Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-25, 10:04   #391
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pola_ Pokaż wiadomość
Albo cos zle szukam albo ich nie bylo: Redermic, Ystheal, Activ C XL
Rilastil - owszem (sama o niego pytalam) ale chcialabym dowiedziec sie jak on ma sie do tych pozostalych i ktory w tym zestawie jest wart polecenia
Oj coś źle szukasz, np. dla Redermicu L_V założyła nawet osobny wątek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...dermic+sk%B3ad
w którym porównuje go do np. ActivC i wspomina kwestię "Redemik/actiVC czy Ystheal?".

Skład i omówienie Ystheala też jest gdzieś na 100%.

No a który dla Ciebie najlepsze z tych kremów, to i tak nikt Ci nie powie, musisz sama sprawdzić.
Ja stosuję na noc Ystheal, na dzień Redermic albo ActivC - dlaczego - jest ww wątku .
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 10:37   #392
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Watek o Redermicu

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=Ystheal


Porownanie Eluage czy Ystheal

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=Ystheal

Polecam takze watek

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=Ystheal


Wyszukiwarka nie gryzie
poza tym zawsze mozna posilkowac sie opisami,ktore juz L_V poczynila w tym watku,skladniki czesto sie powtarzaja i warto przejrzec wczesniejsze posty jest takze slownik skladnikow w kosmetyce

http://www.wizaz.pl/chemia/

ciekawy tez jest serwis biotechnologiczny ktory mozna znalez przez google

W razie konkretnych pytan na pewno Nasze Modki pomoga a z drugiej strony,to moze byc dla mnie dobre niekoniecznie stanie godne polecenia dla kogos innego,trzeba obserwowac swoja cere i reakcje na konkretne kosmetyki-a taka wiedza nie pojawia sie z dnia na dzien
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 15:52   #393
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Magda77 Pokaż wiadomość
Zdaję sobie sprawę, że L_V jesteś rozrywana i nie nadążasz z analizą wszystkich kosmetyków, ale może znajdzie się jeszcze ktoś, kto pomoże mi rozszyfrować podany poniżej skład pod kątem zapychania i uczuleń.

Oriflame, Oriflame Colour, T-Balance Pressed Powder (Normalizujący puder prasowany)
Skład: talc, zea mays (corn oil), dimethicone, pentaerythrityl tetraisostearate, zinc stearate, octyldodecyl stearoyl stearate, zeolite, propylene glycol, methylparaben, sorbic acid, propylparaben, parfum (fragrance), tetrasodium edta, butylparaben, tocopheryl acetate, aluminum silicate, retinyl palmitate, pca, lauryl alcohol, aqua (water), bht, limonene, linalool, nasturtium officinale (extract), hedera helix (ivy extract), eruca sativa (leaf extract), hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, citronellol, hydroxycitronellal, ci 77019 (mica), ci 77491 (iron oxide), ci 77492 (iron oxides), ci 77499 (iron oxide).


A co do oliwki HIPP (HIPP Babysanft, Pflege-Ol, Oliwka pielęgnacyjna) powiem tylko, że to cudowna rzecz! Miodzio!
Hm...cięzko powiedzieć, co może Cie uczulac - emolienty zaznaczyłam na czarno, ale nie są to zapychacze "pierwszych lotów". Ekstrakty rożźłinne sa z: rukwii, bluszczu, rokietty - może któryś z tych?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 15:55   #394
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
L_V, pamiętam, że pisałaś, że używasz PAN STIKA MAX FACTOR. Czy tam ma co zapychać? znasz skład czy przepisać?

kurcze nie wiem czy to od tego czy jakaś inna przyczyna -mam też nowy NIVEA VISAGE BEAUTIFUL SKIN więc może to to..?
poniżej wklejam skład NIVEA BEAUTIFUL SKIN

Skład: Aqua, Glycerin, Distarch Phosphate, Alcohol Denat., Cyclomethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Tocopheryl Acetate, Maris Sal, Aluminum Chlorohydrate, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sodium Carbomer, BHT, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol,Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Parfum, [+/- (Cl 77891, Cl 77492, Cl 77491, Cl 77499, Cl 77007)]

Będę wdzięczna jeśli napiszesz
NIe wiem jaki jest skłąd Pan Sticka - ma stare opakowanie ze zdartą nalepką

CO do kremu Nivea - jest tu kilka paskudnych zapychaczy, jak np. Capric/caprylic trigliceryde czy myristyl myristate.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 16:02   #395
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Tym razem chciałam sie dowiedziec co jest takiego w tym kremie ze ma takie dobre recenzje warto kupić? dobre ma składniki?
Yves Rocher, Bio Spécific Nutrition, Nutri-Relance Fluide Jour (Krem odżywczy na dzień)

Aqua, Coco-Caprylate/Caprate, Dimethicone, Paraffinum Liquidum, Butylene Glycol, Prunus Dulcis, Propylene Glycol, Macadamia Ternifolia, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Petrolatum, Glycerin, Squalane, Cetyl Alcohol, Byturospermum Parkii, Cyclopentasiloxane, Ethyl Linoleate, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Xanthan Gum, Retinyl Palmitate, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Propylparaben, Butylparaben, Tetrasodium Edta, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Benzyl Benzoate, Coumarin, CI 7789. (24.01.2007.)
Bardzo, bardzo odzywczy, ma sporo emolientów, z rodzaju tych tłustych, czyli raczej dla cer suchych: ma wyciąg z migdałów, masło shea, skwalan.
Jeśli to jest wersja dzienna - brak tu filtrów.
JAk na mój gust - polskie Dermiki wypadają lepiej.

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
I jeszcze ten Ziaja, 100% pielęgnacji, Bioaktywny krem rewitalizujący z kompleksem multirozświetlającym do cery tłustej i mieszanej

Aqua (Water), Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myristate, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Glycine Soja (Soybean) Oil, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Methylparaben, Beta-Carotene, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Tocopherol, Stearyl Alcohol, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Benzyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Triethanolamine (16.02.2007.)
Nie poleciłabym tego kremu cerze tlustej czy mieszanej - raczej normalnej w kierunku suchej. Sporo emolientów, jest filtr, ale nei fotostabilny. Krem bezie rozswietlał cerę neidzięki specjalnym skladnikom aktywnym usprawniającym mikrokrążenie, ale duzej zawartosci miki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 17:26   #396
mimi44
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: pod100liczne okolice;P
Wiadomości: 794
GG do mimi44
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mimi44 - ja swoje dzieci myję płynami do kąpieli dla atopowców, np. Balneum, albo oliwce/płynie do kąpieli Emolium (L_V rokładała tu krem Emolium - zerknij wyzej)- skóra po tym jest umyta i od razu natłuszczona.
(nasmarowac trzylatka to faktycznie jest wyczyn - jak wsadzić jedną ręką, ośmiornicę do siatki i to tak żeby nie wystawała )
Wiem wiem,swojej kupowałam kiedyś Oilatum bo miała wysypke i podejrzenie o alergie.Ale teraz to mi sie wydaje ze ma skóre wysuszoną przez klimatyzacje/kaloryfer(pomimo ze ma w pokoju nawilzacz).Ale porównując cena/pojemnośc Oilatum i przykładowo Rossannowski płyn to kusi mnie ten ostatni
mimi44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 19:18   #397
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
NIe wiem jaki jest skłąd Pan Sticka - ma stare opakowanie ze zdartą nalepką
ja tez wlasnie
a pod nalepka nie ma skladu, dziwne, bo wlasciwie NIGDZIE NIE MA SKLADU - opakowania nie bylo...


Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
CO do kremu Nivea - jest tu kilka paskudnych zapychaczy, jak np. Capric/caprylic trigliceryde czy myristyl myristate.
czyli jest taka mozliwosc, ze wlasnie tych skladnikow musze unikac w kosmetykach skoro mnie wysypuje po nim? ten 2 skladnik kojaze, ze jest szkodliwy a tegi 1 nie znalam
dzieki
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-25, 20:20   #398
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez mimi44 Pokaż wiadomość
Wiem wiem,swojej kupowałam kiedyś Oilatum bo miała wysypke i podejrzenie o alergie.Ale teraz to mi sie wydaje ze ma skóre wysuszoną przez klimatyzacje/kaloryfer(pomimo ze ma w pokoju nawilzacz).Ale porównując cena/pojemnośc Oilatum i przykładowo Rossannowski płyn to kusi mnie ten ostatni
Jeśłi skóra jest przesuszona i odwodniona, to należałoby zmniejszyć tzw. współczynnik TEWL [z ang. Trans Epidermal Water Loss - poprzeznaskórkowa utrata wody]. Robi się to nakładając na skórę warstwę okluzyjną, czyli jakiś tłustawy, tresciwy produkt, który utworzy na skórze film uniemozliwiający utrate wilgoci z warstwy rogowej. Myślę, że Oilatum się sprawdzi lepiej....

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
ja tez wlasnie

czyli jest taka mozliwosc, ze wlasnie tych skladnikow musze unikac w kosmetykach skoro mnie wysypuje po nim? ten 2 skladnik kojaze, ze jest szkodliwy a tegi 1 nie znalam
dzieki
Tak, jest taka mozliwosc. Spróbuj odsatwic na kilka dni krem - jesli stan skory sie poprawi - to jest właśnie to.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 21:23   #399
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tak, jest taka mozliwosc. Spróbuj odsatwic na kilka dni krem - jesli stan skory sie poprawi - to jest właśnie to.
dzięki za pomoc!
spróbuję
jeśli się okaże że to to -mam eliminować kosmetyki z tymi składnikami ?

pozdrawiam
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 08:31   #400
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Watek o Redermicu
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115055&h ighlight=Ystheal

Porownanie Eluage czy Ystheal
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=162562&h ighlight=Ystheal

Polecam takze watek
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=110816&h ighlight=Ystheal

Wyszukiwarka nie gryzie
poza tym zawsze mozna posilkowac sie opisami,ktore juz L_V poczynila w tym watku,skladniki czesto sie powtarzaja i warto przejrzec wczesniejsze posty jest takze slownik skladnikow w kosmetyce

http://www.wizaz.pl/chemia/
ciekawy tez jest serwis biotechnologiczny ktory mozna znalez przez google
W razie konkretnych pytan na pewno Nasze Modki pomoga a z drugiej strony,to moze byc dla mnie dobre niekoniecznie stanie godne polecenia dla kogos innego,trzeba obserwowac swoja cere i reakcje na konkretne kosmetyki-a taka wiedza nie pojawia sie z dnia na dzien


Ale gapa ze mnie (oczywiscie skupilam sie na szukaniu w tym watku
Dziekuje Ci bardzo za pomoc
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 10:27   #401
mimi44
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: pod100liczne okolice;P
Wiadomości: 794
GG do mimi44
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Jeśłi skóra jest przesuszona i odwodniona, to należałoby zmniejszyć tzw. współczynnik TEWL [z ang. Trans Epidermal Water Loss - poprzeznaskórkowa utrata wody]. Robi się to nakładając na skórę warstwę okluzyjną, czyli jakiś tłustawy, tresciwy produkt, który utworzy na skórze film uniemozliwiający utrate wilgoci z warstwy rogowej. Myślę, że Oilatum się sprawdzi lepiej....
Dzięki L_V za rade ,Oilatum musze zamówic bo w mojej aptece brak ,zakupiłam jeszcze oliwke Hippa(najprostszy skład)-zobacze moze wystarczy
mimi44 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-26, 12:52   #402
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V, zerkniesz jeszcze na skład tego podkładu LANCOME COLOR IDEAL? bo zastanawiam się nad tym czy wart jest tyle pieniędzy i czy bardzo różni się od ADPATIVE'a

pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (101,6 KB, 29 załadowań)
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 14:20   #403
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
L_V, zerkniesz jeszcze na skład tego podkładu LANCOME COLOR IDEAL?
mnie tu najbardziej zastanawia, co w tym podkładzie daje SPF 15? bo może jestem ślepa, ale nie widzę w składzie żadnych filtrów, poza końcem składu, gdzie filtry mineralne mogą być, ale nie muszą... (may contain).
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 14:28   #404
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
mnie tu najbardziej zastanawia, co w tym podkładzie daje SPF 15? bo może jestem ślepa, ale nie widzę w składzie żadnych filtrów, poza końcem składu, gdzie filtry mineralne mogą być, ale nie muszą... (may contain).
ja jestem zielona w tej kwestii więc poczekam na dyskusję
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 17:38   #405
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam Dziewczyny. Kupilam serum silikonowe do wlosow Citre Shine Schwarzkopf, wydaje mi sie, ze jest calkiem ok, szukam czegos co nie wysusza wlosow. Czy moglybyscie zerknac i powiedziec czy jest w nim cos co moze szkodzic lub wysuszac wlosy.

Cyclomethicone, Dimethicone, Dimethiconol, Citrus Aurantifolia Fruit Extract (key lime), Citrus Grandis Fruit Extract (grapefruit), Citrus Nobilis Fruit Extract (mandarin orange), Panthenol, Pyridoxine Dipalmitate, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Fragrance
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 19:10   #406
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Caramel Babe Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny. Kupilam serum silikonowe do wlosow Citre Shine Schwarzkopf, wydaje mi sie, ze jest calkiem ok, szukam czegos co nie wysusza wlosow. Czy moglybyscie zerknac i powiedziec czy jest w nim cos co moze szkodzic lub wysuszac wlosy.

Cyclomethicone, Dimethicone, Dimethiconol, Citrus Aurantifolia Fruit Extract (key lime), Citrus Grandis Fruit Extract (grapefruit), Citrus Nobilis Fruit Extract (mandarin orange), Panthenol, Pyridoxine Dipalmitate, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Fragrance

Silikony beda wygladzac powierzchnie wlosow(by staly sie lsniace i gladkie) jednak przy dluzym i regul;arnym stosowaniu niezbyt korzystnie wplywaja na wlosy,nie wiem jakie jest stezenie ekstaraktu z owocow

Ethylhexyl Methoxycinnamate to filtr chemiczny, jeden z najczęściej stosowanych filtrów, często obecny też w kremach pielęgnacyjnych i produktach do makijazu.

Cyclomethicone, Dimethicone,Dimethiconol Emolienty, środki kondycjonujące do włosów, nadające połysk(silikony)
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-02-26 o 19:32
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 19:35   #407
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Wooow! Rewelacja. Dziekuje bardzo. Moze sama sie ta chemia zainteresuje, w podstawowce raczej mnie odstraszyla. Bardzo dziekuje za poswiecenie chwilki.
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 19:52   #408
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Poczynilam to z pewna doza niesmialosci bo daleko mi do Naszych zawczyn jakimi jest L_V i Justa wiec moze One jeszcze sie wypowiedza i dorzuca cos wiecej
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 20:40   #409
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
mnie tu najbardziej zastanawia, co w tym podkładzie daje SPF 15? bo może jestem ślepa, ale nie widzę w składzie żadnych filtrów, poza końcem składu, gdzie filtry mineralne mogą być, ale nie muszą... (may contain).
Ja też nie widze tu filtrów.

Cytat:
Napisane przez Caramel Babe Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny. Kupilam serum silikonowe do wlosow Citre Shine Schwarzkopf, wydaje mi sie, ze jest calkiem ok, szukam czegos co nie wysusza wlosow. Czy moglybyscie zerknac i powiedziec czy jest w nim cos co moze szkodzic lub wysuszac wlosy.

Cyclomethicone, Dimethicone, Dimethiconol, Citrus Aurantifolia Fruit Extract (key lime), Citrus Grandis Fruit Extract (grapefruit), Citrus Nobilis Fruit Extract (mandarin orange), Panthenol, Pyridoxine Dipalmitate, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Fragrance
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Silikony beda wygladzac powierzchnie wlosow(by staly sie lsniace i gladkie) jednak przy dluzym i regul;arnym stosowaniu niezbyt korzystnie wplywaja na wlosy,nie wiem jakie jest stezenie ekstaraktu z owocow

Ethylhexyl Methoxycinnamate to filtr chemiczny, jeden z najczęściej stosowanych filtrów, często obecny też w kremach pielęgnacyjnych i produktach do makijazu.

Cyclomethicone, Dimethicone,Dimethiconol Emolienty, środki kondycjonujące do włosów, nadające połysk(silikony)

NA niebiesko - silikony- tak jak napisała Hex, całe ich zadanie to wygładzenie włosów - włosy cienkie i mało puszyste z reguły ich nie lubią, gdyż silikony zostawiają na nich powłoczkę-film, a zatem neco je obciążają.

Na zielono - wyciągi roślinne, maja za zadanie chronic włosy przed czynnikami atmosferycznymi. Poniewaz sa to wyciagi z cytrusów, mogą rozjasniac ciemne włosy.

Na czarno - skladniki odzywczo-łagodzące

NA pomaranczowo - filtr UV. Mało go tu troche, wiec jego obecnosc jest nie wpływa istotnie na sklad produktu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-26, 22:14   #410
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo Dziekuje! Przekonalam sie, ze jest to cos dla mnie.
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 23:42   #411
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
[Lancome, Ideal Color] Ja też nie widze tu filtrów.
.
akurat na filtrach mi kompletnie nie zalezy
a jest tam cos co moze zapychac?
czy z natury podklad jest matujacy czy rozswietlajacy? w sephorze powiedzieli mi ze dopasowujacy sie do cery no ale w takie rzeczy to jakos nie wierze
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 08:37   #412
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
akurat na filtrach mi kompletnie nie zalezy
a jest tam cos co moze zapychac?
czy z natury podklad jest matujacy czy rozswietlajacy? w sephorze powiedzieli mi ze dopasowujacy sie do cery no ale w takie rzeczy to jakos nie wierze
Wygląda na dosyć lekki, nie ma w nim emolientów, silikonów tak standardowo. NA samym koncu składu - mika i tlenki. Więc moze być leciutko rozświetlający. Wyjade mi się, ze powinien dawać naturalne wykończenie, raczej nie mat.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 12:40   #413
variete
Raczkowanie
 
Avatar variete
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 82
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

prosze o rozszyfrowanie skladu tej odzywki Ma swietne recenzje na KWC a ja mam watpliwosci co do jej nawilzajacych wlasciwosci :/ (silikony)

Schwarzkopf Professional, bc Bonacure, Moisture Kick Conditioner (Odżywka nawilżająca w sprayu bez spłukiwania) (nowa wersja)
Lekka, lecz intensywnie nawilżająca emulsja do codziennej pielęgnacji suchych, odnowionych włosów. Zapewnia optymalny poziom nawilżania włosów. Zawiera:
- Aminokwasy-przenikają: głęboko i odbudowują wewnętrzną strukturę wlosów.
- Q proteiny mleka: odżywiają i nawilżają.
- Pantenol: zapewnia dodatkowe nawilżenie.
Zwiększa oraz optymalizuje poziom nawilżenia włosów. Wygładza suche włosy i zapewnia im niezbędne odżywienie. Nie obciąża dodatkowo włosów. Ułatwia rozczesywanie.

Skład: Aqua, cyclomethicone, phenyl trimethicone, dime thiconol, lactic acid, polyqua ternium-16, panthenol, PEG/PPG-18/dimethicone, laurdi monium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, parfum, glycine, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed casein, cetrimonium chloride, sodium benzoate, limonene, CI 42090.
variete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 12:53   #414
marsza3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam wszystkich forumowiczów....ja tutaj pierwszy raz (po rejestracji) wcześniej tylko jako obserwatorka i od razu z wołaniem o pomoc ! Więc sprawa wygląda nastepująco...jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej o temacie "Konserwanty w kosmetykach" dla moje przyjaciółki studiujemy razem Promocje zdrowia i kosmetologię- m.in. technologię produkcji itp. stąd też temat, jednak nigdy wcześniej nie skupiałam się dogłębnie nad tłumaczeniem składów kosmetyków (bardziej intersuje mnie promocja zdrowia i przedmioty medyczne na moim kierunku) ale przyszła kryska na matyska no i teraz niestety nie mam wyjścia. Promotor doradził aby jako podsumowanie pracy porównać składy kremów, jednego "tańszego" - wybrałam więc Ziaję serię anno d'oro z kremem z wyższej półki, o dużo lepszej klasie- nooo...i tutaj poszłam na całość La prairie- Cellular body emulsion, fakt że pierwszy produkt jest do twarzy natomiast drógi do ciała, jednak chodzi bardziej o porówannie składów czy wobec różnic cenowych (bardzo dużych) znacząco różnią sie składami, a w szczególności rodzajami użytych konserwantów ?! no i zabrałam sie za tłumaczenie, wkleję zatem efekty (prosze o wyrozumiałośc robie to po raz pierwszy). Zacznę od Ziaji- krem na dzień liftingujący + UV, seria anno d'oro
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isohexadecane, Glycerin, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Hydrogenated Palm Kernel Oil, PEG-20 Stearate, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Octocrylen, Dimethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrolyzed Rice Protein, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Propylen Glycol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almand) Seed Extract, Lecithin, Ursolic Acid, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Tocopheryl Acetale, Zea Mays (Corn) Kernel Extract, Phenoxyethanol, Methyparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Perfum (Fragrance), Linalol, Butylphenyl, Methylpropional, Benzyl Salicylate, Limonene, Sodium Hydroxide.

Ethylhexyl Methoxycinnamate: filtr anty UVB ale spełnia rolę w bazie kremu


Isohexadecane:Emolient. Środek wzmacniający połysk, poślizg, stosowany w kosmetyce kolorowej i pielęganacyjnej - jako środek nawilżający. Doskonały w produktach do opalania

Glycerin: humektant, utrzymuje wilgotność skóry, przy odpowiednim nawilżeniu powietrza odpowiednia, w przypadku suchego powietrza, pobiera wilgoć z wewnątrz co może prowadzic do wysuszenia głębszych warstw skóry.

Aluminium Starch Octenylsuccinate:

Butyl Methoxydibenzoylmethane (BMDM): filtr przeciwsłoneczny


Butyrospermum Parkii (Shea Butter): masło shea (Butyrospermum parkii) silnie nawilża skórę i jest dla niej źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT).

Glyceryl Stearate: emulsyfikator, zmiękczacz.

Hydrogenated Palm Kernel Oil: olej palmowy, uzyskiwany z nasion palmy olejowej drogą rafinacji. Olej palmowy jest tani i stąd często używany w kosmetyce, głównie do produkcji mydła, ale także w pielęgnacji, jako olej bazowy.

PEG-20 Stearate: emulsyfikator, zmiękczacz

Cetearyl Alkohol: emolient, zmiękcza, matuje skórę

Butylene Glycol:aktywny składnik pobudzający mechanizmy ochronne skóry, łagodzący podrażnienia, wygładzanie zmarszczek, dający natychmiastowy efekt

Carbomer: polimer kwasu akrylowego

Polysorbate 20: pochodna sorbitolu, oraz laurynianu sorbitu- stabilizator, emulgator

Palmitoyl Oligopeptide:

Octocrylen: absorbent UV

Dimethicone: dwumetyl, eter dimetylowy, rozpuszczalnik

Glyceryl Stearate Citrate:

Hydrolyzed Rice Protein:

Polyacrylamide:

C13-14 Isoparaffin: mieszanina węglowodorów parafinowych (nasyconych)

Laureth-7:

Propylen Glycol: humektant, nawilżacz, rozpuszczalnik (drażni skórę)

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almand) Seed Extract: olej z nasin migdałowca (słodkich migdałów)

Lecithin: emulgator, emolient, materiał do budowy liposomów

Ursolic Acid:

Xanthan Gum:

Atelocollagen: kolagen poddany obróbce enzymatycznej, w wyniku której odcięte zostają końcówki cząsteczek, nawilżający

Sodium Chondroitin Sulfate: chondroityno siarczan sodu

Panthenol: pantenol (prowitamina B5)

Tocopheryl Acetale: octan tokoferolu (trwały ester witaminy E), antyoksydant

Zea Mays (Corn) Kernel Extract:

Phenoxyethanol: fenoksyetanol, konserwant, fiksatom, antyseptyczny

Methyparaben:

Ethylparaben:

Propylparaben: paraben, nipagina, aseptina- konserwant

Butylparaben:

Isobutylparaben:
DMDM Hydantoin:

Perfum (Fragrance): zapach

Linalol:

Butylphenyl:

Methylpropional:

Benzyl Salicylate:

Limonene:

Sodium Hydroxide: wodorotlenek sodu (soda kaustyczna), denaturat, ustala pH



Jak widac bardzo marnie ! wielu surowców nie mogłam odnaleźć (albo jestem niedorajdą) a reszta bardzo skąpo opisana....WIĘC ZWRACAM SIE Z GORĄCĄ PROŚBA O POMOC !! BĄDŹ WSKAZANIE ŹRÓDŁA GDZIE SKŁAD TEGO KREMU ZOSTAŁ OPISANY, przyszła pora na krem porównawczy czyli La prairie- Cellular body emulsion....oto i skład:

Aqua, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Isopropyl Palmitate, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Octyldodecyl Neopentanoate, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Steareth-2, Lactic Acid, Magnesium Aluminum Silicate, Stearyl Alcohol, Propylene Glycol, Algae Extract, Sea Salt (Maris Sal), Sea Water (Maris Aqua), Crithmum Maritimum Extract, Ascophyllum Nodosum (Algae), Palmaria Palmata Extract, Spirulina Platensis Extract, Chlorella Vulgaris Extract,Ulva Lactuca (Sea Lettuce), Hydrolyzed Algin, Glycoproteins, Panax Ginseng Root Extract, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Scutellaria Galericulata (Skullcap) Extract , Morus Nigra (Mulberry) Root Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Calluna Vulgaris (Heather) Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Stearyl Glycyrrhetinate, Sodium Hyaluronate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetale, Malic Acid, Sodium PCA, Cetyl Palmitate, Urea, Trehalose, Polyquaternium-51, Butylen Glycol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Tatrasodium EDTA, Fragrance (Perfum), Benzyl Alcohol, Linalol, Hydroxycitronellal, Ralpha- Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Hexyl Cinnamal, Evernia Furfuracea (Treemoss) Extract, Geraniol, Benzyl Benzoate, Butylphenyl Mrthylpropional, Citronellol, Eugenol, Benzyl Salicylate, Chlorphenesin, Benzoil Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben.
JESZCZE SIĘ ZA NIEGO NIE WZIEŁAM ALE NA PIERWSZY RZUT OKA MOŻNA STWIERDZIĆ ŻE JEST O WIELE BOGATSZY W SUBSTANCJE CZYNNE, WYCIĄGI ROŚLINNE ITP. NIŻ TEN MARNY KREMIK Z ZIAJI.
SERDECZNIE PROSZE O JAKĄKOLWIEK POMOC W TŁUMACZENIU TYCH SKŁADÓW ! BĘDĘ OGROMNIE WDZIĘCZNA
marsza3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 13:24   #415
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Polecam


http://www.wizaz.pl/chemia/index.php

mysle,ze wiele skladnikow tam znajdziesz oraz google
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 15:21   #416
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wygląda na dosyć lekki, nie ma w nim emolientów, silikonów tak standardowo. NA samym koncu składu - mika i tlenki. Więc moze być leciutko rozświetlający. Wyjade mi się, ze powinien dawać naturalne wykończenie, raczej nie mat.
to fajnie, sprawdzę go
dziękuję!



odkryłam doskonałą pomadkę do ust z wiesiołka - widzę, że z tej samej serii jest krem nawilżający - jest tani jak barszcz ale na drugim miejscu jest paraffinum nie wiem czy dobrze kojarzę, że ten składnik ma działanie negatywne?

Agropharm, Oeparol SCC, Krem nawilżający
http://oceniaj.net/produkty/baza/pro...p?produkt=5269
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Steareth-18(and) Stearyl Alcohol, Helianthus Annus, Calendula Officinalis, Oenothera Paradoxa, Petrolatum, Cera Microcristallina, Isopropyl Myristate, Cetyl Alcohol, Lanolin, Tocopherol, Methyl Paraben, Parfum, Propyl Paraben, Chlorhexidine Digluconate, Disodium Edta, BHA.


a tu chyba nic nie ma szkodliwego:?
Agropharm, Oeparol EMG - Żel nawilżający pod oczy
Skład: Aqua, Collagen, Rose Extract, Glycerin, Sodium Hydroxide, Carbomer, Oenothera Paradoxa, Tocopherol, Methyl Paraben, Disodium Edta, Parfum.
__________________


Edytowane przez ewelinaziaja
Czas edycji: 2007-02-27 o 15:49
ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 18:06   #417
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez marsza3 Pokaż wiadomość
jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej o temacie "Konserwanty w kosmetykach" dla moje przyjaciółki
Chwila,
jak to jesteś w trakcie pisania pracy licencjackiej dla przyjaciółki?
Przecież to jest wstrętne oszustwo ścigane prawnie.
I jeszcze ktoś ma tu Wam w tym pomagać?



Przepraszam forumowiczki za oftopic.
Ale ja bym nie chciała wpaśc w ręce "fachofffca" od urody, co sobie nawet pracy licencjackiej nie umiał sam napisać.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 08:37   #418
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez variete Pokaż wiadomość
prosze o rozszyfrowanie skladu tej odzywki Ma swietne recenzje na KWC a ja mam watpliwosci co do jej nawilzajacych wlasciwosci :/ (silikony)

Schwarzkopf Professional, bc Bonacure, Moisture Kick Conditioner (Odżywka nawilżająca w sprayu bez spłukiwania) (nowa wersja)
Lekka, lecz intensywnie nawilżająca emulsja do codziennej pielęgnacji suchych, odnowionych włosów. Zapewnia optymalny poziom nawilżania włosów. Zawiera:
- Aminokwasy-przenikają: głęboko i odbudowują wewnętrzną strukturę wlosów.
- Q proteiny mleka: odżywiają i nawilżają.
- Pantenol: zapewnia dodatkowe nawilżenie.
Zwiększa oraz optymalizuje poziom nawilżenia włosów. Wygładza suche włosy i zapewnia im niezbędne odżywienie. Nie obciąża dodatkowo włosów. Ułatwia rozczesywanie.

Skład: Aqua, cyclomethicone, phenyl trimethicone, dime thiconol, lactic acid, polyqua ternium-16, panthenol, PEG/PPG-18/dimethicone, laurdi monium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, parfum, glycine, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed casein, cetrimonium chloride, sodium benzoate, limonene, CI 42090.
Pozwoliłam sobie powiększyć czcionkę, bo myślałam ,że oślepnę
Jest tu trochę składników nawilżających, z tymże wszelkie zachwalane przez producenta skłądniki typu proteiny są w 3 ostatnich linijkach składu. Nie jest to zły produkt - taki standardowy, drogeryjny.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 08:45   #419
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Chwila,
jak to jesteś w trakcie pisania pracy licencjackiej dla przyjaciółki?
Przecież to jest wstrętne oszustwo ścigane prawnie.
I jeszcze ktoś ma tu Wam w tym pomagać?


Przepraszam forumowiczki za oftopic.
Ale ja bym nie chciała wpaśc w ręce "fachofffca" od urody, co sobie nawet pracy licencjackiej nie umiał sam napisać.

Cava ma poniekąd rację, abstrahując od kwestii prawno-moralnych to:
na forum jest zakaz odrabiania prac domowych, pisania wypracować, prac licencjackich, prezentacji maturalnych itp.

Można jedynie podawać źródła - Hexanna podrzuciła Ci juz dwa linki. POlecam szczerze wgooglowac te skłądniki, bo wtedy mozesz trafic bezposrednio na strony producentow/dystrybutorów, a tam - cała masa info o tychże składnikach.


Ach, no i nieśmiertelna strona www.biotechnologia.com.pl - nie znasz jej?

Ja sprawdzam jeszcze skłądy np na takich stronach:

po angielsku:

http://www.beautynet.co.za/default.asp?id=353

http://www.cosmeticscop.com/learn/di...=SEARC H&ID=A

po francusku:

http://www.beaute-test.com/composant.php

Ale, taka moja osobista dygresja nr 1, dziwne, że na uczelni nie macie odpowiedniej literatury!!!???

Osobista dygresja nr2 - piszesz prace o konserwantach, a w skłądzie ziaji nie opisałaś ani jednego konserwantu - dlaczego??

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-02-28 o 09:06
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 08:55   #420
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość

odkryłam doskonałą pomadkę do ust z wiesiołka - widzę, że z tej samej serii jest krem nawilżający - jest tani jak barszcz ale na drugim miejscu jest paraffinum nie wiem czy dobrze kojarzę, że ten składnik ma działanie negatywne?

Agropharm, Oeparol SCC, Krem nawilżający
http://oceniaj.net/produkty/baza/pro...p?produkt=5269
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Steareth-18(and) Stearyl Alcohol, Helianthus Annus, Calendula Officinalis, Oenothera Paradoxa, Petrolatum, Cera Microcristallina, Isopropyl Myristate, Cetyl Alcohol, Lanolin, Tocopherol, Methyl Paraben, Parfum, Propyl Paraben, Chlorhexidine Digluconate, Disodium Edta, BHA.
Sporo emolientów - krem byłby świetny dla cer suchych/ odwodnionych i wrazliwych jednoczesnie. Obawiam się, że cery normalno-mieszane pozapycha nimiłosiernie. Będzie tłusty. Plusem jest zupełny brak silikonów i malutko konserwantów. Jak juz pisałam - cery suche i wrazliwe.


Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
a tu chyba nic nie ma szkodliwego:?
Agropharm, Oeparol EMG - Żel nawilżający pod oczy
Skład: Aqua, Collagen, Rose Extract, Glycerin, Sodium Hydroxide, Carbomer, Oenothera Paradoxa, Tocopherol, Methyl Paraben, Disodium Edta, Parfum.
Fajny kremik
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.