6 miesięcy i 10,5kg. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-02, 23:00   #31
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: 6 miesięcy i 10,5kg.

Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość
zdaniem pani dr, która jest w moim regionie autorytetem w dziedzinie żywienia dzieci - niemowląt starszych niż 6 msc nie powinno się karmić w nocy,(...).
Pytam z ciekawości, czy pani doktor powiedziała dlaczego?
Moja nic takiego nie mówi, wręcz przeciwnie.

Co do ząbków, też się nie mogę zgodzić. Do poczytania:
http://dziecisawazne.pl/prochnica-a-karmienie-piersia/

Mój synek w tym wieku wazył prawie 9, przy 75 cm. Jak się urodził miał 3200. Tez tylko na piersi i prawie nie robił kupek, wszystko "szło w masę"
Na Twoim miejscu spytałabym pediatry, dobrego.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2013-07-02 o 23:23
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 07:45   #32
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: 6 miesięcy i 10,5kg.

Cytat:
Napisane przez misiula_88 Pokaż wiadomość
Trzeba się nauczyć odróżniać, kiedy dziecko budzi się z przyzwyczajenia, a kiedy zwyczajnie - z głodu. Wydaje mi się, że głodnego dziecka nie oszukasz ani wodą, ani bujaniem czy innym sposobem - nawet uśpione w niedługim czasie i tak się obudzi, żeby zjeść. Nie ma co na siłę oduczać dziecko niejedzenia w nocy - dorośnie i do tego.
w pelni sie zgadzam mozna spróbowac, ale uwaznie obserowac moje same sie oduczyly jak mialy ok 10 miesiecy wczesniej naprawde potrzebowaly dojesc w nocy w dzien za duzo rozpraszajacych sytuacji.
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 10:55   #33
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
6 miesięcy i 10,5kg.

Patrilla, mam to samo spostrzezenie - w nocy syn potrafi sie bardziej skupic na jedzeniu i zje wiecej, bo w dzien nie ma czasu
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 15:00   #34
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: 6 miesięcy i 10,5kg.

Ja też nie neguję jedzenia maluszków w nocy. Moja córa karmiona do 9 miesiąca jadła ze dwa razy w nocy. Jednak sama odrzuciła pierś, zaczęła się buntować jak jej dawałam w nocy coś do jedzenia, był wrzask i pisk, ale nie chciała jeść i tak jakoś się oduczyła i piersi i tego jedzenia w nocy.

Mi tutaj chodzi o przypadek ewabiso. Nie widzę, aby tu coś jeszcze odpisywała, ale może jednym z przypadków dlaczego jej maluszek tyle waży jest to, że może ilekroć zapłacze w nocy to chce jeść. Uwierzcie mi, że ja na początku też tak myślałam i od razu cyc i do buzi A to nie zawsze o to chodziło, trzeba się nauczyć rozróżniać płacz dziecka i wiedzieć czy to głód, ból, nie odpowiednia temperatura itd...


Po za tym mówi się o tym, że dziecko 3 miesięczne potrafi już przespać całą noc, a 6 miesięcznemu nie powinno się dawać jeść w nocy. Są takie dzieci, które i śpią na piersi całą noc od małego i są takie co się szybko odzwyczajają od jedzenia w nocy, a niektóre potrzebują tego i choćby nie wiadomo ile człowiek kombinował i próbował to i tak się budzi i chce jeść. Więc uważam, że trzeba karmić skoro tego potrzebuje, dobrze jednak, gdy już dziecko się napije mleczka dać z łyka czy dwa wody, żeby chociaż wypłukało te cukry po mleku w trosce o ząbki.

Mój syn też się budził i to do 3 lat, a córa ma 16 miesięcy i chociaż w nocy nie je to i tak się budzi.
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 12:14   #35
domik86
Raczkowanie
 
Avatar domik86
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 71
Dot.: 6 miesięcy i 10,5kg.

Moja córka ma 7 miesięcy, waży 7,5 kg i jest dłuuuga Jej waga urodzeniowa to 4,3 kg. Cały czas karmię ją piersią i po konsultacji z pediatrą wprowadziłam jej od miesiąca 2 (teraz już 3 od niedawna) inne posiłki.
W tej chwili nie je w nocy.
Być może dziecko potrzebuje już innych pokarmów. Wizyta u pediatry i rozmowa na ten temat jak najbardziej wskazana.
Dodam jeszcze, że tak jak już wspomniano, dziecko może się budzić "na cycusia" tylko dlatego, żeby się przytulić do mamy

Co do wagi - znam przypadek dziecka "na piersi" które ważyło ponad 11 kg w 4 miesiącu
domik86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 22:05   #36
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: 6 miesięcy i 10,5kg.

Moja córka ma dwa lata i waży niepełne 12kg. Dla porównania kuzynka mi dziś opowiadała, że jej syn 10mc-y waży teraz 10,5kg i pediatra zalecił, żeby "oszukiwać wodą" żeby "odchudzić" bo młody jest gruby.

No i zgadzam się, w moim odczuciu jest gruby. Nie wiem ile ma cm, ale widać, że jest "dobrze odżywiony".

Półroczne dziecko jedzące 2x w nocy? Hmm Ja bym się zastanowiła jednak nad tym czy nie jest to potrzeba bliskości, czy zwykłe pragnienie.

Nie wszystkie dzieci są karmione w tym wieku nocą. U nas nie było takiej potrzeby, karmienie było o 6 rano i o 23, ale my kermiliśmy mm, więc nie ma porównania.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 22:53   #37
newelwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 92
Dot.: 6 miesięcy i 10,5kg.

z moich skromnych obserwacji dotyczących nocnego jedzenia.
czasami moja córka (9miesięcy, nadal głównie mój pokarm, 25 centyl wagi) budzi się bo jest głodna, czasami budzi się bo potrzebuje bliskości. w większości przypadków jestem w stanie odróżnić kiedy wystarczy wziąć ją na ręce czy zwyczajnie pogłaskać po głowie a kiedy trzeba nakarmić. (przeciętnie 2 razy).
rozmawiałam z naszą pediatrą + kilkoma innymi osobami zajmującymi się zawodowo żywieniem dzieci, a propos nocnego karmienia. nikt nie widział w tym nic złego o ile dziecko tego potrzebuje. tutaj kłania się znajomość własnego dziecka.

a nasz "przypadek" jest o tyle ciekawy, że nocne karmienia zaczęły się w okolicy 6 miesiąca. wcześniej nie były potrzebne. Młoda dzielnie przesypiała całą noc początkowo wpędzając mnie w lekką panikę.
próby wyeliminowania nocnych posiłków niepowiodły się.

a autorka wątku powinna pogadać z lekarzem.
newelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.