Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-19, 16:29   #3451
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Dzisiaj kupiłem Mediderm, ciekawe czy się sprawdzi Macie za to jakieś rady na zaczerwienioną całątwarz? Czasem wyglądam jak burak, nie mówię tylko o zmianach trądzikowych ale też o zdrowej skórze Krem nawilżający od Loreala średnio pomaga, skóra świeci się po nim dość widocznie..
sama jeszcze nie używałam, ale czytałam że effaclar H dobrze nawilża i redukuje podrażnienia
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 21:39   #3452
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja niestety walczę z zaczerwienioną twarzą do tej pory. Kiedyś już pisałam o tym jak nagle robię się czerwona. Jedna z dziewczyn naprowadziła mnie, że to rumień. Słyszałam, że nawet po kuracji taki rumień może się utrzymywać i że ciężko jest znaleźć coś dobrego na to. Trzeba czasu i cierpliowści
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 22:35   #3453
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Wesołych Świąt Wszystkim ;*
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-20, 15:27   #3454
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez pallstre Pokaż wiadomość
ja niestety walczę z zaczerwienioną twarzą do tej pory. Kiedyś już pisałam o tym jak nagle robię się czerwona. Jedna z dziewczyn naprowadziła mnie, że to rumień. Słyszałam, że nawet po kuracji taki rumień może się utrzymywać i że ciężko jest znaleźć coś dobrego na to. Trzeba czasu i cierpliowści
Ja jestem jakieś 5 tygodni po kuracji i nie mam już buraka. Szkoda, tylko, że mam trądzik ;p
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-21, 00:57   #3455
cukrowa_wieszczka
Raczkowanie
 
Avatar cukrowa_wieszczka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej,
regularnie czytałam ten temat z rok temu ale nigdy się nie udzielałam.
W sierpniu skończyłam 11-miesięczną kurację Izotekiem, podczas której przyjęłam naprawdę dużą dawkę (ok 160 - 170 mg/kg). Po odstawieniu skóra trzymała niezły poziom i tylko czasami coś małego mi wyskakiwało, głównie jak coś zjadłam. Niestety, od paru tygodni jest już naprawdę źle i teraz moja cera jest już niemalże w takim stanie jak przed kuracją. Jestem naprawdę załamana
W przyszłym tygodniu będę robiła badania krwi (morfologia, glukoza, TSH, ALT, AST itp) gdyż niestety trądzik nie jest moim jedynym problemem (do tego jeszcze wzrost wagi i wypadające włosy). Jeśli badania mi wyjdą jak zwykle wzorowo to już naprawdę nie wiem czego się chwytać. Nie mam pieniędzy ani siły na kolejną kurację, a oprócz Izoteku próbowałam już chyba wszystkiego.
Dodam, że mam teraz 18 lat, a trądzik leczę u dermatologów odkąd skończyłam 11-12. Może macie jakiś pomysł czego jeszcze mogę się chwytać? Dodam jeszcze, że pielęgnacja nie jest problemem, nie używam pierwszych lepszych kremów z drogerii, sprawdzam dokładnie składy, a moja twarz już od dawna nie miała styczności z parafiną, silikonami, SLESami itp.
Btw cieszę się bardzo że jest to forum. Jakimś dziwnym trafem wszystkie dziewczyny które widuję na ulicy mają bardzo ładną cerę
cukrowa_wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-21, 07:43   #3456
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

co mi przychodzi na myśl to zbadać : hormony(może z tarczycą coś nie halo?),migdałki,zęby,spra wdzić czy to nie gronkowiec
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-21, 16:46   #3457
AgaK__
Przyczajenie
 
Avatar AgaK__
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 10
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam, Acnenorminem od ponad roku leczony jest mój obecnie 16 letni syn. Zaczynał od dawki 40 mg, ale ponieważ źle reagował na lek (nadmierne wysuszenie skóry, liszaje) dr zeszła do 10 mg, potem zwiększyła do 20 mg i obecnie 30 mg. Na każdą wizytę robimy badania krwi (morfologia, Aspat, alat, Cholesterol, cukier itp). W porównaniu z tym co było na jego twarzy jeszcze w lipcu obecnie jest super czysto i nawet blizny się wchłaniają. Kończymy kurację w czerwcu. Mam nadzieję, że trądzik nie powróci. W rodzinie dwie osoby przechodziły tę kurację i trądzik nie wrócił.
Wg mnie i pani dr nawroty "choroby" to albo nie wyleczony trądzik albo inny problem (hormony, dieta, witaminy).
AgaK__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-21, 17:35   #3458
cukrowa_wieszczka
Raczkowanie
 
Avatar cukrowa_wieszczka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziękuję za odpowiedź. W tym tygodniu będę sprawdzała TSH. Jeśli wyjdzie w porządku to może powinnam pójść do endokrynologa zbadać resztę hormonów, tylko zawsze boję się, że mój problem zostanie zbagatelizowany (w końcu to tylko trądzik a nie niebezpieczna choroba). Dietę w miarę zdrową trzymam od paru lat, a na migdałki i gronkowca moze mi np. zwykły internista wypisać skierowanie?

AgaK__ życzę synowi z całego serca żeby trądzik nigdy nie wrócił

Ewentualnie rozważam jeszcze powrót do retinoidów zewnętrznych, które mi łagodziły trochę trądzik, ale to chyba powrót do błędnego koła
cukrowa_wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-21, 21:53   #3459
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez cukrowa_wieszczka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. W tym tygodniu będę sprawdzała TSH. Jeśli wyjdzie w porządku to może powinnam pójść do endokrynologa zbadać resztę hormonów, tylko zawsze boję się, że mój problem zostanie zbagatelizowany (w końcu to tylko trądzik a nie niebezpieczna choroba). Dietę w miarę zdrową trzymam od paru lat, a na migdałki i gronkowca moze mi np. zwykły internista wypisać skierowanie?
trądzik powracający to nie tylko trądzik.. w takim przypadku w organiźmie coś źle funkcjonuje. Trądzik to choroba, nie można tego zbagatelizować, tylko iść do dermatologa tym tak samo jak idzie się z kaszlem, przeziębieniem do lekarza rodzinnego..
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-22, 21:35   #3460
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

selavie, jak cera? poprawiła się?
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-23, 08:02   #3461
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

cześć poświątecznie. 40 dni po kuracji. zaczęłam stosować krem z filterem 25spf. na razie chyba wystarczy.
poza tym dziś pierwszy dzień kiedy to zdecydowałam się nie nakładać podkładu na twarz. sam krem i filtr. dość mam tych warstw. mimo dyskomfortu psychicznego, skóra czuje się znacznie lepiej. a ja się w końcu przyzwyczaje
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-23, 08:19   #3462
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
selavie, jak cera? poprawiła się?

Heh niestety, coraz gorzej Mam bardzo dużo drobnych krostek, przestałam liczyć. Za tydzień będę u lekarza to powiem Wam co zaproponował.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-23, 13:47   #3463
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Heh niestety, coraz gorzej Mam bardzo dużo drobnych krostek, przestałam liczyć. Za tydzień będę u lekarza to powiem Wam co zaproponował.
to niefajnie daj znać co powiedział lekarz.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-23, 19:14   #3464
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez pallstre Pokaż wiadomość
ja niestety walczę z zaczerwienioną twarzą do tej pory. Kiedyś już pisałam o tym jak nagle robię się czerwona. Jedna z dziewczyn naprowadziła mnie, że to rumień. Słyszałam, że nawet po kuracji taki rumień może się utrzymywać i że ciężko jest znaleźć coś dobrego na to. Trzeba czasu i cierpliowści
Nie gadaj, że po kuracji będzie to samo.

Zostało mi 50 tabletek czyli 25 dni. Efekty są mam nadzieję, że się utrzymają po kuracji. Tylko czuje się jak jakaś wysuszona larwa.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-23, 19:50   #3465
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;46147447]Nie gadaj, że po kuracji będzie to samo.

Zostało mi 50 tabletek czyli 25 dni. Efekty są mam nadzieję, że się utrzymają po kuracji. Tylko czuje się jak jakaś wysuszona larwa. [/QUOTE]

chciałabym już być na Twoim miejscu i konczyć kurację
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-23, 20:37   #3466
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Heh, mój lekarz to się naprawdę zdziwi jak mnie zobaczy 8 miesięcy gładkiej skóry i nagle KABOOOM!
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 07:04   #3467
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Heh, mój lekarz to się naprawdę zdziwi jak mnie zobaczy 8 miesięcy gładkiej skóry i nagle KABOOOM!
Bidulka aż smutne czytać, że po takiej kuracji powrót.
sama tego się najbardziej boję
może to jakieś czasowe tylko

mi się buzia ostatnio tłuści na nosie i czole, wstaję rano i widzę błysk
uodparniam się na to cholerstwo czy co
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 07:32   #3468
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
może to jakieś czasowe tylko

mi się buzia ostatnio tłuści na nosie i czole, wstaję rano i widzę błysk
uodparniam się na to cholerstwo czy co
mi też się tłuści...
już drugi dzień nie używam żadnego podkładu ani pudru - nic. zdecydowanie skóra lepiej się zachowuje - nie łuszczy się i nie wysusza tak szybko. może jakiś krem bb czy cc mogłabym wypróbować ale jest tyle tego na rynku, że już sama nie wiem....
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 09:17   #3469
miow
Przyczajenie
 
Avatar miow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 16
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A mi zrobił sie po świętach zajad i juz bylo troche lepiej a dzis znowu boli :/
Vatanaya, ja bym uwazala na te kremy bb, wiekszosc z nich ma zle opinie na kwc, a poza tym nie ufam produktom 9 w 1, bo jak cos jest do wszystkiego to jest do dupy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
miow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-24, 09:44   #3470
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

mi zostało 23 tabletki do konca kuracji i kompletnie nie wiem co robic bo teraz nagle zaczely wyskakiwac mi krostki a przez pare miesiecy nie bylo nic, moze jedna w miesiacu.. myslicie ze powinnam przedluzyc kuracje ? bo to dziwne ze pod koniec kuracji cos zaczelo wyskakiwac..
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 12:55   #3471
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez aniiaa123 Pokaż wiadomość
mi zostało 23 tabletki do konca kuracji i kompletnie nie wiem co robic bo teraz nagle zaczely wyskakiwac mi krostki a przez pare miesiecy nie bylo nic, moze jedna w miesiacu.. myslicie ze powinnam przedluzyc kuracje ? bo to dziwne ze pod koniec kuracji cos zaczelo wyskakiwac..
a jak długo miałaś planowaną kurację, 6 czy 12 miesięcy?
miow masz racje, ale jakiś podkład by się przydał - zawsze to lepiej wygląda.
po przeszło miesiącu kuracji wcale nie uważam żeby stan mojej skóry się poprawił. do tego nie mogę się opalać a słońca teraz tak dużo. jestem taka blada a cera jest zmęczona i poszarzała. myślałam ze moje zmiany się zaczęły goić ale od tygodnia mam pogorszenie. liczę na to że u mnie poprawa nastąpi po tych 3 miesiącach - tylko jak to wytrzymać. nie wiem ale wolałabym aby moja kuracja jednak trwała 6 nie 12 miesięcy.
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 16:07   #3472
Przemeek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 12
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

U mnie po 28 dniach kuracji jest mega poprawa, tym bardziej że miałem potężny wysyp po tygodniu kuracji w jednym dniu mialem nawet okolo 40 ropnych krost, a teraz ani jednej, pozostało troche czerwonych śladów, ale to i tak nie za dużo, dlatego póki co jestem bardzo zadowolony z kuracji

Mam pytanie do Was, mógłby mi ktoś podać jakie miał triglicerydy w badaniu poprzedzającym rozpoczęcie kuracji i po upływie miesiąca kuracji? Chciałem porównać do swoich
Przemeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 17:58   #3473
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Przemeek Pokaż wiadomość
U mnie po 28 dniach kuracji jest mega poprawa, tym bardziej że miałem potężny wysyp po tygodniu kuracji w jednym dniu mialem nawet okolo 40 ropnych krost, a teraz ani jednej, pozostało troche czerwonych śladów, ale to i tak nie za dużo, dlatego póki co jestem bardzo zadowolony z kuracji

Mam pytanie do Was, mógłby mi ktoś podać jakie miał triglicerydy w badaniu poprzedzającym rozpoczęcie kuracji i po upływie miesiąca kuracji? Chciałem porównać do swoich
Nie robiłam badań przed kuracją ale tak ok po 3 tygodniach przyjmowania izoteku miałam trójglicerydy 174 a cholesterol 210,co miesiąc wyniki były trochę wyższe ale teraz po 3 miesiacach zaczęły się normować i już tak nie wzrosły.Ciekawe jak to będzie teraz,na tygodniu jadę na badania i do dermy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 20:12   #3474
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Oczywiście mam nadzieję, że moje pogorszenie jest czasowe, ale liczę się z tym, że np za miesiąc zacznę nową kurację. Na razie jest coraz gorzej i krostki mnożą się w zastraszającym tempie, na czole to już nie mam ani kawałka czystej skóry Chyba będę pierwszym przypadkiem na świecie z nawrotem po 3 tygodniach od zakończenia.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 07:36   #3475
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez miow Pokaż wiadomość
A mi zrobił sie po świętach zajad i juz bylo troche lepiej a dzis znowu boli :/
Vatanaya, ja bym uwazala na te kremy bb, wiekszosc z nich ma zle opinie na kwc, a poza tym nie ufam produktom 9 w 1, bo jak cos jest do wszystkiego to jest do dupy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
jeśli chodzi o zajady i problemy z ustami to ja od samego początku kuracji używam alantan plus. doskonale i na dłużej niż jakakolwiek inny balsam ochronny spełnia swoje zadanie, usta są naprawdę nawilżone a próbowałam różnych balsamów, szminek itp. poza tym kiedy zaczęły mi się robić zajady też dzięki temu uniknęłam najgorszego. nosze go wszędzie przy sobie i naprawdę jestem zadowolona. nie jest drogi i bardzo wydajny i spełnia swoje zadanie. co Ci szkodzi? spróbuj!
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 11:18   #3476
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Pytanie do dziewczyn po kuracji. Czy wasza buzia robi się tłusta (mniej czy bardziej niż przed kuracją)?

Zawsze miałam problem z tym, że świeciłam się jak wiadomo co, teraz już się przyzwyczaiłam, że mam z tym spokój, ale boję się, że po kuracji będzie to samo.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 12:53   #3477
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a ja mam pytanie o filtr na lato. wiadomo 50-tka. ale nie wiem czy na przykład skusić się na tanią ziaję (są 2 rodzaje matująca i tonująca) czy na to: la roche Anthelios SPF 50+ Lekki fluid?
trochę czytam na ten temat i chyba potrzebuje kompleksowej rady, bo są tonujące i matujące, jaka to różnica, co to suchy filtr. mam tyle lat a w ogóle nie interesowałam się kosmetykami do czasu rozpoczęcia kuracji. teraz mam problem bo kosmetyków jest tyle i im więcej czytam tym mniej wiem. w tych filtrach z tego co widzę też są roznice mimo ze spf 50 mają ten sam...
teraz dopiero widzę jakie mam piegi, takie odbarwienia słoneczne. na pewno po kuracji chciałabym wybielić te zmiany i zając się sobą jak należy. lepiej poźno niż wcale.
podpowiecie mi coś w wolnej chwili?
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 13:15   #3478
miow
Przyczajenie
 
Avatar miow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 16
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Tez jestem ciekawa tych kremow z filtrem. Jak tylko zaczelam kuracje to kupilam sobie iwostin spf 50 ale tylko dlatego, ze to byl jedyny krem z tak wysokim filtrem jaki mieli w aptece. Zaczeliscie juz uzywac spf 50? Bo zastanawiam sie czy nie kupic na teraz spf 20(z pharmaceris), a 50 zostawic na lato. Sama juz nie wiem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
miow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 15:34   #3479
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Już pisałam tu pare razy, że używam filtra z ziaji spf 50+, nie mam porównania z innymi filtrami, ale jest ok I tak, już go używam, słońce już dosyć mocno grzeje wiec wole nie ryzykować
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 15:37   #3480
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;46172096]Pytanie do dziewczyn po kuracji. Czy wasza buzia robi się tłusta (mniej czy bardziej niż przed kuracją)?
[/QUOTE]

mi się cera przetłuszcza, ale nie tak mocno jak przed kuracją. No może czoło wróciło do dawnego przetłuszczania, broda i nos są w lepszym stanie.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:01.