Kosmetyki M.A.C. cz.6 - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-31, 13:38   #2011
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez alusiekmalutki89 Pokaż wiadomość
pomocy, dziewczyny pomocy

Czy któraś z Was jak będzie w Macu mogłaby poprosić dla mnie próbke podkładu Face & body odcień c1?? mam chec go zakupić- potrzebuje czegoś lekkiego, ale do Maca mam 180 km - nie chce kupowac w ciemno-najzwyczajniej w świecie boje się że nie trafie z odcieniem- a koszt jak wiemy podkladu nie jest mały...

OCzywiście koszty wysyłki do mnie próbki- zwracam- błagam -miejcie litość
nie wiem czemu, ale ostatnio one coś niechętnie dają próbki ;/
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 13:46   #2012
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
nie wiem czemu, ale ostatnio one coś niechętnie dają próbki ;/
Bo ktoś tu już pisał jakiś czas temu, że ponoć dostali wytyczne z góry, aby przestać robić próbki.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 14:12   #2013
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

a czemu tak? To teraz mamy w ciemno kupować?
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 14:16   #2014
lilith_ed
Zakorzenienie
 
Avatar lilith_ed
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 922
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

To ja widać miałam więcej szczęścia niż rozumu, bo ostatnio wyłudziłam z próbek co chciałam
lilith_ed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 14:52   #2015
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
a czemu tak? To teraz mamy w ciemno kupować?
A kto ich tam wie czemu Dla mnie to głupota totalna, bo wiadomo, ze podkład, korektor, to ja najpierw musze miec w próbce nim się zdecyduję.

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez lilith_ed Pokaż wiadomość
To ja widać miałam więcej szczęścia niż rozumu, bo ostatnio wyłudziłam z próbek co chciałam
To nie tak, zalezy na kogo się trafi. Jedni dają bez problemu inni robia problemy.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 14:58   #2016
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5 176
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

czyli nie ma dla mnie szansy?
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 16:48   #2017
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

też się ostatnio wkurzyłam właśnie, bo chciałam korektor, ociupinkę, zobaczyć czy kolor i konsystencja się sprawdzą, bo nie wiedziałam co wybrać. a teraz pewnie nie wybiorę nic, bo nie mam zamiaru w ciemno brać dwóch Oo szczególnie, że na całym sklepie są testery, mogę teoretycznie sobie lać litrami na rękę w celu sprawdzenia na ręce, a do domu kropli już wziąć nie mogę.

w Polsce w ogóle mam wrażenie, że w każdym sklepie kuleje marketing. W Stanach wiedzą, że im większą próbkę dadzą, tym klient jak potestuje porządnie, to jest duża szansa, że wróci i to kupi. A w Polsce albo dadzą próbkę wielkości kawałka najmniejszego paznokcia, albo wcale. W tym pierwszym przypadku wolałabym, jakby wcale nie dawali, bo z reguły i tak ta ilość jest zupełnie nie do wykorzystania.
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana

Edytowane przez villete
Czas edycji: 2012-01-31 o 16:49
villete jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 18:12   #2018
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Ajajaj Bardzo wiosennie się zrobiło Łady quad, jeszcze ładniejszy lakier i świetna szmina
zgadzam się ahhhh już się nie mogę tej kolekcji doczekać!!!!
Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
w Polsce w ogóle mam wrażenie, że w każdym sklepie kuleje marketing. W Stanach wiedzą, że im większą próbkę dadzą, tym klient jak potestuje porządnie, to jest duża szansa, że wróci i to kupi. A w Polsce albo dadzą próbkę wielkości kawałka najmniejszego paznokcia, albo wcale. W tym pierwszym przypadku wolałabym, jakby wcale nie dawali, bo z reguły i tak ta ilość jest zupełnie nie do wykorzystania.
też nie rozumiem tej polityki testerowej i nie kupiłabym podkładu bez przetestowania próbki, zwłaszcza, że aby np stwierdzić czy po danym podkładzie nas zapcha czy nie trzeba go kilka razy na twarz nałożyć... eh dziwne... ja jestem typowym przykładem klientki, co jak coś w próbce przetestuje i się spodoba to przyleci po pełen wymiar zawsze to mówię paniom w sephorach/douglasach i zawsze dostaję próbki, miniaturki itp ) ale ja mam gadane i się upominam często

a ja byłam w MACu w sobotę i kupiłam tylko szminkę Plumful i cień haux... nie było kilku wkładów które chciałam, generalnie dość przebrane było ale co się odwlecze to nie uciecze
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 19:12   #2019
who1
Raczkowanie
 
Avatar who1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 196
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Dziewczyny szukam cienia z Mac w kolorze mięty. Jest takowy w ich gamie kolorystycznej? Jeżeli nie, to może podszepniecie inną markę
No i maślane oczy do Corri, bo wiedza nt.cieni mnie zaskakuje
who1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 19:15   #2020
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
też się ostatnio wkurzyłam właśnie, bo chciałam korektor, ociupinkę, zobaczyć czy kolor i konsystencja się sprawdzą, bo nie wiedziałam co wybrać. a teraz pewnie nie wybiorę nic, bo nie mam zamiaru w ciemno brać dwóch Oo szczególnie, że na całym sklepie są testery, mogę teoretycznie sobie lać litrami na rękę w celu sprawdzenia na ręce, a do domu kropli już wziąć nie mogę.

w Polsce w ogóle mam wrażenie, że w każdym sklepie kuleje marketing. W Stanach wiedzą, że im większą próbkę dadzą, tym klient jak potestuje porządnie, to jest duża szansa, że wróci i to kupi. A w Polsce albo dadzą próbkę wielkości kawałka najmniejszego paznokcia, albo wcale. W tym pierwszym przypadku wolałabym, jakby wcale nie dawali, bo z reguły i tak ta ilość jest zupełnie nie do wykorzystania.
a może to wynika z tego, że polski spryt polega na tym, że wyciągamy te darmowe próbki, a potem sprzedajemy na allegro itp (jak te darmowe zaproszenia na makijaż - może też dlatego ich teraz nie dają przy zakupie, tylko najpierw malują, a potem kupujesz )
Pisząc "my" nie mam oczywiście na myśli nikogo z naszego grona, no ale nie bądźmy tak ślepe na nasze narodowe wady
i myślę, że to jednak u nas jeszcze często nie tylko marketing kuleje, a i kultura klienteli.
I cieszę się, że w tym wątku pośrednio wszyscy pokazują i przekazują taką kulturę i nie ma tu pytań czy rozmów z gatunku "kombinatorskich" (bo takich to niestety jest sporo w polskim internecie)
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 19:24   #2021
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez who1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukam cienia z Mac w kolorze mięty. Jest takowy w ich gamie kolorystycznej? Jeżeli nie, to może podszepniecie inną markę
No i maślane oczy do Corri, bo wiedza nt.cieni mnie zaskakuje
Aquavert lub Warm Chill, ale obie sztuki to LE, dostępne na truskawie jeszcze.
Oba na zdjęciu.Aquavert jest po prawej stronie na obu zdjęciach.
Ze stałej nic nie ma jak dla mnie typowo miętowego. No chyba ze Aquadisiac - zdjęcie nr 3.
Poza tym co dla jednych moze być miętowe dla innych nieco mniej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2pi.jpg (91,3 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pisw1.jpg (38,9 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aquad.jpg (22,9 KB, 4 załadowań)
__________________

Live long and prosper
🖖🏻

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2012-01-31 o 19:36
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 19:39   #2022
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
a może to wynika z tego, że polski spryt polega na tym, że wyciągamy te darmowe próbki, a potem sprzedajemy na allegro itp (jak te darmowe zaproszenia na makijaż - może też dlatego ich teraz nie dają przy zakupie, tylko najpierw malują, a potem kupujesz )
Pisząc "my" nie mam oczywiście na myśli nikogo z naszego grona, no ale nie bądźmy tak ślepe na nasze narodowe wady
i myślę, że to jednak u nas jeszcze często nie tylko marketing kuleje, a i kultura klienteli.
I cieszę się, że w tym wątku pośrednio wszyscy pokazują i przekazują taką kulturę i nie ma tu pytań czy rozmów z gatunku "kombinatorskich" (bo takich to niestety jest sporo w polskim internecie)
miniatury produktów to być może, w sumie szeroko dostępne na all, ale błagam, takich robionych próbek to (chyba?) nikt nie sprzedaje? a o takie mi chodzi. ja jednak uważam, że i tak sklepy sobie tym skąpstwem w Europie w kolano strzelają. W Stanach nie dość, że próbki są czymś normalnym, to jeszcze można nieudany produkt zwrócić. I nie tylko Polacy są przebiegli, więc niejedna osoba pewnie wykorzystała takową sytuację. Ale jak widać USA nie chyli się przez to ku upadkowi, sklepy funkcjonują i nie są zgładzone przez kilku nieuczciwych klientów. Wręcz przeciwnie, obroty nabierają tempa, bo możliwość testowania produktu sprawia, że jednak większość klientów wróci jak nie po pełny wymiar, to po inną próbkę, w poszukiwaniu ideału, który zechce kupić. no ale to tylko moje marudne rozważania


a co do mięty, to może newly minted?
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 19:46   #2023
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
miniatury produktów to być może, w sumie szeroko dostępne na all, ale błagam, takich robionych próbek to (chyba?) nikt nie sprzedaje? a o takie mi chodzi. ja jednak uważam, że i tak sklepy sobie tym skąpstwem w Europie w kolano strzelają. W Stanach nie dość, że próbki są czymś normalnym, to jeszcze można nieudany produkt zwrócić. I nie tylko Polacy są przebiegli, więc niejedna osoba pewnie wykorzystała takową sytuację. Ale jak widać USA nie chyli się przez to ku upadkowi, sklepy funkcjonują i nie są zgładzone przez kilku nieuczciwych klientów. Wręcz przeciwnie, obroty nabierają tempa, bo możliwość testowania produktu sprawia, że jednak większość klientów wróci jak nie po pełny wymiar, to po inną próbkę, w poszukiwaniu ideału, który zechce kupić. no ale to tylko moje marudne rozważania
I z tym się z Tobą całkowicie zgadzam
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 20:33   #2024
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez who1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukam cienia z Mac w kolorze mięty. Jest takowy w ich gamie kolorystycznej? Jeżeli nie, to może podszepniecie inną markę
No i maślane oczy do Corri, bo wiedza nt.cieni mnie zaskakuje
jeśli mogę co do mięty przychodzi mi do głowy tylko Newly Minted... ale on już wycofany... chociaż może na ebayu?
Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
a może to wynika z tego, że polski spryt polega na tym, że wyciągamy te darmowe próbki, a potem sprzedajemy na allegro itp (jak te darmowe zaproszenia na makijaż - może też dlatego ich teraz nie dają przy zakupie, tylko najpierw malują, a potem kupujesz )
Pisząc "my" nie mam oczywiście na myśli nikogo z naszego grona, no ale nie bądźmy tak ślepe na nasze narodowe wady
i myślę, że to jednak u nas jeszcze często nie tylko marketing kuleje, a i kultura klienteli.
I cieszę się, że w tym wątku pośrednio wszyscy pokazują i przekazują taką kulturę i nie ma tu pytań czy rozmów z gatunku "kombinatorskich" (bo takich to niestety jest sporo w polskim internecie)
ja myślę że możesz mieć sporo racji, ale też nie osądzajmy wszystkich jedną miarą... no i co innego dostać darmowy gratis w postaci czegoś do wypróbowania a co innego poprosić o próbkę podkładu w celu przetestowania... nie każdy ma czas żeby dać sie umalować w sklepie, nie każdy ma niekapryśną skórę... jednak jeśli to prawda to nie podoba mi się taka polityka...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 21:39   #2025
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
jeśli mogę co do mięty przychodzi mi do głowy tylko Newly Minted... ale on już wycofany... chociaż może na ebayu?

ja myślę że możesz mieć sporo racji, ale też nie osądzajmy wszystkich jedną miarą... no i co innego dostać darmowy gratis w postaci czegoś do wypróbowania a co innego poprosić o próbkę podkładu w celu przetestowania... nie każdy ma czas żeby dać sie umalować w sklepie, nie każdy ma niekapryśną skórę... jednak jeśli to prawda to nie podoba mi się taka polityka...
Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
miniatury produktów to być może, w sumie szeroko dostępne na all, ale błagam, takich robionych próbek to (chyba?) nikt nie sprzedaje? a o takie mi chodzi. ja jednak uważam, że i tak sklepy sobie tym skąpstwem w Europie w kolano strzelają. W Stanach nie dość, że próbki są czymś normalnym, to jeszcze można nieudany produkt zwrócić. I nie tylko Polacy są przebiegli, więc niejedna osoba pewnie wykorzystała takową sytuację. Ale jak widać USA nie chyli się przez to ku upadkowi, sklepy funkcjonują i nie są zgładzone przez kilku nieuczciwych klientów. Wręcz przeciwnie, obroty nabierają tempa, bo możliwość testowania produktu sprawia, że jednak większość klientów wróci jak nie po pełny wymiar, to po inną próbkę, w poszukiwaniu ideału, który zechce kupić. no ale to tylko moje marudne rozważania


a co do mięty, to może newly minted?
no tak macie rację
ale w sumie to nie wiemy przecież jak zachowują się inni klienci MACa i skoro decydują się zaprzestania dawania próbek, to podejrzewam, że mają jakiś konkretny powód - nie tylko własną głupotę marketingową. Nie wiem co prawda jak taka polityka próbkowa wygląda w USA, ale może u nich to się rzeczywiście opłaca bardziej niż w Polsce - znaczy dać ludziom próbki Co prawda ten przykład do MACa ma się nijak ale słyszałam kiedyś narzekania konsultantek z Sephory, że ludzie proszą w sklepie o robienie próbek perfum, a potem kupują na Allegro.
Nie chciałabym, żebyście to brały do siebie, bo osoby z tego wątku nie tylko biorą próbki, ale i potem kupują całe produkty (i to dużo ) i nie sądzę, żeby stała klientka znana już przez nie dostała próbki no ale ileż to ja słyszałam (podsłuchałam ) przechwałek różnych dziewczyn o tym, jak to nie muszą wydawać na kosmetyki, bo sobie pójdą do perfumerii, wyłudzą próbki albo się testerami wymalują przez pracą/randką/lekcjami itp (a może to tylko skąpe Krakusy tak mają, więc stąd moja opinia )
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 21:41   #2026
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez who1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukam cienia z Mac w kolorze mięty. Jest takowy w ich gamie kolorystycznej? Jeżeli nie, to może podszepniecie inną markę
No i maślane oczy do Corri, bo wiedza nt.cieni mnie zaskakuje
Z mięt wpadających w niebieski to Shimmermoss, Aquadisiac, Aquavert a taka typowa mięta zielona w kolorze liści mięty to Newly Minted (wycoafany ale łatwy do upolowania na ebayu). W tych klimatach jest też kredka Minted (odpowiednik Newly Minted ale w formie kredki) i kredka So There Jade (odpowiednik Shimmermoss w kredce).
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 21:50   #2027
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
no tak macie rację
ale w sumie to nie wiemy przecież jak zachowują się inni klienci MACa i skoro decydują się zaprzestania dawania próbek, to podejrzewam, że mają jakiś konkretny powód - nie tylko własną głupotę marketingową. Nie wiem co prawda jak taka polityka próbkowa wygląda w USA, ale może u nich to się rzeczywiście opłaca bardziej niż w Polsce - znaczy dać ludziom próbki Co prawda ten przykład do MACa ma się nijak ale słyszałam kiedyś narzekania konsultantek z Sephory, że ludzie proszą w sklepie o robienie próbek perfum, a potem kupują na Allegro.
Nie chciałabym, żebyście to brały do siebie, bo osoby z tego wątku nie tylko biorą próbki, ale i potem kupują całe produkty (i to dużo ) i nie sądzę, żeby stała klientka znana już przez nie dostała próbki no ale ileż to ja słyszałam (podsłuchałam ) przechwałek różnych dziewczyn o tym, jak to nie muszą wydawać na kosmetyki, bo sobie pójdą do perfumerii, wyłudzą próbki albo się testerami wymalują przez pracą/randką/lekcjami itp (a może to tylko skąpe Krakusy tak mają, więc stąd moja opinia )
nie nie, ja się całkowicie zgadzam że na pewno istnieje taka "moda" - no i nie ukrywam, ja też nie wszystkie swoje perfumy kupiłam w Sephorze, mimo, że używałam ich próbek aby poznać zapach. Ale jestem z tych co raczej wrócą, najczęściej w trakcie trwania promocji, i kupią produkt niż np. będą ryzykowały kupno na allegro 20-30zł taniej... nie wiem, jestem zrażona do tego serwisu... Tylko że Panie nie mają stuprocentowej pewności, czy ta klientka nie wróci do nich akurat...
A takie zachowanie to kojarzy mi się z "gównażerią", wybaczcie. to po prostu jedyne słowo, które w pełni oddaje to co myślę...
Z kolei w drugą stronę... ileż to razy słyszałam, że to panie z Seph. (oczywiście nie mówię broń Boże, że wszystkie, pewnie to pojedyncze przypadki) sprzedają miniatury na allegro... zamiast dać klientowi... także każdy kij ma dwa końce niestety :/
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-31, 22:29   #2028
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Z kolei w drugą stronę... ileż to razy słyszałam, że to panie z Seph. (oczywiście nie mówię broń Boże, że wszystkie, pewnie to pojedyncze przypadki) sprzedają miniatury na allegro... zamiast dać klientowi... także każdy kij ma dwa końce niestety :/
a to też swoją drogą i w aptekach też
no wciąż mnie zastanawia skąd tych próbek tyle na allegro
A z MAC to faktycznie trochę inna sprawa - no nic, trzeba się będzie spytać o co chodzi jak odmówią dania próbki (w co wątpię w przypadku stałych klientek)
Ciekawe jaka to "góra" podejmuje te różne decyzje, bo ponoć to jakie kolekcje wchodzą do Polski ustala centrala w NY Ciekawe czy zmiany w zaproszeniach na makijaż i te próbkowe to też oni
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 10:06   #2029
milili
Raczkowanie
 
Avatar milili
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 163
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
no tak macie rację
ale w sumie to nie wiemy przecież jak zachowują się inni klienci MACa i skoro decydują się zaprzestania dawania próbek, to podejrzewam, że mają jakiś konkretny powód - nie tylko własną głupotę marketingową. Nie wiem co prawda jak taka polityka próbkowa wygląda w USA, ale może u nich to się rzeczywiście opłaca bardziej niż w Polsce - znaczy dać ludziom próbki Co prawda ten przykład do MACa ma się nijak ale słyszałam kiedyś narzekania konsultantek z Sephory, że ludzie proszą w sklepie o robienie próbek perfum, a potem kupują na Allegro.
Nie chciałabym, żebyście to brały do siebie, bo osoby z tego wątku nie tylko biorą próbki, ale i potem kupują całe produkty (i to dużo ) i nie sądzę, żeby stała klientka znana już przez nie dostała próbki no ale ileż to ja słyszałam (podsłuchałam ) przechwałek różnych dziewczyn o tym, jak to nie muszą wydawać na kosmetyki, bo sobie pójdą do perfumerii, wyłudzą próbki albo się testerami wymalują przez pracą/randką/lekcjami itp (a może to tylko skąpe Krakusy tak mają, więc stąd moja opinia )
Na pewno są takie osoby a nawet takie co pójdą i ukradną cały produkt i w nosie maja próbki ale nie można przecież wrzucić wszystkich do jednego wora bo w ten sposób stracą inne klinetki.
Z tymi próbkami różnie bywa np. w S. czy w D. wydajesz 600zł i rzadko dostajesz coś fajnego do wypróbowania ja np. przed świetami dostałam próbkę podkładu Max Factor... Nie sądze żeby klienci sprzedawali próbki na all bo aż tyle próbek sie nie dostaje.
W Mac'u to nawet nie wiedziałam że jakieś próbki są Panie owszem odlewały mi w pojemniczek troche podkładu z każdego rodzaju ale dzięki temu kupiłam najbardziej dla mnie odpowiedni w innym przypadku nie zdecydowałabym się.
milili jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-01, 11:15   #2030
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
a to też swoją drogą i w aptekach też
no wciąż mnie zastanawia skąd tych próbek tyle na allegro
A z MAC to faktycznie trochę inna sprawa - no nic, trzeba się będzie spytać o co chodzi jak odmówią dania próbki (w co wątpię w przypadku stałych klientek)
Ciekawe jaka to "góra" podejmuje te różne decyzje, bo ponoć to jakie kolekcje wchodzą do Polski ustala centrala w NY Ciekawe czy zmiany w zaproszeniach na makijaż i te próbkowe to też oni
A w aptekach to był swojego czasu proceder nagminny!
Ja w każdym razie pomimo uwielbienia dla marki nie zamierzam nic kupowac w ciemno bez przetestowania. Jak przestaną dawać próbki to trzeba będzie się na inną markę pokochać.

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez milili Pokaż wiadomość
Na pewno są takie osoby a nawet takie co pójdą i ukradną cały produkt i w nosie maja próbki ale nie można przecież wrzucić wszystkich do jednego wora bo w ten sposób stracą inne klinetki.
Z tymi próbkami różnie bywa np. w S. czy w D. wydajesz 600zł i rzadko dostajesz coś fajnego do wypróbowania ja np. przed świetami dostałam próbkę podkładu Max Factor... Nie sądze żeby klienci sprzedawali próbki na all bo aż tyle próbek sie nie dostaje.
W Mac'u to nawet nie wiedziałam że jakieś próbki są Panie owszem odlewały mi w pojemniczek troche podkładu z każdego rodzaju ale dzięki temu kupiłam najbardziej dla mnie odpowiedni w innym przypadku nie zdecydowałabym się.
Dlatego ja robię zakupy tylko jak jest w D moja pani Ewa .... dzięki niej skusiłam sie już na kilka fajnych rzeczy, dzięki próbkom ,które dostałam przy zakupie.
__________________
Mój blog Lepsza Wersja Samej Siebie
Zapisz
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 14:13   #2031
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Wczoraj zza kałużą był event kolekcji Mac Shop Mac Cook w MACu. Laski na spektrze wstawiły zdjecia szminek i fluidlineów. Pokazywali tez wystrój sklepu i słodziakowe papierowe torby dokladali do zakupów
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 14:21   #2032
milili
Raczkowanie
 
Avatar milili
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 163
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Chyba dziś ma wejść kolekcja Naturally, czy ktoś coś juz widział ?
milili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 14:48   #2033
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Bo ktoś tu już pisał jakiś czas temu, że ponoć dostali wytyczne z góry, aby przestać robić próbki.
Nie robią próbek, bo jest masa wyłudzaczy próbkowych I nie chodzi o to, że wezmą próbkę, nie spodoba im się i dla tego nie kupią, tylko po prostu są osby, które żyją na próbkach ^^ Ja się im nie dziwię, że nie dają jak kogoś nie znają... Ja jak kupuję, to zawsze dostaję, chyba że nie mają akurat pojemniczków

Cytat:
Napisane przez milili Pokaż wiadomość
Z tymi próbkami różnie bywa np. w S. czy w D. wydajesz 600zł i rzadko dostajesz coś fajnego do wypróbowania ja np. przed świetami dostałam próbkę podkładu Max Factor...
Kurcze, to masz pecha, ja nawet jak za 50 zł kupuję, to fajne próbeczki mi się trafiają. Ostatnio kupiłam tylko tusz Clinique i to ten promocyjny, za 30 zł i dostałam miniaturkę tuszu gratis Ale może to wynika stąd, że zakupy robię bardzo często i dziewczyny dobrze mnie znają? Sama nie wiem?
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 15:42   #2034
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Nie robią próbek, bo jest masa wyłudzaczy próbkowych I nie chodzi o to, że wezmą próbkę, nie spodoba im się i dla tego nie kupią, tylko po prostu są osby, które żyją na próbkach ^^ Ja się im nie dziwię, że nie dają jak kogoś nie znają... Ja jak kupuję, to zawsze dostaję, chyba że nie mają akurat pojemniczków



Kurcze, to masz pecha, ja nawet jak za 50 zł kupuję, to fajne próbeczki mi się trafiają. Ostatnio kupiłam tylko tusz Clinique i to ten promocyjny, za 30 zł i dostałam miniaturkę tuszu gratis Ale może to wynika stąd, że zakupy robię bardzo często i dziewczyny dobrze mnie znają? Sama nie wiem?
Kurczę, a ja zawsze dostaję byle co. Ja nie mówię, że panie w S. mają znać mój typ cery, preferencje zapachowe czy inne potrzeby, ale skoro wyglądam na 13 lat to chyba specyfiki przeciwzmarszczkowe nie są mi potrzebne? Raz trafiłam na świetną kobietę, która zachwycała się moimi kręconymi włosami i chciała mi robić próbki jakichś kosmetyków właśnie do kręciołów, mimo że nic nie kupowałam, nawet mnie namawiała żebym przyszła następnym razem jak Ona będzie w sklepie to da mi coś jeszcze. Oprócz tego pomogła mi w wyborze tego co chciałam kupić, widać było, że zna się na rzeczy i doradza bardziej szczerze niż tak, żeby zarobić . Niestety takie się rzadko zdarzają :/.

A żeby nie było tak bardzo offtopowo - nie wierzę - weszła dzisiaj nowa kolekcja (podobno?) i nikt nic o niej nie mówi, nie ma zdjęć i zahcwytów nad zakupionymi MACzkami?
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 16:19   #2035
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
A żeby nie było tak bardzo offtopowo - nie wierzę - weszła dzisiaj nowa kolekcja (podobno?) i nikt nic o niej nie mówi, nie ma zdjęć i zahcwytów nad zakupionymi MACzkami?
Pewno mrozy dały popalić i nikomu się nie chce jechac oblookac
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 16:50   #2036
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

http://portraitofmai.blogspot.com/20...-mac-vera.html

fajna kolekcja i urocze te pudełka i fartuszki
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 17:03   #2037
who1
Raczkowanie
 
Avatar who1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 196
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Corri, Kasiaj, Brand-dziekuje Kochane za podpowiedzi
Najbardziej do mnie przemawia Aquavert lub Warm Chill. Zaczynam polowanie, bo juz mi sie "chciejstwo" włączyło...a i nad tymi kredkami musze sie zastanowić
who1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 17:18   #2038
najada_naj
Wtajemniczenie
 
Avatar najada_naj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 305
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Wiecie, co się stało? Zapomniałam na śmierć o nowej kolekcji, wyobrażacie sobie? To już chyba demencja Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło, zwykle upewniam się wcześniej, kiedy wchodzi i pędzę na samą premierę, albo i przed... To chyba dlatego, że jakoś niewiele z Naturally do mnie przemawia - ew. róże i MSF-y, ale po chanelkowym Horizonie jakoś czuję, że się różowo nasyciłam. Nudkowa pomadka? Eeee, mam ich za dużo. A cieniom mineralnym mówię stanowcze nie - ile razy je kupię, skuszona swatchami, tak potem leżą kompletnie nieużywane - nie mogę się zmusić, aby się z nimi bawić, bo preferuję je nakładane na mokro.
Czy ktoś na coś z Naturally czeka/ planuje zakup, czy raczej następuje zbiorowy bojkot kolekcji?
No dobra, zadzwoniłam do "mojego" Maca - nie ma jej jeszcze w sprzedaży, choć fizycznie dojechała. Na półkach ma się pojawić w przyszłym tygodniu.
I tak najbardziej czekam na Verę i Shop/ Cook (Tendertony? Pearglidy? Koralowy quad i szminka?)

Edytowane przez najada_naj
Czas edycji: 2012-02-01 o 17:20
najada_naj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 17:22   #2039
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez najada_naj Pokaż wiadomość
Wiecie, co się stało? Zapomniałam na śmierć o nowej kolekcji, wyobrażacie sobie? To już chyba demencja Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło, zwykle upewniam się wcześniej, kiedy wchodzi i pędzę na samą premierę, albo i przed... To chyba dlatego, że jakoś niewiele z Naturally do mnie przemawia - ew. róże i MSF-y, ale po chanelkowym Horizonie jakoś czuję, że się różowo nasyciłam. Nudkowa pomadka? Eeee, mam ich za dużo. A cieniom mineralnym mówię stanowcze nie - ile razy je kupię, skuszona swatchami, tak potem leżą kompletnie nieużywane - nie mogę się zmusić, aby się z nimi bawić, bo preferuję je nakładane na mokro.
Czy ktoś na coś z Naturally czeka/ planuje zakup, czy raczej następuje zbiorowy bojkot kolekcji?
No dobra, zadzwoniłam do "mojego" Maca - nie ma jej jeszcze w sprzedaży, choć fizycznie dojechała. Na półkach ma się pojawić w przyszłym tygodniu.
No bo ta kolekcja Naturally to w sumie nie jest za ciekawa. Nic "mojowego" w niej nie widzę
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 17:24   #2040
kama-hh
Zakorzenienie
 
Avatar kama-hh
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 8 242
GG do kama-hh
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

podpowiedzcie mi dziewczęta kochane, jakim eyelinerem najłatwiej malować, bo nie umiem i ręka się trzęsie haha

Edytowane przez kama-hh
Czas edycji: 2012-02-01 o 17:30
kama-hh jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:46.