Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-01, 02:21   #3601
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez muffinka84 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio stosuje produkty Sana Hadanomy, Collagen Lotion i Collagen Cream i są świetne, tak miękkiej skóry w życiu nie miałam i tak jędrnej. Rewelacyjnie nawilżają, a kremy BB lepiej się rozprowadzają mi na twarzy, nawet Missha PC świetnie się prezentuje czego nie mogłam powiedzieć wcześniej.
Dajesz z tym radę? Dla mnie te kosmetyki były za "mokre". Tradycyjnie - zużyłam je na inne części ciała. Ale i tak miałam nerwa, bo choc lubię czuć warstewkę kosmetyku na skórze, to to, co zostawało po Hadanomy było dla mnie przesadą - rzadkie i lepkie toto takie...fuj...
Z innymi "lepikami" moja skóra sobie radzi a wręcz dobrze sie z tym czuje. W Japonii taki efekt jest zaletą i ja też go polubiałam, (np. w wydaniu HadaLabo), ale "sa granice brawury".
Ale jak Tobie służy, to tylko sie cieszyć, bo szkoda by było wyrzuconej kasy i zawiedzionych nadziei.
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 06:34   #3602
muffinka84
Raczkowanie
 
Avatar muffinka84
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 171
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Dajesz z tym radę? Dla mnie te kosmetyki były za "mokre". Tradycyjnie - zużyłam je na inne części ciała. Ale i tak miałam nerwa, bo choc lubię czuć warstewkę kosmetyku na skórze, to to, co zostawało po Hadanomy było dla mnie przesadą - rzadkie i lepkie toto takie...fuj...
Z innymi "lepikami" moja skóra sobie radzi a wręcz dobrze sie z tym czuje. W Japonii taki efekt jest zaletą i ja też go polubiałam, (np. w wydaniu HadaLabo), ale "sa granice brawury".
Ale jak Tobie służy, to tylko sie cieszyć, bo szkoda by było wyrzuconej kasy i zawiedzionych nadziei.
A daje, daje może dlatego że moja cera jest mocno przesuszona bo przez długie lata ją po prostu katowałam produktami matującymi, myśląc ze mam tłusta cerę, a odkąd liznęłam trochę azjatyckiej pielęgnacji stan się jej znacznie poprawił. Fakt są dość "mokre" jak to opisujesz ale na mnie się prawie całkowicie wchłaniają zostawiając na skórze taka delikatność oraz miękkość. Lotion z tej serii jest wodnisty ale mnie to nie przeszkadza, krem jest znacznie bogatszy ale nie tłusty. Jak oni to robią w tej Azji bo rodzime produkty wcale mi dobrze nie robiły albo były zbyt tłuste, albo zbyt matujące.
Gdzieś na jakimś blogu wyczaiłam, ze z tej serii Sany jest tez mleczko ale nie ma go w ofercie ebay ani adambeauty.com

Co do Hadalabo to się na początku na te kosmetyki czaiłam ale po którejś Twojej notce o maseczkach z Sany zdecydowałam się na Collagen ale cos czuje ze HadaLabo będzie następne.
__________________





muffinka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 09:21   #3603
justynalenka
Zadomowienie
 
Avatar justynalenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 823
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Zobaczcie, jakie cuda działa azjatycka pielęgnacja... Choć to pewnie również zasługa genów.
__________________
Włosomaniaczka i ceromaniaczka

Zawsze należy starać się odpowiednio ubierać myśli w słowa,myśleć zanim słów się użyje i używać słów,które ukazują że się myśli.
justynalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 14:30   #3604
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez justynalenka Pokaż wiadomość
Zobaczcie, jakie cuda działa azjatycka pielęgnacja... Choć to pewnie również zasługa genów.
Jaka cera...
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 14:55   #3605
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Isobe a ten kolagenowy krem mozna dostac na ebayu?

p.s 43 lata i tak młodo wyglada? jak to zrobic ;/?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 15:24   #3606
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
desti męcz ją bo jak kazdy będzie odpuszczał to coraz częściej będzie tak robić bo będzie bezkarna.
oddala mi pieniadze

Cytat:
Napisane przez justynalenka Pokaż wiadomość
Zobaczcie, jakie cuda działa azjatycka pielęgnacja... Choć to pewnie również zasługa genów.
glownie genow bo jak widac rece tez wyglada swietnie a wlasnie po rekach czesto widac, szczeczolnie u tych korzystajacych z pomocy chirurgow... ta japonka ma sliczne gladkie dlonie
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 03:36   #3607
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez justynalenka Pokaż wiadomość
Zobaczcie, jakie cuda działa azjatycka pielęgnacja... Choć to pewnie również zasługa genów.
Cholera, dziewczyny, nie dajcie sie zwariować! (choc to trudnie jak sie patrzy na te babkę ) Ona jest Japonką, po prostu, a to już więcej niż połowa sukcesu!
Na początku jak tu zamieszkałam, średnio myliłam sie o 10 lat w ocenie ich wieku. Przedział były takie: 25-40, 40-60, 60-80 z tendencją, że te "z końca" wyglądają jak te z początku skali.
Mimo upływu czasu i przyzwyczjenia sie do wielu rzeczy, wciąż wybałuszam oczy na widok niektórych młodych rodziców - te matki widziałabym raczej w szkolnej ławce, a nie z dwójka dzieciaków! I nie sa to matki-nastolatki, po prostu ani cera, ani styl nie mówią nic o wieku.
Masako też nosi się jak dwudziestolatka. Jej wygląd nie jest raczej zasługą używania japońskich kosmetyków, bo jak sie wczytać w jej bloga, to takowych wcale nie używa za wiele: La praire, La Mer, Lancome, Clarinse - takie marki wydaja sie pojawiać równie często, a to przecież powszechnie dostępne światowe brandy.
90% jej wyglądu to geny, a reszta - kupa czasu i kasy! Masako przyznaje sie do spędzania na pielęgnacji siebie ... 5 godzin dziennie! Chyba tylko japońską hauswife na coś takiego stać, zarówno pod względem praktycznym, jak i "mentalnym". (co do tego ostatniego - patrzac na wpisy w jej blogu, w tym również nie różni sie od 20-latek, dla których najważniejszy jest wygląd zewnętrzny , shopping i wszystko co kawaiii). Gdybyśmy my miały tyle czasu i kasy, by sobie chadzać po gabinetach piękności, tez pewnie udawałoby nam sie uniknąć wielu naszych problemów.
Zastanawiam sie, co Ona może robić przez te 5 h codziennie i stawiam na rytułały typu masaże. Japonki są w tym świetne i traktuja rzecz poważnie. Widać to chocby po filmach na YT - nikt nie kręci tylu odcinków nt.masażu/gimnastyki twarzy, co Azjatki właśnie. Moje japońskie koleżanki pytane "jak Wy to robicie dziewczyny?!", powtarzały te same gesty, jak wyuczoną modlitwę... Masaże zarówno podczas aplikacji kosmetyku, jak i jako osobny zabieg.
Popatrzcie na reklamy/filmy na których japonki coś w siebie wsmarowywują - żaden ruch nie jest przypadkowy, chaotyczny - sekwencja jak przy ceremoni parzenia herbaty... Wszak pielęgnacja siebie to dla wiekszości z nich ceremonia właśnie.
Myślę, że nam brakuje nie tyle japońskich kosmetyków, co ichniej cierpliwości i konsekwencji. Na geny wpływu nie mamy, ale reszta...? Mój "cudny sprzęt" do oczyszczania/masazu/jonizowania skóry itd, po tygodniach zachwytu kurzy sie w szafce, bo... w sumie nie wiem czemu. Lenistwo? Znam ten cały "facial exercise secret", ale go nie stosuje. Wiem, jaka powinna byc dieta, ale często sie jej nie trzymam... Oczywiscie, nawet gdybym była jak ta japonska houswife, nie wyglądałabym jak ona, bo nie te geny! Moi porzodkowie wyrastali w innym klimacie, inna mam skórę, włosy itd. Także wychowywałam sie w innej kulturze niż Masako... A to jest jak z tą skorupka, co za młodu nasiąka...
Geny, dieta, rytułały... Wodorosty i soję jedzą juz niemowlaki zrodzone z japonskich rodziców. Informacjami o pielęgnacji urody są już atakowane wczesne nastolatki, w gazetach, książkach/tv . I nie chodzi tu tylko o trądzik i kolorowe mazidła, ale też o anty-aging, urodowe suplementy itd. Nie przypominam sobie, by w "filipnce" czy innym "bravo girl" ktos pisał o kolagenie ... Dziewczynki wyrastaja w poczuciu, że troska o swoją cerę to część życia kobiety , wręcz jest ona "społecznie oczekiwana". Może dlatego łatwiej im poświecać jej aż tyle czasu? U nas powiedziano by "próżna", tutaj będzie: "zadbana"...
Masako wygląda świetnie i wydaje sie doskonale wpisywać w rolę wciąż jeszcze tradycyjnie przypisywaną japońskiej kobiecie ( i przez wiele kobiet pożadaną!) Ale tej roli to jej akurat nie zazdroszczę. I uważam, że większość "kobiet zachodu" miałaby problem, by się w tym odnaleźć.
Choć nie miałabym problemu, gdybym wyglądała tak jak Ona w tym wieku, he he. Ale niestety - już wyglądam raczej na 10 lat wiecej, choć mam o 10 mniej niż ona ...

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
Isobe a ten kolagenowy krem mozna dostac na ebayu?
A ja nie wiem, ja tam nie kupuję - sprawdź w ebayowej wyszukiwarce!
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-10, 12:24   #3608
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

A mnie się Japonki nie podobająowszem cerę mają super ale bym chyba oszalała spędzając tyle godzin na pielęgnacji\
Ja osobiście nie chciałabym wyglądać na nastolatkę mając 40+
Isobe ma rację , geny, masaże i dieta to podstawa.
Ja np wieczorem jak mam czas długo wmasowuję krem czy jakąś maskę na twarzy oglądając film i rano wyglądam dużo lepiej niż jak wcześniej tylko wklepię byle jak ten krem a robię to od czasu do czasu.Może gdybym więcej czasu poswięcała masażom byłoby jeszcze lepiej
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 08:33   #3609
MuffinBaby
Raczkowanie
 
Avatar MuffinBaby
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 165
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

a mogłabyś podać linka na jej bloga? Zachwyciła mnie^^
I zgadzam sie z tobą- ja niemogłabym robić sobie codziennie kilkugodzinnych masaży itd. i kłaśc się spać o 22
__________________
Uśmiechnij się
MuffinBaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 03:03   #3610
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
(...) bym chyba oszalała spędzając tyle godzin na pielęgnacji\
Ja osobiście nie chciałabym wyglądać na nastolatkę mając 40+
Isobe ma rację , geny, masaże i dieta to podstawa.
Ja np wieczorem jak mam czas długo wmasowuję krem czy jakąś maskę na twarzy oglądając film i rano wyglądam dużo lepiej niż jak wcześniej tylko wklepię byle jak ten krem a robię to od czasu do czasu.Może gdybym więcej czasu poswięcała masażom byłoby jeszcze lepiej
Trzeba by chyba świata poza sobą samym nie widzieć - nieskończona miłość własna niezbędna, by wytrwać w takiej pielęgnacji siebie, jaką stosuje Masako No dobra, to było złośliwe
Przepraszam
Nie wiem, czy do tych 5 h dolicza ona także stylizację - pazury, włosy, ciuchy - może łatwiej by mi było to wszystko sobie wyobrazić.

@Muffin Baby - wrzucam link, ale blog jest wiesz, po japońsku:
http://ameblo.jp/masako1968/
a tu Twitter http://twitter.com/#!/masako1968

Nooo, masaże są rewelacyjne... Pobudzaja krążenie, więc lepiej sie wchłaniaja kosmetyki, znikaja obrzęki itd. A nawet potrafia zapobiec zmarszczkom , poprzez wyćwiczenie mięśni twarzy. Ale wiadomo, jak to z mięśniami - to jest proces. Im wcześniej sie zacznie, tym lepiej, no i systematyczność to podstawa.
Tak mnie zainspirowały te ostatnie wpisy, że złapałam dziś mój HadaCrie i "odprawiłam rutułał". Ale w wersji skróconej, bo się zaczęłam nudzić... O dziwo, nie nudzę sie, gdy ktos mnie masuje - ojjj, mogłabym się temu poddawać wieeeeki...
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 17:50   #3611
Elaen
Raczkowanie
 
Avatar Elaen
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 265
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
@Muffin Baby - wrzucam link, ale blog jest wiesz, po japońsku:
http://ameblo.jp/masako1968/
a tu Twitter http://twitter.com/#!/masako1968

No coz, rok ode mnie starsza, a wyglada jak moja corka , ale jakos mnie to nie stresuje wcale

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Nooo, masaże są rewelacyjne... Pobudzaja krążenie, więc lepiej sie wchłaniaja kosmetyki, znikaja obrzęki itd. A nawet potrafia zapobiec zmarszczkom , poprzez wyćwiczenie mięśni twarzy. Ale wiadomo, jak to z mięśniami - to jest proces. Im wcześniej sie zacznie, tym lepiej, no i systematyczność to podstawa.
Tak mnie zainspirowały te ostatnie wpisy, że złapałam dziś mój HadaCrie i "odprawiłam rutułał". Ale w wersji skróconej, bo się zaczęłam nudzić... O dziwo, nie nudzę sie, gdy ktos mnie masuje - ojjj, mogłabym się temu poddawać wieeeeki...
Ja tez uwielbiam masaze, robione samej sobie szybko mi sie nudza, a szczytem lenistwa jest posiadanie swietnej masazystki po drugiej stronie ulicy( naprzeciwko pracy) i notoryczne zapominanie, by umowic sie na masaz...A dziewczyna jest naprawde swietna
__________________
znalezione na Fb:
Cytat:
Bo każdy facet jest jak burak cukrowy. Słodki, ale to nadal burak
Elaen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-09, 23:31   #3612
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

watek umarł?
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 19:03   #3613
Minariko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 100
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Uff.... Nareszcie przeczytałam cały wątek!
I niestety muszę przyznać, że większość to offtop
W każdym razie wypróbowałam scrub z filmku [ten] który wstawiła Kira87 i muszę przyznać, że jest super! Ja zrobiłam wersję z miodem - raz mi wyszła troszkę za gęsta a innym razem zbyt lejąca ale efekt na buzi "po" jest ok. Mam cerę wrażliwą więc się bałam, że ją podrażnię takim peelingiem mechanicznym ale nawet się nie zaczerwieniła Na razie zrobiłam dwa "zabiegi" więc ciężko mi ocenić jak działa na dłuższą metę ale na pewno na tym nie skończę .

Mam nadzieję, że wątek odżyje ponieważ może ktoś się orientuje jak w Japonii przebiega leczenie trądziku przez dermatologów? W Polsce to wiadomo - najczęściej 2 miesiące antybiotyk i koszmarnie wysuszające preparaty. Ciekawa jestem czy tam jest tak samo
Minariko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 20:27   #3614
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Tez chce odzycia watku
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 20:46   #3615
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

no musi odzyc ten watek, a ja ide pogrzebac w nim za jakims masazem dobrym, jak macie jakies linki to mozecie podrzucic
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 15:56   #3616
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Minariko Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że wątek odżyje ponieważ może ktoś się orientuje jak w Japonii przebiega leczenie trądziku przez dermatologów? W Polsce to wiadomo - najczęściej 2 miesiące antybiotyk i koszmarnie wysuszające preparaty. Ciekawa jestem czy tam jest tak samo
Też mnie to zaintrygowało, jak teraz podniosłaś temat... jakoś wcześniej nie interesowałam się tym szczególnym przypadkiem, bo dla mnie dobra pielęgnacja + dobra dieta = zdrowa skóra, jestem fanką holistycznego podejścia i temat mogłabym rozwinąć, ale kolejna po Tobie czytelniczka studiująca wątek miałaby jeszcze więcej offtopu do przebrnięcia, więc daruję sobie W każdym razie Japonki (i inne azjatyckie wyspiarki i półwyspiarki ) mają niesamowicie dużo ryb w diecie, co sprawia, że mają nieporównanie korzystniejszą gospodarkę sekrecyjną (sebum, które nie jest za lepkie ani za gęste, więc nie zatyka porów, itd... i rzeczywiście, o ile trzymają się tradycyjnej diety- z bardzo małą ilością czerwonego mięsa, nabiału i zbóż jakichkolwiek, a zwłaszcza glutenowych, mniejsze zapotrzebowanie na antyperspiranty ), zdrowsze tkanki i to też może wpływać na starzenie się- Japonki w EU czy USA jakoś nie bywają tak nieskończenie młode, starzeją się ładnie, ale normalnie.

Mniej stresu! Poważnie, czy tryb życia tej hauswajf można porównać do trybu życia przeciętnej zachodniej businesswoman? Nie wydaje mi się. A stres strasznie postarza. Dietę mają bogatą w najróżniejsze składniki odżywcze, zwłaszcza fitoestrogeny, do tego stopnia, że nawet, gdy organizm z biegiem czasu zaczyna 'niedomagać' w ich produkcji czy dystrybucji to w dalszym ciągu dostaje z zewnątrz taką ich obfitość, że jest to w stanie przez długi czas korygować jego niedociągnięcia. Dopiero sama menopauza robi znaczącą różnicę, stąd też http://3.bp.blogspot.com/_Q3k27dA5IU...n_timeline.jpg

No a co do kolagenu w diecie, nikt nie dowiódł, czy ma realny wpływ na poziomy kolagenu w tkankach... Ale ostatnio wątpią nawet, czy cholesterol w diecie ma realny wpływ na poziomy cholesterolu we krwi, czy przypadkiem nie trzeba po prostu ograniczyć niezdrowego odżywiania, by organizm przestał głupieć ze swoją gospodarką cholesterolową. I bądź tu człowieku mądry

A wreszcie przechodząc do tematu trądziku, z całą pewnością nie stosują kosmetyków wysuszających/ ściągających (podejrzewam, że większość japonek jakby któreś z tych haseł przeczytało na opakowaniu, to wyrzuciło by je, jakby zaczęło je parzyć i uciekłoby z krzykiem z łazienki, a luby musiałbym przyjść i odważnie toto z łazienki usunąć, żeby japonka mogła ponownie do niej wejść ) raczej stawiają na złuszczanie (kwasy, nie wiem, na ile retinoidy...)

oraz NAWILŻANIE. Kosmetyki matujące też nie są tam zbyt popularne, pożądany jest glow, więc na pewno nie ściągają nadmiaru sebum jakoś maniakalnie i nie stosują matujących kremów, które nasze nastolatki mają polecane zamiast nawilżających (tak, tak, wiem, że dobry krem powinien i matowić i nawilżyć, ale bądźmy szczere, ile jest realnie takich produktów pośród marek młodzieżowych? Większość kremów zawiera talk, alko itd... i zakłada się, że jak powstrzymają przetłuszczanie, to spoko, a z odzyskiwaniem równowagi jeśli chodzi o nawilżenie, to młoda skóra sama sobie poradzi.

No i nie ma tam boomu na kosmetyki "oil-free", nawet rekomendowany demakijaż do cery mieszanej to olejki oczyszczające, mleczka na bazie olejków i płyny dwufazowe, zgadnijcie czemu się rozwarstwiają woda + olejek. Bardzo dokładne oczyszczania, plus starannie dobrane nawilżenie to pradawna wschodnia mądrość uniwersalna jak nauki konfucjusza cera trądzikowa niewiele tu zmienia.

Aha, a co do samego leczenia, nie wiem, jakie środki farmakologiczne są popularne, ale wiem, że bardzo popularna jest Tradycyjna Medycyna Chińska. I sporo osób autentycznie leczy z trądziku. Również akupunkturą (!) leczy się trądzik, ale podejrzewam, że tyczy się to zapalnego tylko, no i masaże.

Aha, i o czym już we wcześniejszym poście pisałam, nie mają toników, które mają zamykać pory, mają nawilżające lotiony... bo po co zamykać pory tuż przed nałożeniem kremu? Coś w tym jest
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)

Edytowane przez denq
Czas edycji: 2011-12-11 o 15:58
denq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 02:17   #3617
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
Aha, i o czym już we wcześniejszym poście pisałam, nie mają toników, które mają zamykać pory, mają nawilżające lotiony... bo po co zamykać pory tuż przed nałożeniem kremu? Coś w tym jest
Ooo nie, z tym sie zgodzic nie mogę - półki w drogerii uginaja sie od kosmetyków zamykajacych i zmniejszająych pory! Może nie zawsze są to toniki, ale wszelakie serum'y i esencje są w powszechnym użyciu! Powiedziałabym nawet, że obok oczyszczania i nawilżania likwidacja widocznie rozszerzonych porów jest wiodącym priorytetem! Każda "szanujaca sie" marka czy to pielegnacji czy kolorówki ma "coś na pory". (oczywiscie do zastosowania w odpowiednim momencie) I powiem wiecej - często naładowane silikonami.
Wyobrażenie, ze wszystkie Japonki są takie bardzo eko i naturalne, jest mitem - w niektórych japońskich kosmetykach można znaleźć tyle samo "swiństw", co i w tych dostępnych na naszym rynku. Nie ma zasady. Jest wybór, od którego głowa boli Trzeba sprawdzac składy i nie nabierac sie na marketing - jak zawsze.
Ogólne zasady pielegnacji to porządne oczyszczanie i dobre nawilżanie - podstawa zalecana dla wszytskich, niezależnie od cery. (ale kosmetyki do tego używane są juz różne, tak jak różne są kobiety...) Dalej wchodzą "dodatki" - tu cos na zmarchy, tam na tradzik itd.
Co do tradzikowych kosmetyków, popularny jest ... amerykański Pro Activ - szeroko reklamowany i podobnie też stosowany. Ale nie do kupienia w każdej drogerii - Pro Activ ma tu swoje "szafy" z zestawami, można też go kupic telefonicznie czy przez internet.
Inne kosmetyki polecane do cery tradzikowej, często zawierają olejek z drzewa herbacianego lub kwasy owocowe .
Co do leczenia dermatologicznego - tutaj bez rewolucji: antybiotyki, do łykania i smarowania pryszczy. Mój TŻ dostał dwie maści i dwie zawiesiny. Wydaje mi sie to bardziej upierdliwe, bo każdym z tych mazideł trzeba sie maziać 2x dziennie, więc to niezłe logistycznie przedsięwzięcie.:rolleyes : Ale Japońskie medykamenty ogólnie nie są najwspanialsze, ale nie chce tu robić off-topów, bo już byłyśmy za to skrytykowane...

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

A z tym zgadzam sie na milon procent! Dokładnie ! Dokładnie tak to na ulicach wygląda!!!!

Edytowane przez Isobe
Czas edycji: 2011-12-12 o 02:14
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 08:08   #3618
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Daaawno mnie tutaj nie było, a przecież ten wątek jest tak ciekawy...

Cytat:
Napisane przez MuffinBaby Pokaż wiadomość
a mogłabyś podać linka na jej bloga? Zachwyciła mnie^^
http://masakomizutani.blogspot.com/

Nie wiem czy to jest to, ale można zajrzeć

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Masako przyznaje sie do spędzania na pielęgnacji siebie ... 5 godzin dziennie!

Dziewczynki wyrastaja w poczuciu, że troska o swoją cerę to część życia kobiety , wręcz jest ona "społecznie oczekiwana". Może dlatego łatwiej im poświecać jej aż tyle czasu? U nas powiedziano by "próżna", tutaj będzie: "zadbana"...
5 godzin dziennie... to połowa mojej dziennej pracy
Gdybym pielęgnowała się tyle czasu zamiast użerać się z klientami, siedzieć przy komputerze czytając mini druczki dokumentów, pod jarzeniówką, z toną papierów, akt i w stresie, to zapewne też bym wyglądała lepiej

Zgadzam się z Tobą w 100%
Dokładnie tak
U nas często jeszcze panuje przekonanie, że jeśli dziewczyna dba o siebie i spędza na pielęgnacji więcej czasu niż ktoś, kto tylko umyje zęby i użyje antyperspirantu (albo i nie), to pewnie niczym innym poza tym się nie zajmuje, a do tego jest pusta bo zajmowanie się sobą to szczyt próżności i lenistwa...
Cieszę się jednak, że coraz więcej osób traktuje pielęgnację ciała poważnie i nie ogranicza się tylko do użycia wody w tym celu
Ja mimo swoich 29 lat do teraz pokutuję za to, że od czasu do czasu lubiłam i lubię się zająć tylko i wyłącznie sobą i z radością poświęcam na to swój czas, co nie przeszkadza mi pracować w dwóch instytucjach i robić mnóstwo rzeczy poza tym.
Nie ominęły mnie jednak teksty w stylu:
- co można robić w łazience tyle czasu??
- zajęłabyś się czymś pożytecznym...
- zrób coś konkretnego i nie grzeb sobie w twarzy
- ty nic nie robisz!

A potem konsternacja - ale ładnie wyglądasz... jak ty to zrobiłaś...

Mam nadzieję, że i o nas będzie się mówić: nie próżne, a zadbane kobiety

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
Dopiero sama menopauza robi znaczącą różnicę, stąd też http://3.bp.blogspot.com/_Q3k27dA5IU...n_timeline.jpg

padłam
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2011-12-12 o 08:30
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 12:23   #3619
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Ooo nie, z tym sie zgodzic nie mogę - półki w drogerii uginaja sie od kosmetyków zamykajacych i zmniejszająych pory! Może nie zawsze są to toniki, ale wszelakie serum'y i esencje są w powszechnym użyciu! Powiedziałabym nawet, że obok oczyszczania i nawilżania likwidacja widocznie rozszerzonych porów jest wiodącym priorytetem! Każda "szanujaca sie" marka czy to pielegnacji czy kolorówki ma "coś na pory". (oczywiscie do zastosowania w odpowiednim momencie) I powiem wiecej - często naładowane silikonami.
Wyobrażenie, ze wszystkie Japonki są takie bardzo eko i naturalne, jest mitem - w niektórych japońskich kosmetykach można znaleźć tyle samo "swiństw", co i w tych dostępnych na naszym rynku. Nie ma zasady. Jest wybór, od którego głowa boli Trzeba sprawdzac składy i nie nabierac sie na marketing - jak zawsze.
Hm... o tym, że walczą z zaskórnikami i rozszerzonymi porami to niby kojarzyłam, w sensie, sera różnego rodzaju (pierwsze, co mi się zawsze kojarzy w tej tematyce, to dr. Jart ) ale sądziłam, że są one złuszczające- salicylowe, glikolowe itd... ale w sumie nawet słynne sera estee lauder są mocno silikonowe, więc w sumie nie wiem, czemu mnie to zaskakuje. I w życiu nie sugerowałabym, że Azjatki są tak eko widziałam mnóstwo filmików o Japońskiej pielęgnacji i obserwacja jak kolejno na siebie nakładają swoje wybielająco/rozświetlająco serie chanel, dior, lancome itd... skutecznie rozwiało złudzenia i poszerzyło horyzonty... np. stanowiło świetną porównywarkę średnich zarobków, taki kobiecy koszyk PKB ale wracając do tematu, rzeczywiście łudzę się, że DUŻO większy nacisk kładzie się tam na odżywianie.

I w związku z tym podejrzewam też, że jednak Japonka w pierwszej kolejności postara się wytępić złe nawyki, zanim włączy podejrzane suplementy/ leki farmakologiczne. Czy się mylę?
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-13, 01:40   #3620
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
widziałam mnóstwo filmików o Japońskiej pielęgnacji i obserwacja jak kolejno na siebie nakładają swoje wybielająco/rozświetlająco serie chanel, dior, lancome itd... skutecznie rozwiało złudzenia i poszerzyło horyzonty... np. stanowiło świetną porównywarkę średnich zarobków, taki kobiecy koszyk PKB ale wracając do tematu, rzeczywiście łudzę się, że DUŻO większy nacisk kładzie się tam na odżywianie.
I w związku z tym podejrzewam też, że jednak Japonka w pierwszej kolejności postara się wytępić złe nawyki, zanim włączy podejrzane suplementy/ leki farmakologiczne. Czy się mylę?
Zdrowe odżywianie to podstawa. Edukacja w tym temacie jest powszechna, znajomość tematu tyczy sie nie tylko dietetyków. Posiłki komponowane są starannie i z rozmysłem , a "żywienie publiczne" kwestią honoru... (w najobskurniej wyglądajacej knajpce można zjeść pierwszorzędne danie. NIGDY nie miałam "sensacji żołądkowych" stołując sie na mieście kilka razy w tygodniu) Wartościowe pokarmy wprowadzane "od kołyski"- np. taki kleik z wodorostów...

Ale suplementy nie są traktowane "podejrzanie" - wręcz przeciwnie. Przecież nie każde problemy/niedobory wynikają ze złych nawyków - niektóre są kwestia wieku, trybu życia, stylu pracy - Japonczycy spożywaja ogromne ilości suplementów. Dla kobiet prym wiodą te "urodowe", ale nic dziwnego, skoro uroda jest tu oznaką troski o siebie i -uwaga - szacunku dla innych!
W wywiadzie dla gazety wypowiadały sie kobiety różych zawodów, i każda jedna wspominała o tym, że jej makijaż/zadbane paznockie są wyrazem szacunku dla osób, z którymi sie styka!
Dla mnie to juz trochę absurd...Masz rozszerzone pory, znaczy, żeś zaniedbana , a jak ci sie postrzępił paznokieć, to nie przychodź do pracy, bo sie klient obrazi?
Na poczatku sie dziwiłam zwyczajom, ale im dłuzej tu mieszkam, tym bardziej rozumiem pod jaką presją "bycia idealną" Japonki żyją ! Już mnie nie "szokuje" ich spoglądanie w lustreko co 5 min., niezależnie, czy siedzą w metrze czy na lunchu z koleżanką... To juz jest jakaś niewola obyczajów...

Co do cen: relacja zarobki/niezbędne wydatki wygląda oczywiscie inaczej, wiec siła nabywcza jest większa. Ale i kosmetyki "luksusowe" bywają tu nawet tańsze niz w Pl! (ogromna konkurencja, podatek 5%, wysoki popyt). No a przede wszytskim - te Japonki, o których mówimy mają inne priorytety Nie każdej tak łatwo jest kupić coś drogiego, ale to nie powstrzyma nawet półetatowych kasjerek przed posiadaniem torebki LV! "Zastaw sie a pokaż sie" pasuje tu jak ulał.
W domowym zaciszu kłada na twarz puder Pallington, a na miescie poprawiaja make-up zerkając w lusterko z wielkim "Dior" Metka musi być...

Ale i tak je podziwam i uwielbiam - wszystkie!

Edytowane przez Isobe
Czas edycji: 2011-12-13 o 01:41
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 17:09   #3621
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Czy można dołączyć?
Kiedyś chyba się tu udzielałam, ale później miałam przerwę w wizażu i tak jakoś wyszło
Do naturalnych sposobów pielęgnacji postanowiłam wrócić już jakiś czas temu i przypomniało mi się kilka "smaczków" m.in. z tego wątku
Zaraz właśnie idę kłaść na buźkę maseczkę z sody oczyszczonej, którą bardzo chwaliłam swego czasu
Filtr to u mnie podstawa, najlepiej z nałożonym wcześniej na buzię serum z wit. C
Mam hopla na punkcie porcelanowej, mlecznej cery i staram się o nią walczyć Soda i filtr to tylko niektóre ze sposobów, którymi próbuję to osiągnąć

Uroda Japonek fascynowała mnie od dziecka...
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 18:44   #3622
Minariko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 100
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
Aha, a co do samego leczenia, nie wiem, jakie środki farmakologiczne są popularne, ale wiem, że bardzo popularna jest Tradycyjna Medycyna Chińska. I sporo osób autentycznie leczy z trądziku. Również akupunkturą (!) leczy się trądzik, ale podejrzewam, że tyczy się to zapalnego tylko, no i masaże.

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Co do tradzikowych kosmetyków, popularny jest ... amerykański Pro Activ - szeroko reklamowany i podobnie też stosowany. Ale nie do kupienia w każdej drogerii - Pro Activ ma tu swoje "szafy" z zestawami, można też go kupic telefonicznie czy przez internet.
Inne kosmetyki polecane do cery tradzikowej, często zawierają olejek z drzewa herbacianego lub kwasy owocowe .
Co do leczenia dermatologicznego - tutaj bez rewolucji: antybiotyki, do łykania i smarowania pryszczy. Mój TŻ dostał dwie maści i dwie zawiesiny. Wydaje mi sie to bardziej upierdliwe, bo każdym z tych mazideł trzeba sie maziać 2x dziennie, więc to niezłe logistycznie przedsięwzięcie.:rolleyes : Ale Japońskie medykamenty ogólnie nie są najwspanialsze, ale nie chce tu robić off-topów, bo już byłyśmy za to skrytykowane...
Dzięki! Dokładnie takich informacji byłam ciekawa, bo wiadomo - nawet jeśli dieta i pielęgnacja jest idealna może się zdarzyć w wieku nastoletnim nasilenie trądziku. Więc byłam pewna, że u nich też to się zdarza i ciekawa jak sobie z tym radzą. Ale po poście Isobe widzę, że podobnie jak u nas niestety

Czy któraś z Was używa w ciągu tygodnia jakiś maseczek/kosmetyków które pojawiły się w tym wątku ? I czy zauważyłyście jakieś efekty po dłuższym stosowaniu?
Minariko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 20:03   #3623
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Czy można dołączyć?
Kiedyś chyba się tu udzielałam, ale później miałam przerwę w wizażu i tak jakoś wyszło
Do naturalnych sposobów pielęgnacji postanowiłam wrócić już jakiś czas temu i przypomniało mi się kilka "smaczków" m.in. z tego wątku
Zaraz właśnie idę kłaść na buźkę maseczkę z sody oczyszczonej, którą bardzo chwaliłam swego czasu
Filtr to u mnie podstawa, najlepiej z nałożonym wcześniej na buzię serum z wit. C
Mam hopla na punkcie porcelanowej, mlecznej cery i staram się o nią walczyć Soda i filtr to tylko niektóre ze sposobów, którymi próbuję to osiągnąć

Uroda Japonek fascynowała mnie od dziecka...
Co to za maseczka z sody jeśli można spytać?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 20:37   #3624
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Co to za maseczka z sody jeśli można spytać?
Było o tym tutaj
Ktoś nie przeczytał wątku

Maseczka oczyszczająca na wągry i zaskórniki oraz wybielająca przebarwienia

1 łyżka sody oczyszczonej i 1 łyżka wody Mieszasz na papkę- nakładasz na ok. 10-15 minut i spłukujesz Do stosowania raz- dwa razy w tyg.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 21:16   #3625
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Było o tym tutaj
Ktoś nie przeczytał wątku

Maseczka oczyszczająca na wągry i zaskórniki oraz wybielająca przebarwienia

1 łyżka sody oczyszczonej i 1 łyżka wody Mieszasz na papkę- nakładasz na ok. 10-15 minut i spłukujesz Do stosowania raz- dwa razy w tyg.
a czy taka sode mozna kupic w aptece?
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 21:17   #3626
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
a czy taka sode mozna kupic w aptece?
W spożywczym, moja droga
To taka zwykła soda do ciast
Ja kupiłam w Polo Markecie
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 23:30   #3627
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
W spożywczym, moja droga
To taka zwykła soda do ciast
Ja kupiłam w Polo Markecie
ooo, ale fajnie, dzieki
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 00:11   #3628
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Minariko Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was używa w ciągu tygodnia jakiś maseczek/kosmetyków które pojawiły się w tym wątku ? I czy zauważyłyście jakieś efekty po dłuższym stosowaniu?
Co do maseczek, używam sheet face mask 2x w tygodniu, różnorakich. Efekty widoczne są gołym okiem zaraz po zdjęciu maski z twarzy, ale raczej nie jest to stan długotrwały - półtorej dnia, powiedzmy. To zależy od tego, co ze sobą/swoją twarzą potem robię, niektóre aktywności są bardziej "szkodliwe", wiadomo. Jestem też niewierna i nie trzymam się ściśle jednej tylko linii- raz to będzie maska z koenzymen q10, raz ze skwlenem, innym razem z kwasem hialuronowym itd.

A ogólnie co do stosowania japońskich kosmetyków - pewnie, że używamy! I o tym jest cały ten wątek, więc na swoje pytanie znajdziesz w nim odpowiedź
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 07:23   #3629
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Mam pytanie odnośnie wieloetapowego oczyszczania
Mógłby mi ktoś pomóc?
Aktualnie myje twarz metodą OCM, ale z tego, co wyczytałam dla Japonek jest to pierwszy etap demakijażu...i nie dziwię się, bo pozostaje po tych olejach delikatny film.
Zastanawia mnie czy mogłabym dołączyć jeszcze jakieś etapy, skoro niby "filozofia" OCM opiera się na tym aby wykluczyć chemiczne sposoby oczyszczania twarzy...
Jednak pomyślałam nad jednym "planem" wieczornego demakijażu i chciałabym żebyście go oceniły...Czy to w ogóle ma sens

1. OCM
2. Przemycie twarzy żelem bez SLS
3. Przemycie twarzy maślanką (w zastępstwie mleczka- swoją drogą maślankę naprawdę polecam )
4. Przemycie twarzy tonikiem.

5* Nałożenie kremu.

Czy myślicie, że to daje radę?
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 20:05   #3630
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Odpowiem Ci jesli mozna

Ja uzywam OCM a po nim jeszcze myje buzie olejkiem DHC. I wtedy buzia nie ma tego dziwnego filmy ani nie denerwuje mnie zapach jaki zostawia OCM (uzywam z olejem sezamowym). Na to tońik z kocanki i serum Diora one essencial czasami serum z BU lemon.

Moze sprobuj wlasnie gotowego olejku? Ja uzywalam tez Insfree czy jakos tak z tych azjatyckich i tez byl swietny.
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 23:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:38.