Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-19, 20:20   #481
addicted to wizaz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 830
Dot.: Flos-Lek-White&beauty vs. Acnoderm

Cytat:
Napisane przez _Maya_ Pokaż wiadomość
Nie chciałam zakładać nowego wątku
Bardzo, bardzo proszę o analizę tego toniku...
Tonik wybielający przebarwienia z kwasami AHA, Flos-lek

chciałabym się dowiedzieć czy ten wynalazek ma sensowny skład do wali z przebarwieniami słonecznymi...mam cerę naczynkową.

ZNALAZŁAM skład :
Ingredients (INCI): Aqua, Glycerin, Propylene Glycol , Arcostaphylos Uva-Ursi Extract, Alchemilla Silvestis Extract, Achillea Millefolium Extract, Morus Alba Extract , Betula Verrucosa Extract, Petroselinum Sativum Extract, Citric Acid, Salicylic Acid, Ascorbic Acid , Tartaric Acid , Malic Acid, Hibiscus Sabadariffa Flower Extract, Rosa Canina Fruit Extract , Viola Tricolor Extract, Polysorbate 20, Panthenol, Triethanolamine, Trideceth-9, PEG-5 Ethylhexanoate, Allantoin, Parfum, Disodium EDTA, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional (Lilial), Benzyl Salicylate, Citronellol

Będę wdzięczna za każdą opinię
Nie jestem ekspertem od rozszyfrowywania składów kosmetyków, ale z innych wątków wiem, że kwasy AHA nie są wskazane przy cerze naczynkowej.
addicted to wizaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 20:51   #482
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, czy moglabym prosic o analize skladu nowego kremu RoC i ewentualnie porownanie go do Retin-OX, glownie interesuje mnie jego skutecznosc przeciwzmarszczkowa

MULTI CORREXION Creme Anti-Age Hydrante
aqua, homosalate, isononyl isononanoate, glycerin, ethylhexyl salicylate, steareth-2, octocrylene, butyl methoxydibenzoylmethane, ascorbyl glucoside, cyclopentasiloxane, styrene/acrylates copolymer, butyrospermum parkii (shea butter) extract, butylene glycol, steareth-21, behenyl alcohol, c30-38 olefin/isopropyl maleate/MA copolymer, caprylyl glycol, bisabolol, dimethicone, squalane, retinol, magnesium aspartate, zinc gluconate, coppergluconate, carbomer, dimethicone crosspolymer, hydroxyethyl acrylate/sodium acrylodimethyl taurate copolymer, PEG-8 laurate, polysorbate 20, laureth-23, polysorbate 60, laureth-4, sodium dodecylbenzenesulfonate, linseed acid, acrylates copolymer, disodium EDTA, sodium hydroxide, BHT, tocopherol, , ascorbic acid, BHA, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, potassium sorbate, parfum, CI77019, CI77891
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 07:50   #483
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

MULTI CORREXION Creme Anti-Age Hydrante
niezła mieszanka filtrów, dość wysoko w składzie witamina c o "przedłużonym działaniu", sporo antyoksydantów.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 08:11   #484
ja85gusiek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 018
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ponawiam prośbę o pomoc w rozszyfrowaniu składu Dr Irena Eris, Lirene, Cera tłusta i mieszana, Krem normalizująco - odżywczy. Czy nie będzie zapychał porów, mam cerę mieszaną. Po nałożeniu jakiegokolwiek specyfiku, już po godzinie mam świecący nos, jakbym się wazeliną wysmarowała. Proszę o pomoc, oto skład:
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, PPG-15 Stearyl Ether, Isohexadecane, Steareth-2, Glycerin, Steareth-21, Cetearyl Alcohol, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Hazelnut (Corylus Avellana) Oil, Propylene Glycol, Imperata Cylindrica (Root Extract), Carbomer, Tiethanolamine, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Burdock (Arctium Majus) Extract, Sodium Salicylate, Alcohol, Zinc PCA, Peg-8, Lecithin, BHA, BHT, Biotin, Triclosan, Methylparaben, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7561
__________________

ja85gusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 08:39   #485
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Flos-Lek-White&beauty vs. Acnoderm

Cytat:
Napisane przez addicted to wizaz Pokaż wiadomość
Nie jestem ekspertem od rozszyfrowywania składów kosmetyków, ale z innych wątków wiem, że kwasy AHA nie są wskazane przy cerze naczynkowej.
no właśnie też tak mi się zdawało ale co ja mam zrobić z moimi piegami? są ewidentnie posłońcowe
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 16:45   #486
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę tego kosmetyku:

Żel pod oczy "Greckie Morza" Planet Spa Firmy Avon

Aqua, Glycerin, Hamamelis virginiana extract, Pentylene glycol, Carbomer, Benzyl alcohol, Tetrasodium edta, Sodium hydroxide, Methylparaben, Mica, Polyacrylamide, PPG-5-Ceteth-20, C13-14 Isoparaffin, Ethylene/Acrylic Acid Copolymer, Sea Salt, Laureth-7, Algae Extract, CI 77891.



Z tego co zrozumiałam sól morska i algi na szarym końcu
Ma za zadanie chłodzić i koić, redukować opuchnięcia i drobne zmarszczki. A jaka jest prawda?
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 21:24   #487
Marissa91
Raczkowanie
 
Avatar Marissa91
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 255
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam
Mogę prosić o rozszyfrowanie skladu:
Clarins, Eclat du Jour (krem na dzień)

Skład: Aqua, trioctanoin, glyceryl stearate ,isononyl isononanoate, C12-15 alkyl benzoate, cetearyl alkohol, ethoxydiglycol, squalane,buxus chinesis, peg-20 methyl glucose sesquistearate, ethyl hexanediol, citrus dulcius, panthenol, linoleic acid, polysorbate 20, carbomer, triethanolamine, sodium polyacrylate, sodium laury sulfate, dimethicone, equisetum arvense, spirala ulmaria, methionine, glycine, arginine, prunus persica, propylene glycol, dicaprylate, lantan gum, parfum, sesamum indicum, tristearin, actinidia chinesis, hydrolyzed wheat protein, aesculus hippocastanum, mannitol, panax ginseng, tilia cordata, sucrose,fax.,calcium pantothenate, biotyn,peg-32, ananas sativus, chumulus lupulus , papain, salvia officinalis, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, dioctyl adipate, zinc glukonate, anacardium occidentale, manganese gluconate, calcium gluconate, magnesium sulfate, linolenic acid, talk, titanium dioxide, silica, disodium edta, phenoxyethanol, methylparaben, bytylparaben, ethylparaben, propylparaben, bht, mica

Skład jest mega długi, ale kosmetyk jest w KWC... więc sama już nie wiem?
Marissa91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-21, 12:21   #488
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, przepraszam, ale zawiesil mi sie internet i wczesniejszy post poszedl za szybko. Moglabym prosic o analize skladu nowosci firmy RoC, glownie pod katem zapychania i dzialania przeciwzmarszczkowego

MULTI CORREXION Creme Anti-Age Hydrante
aqua, homosalate, isononyl isononanoate, glycerin, ethylhexyl salicylate, steareth-2, octocrylene, butyl methoxydibenzoylmethane, ascorbyl glucoside, cyclopentasiloxane, styrene/acrylates copolymer, butyrospermum parkii (shea butter) extract, butylene glycol, steareth-21, behenyl alcohol, c30-38 olefin/isopropyl maleate/MA copolymer, caprylyl glycol, bisabolol, dimethicone, squalane, retinol, magnesium aspartate, zinc gluconate, coppergluconate, carbomer, dimethicone crosspolymer, hydroxyethyl acrylate/sodium acrylodimethyl taurate copolymer, PEG-8 laurate, polysorbate 20, laureth-23, polysorbate 60, laureth-4, sodium dodecylbenzenesulfonate, linseed acid, acrylates copolymer, disodium EDTA, sodium hydroxide, BHT, tocopherol, , ascorbic acid, BHA, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, potassium sorbate, parfum, CI77019, CI77891

I moze ew porownanie go do kremu Retin-OX firmy RoC na noc, zaczelam go uzywac, a nie wiem czy ta nowosc nie zastapi tego kremu. Ktory lepszy, oba z retinolem, ale w nowym usuneli go z nazwy, poradzcie prosze

Skład: Aqua, Dimethicone, Glycerin, Isodecyl Neopentanoate, Ethylhexyl Hydroxystearate, Dimethyl MEA, Stearyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Ceteareth-20, Steareth-10, Citric Acid, Glycolic Acid, Retinol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Zinc Gluconate, Magnesium Aspartate, Copper Gluconate, Squalane, Butyrospermum Parkii, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 20, Polysorbate 60, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Ascorbic Acid, BHA, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum - [FPT 0702]

Justydzieki za opinie, jak myslisz, ktory lepszy?

Edytowane przez agniecha17
Czas edycji: 2009-03-21 o 16:46 Powód: uzupelnienie
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 20:16   #489
funky_girl
Raczkowanie
 
Avatar funky_girl
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 213
Dot.: prośba o analize składu

proszę o analizę składu kremu:
Eva Natura Zioła Polskie, Krem intensywnie nawilżający na dzień i na noc z ekstraktem z melisy
Aqua, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Sorbitol, Cetyl Alcohol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Planago Lanceolata (Plantain) Extract/Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract/Melissa Officinalis (Common Bahu) Extract, Sodium Lactate/Sodium Pca / Glycine / Fructose / Urea / Niacinamide / Inositol / Sodium Benzoate / Lactic Acid, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben,
Propylparaben, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, 1-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8/Tocopherol, Ascorbyl Palmitate / Ascorbic Acid / Citric Acid / Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene

Mam cerę mieszaną, tłuste szczególnie czoło i okolice bruzdowe nosa.
__________________
wyleczona

www.missaliciakeys.net
funky_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 21:40   #490
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: prośba o analize składu

Cytat:
Napisane przez funky_girl Pokaż wiadomość
proszę o analizę składu kremu:
Eva Natura Zioła Polskie, Krem intensywnie nawilżający na dzień i na noc z ekstraktem z melisy
Było.

tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1148
i tutaj:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1544
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 09:38   #491
queengloria
Rozeznanie
 
Avatar queengloria
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 574
GG do queengloria
prośba o analizę składu - krem z Q10

Elkos Face, Nachtcreme Anti-falten, marka dostępna tylko w sieci niemieckich marketów Edeka:

AQUA, GLYCINE SOJA OIL, GLYCERIN, VITIS VINIFERA SEED OIL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLECERYL STEARATE, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM STEROYL GLUTAMATE, PHENOXYETHANOL, CETYL PLAMITATE, PARFUM, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, METHYL PARABEN, SODIUM POLYACRYLATE, HEXYL CINNAMAL, C12-15 ALKYL BENZOATE, ETHYLPRABEN, LAURYL GLUCOSIDE, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, RETINYL PALMITATE, ARACHIS HYPOGAEA OIL, UBIQUINONE, TOCOPHEROL

Taki jest skład kremu.
Ponoć jest to krem z Q10, witaminami A i C.
Ile jest wart?

Edytowane przez queengloria
Czas edycji: 2009-03-23 o 11:30
queengloria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-22, 10:41   #492
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: prośba o analizę składu - krem z Q10

Cytat:
Napisane przez queengloria Pokaż wiadomość
AQUA, GLYCINE SOJA OIL, GLYCERIN, VITIS VINIFERA SEED OIL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLECERYL STEARATE, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM STEROYL GLUTAMATE, PHENOXYETHANOL, CETYL PLAMITATE, PARFUM, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, METHYL PARABEN, SODIUM POLYACRYLATE, HEXYL CINNAMAL, C12-15 ALKYL BENZOATE, ETHYLPRABEN, LAURYL GLUCOSIDE, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, RETINYL PALMITATE, ARACHIS HYPOGAEA OIL, UBIQUINONE, TOCOPHEROL

Taki jest skład kremu.
Ponoć jest to krem z Q10, witaminami A i C.
Ile jest wart?

Prosze wyedytowac post-uzupelnic brakujace informacje czyli producent,seria i pelna nazwa kosmetyku!
Na przyszlosc prosze korzystac z wyszukiwarki oraz JUZ istniejacych watkow.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 10:55   #493
queengloria
Rozeznanie
 
Avatar queengloria
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 574
GG do queengloria
Dot.: prośba o analizę składu - krem z Q10

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Prosze wyedytowac post-uzupelnic brakujace informacje czyli producent,seria i pelna nazwa kosmetyku!
Na przyszlosc prosze korzystac z wyszukiwarki oraz JUZ istniejacych watkow.

Pozdrawiam
jest to krem wyprodukowany dla niemieckiej sieci marketow Edeka, marka kremu to Elkos Face, nazwa Nachtcreme Anti-falten, kosztuje ok. 2,5 Euro
queengloria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 11:01   #494
hanny007
Rozeznanie
 
Avatar hanny007
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 616
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam
przejrzałam listę zanalizowanych składników i tych kremów nie znalazłam, dlatego mam gorącą prośbę o pomoc w rozszyfrowaniu ich składu

Eveline Beauty Derm Koenzymy młodości Q10+R krem na dzień

Aqua/water, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Petrolatum/ Cholesterol/ Cetearyl Alcohol, Glycine Soya Oil, Elthylhexyl Methoxycinnamate, Ceteareth-20, Mineral Oil, Octyldodecanol, Dimethicone, Propylene Glycol, Glycerin, Avocado Oil, Sweet Almond Oil, Algae Extract, Water/ PropyleneGlycol/Acacia Senegal, Polysorbate 20/ Retinyl Palmitate/Tocopherol / Linoleic Acid/ Paba, Silica, Water/ Glycerin/ propylene Glycol/ Lecithin/ carnitine/ ubiquinone, Gryceryl Stearate SE, Glucose , Urea, Acrylates/ C10-30 AlkylAcrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Allantoin, Phenoxyethanol/ Methylparaben/ Butylparaben/ Ethylparaben/ Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Disodium EDTA, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional (Liliaql), Hydroxyisohexyl 3-Cylclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Linalool

Dopiero przy przepisywaniu zwróciłam uwage, że ma wysoko w skłądzie alkohol w ferworze zakupów zapomniałam sprawdzic i co dziwne moja skóra zwykle strasznie na niego reguje czerwieni się, piecze a tu po użyciu nic

Mam pytanie czy krem dobrze nawilża ( bo czuje sie ździebko ściągnieta po jego użyciu) i czy faktycznie pomoże w walce z pierwszymi zmarszczkami ( jeszcze ich nie mam ale lepiej zapobiegać niz później żałować).
Pięknie proszę o analizę

Krem pod oczy kolagen + elastyna Soraya

Aqua, Cetearyl Isononanoate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Paraffinum Liquidum, Squalane, Ceteareth-20, Ceteareth - 12, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Carbomer, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbyl Acid, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Soluble Collagen, Hydrolyzed Elastin, DMSM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben

Na KWC ma niestety niezbyt ciekawe opinie mnie po pierwszym użyciu trochę szczypały oczy . Na opakowaniu piszę wygładza drobne zmarszczki i kurze łapki , czy to prawda?

Edytowane przez hanny007
Czas edycji: 2009-03-22 o 11:08 Powód: dodaje jeszcze krem pod oczy
hanny007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 13:20   #495
funky_girl
Raczkowanie
 
Avatar funky_girl
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 213
Dot.: prośba o analize składu

A to przepraszam. Musiałam przeoczyć. Dzięki.
__________________
wyleczona

www.missaliciakeys.net
funky_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 14:24   #496
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hanny007 Pokaż wiadomość

Dopiero przy przepisywaniu zwróciłam uwage, że ma wysoko w skłądzie alkohol w ferworze zakupów zapomniałam sprawdzic i co dziwne moja skóra zwykle strasznie na niego reguje czerwieni się, piecze a tu po użyciu nic

Cetearyl Alcohol to nie jest "normalny" alkohol (tamten to alcohol denat). Pozdrawiam
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 14:38   #497
funky_girl
Raczkowanie
 
Avatar funky_girl
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 213
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Próbuję jeszcze raz
Tym razem kremy firmy Herba Studio, nie znalazłam ich na liście.

Herba Studio, BEST - Krem do cery trądzikowej
Aqua, Verbascum Thapsus & Helianthus Annuus & Bellis Perennis & Sambucus Nigra & Primula Veris Extract, Dimyristyl Tartrate, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Di-C12-13 Alkyl Malate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Sodium Lactate, Sorbitan Stearate, Squalane, Panthenol, C12-15 Pareth-7, PPG-25-Laureth-25, Farnesyl Acetate, Farnesol. Panthenyl Triacetate, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben. Propylparaben, Allantoin, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Salicylate, Linalool, Alpha Isomethylionone, Geraniol, Cinnamyl Alcohol, Eugenol, Perfume.

Herba Studio, Świetlik PLUS żel do powiek z aloesem
Aqua, Euphrasia officinalis extract, Aloe barbadensis extract, Propylene glycol, Carbomer, Sodium hydroxide, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben

Trochę mnie martwi zawartość parabenów w jednym i drugim.
__________________
wyleczona

www.missaliciakeys.net
funky_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 17:14   #498
agawiii15
Raczkowanie
 
Avatar agawiii15
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam 16 lat. Cera: mieszana, skłonna do przesuszania i łuszczenia. Proszę o analize:
Barwa, Siarkowa moc, Krem matująy

Skład: Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool
Pollena-Ewa, Eva natura zioła polskie, krem intensywnie nawilżający na dzień i na noc z ekstraktem z melisy:


Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Sorbitol, Cetyl Alcohol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Planago Lanceolata (Plantain) Extract/Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract/Melissa Officinalis (Common Bahu) Extract, Sodium Lactate/Sodium Pca / Glycine / Fructose / Urea / Niacinamide / Inositol / Sodium Benzoate / Lactic Acid, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben,
Propylparaben, Parfum, Carbomer, Sodium Hydroxide, 1-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8/Tocopherol, Ascorbyl Palmitate / Ascorbic Acid / Citric Acid / Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene
agawiii15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 17:38   #499
agatka_k
Raczkowanie
 
Avatar agatka_k
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 439
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej!
Proszę o analizę składu:
chodzi o to, czy nie zapycha...

OLAY COMPLETE TOUCH OF FOUNDATION
Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Titanium Dioxide, Niacinamide, Polyethylene, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Dimethiconol, Cetearyl Glucoside, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Triethanolamine, Polyacrylamide, Alumina, Ammonium Polyacrylate, Silica, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alfa-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, CI 77491, CI 77492, CI 77499.

przeszukałam "listę zanalizowanych kosmetyków" i nie znalazłam go tam.
dzięki
agatka_k jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-23, 18:34   #500
Nerchie
Zakorzenienie
 
Avatar Nerchie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 661
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Również mam małą prośbę:

Oriflame, Algae Gel Mask, żelowa maseczka z algami

Skład: aqua, butylene glycol, glycerin, methyl gluceth-20, glyceryl polymethacrylate, carbomer, dimethicone, hydroxyethylcellulose, imidazolidinyl urea, sodium hydroxide, phenoxyethanol, parfum, disodium edta, methylparaben, propylene glycol, plankton extract, ethylparaben, butylparaben, menthol, propylparaben, isobutylparaben, sodium hyaluronate, agar, polyquaternium-11, ci 77007, ci 42090, ci 47005.
__________________
Włosy: 75/100
Waga: 68/55

„Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem.”
Nerchie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 19:02   #501
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez agawiii15 Pokaż wiadomość
Barwa, Siarkowa moc, Krem matująy

Tu była dokładna analiza:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1755
i jeszcze kilka słów od Hexxany:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2994
Cytat:
Dodam jeszcze od siebie,ze krem ma za duzo potencjalnych substancji odrazniajacych,niektore skladniki moga zapychac (ale nie musza) i niestety krem dyskwalifikuje polyacrylamide-jest zbyt wysoko w skladzie.
...a kilka postów wyżej wklejałam linki
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=1148
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=15 44

Edytowane przez azure
Czas edycji: 2009-03-23 o 19:27
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 16:59   #502
agawiii15
Raczkowanie
 
Avatar agawiii15
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Wielkie dzięki i więcej to się nie powtórzy .
agawiii15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 18:00   #503
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Sunwards

Cześć! Chciałam spytać co sądzicie na temat kremu Sunwards (marka General Topics- oferyje między innymi medyczne peelingi chemiczne(przeznaczone oczywiście dla lekarzy-dermatologów)). Jest niedostępny w aptekach, kupiłam go w gabinecie kosmetycznym "Nowa-Ty" na ul. Batorego. Sprzedaje między innymi serię przeciwtrądzikową Acnicare.
Jest to emulsja. Podaję skład:
AQUA, ETHYLHEXYL METHOCINNAMATE(OCTINOXATE ); C12-15 ALKYL BENZOATE; DIETHYLAMINO HYDROXYBNZOYL HEXYL BENZOATE; CETEARYL ALCOHOL; OCTOCRYLENE; PALMITAMIDOPROPYLTRIMONIU M CHLORIDE; METHYLENE BIS - BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL; CYCLOPENTASILOXANE; DIMETHYL SULFONE; DIETHYLHEXYL CARBONATE; BIS - ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPPHENOL TRIAZINE; TITANIUM DIOXIDE; DIMETHICONE; GLICERYN; TRICONTANYL PVP; CETYL DIMETHICONE; XYLITOL; SODIUM HYALURONATE; ECTOIN; ANHYDROXYLITOL; DIMETHICONOL; XYLITYLGLUCOSIDE; DECYL GLUCOSIDE; BENZYL PCA; ALUMINUM HYDROXYDE; STEARIC ACID; HYDROXYETHYLCELLULOSE; SODIUM CHLORIDE; PROPYLENE GLYCOL; XANTYHAN GUM; PHENOXYETHANOL; SODIUM HYDROXIDE; BHT; PARFUM
Nie zawiera parabenów - baza zapachowa bez alergenów.
Dobry?
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 21:37   #504
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Sunwards

skuteczne filtry. parę lat temu sunwards był w aptekach, ale się nie sprzedawał (prawie 100zł za opakowanie...), więc pewnie daltego zmieniono strategię dystrybucji.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 02:58   #505
dot79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 12
Pomocy

Mam ogromny problem - nie moge dobrac kremu ktory nie bedzie mnie zapychal. Prubowalam juz wielu kremow i za kazdym razem albo pojawialo sie mnostwo czarnych, malych krostek, albo, co gorsza, bolace wulkany. Teraz odstawilam wszystkie kremy i nie mam nowych niespodzianek. Za to moja mieszana cera stala sie bardzo sucha, sciagnieta i piecze przy myciu.

Przez ostatnie dni wertowalam forum i kwc. Sporo sie nauczylam na temat sladnikow kosmetycznych . Mimo wszystkie nie wiem co mnie zapycha i jaki krem powinnam wybrac. Ponizej podam jakich kremow uzywalam i ich sklady. Moze moglbyscie powiedziec mi jakie substancje mnie zapychaja.

AA nano odżywienie 25+ krem na dzien do cery tlustej i mieszanej. Niestety nie mam juz opakowania i nie moge podac skladu. Uzylam go tylko kilka razy, bo po godzinie – dwoch po uzyciu czolam duzy dyskomfort. Tak jakby moja cera nie mogla oddychac.

Nivea Visage Aqua Sensation – z nim bylo podobnie jak z kremem wyzej. Nie wchlanial sie do konca i pozostawial na twarzy lepki filtr. Tak samo jak z AA nano wydawalo mi sie ze skora nie moze po nim oddychac.
Skład: Water, Glycerin, Tapioca Starch, Methylpropanediol, Alcohol Denat, Cetearyl Alcohol, Cyclomethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dimethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylic/Capric Triglyceride, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Tocopheryl Acetate, Ginseng Extract, Cucumber Extract, Magnesium Sulfate, Calcium Pantothenate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sodium Carbomer, Trimethoxycaprylylsilane, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Methylparaben, Trisodium EDTA, Ethylhexylglycerin, BHT, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene, Fragrance, CI 42090/Blue 1

Ziaja rumiankowa – mialam po nich czerwone plamki (albo krostki) na policzkach
Sklad: Aqua (Water), Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Dibutyl Adipate, Glyceryl Oleate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Stearyl Stearate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Coumarin, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Limonene, Citronellol, Triethanolamine

Olay Active Hydrating hydro-żel – mial byc lekki, niezapychajacy a nawet on mnie zapychal Mialam po nim mnostwo czarnych malych krostek (zapchanych porow na calej twarzy, nie tylko tam gdzie mam rozszerzone pory).
Skład: aqua, dimethicone, dimethiconol, glycerin, hexylene glycol, sodium carbomer, panthenol, phenoxyetanol, imidazolidinyl urea, methylparaben, disodium EDTA.

Redermic – wizalam z nim duze nadzieje, zwlaszcza ze wzgledu na wlasciwosci przeciwzmarszczkowe. U mnie nie wchlanial sie calkowicie, pozostawial lepka warstwe. Mialam do niego kilka podejsc i za kazdym razem pojawiali sie zaskurniaki i krostki.
Skład: (cera normalna / mieszana) Aqua, cyclopantasiloxane, glycerin, ascorbic acid, propylene glycol, isohexadecane, silica, alcohol denat., nylon-12, peg/ppg-18/18 dimethicone, potassium hydroxide, sodium styrene/ ma copolymer, madecassoside, sodium hyaluronate, capryloyl salicylic acid, tocopherol, acrylates copolymer, disodium edta, isobutane, sodium bezoate, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, parfum/fragrance.

Active C – z nim bylo identycznie jak z Redermiciem. Tez wydawalo mi sie ze po nim moja skora nie moze oddychac.
Skład: /cera normalna i mieszana/ aqua, glycerin, cyclopentasiloxane, ascorbic acid, propylene glycol, nylon-12, sodium citrate, dimethicone, copolyol, acrylates copolymer, disodium EDTA, methylparaben, propylparaben, parfum

Eveline Lifting Precyzja Lasera Trójaktywny krem na dzień do cery dojrzałej. Uzywalam go kilka tygodni do czasu kiedy wyskoczylo mi kilka bardzo bolacych wulkanow
Skład: Purified Water, Glycerin, Glycine Soja Oil, Centella Asiatica, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hydroxyethyl Urea, Butylene Glycol / Laminaria Hyperborea Extract, Butylene Glycol/ Carbomer /Polysorbate 20/ Palmitoyl Pentapeptide-3, Hydrolyzed Wheat Protein, Ginkgo Biloba Extract, Dimethicone, Glyceryl Stearate SE, Sodium Polyacrylate, Allantoin, Propylene Glycol, Hydrolyzed Silk, Panax Ginseng Root Extract, Phenoxyethanol/ Methylparaben/ Butylparaben / Ethylparaben / Propylparaben, Pentaerythrityl Tetraisostearate / Silica Dimethyl Silylate/ Sodium Chondroitin Sulfate /Atelocollagen, DMDM Hydantoin,Fragrance, Alpha-Hexyl Cinnamic Aldehyde, Lilial.

Ziaja Calma HLC Krem nawilzajacy – mialam po nim mnostwo malych czarnych krostek (zapchanych porow na calej twarzy)
Skład: aqua, hexyl laurate, isohexadecane, glycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, bacopa monniera extraxt, PEG-8, hydroxythylcellulose, PEG-20 stearate, glyceryl stearate, hydrogenated palm kernel oil, sodium acrylate/acryolyldimethyl taurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, glyceryl stearete citrate, propylene glycol, butyrospermum parkii, glyceryl stearate, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica (seed) oil, panthenol, sodium hyaluronete, tocopheryl acetate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isopropylparaben, potassium sorbate, diazolidinyl urea, parfum, sodium hydroxide

Garnier Nutridermist na noc– czytalam na forum ze nie powinien zapychac a mnie i on pozapychal
Wchlanial sie do matu i twarz mi sie po nim przetluszczala mniej. Bardzo go lubilam dopuki nie zobaczylam jak mnie zapycha.
sklad: aqua/water,hydrogenated polyisobutene, cyclopentasiloxane, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, dimethicone, butyrospermum/kiwi fruit water, rosa canina/rosa canina fruit oil, magnesium pca, hydrolyzed hazelnut protein, glycine soja/soybean oil, tocopherol, sodium pca, zinc pca, manganese pca, sorbtan tristearate, polyacrylamide, c13-14 isoparaffin, laureth-7, cl19140/yellow 5, cl 42090/blue 1, methylparaben, chlorhexidine digluconate, parfum/fragrance, linalool, benzyl salicylate, limonene, geraniol, citral


Wiem, ze czesc z tych kremow byla juz analizowana.

Czy patrzac na te sklady moglbyscie mi powiedziec ktore skladniki mnie zapychaja i jakich mam unikac?
Moze moglybyscie poradzic mi krem, ktory bedzie bezpieczny pod wzgledem zapychania? Ja nie wymagam duzo, byle by nawilzal. Chce zaczac kuracje kwasami, zaopatrzylam sie juz w Effaclar K i filtry. Na razie odkladam uzywanie Effaclaru dopuki nie mam kremu nawilzajacego. Z tego co piszecie to bez nawilzania ani rusz przy kuracjach kwasowych.

Bardzo prosze o pomoc drogie wizazanki.
dot79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 14:29   #506
van der krova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Flos-Lek-White&beauty vs. Acnoderm

Witam ,
Potrzebuję waszej pomocy. Muszę opisać składniki pewnego toniku. Siedzę w dostępnych mi książkach oraz internecie od pewnego czasu i nie mogę zbyt wielu potrzebnych mi informacji znaleźć, nic tylko się uchlać z rozpaczy .
Oto podstępne "ingredients":
linalool (linalol)
Hexyl Cinnamal - pochodna gliceryny? substancja zapachowa ?
Hydroxylcittronnel - znalazłam tylko info o świeczkach odstraszających komary domyślam się, że również substancja zapachowa
Panthenol (Pantenol)

Byłabym bardzo wdzięczna za linki do jakiś artykułów lub stron.

Edytowane przez van der krova
Czas edycji: 2009-03-25 o 14:31 Powód: cholerne spacje tam gdzie nie trzeba :/
van der krova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 20:40   #507
kristiwod
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Talking analiza skladu eliksiru do cery dojrzałej firmy AVON

skład:AQUA,PENTAERYTHRITY L,TETRAETRYLHEXANOATE,GLY CERIN,AKOHOL DENATURAT,DIPROPYLENE GLIKOL,POLYMETHYL METHACRYLATE,BUTYLENE GLYCOL,ISODODECANE,CYCLOP ENTASILOXANE,HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER,ALUMINUM STARCHOCTENYLSUCCINATE, PHYTOL,THIODIPROPIONIC ACID, SQUALANE, PARFUM, ECLIPTA PROSTRATA EXTRACT, ACRYLOYLDIMETHYL TAURATECOPOLYMER,SODIUM HYDROXIDE, CAPRYLIC/CAPRICTRIGLYCERIDE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, PHENOOXYETHANOL,GLYCERYL STEARATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, HYDROGENATED POLYDECENE, METHYLPARABEN, PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL, POLYSORBATE 60, BEHENYLALKOHOL, DISODIUM EDTA, STEARYL ALKOHOL, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, GLICYNE SOJA EXTRACT, LAURETH-8, LACTIC ACID, CARBOMER, POLYSORBATE 20, DAUCUS CAROTA EXTRACT, PENTASODIUM PENTETATE, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-10, HEPTAPEPTIDE-6, PALMITOYL LYSYL AMINOVALEROL LYSINE, MICA, CI77861

Niepokoi mnie w tym produkcie alkohol denat. na wysokiej pozycji.Mam cerę mieszaną, na nosie i w mniejszym stopniu na policzku mam rozszerzone naczynka krwionośne.Stosuję ten eiksir od dluższego czasu na szyję i dekolt pod kremy, ktore zmieniam.Na twarz czasami, bo boję się tego denaturatu czy nie podrażni naczynek.Muszę przyznać, że skora po aplikacji preparatu wygląda ładnie.Chcialabym wiedzieć czy preparat jest wart swojej ceny, bo kosztuje ponad 100 zł za 30 ml.
Będę wdzięczna za opinię
kristiwod jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 23:08   #508
nAyu
Raczkowanie
 
Avatar nAyu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 177
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej, bardzo proszę o analizę podkładu Clinique'a Superbalanced Makeup pod względem zapychania.

Skład: Cyclomethicone, Water(Aqua Purificata) Purified, Butylene Glycol, Polymethyl Methacrylate, Dimethicone Copolyol, Isotetracosane, Dimethicone, Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Lactoglobulin Sulfonate, Matricaria (Chamomilla Recutita) Extract, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Isostearyl Neopentanoate, Cetyl Dimethicone Copolyol, Hexyl Laurate, Lecithin, Tocopheryl Linoleate, Laureth-7, Polyglyceryl-4 Isostearate, Acrylates Copolymer, Quaternium-18 Hectorite, Propylene Carbonate, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, Silica, Sodium Chloride, Polyethylene, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, [+/- Mica, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)].

I jeszcze pilingu do twarzy Nuxe, Exfoliant Doux Aromatique aux 3 Roses pod względem składników podrażniających/wywołujących uczulenie.

Skład:Aqua/Water, Butylene Glycol, Kaolin, Olus Oil/Vagetable Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Cetyl Alcohol, Steareth-10, Steareth-7, Setaryl Alcohol, Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Caprylic/Capric Triglyceride, Tea-Lauryl Sulfate, Cetearyl Alcohol, Tocopherol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Capryloyl Glycine, Tocopheryl Acetate, Acrylamide/Ammonium Acrylate Copolymer, Cytric Acid, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, Cocamidopropyl Betaine, Tromethamine, Aniba Rosaeodora (Rosewood) Wood Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, PEG-40 Castor Oil, Polyisobutene, Benzophenone-4, Dehydroacetic Acid, Phytic Acid, Propylene Glycol, Sodium Cetearyl Sulfate, Calendula Officinalis Flower Extract, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, Glyceryl Laurate, Sodium Chloride, 1,10-Decanediol, Polysorbate 20, Laminaria Digitata Extract, Rosa Centifolia Flower Water, Rosa Gallica Flower Extract, Rosa Alba Flower Extract, Rosa Hybrid Flower Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Limonene, Linalool.

Z góry dziękuję
__________________
There is only one person who could ever make you happy, and that person is you.
nAyu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-29, 13:29   #509
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A ja poproszę o obiektywną opinię - który z tych dwóch kremów prawdopodobnie będzie mniej zapychał? który z nich ma lepszy skład? Powyszukiwałam ich na wizażu i owszem, składy zostały zaanalizowane, oba nie są złe teoretycznie, ale czy któryś z nich jest wyraźnie lepszy?

Oceanic, AA Young, krem antybakteryjny "intensywna pielęgnacja"

Skład: Aqua, Dimethicone and Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbat 80, Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Ethylhexyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Retinyl Palmitate, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional.


Oceanic, AA Young, Krem matująco-nawilżający z filtrem UV
Skład: Aqua, Glyceryl Stearate and PEG-100 Stearate, Dimethicone, Glycerin,Octyldodecanol, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin,Distarch Phospate, Cetyl Alcohol, , Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride,Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, 4- Methylbenzylidyne Camphor,Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Carbomer, Triethanolamine, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-30, 21:06   #510
Sayonara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 14
Dot.: Działanie i skład - wyjaśnienie

Ja mogę 'przetłumaczyć' skład, jednak jego analizę niech zrobi ktoś inny x_X.
Na początku jednak chcę pomóc panience "van der krova" x333
Linalol:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Linalol
http://encyklopedia.interia.pl/haslo?hid=83186
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3932720
http://www.sjp.pl/co/linalol
i jeszcze na jednej stronie było, ale tam jest mnóstwo tych rzeczy więc chciałam ci oszczędzić szukania więc wklejam normalnie:
Linalol (3,7-dimethyl-1,6-octadien-3-ol; C10H18O) jest to alkohol terpenowy o zapachu konwalii, występujący w znacznej ilości w olejku lawendowym, tymiankowym, kolendrowym i różanym.
W organizmie jest przekształcony w geraniol, potem do kwasu 1,5-dimethyl-1,5-hexadien-1,6-dikarboksylowego i 7-carboxy-3-methylokta-6-enoinowego kwasu. Posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze, odprężające, rozluźniające mięśnie. Pobudza procesy eliminacji szkodliwych metabolitów. Zastosowany miejscowo rozgrzewa i działa przeciwbólowo, zwiększa ukrwienie.

Hexyl Cinnamal
:
tutaj znalazłam kilka stron, ale wszystkie miały napisane to, co już wiesz, więc tutaj powinien odpowiedzieć ci ktoś bardziej 'zaawansowany'.

Hydroxylcittronnel - tutaj to samo ;X.

Panthenol (Pantenol)
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/leki/p238-Panthenol
http://www.sekretyurody.eu/pages/slo...Panthenol.html

ha x3

a tak z ciekawości - co to za tonik? Mi to by bardziej przypominało jakiś perfum x333

Edytowane przez Sayonara
Czas edycji: 2009-03-30 o 21:07
Sayonara jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:58.