Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-27, 16:15   #181
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jeśli coś nie szkodzi to po co utrudniać sobie życie i tego unikać? Chyba że ktoś ma takie hobby, osobiście nie lubię sobie nic komplikować.
Ja odstawiłam wszelkie kremy i używam tylko olei. Widzę już jakąś tam poprawę
Bardzo zdrowe podejście do tematu

Cytat:
Napisane przez agnishka Pokaż wiadomość
Niestety stan mojej paszczy ostatnio sie mocno pogorszyl (a juz bylo tak dobrze)... :/ Nawylazilo mi mnostwo takich podskornych "zgrubien"- nie wiem jak to okreslic, tak niby jakby robil sie syfek, ale nic tam w srodku nie ma, tylko wlasnie jest takie "zgrubienie", do tego oczywiscie widze, ze twarz mi sie mocno zanieczyscila (zaskorniki). Czy myslicie, ze winowajca moze byc ten przesusz, ktory mnie niedawno dopadl ? No i co na to poradzic ? Moim problemem jest to, ze jak tylko o czyms przeczytam, to od razu to kupuje, a raczej nie da rady wszystkiego stosowac jednoczesnie W zwiazku z tym w mojej artylerii na noc sa w tej chwili: serum lemon z BU, Flavo C, kwas hialuronowy+niacynamid (zgodnie z przepisem Manghi), Glyco A i aloes (tak, tak, aloes, ktory niemilosiernie obcinam z kazdej strony) Czym byscie potraktowaly w takiej sytuacji buzie w pierwszej kolejnosci a co zostawic na chwile jak sie troche doprowadze do porzadku ? Dziewczyny bede Wam bardzo wdzieczna za pomoc !
Przesusz skóry może być przyczyną wysypu. Skóra się wysusza, produkcja sebum się wzmaga, pory bardzie się zatykają, bo do tego skóra się łuszczy. Więc martwy naskórek zmieszany z łojem robi masakrę na buzi. Zima dla skóry jest szczególnie ciężka, bo na dworze zimno, w środku ciepło i sucho.

Ja bym przede wszystkim nawilżała. Z tego co masz to w sumie produkty słabo nawilżające. Polecam olej z pestek malin i sama przymierzam się do karagenianu. To ostatnie to algi, sama nie stosowałam, ale po opiniach widzę że działa super.

Zostawiłabym niacynamid i ze względu na krostki Glyco A ale nie co dziennie. Kwasu hialuronowego pod Glyco A nie dawaj, bo HA zwiększa penetrację produktu w naskórku i można sobie zrobić bubu

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
mangha mogłabyś napisać jak robisz, co dodajesz do toniku z kwasem glikolowym i jak go stosujesz?
Nic nie dodaję robię mieszankę z wodą aż mam 10%. Następnie nakładam wieczorem na twarz, czekam parę minut i zmywam. Po tym nakładam swoje mazidła.

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dołączam się do wątku :3
Moja skóra ni to tłusta, ni mieszana, poci się radośnie w sferze t, poliki nie przesuszone, ale nie mam na nich jakiegoś dużego problemu z sebum, za to zaskórniki i inne tego typu cuda są tam częstym gościem

Nie mam ogromnego trądziku, wyjść bez makijażu mogę bez siania większego postrachu, lecz skóra wciąż jest mocno zanieczyszczona.
Zaskórniki, podskórne grudki, blizny są moim ciągłym problemem.

Stosowałam brevoxyl(poprawił sytuację), praktycznie większość kwasów przetestowałam (salicyl,migdał,glikol,gl ukonolakton) , przejście na naturalną pielęgnację (mydła, oleje) również pomogło, ale problem wciąż jest,skórę coś zapycha.

Nie wiem też jak Wy, dziewczyny, ale na dobrą sprawę ja sama wyrządziłam sobie największą krzywdę Dołączyłam do wizażu, i zalała mnie taka fala informacji, w jednej chwili chciałam przetestować wszystkie wychwalane rzeczy np. kiedyś zdarzyło mi się, że powyczytaniu jak to genialnie kapsułki gal robią na skórę smarowałam się nimi namiętnie przez 3 tygodnie Czysty tłusty olej, pogratulować, ale nie miałam pojęcia,że to może zapychać, głupiutka ja ;P
Pozatym jestem i byłam niezwykle niecierpliwa, więc rzadko zdarzało mi się bym stosowała jeden kosmetyk dłużej niż miesiąc >.<
Teraz postaram się być konsekwentna i przejść na minimalizm, zamiast wcierać w skórę 30specyfików dziennie, to naprawdę najbardziej pomaga skórze

Btw
Za poradą pewnej wizażanki postanowiłam wdrożyć nowy 'program' działania tzn. iż skórze tłustej niepotrzebne jest codzienne smarowanie i olejowanie, jedynie lekkie nawilżanie w formie toniku, krem/olej mniej więcej raz w tygodniu, oraz porządne czyściki (w moim przypadku glinka logona+aleppo) oraz różne fajne maseczki oczyszczające, uguisu :3 oraz peelingi enzymatyczne.
No, post pewnie by zainteresował, gdybym stosowała tą metodę od 2 miesięcy,i aktualnie piała z zachwytu nad moją cerą, więc w sumie nie wiem po co to piszę ale cóż, jakoś trzeba było zacząć xd
Brevoxyl działa duuuużo lepiej na zimną skórę. Najlepiej taką przetartą lodem. Kwas glikolowy tak jak opisałam u koleżanki powyżej. W ramach kuracji można stosować oba produkty ale na zmianę. Jednego dnia brevoxyl, drugiego glikol.

Co do wcierania oleju w skórę, to jest to bardzo dobry pomysł, tylko trzeba wiedzieć co wcierać. Trzeba pamiętać że skórze skłonnej do zapychania szkodzi nadmiar kwasu oleinowego. Natomiast kwas linolowy to zbawienie. Dlatego jak wybieramy oleje to z takim składem, żeby było więcej linolowego niż oleinowego. U mnie najlepiej do nawilżania sprawuje się oleje z pestek malin.
Mieszam go z kwasem hialuronowym.

Co do minimalizmu, to popieram! Sama raczej się tego trzymam Polecam wam metodę oczyszczania olejem OCM (jest osobny wątek o tym), po takim oczyszczaniu nie trzeba już się niczym smarować. Ja do tej metody stosuję jako olej bazowy pachnotkę.

Cytat:
Napisane przez bLumcia85 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze trafiłam, ale co tam… może mi pomożecie

Mam 27 lat i szukam odpowiedniego kremu do twarzy. Moja cera jest normalna- jednakże z tendencją do niemiłych niespodzianek (zaskórniki i pojedyncze krosty), źle znosi zmiany kosmetyków…

Szukam czegoś co dobrze nawilży i najważniejsze - nie będzie zapychać!!

Wcześniej używałam Olay Complete Krem Nawilżający- który spisywał się dobrze, ale chyba mój wiek potrzebuje już czegoś innego ;] Alterra też niby ok na samym początku, Tołpa krem nawilżający i Flos-lek zapychał i pozostawiał spiętą skórę:P, PURE & NATURAL Nawilżający krem na dzień całkiem pogorszył stan mojej cery… Możecie coś polecić?
Polecam jak wyżej olej z pestek malin z kwasem Hialuronowym. Bardzo przyjemna mieszanka
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 18:27   #182
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

a lepszy olej z nasion czarnej czy czerwonej maliny ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 18:33   #183
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a lepszy olej z nasion czarnej czy czerwonej maliny ?
Ja mam z czerwonej ale ta czarna podobno też jest bardzo dobra, następnym rzutem zamierzam wypróbować
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 18:48   #184
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Ja mam z czerwonej ale ta czarna podobno też jest bardzo dobra, następnym rzutem zamierzam wypróbować


napewni zamówie na razie może ten z czerwonej przy najbliższej okazji
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 19:53   #185
bLumcia85
Raczkowanie
 
Avatar bLumcia85
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 90
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość


Polecam jak wyżej olej z pestek malin z kwasem Hialuronowym. Bardzo przyjemna mieszanka
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi...
możecie coś dokładniej o tych olejach napisać... jakiej np. firmy i gdzie je mogę kupić? Normalnie w aptece czy może jakieś specjalne w internecie? Wybaczcie za te pytania , ale wcześniej ich nie stosowałam ani się nimi nie interesowałam
__________________
Nie mów ciągle tego, co wiesz- ale dobrze poznaj to, co mówisz...
bLumcia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 19:56   #186
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bLumcia85 Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi...
możecie coś dokładniej o tych olejach napisać... jakiej np. firmy i gdzie je mogę kupić? Normalnie w aptece czy może jakieś specjalne w internecie? Wybaczcie za te pytania , ale wcześniej ich nie stosowałam ani się nimi nie interesowałam

np na stronie mazidla.com
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 21:29   #187
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
np na stronie mazidla.com
i kilku innych stronach, które pojawiają się na forum

Przez ostatnie dwa dni wypróbowałam bezkremowe noce i muszę przyznać, że skóra wygląda po nich całkiem ładnie.
Postanowiłam jednak nie przeginać z brakiem nawilżania, więc po powrocie do domu ok. 18-19 zmywam makijaż, nakładam krem lub olej, które zmywam kilka godz. później pod prysznicem.
Zastanawiam się tylko, czy da się pozostawić czasem skórę pod oczami bez kremu. Mam bardzo suchą i wrażliwą skórę wokół oczu. Po umyciu jest ściągnięta. Może na przekór przesuszowi powinnam nawilżyć okolice oczu tonikiem lub hydrolatem i tak zostawić?

Do tej pory robiłam sobie bezkremowe dni w sobotę lub niedzielę, ale łatwiej spędzić noc bez kremu. W dzień brakuje mi nawilżenia przez jakiś czas po umyciu twarzy, a w nocy zasypiam i nie czuję tego tak bardzo.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 16:23   #188
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
i kilku innych stronach, które pojawiają się na forum

Przez ostatnie dwa dni wypróbowałam bezkremowe noce i muszę przyznać, że skóra wygląda po nich całkiem ładnie.
Postanowiłam jednak nie przeginać z brakiem nawilżania, więc po powrocie do domu ok. 18-19 zmywam makijaż, nakładam krem lub olej, które zmywam kilka godz. później pod prysznicem.
Zastanawiam się tylko, czy da się pozostawić czasem skórę pod oczami bez kremu. Mam bardzo suchą i wrażliwą skórę wokół oczu. Po umyciu jest ściągnięta. Może na przekór przesuszowi powinnam nawilżyć okolice oczu tonikiem lub hydrolatem i tak zostawić?

Do tej pory robiłam sobie bezkremowe dni w sobotę lub niedzielę, ale łatwiej spędzić noc bez kremu. W dzień brakuje mi nawilżenia przez jakiś czas po umyciu twarzy, a w nocy zasypiam i nie czuję tego tak bardzo.
U mnie niestety nie smarowanie się nie sprawdza na dłuższą metę, zaraz staję się łuszcząca :/
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 16:43   #189
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Może na przekór przesuszowi powinnam nawilżyć okolice oczu tonikiem lub hydrolatem i tak zostawić?

.
nie radze to może wysuszac
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 18:39   #190
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
nie radze to może wysuszac
Dokładnie
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 19:04   #191
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
nie radze to może wysuszac
Właśnie tego się obawiam, dlatego nie odważyłam się narazie nawet na jedną noc zrezygnować z kremu lub oleju na skórę wokół oczu.
Z kremu co kilka dni lub nocy mogę zrezygnować bez problemu i nie grozi mi łuszczenie.
Mam hydrolat lawandowy, do którego dodałam ekstrakt aloesu, d-pantenol i żel hialuronowy. Całkiem fajnie nawilża A skóra bez kremu od czasu do czasu może odpocząć.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 19:25   #192
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Właśnie tego się obawiam, dlatego nie odważyłam się narazie nawet na jedną noc zrezygnować z kremu lub oleju na skórę wokół oczu.
Z kremu co kilka dni lub nocy mogę zrezygnować bez problemu i nie grozi mi łuszczenie.
Mam hydrolat lawandowy, do którego dodałam ekstrakt aloesu, d-pantenol i żel hialuronowy. Całkiem fajnie nawilża A skóra bez kremu od czasu do czasu może odpocząć.
a dodałaś tch składników od razu do hydrolatu?

nie zepsuje sie?
bo sama mam zamiar dodac panthenol do hydrolatu
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 20:01   #193
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny Poradźcie coś, bo samej ciężko mi ogarnąć moją pielęgnację a nie jest dobrze
Cera mieszana dość mocno zanieczyszczona głównie na czole i na linii żuchwy plus do tego zaskórniki w strefie T. Zaczęłam stosować serum migdałowe (to mój pierwszy kwas) i tutaj moje pytania. Nastąpiło złuszczanie i teraz mam dylemat, czy to rzeczywiście od tego serum czy może za mało nawilżam Sama nie wiem co mogłabym stosować aby mnie jeszcze mocniej nie wysypało. Ile czasu może trwać złuszczanie przy tym serum? Opiszę jak wygląda moja pielęgnacja:
rano - myju myju olejkiem pomarańczowym z BU, filtr Biodermy 30akn matujący, makijaż mineralny
wieczorem - zmywam makijaż micelem Biodermy, następnie żel Babyderm (bez umycia tradycyjnego żelem i wodą czuję że nie zmyłam dobrze buzi), co 2-3 dni wspomniane serum migdałowe a w dni bezserowe ten krem
Radźcie coś
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 20:14   #194
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a dodałaś tch składników od razu do hydrolatu?

nie zepsuje sie?
bo sama mam zamiar dodac panthenol do hydrolatu
Bezpośrednio do hydrolatu. Sam hydrolat ma konserwant, kwas hialuronowy też z tego co kojarzę. Do tej pory żaden "podrasowany" hydrolat mi się nie zepsuł.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 20:50   #195
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Bezpośrednio do hydrolatu. Sam hydrolat ma konserwant, kwas hialuronowy też z tego co kojarzę. Do tej pory żaden "podrasowany" hydrolat mi się nie zepsuł.
a skad masz hydrolat?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 22:51   #196
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a skad masz hydrolat?
Z naturalisa. Jak widać konserwant jest: http://naturaliskosmetyki.pl/hydrola...zer-p-133.html
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 09:22   #197
nevershoutnever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 253
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny, może ktoś mi coś doradzi? Od lat nie jestem w stanie nawilżyć mojej twarzy. Kupowałam przeróżne kremy, w tym takie do skrajnie suchej skóry, i to nawet nie w tym rzecz, że nie nawilżały dostatecznie - notorycznie zdarzało mi się budzić rano z przesuszoną i ściągniętą skórą po aplikacji takiego kremu, nie wiem jak to w ogóle możliwe mam skórę bardzo skłonną do zaskórników, więc takie totalnie tłuste kremy nie dość, że nie nawilżały, to jeszcze zapychały pory, ale już mniejsza o to - byl jakoś nawilżyć tą skórę! Teraz przerzuciłam się na naturalną pielęgnację i stosuję olejki i kwas hialuronowy, ale właściwie jest tak samo - nadal budzę się z suchą skórą, gdy siedze w domu z olejkiem na twarzy to też nie mam efektu nawilżenia... czy znacie coś mega nawilżającego co mogłoby mi pomóc?
nevershoutnever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 09:27   #198
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Z naturalisa. Jak widać konserwant jest: http://naturaliskosmetyki.pl/hydrola...zer-p-133.html
a jak ja mam z mazideł bez konserwantu to myslisz że mogę dodac?
Cytat:
Napisane przez nevershoutnever Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, może ktoś mi coś doradzi? Od lat nie jestem w stanie nawilżyć mojej twarzy. Kupowałam przeróżne kremy, w tym takie do skrajnie suchej skóry, i to nawet nie w tym rzecz, że nie nawilżały dostatecznie - notorycznie zdarzało mi się budzić rano z przesuszoną i ściągniętą skórą po aplikacji takiego kremu, nie wiem jak to w ogóle możliwe mam skórę bardzo skłonną do zaskórników, więc takie totalnie tłuste kremy nie dość, że nie nawilżały, to jeszcze zapychały pory, ale już mniejsza o to - byl jakoś nawilżyć tą skórę! Teraz przerzuciłam się na naturalną pielęgnację i stosuję olejki i kwas hialuronowy, ale właściwie jest tak samo - nadal budzę się z suchą skórą, gdy siedze w domu z olejkiem na twarzy to też nie mam efektu nawilżenia... czy znacie coś mega nawilżającego co mogłoby mi pomóc?
może dermogal a+e bo własnie oprócz oleju ma witaminy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 09:28   #199
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nevershoutnever Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, może ktoś mi coś doradzi? Od lat nie jestem w stanie nawilżyć mojej twarzy. Kupowałam przeróżne kremy, w tym takie do skrajnie suchej skóry, i to nawet nie w tym rzecz, że nie nawilżały dostatecznie - notorycznie zdarzało mi się budzić rano z przesuszoną i ściągniętą skórą po aplikacji takiego kremu, nie wiem jak to w ogóle możliwe mam skórę bardzo skłonną do zaskórników, więc takie totalnie tłuste kremy nie dość, że nie nawilżały, to jeszcze zapychały pory, ale już mniejsza o to - byl jakoś nawilżyć tą skórę! Teraz przerzuciłam się na naturalną pielęgnację i stosuję olejki i kwas hialuronowy, ale właściwie jest tak samo - nadal budzę się z suchą skórą, gdy siedze w domu z olejkiem na twarzy to też nie mam efektu nawilżenia... czy znacie coś mega nawilżającego co mogłoby mi pomóc?
A nawilżasz się "od środka" , pijesz dużo wody? Łykasz jakieś witaminy?
Bo to aż dziwne że żaden krem cię nie nawilża
Co do kremu, chyba nie pomogę za bardzo.
A próbowałaś smarować się jakimś kremem dla dzieci?
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 09:37   #200
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
Cera mieszana dość mocno zanieczyszczona głównie na czole i na linii żuchwy plus do tego zaskórniki w strefie T. Zaczęłam stosować serum migdałowe (to mój pierwszy kwas) i tutaj moje pytania. Nastąpiło złuszczanie i teraz mam dylemat, czy to rzeczywiście od tego serum czy może za mało nawilżam
Tak z grubsza złuszczanie to proces odwrotny do suchości, skóra jest sucha bo zaburzone jest prawidłowe złuszczanie. Ale jeśli ktoś jest nieprzyzwyczajony do kwasów to mogą na początku występować objawy podobne do suchej skóry - suchość, swędzenie, podrażnienie. Jak to wyglada u Ciebie? Masz "papierową" skóre i odłażą malutkie, suche płatki czy raczej miękkie, cienkie i większe płaty skóry?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 10:19   #201
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tak z grubsza złuszczanie to proces odwrotny do suchości, skóra jest sucha bo zaburzone jest prawidłowe złuszczanie. Ale jeśli ktoś jest nieprzyzwyczajony do kwasów to mogą na początku występować objawy podobne do suchej skóry - suchość, swędzenie, podrażnienie. Jak to wyglada u Ciebie? Masz "papierową" skóre i odłażą malutkie, suche płatki czy raczej miękkie, cienkie i większe płaty skóry?
hmm, skóra mnie ani nie swędzi i raczej nie jest podrażniona To wygląda tak jakby odłaziły malutkie płatki (ale nie na całej buzi tylko głównie na brodzie i na czole między brwiami). Na pewno nie odłażą duże płaty (przynajmniej na razie)
Kurczę, to mój pierwszy kwas i motam się w tym wszystkim
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 11:50   #202
agnishka
Raczkowanie
 
Avatar agnishka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 78
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
hmm, skóra mnie ani nie swędzi i raczej nie jest podrażniona To wygląda tak jakby odłaziły malutkie płatki (ale nie na całej buzi tylko głównie na brodzie i na czole między brwiami). Na pewno nie odłażą duże płaty (przynajmniej na razie)
Kurczę, to mój pierwszy kwas i motam się w tym wszystkim
To jak dla mnie wyglada na typowa reakcje na kwas-zaden powod do zmartwien.
agnishka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 12:15   #203
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnishka Pokaż wiadomość
To jak dla mnie wyglada na typowa reakcje na kwas-zaden powod do zmartwien.
dzięki
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 23:32   #204
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Witajcie dziewczyny

Mam problemy z moją cerą, a raczej z jej pielęgnacją zwłaszcza zimową porą. Mam cerę mieszaną, w dodatku z małą skłonnością do podrażnień, ale najgorsze są niespodzianki w postaci pojawienia się pięknych krostek :/ Znowu mnie wysypało, zwykle dzieje się to przed miesiączkowaniem, no ale jednak denerwuje.

Do codziennej pielęgnacji twarzy stosuję:

Lirene pielęgnacja oczyszczająca - żel peelingujący do mycia twarzy z witaminą A i E.
Ziaja nuno tonik antybakteryjny dla cery skłonnej do wyprysków.
No i na dzień: krem Lirene do cery mieszanej oraz tłustej (matująco-nawilżający) - mam wrażenie, że raczej uwypukla mi wypryski niż matuje niedoskonałości skóry :/
Na noc: krem Lirene z tej samej serii - cera normalna oraz mieszana - jedwabiście regenerujący.

Dodatkowo polecacie jakieś maseczki? Bo niestety natrafiałam na jakieś buble ostatnio i się zraziłam, a raz w tygodniu pasuje coś dla skóry twarzy zrobić
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 23:38   #205
agnishka
Raczkowanie
 
Avatar agnishka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 78
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Usmiechnietazakrecona Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny

Dodatkowo polecacie jakieś maseczki? Bo niestety natrafiałam na jakieś buble ostatnio i się zraziłam, a raz w tygodniu pasuje coś dla skóry twarzy zrobić
Z maseczek moge Ci polecic klasyki: Argiletz-glinka zielona- doskonale oczyszcza, tyle ze jest trudno dostepna lub Dermaglin-tez glinka zielona i tez dobra, choc mi osobiscie lepiej pasuje Argiletz. No chyba ze szukasz maski jakos inaczej sprofilowanej niz oczyszczajaca.
agnishka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 23:50   #206
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnishka Pokaż wiadomość
Z maseczek moge Ci polecic klasyki: Argiletz-glinka zielona- doskonale oczyszcza, tyle ze jest trudno dostepna lub Dermaglin-tez glinka zielona i tez dobra, choc mi osobiscie lepiej pasuje Argiletz. No chyba ze szukasz maski jakos inaczej sprofilowanej niz oczyszczajaca.
Oczyszczająca będzie idealna Dziękuję, spróbuję poszukać Argiletza, gdzieś w Krakowie musi być.
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 04:53   #207
Dotka z OZ
Raczkowanie
 
Avatar Dotka z OZ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 395
GG do Dotka z OZ
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Usmiechnietazakrecona Pokaż wiadomość
Dodatkowo polecacie jakieś maseczki? Bo niestety natrafiałam na jakieś buble ostatnio i się zraziłam, a raz w tygodniu pasuje coś dla skóry twarzy zrobić
Ja używam czystej glinki czerwonej, którą rozrabiam z wodą. Zamawiam na ☠☠☠☠☠☠☠. Oczyszcza tak samo dobrze jak zielona, ale jest delikatniejsza. Ja jej używam bo mam naczynkową cerę.
__________________

WŁOSOMANIACZKA
Olejowanie (lniany, archaidowy , słodkie migdały, amla, vatika kokosowa, olejek BD, sezam )
Wcierki, drożdże, pokrzywa i skrzyp - przerwa do 01.03.2012.


Moje włosy


Jestem szczęśliwym nie palącym człowiekiem od: 23.01.2012 r.
Dotka z OZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 19:54   #208
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Dotka z OZ Pokaż wiadomość
Ja używam czystej glinki czerwonej, którą rozrabiam z wodą. Zamawiam na ☠☠☠☠☠☠☠. Oczyszcza tak samo dobrze jak zielona, ale jest delikatniejsza. Ja jej używam bo mam naczynkową cerę.
równiez uwielbiam maseczkę z glinki czerwonej
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 06:50   #209
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, a co sądzicie o błotku z morza martwego? Używam od jakiegoś czasu i myślę, że działanie całkiem ok.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 16:45   #210
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

a czy taka kupną spirulinę w kapsułkach moge przekłuwac i w jakis sposób nakładac na twarz?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:08.