Nie dostałam się na studia. Co teraz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-19, 12:54   #1
yellow bird
Raczkowanie
 
Avatar yellow bird
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 193

Nie dostałam się na studia. Co teraz?


Chciałabym uzyskać od was kilka informacji, ale najpierw może przedstawię moją sytuację...

Złożyłam papiery na AGH na kilka kierunków, z czego pierwsze dwa geodezja i kartografia oraz inżynieria środowiska były dla mnie najważniejsze, reszta to była jedynie alternatywa. Okazało się, że im dalszy wybór (tj. nie ten główny tylko 1,2 lub inny alternatywny) było się ciężej dostać ( tabela: http://www.agh.edu.pl/files/common/kandydaci/2011-2012-lato/ranking_Ist_stac.pdf )


Mając 724 punkty nie dostałam się na kartografię ani na inżynierie. W pierwszym wypadku brakło mi punktów w drugim nie rozumiem. Gdybym dała inżynierie na pierwszy wybór dostałabym się bez problemu. Czekam na wyniki z rekrutacji na studia zaoczne, ale szczerze nie bardzo chcę w ten sposób studiować już nie mówiąc o tym że to dla mnie bardzo duże obciążenie finansowe.



Co do pytań: Jak to jest z tą rekrutacją na AGHu? Czy jest ktoś z AGHu kto może wiem czy są szanse jeszcze na wolne miejsce na inżynierii? Jak wygląda przenoszenie się z studiów zaocznych na stacjonarne np. po pierwszym semestrze?
__________________
Studentka AGH ^^
yellow bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 15:42   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Ktoś już wspominał że tam rekrutacja wygląda tak, że pierwszeństwo w dostaniu się na dany kierunek mają osoby które ustawiły go jako pierwszy na swojej liście. Czyli nawet jeśli ktoś mniał mniej pkt od Ciebie ale ustawił IŚ na pierwszym miejscu, to się dostał. "Zalety" płacenia tylko raz za rekrutację
Szkoda że nie poradziłaś się wcześniej, nie od dziś wiadomo że na IŚ jest łatwiej się dostać niż na geodezję która jest bardzo popularna.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 19:17   #3
lyane
Raczkowanie
 
Avatar lyane
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 98
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Cytat:
Napisane przez yellow bird Pokaż wiadomość
Chciałabym uzyskać od was kilka informacji, ale najpierw może przedstawię moją sytuację...

Złożyłam papiery na AGH na kilka kierunków, z czego pierwsze dwa geodezja i kartografia oraz inżynieria środowiska były dla mnie najważniejsze, reszta to była jedynie alternatywa. Okazało się, że im dalszy wybór (tj. nie ten główny tylko 1,2 lub inny alternatywny) było się ciężej dostać ( tabela: http://www.agh.edu.pl/files/common/kandydaci/2011-2012-lato/ranking_Ist_stac.pdf )


Mając 724 punkty nie dostałam się na kartografię ani na inżynierie. W pierwszym wypadku brakło mi punktów w drugim nie rozumiem. Gdybym dała inżynierie na pierwszy wybór dostałabym się bez problemu. Czekam na wyniki z rekrutacji na studia zaoczne, ale szczerze nie bardzo chcę w ten sposób studiować już nie mówiąc o tym że to dla mnie bardzo duże obciążenie finansowe.



Co do pytań: Jak to jest z tą rekrutacją na AGHu? Czy jest ktoś z AGHu kto może wiem czy są szanse jeszcze na wolne miejsce na inżynierii? Jak wygląda przenoszenie się z studiów zaocznych na stacjonarne np. po pierwszym semestrze?
Z tym może być ciężko. Nie wiem jak to jest na AGHu, jednak słyszałam, że mogą sie przenieś 2 osoby (lub nawet 1) z największymi średnimi i to nie po 1 semestrze tylko po roku.
Dowiedz się szczegółowo na stronie aghu albo zadzwoń lub napisz meila
__________________
A bad woman is a sort of woman a man never gets tired of.
lyane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 19:31   #4
lili56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Cześć dziewczyny. Ja mam takie pytanie. Nie dostałam się na dzienne studia na dietetyke, a w elektronicznej rejestracji wybrałam właśnie ten kierunek w trybie stacjonarnym, za co wniosłam opłate. Jednak teraz chciałabym się dostać na dietetyke w trybie niestacjonarnym i nie wiem za bardzo co mam zrobić. ?
lili56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 19:44   #5
lili56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Hej. Może ktoś wie co mam zrobić w mojej sytuacji?
No więc dzisiaj się dowiedziałam że nie dostałam się na dietetyke w trybie stacjonarnym. Jednak bardzo chciałabym studiować dietetyke i chciałabym teraz uczyć się w trybie niestacjonarnym. Jednak w elekronicznej rejestracji opłaciłam kierunek dietetyke stacjonarną. Co mam zrobic by być na niestacjonarnej dietetyce? Proszę o odp. gdyż nie orientuję się w tym za bardzo.
lili56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 12:06   #6
lyane
Raczkowanie
 
Avatar lyane
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 98
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Cytat:
Napisane przez lili56 Pokaż wiadomość
Hej. Może ktoś wie co mam zrobić w mojej sytuacji?
No więc dzisiaj się dowiedziałam że nie dostałam się na dietetyke w trybie stacjonarnym. Jednak bardzo chciałabym studiować dietetyke i chciałabym teraz uczyć się w trybie niestacjonarnym. Jednak w elekronicznej rejestracji opłaciłam kierunek dietetyke stacjonarną. Co mam zrobic by być na niestacjonarnej dietetyce? Proszę o odp. gdyż nie orientuję się w tym za bardzo.

Nie możesz sobie dobrać w rejestracji nowego kierunku (czyt. dietetyke niestacjonarna) i wniesc oplate za nia? Na zaoczne jest zawsze wiecej czasu na zarejstrowanie sie
__________________
A bad woman is a sort of woman a man never gets tired of.
lyane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 13:44   #7
yellow bird
Raczkowanie
 
Avatar yellow bird
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 193
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Niestety dałam sobie zamydlić oczy rodzinie i znajomym ;/
Jak dla mnie to ta rekrutacja jest ciut głupawa. Zawsze myślałam, że uczelnia dopiera sobie jak najlepszych studentów, a tu się okazuje, że "gorsi" ode mnie będą studiować a ja nie
__________________
Studentka AGH ^^
yellow bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 19:42   #8
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 11:13   #9
yellow bird
Raczkowanie
 
Avatar yellow bird
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 193
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

mm444: Nie koniecznie. Zasady są bardzo zawiłe i nie są do końca dobrze gdziekolwiek przedstawione
__________________
Studentka AGH ^^
yellow bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 11:34   #10
studentkaop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 68
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

I bardzo dobrze, że są zawiłe. Powinny być jeszcze bardziej skomplikowane, żeby władze uczelni miały pewność, że przyjmują kumatych studentów
studentkaop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 16:05   #11
lili56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Cytat:
Napisane przez lyane Pokaż wiadomość
Nie możesz sobie dobrać w rejestracji nowego kierunku (czyt. dietetyke niestacjonarna) i wniesc oplate za nia? Na zaoczne jest zawsze wiecej czasu na zarejstrowanie sie
Tylko problem w tym, że jakiekolwiek zmiany w elektronicznej rejestracji zostały już dawno zablokowane
Więc co mam zrobić by dostać się na niestacjonarne studia?
lili56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 18:42   #12
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Cytat:
Napisane przez yellow bird Pokaż wiadomość
Niestety dałam sobie zamydlić oczy rodzinie i znajomym ;/
Jak dla mnie to ta rekrutacja jest ciut głupawa. Zawsze myślałam, że uczelnia dopiera sobie jak najlepszych studentów, a tu się okazuje, że "gorsi" ode mnie będą studiować a ja nie
a wystarczyło ustawić sobie inżynierię na 1wszym miejscu, geodezja zawsze ma wysokie progi. Na geodezję wybrali sobie lepszych od Ciebie ;], na inżynierię nie miałaś pierwszeństwa, więc to oczywiste że nie przeskoczysz tych, którzy ustawili ją jako kierunek główny.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 20:14   #13
WithLove
Raczkowanie
 
Avatar WithLove
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 327
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Cytat:
Napisane przez lili56 Pokaż wiadomość
Tylko problem w tym, że jakiekolwiek zmiany w elektronicznej rejestracji zostały już dawno zablokowane
Więc co mam zrobić by dostać się na niestacjonarne studia?
Sprawdź do kiedy można ubiegać się o przyjęcie na studia niestacjonarne. Na stronie uczelni z pewnością jest o tym mowa.
__________________



You could get your heart broken or you could have the greatest love affair the world has ever known.
But you're never gonna know unless you try.
WithLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 22:09   #14
kokardka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 20
GG do kokardka11
Smile Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Cytat:
Napisane przez yellow bird Pokaż wiadomość
Chciałabym uzyskać od was kilka informacji, ale najpierw może przedstawię moją sytuację...

Złożyłam papiery na AGH na kilka kierunków, z czego pierwsze dwa geodezja i kartografia oraz inżynieria środowiska były dla mnie najważniejsze, reszta to była jedynie alternatywa. Okazało się, że im dalszy wybór (tj. nie ten główny tylko 1,2 lub inny alternatywny) było się ciężej dostać ( tabela: http://www.agh.edu.pl/files/common/kandydaci/2011-2012-lato/ranking_Ist_stac.pdf )


Mając 724 punkty nie dostałam się na kartografię ani na inżynierie. W pierwszym wypadku brakło mi punktów w drugim nie rozumiem. Gdybym dała inżynierie na pierwszy wybór dostałabym się bez problemu. Czekam na wyniki z rekrutacji na studia zaoczne, ale szczerze nie bardzo chcę w ten sposób studiować już nie mówiąc o tym że to dla mnie bardzo duże obciążenie finansowe.



Co do pytań: Jak to jest z tą rekrutacją na AGHu? Czy jest ktoś z AGHu kto może wiem czy są szanse jeszcze na wolne miejsce na inżynierii? Jak wygląda przenoszenie się z studiów zaocznych na stacjonarne np. po pierwszym semestrze?
wpisz się koniecznie na dodatkową rekrutację! ale nie na geodezję, tylko jeden z Twoich alternatywnych wyborów ( zapewne inżynieria środowiska). Nie wiem jak jest konkretnie z tym kierunkiem, ale na sporo kierunków na agh progi w dodatkowej rekrutacji sporo spadają, więc szanse są. Trzymam kciuki! - przyszła studentka AGH
kokardka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 09:15   #15
yellow bird
Raczkowanie
 
Avatar yellow bird
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 193
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
a wystarczyło ustawić sobie inżynierię na 1wszym miejscu, geodezja zawsze ma wysokie progi. Na geodezję wybrali sobie lepszych od Ciebie ;], na inżynierię nie miałaś pierwszeństwa, więc to oczywiste że nie przeskoczysz tych, którzy ustawili ją jako kierunek główny.
No nie miałam pierwszeństwa, racja, ale dostało się mnóstwo osób, które tą inżynierie miało na 2, 3 lub 4 wybór alternatywny.

Mam nadzieję że będzie jeszcze rekrutacja
__________________
Studentka AGH ^^
yellow bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 11:05   #16
yumuki11
Przyczajenie
 
Avatar yumuki11
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Tęczowa kraina
Wiadomości: 14
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

z tego co wiem to na agh od 1wszego sierpnia chyba jest druga rekrutacja na wolne miejsca na kierunkach ( ktoś dostał się gdzie indziej i zrezygnował)
Z takim wynikiem na inżynierie środowiska (tak z ciekawości jaki wydział? Może będziemy studiowały na jednym ) powinnaś się wtedy dostać bez problemu
yumuki11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 10:14   #17
yellow bird
Raczkowanie
 
Avatar yellow bird
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 193
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska. Przynajmniej ten bym chciała najbardziej, ale innymi bym tez nie pogardziła, a chciałam ten bo mi przedmioty z tego wydziału najbardziej pasowały
Yumuki11 miło by było Ci poznać, zawsze to ktoś znajomy (dziewczyna konkretnie) na AGHu
__________________
Studentka AGH ^^
yellow bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 10:17   #18
tynus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 971
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

BYło wszystko jasno napisane, ze taka sytuacja może mieć miejsce. Również uważam, ze to jest dziwne.
Drugą rekrutacje masz 1 sierpnia (również jest to napisane na stronie AGH). Patrzysz czy są jakieś wolne miejsca na Inżynierię i tam składasz (oddzielnie w ogóle nabór).

Takw ogóle to strasznie nieodpowiedzialne, bo to było oczywiste, z ena geodezja się nie dostaniesz mając poniżej 800 pkt.
tynus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 11:50   #19
yellow bird
Raczkowanie
 
Avatar yellow bird
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 193
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Ogólnie mówiąc chciałam inne rzeczy przeczytać niż fakt jaka to jestem nieodpowiedzialna itd. Co roku wymyślane są inne zasady i jakoś wcześniej było tak że na kolejny wybór łatwiej było się dostać niż na pierwszy. Z resztą nie ważne.

Myslę, że warto wątek zamknąć bo nie spełnia swojej funkcji
__________________
Studentka AGH ^^
yellow bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-28, 12:00   #20
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Z jednym się nie zgodze, AGH co do przebiegu rekrutacji gra w otwarte karty i odkąd pamietam 9czyli rekrutacja 2006) wyglądało to tak jak teraz i każdy, kto chciał wiedzieć jak przebiega, mógł to spokojnie wyczytać z jej zasad. Wynika to z tego, ze uczelnia woli np. na matematykę brac tych, którzy chcą ją studiowac, a nie tych, ktorzy ida z braku laku, bo nie dostali się na informatykę/geodezję. Stąd taki wybór uczelni.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 12:18   #21
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Z tym się trochę nie zgodzę. Faktem jest, że zasady są jasne w tym znaczeniu, że można się dokładnie dowiedzieć jak to wygląda. Problem tylko w tym, że system jest dziwny - na żadnej znanej mi uczelni tak to nie wygląda, bo uczelnie raczej wychodzą z założenia, że lepiej aby dany kierunek studiowali najlepsi, a nie Ci, którzy "którzy chcą go studiować", ale wyniki mają słabsze. Stąd też np. na UJ jak ktoś ma dobre wyniki z historii, chce studiować politologię a na stosunki złoży jako kierunek rezerwowy, to się dostanie na oba, a ktoś, kto ma słabsze wyniki, a chce tylko na stosunki, to się nie dostanie, albo dostanie się z rezerwy. I to ma sens moim zdaniem. Faktem jest, że motywacja do studiów jest ważna, ale znam parę osób, które zaczęły na AGH z wysoką motywacją te kierunki, które chcieli, a po pierwszym semestrze już studentami nie byli, więc pytanie który system jest lepszy.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 12:59   #22
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Nie dostałam się na studia. Co teraz?

Na politechnice Krakowskiej jest podobnie, a przynajmniej w 2009 roku było; różnica taka, że wybierasz w obrębie wydziału. Wybierając na 1 miejscu budownictwo a na drugim transport zmniejszasz szanse na dostanie się transport w wypadku niepowodzenia z budownictwem. Tu tez sytuacja była jasna i nawet wizażowa znajoma zastanawiała się co robić, bo zależało jej na WL.

Na UJ rejestracja na każdy kierunek jest niezależna.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Może tak, na AGH po prostu wychodzą z założenia, że przychodzi kandydat i wpisuje: "Chcę się dostać na kierunek X. W razie gdybym się jednak nie dostał(a), a były miejsca na kierunku Y, to chcę brać udział w rekrutacji na te wolne miejsca". Wszystko w ramach jednej opłaty.
Lądujesz na jednej liście.

Na Politechnice wyglądało to "Chcę się dostać na kierunek X na wydziale ABC. W razie gdybym się jednak nie dostał(a), a były miejsca na kierunku Y na wydziale ABC, to chcę brać udział w rekrutacji na te wolne miejsca. + Na wydziale EFG chciał(a)bym kandydować na kierunek Z. Jesli się na niego nie dostanę, a będą jeszcze miejsca na kierunku U, to chciał(a)bym startowac w rekrutacji na te miejsca". Wszystko w ramach jednej opłaty.
Ladujesz na max. 2 listach.

Na UJ za to Chcę kandydowac na kierunek X1 na wydziale WX1 + Chcę kandydować na kierunek X2 na wydziale X2 +... + Chcę kandydować na kierunek Xn na wydziale WXn. Opłata uiszczana n razy, na każdy kierunek osobno.
Lądujesz na n list.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1

Edytowane przez nicRu
Czas edycji: 2011-07-28 o 13:00
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:52.