Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-06, 02:03   #781
natxms
Raczkowanie
 
Avatar natxms
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 45
Smile Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

chciałabym prosić o ocenę tych dwóch produktów- oba firmy VIRDE

pierwszy to Krem solny, nawilżający,200 ml

aqua, sodium chloride, calcium chloride, magnesium chloride, potassium chloride, magnesium bromide, potassium iodide, sodium iodide, polyacrylamide, c13-14 isoparaffinm laureth-7, laureth-4, caprylic trigliceride, benzyl alcohol, methylisothiazolinone, triethanolamine, citric aci

drugi to Maść solna, natłuszczająca, 200ml

petrolatum, sorbitan oleate, polysorbate 80, caprylic trigliceride, aqua, cetearyl alcohol, sodium chloride, calcium chloride, magnesium chloride, potassium chloride, magnesium bromide, potassium iodode, potassium sorbate, sodium benzoate, triethanolamine, citric acid.

czy można stosować je naprzemiennie?
dziękuję za pomoc
natxms jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 18:15   #782
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Prosiłabym o porównanie.

Chodzi mi głównie o to który wydaje się skuteczniejszy, mniej drażniący, niezapychający.

Mesoestetic, Cosmelan 2 (Krem na przebarwienia)
Skład: Aqua, Titanium Dioxide, Octyl Methoxycinnamate, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Cetearyl Sulfate, Paraffinum Liquidum, Kojic Acid, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Phytic Acid, Ascorbic Acid, Retinyl Palmitate, Ceteareth-12, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum

Mesoestetic, Dermamelan Treatment Maintenance Cream
Skład: Capric/Caprylic Triglyceride & Glycerin & Ceteareth 25&Sodium Dicocoylethylenediamine & Peg-15 Sulfate & Sodium Lauroy Lactylate & Behenyl Alcohol & Glyceryl Stearate & Glyceryl Stearat Citrate &Gum Arabic & Xanthan Gum, Aoua, Azelaic Acid, Aloe Barbadensli Ethoxydiglycol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Titanium Dioxide, Koji Acid, Poloxamer 407, Glycerin & Rumex Occidentalis Extract, Salicyli Acid, Glyceryl Stearate, Niacinamide, Hydroxypropyl Starch Phosphati 1- Methylpyrrolidine, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butylene Glycc Dicaprylate / Dicaprate, Cyclopentasiloxane, Alpha-Arbutih Aminoethylphosphinic Acid & Butylene Glycol, C12-C13 Alkyl Malatl Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Peg-8 Beeswax, C3( 45 Alkyl Methicone, Alcohol, Bisabolol, Sorbitan Stearate, Dimethiconi Stearyl Dimethicone, Citric Acid, Sclerotium Gum, Phytic Acid, Glycirrhiz Glabra, Sodium Metabisulfite, Ascorbic Acid, Allantoin.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 20:42   #783
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez natxms Pokaż wiadomość
chciałabym prosić o ocenę tych dwóch produktów- oba firmy VIRDE

pierwszy to Krem solny, nawilżający,200 ml

aqua, sodium chloride, calcium chloride, magnesium chloride, potassium chloride, magnesium bromide, potassium iodide, sodium iodide, polyacrylamide, c13-14 isoparaffinm laureth-7, laureth-4, caprylic trigliceride, benzyl alcohol, methylisothiazolinone, triethanolamine, citric aci

drugi to Maść solna, natłuszczająca, 200ml

petrolatum, sorbitan oleate, polysorbate 80, caprylic trigliceride, aqua, cetearyl alcohol, sodium chloride, calcium chloride, magnesium chloride, potassium chloride, magnesium bromide, potassium iodode, potassium sorbate, sodium benzoate, triethanolamine, citric acid.

czy można stosować je naprzemiennie?
dziękuję za pomoc
Można na przemiennie, czemu nie. Można je nawet mieszać ze sobą na dłoni dla uzyskania odpowiedniej dla siebie konsystencji, np do kremu dodać ociupinkę maści. Obydwa produkty są sobie skrajnie na przeciw, tzn pierwszy wydaje się bardzo lekki i może nawet podsuszać skórę, a drugi wygląda z kolei na konkretny mocno emolientowy, ciężki. Składy są dość przyzwoite.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Prosiłabym o porównanie.

Chodzi mi głównie o to który wydaje się skuteczniejszy, mniej drażniący, niezapychający.

Mesoestetic, Cosmelan 2 (Krem na przebarwienia)
Skład: Aqua, Titanium Dioxide, Octyl Methoxycinnamate, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Cetearyl Sulfate, Paraffinum Liquidum, Kojic Acid, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Phytic Acid, Ascorbic Acid, Retinyl Palmitate, Ceteareth-12, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum

Mesoestetic, Dermamelan Treatment Maintenance Cream
Skład: Capric/Caprylic Triglyceride & Glycerin & Ceteareth 25&Sodium Dicocoylethylenediamine & Peg-15 Sulfate & Sodium Lauroy Lactylate & Behenyl Alcohol & Glyceryl Stearate & Glyceryl Stearat Citrate &Gum Arabic & Xanthan Gum, Aoua, Azelaic Acid, Aloe Barbadensli Ethoxydiglycol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Titanium Dioxide, Koji Acid, Poloxamer 407, Glycerin & Rumex Occidentalis Extract, Salicyli Acid, Glyceryl Stearate, Niacinamide, Hydroxypropyl Starch Phosphati 1- Methylpyrrolidine, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butylene Glycc Dicaprylate / Dicaprate, Cyclopentasiloxane, Alpha-Arbutih Aminoethylphosphinic Acid & Butylene Glycol, C12-C13 Alkyl Malatl Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Peg-8 Beeswax, C3( 45 Alkyl Methicone, Alcohol, Bisabolol, Sorbitan Stearate, Dimethiconi Stearyl Dimethicone, Citric Acid, Sclerotium Gum, Phytic Acid, Glycirrhiz Glabra, Sodium Metabisulfite, Ascorbic Acid, Allantoin.
Chyba bym w ten drugi uderzała, ma parę składników działających na konkretny problem przebarwień, pierwszy jest mocno podejrzany, może drażnić, w ogóle nie ma składników rozjaśniających no może poza kwasem kojowym, za to ma titanium dioxide, który rozjaśnia, ale jedynie optycznie, po prostu rozświetla skórę mikro drobinkami do czasu zmycia, to minerał. Poza tym krem zawiera SLS, który już się wycofuje z kosmetyków nawet spłukiwanych, kategorycznie odradzam. Drugi wygląda lepiej, ma kojowy, ma niacynamid, salicylowy, pochodną retinolu i wygląda ogółem solidnie.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-11-07 o 20:52
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 07:14   #784
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Czy mogłabym prosić o porówanie dwóch płynów do higieny intymnej? Czy emulsje Provag (ok. 13zł za 150ml) można traktować jako tańszy odpowiednik żelu Plivafem F (ok 24zł za 100ml)? Czy jednak żel Plivafem F jest bezkonkurencyjny i warto w niego zainwestować?

Plivafem F
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glyceryl Oleate, Chlorhexidine Digluconate, Panthenol, Allantoin, Climbazole, Bisabolol, Chamazulene, Glycyrrhiza Glabra Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Lactic Acid, Disodium EDTA, Methylparaben,Ethylparabe n, Propylparaben, Butylparaben, Parfum, CI 19140, CI 16255

Provag
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Glycerin, PEG-18 Glyceryl Oleate/Cocoate, Lactobacillus Ferment, Cocamide DEA, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Allantoin, Panthenol, Lactic Acid, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Parfum.

Proszę również o komentarz jak przy tych dwóch płynach wypada
Lacibios Femina Protecta
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, C08-14 Alkylpolyglucoside, Glycerin, Xanthan Gum, Quercus Robur Bark Extract, Chlorhexidine Digluconate, Panthenol, Allantoin, Lactic Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2015-11-08 o 08:10
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 08:14   #785
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Korah
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 13:19   #786
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny, proszę o pomoc Unikam w kosmetykach prafiny i kilku innych rzeczy również, dlatego czytam składy. Wczoraj kupiłam w promocji mój pierwszy kosmetyk Tołpy Dermo body, mum s.os. krem wzmacniający przeciw rozstępom. Spieszyło mi się, więc wystarczyło mi info na opakowaniu, że zawiera 0% alergenów, sztucznych barwników, oleju prafinowego. W domu po użyciu przeczytałam skład z ciekawości i znajduje się tam Petrolatum. Czy faktycznie jest on mniej szkodliwy? Dziwne, że zamieszczają takie informacje na opakowaniu, że 0% oleju parafinowego i wciskają składnik moim zdaniem bardzo podobny (nie znam się jednak, więc może faktycznie jest on mniej szkodliwy i nie zapycha...).
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 22:08   #787
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o pomoc Unikam w kosmetykach prafiny i kilku innych rzeczy również, dlatego czytam składy. Wczoraj kupiłam w promocji mój pierwszy kosmetyk Tołpy Dermo body, mum s.os. krem wzmacniający przeciw rozstępom. Spieszyło mi się, więc wystarczyło mi info na opakowaniu, że zawiera 0% alergenów, sztucznych barwników, oleju prafinowego. W domu po użyciu przeczytałam skład z ciekawości i znajduje się tam Petrolatum. Czy faktycznie jest on mniej szkodliwy? Dziwne, że zamieszczają takie informacje na opakowaniu, że 0% oleju parafinowego i wciskają składnik moim zdaniem bardzo podobny (nie znam się jednak, więc może faktycznie jest on mniej szkodliwy i nie zapycha...).
to się nazywa eko ściema - jeśli piszą, że bez parafiny, to petrolatum też nie powinno być. Tołpa nie jest do końca eko. Nie ufam ich zapewnieniom, że bez tego, czy bez tamtego. Czytam całą listę składników. Niektóre rzeczy są spoko, ale większość nie przechodzi mojej selekcji pod kątem INCI.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-13, 11:29   #788
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Mógłby ktoś przeanalizować te warto stosować te kremy z filtrem?

Dax Cosmetics, Dax Sun, Ochronny krem do twarzy na słońce SPF 50+

Skład: Aqua, Octocrylene, Isodecyl Neopentanoate, Diisopropyl Sebacate, Lauryl Lactate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, 4-Methylbenzylidene Camphor, Ethylhexyl Triazone, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, C 14-22 Alcohol, C 12-20 Alkyl Glucoside, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Propylene Glycol, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Poliester-5, Dimethicone, Paraffin Oil, Gossypium Hirsutum Extract, Xanthan Gum, Inulin Lauryl Carbamate, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Disodium EDTA, BHA, Parfum.


Flos Lek, Sun Care, Ochronny krem na słońce SPF 50+

Skład: Aqua, Octocrylene, Titanium Dioxide, Silica, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Ethylhexyl Stearate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Butyrospermum Parkii Butter, Cyclomethicone, Cera Microcristallina, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Parfum, Cetyl Dimethicone, Methylparaben, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Propylparaben.
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 20:50   #789
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny, używam obecnie do twarzy kremu Eucerin anti-redness i jestem bardzo zadowolona, czy mogłaby mi któraś powiedzieć, czy skład faktycznie jest tak dobry jak zapewnia producent?

Aqua, Gliceryna, Panthenol, Butyrospermum Parkii Butter, Cetyl Palmitate, Methyl Palmitate, Olus Oil, Pentylene Glycol, Methylpropanediol, Sodium Polyacrylate, 4-t-Butylcyclohexanol (Trans-Isomer), Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Caprylyl Glycol

I drugie pytanie, dostałam do zamówienia z YR krem Elixir 7.9, Soin Energie Jeunesse Jour Peaux Normales a Mixtes (Krem rewitalizujący do skóry normalnej i mieszanej) i do tej pory omijałam jakoś ich kremy do twarzy, używam czasem tylko kremu pod oczy, jakoś boję się użyć tych do twarzy i zawsze rozdaję albo wymieniam. Moja rodzina jest zadowolona z tych przeciwzmarszczkowych. Tym razem dostałam nie na zmarszczki i kusi mnie użycie, czy skład jest bardzo zły?

Skład: Aqua, Glycerin, Methylpropanediol, Isopropyl Palmitate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Betaine, Stearyl Alcohol, Cocos Nucifera Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Pyrus Malus Fruit Extract, Deimethicone, Aphloia Theiformis Leaf Extract, Phenoxyethanol, Inositol, Benzyl Alcohol, Carbomer, Parfum, Dimethicone Cosspolymer, Polyglyceryl-10 Stearate, Ethylenediamine/Hydrogenated Dimer Dilinoleate, Copolymer Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Kernel Extract, Tetrasodim EDTA, Potassium Sorbate.
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2015-11-13 o 21:03
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 08:51   #790
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Prosze o recenzje

Golden Rose, BB Cream Beauty Balm No Light (Krem BB)

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Isododecane, Glycerin, Peg-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Butylene Glycol, Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Talc, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Silica Dimethyl Silylate, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, BIS-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Strelitzia Nicolai Seed Aril Extract, Benzophenone-3, Dimethicone, Propylene Carbonate, Aluminum Hydroxide, Titanium Dioxide, Pentylene Glycol, Potassium Sorbate, Disodium, EDTA, Sorbic Acid, Triethoxycaprylylsilane, Lactic Acid, Serine, Sodium Lactate, Sorbitol, Urea, Aroma, Magnesium Stearate, Silica, Isoceteth-10, Allantoin, Mica, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77163,

PAESE - Wiosenna mgła pudrowa

MICA, TALC, KAOLIN, TITANIUM DIOXIDE, ZINC STEARATE, DICAPRYLYL CAPRYLATE, COCONUT KERNEL OIL, PROPYLHEPTYL CAPRYLATE, DIMETHICONE, TOCOPHEROL, PHENETYL ALCOHOL, COPRYLYL ALCOHOL, CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICO-NOL, ASCORBIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, D-LIMONENE, CINNAMAL, [+/-: CI 15850, CI 42090, CI 47005:1, CI 77007, CI 77266, CI 77288, CI 77742, CI 77491, CI 77499, CI 77510].

Edytowane przez ckin2u
Czas edycji: 2015-11-16 o 09:56
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 21:43   #791
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić o porówanie dwóch płynów do higieny intymnej? Czy emulsje Provag (ok. 13zł za 150ml) można traktować jako tańszy odpowiednik żelu Plivafem F (ok 24zł za 100ml)? Czy jednak żel Plivafem F jest bezkonkurencyjny i warto w niego zainwestować?

Plivafem F
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glyceryl Oleate, Chlorhexidine Digluconate, Panthenol, Allantoin, Climbazole, Bisabolol, Chamazulene, Glycyrrhiza Glabra Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Lactic Acid, Disodium EDTA, Methylparaben,Ethylparabe n, Propylparaben, Butylparaben, Parfum, CI 19140, CI 16255

Provag
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Glycerin, PEG-18 Glyceryl Oleate/Cocoate, Lactobacillus Ferment, Cocamide DEA, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Allantoin, Panthenol, Lactic Acid, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Parfum.

Proszę również o komentarz jak przy tych dwóch płynach wypada
Lacibios Femina Protecta
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, C08-14 Alkylpolyglucoside, Glycerin, Xanthan Gum, Quercus Robur Bark Extract, Chlorhexidine Digluconate, Panthenol, Allantoin, Lactic Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride
Moim zdaniem każdy z nich ma plusy i minusy, Pliva wcale nie wygląda dużo korzystniej, może ma mniej wody w składzie i dlatego jest droższa, choć to tylko teoria, bo równie dobrze może być zupełnie odwrotnie, ale te tańsze wcale nie są złe, godne przetestowania.

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Mógłby ktoś przeanalizować te warto stosować te kremy z filtrem?

Dax Cosmetics, Dax Sun, Ochronny krem do twarzy na słońce SPF 50+

Skład: Aqua, Octocrylene, Isodecyl Neopentanoate, Diisopropyl Sebacate, Lauryl Lactate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, 4-Methylbenzylidene Camphor, Ethylhexyl Triazone, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, C 14-22 Alcohol, C 12-20 Alkyl Glucoside, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Propylene Glycol, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Poliester-5, Dimethicone, Paraffin Oil, Gossypium Hirsutum Extract, Xanthan Gum, Inulin Lauryl Carbamate, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Disodium EDTA, BHA, Parfum.


Flos Lek, Sun Care, Ochronny krem na słońce SPF 50+

Skład: Aqua, Octocrylene, Titanium Dioxide, Silica, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Ethylhexyl Stearate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Butyrospermum Parkii Butter, Cyclomethicone, Cera Microcristallina, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Parfum, Cetyl Dimethicone, Methylparaben, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Propylparaben.
Więcej szkody, jak pożytku, ale ten drugi wygląda przyjaźniej.

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
Dziewczyny, używam obecnie do twarzy kremu Eucerin anti-redness i jestem bardzo zadowolona, czy mogłaby mi któraś powiedzieć, czy skład faktycznie jest tak dobry jak zapewnia producent?

Aqua, Gliceryna, Panthenol, Butyrospermum Parkii Butter, Cetyl Palmitate, Methyl Palmitate, Olus Oil, Pentylene Glycol, Methylpropanediol, Sodium Polyacrylate, 4-t-Butylcyclohexanol (Trans-Isomer), Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Caprylyl Glycol

I drugie pytanie, dostałam do zamówienia z YR krem Elixir 7.9, Soin Energie Jeunesse Jour Peaux Normales a Mixtes (Krem rewitalizujący do skóry normalnej i mieszanej) i do tej pory omijałam jakoś ich kremy do twarzy, używam czasem tylko kremu pod oczy, jakoś boję się użyć tych do twarzy i zawsze rozdaję albo wymieniam. Moja rodzina jest zadowolona z tych przeciwzmarszczkowych. Tym razem dostałam nie na zmarszczki i kusi mnie użycie, czy skład jest bardzo zły?

Skład: Aqua, Glycerin, Methylpropanediol, Isopropyl Palmitate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Betaine, Stearyl Alcohol, Cocos Nucifera Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Pyrus Malus Fruit Extract, Deimethicone, Aphloia Theiformis Leaf Extract, Phenoxyethanol, Inositol, Benzyl Alcohol, Carbomer, Parfum, Dimethicone Cosspolymer, Polyglyceryl-10 Stearate, Ethylenediamine/Hydrogenated Dimer Dilinoleate, Copolymer Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Kernel Extract, Tetrasodim EDTA, Potassium Sorbate.
Tak, ten Eucerin wygląda bardzo ładnie Nie jest może idealnie naturalny, jeśli o to Ci chodzi, ale jest naprawdę przemyślany, krótki skład i łagodny bez zbędnych śmieci.

Co do kremu YR, to jest przyzwoicie, na pewno lepiej, niż w zwykłej drogerii

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Prosze o recenzje

Golden Rose, BB Cream Beauty Balm No Light (Krem BB)

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Isododecane, Glycerin, Peg-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Butylene Glycol, Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Talc, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Silica Dimethyl Silylate, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, BIS-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Strelitzia Nicolai Seed Aril Extract, Benzophenone-3, Dimethicone, Propylene Carbonate, Aluminum Hydroxide, Titanium Dioxide, Pentylene Glycol, Potassium Sorbate, Disodium, EDTA, Sorbic Acid, Triethoxycaprylylsilane, Lactic Acid, Serine, Sodium Lactate, Sorbitol, Urea, Aroma, Magnesium Stearate, Silica, Isoceteth-10, Allantoin, Mica, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77163,

PAESE - Wiosenna mgła pudrowa

MICA, TALC, KAOLIN, TITANIUM DIOXIDE, ZINC STEARATE, DICAPRYLYL CAPRYLATE, COCONUT KERNEL OIL, PROPYLHEPTYL CAPRYLATE, DIMETHICONE, TOCOPHEROL, PHENETYL ALCOHOL, COPRYLYL ALCOHOL, CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICO-NOL, ASCORBIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, D-LIMONENE, CINNAMAL, [+/-: CI 15850, CI 42090, CI 47005:1, CI 77007, CI 77266, CI 77288, CI 77742, CI 77491, CI 77499, CI 77510].
Paese wygląda w miarę w porządku, tzn krzywdy nie zrobi
Ale ten Golden Rose... To samo co w większości podkładach. Moze raz na jakiś czas będzie ok, na co dzień to jednak ryzyko.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-19, 09:28   #792
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

dziekuje
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 09:49   #793
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić o porówanie dwóch płynów do higieny intymnej? Czy emulsje Provag (ok. 13zł za 150ml) można traktować jako tańszy odpowiednik żelu Plivafem F (ok 24zł za 100ml)? Czy jednak żel Plivafem F jest bezkonkurencyjny i warto w niego zainwestować?

Plivafem F
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glyceryl Oleate, Chlorhexidine Digluconate, Panthenol, Allantoin, Climbazole, Bisabolol, Chamazulene, Glycyrrhiza Glabra Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Lactic Acid, Disodium EDTA, Methylparaben,Ethylparabe n, Propylparaben, Butylparaben, Parfum, CI 19140, CI 16255
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Moim zdaniem każdy z nich ma plusy i minusy, Pliva wcale nie wygląda dużo korzystniej, może ma mniej wody w składzie i dlatego jest droższa, choć to tylko teoria, bo równie dobrze może być zupełnie odwrotnie, ale te tańsze wcale nie są złe, godne przetestowania.
Bardzo dziękuje za informacje
Właśnie zauważyłam, że producent żelu Plivafen F cichaczem zmienił skład. Czy nowy skład jest gorszy od starego?
AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PROPYLENE GLYCOL, COCOGLUCOSIDE,
GLYCERYL OLEATE, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, PEG-150 DISTEARATE,
GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, HYDROLYZED MILK
PROTEIN, PHENOXYTETHANOL, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN,
PROPYLPARABEN, PARFUM, LIMONENE, ALLANTOIN, CHAMOMILLA RECUTITA EXTRACT,
ALCOHOL DENAT., CLIMBAZOLE, PANTHENOL, LACTIC ACID, DISODIUM EDTA, CI 19140,
CI 16255
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 21:10   #794
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Kolejna prośba z mojej strony.

Co ogólnie można powiedzieć o kremie o takim składzie?
Nada się do skóry trądzikowej (nie trądzik różowaty), ale zarazem z popękanymi naczynkami? Nie pozapycha?

ALACLARIN krem łagodzący
Aqua, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Isohexadecane, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Cyclopentasiloxane,
Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Canola Oil, Ethoxydiglycol, Azelaic Acid, Phragmites Kharka
Extract, Poria Cocos Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20,
Helianthus Annuus Seed Oil, Zea Mays Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea
Europæa Fruit Oil, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Etylparaben,
Butylparaben, Sodium Benzoate, Xanthan Gum, Disodium EDTA.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 23:28   #795
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuje za informacje
Właśnie zauważyłam, że producent żelu Plivafen F cichaczem zmienił skład. Czy nowy skład jest gorszy od starego?
AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PROPYLENE GLYCOL, COCOGLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, PEG-150 DISTEARATE,
GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, HYDROLYZED MILK
PROTEIN, PHENOXYTETHANOL, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN,
PROPYLPARABEN, PARFUM, LIMONENE, ALLANTOIN, CHAMOMILLA RECUTITA EXTRACT, ALCOHOL DENAT., CLIMBAZOLE, PANTHENOL, LACTIC ACID, DISODIUM EDTA, CI 19140,
CI 16255
Zmienił się trochę, w zasadzie te same składniki, tylko w innej kolejności, możliwe że skład jest taki sam, jeśli składników jest i było po równo, to producent może zmieniać dowolnie kolejność inci. Tu być może chciał ukryć parabeny gdzieś w środku ale ludzie są wnikliwi Jednakże są też nowe składniki, których wcześniej nie było, alkohol, peg i glikol propylenowy, trochę niedobrze. To czyni Plivę bardzo porównywalną z tamtymi tańszymi zamiennikami. nie wiem czego chciał producent, skoro produkt cieszy się dobrą renomą, to po co zmieniać formułę, może odpuścił i na wypracowanej renomie zrobił tańszy skład Osobiście nie lubię takich zagrań, a producent strzela sobie w kolano i na własne życzenie zawęża grono klientek. Teoretycznie dodane składniki wzmocnią działanie kwasu mlekowego i innych substancji, ale przez to kosmetyk może stać się drażniący dla niektórych.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Kolejna prośba z mojej strony.

Co ogólnie można powiedzieć o kremie o takim składzie?
Nada się do skóry trądzikowej (nie trądzik różowaty), ale zarazem z popękanymi naczynkami? Nie pozapycha?

ALACLARIN krem łagodzący
Aqua, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Isohexadecane, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Cyclopentasiloxane,
Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Canola Oil, Ethoxydiglycol, Azelaic Acid, Phragmites Kharka
Extract, Poria Cocos Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20,
Helianthus Annuus Seed Oil, Zea Mays Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea
EuropĂŚa Fruit Oil, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Etylparaben,
Butylparaben, Sodium Benzoate, Xanthan Gum, Disodium EDTA.
Na naczynka się może nada, ale zapchać może dokumentnie, na pewno nie należy aplikować dużych ilości.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-11-19 o 23:38
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 07:22   #796
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zmienił się trochę, w zasadzie te same składniki, tylko w innej kolejności, możliwe że skład jest taki sam, jeśli składników jest i było po równo, to producent może zmieniać dowolnie kolejność inci. Tu być może chciał ukryć parabeny gdzieś w środku ale ludzie są wnikliwi Jednakże są też nowe składniki, których wcześniej nie było, alkohol, peg i glikol propylenowy, trochę niedobrze. To czyni Plivę bardzo porównywalną z tamtymi tańszymi zamiennikami. nie wiem czego chciał producent, skoro produkt cieszy się dobrą renomą, to po co zmieniać formułę, może odpuścił i na wypracowanej renomie zrobił tańszy skład Osobiście nie lubię takich zagrań, a producent strzela sobie w kolano i na własne życzenie zawęża grono klientek. Teoretycznie dodane składniki wzmocnią działanie kwasu mlekowego i innych substancji, ale przez to kosmetyk może stać się drażniący dla niektórych.
Dzięki
Tak właśnie myślałam, że skład się pogorszył. Widze, że wiele osób nawet nie zorientowało się, że skład się zmienił. Troche nie fair ze strony producenta.
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 13:26   #797
AmeliaKorz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić o porówanie dwóch płynów do higieny intymnej? Czy emulsje Provag (ok. 13zł za 150ml) można traktować jako tańszy odpowiednik żelu Plivafem F (ok 24zł za 100ml)? Czy jednak żel Plivafem F jest bezkonkurencyjny i warto w niego zainwestować?

Plivafem F
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glyceryl Oleate, Chlorhexidine Digluconate, Panthenol, Allantoin, Climbazole, Bisabolol, Chamazulene, Glycyrrhiza Glabra Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Lactic Acid, Disodium EDTA, Methylparaben,Ethylparabe n, Propylparaben, Butylparaben, Parfum, CI 19140, CI 16255

Provag
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Glycerin, PEG-18 Glyceryl Oleate/Cocoate, Lactobacillus Ferment, Cocamide DEA, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Allantoin, Panthenol, Lactic Acid, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Parfum.

Proszę również o komentarz jak przy tych dwóch płynach wypada
Lacibios Femina Protecta
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, C08-14 Alkylpolyglucoside, Glycerin, Xanthan Gum, Quercus Robur Bark Extract, Chlorhexidine Digluconate, Panthenol, Allantoin, Lactic Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride


Myślę, że mogę coś w tej kwestii doradzić, bo jakieś trzy miesiące temu zamieniłam właśnie Lacibios na Provag i jestem naprawdę mega zadowolona Wcześniej miałam bardzo często różne problemy typu upławy, swędzenie, podrażnienia, odkąd zmieniłam na Provag - zero dolegliwości. Skład jet super naturalny, więc zwyczajnie nie ma co podrażnić, a do tego składniki mają działanie zwalczające ewentualne infekcje, więc dodatkowy plus. A wzięłam ją zupełnie przez przypadek! Akurat była promocja w aptece i za niecałe 7 zł ją kupiłam. Dopiero potem zaczęłam czytać i się okazało, że to jakaś nowa formuła itd. ten Plivafem o którym piszesz to szczerze mówiąc pierwsze słyszę - gdyby był jakiś super sprawdzony chyba byłoby o nim więcej info w necie... A Provag jak sobie wpiszesz w google to same pozytywne recenzje wyskakują Ja polecam, zdecydujesz sama. Ale jeśli wypróbujesz, daj znać co myślisz!
AmeliaKorz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 13:32   #798
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez AmeliaKorz Pokaż wiadomość
Myślę, że mogę coś w tej kwestii doradzić, bo jakieś trzy miesiące temu zamieniłam właśnie Lacibios na Provag i jestem naprawdę mega zadowolona Wcześniej miałam bardzo często różne problemy typu upławy, swędzenie, podrażnienia, odkąd zmieniłam na Provag - zero dolegliwości. Skład jet super naturalny, więc zwyczajnie nie ma co podrażnić, a do tego składniki mają działanie zwalczające ewentualne infekcje, więc dodatkowy plus. A wzięłam ją zupełnie przez przypadek! Akurat była promocja w aptece i za niecałe 7 zł ją kupiłam. Dopiero potem zaczęłam czytać i się okazało, że to jakaś nowa formuła itd. ten Plivafem o którym piszesz to szczerze mówiąc pierwsze słyszę - gdyby był jakiś super sprawdzony chyba byłoby o nim więcej info w necie... A Provag jak sobie wpiszesz w google to same pozytywne recenzje wyskakują Ja polecam, zdecydujesz sama. Ale jeśli wypróbujesz, daj znać co myślisz!
Wygrałam go w konkursie wizażu i też jestem zadowolona Jeszcze używam żelu provag i sobie chwalę.Od X czasu już nie mam uporczywego swędzenia.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 19:09   #799
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak, ten Eucerin wygląda bardzo ładnie Nie jest może idealnie naturalny, jeśli o to Ci chodzi, ale jest naprawdę przemyślany, krótki skład i łagodny bez zbędnych śmieci.

Co do kremu YR, to jest przyzwoicie, na pewno lepiej, niż w zwykłej drogerii
Bardzo dziękuję

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Teraz będę Cię Kochana dręczyć tymi składami Bardzo bym prosiła o ten krem Tołpy a rozstępy sos mum, o którym pisałam wyżej:
Aqua, Propylene Glycol, Isohexadecane, Glycerin, Cyclomethicone, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Peat Extract, Biosaccharide Gum-1, Isopropyl Mirystate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Petrolatum, Chlorella Vulgaris Extract, Sophora Japonica Flower Extract, Hydrolyzed Hazelnut Protein, Silybum Marianum Fruit Extract, Alchemilla Vulgaris Extract, Equisetum Arvense Extract, Glycine Soja Extract, Triticum Vulgare Extract, Medicago Sativa Extract, Raphanus Sativus Seed Extract, Echinacea Purpurea Extract, Methylsilanol Hydroxyproline Aspartate, Cetearyl Alcohol, Coco-Glucoside, Sodium Acrylate/ Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Decyl Glucoside, Alcohol Denat., Carbomer, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, Parfum, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol.

I na produkt, który używam do mycia twarzy i jestem zadowolona- fizjologiczny żel kojący Pharmaceris R:
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, Butylene Glycol, Coco-Glucoside, Aqua (Water), Glycerin, Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, PEG-70 Mango Glycerides, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol.

I Pharmaceris R krem redukujący zaczerwienienia Calm-Rosalgin na noc z Ca2+
Aqua (Water), Pentylene Glycol, Isononyl Isononanoate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Isopropyl Isostearate, Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters, Potassium Cetyl Phosphate, Canola (Canola) Oil, Cyclohexasiloxane, Panthenol, Sodium Polyacrylate, Polysillcone-11, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Allantoin, Ribes Nigrum (Black Currant) Seed Oil, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Timonacic, BHA, Levan, Decyl Glucoside, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract Caprylyl Glycol, Ascorbic Acid, Citric Acid, Zizyphus Jujuba Seed Extract, Calcium Hydroxide, Acetyl Tetrapeptide-40, Helianthus Annuus Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Phenethyl Alcohol
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2015-11-20 o 19:10
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-20, 21:40   #800
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na naczynka się może nada, ale zapchać może dokumentnie, na pewno nie należy aplikować dużych ilości.
Tak żem czuła, że początek tragiczny pod tym względem

Dziękuje
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 08:50   #801
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez AmeliaKorz Pokaż wiadomość
Myślę, że mogę coś w tej kwestii doradzić, bo jakieś trzy miesiące temu zamieniłam właśnie Lacibios na Provag i jestem naprawdę mega zadowolona Wcześniej miałam bardzo często różne problemy typu upławy, swędzenie, podrażnienia, odkąd zmieniłam na Provag - zero dolegliwości. Skład jet super naturalny, więc zwyczajnie nie ma co podrażnić, a do tego składniki mają działanie zwalczające ewentualne infekcje, więc dodatkowy plus. A wzięłam ją zupełnie przez przypadek! Akurat była promocja w aptece i za niecałe 7 zł ją kupiłam. Dopiero potem zaczęłam czytać i się okazało, że to jakaś nowa formuła itd. ten Plivafem o którym piszesz to szczerze mówiąc pierwsze słyszę - gdyby był jakiś super sprawdzony chyba byłoby o nim więcej info w necie... A Provag jak sobie wpiszesz w google to same pozytywne recenzje wyskakują Ja polecam, zdecydujesz sama. Ale jeśli wypróbujesz, daj znać co myślisz!
Hej. Plivafem F jest bardzo popularny na internecie, na KWC ma pierwsze miejsce, jako najlepszy produkt do higieny intymnej https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-intymnej.html
Do tej pory używałam Lacibios (nie mylić z Lactacydem) i byłam w miare zadowolona, ale nawiedzają mnie częste infekcje pęcherza i pomyślałam, że zmiana płynu na ten "najlepszy" może coś pomoże. Z provag mam ten żel pielęgnujący, ale emulsji jeszcze nie miałam. Na internecie Provag jest zachwalany, bo dziewczyny prowadzące blogi dostały go za darmo do przetestowania (taka akcja promocyjna). A na KWC ma tylko dwie opinie, więc nie jest zbyt popularny https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...-intymnej.html
Provag ma fajny skład, ale gdzie nie spojrze to Plivafem, pomimo wysokiej ceny, jest oceniany jako najlepszy (i to bez reklamy), jako środek nie tylko pielęgnujący i chroniący przed infekcjami, ale również jako leczniczy, dlatego postanowiłam go wypróbować.
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2015-11-21 o 09:07
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 00:00   #802
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

czy slynny cethapil ma naprawde takie ok sklady, ze wszyscy dermatolodzy je polecaja?

Cetaphil Moisturising Lotion

Aqua/water, Glycerin hydrogenated polyisobutene, Celearyl alcohol, Macadamia ternifolia seed oil/ macadamia ternifolia nut oil, Celereth-20, Tocopheryl acetate, Dimethicone, Acrylates/C10-30, Alkyl acrylate cross polymer, Benzyl alcohol, Citric acid, Faresol, Panthenol, Phenoxyethonal, Sodium hydroxide, Stearoytrimethysilane, Stearyl alcohol.



Cetaphil Gentle Skin Cleanser



Aqua/water, Cetyl alcohol, Propylene glycol, Bulylparben, Methylparben, Propylparben, Sodium lauryl, Sulfate, Stearyl alcohol.
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 05:25   #803
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
czy slynny cethapil ma naprawde takie ok sklady, ze wszyscy dermatolodzy je polecaja?

Cetaphil Moisturising Lotion

Aqua/water, Glycerin hydrogenated polyisobutene, Celearyl alcohol, Macadamia ternifolia seed oil/ macadamia ternifolia nut oil, Celereth-20, Tocopheryl acetate, Dimethicone, Acrylates/C10-30, Alkyl acrylate cross polymer, Benzyl alcohol, Citric acid, Faresol, Panthenol, Phenoxyethonal, Sodium hydroxide, Stearoytrimethysilane, Stearyl alcohol.



Cetaphil Gentle Skin Cleanser



Aqua/water, Cetyl alcohol, Propylene glycol, Bulylparben, Methylparben, Propylparben, Sodium lauryl, Sulfate, Stearyl alcohol.
Ja kupiłam ten lotion, ale mnie podrażnia i zapycha. Teraz stoi nieużywany i się kurzy.
Za to polecam Cetaphil MD, nawet przy podrażnionej skórze nie szczypie.
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 09:12   #804
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

ten tak

Galderma, Cetaphil MD

Skład: Aqua/water, glycerin, hydrogenated polyisobutene, cetearyl alcohol, macadamia ternifolia seed oil/macadamia ternifolia nut oil, ceteareth-20, tocopheryl acetate, dimethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, benzyl alcohol, citirc acid, farnesol, panthenol, phenoxyethanol, sodium hydroxide, stearoxytrimethylsilane, stearyl alcohol. fil 0133.vo2.
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 09:44   #805
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ten tak

Galderma, Cetaphil MD

Skład: Aqua/water, glycerin, hydrogenated polyisobutene, cetearyl alcohol, macadamia ternifolia seed oil/macadamia ternifolia nut oil, ceteareth-20, tocopheryl acetate, dimethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, benzyl alcohol, citirc acid, farnesol, panthenol, phenoxyethanol, sodium hydroxide, stearoxytrimethylsilane, stearyl alcohol. fil 0133.vo2.
Ten jest świetny. Nadaje się nawet do atopowej i bardzo podrażnionej skóry
Ma bardzo dużą pojemność, bo aż 250 ml, także cena nie jest wygórowana -35zł.
Konsystencja jest dosyć rzadka, musiałam się do niej przyzwyczaić i teraz mi to już nie przeszkadza, zwłaszcza patrząc na efekty. Nie wiem jaką masz cere, ale ja mam bardzo suchą i odwodnioną, dlatego u mnie nadaje się świetnie pod makijaż. Dobrze łagodzi podrażnienia i to jest jedyny krem który mogę wtedy używać, bo wszystkie inne powodują u mnie pieczenie i zaczerwienie skóry.

Jeśli chodzi o lotion, o którym wcześniej pisałaś, wiem, że ma dobre opinie i rzadko podrażnia. Niestety u mnie się nie sprawdził, ale może u ciebie będzie ok.
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 11:30   #806
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Dzięki
Tak właśnie myślałam, że skład się pogorszył. Widze, że wiele osób nawet nie zorientowało się, że skład się zmienił. Troche nie fair ze strony producenta.
Niestety, nie pierwszy i nie ostatni producent, który zmienia skład, nie informując o tym. W dodatku coraz częściej można się spotkać z kosmetykami, które mają takie samo opakowanie, opis itp, ale składy różnią się w zależności od sieci drogerii, dla której zostały wyprodukowane. Tak np. jest z farbami do włosów, aktywatorami młodości Ava i wieloma innymi, w Hebe mają inne składy, w Rossmannie inne. W branży spożywczej jest tak samo, jedna firma, ta sama niby kiełbasa, przykładowo śląska, ale w składzie tej w Tesco jest 65% mięsa, a tej w Biedronce 75%.

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję

Teraz będę Cię Kochana dręczyć tymi składami Bardzo bym prosiła o ten krem Tołpy a rozstępy sos mum, o którym pisałam wyżej:
Aqua, Propylene Glycol, Isohexadecane, Glycerin, Cyclomethicone, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Peat Extract, Biosaccharide Gum-1, Isopropyl Mirystate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Petrolatum, Chlorella Vulgaris Extract, Sophora Japonica Flower Extract, Hydrolyzed Hazelnut Protein, Silybum Marianum Fruit Extract, Alchemilla Vulgaris Extract, Equisetum Arvense Extract, Glycine Soja Extract, Triticum Vulgare Extract, Medicago Sativa Extract, Raphanus Sativus Seed Extract, Echinacea Purpurea Extract, Methylsilanol Hydroxyproline Aspartate, Cetearyl Alcohol, Coco-Glucoside, Sodium Acrylate/ Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Decyl Glucoside, Alcohol Denat., Carbomer, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, Parfum, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol.

I na produkt, który używam do mycia twarzy i jestem zadowolona- fizjologiczny żel kojący Pharmaceris R:
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, Butylene Glycol, Coco-Glucoside, Aqua (Water), Glycerin, Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, PEG-70 Mango Glycerides, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol.

I Pharmaceris R krem redukujący zaczerwienienia Calm-Rosalgin na noc z Ca2+
Aqua (Water), Pentylene Glycol, Isononyl Isononanoate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Isopropyl Isostearate, Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters, Potassium Cetyl Phosphate, Canola (Canola) Oil, Cyclohexasiloxane, Panthenol, Sodium Polyacrylate, Polysillcone-11, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Allantoin, Ribes Nigrum (Black Currant) Seed Oil, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Timonacic, BHA, Levan, Decyl Glucoside, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract Caprylyl Glycol, Ascorbic Acid, Citric Acid, Zizyphus Jujuba Seed Extract, Calcium Hydroxide, Acetyl Tetrapeptide-40, Helianthus Annuus Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Phenethyl Alcohol
Zależy pod jakim kątem ma być analiza, uczulenie, zapychanie, czy może skuteczność, czy po prostu chcesz sprawdzić potencjalną naturalność?

Krem Tołpy nie jest tragiczny, tzn zawiera wartościowe składniki, ale zawiera tez potencjalne alergeny i na pewno nie jest naturalny. Ma petrolatum, wcale nie jest lepsze od parafiny, obydwa z jednej parafii, pochodne ropy naftowej. Ma silikony, większość silikonów też się robi z ropy naftowej i olejów napędowych, ma PEGI i Glikol propylenowy, które mogą być toksyczne i wydzielać szkodliwy Dioksan.

Wbrew pozorom Pharmaceris wcale nie wygląda lepiej pod względem naturalności, natomiast wszystkie wyglądają na dosc przemyślane, takie, żeby rzeczywiście działały, jak obiecują producenci.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Tak żem czuła, że początek tragiczny pod tym względem

Dziękuje
Same emulgatory tłuszczowe, nie skreślam go, bo niektórym w ogóle nie szkodzą, ale ryzyko jest.

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
czy slynny cethapil ma naprawde takie ok sklady, ze wszyscy dermatolodzy je polecaja?

Cetaphil Moisturising Lotion

Aqua/water, Glycerin hydrogenated polyisobutene, Celearyl alcohol, Macadamia ternifolia seed oil/ macadamia ternifolia nut oil, Celereth-20, Tocopheryl acetate, Dimethicone, Acrylates/C10-30, Alkyl acrylate cross polymer, Benzyl alcohol, Citric acid, Faresol, Panthenol, Phenoxyethonal, Sodium hydroxide, Stearoytrimethysilane, Stearyl alcohol.

Cetaphil Gentle Skin Cleanser

Aqua/water, Cetyl alcohol, Propylene glycol, Bulylparben, Methylparben, Propylparben, Sodium lauryl, Sulfate, Stearyl alcohol.
Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ten tak

Galderma, Cetaphil MD

Skład: Aqua/water, glycerin, hydrogenated polyisobutene, cetearyl alcohol, macadamia ternifolia seed oil/macadamia ternifolia nut oil, ceteareth-20, tocopheryl acetate, dimethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, benzyl alcohol, citirc acid, farnesol, panthenol, phenoxyethanol, sodium hydroxide, stearoxytrimethylsilane, stearyl alcohol. fil 0133.vo2.
Cetaphil MD też nie jest idealny, bo ma farnesol, który jest sklasyfikowany jako bardzo silny alergen. Zakup to jest ryzyk fizyk, jednych uczuli, innych nie, poza tym jak ktoś ma skłonności do zatykania porów, wyprysków i stanów zapalnych, to Cetaphil nie jest tutaj żadną alternatywą.

Jeśli chodzi o Cleanser, to ma krótki. lecz nieidealny skład, za jego cenę można znaleźć lepsze cleansery. A bardzo podobny skład mają cleansery Avonu z serii Care 3in1, a kosztują w promocji 5 zł. Polecam do tego Cetaphilu jakąś ściereczkę do spłukiwania, bo niespłukany porządnie, może zapychać.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 11:42   #807
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

mam taki o to krem, podbno dziala cuda

czy to realne?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1035.jpg (53,0 KB, 11 załadowań)
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 12:10   #808
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
mam taki o to krem, podbno dziala cuda

czy to realne?
Kilka lat temu kupiłam ten krem. Bez efektu. Do tego ma koszmarny zapach. Nie wiem skąd te "cudne" opinie o nim
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 20:48   #809
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Składniki:
Aqua, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Alaria Esculenta Extract, Amodimethicone, Benzophenone-3, Benzyl Salicylate, Butylene Glycol, Cetrimonium Chloride, Citronellol, Coumarin, Diazolidinyl Urea, Dimethiconol, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyethylcellulose, Iodopropynyl Butylcarbamate, Lactic Acid, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Laureth-9, Limonene, Linalool, Parfum, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Polyquaternium-37, Polyquaternium-4, PPG-1 Trideceth-6, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Quaternium-80, Sodium Laureth-40 Sulfate, Styrene/VP Copolymer, Trideceth-12, VP/DMAPA Acrylates Copolymer

Balsam do włosów.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 10:22   #810
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Mam dwa produkty, do wlosow, czy one maja w miare przyjazne skaldy? tzn czy maja silikony? Podobno nadaja sie do uzywania keratyny

B.app, Kuracja keratynowa; Szampon keratynowy bez siarczanów

Skład: Aqua (Water), Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Myreth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, MIPA Lauryl Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, MIPA Lauryl Sulfate, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Parfum (Fragrance), Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Cocamide MEA, Laureth-10, Benzyl Alcohol, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Hydrolyzed Keratin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.


B.app kuracja keratynowa MASKA

Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum (Fragrance), Methoxy PEG/PPG-7/3 Aminopropyl Dimethicone, Benzyl Alcohol, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Citric Acid, Hydrolyzed Keratin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

oki to mam jeszcze dwa

ta sama seria

B.app, Kuracja keratynowa, Odżywka 5 działań

Skład: Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Quaternium-82, Methoxy PEG/PPG-7/3 Aminopropyl Dimethicone, Parfum (Fragrance), Stearamidopropyl Dimethylamine, Isopropyl Alcohol, Citric Acid, Linalool, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Geraniol, Citronellol, Hydrolyzed Keratin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

B.app, Kuracja keratynowa, Azokeratynowa odnowa włosów

Skład: Aqua, Hydrolyzed keratin, Nitrogen, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Citric Acid, Polyamide-2, PPG-Buteth-26, Argania Spinosa Kernel Oil, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Lauroyl Lactylate, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Cholesterol, Phytosphingosine, Carbomer, Xanthan Gum, Ceramide 1
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 00:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.