjęć, że jednak lato odpada...bo szarości chyba wygaszą niebieski kolor oczu i całą resztę.
Dalej obstawiam wiosnę w kierunku jesieni...
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.