Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-10, 17:11   #1561
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Rok temu skóra mi się bardzo poprawiła po 6 miesiącach stosowaniu brevoxylu, nie było idealnie ale zrezygnowałam z podkładu a stosowałam jedynie puder w kamieniu i krem nawilżający (a z leków differin), i nie mogłam uwierzyć nic mi nie wyskakiwało!!!Tak pięknie było aż przez pół roku, pierwszy raz gładka cera od chyba 10 lat, potem jakiś diabeł mnie podkusił żeby znów używać podkład i niestety ale prychole znów zaczęły wyłazić. Potem wizyta u dermatologa, przepisała antybiotyk Klindamycin T(stosowałam regularnie i tyle czasu ile trzeba), ale tylko pogorszył sprawę. Skóra mi się przesuszyła a wydaje mi się że każdy prawie krem mnie zapycha... już sama nie wiem co robić.

Teraz wyskakują mi takie prychole zawsze z białą ropą na wierzchu, słyszałam że to podobno gronkowiec i lepiej zrobić wymaz? (mam często problemy z gardłem, często czuję jakbym połykała ropę)

Już nie wiem czy to trądzik kosmetyczny czy gronkowiec i jak to leczyć? Może coś poradzicie?
Nie wiem, czy to gronkowiec, bo akurat na tym się nie znam, ale równie dobrze to może być angina czy zapalenie węzłów chłonnych. Możesz iść do lekarza rodzinnego albo poradzić się dermatologa.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 19:54   #1562
asia 2512
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

a zmagam sie z tym od 5lat,,,,zaczelo sie niewinnie,myslalam ze minie.walczylam z tym w domu,probowalam sie opalac by wysuszyc twarz,na nic.wreszcie pozlam do dermatologa z nadzieja ze pomoze...niestety,,,,zadn ych efektow(probowalam wielu zeli,maseczek,parówek,ant ybiotykow dermatologicznych..na nic...rok temu poszlam do ginekologa,,,:tabletki hormonalne nic nie pomagaja((choroba zniszczyla mnie psyhicznie,mam depresje,nie wychodze czesto z domu,,,jedynie do pracy .nie zlicze ile razy ryczalam w poduszke..odwrocilam sie od wszystkich bo nie chce by mnie widzieli...przestalam sie usmiechac..niewiem co bedzie dalej.nie zniose takich kolejnych 5lat(((pomocy
asia 2512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 20:11   #1563
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

czyzby nie bylo mojej wiadomosci? ;/
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 20:12   #1564
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
a zmagam sie z tym od 5lat,,,,zaczelo sie niewinnie,myslalam ze minie.walczylam z tym w domu,probowalam sie opalac by wysuszyc twarz,na nic.wreszcie pozlam do dermatologa z nadzieja ze pomoze...niestety,,,,zadn ych efektow(probowalam wielu zeli,maseczek,parówek,ant ybiotykow dermatologicznych..na nic...rok temu poszlam do ginekologa,,,:tabletki hormonalne nic nie pomagaja((choroba zniszczyla mnie psyhicznie,mam depresje,nie wychodze czesto z domu,,,jedynie do pracy .nie zlicze ile razy ryczalam w poduszke..odwrocilam sie od wszystkich bo nie chce by mnie widzieli...przestalam sie usmiechac..niewiem co bedzie dalej.nie zniose takich kolejnych 5lat(((pomocy
brałaś retinoidy doustne, np Izotek? Jeżeli NIC nie pomaga to zazwyczaj retinoidy dają radę

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-02-10 o 20:14
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 20:22   #1565
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez asia 2512 Pokaż wiadomość
a zmagam sie z tym od 5lat,,,,zaczelo sie niewinnie,myslalam ze minie.walczylam z tym w domu,probowalam sie opalac by wysuszyc twarz,na nic.wreszcie pozlam do dermatologa z nadzieja ze pomoze...niestety,,,,zadn ych efektow(probowalam wielu zeli,maseczek,parówek,ant ybiotykow dermatologicznych..na nic...rok temu poszlam do ginekologa,,,:tabletki hormonalne nic nie pomagaja((choroba zniszczyla mnie psyhicznie,mam depresje,nie wychodze czesto z domu,,,jedynie do pracy .nie zlicze ile razy ryczalam w poduszke..odwrocilam sie od wszystkich bo nie chce by mnie widzieli...przestalam sie usmiechac..niewiem co bedzie dalej.nie zniose takich kolejnych 5lat(((pomocy

Jest nas tutaj więcej niestety. Ja już się cieszę w miarę gładką buźką, tylko pooraną bliznami, no ale niestety blizny zostały nie tylko na twarzy.
Ale głowa do góry, z trądzikiem da się wygrać, naprawdę. Robiłaś badania hormonalne? Pewnie tak, skoro dostałaś tabletki, ale niestety nie zawsze ginekolodzy takie badania zlecają.
Inną przyczyną może być gronkowiec - tutaj robi się wymaz z krosty Nie jestem pewna, u mnie to nie była przyczyna trądziku.
Trądzik może się brać też z chorób tarczycy (trzeba zbadać hormony, najlepiej iść do endokrynologa), a nawet z chorych migdałków, węzłów chłonnych i zębów.
Warto przy trądziku zwrócić szczególną uwagę na dietę, niby naukowcy odkryli, że nie ma jedno z drugim nic wspólnego, ale u niektórych rzeczywiście działa. Czyli: nic tłustego, ostrego, słodkiego, cytrusów. Można pić zioła takie jak pokrzywa, skrzyp, bratek, szałwia, mięta, wierzbownica (tej nie powinno się łączyć z hormonami). Sok z łopianu bardzo dobrze oczyszcza, ale przy tym wszystkim może być na początku wysyp. Dobrze działają też drożdże sparzone wrzątkiem.
Trzeba zwracać uwagę na skład kosmetyków. Ja wyrzuciłam żele z SLS lub SLeS (Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate), teraz myję twarz żelem Babydream. Nie używam toników z alkoholem (Ziaja aloesowa jest boska), a kremy nawilżające bez parafiny (Paraffinum Liquidum) i wazeliny (Petrolatum).
Co do leków, to ja stosuję już od pół roku Atrederm i jest coraz lepiej Na biochemii jest o nim wątek, warto przeczytać w całości. Punktowo mam Davercin i Aknemycin w maści. Cały czas stosuję filtr 50+. Piję olej lniany, staram odżywiać się zdrowo. Zaczęłam brać Salfazin (cynk z witaminami).
Trochę się rozpisałam, ale mam nadzieję, ze pomogłam

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
brałaś retinoidy doustne, np Izotek? Jeżeli NIC nie pomaga to zazwyczaj retinoidy dają radę
U mnie wystarczyły retinoidy zewnętrznie, chociaż myślałam, że nie ma już nadziei Bo retinoidy doustne oczywiście brałam, ale musiałam szybko odstawić, bo skutki uboczne miałam od pierwszej tabletki.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 20:22   #1566
veronicagetsnaked
Raczkowanie
 
Avatar veronicagetsnaked
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 58
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

bardzo dobrze to rozumiem. tradzik baardzo dziala na psychike.. to wlasciwie jest choroba psychiczna, nie fizyczna... tez nie lubie pokazywac sie ludziom, stracilam cala pewnosc siebie. ale nie poddawaj sie, nigdy. pociesz sie, ze wiele osob tez z tym walczy.
zycze duzo wytrwalosci. ; *
veronicagetsnaked jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 21:50   #1567
Jubilee
Raczkowanie
 
Avatar Jubilee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 65
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam

chętnie przyłączę się do wątku, bo niestety od kilku miesięcy coś bardzo nie fajnego dzieje się się z moją twarzą. Nie wiem co jest przyczyną, dermatolog powiedziała że możliwe że to od stresu (?) ale mam sobie zrobić badania, może coś z tego wyjdzie.
__________________
Music is what feelings sound like


Edytowane przez Jubilee
Czas edycji: 2011-05-07 o 14:23
Jubilee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-10, 23:14   #1568
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja dzisiaj drugi raz zastosowalam epiduo. Czytalam na forum, ze u niektorych byla poprawa juz po pierwszym uzyciu. U mnie niestety tylko zaczyna sie luszczenie oraz pojawiaja sie nowe wypryski. Czy to reakcja normalna?

Czy mam przy epiduo i effaclarze K uzywac jakichs nawilzaczy?
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 09:11   #1569
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

oczywiście, że wręcz MUSISZ używać czegoś nawilżającego!!!!
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 11:10   #1570
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Właśnie często bywam chora na gardło lub zapalenie dróg oddechowych, przeziębiona. Bywam u laryngologa średnio 2, 3 razy w roku ale oni oczywiście nie umieją pomóc. Teraz właśnie jestem chora i trądzik nasilił się, więc podejrzewam że to może faktycznie od tych migdałów, ale żaden dermatolog nie wpadł jakoś na to. Ufać tym lekarzom to na prawdę ryzyko

A trądzik mam na brodzie najwięcej i z boku policzków, na czole już od paru lat nic. Więc nawet to jest umiejscowione w pobliżu gardła. Może jak wytnę te migdały to coś pomoże?
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 11:27   #1571
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Jak masz na brodzie, w okolicach żuchwy i z boku policzków to nie jest wina migdałów. Poza tym laryngolog Ci nie określi przyczyny trądziku, no nie przesadzaj - to nie jest powiązane. Co ma laryngolog do trądziku?!
Umiejscowienie krost na Twojej twarzy wskazuje na trądzik spowodowany zaburzeniami hormonalnymi, wybierz się do ginekologa i endokrynologa.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-11, 11:39   #1572
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jak masz na brodzie, w okolicach żuchwy i z boku policzków to nie jest wina migdałów. Poza tym laryngolog Ci nie określi przyczyny trądziku, no nie przesadzaj - to nie jest powiązane. Co ma laryngolog do trądziku?!
Umiejscowienie krost na Twojej twarzy wskazuje na trądzik spowodowany zaburzeniami hormonalnymi, wybierz się do ginekologa i endokrynologa.
Zgadzam się z visionAM, umiejscowienie trądziku na linii żuchwy, brodzie i u dołu policzków wskazuje na zaburzenia hormonalne.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 12:40   #1573
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Właśnie często bywam chora na gardło lub zapalenie dróg oddechowych, przeziębiona. Bywam u laryngologa średnio 2, 3 razy w roku ale oni oczywiście nie umieją pomóc. Teraz właśnie jestem chora i trądzik nasilił się, więc podejrzewam że to może faktycznie od tych migdałów, ale żaden dermatolog nie wpadł jakoś na to. Ufać tym lekarzom to na prawdę ryzyko

A trądzik mam na brodzie najwięcej i z boku policzków, na czole już od paru lat nic. Więc nawet to jest umiejscowione w pobliżu gardła. Może jak wytnę te migdały to coś pomoże?
ja poszłam ostatnio do nowego dermatologa i pierwsze co mi sie spytał to czy sieja mi migdały dał mi skierowanie do laryngologa okazalo się ze mam ropne migdały i moge je wyciąć jeśli chce moja mam miała to samo więc postanowilam że wycinam je od 10lat sie borykam z tym problemem może te migdały mają jakiś związek . Potem udałam się do drematologa do ktorego chodze od roku i ona stwierdzila ze migdały nie mają żadnego związku z trądizkiem bo wywołują go inne bakterie. I weź bądź mądry i pisz wiersze komu zaufać kto ma racje ? Może i inne bakterie wywołują trądzik ale siejące migdały mogą nasilać te objawy, nie wiem dowiem się jak wytną mi migdały
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 13:01   #1574
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
ja poszłam ostatnio do nowego dermatologa i pierwsze co mi sie spytał to czy sieja mi migdały dał mi skierowanie do laryngologa okazalo się ze mam ropne migdały i moge je wyciąć jeśli chce moja mam miała to samo więc postanowilam że wycinam je od 10lat sie borykam z tym problemem może te migdały mają jakiś związek . Potem udałam się do drematologa do ktorego chodze od roku i ona stwierdzila ze migdały nie mają żadnego związku z trądizkiem bo wywołują go inne bakterie. I weź bądź mądry i pisz wiersze komu zaufać kto ma racje ? Może i inne bakterie wywołują trądzik ale siejące migdały mogą nasilać te objawy, nie wiem dowiem się jak wytną mi migdały
Ja teraz w środę 17 będę szła do jakiejś podobno dobrej pani dermatolog, zobaczymy co ona powie. Z migdałami mam coś na pewno ale boję się wycinać trochę, jednak jak to by miało mi pomóc to oczywiście zdecyduję się. A też z 10 lat już się męczę. Zarówno skóra jak i te ciągłe przeziębienia. Z leków pomogły mi brevoxyl, differin, skinoren, ale nie na trwałe, jak to migdały to nic dziwnego chyba że tylko na jakiś czas lek pomógł. A Twojej mamie wycięcie migdałów pomogło?
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 13:09   #1575
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Właśnie często bywam chora na gardło lub zapalenie dróg oddechowych, przeziębiona. Bywam u laryngologa średnio 2, 3 razy w roku ale oni oczywiście nie umieją pomóc. Teraz właśnie jestem chora i trądzik nasilił się, więc podejrzewam że to może faktycznie od tych migdałów, ale żaden dermatolog nie wpadł jakoś na to. Ufać tym lekarzom to na prawdę ryzyko

A trądzik mam na brodzie najwięcej i z boku policzków, na czole już od paru lat nic. Więc nawet to jest umiejscowione w pobliżu gardła. Może jak wytnę te migdały to coś pomoże?
Ja miewam wysyp w okolicach gardła podczas zapalenia węzłów chłonnych. Niby jest tak, jak dziewczyny mówią - w okolicach żuchwy to hormony - ale ja bym jednak porozmawiała z laryngologiem na ten temat. Jeśli jest podstawa do wycięcia migdałków, to lepiej to zrobić, chociaż nie należy to do lekkich zabiegów. Ale jeśli z migdałkami wszystko ok, to nie ma po co nic ciąć.
Tak na marginesie to ja od lat leczyłam się na zapalenie dróg oddechowych, a okazało się, że po prostu mam astmę i hipoplazję jednej z zatok A teraz jestem po prostu przeziębiona, węzły chłonne powiększone i pełno krostek na nich
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 14:26   #1576
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez asia 2512 Pokaż wiadomość
a zmagam sie z tym od 5lat,,,,zaczelo sie niewinnie,myslalam ze minie.walczylam z tym w domu,probowalam sie opalac by wysuszyc twarz,na nic.wreszcie pozlam do dermatologa z nadzieja ze pomoze...niestety,,,,zadn ych efektow(probowalam wielu zeli,maseczek,parówek,ant ybiotykow dermatologicznych..na nic...rok temu poszlam do ginekologa,,,:tabletki hormonalne nic nie pomagaja((choroba zniszczyla mnie psyhicznie,mam depresje,nie wychodze czesto z domu,,,jedynie do pracy .nie zlicze ile razy ryczalam w poduszke..odwrocilam sie od wszystkich bo nie chce by mnie widzieli...przestalam sie usmiechac..niewiem co bedzie dalej.nie zniose takich kolejnych 5lat(((pomocy
Oprócz leczenia trądziku konieczna będzie w Twoim przypadku psychoterapia. Zapraszam na wątek Psychiatria cz.1 i 2. Rozmowa z psychiatrą lub psychologiem na pewno Ci pomoże!

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
J

Czy mam przy epiduo i effaclarze K uzywac jakichs nawilzaczy?
Nawilżacz należy stosować zawsze. Nieważne co po za tym kiedy i ile stosujesz, zawsze musisz pamiętać o nawilżaniu. Wysuszona twarz odwdzięcza się nadprodukcją łoju, a co za tym idzie trądzikiem.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 15:19   #1577
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Nawilżacz należy stosować zawsze. Nieważne co po za tym kiedy i ile stosujesz, zawsze musisz pamiętać o nawilżaniu. Wysuszona twarz odwdzięcza się nadprodukcją łoju, a co za tym idzie trądzikiem.
A w jakich odstepach czasowych od nalozenia effaclaru lub epiduo stosowac krem nawilzajacy?
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 17:13   #1578
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Poza tym laryngolog Ci nie określi przyczyny trądziku, no nie przesadzaj - to nie jest powiązane. Co ma laryngolog do trądziku?!
Widać nie oglądasz "włatcuw móch". Tamtejszy laryngolog rozwiewa wszystkie wątpliwości, medycyna to nauka holistycza i wszysztko się ze sobą łączy a ropa to ropa No dobra, to było na żarty ale tak serio, serio to jakieś 6-7 lat temu miałam paskudną anginę ropną, tak paskudną że długi weekend spędziłam w szpitalu i miałam wtedy tak zanieczyszczoną skórę że ksiądz przychodzący rano zapytał się mnie czy mam ospę ! Złośliwy drań, jestem niemal pewna, że mi tak pojechał, bo jestem niewierząca :P.
Jak przeszła mi angina to i skóra się poprawiła.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 19:27   #1579
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
A w jakich odstepach czasowych od nalozenia effaclaru lub epiduo stosowac krem nawilzajacy?
np co 2 noc
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-11, 20:10   #1580
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
np co 2 noc

Ahaaa, myslalam, ze np. po godzinie od nalozenia epiduo lub effaclaru.
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 20:59   #1581
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Widać nie oglądasz "włatcuw móch". Tamtejszy laryngolog rozwiewa wszystkie wątpliwości, medycyna to nauka holistycza i wszysztko się ze sobą łączy a ropa to ropa No dobra, to było na żarty ale tak serio, serio to jakieś 6-7 lat temu miałam paskudną anginę ropną, tak paskudną że długi weekend spędziłam w szpitalu i miałam wtedy tak zanieczyszczoną skórę że ksiądz przychodzący rano zapytał się mnie czy mam ospę ! Złośliwy drań, jestem niemal pewna, że mi tak pojechał, bo jestem niewierząca :P.
Jak przeszła mi angina to i skóra się poprawiła.
ok, ale tych krost nie można nazwać trądzikiem. Najwidoczniej to jakaś reakcja organizmu, ale skoro przechodzi jak zdrowiejesz to trądzik to na pewno nie jest
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 22:04   #1582
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A u mnie zaczynaja sie problemy... Skore mam czerwona jak rak, w dodatku po myciu strasznie piecze. Probowalam cokolwiek na nia polozyc to szczypalo bardzo. W koncu zastosowalam ten krem:


https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...draznienia.htm

Nie mam tradziku rozowatego, ale tylko on jako tako koi te podraznienia...

Co robic? Czy to normalna reakcja czy cos robie nie tak?
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 09:44   #1583
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Ahaaa, myslalam, ze np. po godzinie od nalozenia epiduo lub effaclaru.
Tak to nie musisz, ale możesz się "dowilżać" np hialuronem.

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
A u mnie zaczynaja sie problemy... Skore mam czerwona jak rak, w dodatku po myciu strasznie piecze. Probowalam cokolwiek na nia polozyc to szczypalo bardzo. W koncu zastosowalam ten krem:


https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...draznienia.htm

Nie mam tradziku rozowatego, ale tylko on jako tako koi te podraznienia...

Co robic? Czy to normalna reakcja czy cos robie nie tak?
Myślę że za często stosujesz kwasy, spróbuj np stosować je co 3 dzień. Chyba sobie "przypaliłas" naskórek, też tak kiedyś zrobiłam Pomogły mi oleje Gala.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 10:24   #1584
aloe vera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja ładnie oczyściłam i wyciszyłam sobie skóre głównie kosmetykami BIELENDA. Jeśli chodzi o maseczki to rewelacyjna jest mineralna z Morza Martwego oraz z Glinką zieloną lub białą ECO CARE tez . Generalnie bardzo lubię tą markę bop nie wysusza skóry, a mam wrażenie że "leczy". Rano używam kremu Ogórek+ Limonka a wieczorem żelu do mycia twarzy też Ogórek + Limonka Bielendy. żel ma drobinki peelingujące wiec dodatkowo mam oczyszczanie. No i uzupełniająco łykam Salfazin - preparat cynkowy. Jestem bardzo zadowolona z efektów.
Ostatnio zaczęłam też eksperymentować z gabinetami kosmetycznymi - mam już swój ulubiony Pisałam o tym już : jestem zafascynowana kawitacją a ostatnio miałam pierwszy w życieu zabieg usuwania przebarwień IPL-em.
aloe vera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 10:26   #1585
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
ok, ale tych krost nie można nazwać trądzikiem. Najwidoczniej to jakaś reakcja organizmu, ale skoro przechodzi jak zdrowiejesz to trądzik to na pewno nie jest
Ale jeśli ktoś ma przewlekłe problemy z migdałkami to ta "jakaś reakcja organizmu" też będzie przewlekła. I ja miałam trądzik tylko od tej anginy mi się bardzo, bardzo pogorszył. Poza tym nie mam się zamiaru spierać czy przy chorych migdałkach można dostać trądziku/pogorszyć jego postać czy dostać jakiegoś odmigdałkowego, ropnego zapalenia skóry, chodzi o to że chore migdałki mogą realnie wpływać na stan skóry i jeśli takowe się ma należy je wyleczyć żeby uzyskać poprawę.
Ogólnie mi się wydaje, że idąc takim tokiem myślenia można by powiedzieć, że krost przy zaburzeniach hormonalnych nie można nazwać trądzikiem, bo jak się wyreguluje hormony to przechodzi więc to na pewno nie jest trądzik .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 10:26   #1586
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Tak to nie musisz, ale możesz się "dowilżać" np hialuronem.



Myślę że za często stosujesz kwasy, spróbuj np stosować je co 3 dzień. Chyba sobie "przypaliłas" naskórek, też tak kiedyś zrobiłam Pomogły mi oleje Gala.
Stosuje wszystko z zaleceniem dermatologa. Myslalam, ze ona wie co robi
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 10:30   #1587
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Stosuje wszystko z zaleceniem dermatologa. Myslalam, ze ona wie co robi
A można wiedzieć co dokładnie i z jaką częstotliwością Ci zaleciła? Jeśli już o tym pisałaś napisz w którym poście.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 10:33   #1588
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Lalaith tutaj masz

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Ja tez odwiedzilam dermatologa, po ponad rocznej przerwie. Wreszcie nie dostalam zadnej tetracycliny ani doxycycliny czy czegos w tym stylu.

Moja kuracja ma wygladac tak:
  • przez pierwsze 3 dni azimycin
  • do tego 3 razy dziennie metronidazol
  • na dzien Effaclar K
  • na noc Epiduo
  • osłonowo na watrobe Lactan forte i witaminy A + E
  • punktowo maść robiona: hydrocortisoni, ac. salicylici, sulf. ppt, ichtioli, paste zini ad, M. f. ung.
Mialyscie do czynienia z ktoryms z tych specyfikow? Bo dla mnie to kompletna nowosc. Czemu azimycin sie bierze tylko przez 3 dni?

Skora sie bedzie bardzo luszczyc po tych preparatach? Czy moge stosowac epiduo na dekolt gdzie wystepuja kaszka i wagry?
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 10:41   #1589
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Madame nie znam się na lekach branych doustnie i na tej maści którą masz robioną, ale jeśli chodzi o Epiduo to retinoid, a Effaclar to kwas, więc stosujemy je tylko i wyłącznie na noc, a na dzień bardzo wysoki filtr SPF min 40. Możesz stosować je na noc wymiennie ale ja bym stosowała je jeszcze rzadziej a mianowicie:
1 noc - Eupido
2 noc - Effaclar
3 noc - nawilżacz
i tak na zmianę

Bo kuracja którą masz przepisaną jest tak hard corowa, że nie dziwię się wcale że Ci poparzyła twarz, bo po tym co piszesz ewidentnie tak się stało.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 10:50   #1590
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Madame nie znam się na lekach branych doustnie i na tej maści którą masz robioną, ale jeśli chodzi o Epiduo to retinoid, a Effaclar to kwas, więc stosujemy je tylko i wyłącznie na noc, a na dzień bardzo wysoki filtr SPF min 40. Możesz stosować je na noc wymiennie ale ja bym stosowała je jeszcze rzadziej a mianowicie:
1 noc - Eupido
2 noc - Effaclar
3 noc - nawilżacz
i tak na zmianę

Bo kuracja którą masz przepisaną jest tak hard corowa, że nie dziwię się wcale że Ci poparzyła twarz, bo po tym co piszesz ewidentnie tak się stało.
Kurcze to czemu dermatolog mi nic nie powiedzial o zadnych filtrach i nawilzaczach?
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.