W co zainwestować pieniądze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-24, 11:43   #1
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798

W co zainwestować pieniądze?


Dziewczyny , może Wy cos podpowiecie. lazi to za mna już od dłuższego czasu. Otóz moj maz ma swoją kancelarię adwokacka, ja w tym roku koncze studia prawnicze, ale póki co pracuję u niego . Po prostu z nudow, pomagam itd- oczywiscte jest jest nie wypłaca mi pensji
ALE jeste wlasnei to "ale". Bardzo bym chciała otowrzyc coś swojego, wlasnego. Tzn swoją przyszlości wiążę z adwokaturą, ale tam jeszcze daleka droga , w miedzyczasie chcialabym miec jakis "swoj interesik", bo nie bardzo lubie byc czyjąc "podwładną", a w domu siedziec tez mi się nei chce-bo ileż można.
Chcialabym abyście coś poradzily, w co moglabym zainwestowac by nie "klęknać" po miesiacu
Nim poszlam na studia skonczyłam szkołe kosmetyczną, plus kurs na tipsy. Oczywiscie nie chce tego wszystkiego robic sama, bo jeszcze musze czasem mezowi pomóc w kancelarii.
Ale jeszcze jedna rzecz łazi mi po główce. Mianowicie country club.
A to dlatego, że uwielbiam ten rodzaj muzyki, mozna się prrzy niej extra bawic, mysle o takim typowym- wystrój "dziekiego zachodu", tak ubrane kelnerki-czyli wytarte dzinsy, kowboyki i te sprawy. Nie chce tam robic kuchni typowej, tylko pieczony kurczak w grilla, kielbaski z grilla no i jakies przekaski typu zapiekanki itp. Bez angazowania kucharek.
I mam dylemat- wiem ze na taki klub potrzeba mi więcej kasy , na salon kosmetyczny mniej . Ale zastanawiam się na czym wiecej i prędzej zyskam, jak uwazacie?
A moze macie jakiś inny pomysł?
Pomozecie ? cHODZI Mi przee wzystkim o zainwestowanie kaski, aby nie stracic i dobrze byloby zarobic cos
Dodam ze mieszkam w Ustce, nad morzem. Odpadają budki z zarelkiem przy plazy, bo po pierwsze wszystko pozajmowane, a po drugei to działa tylko w sezonie.
__________________

Edytowane przez mandarynkka86
Czas edycji: 2011-04-24 o 11:46
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 00:45   #2
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Ty sobie dobry research zrób, jak będzie z popytem na taki rodzaj knajpy, bo to dosyć kontrowersyjny pomysł.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 11:05   #3
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26523365]Ty sobie dobry research zrób, jak będzie z popytem na taki rodzaj knajpy, bo to dosyć kontrowersyjny pomysł. [/QUOTE]

Wlasnie już mniej wiecej wiem . Moja siostra w Niemczech tez taki ma w Monachium i na poczatku lipa była, a potem wielkieeee booom, bo czegoś takiego nigdzie w poblizu nie było. W miescie na slasku, gdzie mieszka moja rodzinka, tez jest taki country club i nigdy w sobote nie da się wejsc, bo tyle jest ludzi. Zwykle tacy miedzy 35-50 lat, ale i dobrze, na takiej klienteli mi zalezy . Wlasnie zwykle ludzie interesują się czym sczego jest malo, lub nie ma wcale, wynalazłam fajny na to lokal przy stadninie koni-zgralo by się to dobrze. Ludziki po jezdzie konnej chętnie napili by się piwka, czy zjedli jakiegos kurczaka Wiem coś o tym, bo my z mezem tez jezdzimy i czesto narzekają Ci co tam jezdza, ze nie ma gdzie ugasic pragnienia po jezdzie czy coś przekąsić....
Tylko troche mam pietra, bo musialabym zainwestowac w to ok 80 tyś, by było tak jak ja chcę, wiec ryzyko jest większe a niżeli przy saloniku, bo na salonik bym wydala nie więcej jak 50-60 tyś..i jestem w kropce Myśle ze i na to i na to byłby popyt, natomiast wydaje się ze w clubie mialabym większe obroty .

Kiedys 7 lat temu prowadzilam restaurację , potem ją sprzedalam, wiec mniej wiecej wiem na czym to polega. Kosmetyczną szkole tez mam skonczona- technikum i tez wiem na czym to polega , maz nie chce doradzac bo on w ogole jest przeciwny temu bym ja coś otwierala,,,,on woli zebym lepiej siedziala w domu i nic nie robila, a mnie szlak trafia wtedy, ilez mozna sprzatac, ogladac tv itd

U nas w Ustce są 4 saloniki kosmetyczne, z czego jeden prosperuje switnie, bo ma bardzod obre kosmetyczni - większosc po studiach , sama zreszt atam chodze. w slupsku jest ich z 20 ... taki klub najblizszy jest w Trojmiescie gdzies wg rozeznania, i spora klientela...i kurd no jestemw kropce
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 17:43   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Cytat:
Napisane przez mandarynkka86 Pokaż wiadomość
I mam dylemat- wiem ze na taki klub potrzeba mi więcej kasy , na salon kosmetyczny mniej . Ale zastanawiam się na czym wiecej i prędzej zyskam, jak uwazacie?

majac meza prawnika juz zyskałaś
Kończysz prawo czy raczej jakąś administrację i prawo ?

masz jakies pojecie o rynku ?o przepisach ,sanepid?cenach lokalu ?warunkach jakie trzeba spełniać ?

Bo jak na razie to wydaje mi sie ,że chesz włożyć kasę a za miesiąc wyciągnąć milion.
w takim razie proponuje otworzyc lombard lub kantor z mężem prawnikiem nikt cię nie zagnie

Włóż kasę na lokatę.

p.s reklama jest platna.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2011-04-25 o 17:45
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 21:49   #5
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
majac meza prawnika juz zyskałaś
Kończysz prawo czy raczej jakąś administrację i prawo ?

.
Prawo kończę w tym roku .

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

[QUOTE=paula78;26530827]majac meza prawnika juz zyskałaś
Kończysz prawo czy raczej jakąś administrację i prawo ?

masz jakies pojecie o rynku ?o przepisach ,sanepid?cenach lokalu ?warunkach jakie trzeba spełniać ?

QUOTE]

Mam , kiedys prowadzilam restaurację, teraz na biezaco mam kontakt z cateringiem, bo mam po sąsiedzku taki lokal, ktory co tydzien prosi mnie o pomoc we wszystkim, jak trzeba cos zorganizować. Ponadto moja siostra ma taki club. Ja tez kiedys prowadzilam restaurację. Wiem ile kosztuje lokal, wiem o zasadach sanepidu i warunkach rowniez.

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
majac meza prawnika juz zyskałaś
Kończysz prawo czy raczej jakąś administrację i prawo ?

masz jakies pojecie o rynku ?o przepisach ,sanepid?cenach lokalu ?warunkach jakie trzeba spełniać ?

Bo jak na razie to wydaje mi sie ,że chesz włożyć kasę a za miesiąc wyciągnąć milion.
.
Wcale nie- chodzi mi o to zeby pieniadze zainwestowac, lekko mogę nie zarabiac nawet przez kilka miesięcy, byle nie stracic a w efekcie zyskac, moze nie po roku dopiero, ale powiedzmy po 4-6 m-cach juz miec jakiś zysk. Nie mam takiego parcia, że musze od razu zarabiac, bo mam z czego zyc, ale CHCE COS ROBIC. DLatego pieniądze na lokacie odpadają- szlak mnie trafia jak mam siedziec w domu, a lazenie po sklepach , tv, kanapa, czy aerobik mi się juz nudzi. Chce miec coś swojego . Moj maz nei ma nic przeciwko -pomijam fakt ze najlepiej jakbym wg niego siedziala w domu, ale nie ma nic przeciwko by zainwestowac wspolne pieniądze. Ale sam nie wie za bardzo w co, a wtopic nie chcemy. Bo gdyby chodzilo o 10-20 tyś mozna by zaryzykowac , ale jak w gre wchodzi suma podchodząca już pod 100 tys, to juz zbyt duzo by tak z marszu zaryzykowac.
No ale uścislając chcę skupić się na jednej z tych wlasnie branż- albo taki klub, albo kosmetyczny salon, ewentualnie polaczony z fitnessem...no po prostu jstem w kropce
I na to i na to mam dosyc dobra lokalizajcję, z kelnerkami do clubu problemu by nie było, z ew.kosmetyczką wykształocna tez nie... Znam ich kilka.
Nawet jak zrobię aplikację po studiach , to gdyby ten "moj interes" się kręcil, to w niczym nie przeszkadza, by to dalej prowadzić. Zawsze mogę zrezygnowac później, albo i nie.
__________________

Edytowane przez mandarynkka86
Czas edycji: 2011-04-25 o 21:57
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 10:09   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Skoro się nudzisz (nie wiem jak to możliwe) to idź do pracy do kogoś obcego a nie męża.Ale chyba nie marzysz o byciu prawnikiem.
Zainteresuj się giełdą ,nieruchomościami, a może wolontariat .
Zysk po pół roku ?
może franczyza?

p.s nie widać po twoim sposobie pisania(i wątku który na twoje szczęście zniknął) ,że kończysz prawo stąd moje pytanie
szlag a nie szlak.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 14:27   #7
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

w tych czasach najlepiej się zarabia na nałogu, czyli najlepiej otworzyć nocny 24h z alkoholami, lub stoisko w centrum handlowym z elektronicznymi papierosami (pracuję na takim), dobrze też idą sterowane zabawki tzn samochodziki, helikoptery itp. (gość który prowadzi to stoisko ma utargi dzienne ponad 3tys)

kurdę ja też chcę takiego męża mój ostatni facet tak mnie ostro gnał do pracy, według niego powinnam brać jakąkolwiek pracę nawet w spożywczaku i zapier****
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 13:31   #8
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
w tych czasach najlepiej się zarabia na nałogu, czyli najlepiej otworzyć nocny 24h z alkoholami, lub stoisko w centrum handlowym z elektronicznymi papierosami (pracuję na takim), dobrze też idą sterowane zabawki tzn samochodziki, helikoptery itp. (gość który prowadzi to stoisko ma utargi dzienne ponad 3tys)

kurdę ja też chcę takiego męża mój ostatni facet tak mnie ostro gnał do pracy, według niego powinnam brać jakąkolwiek pracę nawet w spożywczaku i zapier****
U nas takich sporo i prosperują srednio. Ustka to mala miescina, Słupsk troche większy, ale tez niezbyt.

Gwarantuję CI ze predzej czy pozniej mialabys dosyc

A pomysł znalazlam juz, co prawda nic takiego extra, co by mnie bardzo zachwycalo, ale mysle ze strzał w dziesiatkę.
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 19:37   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Cytat:
Napisane przez mandarynkka86 Pokaż wiadomość
U

A pomysł znalazlam juz, co prawda nic takiego extra, co by mnie bardzo zachwycalo, ale mysle ze strzał w dziesiatkę.

Sie pochwal
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 23:06   #10
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Sklep z zywnościa dietetyczna, szczegolny nacisk na wyroby , ktore spozywac mozna na diecie DUKANA.

Rozglądnęlam się i nigdzie w poblizu nie ma takiego sklepu typowo z takim jedzeniem. Spozywkę do sklepu mam zamiar sprowadzac z Niemiec-czesto tam jeżdże , wiec mam mozliwość.

Rozmawialam tez w piekarnią i są chętni do współpracy, by piec mi takie dietetyczne pieczywko. Mysle ze to trafiony pomysl.

Teraz wlasnie orientuję się w formalnosciach, a jesli chodzi o miejsce, to zdecydowalam się na Centrum Handlowe, gdzie przewija się cala masa ludzi codziennie m.in dlatego , że jest tam REAL . Ludzie wracajac czy tez idac na zakupy chodzą po pasażu. A upatrzone miejsce mam przy wejściu na sklep.

Tak wiec to wyglada, ale jeszcze te formalnosci-SANEPID itp. na razie orientuję się co i jak .
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 23:17   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Czy bedzie zbyt na taki towar w twoim miescie ?
ile znasz osób ,ktore sa na tej diecie ? chyba nie najmądrzejszej zresztą.

znasz sie na tym ?dietetyka,itp?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2011-05-10 o 23:18
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 23:30   #12
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Moja szwagierka jest dietetyczką i ona by jezdzila ze mna po towar. Doradzala itd, zreszta ona tez nie pracuje, bo nie musi i chetnie mi pomoze. Ja tę diete wlasnie wypraktykowalam na sobie i schudlam, czuję się swietnie, wyniki mam dobre wiec czemu nie.
Zerszta nie chodzi konkretnie TYLKo o tę dietę, ogolnie raczej , ale z naciskiem na tę. A czy zdrowa czy też nie- pojęcie względne, bo znam mnostwo osob ktore dzieki niej schudly, poprawily swoje wyniki i sa zadowolone, ale sa i tez inne efekty-te zle. Ale skoro osoba X decyduje sie na taka dietę, to nie mnie ją oceniac, badz od niej odciagac, czy tez polecać.
Kazdy wybiera sam, ja mam byc pomocą w znalezieniu produktow , ktore się je na tej, czy innych dietach .

Myślę ze jest zapotrzebowanie na tego typu sklep na pewno, bo niestety albo stety spoleczenstwo staje się coraz bardziej otyle i coraz wiecej ludzi jednak spogląda w lusterko

Na moim roku jest kilkanascie dziewczyn na tej diecie i tez narzekają, że w PL jest maly wybor rzeczy, ktore sa dozwolone czy tez wskazane.
W moim bloku tez z 5 panienek stosuje tą dietkę. Mysle ze mnostwo ludzi ją stosuje, lecz nie kazdy się przyznaje. A o produkty niektore jest naprawde trudno-pomijam allegro , bo tam większosc mozna dostac, natomiast jaki jest sens kupowac proszek do pieczenia na allegro bez dodatku np mąki pszennej za 2 zl i 4 zl przesylka, kiedy w skepie mozna dostac go powiedzmy za 2,50 zł.

Widze sama po sobie ile trzeba się nabiegać, by znaleźć produkt X, a potem znowu do innego sklepu po produkt Y i tak w kolko ...
Dodam, ze dużo nie ryzykuję. w razie jak nie wypali to strace tylko na czynsz +oplaty+reklama, bo toawr tak czy owak sprzedam to tu to tam. Po znajomych czy nawet na allegro
__________________

Edytowane przez mandarynkka86
Czas edycji: 2011-05-10 o 23:42
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 23:45   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Jesli dietetyk proponuje diete dukana to dla mnie nie jest dietetykiem.

Mam wrażenie ,że się mocno nudzisz.Jest prawo,klub,kosmetyczny salon a teraz sklep.Taki z ciebie czlowiek renesansu ,mnóstwo pomysłów ,żadnej roboty.
Zrobiłaś do któregokolwiek z tych pomysłów biznesplan ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 23:55   #14
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Prawo to TYLKO po to by miec plan awaryjny na przyszłość. lepiej mieć wyższe wykształcenie, a niżeli go nie mieć. A to akurat kierunek z przyszlością. Nie robię biznesplanu DOPOKI nie dowiem się wszystkiego. Na razie sie orientuję w sprawie. Jak już wszystko bede wiedziala, wtedy podejmę ostateczną decyzję i dalsze kroki.

Odnosnie klubu i salonu - to po prostu szukam w miare pewnej inwestycji, rownie dobrze mogę zaczynac od sklepu na salonie konczac. grunt to znaleźc rozwiazanie, a co to bedzie to już inna kwestia. A póki co nie pali mi się- mam za co żyć, pracuję sobie albo i nie u męża i jakos leci. Nie mam parcia ze MUSOWO otwieram COKOLWIEK byle miec z czego życ.
Będzie to będzie, a nie to nie i też świat się nie zawali.
A czy ja gdzies napisalam, że dietę DUKANa doradziła mi szwagierka?
NIE- sama się na nią zdecydowalam i nie zaluję.
napisałam, że jezdzic bedzie ze mną po towar i doradzac- co kupic, czego nie. A nie doradzac ludziom dietę tę, czy inną.

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Jesli dietetyk proponuje diete dukana to dla mnie nie jest dietetykiem.

Mam wrażenie ,że się mocno nudzisz.Jest prawo,klub,kosmetyczny salon a teraz sklep.Taki z ciebie czlowiek renesansu ,mnóstwo pomysłów ,żadnej roboty.
Zrobiłaś do któregokolwiek z tych pomysłów biznesplan ?
Bo glupi jest ten, ktory pomyśli i od razu zrobi. Stracić łatwo, a trudniej zarobić. Wolę zastanowić się sto albo i milion razy zanim wydam wieksze pieniądze.
__________________

Edytowane przez mandarynkka86
Czas edycji: 2011-05-10 o 23:53
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 11:35   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Cytat:
Napisane przez mandarynkka86 Pokaż wiadomość
Prawo to TYLKO po to by miec plan awaryjny na przyszłość. lepiej mieć wyższe wykształcenie, a niżeli go nie mieć. A to akurat kierunek z przyszlością. Nie robię biznesplanu DOPOKI nie dowiem się wszystkiego. Na razie sie orientuję w sprawie. Jak już wszystko bede wiedziala, wtedy podejmę ostateczną decyzję i dalsze kroki.

Odnosnie klubu i salonu - to po prostu szukam w miare pewnej inwestycji, rownie dobrze mogę zaczynac od sklepu na salonie konczac. grunt to znaleźc rozwiazanie, a co to bedzie to już inna kwestia. A póki co nie pali mi się- mam za co żyć, pracuję sobie albo i nie u męża i jakos leci. Nie mam parcia ze MUSOWO otwieram COKOLWIEK byle miec z czego życ.
Będzie to będzie, a nie to nie i też świat się nie zawali.
A czy ja gdzies napisalam, że dietę DUKANa doradziła mi szwagierka?
NIE- sama się na nią zdecydowalam i nie zaluję.
napisałam, że jezdzic bedzie ze mną po towar i doradzac- co kupic, czego nie. A nie doradzac ludziom dietę tę, czy inną.

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------



Bo glupi jest ten, ktory pomyśli i od razu zrobi. Stracić łatwo, a trudniej zarobić. Wolę zastanowić się sto albo i milion razy zanim wydam wieksze pieniądze.

Nie ma kierunków studiów z przyszłością ,sa tylko ludzie z pomysłem i ciężko pracujący.
Chociaż w twoim przypadku to faktycznie inaczej wygląda

A gdzie ja napisałam ,że szwagierka ci doradziła dukana ?

Nie no jasne ,że można rozważać ale jak sie ma taki wachlarz pomysłów to lepiej kasę zostawić na lokacie ,szczególnie ,że nie masz 15 lat żeby sobie fantazjowac jak to fajnie by miec salon,bar lub sklep z długopisami.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2011-05-11 o 11:41
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 13:38   #16
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Ale Ty chyba nadal nie rozumiesz sentencji tego tematu . Pieniadze na lokacie? JA CHCE COS ROBIC, miec coś własnego. To, że mogą sobie lezeć na lokacie to wiem, bo wlaśnie tak jest -część na lokacie. Ale co za sens jest w trzymaniu na lokacie, kiedy mozna zarobić wiecej .. Dlatego szukam pomysłu . Jutro idę do SANEPIDu i dowiem się co i jak więcej , wtedy pomysle , czy to ma sens, czy dam sobie z tym radę itd.
Na szczęscie fantazjowac sobie moge i mogę sobie pozwolic, by je zrealizować

Nie ma ryzyka-nie ma interesu
Pamiętam jak mój maz otwierał kancelarię, to tez była wielka niewiadoma, bo tutaj rynek już był odpowiednio "zaopatrzony" w mecenasów, prawników itp. Jesli by wtedy nie zaryzykował , teraz pewno bylby u kogoś na garnuszku i zarabiał jakieś smieszne pieniądze. Jednak zaryzykował i zyskał, ale wiadomo, że raz się zyska, a raz się traci.
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 21:05   #17
babuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 81
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

A co tu jest do rozumienia. Ty opisujesz swoją sytuację, a my czytamy i rozumiemy - komunikacja. Z mojej strony wygląda to tak: opisujesz swojego męża, opisujesz siebie, a na końcu piszesz, że masz pomysł ale wątpliwości czy się przyjmie, bo jak zauważyłaś zapotrzebowanie jest. Masz kasę, pomysł, lokalizację, prawnika, w czym jest problem? Czemu oburzasz się, jak dziewczyny pytają o biznes plan? Napiszesz sobie biznes plan i będziesz wiedziała co Ci się bardziej opłaca. O ile wiesz na czym biznes plan polega. Jak chcesz działać w biznesie, robić coś innego niż mąż, trzeba było wybrać zarządzanie, jakieś finanse, rachunkowość albo matematykę - bo to Ci się przyda najbardziej w firmie. Pomoc żony w prowadzeniu firmy bez zgłoszenia żony jako pracownika jest niezgodne z przepisami, ale komu ja to piszę Możemy skomentować pomysł, napisać na co zwrócić uwagę, ale Ty potrzebujesz poklepania po plecach i powiedzenia jaka jesteś super. Jesteś super, ale jak się wreszcie za któryś pomysł nie weźmiesz, nic z tego nie będzie
babuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 21:36   #18
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Spokojnie, biznes plan juz się robi- u fachowca. Takze DZIEKI za porady
__________________

Edytowane przez mandarynkka86
Czas edycji: 2011-05-12 o 21:42
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 22:12   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Cytat:
Napisane przez mandarynkka86 Pokaż wiadomość
Spokojnie, biznes plan juz się robi- u fachowca. Takze DZIEKI za porady

jest cos co chcesz zrobic sam w swoim biznesie czy wszystko zlecasz a ty tylko czekasz na brzdęk gotówki ?
Kolejny raz potwierdza się twoje podejście do sprawy :"jak zarobić i sie nie narobić"
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-12, 22:50   #20
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Mam na ten temat inna teorię. Ale pozostawie ją sama sobie, bo szkoda mi już czasu na ...wpowiadanie się w tym akurat wątku..
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 22:55   #21
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Ja generalnie nie jestem zwolenniczką otwierania firmy w Polsce. Szczególnie, że teraz jest najgorszy czas na takie ruchy.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 09:15   #22
KoalaFromCambodia
Raczkowanie
 
Avatar KoalaFromCambodia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Cytat:
Napisane przez Fara25 Pokaż wiadomość
Ja generalnie nie jestem zwolenniczką otwierania firmy w Polsce. Szczególnie, że teraz jest najgorszy czas na takie ruchy.
Fara25, bardzo interesujący pogląd i ciekawa jestem, skąd takie wnioski? Nie ma "najgorszego czasu", są tylko nieumiejętni ludzie.
KoalaFromCambodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 09:37   #23
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Cytat:
Napisane przez mandarynkka86 Pokaż wiadomość
Mam na ten temat inna teorię. Ale pozostawie ją sama sobie, bo szkoda mi już czasu na ...wpowiadanie się w tym akurat wątku..
No z pewnością masz ich kilka

Cytat:
Napisane przez Fara25 Pokaż wiadomość
Ja generalnie nie jestem zwolenniczką otwierania firmy w Polsce. Szczególnie, że teraz jest najgorszy czas na takie ruchy.
Ciekawa teoria.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 10:11   #24
babuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 81
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Cytat:
Napisane przez mandarynkka86 Pokaż wiadomość
Spokojnie, biznes plan juz się robi- u fachowca.
Wcale się nie denerwuję Potwierdziła się tylko moja teoria, ale jak sama napisałaś, szkoda czasu Dobrze, że chociaż dasz może komuś zarobić, bo sama pojęcie masz niewielkie.
babuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:17   #25
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: W co zainwestować pieniądze?

Chodzi mi o to, że lepiej zarejestrować firmę zagranicą, a można ją prowadzić w Polsce. Płacimy wtedy mniejsze podatki.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:01.