Dzieci na weselu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-27, 12:55   #1
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Arrow

Dzieci na weselu


Witam.
Chciałabym poznać Waszą opinię w kwestii zapraszania dzieci na wesele.Szczerze mówiąc mamy problem, bo nieliczna liczba gości ma malutkie szkraby, które w dniu Naszego Ślubu będą miały średnio po 2 latka (+/- kilka m-cy).
I tak się zastanawiamy bo z jednej strony takie istoty wymagają ciągłej opieki, a przecież ich rodzice przychodzą w końcu na ślub, żeby się pobawić, wypić trochę alkoholu.Dzieci mogą nie dotrzymać do północy, wiadomo głośna muzyka szybko ich zmęczy, a nie chciałabym, żeby zmuszeni byli wymykać się przed oczepinami bo ich córka/syn jest już śpiąca.
Z drugiej strony dać zaproszenie nie uwzgldniając dzieci- jeszcze mi się ktoś obrazi , ale dla mnie dwulatek jest za mały na taką impreze!

Owszem na weselu będą i starsze dzieci od 6 lat (jest ich doslownie garstka może trzy osoby i zostaną ujęte na liście gości).

Jak u Was wyglądała/będzie wyglądać sprawa z zaproszeniem dzieci i tych małych i dużych?

Dodam, że planujemy wesele na 60-65 osób.

Pozdrawiam
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 14:59   #2
Engelchen
Raczkowanie
 
Avatar Engelchen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 489
Dot.: Dzieci na weselu

moim zdaniem ten wybor powinnas zostawic rodzicom tych szkrabow
jak beda chcieli i uznaja to za stosowne to wezma ze soba dzieci lub nie
moze nie beda mieli z kim zostawic dziecka i nie przyjda w ogole jezeli nie zaprosisz ich dziecka
u mnie nie ma takiego problemu
dzieci mile widziane i nie przejmuje sie czy wytrzymaja do konca bo od tego maja rodzicow

Edytowane przez Engelchen
Czas edycji: 2007-05-27 o 15:02 Powód: literowka
Engelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 18:43   #3
justka_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 375
Dot.: Dzieci na weselu

Ode mnie wszyscy zostawiają małe dzieci z dziadkami w domu bo właśnie chcą się spokojnie bawić, natomiast na poprawiny na pewno przyjdą z dziećmi. Oczywiście mówiliśmy że jak najbardziej mogą z dziećmi ale to były ich decyzje że wolą jednak sami.
justka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 18:53   #4
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Dzieci na weselu

Ja nie mam takiego problemu, u nas zaproszeni goście nie maja małych dzieci. Ale byłam na paru weselach i dzieci takie nawet 10/12 letnie były tylko w drugi dzień. Wtedy były nawet zabawy dla dzieci, jakies konkursy. Maluch z najblizesz rodziny były w pierwszy dzien ale o ile pamietam tylko do momentu podania tortu, potem jechały do domu. Ale tak jak mówie to była najbliższa rodzina.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 19:35   #5
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Dzieci na weselu

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.
Wiem, że u mnie ewentualnie będą mieli komu zostawić dzieci (dziadkowie).
Tak myśleliśmy żeby wziąźć na świadka naszego kolege,który będzie miał wówczas 1,1 rocznego malucha i byłoby miło, gdyby gościł przez całe wesele .

Kiedy ja byłam na weselu mając kilka lat pamietam, że na sali był specjalnie przygotowany stolik dla dzieci.Fakt takie rozwiązanie jest dobre jeśli jest ich dużo i mniej więcej w tym samym wieku.

U nas z kolei siedzieliby z rodzicami.
__________________
Zmieniaj swoje życie

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2007-09-19 o 22:20 Powód: lierówka
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 19:47   #6
nysiunia
Raczkowanie
 
Avatar nysiunia
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 145
Dot.: Dzieci na weselu

u mnie decyzję co zrobić z dziećmi pozostawiam ich rodzicom - sami wiedzą co dla nich najlepsze. zapraszam całymi rodzinami. najprawdopodobniej będzie tak że dzieci będą gdzieś do deseru (ale ślub mamy o 13:00) a potem sie je odwiezie do domu (nie mamy zbyt dużych odległości więc w niektórych przypadkach jest to możliwe) a niektórzy wogóle dzieci nie wezmą tylko z dziadkami zostawią. Ale tak jak mówie - to rodzice zdecydują czy mają zamiar biegać za dziećmi czy się bawić. to już nie moja rola
wiem że niektórzy robią tak, że jak wynajmują lokal z hotelem to czasami wynajmują też pokój, żeby rodzice mogli tam np. położyć spać dzieci, ale czy to się sprawdza to nie wiem.
pozdrawiam
nysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 20:00   #7
asikkk
Raczkowanie
 
Avatar asikkk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 298
Dot.: Dzieci na weselu

u mnie kolezanka przyjdzie z roczna coreczka, tyle ze miejsca dla niej nie bedzie.. trudno zebym miala placic nawet połówk porcji jak jasna sprawa jest ze dziecko zje dwie lyzki rosolu i nic wiecej.. w ogole to sie jej dziwie, bo dziadki pewnie zostalyby z mała, no ale..

Edytowane przez asikkk
Czas edycji: 2007-05-27 o 20:55
asikkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-27, 20:19   #8
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez asikkk Pokaż wiadomość
u mnie kolezanka przyjdzie z roczna coreczka, tyle ze miejsca dla niej nie bedzie.. trudno zebym miala placic nawet połówk porcji jak jasna sprawa jest ze dziecko zje dwie lyzku rosolu i nic wiecej.. w ogole to sie jej dziwie, bo dziadki pewnie zostaliby z mała, no ale..
Fakt, takie dziecko za dużo nie spróbuje a jednak płaci się za osobe, u mnie raczej nie ma zniżek dla dzieci więc...


Dzięki i pozdrawiam
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 09:21   #9
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci na weselu

Ja zapraszałam z dziecmi.
Kilka ... moze 3 osoboby, miały małe dzieci, wiem ze gdybym zaprosiła ich bez dzieci to by nie przyszli, bo nie mieli by z kim zostawić, np. moja siostra. Było tez dziecko może 4 letnie, kótre usnęło w spacerówce i nic mu nie przeszkadzało. Impreze opuściło o 5 rano
Za dzieci płaciliśmy inaczej.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 13:24   #10
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Dzieci na weselu

Jeśli w rodzinie są dzieci (mówimy o maluchach), to chyba nie ma większego sensu zapraszać je osobno. Zaznaczenie w zaproszeniu, że rodzice mają przybyć bez maluchów może spowodować, że nie przyjdą w ogóle. Jedni zabierają ze sobą i jakoś sobie radzą, inni zostawiają w domu - zawsze dziadkowie albo ktoś pomoże. I myślę, że należy tę decyzję rodzicom pozostawić.
Co do płacenia za dzieci - uważam, że to przesada - ile takie dziecko może zjeść? Spokojnie naje się z talerza mamy czy taty - w końcu na weselu jest jedzenia pod dostatkiem i wyliczanie porcji jest tylko dodatkowym, niepotrzebnym kosztem - bo wątpię, żeby nie można było z tego, co będzie do jedzenia, wydzielić kilku maleńkich porcji. Jeśli dzieci są starsze to warto by zrobić dla nich stolik gdzieś w rogu - ale to też może być różnie, bo mogą chcieć siedzieć obok rodziców. A w praktyce i tak będą biegać, okładać się balonikami i dobrze bawić .

My w ubiegłym roku byliśmy na weselu z naszym 3,5 letnim wówczas synem - bawił się super, zjadł pół talerza mojego rosołu i kawalątek mojego kotleta. No i banana Wyszliśmy po oczepinach - ale dlatego, że zabawa była kiepska.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 14:18   #11
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Dzieci na weselu

U nas też nie ma problemu z dziećmi, a w rodzinie jest ich sporo. Po prostu w zaproszeniu dopisywałam "z Dziećmi". Będą mieli je z kim zostawić to przyjdą bez, nie będą mieli to zabiorą ze sobą. Na górze w dworku w którym będzie wesele udostępnimy pokoje, w razie czego będzie gdzie położyć śpiącego malucha, a rodzice będą mogli się bawić dalej. Nie wiem jak z opłatami za dzieci, tym się zajmę dopiero jak już będę miała potwierdzenia przybycia.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-28, 16:38   #12
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Dzieci na weselu

W moim otoczeniu nigdy nie uwzględniało się w zaproszeniu tak małych dzieci. Takie juz 10-letnie i większe owszem. Ale 2-roczne szkraby? Nigdy. To oczywiste,że jak chcą zabrać dzieci to zabiorą, a jak nie chcą to zostwią pod opieką kogoś. Najczęściej jednak albo przychodzą sami albo biorą malucha tylko na jakieś 2 godziny. Potem odwożą i bawią się do białego rana. Na poprawiny przychodzą z dziećmi. I to jest najlepsze rozwiązanie. Pozostaw tą decyzję rodzicom. A Ty marto nie przejmuj sie tym wszystkim. Bedzie dobrze!!
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 16:43   #13
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
W moim otoczeniu nigdy nie uwzględniało się w zaproszeniu tak małych dzieci. Takie juz 10-letnie i większe owszem. Ale 2-roczne szkraby? Nigdy. To oczywiste,że jak chcą zabrać dzieci to zabiorą, a jak nie chcą to zostwią pod opieką kogoś. Najczęściej jednak albo przychodzą sami albo biorą malucha tylko na jakieś 2 godziny. Potem odwożą i bawią się do białego rana. Na poprawiny przychodzą z dziećmi. I to jest najlepsze rozwiązanie. Pozostaw tą decyzję rodzicom. A Ty marto nie przejmuj sie tym wszystkim. Bedzie dobrze!!
Tak przyznam bez bicia, że zaczełam się przejmować taka moja (nie)stety natura ,ale zawsze warto poznać opinie innnych na ten temat.

Pozdrawiam i dzięki za odp.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 18:11   #14
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Dzieci na weselu

Też się zastanawiałam nad tą kwestią, bo u nas na pewno będzie maluch siostry TŻ,ale wydaje mi się, że później odwiozą go do domu, no i na pewno zaproszę też moich przyjaciół z ich synkami a to dlatego że same dzieciaczki są dla mnie ogromnie ważne (opiekowałam się nimi przez 1,5 roku) i nie wyobrażam sobie, żeby miało ich ze mną nie być.Poza tym oni mieszkają po drugiej stronie ulicy od domu weselnego. Nie wiem natomiast jak rozwiążą tą kwestię znajomi/przyjaciele TŻ, bo nasze wesele będzie 20km od miejsca ich zamieszkania.
Aha i poprawin prawdopodobnie nie będziemy robić
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 18:00   #15
sniezynkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11
Smile Dot.: Dzieci na weselu

dziecko od 6 lat do 7 moze byc na imprezachi zabral bym mojego syna artura
sniezynkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 18:24   #16
aaneczka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 721
Dot.: Dzieci na weselu

Z tymi dziećmi na weselu to ja też mam mały problem. Jasne, że zapraszałam rodziców z dziećmi, ale nie myślałam, że nagle wszyscy zapragną je wziąść ze sobą (myśleliśmy, że jak zwykle zostawią u dziadków- w rodzinach mieliśmy ostatnio sporo wesel i zawsze tak było). Jedni młodzi z dzieckiem powiedzieli nam nawet wprost, żebyśmy zapłacili za ich córkę (3 latka), bo ona musi mieć oddzielne krzesło i talerz, bo inaczej będzie im marudzić itp. Przyznam, że byłam trochę tym zaskoczona . Ale w sumie dobrze, że byli szczerzy. Ale takim sposobem będziemy płacić za 8 dzieci, które w zasadzie niewiele zjedzą, na krześle tak naprawdę też nie nasiedzą się pewnie za długo (jak to dzieci).
__________________

aaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 18:36   #17
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Dzieci na weselu

Byliśmy teraz na weselu znajomych.Kilka małżeństw miało dzieci w wieku 3-4 lat. Siedzieli razem tzn, maluch na kolanach matki czy ojca a z boku stał wózek. Dzieci zjadły trochę rosołu, póżniej znowu coś skubnęły a tak to szalały na parkiecie przez pierwsze 2 godziny.
Kilka rodzin zmyło sie z wesela po 23.00...
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 18:46   #18
aaneczka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 721
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Byliśmy teraz na weselu znajomych.Kilka małżeństw miało dzieci w wieku 3-4 lat. Siedzieli razem tzn, maluch na kolanach matki czy ojca a z boku stał wózek. Dzieci zjadły trochę rosołu, póżniej znowu coś skubnęły a tak to szalały na parkiecie przez pierwsze 2 godziny.
Kilka rodzin zmyło sie z wesela po 23.00...
Obawiam się, że u mnie też tak będzie z tym, że dzieciaki podobno mają nie siedzieć na kolanach (a pewnie będą speszone itp. i wylądują jednak u rodziców)... Zobaczymy jak to będzie.
__________________

aaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 08:30   #19
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez aaneczka Pokaż wiadomość
Jedni młodzi z dzieckiem powiedzieli nam nawet wprost, żebyśmy zapłacili za ich córkę (3 latka), bo ona musi mieć oddzielne krzesło i talerz, bo inaczej będzie im marudzić itp. Przyznam, że byłam trochę tym zaskoczona . Ale w sumie dobrze, że byli szczerzy. Ale takim sposobem będziemy płacić za 8 dzieci, które w zasadzie niewiele zjedzą, na krześle tak naprawdę też nie nasiedzą się pewnie za długo (jak to dzieci).
My zapraszając gości z dziećmi od razu zakładaliśmy że dzieci będą miały swoje miejsce - wydaje mi się, że tak po prostu wypada. Dlaczego rodzice mają cisnąć sie z na kolanach z dziećmi i jeszcze jeść z jednego talerza. U nas akurat nie było problemu z kosztami bo nie płaciliśmy od osoby, ale może zapytaj czy za dzieci nie policzą taniej.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-04, 08:46   #20
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Dzieci na weselu

Odpowiedzialny i wychowany gosc na wesele nie bedzie bral malych dzieci. Albo nie przyjdzie wcale, albo zalatwi im opieke na czas zabawy. Dzieko na weselu jest tylko przeszkoda dla bawiacych sie doroslych.

Wyjatkiem jest sytuacja, w ktorej Panstwo Mlodzi ewidentnie zapraszaja pare z dzieckiem - ale w takiej sytuacji Mlodzi powinni rowniez zapewnic opieke dziecku podczs zabawy jego rodzicow.
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 09:04   #21
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Dzieci na weselu

U nas dzieci nie bedzie bo wszyscy sa juz wyrosnieci ale w lokalu nam mowili ze dzieci do ilus tam lat za darmo a starsze za polowe ceny doroslej osoby
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 09:50   #22
aaneczka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 721
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
My zapraszając gości z dziećmi od razu zakładaliśmy że dzieci będą miały swoje miejsce - wydaje mi się, że tak po prostu wypada. Dlaczego rodzice mają cisnąć sie z na kolanach z dziećmi i jeszcze jeść z jednego talerza.
Z jednej strony masz rację i sie z Tobą zgadzam, ale z drugiej strony, wiadomo- koszty...

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Odpowiedzialny i wychowany gosc na wesele nie bedzie bral malych dzieci. Albo nie przyjdzie wcale, albo zalatwi im opieke na czas zabawy. Dzieko na weselu jest tylko przeszkoda dla bawiacych sie doroslych.

Wyjatkiem jest sytuacja, w ktorej Panstwo Mlodzi ewidentnie zapraszaja pare z dzieckiem - ale w takiej sytuacji Mlodzi powinni rowniez zapewnic opieke dziecku podczs zabawy jego rodzicow.
Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tego zdania . Chyba jednak nie młodzi powinni zapewnić opiekę, a rodzice. Ja mogę co najwyżej poinformować, jak wygląda sytuacja z pokojami, dodatkowymi pomieszczeniami itp. Chyba, że właśnie to miałaś na myśli pisząc "opieka" .
__________________

aaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 12:13   #23
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Odpowiedzialny i wychowany gosc na wesele nie bedzie bral malych dzieci. Albo nie przyjdzie wcale, albo zalatwi im opieke na czas zabawy. Dzieko na weselu jest tylko przeszkoda dla bawiacych sie doroslych.

Wyjatkiem jest sytuacja, w ktorej Panstwo Mlodzi ewidentnie zapraszaja pare z dzieckiem - ale w takiej sytuacji Mlodzi powinni rowniez zapewnic opieke dziecku podczs zabawy jego rodzicow.
Taką decyzję zdecydowanie powinno się zostawić rodzicom, nie wyobrażam sobie żeby zapraszać gości pod warunkiem że przyjdą bez dzieci. Czemu rodzic który zabiera dziecko na wesele jest nieodpowiedzialny i niewychowany? I czemu niby dziecko przeszkadza w zabawie?
U nas wszyscy którzy mają dzieci byli zapraszani własnie z nimi, natomiast część przyszła bez dzieci a część z dziećmi. Ci którzy chcieli zostać do rana przyszli bez dzieci. Jedna para przyszła z 3 letnim synkiem, ale ok. 22 przyjechał po niego ktoś z rodziny; a druga para przyszła z 2 letnim synkiem i wytrzymali do 24. Reszta to już dzieci od 8 lat. Na poprawiny przyszły oczywiście już wszystkie pary z dziećmi tymi miejszymi i większymi.
Wydaje mi się że kulturalnie taką decyzję pozostawić rodzicom i tyle.

Co do opieki to miałam wynająć opiekunkę? Bo noclegi były ale chyba żaden rodzic nie zostawi dziecka samego w pokoju.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 12:38   #24
asiulka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 208
Dot.: Dzieci na weselu

tez mam problem co zrobic z dziecmi bo chcialabym zeby nikt nie poczul sie dotkniety.mam dwojke chrzesniakow i szczerze mowiac nie wiem co zrobic. no ale mam jeszcze pare miesiecy wiec mysle ze cos mi sie uda wykombinowac.
asiulka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 12:49   #25
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Dzieci na weselu

Piszecie, ze decyzje zostawiacie rodzicom dzieci - a ja wlasnie pisze, jak postapic powinen odpowiedzialny rodzic - gość. Nie przyjdzie z dzieckiem.
Wesele to zabawa dla dorosłych. Tak jak kinderbale sa dla dzieci. Nic w tym dziwnego.

Co innego, gdy na zaproszeniu pisze sie "Panstwo X.Y. z dziećmi". Wtedy uwazam, ze Para Mloda powinna na weselu zapewnic miejsce do zabawy dzieciom, miejsce do siedzenia i jedzenia.
I wbrew pozorom, przy takim zaproszeniu, odpowiedzialnosc za dobra zabawe dzieci nie ponoszą rodzice, tylko ci, co je zaprosili, a wiec Para Mloda.

Nic bardziej nie wkurza na zabawie niz placzace, marudzace, zmęczone dziecko ciagajace rodzicow "chce do domUUUUUU!!!!", "nuuuuudze sie.....". Ktore pląta sie pod nogami, wymaga poswiecania mu uwagi i wszystkim przeszkadza.
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 13:07   #26
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Dzieci na weselu

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Piszecie, ze decyzje zostawiacie rodzicom dzieci - a ja wlasnie pisze, jak postapic powinen odpowiedzialny rodzic - gość. Nie przyjdzie z dzieckiem.
Wesele to zabawa dla dorosłych. Tak jak kinderbale sa dla dzieci. Nic w tym dziwnego.

Co innego, gdy na zaproszeniu pisze sie "Panstwo X.Y. z dziećmi". Wtedy uwazam, ze Para Mloda powinna na weselu zapewnic miejsce do zabawy dzieciom, miejsce do siedzenia i jedzenia.
I wbrew pozorom, przy takim zaproszeniu, odpowiedzialnosc za dobra zabawe dzieci nie ponoszą rodzice, tylko ci, co je zaprosili, a wiec Para Mloda.

Nic bardziej nie wkurza na zabawie niz placzace, marudzace, zmęczone dziecko ciagajace rodzicow "chce do domUUUUUU!!!!", "nuuuuudze sie.....". Ktore pląta sie pod nogami, wymaga poswiecania mu uwagi i wszystkim przeszkadza.
A ja uważam, że grzecznie jest napisać na zaproszeniu "z Dziećmi" i pozostawić rodzicom decyzję czy chcą je wziąć czy nie. W końcu umieszczenie na zaproszeniu nie równa się z obowiązkiem przyjścia na imprezę. A jeżeli goście mają nie przyjść wcale, bo muszą zostać z dziećmi, których nie zaprosiłam, to już wolę, żeby zabrali ze sobą swoje pociechy, ale jednak byli z nami w tym dniu. Oczywiście rodzice decydując się przyjść z maluchem muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami, w końcu to ich dziecko i oni najlepiej umieją się nim zająć. Ale decyzję pozostawiam im. Niech sami wybiorą, czy zostawiają dziecko, czy zabierają ze sobą, czy nie przychodzą wcale.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 13:17   #27
sweetpinky
Zakorzenienie
 
Avatar sweetpinky
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z tamtego świata :)
Wiadomości: 6 212
Dot.: Dzieci na weselu

U mnie na weselu będą dzieci i wszystko byłoby w porządku gdyby nie mój kuzyn, który jest diabłem wcielonym i wogóle to nie jest wyolbrzymienie, niestety. On ciągle myśli co by przeskrobać, o pobiciu innych dzieci, coś potłuczeniu itp. Moi rodzice rozmawiali z ciocią o tym a ona na to, że on będzie grzeczny, taaa jasne
Nie mogłam go nie zaprosić bo prosiliśmy inne dzieci które są grzeczne i ładnie się bawią na weselach.
Szczerze mówiąc nie wiem jak to będzie ale nie chcę sobie przez niego psuć humoru i ciągle się martwić,
A! i nie mogę liczyć na jego rodziców bo oni i tak się nim nie zajmują na takich imprezach. Dziecko sobie biega samopas
__________________




sweetpinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 11:04   #28
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Dzieci na weselu

ojeju niefajnie ja proponuje zwrocic uwage rodzicom tego dzieciaka na slubie gdyby maly za bardzo fikal przeciez taki maly rozbujnik nie moze popsuc calego wesela
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 14:57   #29
marcia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 75
Dot.: Dzieci na weselu

Ja ma wielki problem jestem swiadkową na slubie brata mam 2,5 letnia corke i nie mam wyjscia ,bo nie mam z kim jej zostawic .Plan mamy taki ,ze jedziemy z mała ja potem zostaje ,a maz wraca z corka do domu jest to koło 40km (niestety w motelu w miejscowosci gdzie bedzie slub nie było juz pokoi) pozniej wraca po mnie koło 2 ,bo mi jako swiadkowej nie wypada zmyc sie z wesele przed oczepinami.Mamy jeszcze 12 letnia corke wiec małą nie zostnie sama w nocy jak maz bedzie po mnie jechał ,ale z zabawy weselnej niewiele bedziemy mieliWiec niekiedy rodzice nie maja wyboru i musza przyjsc z dzieckiem
marcia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 07:36   #30
gochacz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 68
Dot.: Dzieci na weselu

na wesleu u mojej cioci nei bylo problemow z dzieci. mialy osobny stolik mlodzsze siadzialty z rodzicami na zaproszneiu byl dopisek "z dziecmi" hmmmm wesel nei orgnaizowala zadna firma wiec w suemi co do kosztow to zadna roznica czy talerz wiecej czy mniej ;p pod wieczor zaleznie od decyzji rodzicow Ci zabierali dzieci do odmu lub pozwalali im sie abwic dalej panna mloda co jaksi czas dawala znac orkeistrze o mzianei przeboju na jakis "dzieciecy" baral mlodych gosci w koleczko czy w pociag i tanczyli
gochacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-27 21:32:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.