Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-24, 16:18   #421
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
zużyłabym je do ...podtarcia, chociaż i tu miałabym pewne obawy. nie no, może aż tak źle nie będzie, ale to jest konserwant na konserwancie i w sumie nic nadzwyczajnego. te inne chusteczki zaproponowane przez hexxanę przedstawiają się lepiej, łagodniej.
Tylko że tamte mają w składzie rumianek który lubi mnie uczulać Zresztą większość chusteczek go ma, jak tak patrzyłam na składy. Dlatego wybrałam te Toddies, no i jeszcze podkusił mnie opis na kwc i recenzje:

"Chusteczki przeznaczone w prawdzie dla dzieci, ale doskonale też dla kobiet o delikatnej skórze. Świetnie nadają się do zmywania makijażu albo odświeżania twarzy podczas dnia. Nie podrażniają nawet delikatnej, skłonnej do alergii cery, a dodatkowo świetnie nawilżają. Całość zamknięta w sprytnym pudełeczku zapobiegającym wysychaniu chusteczek przez dluuuugi czas."
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 17:32   #422
addicted to wizaz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 830
Unhappy Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam prośbę o pomoc w odszyfrowaniu składu serum pod oczy firmy LEIM Power C 2000 with retinol+silk. Mam próbkę tego kremu i zastanawiam się, czy warto kupić ten produkt. Dodam, że od kremu pod oczy oczekuję nawilżenia i działania przeciwzmarszczkowego.

Skład: water, cetyl alcohol, gyceryl stearate, octil octanoate, paraffin, glycerin, propylene glycol, dimenthicone, urea, lactic acid, allantoin, glycolic acid, ubiquinone (co-enzyme Q 10), glucose, ethoxydiglycol, buthylenglycol, sodium dihydroxycetyl, phosphate (and) isopropylhydroxycetyl ether, sorbic acid (and) propylparaben (and) methylparaben, fragrance

czy tu w ogóle jest retinol i czy "power c" oznacza witaminę C?
addicted to wizaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 18:36   #423
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analize szamponu Bartpol Złoty Rój

Stosowany w:
- profilaktyce i wspomaganiu terapii skóry głowy i włosów,
w szczególności dla osób z dolegliwościami dermatologicznymi
o różnej etiologii - łupież, grzybice skóry owłosionej.


sklad
Skład:Water, Sodium C12-15 Pareth-3 Sulfate, Disodium Laureth-4 sulfosuccinate, Polysorbate 80, Sodium Sweetalmond Amphoacetate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Propylene Glycol, Propolis Extract, Fragrance, Citric Acid.


Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szampon.jpg (5,3 KB, 1 załadowań)
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 18:42   #424
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witam, dodałam dziś na KWC nowe termoaktywne serum Eveline - Eveline, Slim Extreme 3D, Termoaktywne serum modelujące talię, brzuch i pośladki
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=29012
skład:
Aqua, Hedera Helix (Ivy) Extract, Hydrolized Wheat Protein, Cantella Asiatica, Equisetum Arvense Leaf Extract, Laminaria Hyperborea Extract, Caffeine, Glycerin, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Vanillyl Butyl Ether, Methylchloroisothiasolino ne/ Methylisothiasolinon, Fragrance, Limonene

proszę o analizę czy serum jest generalnie dobre, i o porównanie z podobnym termoaktywnym serum tej samej firmy:
Eveline, Slim Extreme 3D, Termoaktywne serum wyszczuplające

Skład:
Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Mineral Oil, Isopropyl Myristate, Petrolatum / Cholesterol / Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glycerin, Propylene Glicol, Cetyl Alcohol, Octyldodecanol, Caffeine, Sodium Polyacrylate, Caffeine/Sodium Salicylate/Lecithin/Silica, Centella Asiatica, Ginkgo Bibola Extract, Hedera Helix (Ivy) Extract, Water /Butylene Glycol/ Laminaria Hyperborea Extract, Hyaluronic Acid, Vanillyl Butyl Ether, Phenoxyethanol / Methylparaben, / Buthyparaben / Ethylparaben / Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Disodium EDTA, Limonene

Ten drugi był już analizowany, ale chodzi mi o porównanie które będzie lepsze
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 20:50   #425
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Tylko że tamte mają w składzie rumianek który lubi mnie uczulać Zresztą większość chusteczek go ma, jak tak patrzyłam na składy. Dlatego wybrałam te Toddies, no i jeszcze podkusił mnie opis na kwc i recenzje:

"Chusteczki przeznaczone w prawdzie dla dzieci, ale doskonale też dla kobiet o delikatnej skórze. Świetnie nadają się do zmywania makijażu albo odświeżania twarzy podczas dnia. Nie podrażniają nawet delikatnej, skłonnej do alergii cery, a dodatkowo świetnie nawilżają. Całość zamknięta w sprytnym pudełeczku zapobiegającym wysychaniu chusteczek przez dluuuugi czas."
skoro rumianek źle na ciebie wpływa, to ci chusteczek Hipp też nie polecę... jeśli nivea cię nie podrażni, czemu by nie stosować? jak zauważysz podrażnienia, to odstawisz. a w sumie dlaczego chusteczki? nie masz ochoty na micele? (wśród których jest tyle fajowych do wyboru w sam raz dla wrażliwych i skłonnych do zapychania cer) no chyba że chodzi ci o wygodę, coś, czego można szybko w ciągu dnia użyć do demakijażu...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 21:11   #426
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
Proszę o przeanalizowanie składu szamponu Cattier

skład
Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Lavandula Angustifolia Extract*, Sodium Cocoamphoacetate, Vinegar (and) Glycerin (and) Lavandula Angustifolia Extract (and) Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (and) Salvia Officinalis Leaf Extract (and) Thymus Vulgaris Extract, Sodium Chloride, Hydrolyzed Wheat Protein, Usnea Barbata (and) Glycerin, Phytic Acid, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Salix Nigra, Lactic Acid, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Mentha Spicata, Citrus Sinensis, Orange Dulcis, Citrus Reticulata Blanco, Citrus Paradisi, Citrus Limonum, Melaleuca Alternifolia*, Limonene.
*20% wszystkich składników pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych.
99% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego.
skóra głowy bardzo wrażliwa
Dodam do wypowiedzi Hexxany, że nie podobają mi się w sumie 2 składniki, oprócz laurylosiarczanu amonu, który jest wprawdzie łagodniejszy od SLS i SLES, ale należy do ich bliskiej rodziny, także chlorek sodu, który jest dodawany jako zagęszczacz, ale lubi sprzyjać łupieżowi i podrażnieniom. Sodium cocoamphoacetate jest dość łagodnym detergentem na bazie kokosa, z nim nie powinno być problemów. Czego nie lubię w produktach bardzo roślinnych, to brak informacji o stężeniach i szczegółowym składzie ekstraktów. Wyciągi mogą składać się przecież z alkoholu, który nie jest przyjazny wrażliwej skórze głowy, ponadto mogą zawierać metale ciężkie, nie mówiąc już o uczuleniu na cytrusy. Trudno przewidzieć działanie tak mocno upakowanego roślinami kosmetyku.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 21:12   #427
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dobrze ze sie poradzilam i go nie kupilam
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 21:37   #428
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

motylku - naprawdę nie wiem jak on może działać, skład jest ładny. Zapoznałabym się z recenzjami przed kupieniem. Pewnie tani nie jest
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-24, 21:44   #429
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

do recenzji podchodze juz z dystansem, bo moja skóra jest tak mega wrażliwa ze nawet jak cos ma super opinie (nawet dla skóry wrazliwej) ja mam uczulenie
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 07:32   #430
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Jezeli jestes zadowolona i nie dzieje sie nic zlego to uzywaj

Kremu nie dobieramy do wieku ale do kondycji cery!
Przejrzyj watki dot.pielegnacji jest sporo informacji

Pielegnacja dlugofalowa to glownie retinoidy w takim przypadku choc nie tylko.

Postaram sie jeszcze zajrzec i cos popisac ale nie obiecuje,to nie dziala na zasadzie przypominania bede ciac posty bo balagan sie tworzy.
Hexxana bardzo Ci dziękuję. Starałam się czytać te wątki, ale ciężko jest zebrać te wiadomości do kupy nie znając się na tym.

A co myślicie o tym?

Bielenda, Eco Care, Mikroglony, Bioorganiczny krem pod oczy 'Anti-Age'
INCI: Aqua (Water), Cyclopentasiloxane, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Dimethicone, Glycerin, Isohexadecane, Glycereth-26, Dimethicone Crosspolymer, Sodium Chloride, Hydrogenated Polyisobutene, Polymethyl Methacrylate, Titanium Dioxide, Alumina, Stearic Acid, Hydrolyzed Elastin, Hydrolyzed Collagen, Chlorella Vulgaris Extract, Palmitoyl Tripeptide-5, Polysilicone-11, Ethylhexyl Hydroxystearate, C18-36 Acid Triglyceride, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum (Fragrance), CI 42090 (Acid Blue 9), CI 19140 (Acid Yellow 23).

Tu trochę mnie niepokoi Sodium Chloride - czy to normalne, że jest w kremie (w dodatku pod oczy)? Czy nie podrażni?

Bielenda, Eco Care, Torf & Wodorosty, Bioorganiczny krem 'Anti-Age'
INCI: Aqua (Water), Sorbitan Stearate, Sorbityl Laurate, Triethylhexanoin, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Dimethicone, Propylene Glycol, Peat Extract, Laminaria Digitata Extract, Tocopheryl Acetate, Palmitoyl Tripeptide-5, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Coumarin, Limonene, CI 42090 (Acid Blue 9), CI 19140 (Acid Yellow 23).

Wydaje mi się, że ma dużo różnych ekstraktów i olejków. Czy będę w stanie zmyć Cyclopentasiloxane mleczkiem do twarzy (z zasady nie używam żadnych żeli i nic co wymaga wody), czy będę potrzebować czegoś z SLES-ami?
Warto kupić?

Edytowane przez aferka
Czas edycji: 2009-02-25 o 13:19
aferka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 09:11   #431
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy ktos pamięta o mojej prośbie? Juz sie kilka razy przyponiałam, ale niestetyy moderator mnie usuwa ????
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-25, 09:32   #432
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Goniu po pierwsze wystarczy przeczytac post 1 -uprzedzalam,ze bede ciac OT,podbijanie i przypominanie nic da-watek ma byc czytelny.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 13:52   #433
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Red face Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A co sądzicie o tym kremie (jako o faktycznie oczyszczającym dla cer zanieczyszczonych), dość długi skład:

BanDi - Krem złuszczający na noc z serii Young Care
Aqua, Propylene Glycol, Cyclomethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Octyl Stearate, Lactic Acid, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Cyclopentasiloxane, Glycolic Acid, Dimethicone, Sodium Hydroxide, Ceteareth-20, PEG-100 Stearate, Perfum, Vaccinium Myrtillus(Bilberry) Extract,Saccharum Officinarum (Sugarcane)Extract, Acer Saccharum(Sugar Maple) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Friut Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Extract, Dimethicone, Crosspolymer, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, EDTA, Cyclohexasiloxane, Benzyl alkohol, Limonene, Linalol.

Dziękuję

Edytowane przez Izane
Czas edycji: 2009-02-25 o 14:23
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 17:21   #434
buzichocho
Zakorzenienie
 
Avatar buzichocho
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość



Wydaje mi sie,ze moze to byc polaczenie z Humektanem bo duzo osob skarzy sie na niego ale wracajac do Clareny-wyboldowalam potencjalne zapychacze,krem naprawde ciekawe skladniki odpowiadajace na nawilzenie skory choc w tym wszystkim jest wrzucony drazniacy konserwant(na czerwono) co akurat cerom wrazliwym i naczynkowym moze przyspozyc problemow.
Bardzo dziekuje za analize, chyba zrezygnuje z tego kremu Clareny ze względu na ten konserwant, przestraszyłam sie ze wzgl na naczynka...
A jesli chodzi o humektan to zobacze jak skóra bedzie reagować...
Dostałam jeszcze taki kremik z Clareny:

Clarena Matt Cream:

skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Isononyl Isononandate, Aluminum Starch Ocenylsuccinate, Sodium Lactate, C12-15 Akryl Benyoate, Dicetyl Phosphate, Ceteth-10 Phosphate, Parfum, Akrylates/C 10-30 Akryl Akrylate Crosspolymer, Panthenol, Imidazdolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben Ethylparaben, propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Tetrasodium EDTA, BHT, CI 42090



Czy jest w nim cos podejrzanego? Czy nie bedzie wysuszał i zapychał i podrażniał naczynek?
buzichocho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-25, 22:53   #435
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Talking Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ciekawi mnie również nowa seria Farmony - Skin Lift Extreme 55+...składy są naprawdę długie, czy przez to kosmetyki te będą coś warte? Przeznaczone dla wieku powyżej 55 - zastanawiam się czy są mocno przeciwzmarszczkowe oraz dla jakiej bardziej cery: suchej, normalnej, mieszanej, tłustej?

Serum naprawcze redukujące zmarszczki i bruzdy pod oczy, na powieki i w okolice ust
aqua, soya lecitin, argon oil/ d-panthenol/ hyaluronic acid/marine, collagen/ silk proteins/ tocopheryl acetate, glycerin, saccharomyces/calcium ferment, milk lipids/ceramide 3, glyceryl stearate citrate, butyrospermum parkii, cyclomethicone, caprylic/capric trygliceride, isopropyl palmitate, propylheptyl caprylate, glyceryl stearate, oryza sativa oil, soluble collagen/hydrolyzed elastin, retinyl acetate/tocopheryl acetate/ascorbyl, palmitate/glyceryl linoleate/glyceryl linolenate/glyceryl arachidonate/laureth-4-phosphate/propylene glycol/xantan gum, cetearyl alcohol, dimethicone, phenoxyethanol/ methylparaben/ butylparaben/ ethylparaben/ propylparaben, butylene glycol, saccharomyces/silicon ferment, parfum, acrylates/c10-c30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, sodium hydroxide, bha

Krem naprawczy zapobiegający wiotczeniu skóry na dzień SPF 15
aqua, c12-c15 alkyl benzoate, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, polysorbate, cetearyl alcohol, centella asiatica, isopropyl, palmitate, propylene glycol, butyl, methoxydibenzoylmethane, butylene glycol, saccharomyces/calcium ferment, soy lecithin/retinyl acetate/tocopheryl acetate/ascorbyl, palmitate/glyceryl linoleate/glyceryl linolenate/glyceryl, arachidonate/laureth-4-phosphate/xantan gum, d-panthenol/troxerutin/sodium hyaluronate/folic acid, oryza sativa oil, dicaprylate/dicaprate, octocrylene, cyclomethicone, glyceryl stearate, phenoxyethanol/ methylparaben/ butylparaben/ ethylparaben/ propylparaben, cetyl alcohol, cera alba, soluble collagen/hydrolyzed elastin, panthenol, saccharomyces/silicon ferment, parfum, allantoin, acrylates/c10-c30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, sodium hydroxide, bha

Krem naprawczy głęboko odbudowujący na noc
aqua, isopropyl palmitate, propylene glycol/glycyrrhiza glabra extract/butylene, glycol/artostaphylos uva ursi leaf, extract/citrus medica limonum fruit extract/morus alba leaf extract, gycerin, polysorbate, cetearyl alcohol, cyclomethicone, stearic acid, oryza sativa oil, saccharomyces/calcium ferment, milk lipids/ceramide 3, hydrolyzed caesalpinia spinosa, gum/caesalpinia spinosa gum, caprylic/capric trygliceride, soluble collagen/hydrolyzed elastin, soy lecithin/retinyl acetate/tocopheryl acetate/ascorbyl palmitate/glyceryl, linoleate/glyceryl linolenate/glyceryl arachionate/layreth-4-phosphate/xanthan gum, cetyl alcohol, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, ppg-15 stearyl ether, phenoxyethanol/ methylparaben/ butylparaben/ ethylparaben/ propylparaben, saccharomyces/silicon ferment, panthenol, parfum, acrylates/ c10-c30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, bha

Serum naprawcze poprawiające jędrność skóry do szyi i dekoltu
aqua, soya lecitin, argon oil/ d-panthenol/ hyaluronic acid/marine, collagen/ silk proteins/ tocopheryl acetate, glycerin, saccharomyces/calcium ferment, milk lipids/ceramide 3, glyceryl stearate citrate, butyrospermum parkii, cyclomethicone, caprylic/capric trygliceride, isopropyl palmitate, propylheptyl caprylate, glyceryl stearate, oryza sativa oil, soluble collagen/hydrolyzed elastin, retinyl acetate/tocopheryl acetate/ascorbyl, palmitate/glyceryl linoleate/glyceryl linolenate/glyceryl arachidonate/laureth-4-phosphate/propylene glycol/xantan gum, cetearyl alcohol, dimethicone, phenoxyethanol/ methylparaben/ butylparaben/ ethylparaben/ propylparaben, butylene glycol, saccharomyces/silicon ferment, parfum, acrylates/c10-c30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, sodium hydroxide, bha


Bardzo gorąco DZIĘKUJĘ

Edytowane przez Izane
Czas edycji: 2009-02-25 o 23:04
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 07:31   #436
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Goniu po pierwsze wystarczy przeczytac post 1 -uprzedzalam,ze bede ciac OT,podbijanie i przypominanie nic da-watek ma byc czytelny.

Pozdrawiam
ale chyba jednak nie jest czytany.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 14:03   #437
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Zakupiłam w tamtym roku Perfecta Winter Care dla dzieci.
Mój pysk to baaardzo lubi a, ze na skaldzie nie znam się tak dobrze jak wy dlatego proszę o opinię


aqua, petrolatum, ozokerite, hydrogenated castor oil, glyceryl isostearate, polyglyceryl-3 oleate, hydrogenated poly-1 decene, zinc oxide, glyceryl, octyl methoxycinnamate, sorbitan sesquioleate, d-pantenol, tocoperol, ascorbyl palmitate, lecytin, citric acid, magnesium sulfate, etyparaben, metylparaben, 2-bromo-nitropropane-1,3-diol, parfum
__________________
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 14:55   #438
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
skoro rumianek źle na ciebie wpływa, to ci chusteczek Hipp też nie polecę... jeśli nivea cię nie podrażni, czemu by nie stosować? jak zauważysz podrażnienia, to odstawisz. a w sumie dlaczego chusteczki? nie masz ochoty na micele? (wśród których jest tyle fajowych do wyboru w sam raz dla wrażliwych i skłonnych do zapychania cer) no chyba że chodzi ci o wygodę, coś, czego można szybko w ciągu dnia użyć do demakijażu...
Zawsze myję twarz najpierw żelem, łącznie z oczami, a potem resztki makijażu chusteczkami.. Nie trafiłam jeszcze na micel przy którym mogłabym się obyć bez żelu, a z makijażem niestety te które wypróbowałam sobie nie radziły :/, więc stwierdziłam że nie ma potrzeby używać i żelu i micela skoro działają tak samo, a mi bardziej odpowiada konsystencja tego pierwszego. Micelem musiałam trzeć oczy i to mnie od tego typu specyfików skutecznie odstręczyło.

Kupiłam te chusteczki polecane przez Hexx wersję Extrasensitive, super że nie pachną (Toddiesy pachną strasznie mocno, a ja jednak preferuję bezzapachowe kosmetyki do twarzy), narazie mnie nie podrażniają i dość fajnie mi się używa, jedyny minus to to że są szorstkie Nie wiem jak ktoś może tak szorstkimi chusteczek używać do łagodnej skóry niemowlaka. Toddies są pod tym względem o wiele delikatniejsze, ale te konserwanty o których pisałaś mnie zraziły.
A jakie są te Hippy które byś polecała, gładkie czy szorstkie? Szkoda że nie można tego sprawdzić przed zakupem

Izane z tego co piszesz masz cerę bardzo podobną do mojej, z tym że ja mam troszkę mniej lat.. Ale też już nie jestem nastolatką i powiem Ci że kosmetyki drogeryjne dla cer trądzikowych niestety są nie dla nas. Są agresywne i nadają się do tłustych cer nastolatków. Tobie poleciłabym kosmetyki z BU i serie apteczne, są o wiele delikatniejsze. A tonik koniecznie łagodny bezalkoholowy! albo hydrolat z BU zamiast toniku.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 20:01   #439
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
(...) narazie mnie nie podrażniają i dość fajnie mi się używa, jedyny minus to to że są szorstkie Nie wiem jak ktoś może tak szorstkimi chusteczek używać do łagodnej skóry niemowlaka. Toddies są pod tym względem o wiele delikatniejsze, ale te konserwanty o których pisałaś mnie zraziły.
A jakie są te Hippy które byś polecała, gładkie czy szorstkie? Szkoda że nie można tego sprawdzić przed zakupem
z tą szorstkością to jest tak wiesz.... no... to musi zmyć dziecięcą kupkę, więc całkiem gładka powierzchnia nie jest optymalna Hipp'a do twarzy używałam dość rzadko... trudno mi powiedzieć, jak szorstkie były na skórze twarzy (to trzeba spróbować, bo nawet delikatne specyfiki na dłoni czy pupie mogą być killerami na twarzy), nie mam teraz ich na stanie ale jeśli ci extrasensitivy przypasują, to możesz przy nich zostać. są tańsze, a co do szorstkości to obie są w miarę podobne, bo różnicy nie zauważyłam po nagłej zmianie.
a co do micela, to jeszcze nie musiałam trzeć oczu... miałam ten od LRP physiological i teraz testuję purete od vichy. LRP delikatniejszy, bardziej kojący, a vichy oczyszcza szybciej, ale też wręcz się pieni lekko na skórze/waciku. sporo jednak zależy od samego wacika. a propos żelu, ten od Hipp'a jest cudowny do twarzy i do golenia i w ogóle
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-26, 21:41   #440
agatka_k
Raczkowanie
 
Avatar agatka_k
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 439
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej!
jeżeli jest to możliwe, proszę o analizę:

Almay Smart Shade Makeup, Light Medium SPF 15, 1 fl oz

Active Ingredients: Titanium Dioxide (4.0%), Zinc Oxide (2.1%)Inactive Ingredients: Aqua (water, eau), Cyclomethicone, Dimethicone, Butylene Glycol, Talc, PEG/PPG 18/18 Dimethicone, HDI/Trimethol Hexyllactone Crosspolymer, Cetyl PEG/PPG 10/1 Dimethicone, Nylon 12, Disteardimonium Hectorite, Alumina, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Hyaluronate, Trisiloxane, Glycerin, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Vitis Vinifera Seed Extract (grape), Centaurea Cyanus Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Panax Ginseng Root Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Moringa Pterygosperma Seed Extract, Trimethylsiloxysilicate, Galactoarabinan, Acrylonitrile/Methacrylonitrile/Methyl Methacrylate Copolymer, Boron Nitrate, Alcohol Denat., Methicone, Tribehenin, Sorbitan Sesquioleate, Silica, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Tetrasodium EDTA, PVP, Polysorbate 20, Polysorbate 80, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, May Contain: Titanium Dioxide (CI77891), Iron Oxides (CI77491, CI77492, CI77499), Zinc Oxide (CI77947)

czy nie ma dużo zapychaczy? konserwantów? chciałabym taką analizę ogólną. mam cerę mieszaną ze skłonnością do wyprysków...

Delia, Mineral Velvet Skin, Mineralny fluid nawilżająco - korygujący

też bym bardzo chciała ale nigdzie nie ma składu
agatka_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 22:19   #441
mekintoszek
Rozeznanie
 
Avatar mekintoszek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 580
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poproszę o analizę
PLANTE SYSTEM RosaKalm krem

INCI: aqua, octyldodecanol, cera alba, octyldodecyl myristate,
caprylic triglyceride, butylene glycol, peg-100 stearate, hydrogenated polydecene, zinc oxide, rosa moschata, hippophaea rhamnoides, olea europaea, camellia sinensis, potassium gluconate, ruscus aculeatus, ruscogenin, neuroscogenin, tocopheryl acetate, cetearyl alcohol, carbomer, xanthan gum, cetyl phosphate, disodium edta, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, triethanolamine, parfum, CI 42090, CI 19140

Głównie chodzi mi o zapychacze i ogólną jakość kremu. Dzięki z góry
mekintoszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-27, 16:54   #442
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
z tą szorstkością to jest tak wiesz.... no... to musi zmyć dziecięcą kupkę, więc całkiem gładka powierzchnia nie jest optymalna Hipp'a do twarzy używałam dość rzadko... trudno mi powiedzieć, jak szorstkie były na skórze twarzy (to trzeba spróbować, bo nawet delikatne specyfiki na dłoni czy pupie mogą być killerami na twarzy), nie mam teraz ich na stanie ale jeśli ci extrasensitivy przypasują, to możesz przy nich zostać. są tańsze, a co do szorstkości to obie są w miarę podobne, bo różnicy nie zauważyłam po nagłej zmianie.
a co do micela, to jeszcze nie musiałam trzeć oczu... miałam ten od LRP physiological i teraz testuję purete od vichy. LRP delikatniejszy, bardziej kojący, a vichy oczyszcza szybciej, ale też wręcz się pieni lekko na skórze/waciku. sporo jednak zależy od samego wacika. a propos żelu, ten od Hipp'a jest cudowny do twarzy i do golenia i w ogóle
Miałam ten żelik Hippa i też go bardzo lubię, Babydream zresztą też. Z miceli miałam Bioderme Sensibio 750ml - strasznie się z nią męczyłam, a kupiłam w ciemno po opiniach w KWC i ona mnie zraziła do miceli. Miałam jeszcze Avene, Daxa Perfecte (też KWC) i AA Therapy - żaden mi nie przypasował. Może jeszcze spróbuję tego Vichy, ale jak i on mi nie podejcie to kończę przygodę z micelami definitywnie.
Natomiast bardzo fajny okazał się dla mnie ten zmywacz: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24961 tylko niestety mało wydajny.

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Proszę o analizę tych podkładów. Oczywiście nie liczę na to że będą one czysto mineralne, ale czy obietnica producenta że nie będą zapychać i "leczyć" cerę trądzikową ma w ogóle rację bytu?

Maybelline, Pure.Liquid Mineral Foundation (Mineralny podkład w płynie)

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Ethylhexyl, Methoxycinnamate, Glycerin, Isotridecyl Isononanoate, PEG-9 Polidimethylsiloxethyl Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone/Poliglycerin-3 Crosspolymer, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Methylparaben, Disodium Stearoyl Glutamate, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Acrylates Copolymer, Propylparaben, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Aluminium Hydroxide, PEG-9, Ethylparaben, Butylparaben [ /- MAY CONTAIN: CI 77891 / Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77492, CI 77491 / Iron Dioxides], (F.I.L D28659/1).

Rimmel, Lasting Finish 16h Foundation (Podkład mineralny we fluidzie)

Water - Aqua , Cyclopentasiloxane , Butylene Glycol , Cetyl PEG/PPG-10/1
Dimethicone , Ethylhexyl Methoxycinnamate , Trimethylsiloxysilicate , Talc ,
Silica Silylate , Sodium PCA , C12-15 Alkyl Ethylhexanoate , Magnesium Sulfate ,
Zinc Stearate , Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer , Acrylates/C12-22
Alkyl Methacrylate Copolymer , BIS-PEG/PPG-14/14 Dimethicone , Laureth-7 ,
Lecithin , Tribehenin , Amodimethicone , Propylparaben , Methylparaben ,
Disteardimonium Hectorite , Phenoxyethanol , Trihydroxystearin , Dimethiconol ,
Triethoxycaprylylsilane , Fragrance - Parfum , Xanthan Gum , Propylene Glycol ,
Tocopheryl Acetate , Propylene Carbonate , Hydroxyethylcellulose , Laureth-4 ,
Sodium Sulfate , BHT , Hexyl Cinnamal , Limonene , Butylphenyl Methylpropional ,
Benzyl Salicylate , Linalool , Geraniol , Alpha-Isomethyl Ionone , Citronellol ,
Titanium Dioxide - CI 77891 - May Contain , Iron Oxides - CI 77491 - CI 77492 -
CI 77499 - May Contain

A ma ktoś może skład do tego podkładu mineralnego w pędzlu Astor?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-28, 21:09   #443
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,


Bardzo proszę o rozszyfrowanie składu:


Lierac, Mat-Chrono, Creme Regenerante (Krem regenerujący na noc):


Water (Aqua), Ethylhexyl Ethylhexanoate, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract*, Cyclopentasiloxane, Arachidyl Alcohol*, Behenyl Alcohol*, Arachidyl Glucoside*, Glycerin*, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Nylon-12, Salicylic Acid, Glycereth-26, Nylon-6/12, Butylene Glycol, Hydrolysed Rice Protein*, Hydrolysed Wheat Protein*, Carbomer, Sodium Stearate, Sodium Chloride, Zinc Gluconate, Polypropylene, PEG-10 Rapeseed Sterol*, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Titanium Dioxide (CI 77891), Laureth-7, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Xanthan Gum, Retinyl Palmitate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tocopherol*, Tromethamine, Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Yellow 5 (CI 19140), Green 5 (CI61570).
* botanical origin


Niestety nie zapytałam wcześniej - zakupiłam i powoli zaczynam żałowac. Mam cerę mieszaną (świecenie, zaskórniki, grudki), lekko przesuszoną. Źle się czuję z tym kremem na twarzy - trzeba ostrożnie nakładać bo ma tendencje do wałkowania się. Boję się używać na dłuższą metę.. Posmaruję jednego wieczoru a następnego wracam do effaclar H. Krem za 100 zł - i chyba wydatek wyrzucony w błoto...

Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję

Poproszę również o pomoc w analizie kolejnego kremiku (głównie pod względem zapychania) - byłby to kolejny duży wydatek - a nie chciałabym już kupować w ciemno... I jak te dwa kremiki wypadają w porównaniu ze sobą?


SVR Hydracid C20 krem,
INCI: Aqua (Purified Water), Ascorbyl Tetraisopalmitate, Cyclopentasiloxane, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Myristyl Alcohol, Sorbitol, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Xylitylglucosides, Pentylene Glycol, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter (Shea Butter), Myristyl Glucoside, Dimethicone, Anhydroxylitol, Xylitol, Xanthan Gum, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Citric Acid, Sodium Citrate, Silica, Propylparaben, Methylparaben, Parfum (Fragrance) CI 15985.


Dodam może, dla rozjaśnienia sytuacji, że mam 26 lat i jestem po domowej mikrodermabrazji Vichy (raczej nieskuteczna...). Szkoda słów. Na dzień używam obecnie próbki Effaclar M - ale jestem przywiązana do Vichy Normaderm - jak dla mnie się sprawdza. Na noc używam Effaclar H no i "próbuję" tego nieszczęsnego Lieraca (co z nim nie tak?).

Bardzo dziękuję ( z góry) za szybkie udzielenie pomocy

Edytowane przez justysd
Czas edycji: 2009-03-02 o 19:26
justysd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 20:13   #444
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej

Poprosze o analize odzywki do wlosow Joanna. Wlasnie kupilam skuszona pieknym zapachem, ale cos mi nie pasuje w tej odzywce. Boje sie, ze zaszkodzi moim wlosom, ktore i tak juz sa wysuszone.

Ekspresowa odzywka z serii Sweet Fantasy - Wanilia, producent Joanna

Sklad:Aqua, Propylene Glycol, Polyquaternium-37, PEG-/PPg-15/15 Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol Dicaprylate Dicaprate, PPG-1 Trideceth-6, Dimethiconol, Polyquaternium-10, Hydroxyethylcellulose, Disordium EDTA, Triethanolamine, Parfum, Hydroxy-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Banzyl Benzoate, Limone, DMDM Hydantoin.

Dziekuje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg joanna.jpg (12,6 KB, 4 załadowań)
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-01, 20:47   #445
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poprosze jeszcze o analize 2 produktow

Odzywka do wlosow - odbudowa i ochrona "awokado i morela" wlosy suche i zniszczone - Timotei.

Sklad: Aqua, Cetyl Alcohol, Dimethiconol, Stearamidopropyl Dimethylamine, PEG-150 Distearate, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Lactic Acid, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Glycerin, Prunus Armeniaca Fruit Extract, Persea Gratissima Oil, BHT, DMDM Hydantoin, Potassium Sorbate, Sorbic Acid, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Cl 16255, Cl 47005

Zdjecie przedstawia szampon, bo nie moglam znalezc odzywki. Ale szata graficzna jest taka sama, tylko butelka odwrotnie stoi

Jogurtowy balsam do ciala "kokos" - Latte Corpo - Aquolina

Sklad: Aqua, Steareth-2, PPG-15 Stearyl Ether, Cocoglycerides, Sorbitol, Benzyl Benzoate, Yogurt Powder, Steareth-21, Dimethicone, Parfum, Carbomer, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Denatonium Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Methylisothiazolinone, Coumarin.

Z gory przepraszam za napisanie posta pod postem, ale myslalam, ze tu tez jest dostepna opcja laczenia postow
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tn_28663.jpg (2,0 KB, 614 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg yogurt-bmilk-coconut.jpg (7,9 KB, 3 załadowań)

Edytowane przez zania
Czas edycji: 2009-03-01 o 21:06
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-03, 00:50   #446
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam! Proszę o analizę nowego kremu Sorayi:

Soraya, Care&Control, Krem nawilżający redukujący blizny i zmiany potrądzikowe

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=28970

skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Propylene Glycol, Squalane, Hydrogenated Canola Oil, Dimethicone, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Darutoside, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Hydrolyzed Yeast, Cymbopogon Nardus Rendle, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Panthenol, Allantoin, Tocopherol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Amyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool


Najbardziej zależy mi na rozjaśnieniu blizn po trądziku, oraz przeciwdziałaniu powstawaniu nowych - czy krem spełni swoją rolę? Bo szukam czegoś na wiosnę jak odstawię retinoidy, a nie chcę wracać do Acne Dermu bo nie zrobił z moją skórą nic

Prosiłabym o porównanie tego kremu z kremem z 'nieprofesjonalnej' serii:

Soraya, Care & Control, Antybakteryjny krem nawilżający redukujący blizny i zmiany potrądzikowe

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12009

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Propylene Glycol, Squalane, Canola Oil, Tocopherol, Centella Asiatica Extract, Darutoside, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Dimethicone, Allantoin, Cymbopogon Nardus, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamone, DMDM Hydantoin, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Cinnamate, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, D-Limonene

generalnie - który będzie lepszy?

na czerwono zaznaczyłam te składniki, których NIE MA drugi krem

Mam nadzieję że nie zostanę olana, tak jak stronę czy dwie temu - no ale nie chciałam złościć moderatorek i się nie przypominałam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 28970.jpg (25,5 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12009.jpg (10,6 KB, 3 załadowań)
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-04, 19:25   #447
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Serdecznie proszę o pomoc przy rozszyfrowaniu składu:

Farmona, Dermacos Anti - Redness , Krem ochronno-łagodzący SPF15
Skład: Aqua, C12-15, Alkyl Benzoate, Ethylhexylmethoxycinnamat e, Polysorbate, Cetearyl Alkohol, Propylene Glycol, , Glicerin, Soy Lecithin/Troxerutin/Eleutherococcus Root Extract/ Crataegus Monogyna Extract/ Xhantan Gum, Isopropyl Palmitate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Prumus Amygdalus Oil, Butylene Glycol Dicapryate/ Dicaprate, Octocrylene, Gliceryl Stearate, Cyclomethicone, Aesculus Hyppocastanum Extract, Phenoxyethanol/Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Cetyl Alkohol, Cera Alba, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl acetate, Parfum, Disodium EDTA, Acrylates/ C 10-30, Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, BHA.

Czy może zapychać? Z potencjalnych zapychaczy rozpoznajętylko Isopropyl Palmitate, ale moja wiedza jest dosyć uboga.
Czy krem będzie dobrze koił zaczerwienioną, podrażnioną cerę?
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-05, 14:27   #448
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy ktoś mógłby mi zanalizować ten skład:
Aqua, Cyclomethicone, Poly- glyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Lactic Acid, Panthenol, PEG-150 Distearate, Bisabolol, Serine, Glycine, Lecithin, Alanine, Xanthan Gum, Titanium Dioxide, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Potassium Phosphate, Disodium Phosphate, Parfum
Eucerin Dermo Purifyer Creme - Gel
Opis: Zawiera 2% kwasu mlekowego, redukuje niedoskonałości skóry i zmiany trądzikowe, zapobiega powstawaniu nowych zmian, zapewnia beztłuszczowe skuteczne nawilżenie, niekomedogenny, antybakteryjny, betłuszczowy
Interesują mnie te pogrubione, rzeczywiście tak jest? Zależy mi, żeby mnie nie wysuszył, bo i tak moja skóra jest wystarczająco sucha, i żeby nie zatkał.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 19:42   #449
(:martyna:)
Raczkowanie
 
Avatar (:martyna:)
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 89
GG do (:martyna:)
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej hej hej. sprawdzałam w wyszukiwarce i nie ma analizy składników tego kremu, a więc proszę o analizę:

Garnier, Czysta Skóra, Krem nawilżający antybakteryjny 'Długotrwały efekt matujący'


Aqua, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Montmorillonite, Glyceryl Stearate SE, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Stearyl Alcohol, Zinc PCA, Camphor, Carbomer, CI 42090, Disodium EDTA, Niacinamide, Octyl Methoxycinnamate, Panthenol, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Triclosan, Xanthan Gum, Methylparaben, Chlorphenensin, Butylparaben, (B3684/1)

zależy mi na Waszej opinii, ponieważ twarz w tej chwili u mnie jest ok, a nie chce nieprzyjemnych rzeczy. pozdrawiam i jednoczesnie prosze.
__________________
Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby:
albo tak, jakby nic nie było cudem,
albo tak, jakby cudem było wszystko.

Albert Einstein

Edytowane przez (:martyna:)
Czas edycji: 2009-03-07 o 19:44
(:martyna:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 12:03   #450
asia08368
Rozeznanie
 
Avatar asia08368
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: "prawie" Warszawa ;)
Wiadomości: 527
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Znowu ja Mam pytanie o -> Avon, Personal Match, Smooth Mineral Makeup Powder (Sypki podkład z wygładzającymi minerałami)

skład:
kaolin, zinc pca, sodium pca, sodium hyaluronate, phenyl trimethicone, aqua, lauryl pca, lecithin, c12-15 alkyl benzoate, silica dimethyl silylate, trehalose, polyquaternium-51, ascorbyl palmitate, atelocollagen, nylon-12, beta-carotene, helianthus annuus seed oil, retinyl palmitate, sodium chondroitin sulfate, tocopherol, urea, imidazolidinyl urea, methylparaben. [+/- CI 77491, CI77492, CI 77499, Ci 77891, Ci 77163, mica]
mam nadzieję, że wszystko dobrze napisałam

A, zapomniałam napisać o co mi chodzi Chciałabym wiedzieć, czy ten podkład/puder może zapchać, podrażnić? mam megazapychającą cerę w dodatku często dostaję różnych uczuleń...

Edytowane przez asia08368
Czas edycji: 2009-03-08 o 14:25 Powód: ---
asia08368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.