Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :) - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-02, 18:31   #3691
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

ja też zużywam w ok 2 miesiące i nieważne,z której firmy.wszystkie mi tak schodzą.
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 18:02   #3692
murilega
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

rajciu, to ja chyba "popełniłam" jakiś rekord - mam biga od mniej więcej połowy grudnia 2010, używałam praktycznie każdego dnia, w wakacje co prawda zazwyczaj nie, wtedy zwykle max 3x w tyg, ale to nie zmienia faktu, że używam biga od jakiś 7 miesięcy i troszkę widać już dno, jednak jest go jeszcze całkiem sporo. A wydawało mi się, że używam tego proszku aż za dużo czasem
murilega jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 08:18   #3693
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez murilega Pokaż wiadomość
rajciu, to ja chyba "popełniłam" jakiś rekord - mam biga od mniej więcej połowy grudnia 2010, używałam praktycznie każdego dnia, w wakacje co prawda zazwyczaj nie, wtedy zwykle max 3x w tyg, ale to nie zmienia faktu, że używam biga od jakiś 7 miesięcy i troszkę widać już dno, jednak jest go jeszcze całkiem sporo. A wydawało mi się, że używam tego proszku aż za dużo czasem
A masz problemy z cerą tzn blizny, wypryski bądź widoczne zaczerwienienia?
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 06:49   #3694
murilega
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

tak, mam zaczerwienienia, gdzieniegdzie naczynka, a do tego zaskórniki. Pryszcze też się zdarzają . Generalnie wydawało mi się, że zużywam jednorazowo całkiem sporo proszku :p Co prawda Pixie akurat nie kryje mi wszystkiego w 100%, ale jest całkiem nieźle (jak się zaszpachluję )
murilega jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 13:32   #3695
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez murilega Pokaż wiadomość
tak, mam zaczerwienienia, gdzieniegdzie naczynka, a do tego zaskórniki. Pryszcze też się zdarzają . Generalnie wydawało mi się, że zużywam jednorazowo całkiem sporo proszku :p Co prawda Pixie akurat nie kryje mi wszystkiego w 100%, ale jest całkiem nieźle (jak się zaszpachluję )
Mam to samo, ale mój big trzyma się dzielnie od stycznia i została mi jeszcze 1/3
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 10:09   #3696
agkz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Czytając Wasze ostatnie posty dochodzę do wniosku, że problem chyba tkwi nie w ilości "szpachli" tylko w pożerających proszek pędzlach.
Sama to zaobserwowałam stosując różne pędzle do tego samego podkładu.

Ja Pixie bardzo lubię, ale używać mogę jedynie w okresie jesienno-zimowym. Wtedy jest idealne. Czekam teraz na nowe formuły, może pokażą się przed zimą i wtedy pomimo ceny się skuszę.
agkz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 12:08   #3697
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dzisiaj mają się do wieczora pojawić próbki nowej formuły. Fantastycznie, bo moja mama wykończa pudełeczko formuły Cover.

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
w braku konta na all
teraz na allegro można kupowac też bez posiadania konta
lele jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-06, 14:56   #3698
Irja
Zakorzenienie
 
Avatar Irja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 097
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
Dzisiaj mają się do wieczora pojawić próbki nowej formuły. Fantastycznie, bo moja mama wykończa pudełeczko formuły Cover.

Oooo.. dobra wiadomość Nareszcie
Wzięłam się teraz za testowanie innych firm, ale tyle czekałam na nową formułę, że nie przejdę obok niej obojętnie
__________________
Irja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 19:23   #3699
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

ale poki co to nic nie ma
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 21:35   #3700
apewu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 1 961
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dziewczyny, sąąąąą!!!!Są nowe próbki po 4,20zł, jest nowa formuła!
Complexion Perfector Mineral Powder Foundation
Zastosowano tylko naturalne, przyjazne skórze składniki (nie zawierają nanocząsteczek, substancji ropopochodnych jak parafina, syntetycznych barwników i kompozycji zapachowych, silikonów,etoksylowanych glikoli, talku, tlenochlorku bizmutu,parabenów i wszelkich innych substancji, mogących negatywnie wpływać na naszą cerę i zdrowie)

Podkład, który wygląda naturalnie na skórze, będzie lekki w odczuciu, a przy tym zapewniał będzie solidne krycie, nadając twarzy jednolity, udoskonalony i zdrowy wygląd.Podkład, który nie będzie "warzył się" na twarzy w miarę upływu dnia, a przy tym nie przesuszy cery. Bogata gama odcieni (aż 84 odcienie) w tym nowy odcień neutralny!!!


W podkładzie zastosowano unikalne połączenie zaawansowanych składników z całego świata tak, aby uzyskać kosmetyk, który będzie dobrze radził sobie z kamuflowaniem niedoskonałości cery przy zachowaniu naturalnego wyglądu skóry. Zależało nam na tym, aby uzyskać kosmetyk, który ładnie kryje i który zarazem jest lekki w odczuciu, wygląda naturalnie i nie powoduje przesuszenia skóry.
Zawiera turmaliny, wosk z kwiatu jaśminu, estry jojoba, aminokwasy sojowe, lecytynę, olej z perły prerii.

Nie pozostaje nic, jak tylko zamówić i testować.
__________________
Moja książkowa wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=531631

Moje książkowe poszukiwanki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post30781037

Edytowane przez apewu
Czas edycji: 2011-09-08 o 21:37
apewu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 06:26   #3701
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Brzmi zachęcająco.. Ciekawa jestem jak wypadną testy.. Koniecznie napiszcie jak już będziecie miały okazję wypróbować na własnej skórze
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-09, 07:04   #3702
Hazel_Eyed
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 091
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

oo powiedziałabym, że jak dla mnie to nawet baaardzo zachęcająco od razu weszłam na allegro i pewnie kupię jakieś próbeczki (choćby jedną albo dwie z ciekawosci )
Hazel_Eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 09:27   #3703
Pirania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dziś dodali jakiś nowy produkt jeszcze - puder Immediate Beauty
Pirania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 09:33   #3704
apewu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 1 961
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Wow, jest kolejna nowość : Puder wykończeniowy Immediate Beauty Powder, w dwóch odcieniach, który w bardzo dyskretny sposób ożywia i odświeża cerę, dodając jej subtelnego, promiennego, zdrowego blasku, dzięki zastosowaniu w formule unikalnego połączenia zaawansowanych składników, wielowarstwowych, opatentowanych pereł.
Modeluje twarz, aby nie było płaskiego matu.

__________________
Moja książkowa wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=531631

Moje książkowe poszukiwanki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post30781037
apewu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 10:46   #3705
Caraxa
Raczkowanie
 
Avatar Caraxa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 299
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Jak się cieszę, że odcień Calista został, wprowadzono zapowiadany neutral z żółtymi tonami -Titania. Nowy podkład zapowiada się zachęcająco. Póki co nie planuje zakupu, na razie używam wciąż mojego pierwszego pudła (i kolejne czeka w zapasie).
Za to nie mogę się doczekać korektorów w nowych opakowaniach, na pewno zamówię różowy, moja próbka już jest na wyczerpaniu.
__________________
kliknij i pomóż wilkom:
http://www.care2.com/click-to-donate/wolves/


_____________________

http://youtu.be/t3DPCQjlanM Moja inspiracja.
Caraxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 11:36   #3706
Irja
Zakorzenienie
 
Avatar Irja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 097
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Ja muszę poczekać na przypływ jakiejś zbędnej gotówki, bo chcę sprawdzić jeszcze kilka kolorów, a skoro cena próbki to 4,20 + 7zł przesyłka to wyjdzie parę groszy
__________________
Irja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 12:31   #3707
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Bardzo ciekawy skład, piszcie o wrażeniach, na razie mam zapasy, ale po nowym roku może się troszkę skuszę
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 16:36   #3708
Hazel_Eyed
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 091
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

nowy puder też kusi oj kusi tak więc próbki na pewno kupię, tylko jeszcze nie wiem kiedy
Hazel_Eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 20:30   #3709
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

ja wlasnie zakupilam probki i podziele sie wrazeniami
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-10, 00:26   #3710
_Chofi_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 22
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Ja właśnie kliknęłam i próbki zamówione.. Nie mogłam się oprzeć Podkład, owszem, jak na moją studencką kieszeń drogi, ale cóż zrobić kiedy tak dobrze wygląda na mojej twarzy
_Chofi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 09:30   #3711
kobri
Rozeznanie
 
Avatar kobri
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 949
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

och a ja myślałam ze niedługo to znaczy za pare tygodni, a tu na następny dzień, a właśnie zrobiłam zamówienie z pixie dla mamy i nie dopisałam sobie próbek, bo pojawiły sie dwa dni później rzeczywiście 7 zł plus te pare próbek to jednak jakiś tam koszt jest... ale mam na wykończeniu lucy xD co ja myślę o zakupach bigów, Was też tak ciekawość zżera mimo to?
__________________

kobri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 09:53   #3712
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Czy wiadomo, kiedy maja się pojawić pełnowymiarowe wersje nowych produktów?
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 09:57   #3713
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Weszłam dziś na aukcje pixie i widzę podwyżkę o 13 zł... 80 zł to już przesada. Będę szukać innego podkładu. Z minerałów używałam tylko pixie. Orientuje się ktoś jakie kolory w edm będą odpowiadać aubrey 1 czy breenie 3?
ja proponuje sporbowac lumiere probki i podklady sa dostepne na all i osobiscie majac cere dosc "trudna" i kaprysna najlepiej mi sie spisuje vv lubie nakladac na mokro dla wiekszego krycia ( wieksze chyba nawet jak edm) a dla krycia maksymalnego ( podobnego do lucy) uwielbiam ff


aaahhaaa i 12 g mnie wyszlo ok 60 zl mniejsze opakowanie ok 40


ktos w koncu wie co z ta strona i kiedy ruszy?
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2011-09-10 o 10:01
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 21:42   #3714
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dzięki Olkie
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 10:42   #3715
Irja
Zakorzenienie
 
Avatar Irja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 097
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez kobri Pokaż wiadomość
och a ja myślałam ze niedługo to znaczy za pare tygodni, a tu na następny dzień, a właśnie zrobiłam zamówienie z pixie dla mamy i nie dopisałam sobie próbek, bo pojawiły sie dwa dni później rzeczywiście 7 zł plus te pare próbek to jednak jakiś tam koszt jest... ale mam na wykończeniu lucy xD co ja myślę o zakupach bigów, Was też tak ciekawość zżera mimo to?
Ja teraz zamówiłam biga Adorned with Grace Minerals, ale nowa formuła bardzo mnie interesuje. Na razie jednak nie mogę pozwolić sobie na zakup, a tak na nią czekałam
__________________
Irja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 07:43   #3716
kobri
Rozeznanie
 
Avatar kobri
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 949
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Irja Pokaż wiadomość
Ja teraz zamówiłam biga Adorned with Grace Minerals, ale nowa formuła bardzo mnie interesuje. Na razie jednak nie mogę pozwolić sobie na zakup, a tak na nią czekałam
no właśnie, no właśnie! to się nazywa niefortunne zrządzenie losu
__________________

kobri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 09:31   #3717
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
Czy wiadomo, kiedy maja się pojawić pełnowymiarowe wersje nowych produktów?
Za ok. 4 tygodnie
lele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 10:29   #3718
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

szkoda, ze nie ma w ofercie jakiegos prostego, prawdziwie mineralnego podkladu, wszedzie tona dodatkow, ktore masakrycznie zapychaja po jakims czasie moja skore, cover de luxe z poczatku mi sluzyl, potem cera sie zaczela pogarszac. sklad nowego podkladu

INCI: MICA, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), SILICA, SODIUM STEARYL FUMARATE, BORON NITRIDE, TOURMALINE, SOY AMINO ACIDS, JASMINUM OFFICINALE FLOWER WAX, JOJOBA ESTERS, ZEA MAYS (CORN) STARCH, HYDROGENATED LECITHIN, HYDROGENATED MEADOWFOAM SEED OIL, MAGNESIUM MYRISTATE, SQUALANE, [+/- (MAY CONTAIN): , IRON OXIDES (CI 77491, CI 77492, CI 77499), ULTRAMARINES (CI 77007), CHROMIUM OXIDE GREENS (CI 77288)]

szczerze mowiac połaczenie: dobry nawilzacz przed (np. krem, serum)+porządny primer+prosty mineralny podklad podoba mi sie bardziej, mimo wszystko jestem ciekawa efektow, napiszcie prosze jak juz przetestujecie

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2011-09-12 o 10:31
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 17:08   #3719
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
szkoda, ze nie ma w ofercie jakiegos prostego, prawdziwie mineralnego podkladu, wszedzie tona dodatkow, ktore masakrycznie zapychaja po jakims czasie moja skore, cover de luxe z poczatku mi sluzyl, potem cera sie zaczela pogarszac. sklad nowego podkladu

INCI: MICA, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), SILICA, SODIUM STEARYL FUMARATE, BORON NITRIDE, TOURMALINE, SOY AMINO ACIDS, JASMINUM OFFICINALE FLOWER WAX, JOJOBA ESTERS, ZEA MAYS (CORN) STARCH, HYDROGENATED LECITHIN, HYDROGENATED MEADOWFOAM SEED OIL, MAGNESIUM MYRISTATE, SQUALANE, [+/- (MAY CONTAIN): , IRON OXIDES (CI 77491, CI 77492, CI 77499), ULTRAMARINES (CI 77007), CHROMIUM OXIDE GREENS (CI 77288)]
Zgodzę się z Tobą. Taki skład niewiele ma wspólnego z tradycyjnymi podkładami mineralnymi. Podobnie skład pudru:

INCI: Mica, Silica, Sodium Stearyl Fumarate, Trihydroxystearin, Isoamyl Laurate, Zea Mays (Corn) Starch, Hydrogenated Lecithin, Hydrogenated Meadowfoam Seed Oil, Squalane, Sodium Hyaluronate [+/- (May Contain): Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)].

Dodatki olejowe czy pigmenty lub wypełniacze powlekane substancjami o działaniu emoliencyjnym mogą się przyczyniać do zwiększenia krycia, przyczepności i "kremowości" proszku, są świetne do prasowańców. Osobiście jednak polecałabym takie kosmetyki głównie osobom z cerą suchą lub normalną, a w przypadku cer przetłuszczających się, zaskórnikowych raczej do stosowania oszczędnego, miejscowego (np. w funkcji korektora). Ale podkreślam, to jest moja opinia i nikogo nie chcę zniechęcać do testowania. Być może nawet dla mnie podkład nie byłby zły, ale z uwagi na brak tlenku cynku i tak nie spełniałby moich oczekiwań.

Uwaga do twórców opisu podkładu. Proszę nie wprowadzać klientek w błąd.
Podkład nie zawiera "tylko naturalnych" składników
.

Pigmenty mineralne są wytwarzane w procesach chemicznych, nie są zatem naturalne, mogą być co najwyżej identyczne z naturalnymi, to po pierwsze. Po drugie, podkład zawiera składnik czysto syntetyczny, nie występujący w naturze, mianowicie azotek boru (Boron Nitride). Po trzecie, inne składniki są również przetworzone chemicznie, a nie użyte w naturalnej formie, np. uwodorniona lecytyna, uwodorniony olej z Limnanthes alba, estry jojoba (pozyskiwane z oleju metodą trans- lub interestryfikacji). Producenci pigmentów i wypełniaczy powlekanych mogą je firmować jako "natural-treated", ale to nie zmienia faktu, że naturalne są tylko substancje wyjściowe. Aby nadawały się do modyfikacji powierzchni pigmentów, przetwarza się je, np. w procesie uwodorniania.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-09-12 o 17:13
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 17:15   #3720
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Zgodzę się z Tobą. Taki skład niewiele ma wspólnego z tradycyjnymi podkładami mineralnymi. Podobnie skład pudru:

INCI: Mica, Silica, Sodium Stearyl Fumarate, Trihydroxystearin, Isoamyl Laurate, Zea Mays (Corn) Starch, Hydrogenated Lecithin, Hydrogenated Meadowfoam Seed Oil, Squalane, Sodium Hyaluronate [+/- (May Contain): Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)].

Dodatki olejowe czy pigmenty lub wypełniacze powlekane substancjami o działaniu emoliencyjnym mogą się przyczyniać do zwiększenia krycia, przyczepności i "kremowości" proszku, są świetne do prasowańców. Osobiście jednak polecałabym takie kosmetyki głównie osobom z cerą suchą lub normalną, a w przypadku cer przetłuszczających się, zaskórnikowych raczej do stosowania oszczędnego, miejscowego (np. w funkcji korektora). Ale podkreślam, to jest moja opinia i nikogo nie chcę zniechęcać do testowania. Być może nawet dla mnie podkład nie byłby zły, ale z uwagi na brak tlenku cynku i tak nie spełniałby moich oczekiwań.

Uwaga do twórców opisu podkładu. Proszę nie wprowadzać klientek w błąd.
Podkład nie zawiera "tylko naturalnych" składników
.

Pigmenty mineralne są wytwarzane w procesach chemicznych, nie są zatem naturalne, mogą być co najwyżej identyczne z naturalnymi, to po pierwsze. Po drugie, podkład zawiera składnik czysto syntetyczny, nie występujący w naturze, mianowicie azotek boru (Boron Nitride). Po trzecie, inne składniki są również przetworzone chemicznie, a nie użyte w naturalnej formie, np. uwodorniona lecytyna, uwodorniony olej z Limnanthes alba, estry jojoba (pozyskiwane z oleju metodą trans- lub interestryfikacji). Producenci pigmentów i wypełniaczy powlekanych mogą je firmować jako "natural-treated", ale to nie zmienia faktu, że naturalne są tylko substancje wyjściowe. Aby nadawały się do modyfikacji powierzchni pigmentów, przetwarza się je, np. w procesie uwodorniania.
Świetnie, że to napisałaś. Samej, czytając opis podkładu, coś mi śmierdziało. Tzn. było jakoś zbyt pięknie, ale że Pixie nie są moimi ulubionymi podkładami to nie wnikałam w to.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-29 13:42:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.