Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-11, 15:27   #4411
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, bardzo Was proszę o pomoc, wyjątkowo mi zależy na jakiejść opinii.
1. Czy poniższe kremy mogą z dużym prawdopodobieństwem zapychać pory albo szkodzić cerze naczynkowej?
2. Który wydaje się skuteczniejszy? (w ogóle któryś może pomóc w walce z przebarwieniami?)

Iwostin Lucidin, krem, intensywnie rozjaśniający, na przebarwienia
aqua, Iwonicz aqua, octyl methoxycinnamate, cetearyl alcohol, polysorbate 60, isopropyl palmitate, glycerin, ethoxydiglycol, vitis vinifera oil, cyclomethicone, squalane, glyceryl stearate, methylene bis-benzotrizolyl tetramethylbutylphenol, propylene glycol, hydrolyzed caesalpinia spinosa gum, caesalpinia spinosa gum, mannitol, sodium gluconate, citric acid, sodium citrate, waltheria indica extract, dextrin, ferulic acid, hydroxyethyl acrylate/sodium acryldimethyl taurate copolymer, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, tocopheryl acetate, disodium EDTA, triethanolamine, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid.

Iwostin Lucidin, serum redukujące przebarwienia, na noc
aqua, Iwonicz aqua, cetearyl alcohol, polysorbate 60, propylheptyl caprylate, isopropyl palmitate, cyclomethicone, glycerin, vitis vinifera oil,hydrogenated polydecene, ethoxydiglycol, squalane, pentaerythrityl distearate, glyceryl stearate, malic acid, butylene glycol, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) fruit extract, mannitol, sodium gluconate, sodium citrate, waltheria indica leaf extract, dextrin, ferulid acid, propylene glycol, hydrolyzed ceasalinia spinosa gum, ceasalinia spinosa gum, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, phenoxyethanol, tocopheryl acetate, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, allantoin, xanthan gum, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 14:35   #4412
czarna kawa
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna kawa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 981
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę tych dwóch kremów. Mam mieszana cerę i potrzebuję solidnego nawilżenia bez zapychania

Ziaja Med, Kuracja Lipidowa, Fizjoderm, Krem na dzień / na noc (u mnie raczej na noc)

Skład: Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Octyldodecanol, Glycerin, Hexyl Laurate, Macadamia Ternifolia Seed Oil,Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Squalane, Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Hydrogenated Coco Glycerides, Hydrogenated Lecithin, C 12-16 Alcohols, Palmitic Acis, Ceramide 3, Ceramide 6II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide.

Ziaja Med, Kuracja Nawilżająca, Krem redukujący podrażnienia na dzień

Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Octocrylene, Canola Oil*, Glycerin, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Steareth-2, Cyclomethicone, Dimethiconol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tatramethylbutylphenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea
__________________

Edytowane przez czarna kawa
Czas edycji: 2011-11-13 o 15:58
czarna kawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 17:47   #4413
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam
Proszę o analizę dwóch kremów dla cery tłustej w wieku 28 lat, problematycznej z rozszerzonymi porami. Obecnie zaczęłam kurację kwasową Avene. Mam pytanie, czy te kremy mi nie zaszkodzą, chodzi o zapychanie.

Ziaja ulga, krem regenerujący na noc
Skład
PROWITAMINA B5 (D-PANTHENOL), OLEJ CANOLA, NNKT, EKSTRAKT Z ASTRA SOLNEGO, ANTYLEUKINA 6, SKWALAN, TRÓJGLICERYDY Z OLEJU KUKURYDZIANEGO, WITAMINA E

AA, Wrażliwa Natura, krem przeciwzmarszczkowo nawilżający na dzień
Jeśli chodzi o skład znalazłam coś takiego, gdyż ulotkę wyrzuciłam
  • NAWILŻANIE I DZIAŁANIE PRZECIWZMARSZCZKOWE 30+ - organiczny ekstrakt z Goji, pochodzący z certyfikowanych upraw ekologicznych, jest cennym źródłem aminokwasów i witamin, działa na skórę energetyzująco i stymulująco, przywraca jej witalność. 99% składników pochodzenia naturalnego.
  • AA Wrażliwa Natura Przeciwzmarszczkowo-nawilżający krem na dzień 30+ - sprawia, że skóra jest odżywiona, zrewitalizowana i pełna blasku. 99% składników pochodzenia naturalnego.
  • Organiczny ekstrakt z owoców goji, pochodzący z certyfikowanych upraw ekologicznych, dzięki zawartości aminokwasów i witamin przeciwdziała procesom starzenia się skóry, dostarcza jej energii i zwiększa witalność.
  • Organiczne masło karite, pochodzące z certyfikowanych upraw ekologicznych, zapobiega przesuszeniu skóry i przyspiesza naturalne procesy regeneracji naskórka.
  • Wyciąg z pestek dyni wspomaga procesy odnowy skóry i łagodzi podrażnienia.
  • Gliceryna, wnikając w głębsze warstwy naskórka, nawilża skórę i pozostawia ją miękką w dotyku.
  • 0% alergenów, konserwantów, syntetycznych barwników, alkoholu, olejów mineralnych i pochodnych ropy naftowej, silikonów, syntetycznej kompozycji zapachowej, olejków eterycznych, glikolu propylenowego (PEG).
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 17:51   #4414
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam prośbę o przyjrzenie się składowi pod względem zapychania i mocy nawilżającej
CATTIER, GEL CRÈME PURIFIANT -BIO Krem-żel do cery problematycznej na dzień i na noc

Aqua, Mentha Piperita Extract*, Citrus Aurantium Amara Flower*, Glycerin, Silica, Xanthan Gum, Usnea Barbata, Sodium Benzoate, Lactic Acid.

Z góry dziękuję za pomoc!
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 18:07   #4415
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez czarna kawa Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tych dwóch kremów. Mam mieszana cerę i potrzebuję solidnego nawilżenia bez zapychania

Ziaja Med, Kuracja Nawilżająca, Krem redukujący podrażnienia na dzień

Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Octocrylene, Canola Oil*, Glycerin, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Steareth-2, Cyclomethicone, Dimethiconol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tatramethylbutylphenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea
Pamiętam, że ten krem był już analizowany w tym wątku. I to chyba nawet parę razy, bo sama nad nim się zastanawiałam i go tu szukałam Zalecam korzystać z wyszukiwarki

Dziewczyny prosiły, żebyśmy ZAWSZE sprawdzały czy dane mazidło już było analizowane w tym bądź poprzednim wątku zanim wrzucimy kolejnego posta z prośbą o analizę.
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 19:42   #4416
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, bardzo prosze osobe, ktora jest biegla w filtrach o pomoc .
ktory z tych kremow lepiej ochroni przed uva ???

Avene, Hydrance Optimale Legere UV SPF 20

AVENE AQUA. ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE. OCTOCRYLENE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. CYCLOMETHICONE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. POLYMETHYL METHACRYLATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. BENZOIC ACID. BETA-SITOSTEROL. CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. CARBOMER. CHLORPHENESIN. DISODIUM EDTA. PARFUM. GLYCERIN. GLYCINE SOJA. HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES. LECITHIN. PHENOXYETHANOL. POLOXAMER 188. SODIUM CHONDROITIN SULFATE. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. XANTHAN GUM

czy

Dermika hypoalergica spf 30

aqua, c12-15alkyl benzoate, titanium dioxide, diethylhexyl carbonate, bis ethylhexloxyphenol methoxyphenyl triazine, polyglyceryl-6 polyhydroxystearate, cetearyl glucoside, glyceryl stearate, stearic acid, ethylhexyl methoxycinnamate, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, zea mays oil, propylene glycol, caprylic/capric triglyceride, laminaria ochroleuca extract, tocopherol, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, citric acid, peg8, xanthan gum, methylparaben, propylparaben, diazolidinyl urea
czy ten skladnik masakrycznie zatyka pory?
wybralam te kremy bo nie beda tluste i mozna swobodnie na nie klasc makijaz. no i sa fotostabilne a u mnie trwa jesienne zluszczanie.
gdyby dermika niedostatecznie nawilzala mam pod nia to:
flos lek zel z aloesem aloes 5%, pantenol 1%
aqua, propylene glycol, aloe arborescens leaf extract, panthenol, phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, carbomer, triethanolamine

wczesniej pod filtr uzywalam serum 15%wit c z bu ale z powodu operacji ktora teraz przeprowadzam na skorze piecze jak diabli

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Witam. Chciał abym spytać się ekspertki o skład tego kremu. Mniej więcej go rozszyfrowałam, ale zawsze to opinia kogoś innego Najbardziej chodzi mi o Zapychanie. Moja skóra naprawdę jest wymagająca jeśli o to chodzi. Trądzikowo - wrażliwa - duuuża tendencja do zapchania porów, czasem pojawia się rumień.


HiPP Babysanft, Krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała



Skład: Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Zinc Oxide, Phenoxyethanol, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Panthenol, Cetearyl Glucoside, Myristyl Glucoside, Carbomer, Xanthan Gum, Lactic Acid, Methylparaben, Parfum.
Niestety, jesli masz duza tendencje do zapychania porow to lepiej poszukac innego kremu

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Witam. Chciał abym spytać się ekspertki o skład tego kremu. Mniej więcej go rozszyfrowałam, ale zawsze to opinia kogoś innego Najbardziej chodzi mi o Zapychanie. Moja skóra naprawdę jest wymagająca jeśli o to chodzi. Trądzikowo - wrażliwa - duuuża tendencja do zapchania porów, czasem pojawia się rumień.


HiPP Babysanft, Krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała



Skład: Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Zinc Oxide, Phenoxyethanol, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Panthenol, Cetearyl Glucoside, Myristyl Glucoside, Carbomer, Xanthan Gum, Lactic Acid, Methylparaben, Parfum.
Niestety, jesli masz duza tendencje do zapychania porow to lepiej poszukac innego kremu

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
dodus musisz jeszcze poczekac bo okulary do zad specjalnych mam w pracy na codzien nie nosze eh starosc

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
A ja wlasnie zakupilam krem do twarzy na dzień z Flosleku "beECO", opisany jako Bio-certyfikowany krem na dzień", głęboko nawilzajacy.
Ogolnie szukam czegos, co bedzie działalo wlasnie doglebnie, mam 26 lat, wiec stopniowo chce przejsc na przeciwzmarszczokowa pielegnacje - czy ten krem bedzie odpowiedni czy przez te swoja naturalnosc moze byc za slaby?
krem bdb nawilzy skore. i takie prawidlowe nawilzenie oczywiscie poprawi jej wyglad i cera bedzie wygladala lepiej. jesli chcesz walczyc ze zmarszczkami to po pierwsze - filtr przeciwsloneczny. po drugie zaden krem nawilzajacy nie bedzie mial takiego dzialania p/zmarszczkowego jak np retinoidy. dlatego nie wiem jak ocenic czy bedzie za slaby- porownujac go do np retinoidow - tak bedzie slaby. porownujac do innych, przecietnych kremow nawilzajacych wypada ok.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Witam! Poproszę o analizę składu serum.

Naturmedicin, Lerosett, Vitamin Serum (Koncentrat dla wymagającej cery)

Koncentrat witaminowy dla wymagającej cery. Zawiera maksymalne stężenie wielu aktywnych składników. Pozostawia promienną, nawilżoną i gładką cerę.

Skład: Aqua, Glycerin, Larrea Divaricata Extract, Squalane, Panthenol, Ammonium Acryloyldimethyltuarate / VP Copolymer, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Rhizobian Gum, Glyceryl Caprylate, Phenylpropanol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Potassium Sorbate, Propylparaben, Buthylparaben, Isobuthylparaben, Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Sodium Ascorbyl Phosphate, Silica, Calcium Pantothenate, Pyridoxine Hydrocloride, Amylodextrin, Maltodextrin, Polymethyl Methacrylate, Retinyl Palmitate, BHT, Tricaprylin.

Bardzo dziękuję!
serum powinno nawilzac cere . Zawiera ekstrakt z algi (ktora opoznia porost wlosow tak na marginesie ) oraz skwalan- super nawilza a nie zapycha porow. Dalej pantenol- lagodzi. Z drugiej str wysoko sa parabeny i Phenoxyethanol wiele osob podraznia.Po konserwantach z ciekawych skladnikow jest wit b3
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-11-13 o 22:40
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 19:47   #4417
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam!
Bardzo proszę:pros i: o analizę kemu,przeszukiwałam watek ale go nie znalazłam. Szukam kremu bardzo ale to bardzo nawilżającego (nie mam problemu z zapychaniem cery) za to wrażliwą i w trakcie stosowania Zoracu. Czy on się nada
Everyday Minerals Rose Dream Factory intensywnie nawilżający krem na noc
Olea Europaea (Olive*) Oil, Butyrospermum Parkii (Shea*) Butter, Astrocaryum (Murumuru) Butter, Kaolin (CI 77004), Rosa Canina (Organic Rosehip*) Fruit Oil, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Rosa Damascena (Rose) Flower Oil, Rosa Damascena (Rose Petals), Hypericum Perforatum (St. John's Wort) Extract, Chrondus Crispus(Irish Moss), Citrus Aurantium Amara (Orange) Flower Oil, Tocopherol (Vitamin E), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract. *Indicates Organic
Bardzo dziękuję
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-13, 20:45   #4418
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez lvi Pokaż wiadomość
Witam

Bardzo proszę o analizę dwóch kosmetyków oriflame

One Step Hand Recovery Odnawiający scrub do rąk

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ry.html&next=1

Skład:SODIUM CHLORIDE, PARAFFINUM LIQUIDUM, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CERA ALBA, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, SUCROSE, VITIS VINIFERA, ETHYLENE/PROPYLENE/STYRENE COPOLYMER, PARFUM, BUTYLENE/ETHYLENE/STYRENE COPOLYMER, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS SHELL POWDER, TOCOPHERYL ACETATE, RICINUS COMMUNIS OIL, BHT, CI 7749


oraz

Renewing Hand Scrub Odnawiający scrub do rąk

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ak.html&next=1


Skład:AQUA, GLYCERIN, SODIUM LAURETH SULFATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, COCO-GLUCOSIDE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCOL DISTEARATE, SODIUM CHLORIDE, PARFUM, LAURETH-4, SODIUM HYDROXIDE, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL

Dziękuję
zdecydowanie pierwszy. fajny peeling- granulki maja tutaj ''ciezkie'' podloze . moze sie sprawdzic na przesuszonych dloniach, ktore potrzebuja zluszczenia ;;skorek'' czy co tam sie na rekach zluszcza

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez ijabluszko Pokaż wiadomość
Witam!
Bardzo proszę:pros i: o analizę kemu,przeszukiwałam watek ale go nie znalazłam. Szukam kremu bardzo ale to bardzo nawilżającego (nie mam problemu z zapychaniem cery) za to wrażliwą i w trakcie stosowania Zoracu. Czy on się nada
Everyday Minerals Rose Dream Factory intensywnie nawilżający krem na noc
Olea Europaea (Olive*) Oil, Butyrospermum Parkii (Shea*) Butter, Astrocaryum (Murumuru) Butter, Kaolin (CI 77004), Rosa Canina (Organic Rosehip*) Fruit Oil, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Rosa Damascena (Rose) Flower Oil, Rosa Damascena (Rose Petals), Hypericum Perforatum (St. John's Wort) Extract, Chrondus Crispus(Irish Moss), Citrus Aurantium Amara (Orange) Flower Oil, Tocopherol (Vitamin E), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract. *Indicates Organic
Bardzo dziękuję
witaj w klubie ja jestem w trakcie stosowania retin a i jestem bliska zwariowania bo moja wyjsciowa skora byla normalna a teraz jest suchym wiorem i wyglada gorzej.... jesli nie masz sklonnosci do zapychania to krem powinien nawilzyc i natluscic. sprawdz czy cie nie bedzie nic pieklo. ja sobie radze wlasnymi mieszankami- zel ha + rozne oleje przewaznie skwalan +rokitnik. dolewam je nawet do filtra - i to sie wchlania! pamietaj o filtrach. jesli chcesz sie dowiedziec czegos o kazdym ze skladnikow kremu to kazdy z nich mozna wyguglac ale ogolna ocena kremu - ok

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez morello cherry Pokaż wiadomość
Prosze o analize skladu kremu matujacego pod wzgledem zapychania,dla cery tradzikowej

Farmona, Dermacos Anti Acne, Krem matujący, UVA/UVB z bioaktywnym wyciągiem z borowiny.


Skład: Aqua, Propylene Glycol, Cyclomethicone, Isohexadecane, Polypropylene, Aluminum Starch Octenyl-Succinate, Isopropyl Palmitate, Gluconolactone, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol Dicaprylate / Dicaprate. Decyl Cocoate, Pelan Extract Aloe, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Salix Alba Extract, Cetearyl Alcohol, Gluconolactone, Titanium Dioxide, Diethylhexylcarbonate, Polyglyceryl-6, Polyhydroxystearate, Alcohol Denat., Tocopheryl Acetate, Allantoin, Saccharomyces Silicon / Ferment, Sodium Benzoate, Parfum, Xanthan Gum, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Zinc Pca, Disodium Edta, Sodium Hydroxide, BHA.


The Body Shop, Tea Tree, Skin Clearing Lotion

Skład: Aqua (Solvent/Diluent), Cyclopentasiloxane (Skin-Conditioning Agent/Emollient), Cyclohexasiloxane (Chelating Agent), Aluminum Starch Octenylsuccinate (Absorbent/Anticaking Agent), Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer (Viscosity Increasing Agent), Caprylyl Glycol (Skin Conditioning Agent), Acrylamide/Ammonium Acrylate Copolymer (Binder), Melaleuca Alternifolia Leaf Oil (Natural Additive), Calophyllum Inophyllum Seed Oil (Skin Conditioning Agent), Polyisobutene (Binder), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (Stabiliser/Viscosity Modifier), Salix Alba Bark Extract (Natural Additive), Polysorbate 20 (Emulsifier), Sorbitan Isostearate (Emulsifier), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Limonene (Natural Additive), Laureth-4 (Emulsifier/Surfactant), Citral (Natural Additive), Leptospermum Petersonii Oil (Natural Additive), Tocopherol (Antioxidant)

Bioderma, Sebium Mat, Anti - Shine Cream - Gel (Krem matujący dla skóry tłustej i mieszanej)

Skład: Water (Aqua), Glycerin, Cyclopentasiloxane, Xylitol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Isostearyl Alcohol, Butylene Glycol Cocoate, Di-C12-13 Alkyl Malate, Mannitol, Rhamnose, Fructooligo-Saccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Zinc Gluconate, Pyridoxine HCl, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Cyclohexasiloxane, Polyacrylamide, Silica, C13-14 Isoparaffin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Laureth-7, Propylene Glycol, Ethylcellulose, Glyceryl Polyacrylate, Caprylic/Capric Triglyceride, Dodecyl Gallate, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Fragrance (Parfum).

Tołpa, Huminea Strefa T, Matujący krem korygujący (do cery trądzikowej, z niedoskonałościami)

aqua, glycerin, cyclomethicone, peat extract, cetyl alcohol, cetearyl olivate, propylene glycol, sorbitan olivate, biosaccharide gum - 1, arctium majus root extract, capryloyl glycine, sarcosine, cinnamomum zeylanicum bark extract, xanthan gum, tetrasodium EDTA, allantoin, panthenol, carbomer, sodium hydroxide, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, DMDM hydantoin.
: roza::r oza::ro za:
1 krem zawiera silikony oraz moze w nim zapchac - Isopropyl Palmitate, nie podoba mi sie tutaj Aluminum Starch Octenyl-Succinate- (subst mat). Moze podraznic i wysuszyc . krem zawiera alkohol denat
2 znowu jako subs mat skladnik ktory moze wysuszyc i podraznic . Silikony,
3. fajny. Ale nie rzuca na kolana, nie wiem w jakim stopniu i na ile h zapewni mat
4. chyba zdecydowalabym sie na ten krem chociaz jest w nim wieksza il konserwantow- a nawet spora il

moim zd lepszym rozwiazaniem od kremu matujacego jest b lekka emulsja z filtrem + porzadny puder np bambusowy z bu. bardzo lekkim kremem z filtrem jest podany przeze mnie wyzej hol avene spf 20 . w tym kremie nie ma co zapchac porow a przy tym chronisz skore przed uv. warto sprobowac puder bambusowy lub domowym sposobem skrobie - to z pewnoscia zmatuje skore


---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Cytat:
Napisane przez anngeli Pokaż wiadomość
Dostałam z zagranicy i stoi już pół roku, nic po polsku, piszą tylko żeby nałożyć niewielką ilość w skalp i masować, potem roszczesać delikatnie szczotką, zwracając szczególną uwagę na końce... Nie piszą nic, czy zmyć, czy na mokre czy suche i zastanawia mnie skład, więc proszę o analizę :

Organic Root Stimulator
Jojoba oil


ingredients: Petrolatum, Soyben oil (glicine soja), cyclomethicone, Lanolin, paraffin, Coconut oil (cocos nucifera), Jojoba oil (simmondsia chinenssis), Castor oil (ricinus communis), isopropyl myrisitate, Tocopheryl acetate (vitamin E), benzocaine, parfum, citral, citronellol, coumarin, d'limonene, linalool, bht.

Zdjęcie słoiczka --> klik

Nie wiem czy używać jakoś, czy sprzedać... Proszę o pomoc
ja bym to wcierala na noc w nieumyte wlosy a rano zmywala poniewaz ten kosmetyk moze ci solidnie obciazyc fryzure. jesli nie stosujesz pielegnacji bezsilikonowej to mozesz sprawdzic czy po tej kuracji twoje wlosy beda bardziej nawilzone/odzywione/gladkie...
przyznam ze nie do konca wiem po co sobie parafine na glowe nakladac

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja bym nie probowala. oleje tam sa, i to dobre, ale na ktorym miejscu? baza jest ciezka... lepiej wybrac mieszanki na bazie olejow naturalnych, ktore tez co nieco wniosa poprzez zawarte w nich kwasy tluszczowe i witaminy - np. cos z khadi. albo pomieszac samemu

a ja mam pytanie, czy ktorys z tych kremow tonujacych nada sie do wrazliwej, ale tlustej cery:

Claire Fisher Natur Classic Tagescreme getönt natur (tonujacy krem na dzien)
Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Hydrogenated Coco-Glycerides, Cetyl Alcohol, Glyceryl stearate, PEG-100 Stearate, Cyclohexasiloxane, Theobroma Cacao Seed Butter, Canola Oil, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Cpopolymer, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Mica, Sodium Citrate, Citric Acid, Talc, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891.

DermaSel Med Gesichtscreme Tag getönt (tonujacy krem do twarzy)
Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglycerides, Isopropyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Maris Sal (Dead Sea Salts), Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Glutamate, Allantoin, Tocopherol, Sodium Lactate, Lactic Acid, Serine, Urea, Sorbitol, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Methylisothiazolinone, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492 (Iron Oxides), CI 77491(Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides).

i cos z natury:

Logona getönte Tagescreme mattierend (matujacy krem tonujacy na dzien)
Ingredients (INCI): Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Hydogenated Vegetable Oil, Glycerin, Kaolin, Mica, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum (Essential Oils), Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Glycerides, Lauryl PCA, Sorbitol, Hydrogenated Lecithin, Punica Granatum Seed Extract*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Galactoarabinan, Silica, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Limonene, Geraniol, Linalool, Citronellol, Coumarin, Benzyl Salicylate, Citral, Silver Oxide, CI 77891, CI 77491, CI 77492


niby sama sie troche skladami zajmuje, ale przy kremach najczesciej wysiadam wiele smarowidel albo podraznia, albo wzmaga przetluszczanie i po prostu ze mnie splywa... najbardziej bym sie ucieszyla, gdyby logona sie nadawala
a masz mozliwosc zdobycia probek? jesli tak, to przetestuj 1 i 3 (2 moze zapchac pory) 1 i 3 tez nie sa chyba leciutkie ale wybralabym ktorys z tych dwoch.

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a czy ziaja maslo kakaowe lekka formula jest naprawde dosc lekka, czy raczej tez pozapycha? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...la.html&next=1
raczej pozapycha

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę pod względem zapychania, krycia, czy nadaje się do tłustej-trądzikowej cery

Rimmel, Match Perfection, Cream Gel Foundation (Podkład dopasowujący się do cery)

Skład: Aqua, Water, Cyclopentasilixane, Sodium, Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl, Taurate, Copolymer, Hydrogenated, Polydecene, Sorbitan Laurate, Mica, Sodium Pca, Capryl, Glycol, Lecithin, Ascorbyl, Glucoside, Cinnamal, Tocopheryl, Dimethicone, Limoneneailylate, Buthyl Phenyl, Mathelpropional, Sapphire Powder.
nie powinien zapchac ale nie wiem jak z kryciem. najlepiej skorzystac z testera bo to zalezy co kto ma do ukrycia....

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Cytat:
Napisane przez simsa22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie: czy ten płyn do demakijażu oczu z carrefoura jest coś wart ?
Nie zaszkodzi oczom ?
Czy lepiej dać sobie z nim spokój ?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
ja bym przetestowala ale nie powala

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Witam
Ładnie proszę o analizę szminki ochronnej
Nivea pure&natural Milk&Honey

Skład:
Octyldodecanol, Cera Microcristallina, Hydrogenated Polydecene, Cetyl Palmitate, Ricinus Communis Oil, Polyisobutene, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Myristyl Myristate, C20-40 Alkyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Butyrospermum Parkii Butter, Cera Carnauba, Glycerin, Simmondsia Chinensis Oil, Tocopheryl Acetate, Cera Alba, Mel, Sine Adipe Lac, Vitis Vinifera Seed Oil, Aqua, Maltodextrin, Neohesperidin Dihydrochalcone, BHT, Linalool, Benzyl Salicylate, Parfum, CI 77492.
nawilzy i natlusci ale nie zawiera filtra
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-11-13 o 20:23
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 21:24   #4419
czarna kawa
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna kawa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 981
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Pamiętam, że ten krem był już analizowany w tym wątku. I to chyba nawet parę razy, bo sama nad nim się zastanawiałam i go tu szukałam Zalecam korzystać z wyszukiwarki

Dziewczyny prosiły, żebyśmy ZAWSZE sprawdzały czy dane mazidło już było analizowane w tym bądź poprzednim wątku zanim wrzucimy kolejnego posta z prośbą o analizę.
Szukałam obu kremów w wyszukiwarce, musiałam coś przegapić, wybaczcie

Jeśli można to poproszę jeszcze o analizę tych dwóch kremów, pod katem nawilżania i zapychania:

Rossmann, Synergen, Hydro-Creme Trockene Haut (Krem nawilżający do skóry suchej)
Skład: Aqua, Dicaprylyl Ether, Caprylic/ Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Oenothera Biennis Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Betain, Pentaerythrityl Distearate, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Panthenol, Sodium Stearoyl Glutamate, Carbomer, Propylparaben, Parfum, Xanthan Gum, Allantoin, Sodium Hydroxide, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder

Rossman, Synergen, Hydro - Creme fur Sensible Haut (Krem nawilżający do cery wrażliwej)
Skład: Aqua, Dicaprylyl Ether, Caprylic/Capric Trygliceryde, Propylene Glykol, Cetearyl Alkohol, Glycerin, Oenothera Biennis Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Betaine, Pentaerythrityl Distearate, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Panthenol, Sodium Stearoyl Glutamate, Carbomer, Propylparaben, Parfum, Xanthan Gum, Allantoin, Sodium Hydroxide, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder.

Wiem, ze ten ostatni był już analizowany, ale chciałabym dowiedzieć się, czy nie będzie zapychać? W poprzedniej recenzji nie było o tym mowy. Czy któryś z nich nadałby się do mieszanej, odwodnionej cery?
__________________

Edytowane przez czarna kawa
Czas edycji: 2011-11-14 o 17:11
czarna kawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 19:28   #4420
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o analizę tych dwóch kosmetyków (jeśli były analizowane to zignorujcie wpis, moja wyszukiwarka w każdym bądź razie nie wyświetliła tych produktów)

Absolute Organic Moisturizing Day Cream

Inci: aloe barbadenis leaf juice, ticaprylin, butyrospermum parkii, cetearyl wheat straw glycosides, cetearyl alcohol, glyceryl stearate SE, olea europaea fruit oil, cetearyl olivate, sorbitan olivate, galactoarabinian, simmondisia chinesis seed oil, glyceryl stearate citrate, squalane, propanediol, glycerin, aqua, buddleja davidii extract, thymus vulgaris flower/leaf extract, salvia sclarea seed oil, sodium hyaluronate, beeswax, parfum, benzyl alcohol, dehydroacetic acid, gluconolactone, sodium benzoate, tocopheryl acetate, citric acid, benzoic acid

Soraya makeup sceniczny długotrwale matujący

Inci: aqua, cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane, polimethylmethacrylate, CI 77891, hexyl laurate, talc, cetyl peg/ppg 10/1 dimethicone, polyglyceryl 4 isostearate, cetyle dimethicone, ceresin, hydrogenated castor oil, triethoxycaprylylsilane, hydrolyzed wheat protein, propylene glycol, 10 hydroxydecanoic acid, sebacic acid, 1,10 decanediol, tocopherol, panthenol, sodium chloride, dmdm hydantoin, iodopropynyl butylcarbamate, parfum, benzyl alcohol, benzyol benzoate, benzyl salicylate, citronellol, farnesol, geraniol, hexyl cinnamal, limonene, linalool, alpha isomethyl ionone, CI 77492, CI 77491, CI 77499
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 14:08   #4421
simsa22
Zadomowienie
 
Avatar simsa22
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 452
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
ja bym przetestowala ale nie powala
Pokrzywa dzięki za odpowiedź --- >>>
simsa22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 16:35   #4422
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: który krem lepszy?

Cytat:
Napisane przez sallie Pokaż wiadomość
może ktoś porównać skład tych 2 kremów? który lepszy? avene droższy, ale nie wiem czy się opłaca?

La Roche Posay, Nutritic, Odżywczy krem regenerujący do skóry bardzo suchej (5% biolipidy)



Skład: Aqua, Glycerin, Petrolatum, BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Paraffinum Liquidum, Cyclopentasiloxane, Synthetic Wax, Prunus Armeniaca, Dimethicone, Coriandrum Sativum, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Glyceryl Stearate, Citrate, Ribes Nigrum, Dimethiconol, Sodium Dicocoylethylenediamine PEG-15 Sulfate, Echium Lycopsis, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Edta, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Xanthan Gum, Acrylates Copolymer, Isobutane, Glycine Soja, Citric Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum (15.02.2007.)

Avene, Creme Nutritive Compensatrice (Krem odżywczy z wit. C)


Skład: Avene aqua, cyclomethicone, PPG-15 stearyl ether, paraffinum liquidum, cetearyl alcool, glycerin, decyl oleate, glyceryl stearate, PEG-100 starate, cetearyl glucoside, benzoic acid, beta-sitosterol, BHT, C13-14 isoparaffinum, chlorphenesin, disodium EDTA, parfum, laureth-7, magnesium ascorbate/PCA, phenoxyethanol, polyacrylamide, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, trihydroxypalmitamidohydr oxypropyl myristyl ether, aqua, xanthan gum
dziewczyny blagam korzystajcie z wyszukiwarki. naprawde to jest juz troche denerwujace- zamiast sprawnie wam pomagac w analizach to trace czas na wyszukiwanie kosmetykow ktore byly analizowane

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=3572968&po stcount=128
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192278&page=130
prosze- wystarczylo spr w wyszukiwarce


---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Cytat:
Napisane przez agairl Pokaż wiadomość
Przechodzilam przez Aldiego i stwierdzilam ze machne szybkie zdjecie jednemy z tamtejszych kremow. Pomozcie w analizie , prosze, pod wzgledem zapychania, no i podobno to krem przeciwzmarszczkowy.

ALDI Krem przeciwzmarszczkowy na dzien - niestety nazwy calej nie zapamietalam
INCI:
Aqua , Glycerin, Octyldodecanol, Sodium Polyacrylate, Persea Gratissima Oil, Dicaprylyl Ether, Vitis Vinifera Seed Oil, Cardiospermum Helicacabum Flower/Leaf/Vine Extract, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Sodium Hyaluronate, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Hexyl Cinnamal, Limonene, Citronellol, Phenoxethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Tocopherol, Mica, Silica, Cl 77891

Obiecuje,ze jak bede tam jeszcze raz to wrzuce pelna nazwe kremu
krem nawilzy cere- zawiera oleje- awokado (dzialanie gojace, odzywcze), slonecznikowy ( zawiera sporo kwasu linolenowego-db dla kazdego rodz cery), z winogron ( bogaty w flawonoidy i silne antyoksydanty-regeneruje). jesli nie masz sklonnej do zapychania skory to krem moze okazac sie fajnym nawilzaczem- olej awokado nie powoduje zaskornikow a do tego chroni przed promieniowaniem uv . oleje w tym kremie moga byc stosowane przez mieszane cery- jesli krem nie bedzie powodowal u ciebie uczucia ''ciezkosci''na twarzy to smialo testuj

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo Was proszę o pomoc, wyjątkowo mi zależy na jakiejść opinii.
1. Czy poniższe kremy mogą z dużym prawdopodobieństwem zapychać pory albo szkodzić cerze naczynkowej?
2. Który wydaje się skuteczniejszy? (w ogóle któryś może pomóc w walce z przebarwieniami?)

Iwostin Lucidin, krem, intensywnie rozjaśniający, na przebarwienia
aqua, Iwonicz aqua, octyl methoxycinnamate, cetearyl alcohol, polysorbate 60, isopropyl palmitate, glycerin, ethoxydiglycol, vitis vinifera oil, cyclomethicone, squalane, glyceryl stearate, methylene bis-benzotrizolyl tetramethylbutylphenol, propylene glycol, hydrolyzed caesalpinia spinosa gum, caesalpinia spinosa gum, mannitol, sodium gluconate, citric acid, sodium citrate, waltheria indica extract, dextrin, ferulic acid, hydroxyethyl acrylate/sodium acryldimethyl taurate copolymer, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, tocopheryl acetate, disodium EDTA, triethanolamine, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid.

Iwostin Lucidin, serum redukujące przebarwienia, na noc
aqua, Iwonicz aqua, cetearyl alcohol, polysorbate 60, propylheptyl caprylate, isopropyl palmitate, cyclomethicone, glycerin, vitis vinifera oil,hydrogenated polydecene, ethoxydiglycol, squalane, pentaerythrityl distearate, glyceryl stearate, malic acid, butylene glycol, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) fruit extract, mannitol, sodium gluconate, sodium citrate, waltheria indica leaf extract, dextrin, ferulid acid, propylene glycol, hydrolyzed ceasalinia spinosa gum, ceasalinia spinosa gum, sodium
acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, phenoxyethanol, tocopheryl acetate, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, allantoin, xanthan gum, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum.
kremy zawieraja zapychacz ale nie ma go tu b duzo. powiem szczerze- nie potrafie ocenic jak te kremy poradza sobie z przebarwieniami- moim zd szalu nie bedzie ale moge sie mylic. 1 krem zawiera filtry , 2- malic acid i dlatego stawiam na ten drugi bo bedzie zluszczac....
Ad tego skladnika bylo jakies zamieszanie- nie wiem czy on jest bezpieczny ??? to humektant.nawet nie pamietam gdzie o tym czytalam
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-11-15 o 15:49
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 18:05   #4423
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: który krem lepszy?

Witam
przepraszam, że się przypominam, ale bardzo mi zależy..prosze bardzo ładnie o analizę
mam cerę mieszaną, pełną zaskórników i rozszerzonych porów, obecnie podrażnioną po trzydniowym nocnym stosowaniu avene triancealu
Czy te kremy mogę stosować na noc nie podrażnią mnie, nie zapchają?

Ziaja ulga, krem dla skóry wrażliwej na noc redukujący podrażnienia
Substancje aktywne:
NNKT, KWAS HIALURONOWY, CERAMID 1,3,6II – FITOSFINGOZYNA - CHOLESTEROL, ANTYLEUKINA 6, OLEJ CANOLA, SKWALAN, TRÓJGLICERYDY Z OLEJU KUKURYDZIANEGO

AA, wrażliwa natura, krem przeciwzmarszczkowy nawilżający na dzień, 30+
Składniki:
Organiczny ekstrakt z owoców goji, pochodzący z certyfikowanych upraw ekologicznych, dzięki zawartości aminokwasów i witamin przeciwdziała procesom starzenia się skóry, dostarcza jej energii i zwiększa witalność.
Organiczne masło karite, pochodzące z certyfikowanych upraw ekologicznych, zapobiega przesuszeniu oraz dostarcza skórze niezbędnych składników odżywczych, przyspieszając naturalne procesy regeneracyjne.
Witamina E chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, opóźniając procesy jej starzenia się.
Wyciąg z pestek dyni wspomaga procesy odnowy i łagodzi podrażnienia.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 20:35   #4424
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
a masz mozliwosc zdobycia probek? jesli tak, to przetestuj 1 i 3 (2 moze zapchac pory) 1 i 3 tez nie sa chyba leciutkie ale wybralabym ktorys z tych dwoch.
z probkami bedzie pewnie nielatwo, ale podpytam sie, moze bede mogla cos z testera odlac dziekuje!
a co do twojego pytania na temat tych dwoch filtrow - nie ma podanej konkretnej ilosci wszystkich filtrow UVA, wiec nie da sie tez ocenic, w jakim stopniu ochroni. gdzies na forum BU widzialam takie przykladowe faktory przy kombinacjach roznych filtrow, ale wlasnie - z podaniem ich ilosci. bez tego ciezko bedzie. fakt jest taki, ze wiele filtrow sie "wzmacnia" nawzajem, czyli kombinacje roznych filtrow ogolnie powinny miec lepszy potencjal.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 21:05   #4425
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
z probkami bedzie pewnie nielatwo, ale podpytam sie, moze bede mogla cos z testera odlac dziekuje!
a co do twojego pytania na temat tych dwoch filtrow - nie ma podanej konkretnej ilosci wszystkich filtrow UVA, wiec nie da sie tez ocenic, w jakim stopniu ochroni. gdzies na forum BU widzialam takie przykladowe faktory przy kombinacjach roznych filtrow, ale wlasnie - z podaniem ich ilosci. bez tego ciezko bedzie. fakt jest taki, ze wiele filtrow sie "wzmacnia" nawzajem, czyli kombinacje roznych filtrow ogolnie powinny miec lepszy potencjal.
cloche dziekuje za odp a wiesz jak jest z zapychaniem przez ten skladnik? c12-15alkyl benzoate
nie wiem czy pamietasz ale kiedys rozmawialysmy o tym ze mam straszna alergie na filtry (i krostki od zapchania po filtrach)
do tej pory uzywalam tylko spf 20 bo to byl jedyny filtr ktory mnie nie uczulal ale przetestowalam dermika spf 30 i tez jest dla mnie ok- mimo wszystko podejrzewam ze ten avene lepiej chroni- czy slusznie?
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-11-15 o 21:08
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-15, 21:48   #4426
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
cloche dziekuje za odp a wiesz jak jest z zapychaniem przez ten skladnik? c12-15alkyl benzoate
nie wiem czy pamietasz ale kiedys rozmawialysmy o tym ze mam straszna alergie na filtry (i krostki od zapchania po filtrach)
do tej pory uzywalam tylko spf 20 bo to byl jedyny filtr ktory mnie nie uczulal ale przetestowalam dermika spf 30 i tez jest dla mnie ok- mimo wszystko podejrzewam ze ten avene lepiej chroni- czy slusznie?
na temat tego skladnika niestety nic jednoznacznego nie znalazlam... ale nawet jesli - przetestowac i tak trzeba na sobie
w dermice masz tlenek cynku jako pierwszy filtr, to w sumie dobra rzecz - o ile jest dobrze "spreparowany". a o tym sie nie dowiemy ze skladu... juz pozapominalam o co chodzilo z tymi mineralnymi filtrami, cos tam bylo o ich mikronizowaniu, otoczkach i takie tam cuda, moze ktos bardziej zorientowany przeczyta i wyjasni
avene ma chemiczne, dobre filtry i ogolnie tutaj bym sie nie obawiala niczego. jesli chcesz dermike tylko dlatego, ze ma 30 zamiast 20, to bym sie nie rzucila na nia. roznica w ochronie UVB bedzie praktycznie znikoma, a w UVA to bog jeden wie ale jesli ci ogolnie podpasowal, to bym na twoim miejscu sprobowala potestowac dluzej. tak dla swietego spokoju
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-16, 16:14   #4427
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
kremy zawieraja zapychacz ale nie ma go tu b duzo. powiem szczerze- nie potrafie ocenic jak te kremy poradza sobie z przebarwieniami- moim zd szalu nie bedzie ale moge sie mylic. 1 krem zawiera filtry , 2- malic acid i dlatego stawiam na ten drugi bo bedzie zluszczac....
Ad tego skladnika bylo jakies zamieszanie- nie wiem czy on jest bezpieczny ??? to humektant.nawet nie pamietam gdzie o tym czytalam
Dziękuję. A orientujesz się może czy nie ma tu składników mogących podrażniać naczynka?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-16, 16:31   #4428
fluxus9
A cobra on my left...
 
Avatar fluxus9
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 782
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej dziewczyny!
Który krem pod oczy wg Was ma ciekawszy skład?

Szukam czegoś, co zadziała nawilżająco, a jednocześnie zmniejszy opuchliznę, rozjaśni cienie i przebarwienia.

Laidbare Naturaceuticals, Pack Your Bags, Eye Cream
Skład: Aqua (water),Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice,Glycerin (Coconut),Cetearyl Alcohol (Palm Kernel Oil),Cetearyl Glucoside (Sugar),Caprylic/Capric Triglyceride (Coconut),Glyceryl Stearate (Palm Kernel),Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil,Hydrogenated Vegetable Oil,Polygonum Fagopyrum (Buckwheat) Seed Extract,Mangifera Indica (Mango) Butter,Dicaprylyl Ether(Naturally Derived emollient),Panthenol (Vitamin B5),Sodium Stearoyl Glutamate (Palm Kernel),Dehydroacetic Acid (Naturally Derived Preservative),Camellia Sinensis (Green Tea) Extract,Xanthan Gum, (Naturally Derived Thickener),Benzyl Alcohol (Essential Oil),Citric Acid.

Avalon Organics, Vitamin C, Revitalizing Eye Cream
Skład: Organic lavandula angustifolia (lavender)(1), chamomilla recutita (chamomile)(1), camellia sinensis (white tea)(2) and organic arnica montana(3) extracts (aqueous), organic aloe barbadensis(2), vegetable glycerin, emulsifying wax, magnesium ascorbyl phosphate (vitamin C), organic helianthus annuus (sunflower) oil(2), octyl palmitate, cetearyl alcohol, super oxide dismutase, panthenol (pro-vitamin B5), tocopherol and tocopherol acetate (vitamin E), melatonin, lemon bioflavonoids, organic borago officinalis (borage) and linum usitatissimum (flax seed) oils(2), rosa canina (rose hip) oil, olive squalane, soy lecithin, camellia sinensis (green tea) extract, organic prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil(4), allantoin, tromethamine stearate, glyceryl laurate, theobroma cacao (cocoa butter), glyceryl stearate, dimethicone, phenoxyethanol, ethylhexylglycerin and benzyl alcohol.

____________
fluxus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-16, 17:30   #4429
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witajcie!
Mam cerę mieszaną, przebarwienia, zaskórniki itp. Potrzebuję jakiegoś dobrego kremu. Zawsze lubiłam Nivea. To kilka kremów jakie znalazłam. Bardzo proszę o ich analizę.

1. Nivea Visage Regenerating Night Cream For Normal and Combination Skin:
Aqua , Glycerin , Butyrospermum Parkii Butter , Dicaprylyl Ether , Triisostearin , C12-15 Alkyl Benzoate , Methylpropanediol , Hydrogenated Coco-Glycerides , Synthetic Beeswax , Myristyl Alcohol , Behenyl Alcohol , Glyceryl Stearate Citrate , Myristyl Myristate , Panthenol , Nelumbium Speciosum Extract , Tocopheryl Acetate , Sodium Carbomer , Caprylyl Glycol , Ethylhexylglycerin , Propylene Glycol , Phenoxyethanol , Methylparaben , Propylparaben , Trisodium EDTA , Butylphenyl Methylpropional , Linalool , Limonene , Geraniol , Benzyl Alcohol , Citronellol , Alpha-Isomethyl Ionone , BHT , Parfum .

2.Nivea Visage Tinted Moisturising Day Cream Natural for all skin types:
Aqua , Glycerin , Dicaprylyl Carbonate , Talc , Ethylhexyl Methoxycinnamate , Dimethicone , Methylpropanediol , Simmondsia Chinensis Oil , Cera Microcristallina , Stearyl Alcohol , Palmitic Acid , Glyceryl Stearate , Cetyl Alcohol , Stearic Acid , Hydrogenated Coco-Glycerides , Tocopheryl Acetate , Sodium Ascorbyl Phosphate , Titanium Dioxide , Sodium Carbomer , Alumina , Simethicone , Paraffinum Liquidum , Myristic Acid , Arachidic Acid , Oleic Acid , Ethylhexylglycerin , Phenoxyethanol , Methylparaben , Ethylparaben , BHT , Linalool , Limonene , Benzyl Alcohol , Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde , Citronellol , Geraniol , Alpha Isomethyl Ionone , Benzyl Salicylate , Hexyl Cinnamal , Butylphenyl Methylpropional , Parfum , CI 77891 , CI 77492 , CI 77491 , CI 77499 .

3.Nivea Oil Free Moisturising Day Cream oily and combination skinSPF 8:
Aqua , Glycerin , Cyclomethicone , Ethylhexyl Salicylate , Alcohol Denat. , Tapioca Starch , Methylpropanediol , Cetearyl Alcohol , Octocrylene , Butyl Methoxydibenzoylmethane , Myristyl Myristate , Cymbopogon Citratus Extract , Oryza Sativa Extract , Aluminium Chlorohydrate , Octyldodecanol , Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate , Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer , Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer , Sodium Stearoyl Glutamate , Sodium Chloride , Propylene Glycol , Phenoxyethanol , Methylparaben , Ethylparaben , Trisodium EDTA , Benzyl Alcohol , Citronellol , Linalool , Geraniol , Parfum .

4.Nivea Visage Daily Essentials Light Moisturising Day Cream SPF15 for normal and combination skin:
Aqua , Glycerin , Cetearyl Alcohol , Methylpropanediol , Cyclomethicone , Glyceryl Stearate , Octocrylene , Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate , Tapioca Starch , Butyl Methoxydibenzoylmethane , Butyrospermum Parkii Butter , C12-15 Alkyl Benzoate , Nelumbium Speciosum Extract , Tocopheryl Acetate , Panthenol , Cera Microcristallina , Dimethicone , Paraffinum Liquidum , Alcohol Denat. , Ethylhexylglycerin , Propylene Glycol , Potassium Cetyl Phosphate , Hydrogenated Palm Glycerides , Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer , Chondrus Crispus , Phenoxyethanol , Methylparaben , Ethylparaben , Trisodium EDTA , Linalool , Limonene , Benzyl Alcohol , Citronellol , Geraniol , Butylphenyl Methylpropional , Alpha-Isomethyl Ionone , BHT , Parfum .

5.Nivea Visage Pure & Natural Moisturising Day Cream for normal and combination skin with bio argan oil & bio aloe vera:
Aqua , Glycerin , Alcohol Denat. , Caprylic/Capric Triglyceride , Cetearyl Alcohol , Hydrogenated Vegetable Oil , Octyldodecanol , Glyceryl Stearate Citrate , Methylpropanediol , Dicaprylyl Ether , Glyceryl Stearate , Propylene Glycol , Argania Spinosa Kernel Oil , Aloe Barbadensis Leaf Juice , Tocopherol , Sodium Carbomer , Xanthan Gum , Methylisothiazolinone , Linalool , Limonene , Citronellol , Benzyl Alcohol , Butylphenyl Methylpropional , Alpha-Isomethyl Ionone , Geraniol , Parfum .
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-17, 23:01   #4430
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Pokaż wiadomość
Witajcie!
Mam cerę mieszaną, przebarwienia, zaskórniki itp. Potrzebuję jakiegoś dobrego kremu. Zawsze lubiłam Nivea. To kilka kremów jakie znalazłam. Bardzo proszę o ich analizę.

1. Nivea Visage Regenerating Night Cream For Normal and Combination Skin:
Aqua , Glycerin , Butyrospermum Parkii Butter , Dicaprylyl Ether , Triisostearin , C12-15 Alkyl Benzoate , Methylpropanediol , Hydrogenated Coco-Glycerides , Synthetic Beeswax , Myristyl Alcohol , Behenyl Alcohol , Glyceryl Stearate Citrate , Myristyl Myristate , Panthenol , Nelumbium Speciosum Extract , Tocopheryl Acetate , Sodium Carbomer , Caprylyl Glycol , Ethylhexylglycerin , Propylene Glycol , Phenoxyethanol , Methylparaben , Propylparaben , Trisodium EDTA , Butylphenyl Methylpropional , Linalool , Limonene , Geraniol , Benzyl Alcohol , Citronellol , Alpha-Isomethyl Ionone , BHT , Parfum .

2.Nivea Visage Tinted Moisturising Day Cream Natural for all skin types:
Aqua , Glycerin , Dicaprylyl Carbonate , Talc , Ethylhexyl Methoxycinnamate , Dimethicone , Methylpropanediol , Simmondsia Chinensis Oil , Cera Microcristallina , Stearyl Alcohol , Palmitic Acid , Glyceryl Stearate , Cetyl Alcohol , Stearic Acid , Hydrogenated Coco-Glycerides , Tocopheryl Acetate , Sodium Ascorbyl Phosphate , Titanium Dioxide , Sodium Carbomer , Alumina , Simethicone , Paraffinum Liquidum , Myristic Acid , Arachidic Acid , Oleic Acid , Ethylhexylglycerin , Phenoxyethanol , Methylparaben , Ethylparaben , BHT , Linalool , Limonene , Benzyl Alcohol , Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde , Citronellol , Geraniol , Alpha Isomethyl Ionone , Benzyl Salicylate , Hexyl Cinnamal , Butylphenyl Methylpropional , Parfum , CI 77891 , CI 77492 , CI 77491 , CI 77499 .

3.Nivea Oil Free Moisturising Day Cream oily and combination skinSPF 8:
Aqua , Glycerin , Cyclomethicone , Ethylhexyl Salicylate , Alcohol Denat. , Tapioca Starch , Methylpropanediol , Cetearyl Alcohol , Octocrylene , Butyl Methoxydibenzoylmethane , Myristyl Myristate , Cymbopogon Citratus Extract , Oryza Sativa Extract , Aluminium Chlorohydrate , Octyldodecanol , Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate , Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer , Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer , Sodium Stearoyl Glutamate , Sodium Chloride , Propylene Glycol , Phenoxyethanol , Methylparaben , Ethylparaben , Trisodium EDTA , Benzyl Alcohol , Citronellol , Linalool , Geraniol , Parfum .

4.Nivea Visage Daily Essentials Light Moisturising Day Cream SPF15 for normal and combination skin:
Aqua , Glycerin , Cetearyl Alcohol , Methylpropanediol , Cyclomethicone , Glyceryl Stearate , Octocrylene , Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate , Tapioca Starch , Butyl Methoxydibenzoylmethane , Butyrospermum Parkii Butter , C12-15 Alkyl Benzoate , Nelumbium Speciosum Extract , Tocopheryl Acetate , Panthenol , Cera Microcristallina , Dimethicone , Paraffinum Liquidum , Alcohol Denat. , Ethylhexylglycerin , Propylene Glycol , Potassium Cetyl Phosphate , Hydrogenated Palm Glycerides , Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer , Chondrus Crispus , Phenoxyethanol , Methylparaben , Ethylparaben , Trisodium EDTA , Linalool , Limonene , Benzyl Alcohol , Citronellol , Geraniol , Butylphenyl Methylpropional , Alpha-Isomethyl Ionone , BHT , Parfum .

5.Nivea Visage Pure & Natural Moisturising Day Cream for normal and combination skin with bio argan oil & bio aloe vera:
Aqua , Glycerin , Alcohol Denat. , Caprylic/Capric Triglyceride , Cetearyl Alcohol , Hydrogenated Vegetable Oil , Octyldodecanol , Glyceryl Stearate Citrate , Methylpropanediol , Dicaprylyl Ether , Glyceryl Stearate , Propylene Glycol , Argania Spinosa Kernel Oil , Aloe Barbadensis Leaf Juice , Tocopherol , Sodium Carbomer , Xanthan Gum , Methylisothiazolinone , Linalool , Limonene , Citronellol , Benzyl Alcohol , Butylphenyl Methylpropional , Alpha-Isomethyl Ionone , Geraniol , Parfum .

jak na moje oko to wszystkie zapychają
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-17, 23:37   #4431
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Potrzebuję pomocy przy kremach z kwasami.

Jeśli chcę używać na noc:

Avene, TriAcneal (Krem na niedoskonałości skóry i zmiany trądzikowe)

Skład: Water (Aqua), Cetyl Alcohol, Cyclomethicone, Polysorbate 60, Glycolic Acid, Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Sd Alcohol 39-C (Alcohol Denat), Polymethyl Methacrylate, Sodium Hydroxide, Cetearyl Alcohol, Arginine Hcl, Bht. Ceteareth-33, Dimethiconol, Fragrance (Parfum), Potassium Sorbate Red 33 (CI 17200), Retinal, Undecyl Rhamnoside

Kwas glikolowy - 6%

To czy mogę używać kremu, który zawiera kwas mlekowy? Z tego co się orientuję, jest on przecież łagodzący. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Eucerin, DermoPurifyer, Krem-żel do cery trądzikowej

Skład: Aqua, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cyclomethicone, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Lactic Acid, Sorbitan Stearate, Panthenol, PEG-150 Distearate, Serine, Gly-cine, Lecithin, Alanine, Bisabolol, Xanthan Gum, Titanium Dioxide, Trisodium NTA, Disodium Phosphate, Potassium Phosphate, Diazolidinyl Urea, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, Parfum.


2 % kwasu mlekowego.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-18, 21:27   #4432
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
witajcie, proszę o analizę kremu:

johnson&johnson Natusan baby smoothing naturals

jest to krem dla dzieci, ale zastanawiam się czy byłby dobry i dla mnie, do twarzy. cera mieszana,chciałabym używać raczej na partię suchą. z góry dziękuję

aqua, glicerin,cety alcohol, cocoglycerides, glycine soja oil, zea mays starch, dimethicone, helianthus annuus seed oil, potassium cetyl phosphate, hydrogenatet palm glycerides, oleic/ linoleic/ linoleic polyglycerides, mauritia flexuosa fruit oil, sodium cocoyl amino acids, sarcosine, potasium aspartate, magnesium aspartate, olea europaea leaf extract, chamomilla recutita extract, aloe barbadensis gel, tocopherol, tocopheryl acetate, carbomer, propylene glycol, ethylhexylglycerin, p-anisic acid, sodium hydroxide, tetrasodium EDTA, phenoxyethanol, parfum.

jeszcze raz ja z tym kremem... powiedziałybyście co o nim myślicie?
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 17:43   #4433
sienna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, byłybyście tak miłe i zerkneły na skład tego szamponu?
Zależy mi na nawilżeniu, łagodnym myciu i przede wszystkim na niepoplątanych włosach po myciu

Cattier - Szampon z ekstraktem z bambusa do włosów suchych

Skład (INCI):
Aqua, Lavandula Angustifolia Extract*, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Macadamia Ternifolia*, Parfum, Cocamidopropyl Betaine, Phospholipids, Glycolipids, Soybean (Glycine Soja) Oil, Soybean Sterols, Vinegar, Glycerin, Lavandula Angustifolia Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Thymus Vulgaris Extract, Xanthan Gum, Bambusa Vulgaris, Hydrolyzed Wheat Protein, Sodium Chloride, Phytic Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Lactic Acid, Limonene.
*31% wszystkich składników pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych.
99% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego.
sienna123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 13:37   #4434
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez sienna123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłybyście tak miłe i zerkneły na skład tego szamponu?
Zależy mi na nawilżeniu, łagodnym myciu i przede wszystkim na niepoplątanych włosach po myciu

Cattier - Szampon z ekstraktem z bambusa do włosów suchych

Skład (INCI):
Aqua, Lavandula Angustifolia Extract*, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Macadamia Ternifolia*, Parfum, Cocamidopropyl Betaine, Phospholipids, Glycolipids,Soybean (Glycine Soja) Oil, Soybean Sterols, Vinegar, Glycerin, Lavandula Angustifolia Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Thymus Vulgaris Extract,Xanthan Gum, Bambusa Vulgaris, Hydrolyzed Wheat Protein, Sodium Chloride, Phytic Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Lactic Acid, Limonene.
*31% wszystkich składników pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych.
99% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego.
Skład jest dobry, ma sporo naturalnych elementów - ekstraktów (w tym bambus, ale jego mało akurat), protein, lipidów. Zapach troche za wysoko, ale dobrze, że olej makadamia go przewyższa. Jest nawilżający humektant i troche octu, który będzie zakwaszał.

Odpowiadając na pytania: ma detergent z silnej grupy Sulfates, więc niewinny nie jest.
Soli maluuutko, to na plus. Włosy mogą być poplątane (ale i nie muszą), żeby nie były trzeba używać oblepiacza - szamponu ze sporą ilością silikonów, pq i q. Te składniki oblepią włos i dlatego łatwiej się potem rozczesują.
Nawilżenie - tak.

A ogólnie: czemu by nie pisać w specjalnym wątku?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=246757&page=133
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 17:24   #4435
Celine5
Raczkowanie
 
Avatar Celine5
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 325
GG do Celine5
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analize CLARENA EYS MULTIPEPTIDE PEARLS ( Multipeptydowe perły pod oczy)

Skład INCI :
Cyclopentasiloxane, Dimethicone Crosspolymer, C 12-15 Alkyl Benzoate, Ethyhexyl Palmitate, Trimethylsiloxysilcate, Tribehenin, Tocopheryl Acetate, Ceramide 2, Sorbitan Isostearate, Peg-10 Rapeseed Sterol, Bht, Palmitoyl Oligopeptide.

Juvena Mastercream Ingredients:

Water (Aqua), Glycerin, Myristyl Lactate, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Pentylene Glycol, Propylheptyl Caprylate, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Poly (Glycol Adipate)/Bis-Hydroxyethoxypropyl Dimethicone Copolymer, PEG-30 Stearate, Cyclohexasiloxane, Lauroyl Lysine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Fumaria Officinalis Flower/Leaf/Stem Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Hibiscus Abelmoschus Seed Extract, Rutin, Squalane, Ceramide-3, Glycine Soja (Soybean) Oil, Oligopeptide-21, Lecithin, Hydrogenated Lecithin, Caffeine,, panthenol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Glyceryl Dibehenate, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Tribehenin, Caprylic/Capric Triglyceride, Galactoarabinan, Xanthan Gum, Poloxamer 188, Butylene Glycol, Glyceryl Behenate, Arginine, Fumaric Acid, Polysilicone-11, Disodium Phosphate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethiconol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Soidum Hyaluronate, BHT, Citric Acid, Solube Collagen, Polysorbate 80, Alcohol, Lepidium Sativum Sprout Extract, Chitosan, Sodium Chloride, sodium Chondroitin sulfate, Glucose, Phosphatidylcholine, Lysine HCI, Threonine, Serine, Potassium Chloride, Histidine, Tryptophan, Soidum Oleate, Magnesium Sulfate, Glycine, Calcium Chloride, Folic Acid, Calcium Pantothenate, Fragrance (Parfum), Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Geraniol, Linalool, Hydroxycitronellal, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Yellow 6 (CI 15985).
__________________


__________________
Wymiana :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1156001

Szukam : Balenciaga B edp, Sublime Balkiss The Different Company, BALENCIAGA PARIS EDP

Edytowane przez Celine5
Czas edycji: 2011-11-22 o 17:30
Celine5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-24, 17:41   #4436
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej, proszę przeanalizujcie mi te produkty, czy warte są zachodu:


Nivea Visage, Pure Effect, Anti - Spot (Krem przeciw niedoskonałościom na dzień)
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Glycerin, Alcohol Denat., Distarch Phosphate, Methylpropanediol, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Magnolia Officinalis Bark Extract, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Dimethiconol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Carbomer, Sodium Polyacrylate, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Parfum, CI 42090.

Nivea Visage, Pure Effect, All - in - 1 żel - peeling - maska
Skład: Aqua, Kaolin, Glycerin, Alcohol Denat, Polyethylene, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Magnolia Officinalis Bark Extract, Xanthan Gum, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Methylparaben, Probylparaben, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Parfum, CI 77891, CI 42090.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-25, 02:55   #4437
Mala kroweczka o imieniu
Zakorzenienie
 
Avatar Mala kroweczka o imieniu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 125
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam

Przeszukałam wątek, ale nie znalazłam analizy tego kremu.Jestem naczynkowcem z mieszaną, pełną zanieczyszczeń cerą (wągry, zaskórniki) i szukam kremu, który nawilży i ukoi moją miejscami suchą cerę nie pogarszając przy tym stanu i tak mocno zanieczyszczonej skóry.

Garnier Podstawa pielęgnacji, odżywczy krem nawilżający do skóry suchej i wrażliwej z wyciągiem z róży, vit.E i filtrem UV

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Paraffinum, Liquidum/Mineral Oil, Cyklohexasiloxane, Butyrospermum, Parkii Butter/ Shea Butter, Glyceryl, Stearte Se, Poliglycerol-3, Methylglucose Distearte, Stearyl Alcohol, Alatoin, Rosa Centyfolia Water/Rosa Centifolia Flower Water, Tocopheryl, Acetate, Aluminium Starch Octenylosuccinate, Bht, Corbomer, Ethylexyl, Methoxycinnamate, Myristic Acid, Paltic Acid, Sodium Hydroxide, Stearic Acid, Xanthan Gum, Disodium Edta, Chlorophensin Ethylparaben, Methylparaben, Perfum/Fragrance, Citronellol (F.I.L. B29281/1)
Mala kroweczka o imieniu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-26, 12:38   #4438
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czesc
bardzo prosze o pomoc przy skladzie 2 kremow.
ktory z nich nie posiada zapychajacego skladu, bo mam straszny problem ze znalezieniem takiego kremu (kilka lat stosowalam dr. hauschka, ale obecnie skora jest juz do niego za mocno przyzwyczajona) i ktory jest bardziej "tlusty" na dzien, w sensie, ze nie wchlonie sie calkowicie i nie zrobi mi na buzi matu

1. Martina Gebhardt, Rose Hautcreme (Krem różany)

Skład: Aqua, Persea Gratissima Oil, Olea Europaea Oil, Lanolin, Butyrospermum Parkii Butter, Theobroma Cacao Butter, Cera Flava, Rosa Canina Fruit Oil, Hibiscus Sabdariffa Extract, Rosa Damascena Extract, Rosa Damascena Oil, Tocopherol, Geraniol, Citronellol.

2. Annemarie börlind - rosentau - krem na dzień
Skład:

AQUA (WATER), SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, ZEA MAYS (CORN) OIL, GLYCERYL STEARATE, CETYL PALMITATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, GLYCERIN, CERA ALBA (BEESWAX), STEARIC ACID, SUCROSE COCOATE, BEHENYL ALCOHOL, SORBITOL, PHENOXYETHANOL, BENZYL ALCOHOL, GLYCINE, TOCOPHERYL ACETATE, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL, UREA, ALCOHOL, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROL, ALLANTOIN, ZINC OXIDE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, ARGININE, ASCORBYL DIPALMITATE, PANTHENOL, CITRONELLOL, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN), PHYTANTRIOL, XANTHAN GUM, GERANIOL, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, MICA, HUMULUS LUPULUS (HOPS) EXTRACT, AROMA (FRAGRANCE), ACHILLEA MILLEFOLIUM EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, EQUISETUM ARVENSE EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS (SAGE) LEAF EXTRACT, CI 77491 (IRON OXIDES), LINALOOL, ROSA DAMASCENA FLOWER DISTILLATE, ASCORBYL PALMITATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, TOCOPHEROL, LIMONENE, LECITHIN


bardzo wam dziekuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-26, 19:47   #4439
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Mala kroweczka o imieniu Pokaż wiadomość
Witam

Przeszukałam wątek, ale nie znalazłam analizy tego kremu.Jestem naczynkowcem z mieszaną, pełną zanieczyszczeń cerą (wągry, zaskórniki) i szukam kremu, który nawilży i ukoi moją miejscami suchą cerę nie pogarszając przy tym stanu i tak mocno zanieczyszczonej skóry.

Garnier Podstawa pielęgnacji, odżywczy krem nawilżający do skóry suchej i wrażliwej z wyciągiem z róży, vit.E i filtrem UV

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Paraffinum, Liquidum/Mineral Oil, Cyklohexasiloxane, Butyrospermum, Parkii Butter/ Shea Butter, Glyceryl, Stearte Se, Poliglycerol-3, Methylglucose Distearte, Stearyl Alcohol, Alatoin, Rosa Centyfolia Water/Rosa Centifolia Flower Water, Tocopheryl, Acetate, Aluminium Starch Octenylosuccinate, Bht, Corbomer, Ethylexyl, Methoxycinnamate, Myristic Acid, Paltic Acid, Sodium Hydroxide, Stearic Acid, Xanthan Gum, Disodium Edta, Chlorophensin Ethylparaben, Methylparaben, Perfum/Fragrance, Citronellol (F.I.L. B29281/1)
Krem nawilżająco-natłuszczający. Wykluczone! Bardzo duzo zapychającej parafiny, masło shea też może okazać się za cieżkie.

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
czesc
bardzo prosze o pomoc przy skladzie 2 kremow.
ktory z nich nie posiada zapychajacego skladu, bo mam straszny problem ze znalezieniem takiego kremu (kilka lat stosowalam dr. hauschka, ale obecnie skora jest juz do niego za mocno przyzwyczajona) i ktory jest bardziej "tlusty" na dzien, w sensie, ze nie wchlonie sie calkowicie i nie zrobi mi na buzi matu

1. Martina Gebhardt, Rose Hautcreme (Krem różany)

Skład: Aqua, Persea Gratissima Oil, Olea Europaea Oil, Lanolin, Butyrospermum Parkii Butter, Theobroma Cacao Butter, Cera Flava, Rosa Canina Fruit Oil, Hibiscus Sabdariffa Extract, Rosa Damascena Extract, Rosa Damascena Oil, Tocopherol, Geraniol, Citronellol.

2. Annemarie börlind - rosentau - krem na dzień
Skład:

AQUA (WATER), SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, ZEA MAYS (CORN) OIL, GLYCERYL STEARATE, CETYL PALMITATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, GLYCERIN, CERA ALBA (BEESWAX), STEARIC ACID, SUCROSE COCOATE, BEHENYL ALCOHOL, SORBITOL, PHENOXYETHANOL, BENZYL ALCOHOL, GLYCINE, TOCOPHERYL ACETATE, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL, UREA, ALCOHOL, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROL, ALLANTOIN, ZINC OXIDE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, ARGININE, ASCORBYL DIPALMITATE, PANTHENOL, CITRONELLOL, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN), PHYTANTRIOL, XANTHAN GUM, GERANIOL, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, MICA, HUMULUS LUPULUS (HOPS) EXTRACT, AROMA (FRAGRANCE), ACHILLEA MILLEFOLIUM EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, EQUISETUM ARVENSE EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS (SAGE) LEAF EXTRACT, CI 77491 (IRON OXIDES), LINALOOL, ROSA DAMASCENA FLOWER DISTILLATE, ASCORBYL PALMITATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, TOCOPHEROL, LIMONENE, LECITHIN


bardzo wam dziekuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam
Oba mają bardzo dużo oleistych emolientów, masła shea i/lub kakaowe, pierwszy na lanolinę - oba są tłuste i mogą zapchać, mogą. Pierwszy wydaje mi się być bardziej tłusty. A ogólnie naprawdę bogate, odżywcze składy.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-26, 20:36   #4440
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Flos Lek, Żel aloesowy do skóry suchej

Skład.
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Aloe Arborescens Leaf Extract, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone.

Główne składniki to nawilżający humektant, aloes - znany z nawilżających właściwości oraz panthenol - witamina, właściwości łagodzące.

Jest leciutki, ładnie się wchłania.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-26 o 22:57
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.