Chodzicie chore do pracy? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-14, 12:14   #91
answer_is_here
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 514
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No i przykład dla tych co są niżej

Poza tym, że ludzie chorzy przychodzą do pracy (najbardziej mnie wkurzają ci z tzw. grypą żołądkową, przylezie do roboty, a potem 99% czasu blokuje toaletę albo siedzi zielony na twarzy i wiadać, że cały swój wysiłek skupia na tym, żeby nie walnąć bełta na biurko), to zachowują się też głupio w inny sposób - np. podają rękę kiedy się witają, kichają w dłonie, kaszlą bez zasłaniania ust. No bezmyślność w czystej postaci.
answer_is_here jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 12:23   #92
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Za próbę przyjścia do pracy (i na zajęcia) z jelitówką, powinien być solidny kop w cztery litery bez możliwości powrotu przed upłynięciem tygodnia.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 09:54   #93
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

co do grypy żołądkowej, ewidentnych chorób zgadzam się z wami

ale u mnie np. w domu od zawsze było tak, że do szkoły trzeba iść tak czy siak. że mam nie udawać choroby. jak byłam już w liceum to sama chodziłam bo nie chciałam mieć braków, bo uczyć się z czyichś notatek to był kiepski pomysł. chyba że było naprawdę źle to może wtedy nie chodziłam.

teraz pracuję na etacie ale nie byłam ani 1 dnia na l4 (pracuję prawie rok). ale to tylko z tego powodu że nie wiem kiedy można dostać l4 - właśnie czy uporczywy katar i kaszel na to się kwalifikują, czy to tylko takie przeziębienie i lekarz wyśmieje taką "chorobę"? niestety byłam uczona że jeśli nie umierasz, to jesteś zdrowy ja bym chętnie poszła na l4 np. dziś bo mam męczący katar i jestem trochę osłabiona, ale nie wydaje mi się żebym miała dostać od lekarza zwolnienie. choruję często, jakieś 4 razy w sezonie zimowym.

jakie są kryteria otrzymania l4?

Edytowane przez niemanicka
Czas edycji: 2017-02-15 o 09:56
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 13:09   #94
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
co do grypy żołądkowej, ewidentnych chorób zgadzam się z wami

ale u mnie np. w domu od zawsze było tak, że do szkoły trzeba iść tak czy siak. że mam nie udawać choroby. jak byłam już w liceum to sama chodziłam bo nie chciałam mieć braków, bo uczyć się z czyichś notatek to był kiepski pomysł. chyba że było naprawdę źle to może wtedy nie chodziłam.

teraz pracuję na etacie ale nie byłam ani 1 dnia na l4 (pracuję prawie rok). ale to tylko z tego powodu że nie wiem kiedy można dostać l4 - właśnie czy uporczywy katar i kaszel na to się kwalifikują, czy to tylko takie przeziębienie i lekarz wyśmieje taką "chorobę"? niestety byłam uczona że jeśli nie umierasz, to jesteś zdrowy ja bym chętnie poszła na l4 np. dziś bo mam męczący katar i jestem trochę osłabiona, ale nie wydaje mi się żebym miała dostać od lekarza zwolnienie. choruję często, jakieś 4 razy w sezonie zimowym.

jakie są kryteria otrzymania l4?
Pewnie dlatego tak często chorujesz, bo nie chodzisz na l4.

Nie ma kryteriów, idziesz do lekarza i on stwierdza czy możesz pracować czy nie.

Lepiej wyleżeć przeziębienie przez 3 dni niż chorować potem kilka razy w roku.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 13:42   #95
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
co do grypy żołądkowej, ewidentnych chorób zgadzam się z wami

ale u mnie np. w domu od zawsze było tak, że do szkoły trzeba iść tak czy siak. że mam nie udawać choroby. jak byłam już w liceum to sama chodziłam bo nie chciałam mieć braków, bo uczyć się z czyichś notatek to był kiepski pomysł. chyba że było naprawdę źle to może wtedy nie chodziłam.

teraz pracuję na etacie ale nie byłam ani 1 dnia na l4 (pracuję prawie rok). ale to tylko z tego powodu że nie wiem kiedy można dostać l4 - właśnie czy uporczywy katar i kaszel na to się kwalifikują, czy to tylko takie przeziębienie i lekarz wyśmieje taką "chorobę"? niestety byłam uczona że jeśli nie umierasz, to jesteś zdrowy ja bym chętnie poszła na l4 np. dziś bo mam męczący katar i jestem trochę osłabiona, ale nie wydaje mi się żebym miała dostać od lekarza zwolnienie. choruję często, jakieś 4 razy w sezonie zimowym.

jakie są kryteria otrzymania l4?
Nie obraź się, ale tacy ludzie jak ty zarażają tych zdrowych i tak się tworzą epidemie.
W Norwegii chory dzieciak nie idzie do przedszkola/szkoły jeszcze dobę po ustopięniu objawow choroby.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 20:58   #96
aliani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 558
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Nie no, nie przesadzajcie już aż tak w drugą stronę. Nie tak łatwo jest określić kiedy to jest niegroźne dwudniowe przeziębienie, a kiedy coś gorszego. Rzeczywiście najlepiej się przejść poradzić lekarza, tym bardziej jeśli to nie jest pierwsza infekcja w sezonie. Lekarz prawdopodobnie sam stwierdzi, że warto to w końcu wyleżeć, chociaż z tymi lekarzami to różnie.

Na pewno istotna jest gorączka i jakiś objaw przeszkadzający w pracy np. silny katar przy kontakcie z klientami i żywnością lub ostra chrypka w przypadku nauczycieli.
aliani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 21:17   #97
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
teraz pracuję na etacie ale nie byłam ani 1 dnia na l4 (pracuję prawie rok). ale to tylko z tego powodu że nie wiem kiedy można dostać l4 - właśnie czy uporczywy katar i kaszel na to się kwalifikują, czy to tylko takie przeziębienie i lekarz wyśmieje taką "chorobę"? niestety byłam uczona że jeśli nie umierasz, to jesteś zdrowy ja bym chętnie poszła na l4 np. dziś bo mam męczący katar i jestem trochę osłabiona, ale nie wydaje mi się żebym miała dostać od lekarza zwolnienie. choruję często, jakieś 4 razy w sezonie zimowym.

jakie są kryteria otrzymania l4?
Ja też nie wiem, kiedy iść do lekarza, żebym mogła dostać l4. Na pójście do lekarza i wyjście z brakiem l4 nie mogę sobie pozwolić, bo lekarz w godzinach pracy i po drugiej stronie miasta niż firma.
Zapisz
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-15, 22:54   #98
201805170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Nigdy nie chodze chora. Ostatnio szlag mnie trafił, bo kolega przyszedł z przeziębieniem w pełnej krasie, charczał, kichał i kaszlał non stop. Pytam, dlaczego nie idzie na zwolnienie (nie jest u nas źle widziane absolutnie), to mówi, że dlatego że w tym tygodniu jest możliwość płatnych nadgodzin, a on przecież na motor zbiera.

No i efekt jest taki, że sama jestem na L4 z gorączką, bo mnie oczywiście zaraził.
201805170918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 23:05   #99
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

[1=5b5113117b6e42222229f55 94ebb4ac0eb7ee95c_5dfabd8 2d2cbf;36864487]I później przychodzi ktoś taki "grypozny" do pracy- rozsieje syf na innych pracowników. Każdy z tych pracowników ma rodzinę, dzieciaki. Wytłumacz małemu dziecku ze ma 39 ° bo u mamy w pracy siedzi bakcyl który rozsiewa choroby i teraz ty moje dziecko musisz się męczyć, brać leki.
Nie raz słyszałam chwalenie się: Ja byłam twarda,cala zimę chorowałam w pracy, żadnego wolnego nie brałam! Chce mi się dać takiemu osobniku w łeb
Nie raz byłam ofiara takich zachowań przynosząc choróbsko z pracy.To myślenie tylko o swojej dupie, za przeproszeniem.A te pierdoły "nikt nic mi nie powie,ale to nie mile widziane" tylko usprawiedliwienie własnej głupoty i braku szacunku do innych ludzi.[/QUOTE]

Zgadzam sie w 100%. A jak widze ludzi, ktorzy nie dosc ze przychodza chorzy do pracy, to jeszcze kichaja w dlonie (zamiast w lokiec czy chusteczke) i potem te dlon podaja np. klientom albo dotykaja nia poreczy w autobusie, to cala sie gotuje.

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7092621 7]Za próbę przyjścia do pracy (i na zajęcia) z jelitówką, powinien być solidny kop w cztery litery bez możliwości powrotu przed upłynięciem tygodnia.[/QUOTE]

Ja proponuje plukanie zoladka i lewatywe, niektorzy przechodza jelitowke w miare po ludzku, jak mnie zlapie jelitowka (nawet od takiego kogos, kto normalnie z nia chodzi), to na zajecia czy do pracy w ogole nie jestem w stanie dojsc i czuje sie tak potwornie, ze nie zyczylabym tego najgorszemu wrogowi.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 22:45   #100
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Naprawdę choruje sporadycznie, wówczas kiedy mam gorączkę i inne objawy chorobowe idę do lekarza i zostaje w domu.
Jednak z lekkim przeziębieniem chodzę do pracy.. mówię o naprawde czymś lekkim typu katar czy drapanie w gardle
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-17, 18:31   #101
Costa_Chic_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 90
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Zdarzało mi się chodzić do pracy podziębiona, ale moja obecna kierowniczka jest tego przeciwniczką, więc spokojnie mogłabym pójść na zwolnienie, gdyby zaszła taka potrzeba.
__________________
Blog: http://beauty-fashion-and-style.blogspot.com/
Najnowszy post -Ostatnio przeczytane <--- nowy cykl na blogu!!
Costa_Chic_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-18, 17:52   #102
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

problem się robi jak ktoś jest na umowie zlecenie i nie przysługuje mu l4.
ja byłam zmuszona chodzić z bardzo ciężkim przeziębieniem przez cały tydzień. kilka osób było na urlopie i szefostwo niby zezwoliło na wolne, ale z bardzo wyraźną groźbą zwolnienia i utraty premii (bardzo dużej - bo w wysokości połowy mojej wypłaty). a ja nie mogłam sobie wtedy w żadnym wypadku pozwolić na utratę pracy. wszyscy którzy pracowali ze mną też zachorowali... więc jestem w stanie zrozumieć argument, że ktoś się boi, bo zwolnienie nie jest mile widziane
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 20:36   #103
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

jejku.... ale wy chorowite jesteście.....w każdym poście piszecie o jakiś katarach, gorączkach, bólach migrenowych, że niby nie mogłyście się zwlec z łóżka...
ja to jestem po 40-tce i na l4 byłam raz w życiu - lewym - wstrzymali nam urlopy w okresie świąteczno- sylwestrowym, a ja miałam już wykupione święta w górach, nigdy w życiu nie czułam się tak źle, że nie mogłam pójść do pracy, lub z czegoś zrezygnować, czasem mam jakiś katar, ale to w sumie nie jest jakoś upierdliwe, żeby z tego powodu nie iść do pracy.
i gdzie wy się tak zarażacie i przeziębiacie???
ja codziennie myję rano włosy, wychodzę z wilgotnymi nawet na mróz, i nigdy mi nic od tego nie było, w pracy i podczas weekendów spotykam wielu ludzi, często chorych, i jakoś nigdy niczego od nikogo nie łapię - kwestia zahartowania????, a może tego, że nigdy nie łykam żadnych gripexów, suplememtów i innych świństw bez recepty z marketów
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 20:40   #104
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Litości..
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 20:49   #105
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez myszka197 Pokaż wiadomość
jejku.... ale wy chorowite jesteście.....w każdym poście piszecie o jakiś katarach, gorączkach, bólach migrenowych, że niby nie mogłyście się zwlec z łóżka...
ja to jestem po 40-tce i na l4 byłam raz w życiu - lewym - wstrzymali nam urlopy w okresie świąteczno- sylwestrowym, a ja miałam już wykupione święta w górach, nigdy w życiu nie czułam się tak źle, że nie mogłam pójść do pracy, lub z czegoś zrezygnować, czasem mam jakiś katar, ale to w sumie nie jest jakoś upierdliwe, żeby z tego powodu nie iść do pracy.
i gdzie wy się tak zarażacie i przeziębiacie???
ja codziennie myję rano włosy, wychodzę z wilgotnymi nawet na mróz, i nigdy mi nic od tego nie było, w pracy i podczas weekendów spotykam wielu ludzi, często chorych, i jakoś nigdy niczego od nikogo nie łapię - kwestia zahartowania????, a może tego, że nigdy nie łykam żadnych gripexów, suplememtów i innych świństw bez recepty z marketów
Niesamowite, urzekła mnie twoja historia. Wyobraz sobie, ze niektorzy po prostu chorują.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 21:47   #106
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 21:52   #107
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
pewnie kości też ma niełamliwe...
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 10:33   #108
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Bardzo ciekawy i potrzebny temat Ostatnio myślałam sporo o tym.

Od zawsze rodzice mnie uczyli, że się chorym nie idzie między ludzi, bo mniejszą szkodą jest coś opuścić (szkołę, pracę) niż pozarażać i uziemić nie tylko siebie, ale też innych. Jest to dla mnie naturalne, natomiast zdaję sobie też sprawę z tego że różne są miejsca pracy i nikt nie będzie ryzykował zwolnienia jeśli wie, że pracodawca nie podejdzie ze zrozumieniem do jego kataru. Według mnie jest to problem do przepracowania głównie właśnie dla pracodawców - oni powinni gonić ludzi na zwolnienie, bo raz że bardziej im się opłaca mieć na L4 jednego pracownika niż dziesięciu, a dwa że taka osoba nie jest wydajna + może się, pracując przy lekkiej chorobie, rozłożyć bardziej (przypadek koleżanki z pracy - zamiast 3 dni L4 były 2 tygodnie, z tym że tydzień później...).

Sama osobiście teraz jestem zatrudniona w miejscu, gdzie się z byle gie nie idzie na zwolnienie bo kierownictwo kręci nosem, ale w sezonie zimowym zaczęłam walkę o większą wrażliwość u niektórych koleżanek, bo miałyśmy sytuację gdy z jednej kichającej (ale hardo siedzącej za biurkiem) zrobiło się pięć rozłożonych na L4, w tym ja - i to na koniec miesiąca, gdy praca się pali w rękach. Poza tym nie oszukujmy się - to się wiąże z niższą wypłatą (albo w ogóle z brakiem wypłaty przy umowie-zleceniu) więc nikt nie będzie wpierał chorego pracusia w jego dążeniu do bycia pracownikiem roku, gdy przez niego ponosi konsekwencje finansowe.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 10:34   #109
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez myszka197 Pokaż wiadomość
ja codziennie myję rano włosy, wychodzę z wilgotnymi nawet na mróz, i nigdy mi nic od tego nie było, w pracy i podczas weekendów spotykam wielu ludzi, często chorych, i jakoś nigdy niczego od nikogo nie łapię - kwestia zahartowania????, a może tego, że nigdy nie łykam żadnych gripexów, suplememtów i innych świństw bez recepty z marketów
Nie, kwestia szczęścia. Kiedyś też myłam włosy rano a potem biegłam na mrozie do pracy. Dzięki temu teraz mam murowane l4 minimum raz w okresie zimowy oraz raz w okresie letnim, ze względu na zatoki, które wystarczy że przeziębisz raz a potem będą się już odzywać regularnie.

I tak, bywa, że chodzę chora do pracy, bo nie mam wyjścia.
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-19, 20:57   #110
kwietkarolina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Mi też zdarza się iść chora do pracy. Może nie jakoś bardzo, bo wtedy staram się jednak zostać w łóżku żeby nie pozarażać wszystkich, ale czasem jak jestem przeziębiona i czuje się kiepsko, nie mam wyjścia i muszę iść do pracy bo nikt za mnie moich obowiązków nie wykona :p
kwietkarolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 21:08   #111
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

U mnie w pracy przez ostatni czas była niska temperatura - 18 stopni więc takie minimum. Pochorowali się wszyscy, w tym jedna osoba wylądowała z zapaleniem płuc. Wszyscy oprócz niej i tak musieli przyjść, bo nie byłoby komu pracować (mała firma). ;-)
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2017-02-19 o 21:09
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 23:38   #112
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Nawet przy przeziębieniu nie chodzę do pracy. Nie mam zamiaru kichać i kasłać na ludzi czy rozsiewać swoich zasmarkanych i zawirusowanych chusteczek po biurze. Nie chcę zarażać innych.
Aktualnie mam o tyle dobrze, że jak jest to przeziębienie, to pracuję z domu. Ale jeśli coś poważniejszego, to i tak biorę L4. Nie będę się zmuszać do roboty kosztem swojego zdrowia, swojej energii, etc.

Niestety ostatnio w pracy mieliśmy bardzo kiepską sytuację w - ktoś przyszedł chory, a później do końca tygodnia 1/3 zespołu wylądowała na zwolnieniach. W tym oczywiście ja też. Skończyło się gorączką, bólami kości, skóry, zatok - słowem - wybitnie paskudne grypsko. A w pracy była tragedia - wszystko się zaczęło walić, bo takie niedobory.

I wiem, że problematyczne jet to, że to się odbija na pensji, ale zdecydowanie wolę oszczędzić sobie pogorszenia się swojego zdrowia oraz narażania cudzego kosztem tych pieniędzy.
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 15:04   #113
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Ja mam takie parszywe szczęście, że jeśli już choruję, to obowiązkowo na urlopie (a za czasów szkolnych podczas wakacji)
L4 miałam raz, jak wylądowałam w szpitalu.
Nikogo więc nie zarażam (mimo częstego kataru - efekt złamania nosa kiedyś tam) i mam "czyste" sumienie
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 15:19   #114
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Ja mam takie parszywe szczęście, że jeśli już choruję, to obowiązkowo na urlopie (a za czasów szkolnych podczas wakacji)
L4 miałam raz, jak wylądowałam w szpitalu.
Przecież jak się zachoruje podczas urlopu, to też można mieć zwolnienie lekarskie. Wtedy urlop zostaje przerwany (nie "uciekają" dni należnego urlopu), a pracownik jest na zwolnieniu lekarskim. Urlop jest od odpoczywania, nie od chorowania
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 15:30   #115
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Przecież jak się zachoruje podczas urlopu, to też można mieć zwolnienie lekarskie. Wtedy urlop zostaje przerwany (nie "uciekają" dni należnego urlopu), a pracownik jest na zwolnieniu lekarskim. Urlop jest od odpoczywania, nie od chorowania
Można, ale wpierw wypadałoby dotrzeć do lekarza - a ja ograniczam kontakty ze służbą zdrowia do koniecznego minimum
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 15:34   #116
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Przecież jak się zachoruje podczas urlopu, to też można mieć zwolnienie lekarskie. Wtedy urlop zostaje przerwany (nie "uciekają" dni należnego urlopu), a pracownik jest na zwolnieniu lekarskim. Urlop jest od odpoczywania, nie od chorowania
A L4 jest do chorowania - leżenia w szpitalu albo siedzenia w domu pod kocykiem, nie na Karaibach, więc jeśli ktoś bierze urlop, potem zmienia mu się na L4, a i tak wyjeżdża, to ktoś może się przyczepić...
Znajomi mieli kontrolę, gdy cała trójka - małżeństwo z dorosłą córką - wylądowała na L4 z powodu grypy.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 15:37   #117
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
A L4 jest do chorowania - leżenia w szpitalu albo siedzenia w domu pod kocykiem, nie na Karaibach, więc jeśli ktoś bierze urlop, potem zmienia mu się na L4, a i tak wyjeżdża, to ktoś może się przyczepić...
Znajomi mieli kontrolę, gdy cała trójka - małżeństwo z dorosłą córką - wylądowała na L4 z powodu grypy.
To jest dla mnie zupełnie oczywiste, że w sytuacji, gdy spędzamy urlop na wyjeździe, to w przypadku pogorszenia stanu zdrowia i uzyskania zwolnienia należy wrócić, jeśli stan zdrowia na to pozwala (a jeśli nie pozwala, to nawet bycie na Karaibach nie jest żadnym wypoczynkiem). A już wyjazd w momencie gdy jesteśmy na zwolnieniu to jest dramatyczne pogwałcenie obowiązków pracowniczych. To jest jasne dla mnie.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 16:01   #118
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
To jest dla mnie zupełnie oczywiste, że w sytuacji, gdy spędzamy urlop na wyjeździe, to w przypadku pogorszenia stanu zdrowia i uzyskania zwolnienia należy wrócić, jeśli stan zdrowia na to pozwala (a jeśli nie pozwala, to nawet bycie na Karaibach nie jest żadnym wypoczynkiem). A już wyjazd w momencie gdy jesteśmy na zwolnieniu to jest dramatyczne pogwałcenie obowiązków pracowniczych. To jest jasne dla mnie.
No tak. Bardziej mi chodzi o to, że nie znam żadnej osoby, która by skróciła pobyt na urlopie z powodu kataru albo biegunki rozwalając tym samym wyjazd rodzinie albo grupie znajomych. Co innego wypadki, nagłe zdarzenia itp, kiedy jednak innego wyjścia nie ma, a co innego jakieś pospolite choróbsko, które uniemożliwiłoby pójście do pracy, a nie wymaga interwencji lekarza.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 16:27   #119
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Chodzicie chore do pracy?

Cytat:
Napisane przez myszka197 Pokaż wiadomość
jejku.... ale wy chorowite jesteście.....w każdym poście piszecie o jakiś katarach, gorączkach, bólach migrenowych, że niby nie mogłyście się zwlec z łóżka...

ja to jestem po 40-tce i na l4 byłam raz w życiu - lewym - wstrzymali nam urlopy w okresie świąteczno- sylwestrowym, a ja miałam już wykupione święta w górach, nigdy w życiu nie czułam się tak źle, że nie mogłam pójść do pracy, lub z czegoś zrezygnować, czasem mam jakiś katar, ale to w sumie nie jest jakoś upierdliwe, żeby z tego powodu nie iść do pracy.

i gdzie wy się tak zarażacie i przeziębiacie???

ja codziennie myję rano włosy, wychodzę z wilgotnymi nawet na mróz, i nigdy mi nic od tego nie było, w pracy i podczas weekendów spotykam wielu ludzi, często chorych, i jakoś nigdy niczego od nikogo nie łapię - kwestia zahartowania????, a może tego, że nigdy nie łykam żadnych gripexów, suplememtów i innych świństw bez recepty z marketów

Jeszcze parę lat temu napisałabym podobnie, też rano myłam włosy, nawet z wilgotnymi wychodziłam na mróz i nic mi nie było. Tylko że tak sobie właśnie (plus parę innych grzeszków) rozwaliłam zatoki, najgorszemu wrogowi tego nie życzę. Nie jestem w stanie funkcjonować, potworny ból głowy, od duszącego kaszlu cała obolała jestem, sam ropny katar to przy tym najmniejszy problem, trzeci tydzień na zwolnieniu właśnie jestem, kolejny antybiotyk i już naprawdę chciałabym wrócić do pracy.

Więc nie dziw się za bardzo i uważaj z tą mokrą głową na mrozie byś za jakiś czas nie napisała podobnego posta jak mój. I też jestem po czterdziestce, i też twierdziłam że jestem zahartowana, i też się dziwiłam jak tak można chorować i chorować.

Edytowane przez Bossana
Czas edycji: 2017-02-20 o 16:34
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-20 17:27:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.