Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2 - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne > Wspólne zakupy kosmetyczne

Notka

Wspólne zakupy kosmetyczne Tutaj organizowane są wspólne zamówienia dotyczące kosmetyków mineralnych.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-09-03, 12:53   #2191
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
Zgodzę się z Tobą, organizatorki takie jak Insane, Alkaxy, Cathy robią bardzo dużo zamówień, teraz mają chwilowy urlop, który należy się każdemu. Ale niektóre nicki prawie nic mi nie mówią.
Trzeba pomyśleć o rozszerzeniu listy, bo z tego co tu widziałam np. w Krakowie nie ma obecnie nikogo organizującego wspólne zakupy biochemiczne. Również sytuacja w Warszawie nie jest ciekawa, czasami trzeba czekać i ponad miesiąc, aż jakaś prowadząca zorganizuje coś.
Ja myślę, że sytuacje życiowe i urlopy to zupełnie inna sprawa. Pierwsze zdarzają się wszystkim i trudno tu kogokolwiek obwiniać, że nie robi wtedy zamówień, a drugie należą się, tak jak piszesz, każdemu. Co innego gdy organizatorka widnieje tylko na liście i na tym kończy się jej rola. Uważam, że gdy coś się zmieniło i taka osoba wie, że nie będzie mieć czasu albo ochoty na organizację przez dłuższy czas (np. 3 miesiące) powinna sama zaproponować żeby ktoś ją zastąpił.
Na wschodnią Polskę (Lublin) z tego co się zorientowałam w ogóle nie ma organizatorki.
__________________
Spicy orange...

Edytowane przez fallen_apple
Czas edycji: 2010-09-03 o 12:55
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 13:04   #2192
Anetuniaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Anetuniaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 514
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
zgadzam sie, mozliwe iz aktywne organizatorki chcialyby zeby je odciazyc, tylko moze byc tak, ze po prostu nie ma nowych chetnych do podjecia sie wspolnych zamowien i dlatego tak to wyglada. tutaj musialyby sie wypowiedziec moderatorki bo nie sadze by "tamowaly" nowych organizatorow. a moze jest ktos chetny? jakies dobre dusze
Ja bym musiała to przemyśleć ale sądzę że mogła bym się skusić na bycie organizatorką. Tym bardziej że z Lublina nie ma żadnej a przydała by się chociazby do zamówień z BU czy ZSK
Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Wg mnie byłoby fajnie jakby na kazde wojewodztwo przypadala jedna organizatorka bo na podkarpaciu nie ma zadnej
o to to
__________________
astrominikleopatopeteczer ekiewiczanki
Anetuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 13:05   #2193
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Faa dzis wplaciłam na poczcie za zamowienie z Lumiere. Jeśli chcesz to przesle ci zdjecie dowodu wplaty bo nie jestem pewna kiedy przesla przelew
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 13:08   #2194
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Ja uwazam, że osoba mogłaby organizować na 3 miesiące m.in 1 zamówienie Chyba to byłoby ok.
Fakt, pomysł o odciążeniu niektórych osób jest bardzo w porządku. Czasem tak błagamy o jakieś zamówienie, zgłasza się organizatorka, a w tym czasie robi już np 4 inne zamówienia. Poświęca tym swój wolny czas, który mogłaby spędzić np z Tż-em , czy znajomymi, rodziną. A tak siedzi przy kompie i wypełnia tabelkę , bo nie umiała nam odmówić
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 13:11   #2195
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Pol roku to dosc dlugo... moze trzy miesiace? Pomysl z wojewodztwami tez mi sie podoba
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 13:16   #2196
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Pol roku to dosc dlugo... moze trzy miesiace? Pomysl z wojewodztwami tez mi sie podoba

myślę, że to dobry pomysł - ktoś się nie sprawdzi albo sam stwierdzi, że się nie nadaje/czas mu nie pozwala - nastąpi rotacja bez większych sentymentów.
na taki dość krótki okres czasu też łatwiej znaleźć chętne.
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 13:43   #2197
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Ja również dostałam dziś paczuszkę
Isilindil, dziękuję ślicznie za przygarnięcie do zamówienia i gratisik
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-03, 13:48   #2198
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 578
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

3 miesiące to by była chyba najlepsza opcja co do województw- zawsze może się okazać, że ktoś z naszego województwa mieszka na jego drugim końcu, to czy z tego jakiś pożytek będzie?
no i trzeba poczekać na opinię moderatorek
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 13:51   #2199
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

[1=c81a2b06a90b0b22eaedbaa c3ab80ae1b1771235_6583817 1ebe9a;21841017]3 miesiące to by była chyba najlepsza opcja co do województw- zawsze może się okazać, że ktoś z naszego województwa mieszka na jego drugim końcu, to czy z tego jakiś pożytek będzie?
no i trzeba poczekać na opinię moderatorek [/QUOTE]
hmm.. a moze i ja mieszkam na tym koncu wojewodztwa
ale i tak szybciej dojdzie paczka z tego samego wojewodztwa niz z konca Polski
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 13:56   #2200
sterylna
Rozeznanie
 
Avatar sterylna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 582
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Moim zdaniem nie powinno być jakieś dużej rotacji, bo jednak organizatorkę trzeba poznać. Ale pomysł z min. 1 zamówieniem na kwartał popieram jak najbardziej.
Wiadomo są sytuację kiedy organizatorka zawiesza się na chwilę (np Cathy ), ale wraca i kontynuuje działalność
Ale jeżeli komuś minie miłość i fascynacja minerałami i nie zamawia już dla siebie ani dla innych, albo natłok obowiązków mu na to nie pozwala to powinien sam zrzec się funkcji organizatorki.
Przecież to nie jest obowiązek . A nowa osoba zgłaszająca się do tej funkcji także powinna obiektywnie ocenić swoje możliwości.

Gdyby pojawiła się jakaś organizatorka w Krakowie

Is bardzo dziękuję za wspólne zamówienie, to była czysta przyjemność . I życzę miłego, zasłużonego wakacjonowania!!
sterylna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 14:00   #2201
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez sterylna Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie powinno być jakieś dużej rotacji, bo jednak organizatorkę trzeba poznać. Ale pomysł z min. 1 zamówieniem na kwartał popieram jak najbardziej.
Wiadomo są sytuację kiedy organizatorka zawiesza się na chwilę (np Cathy ), ale wraca i kontynuuje działalność
Ale jeżeli komuś minie miłość i fascynacja minerałami i nie zamawia już dla siebie ani dla innych, albo natłok obowiązków mu na to nie pozwala to powinien sam zrzec się funkcji organizatorki.
Przecież to nie jest obowiązek . A nowa osoba zgłaszająca się do tej funkcji także powinna obiektywnie ocenić swoje możliwości.

Gdyby pojawiła się jakaś organizatorka w Krakowie

Is bardzo dziękuję za wspólne zamówienie, to była czysta przyjemność . I życzę miłego, zasłużonego wakacjonowania!!
ja bym mogła spróbować z tym Krakowem (ale będę dopiero od października tak jak już mówiłam), no i póki co nie "siedzę" w minerałach, wolałam uniknąć tego tematu z obawy przed kolejnym uzależnieniem

także nie wiem czy się ktoś taki jak ja by w ogóle przydał
lushowo-elfowo-nyxowy?

i wtedy odbiór osobisty byłby fajną sprawą
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-03, 14:07   #2202
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 578
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

elf i nyx na kosmetyczce są organizowane, to chyba nie trzeba mieć do nich oficjalnego statusu organizatorki
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 14:12   #2203
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

[1=c81a2b06a90b0b22eaedbaa c3ab80ae1b1771235_6583817 1ebe9a;21841488]elf i nyx na kosmetyczce są organizowane, to chyba nie trzeba mieć do nich oficjalnego statusu organizatorki [/QUOTE]

masz rację, oczywiście już mi to mówiono

ale nie spałam już drugą noc i chyba mój mózg potrzebuje odpoczynku

już się nie wcinam
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 14:17   #2204
sterylna
Rozeznanie
 
Avatar sterylna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 582
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez karton Pokaż wiadomość
ja bym mogła spróbować z tym Krakowem (ale będę dopiero od października tak jak już mówiłam), no i póki co nie "siedzę" w minerałach, wolałam uniknąć tego tematu z obawy przed kolejnym uzależnieniem

także nie wiem czy się ktoś taki jak ja by w ogóle przydał
lushowo-elfowo-nyxowy?

i wtedy odbiór osobisty byłby fajną sprawą
Jak mam być szczera to wolałabym osobę mieszkającą stale w danym mieście, która nie będzie nagle znikać.
Po pierwsze dobra znajomość terenu, po drugie jak zaczynasz pierwszy rok to będziesz raczej zajęta studiowaniem
Poza tym wiem może śmiesznie to zabrzmi, ale organizator powinien mieć sprawnie działającą pocztę.
Ja np paczek nie dostaję, same awiza (i to zazwyczaj drugie wezwanie) raz na tydzień - dwa tygodnie. Czasami nawet listów nie przynoszą. Kombinacje z wypisywaniem fałszywych pierwszych terminów awiz i paczka, która powinna dojść w 2 tygodnie idzie do mnie miesiąc, bo 2 tygodnie koczuje na poczcie
sterylna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 14:22   #2205
Miciel
Wpisz tu zomzing
 
Avatar Miciel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12 948
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

warto przypomnieć, że wspólne zamówienia to ani mus, ani konieczność, ani potrzeba rozlokowania "punktów zamówieniowych" w każdym województwie.

wspólne zamówienia miały ułatwić życie osobom, dla których indywidualne zamówienia są z tych czy innych powodów niemożliwe bądź bardzo trudne do realizacji, a organizatorkami zostały osoby, które chciały, mogły i miały na to ochotę; regulamin powstał, aby to uporządkować

uważam, że powyższa dyskusja wypływa z nieznajomości regulaminu i postaw roszczeniowych
__________________
avatar




Miciel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 14:26   #2206
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez sterylna Pokaż wiadomość
Jak mam być szczera to wolałabym osobę mieszkającą stale w danym mieście, która nie będzie nagle znikać.
Po pierwsze dobra znajomość terenu, po drugie jak zaczynasz pierwszy rok to będziesz raczej zajęta studiowaniem
Poza tym wiem może śmiesznie to zabrzmi, ale organizator powinien mieć sprawnie działającą pocztę.
Ja np paczek nie dostaję, same awiza (i to zazwyczaj drugie wezwanie) raz na tydzień - dwa tygodnie. Czasami nawet listów nie przynoszą. Kombinacje z wypisywaniem fałszywych pierwszych terminów awiz i paczka, która powinna dojść w 2 tygodnie idzie do mnie miesiąc, bo 2 tygodnie koczuje na poczcie
rozumiem
pomyślałam "czemu by nie?", ale nie mam "ciśnienia" bo równie dobrze mogę zamawiać z innymi także nie ma problemu.

ale w odpowiedzi - nigdy bym "nagle nie znikała" bo z Krakowa do Poznania to jednak kawał drogi i niestety będę bywać w domu rzadko.
poza tym jak się czegoś podejmuję to tylko i wyłącznie rzetelnie (aż za bardzo, bo przejmuję się cholernie), kombinacje z czymkolwiek też nie wchodzą w grę. albo robić coś dobrze albo nie robić w ogóle.
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 14:37   #2207
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez karton Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że jakiś czas temu zaczęłam się zastanawiać czy nie interesowałoby mnie organizowanie zamówień. Brałam już udział w zamówieniach z Sigmy, Tandemu, Elfa, teraz Lush i Nyx.
wybacz, ale uważam że jeśli już ktoś nowy miałby wejść do grona organizatorek za osoby nieaktywne od dłuższego czasu, to na pewno musiałaby to być osoba z doświadczeniem w kupowaniu za granicą, płatnościach kartą czy pay palem, komunikacją. a Twoje wymienione powyżej udziały w zamówieniach tego doświadczenia nie dają a już w ogóle sigma i tandem - to nawet nie są zagraniczne sklepy

poza tym brać udział a zamawiać i być za to odpowiedzialnym, to dwie zuuuuuuuuupełnie inne bajki

na modzie rozwiązane było to chyba tak, że Modka po prostu zapytała organizatorki od jakiegoś czasu nieaktywne, czy to chwilowe z powodu braku czasu czy może raczej na dłużej - no i niektóre wycofały się z tej roli po prostu

czas oczywiście może być ustalony, ale miesiąc to za mało

ogólnie mamy jeszcze nadal okres urlopowo-wakacyjny, więc to też może być powód jakiegoś tam zastoju
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2010-09-03 o 14:41
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 14:41   #2208
sterylna
Rozeznanie
 
Avatar sterylna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 582
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez Miciel Pokaż wiadomość
warto przypomnieć, że wspólne zamówienia to ani mus, ani konieczność, ani potrzeba rozlokowania "punktów zamówieniowych" w każdym województwie.

wspólne zamówienia miały ułatwić życie osobom, dla których indywidualne zamówienia są z tych czy innych powodów niemożliwe bądź bardzo trudne do realizacji, a organizatorkami zostały osoby, które chciały, mogły i miały na to ochotę; regulamin powstał, aby to uporządkować

uważam, że powyższa dyskusja wypływa z nieznajomości regulaminu i postaw roszczeniowych
Micel nie traktuję żadnej organizatorki jako punkt zamówieniowy i myślę, że inne dziewczyny również (szczególnie, że większość zamówień robię sobie sama ).Wyobrażam sobie ile czasu trzeba poświęcić, żeby ogarnąć takie zamówienie.
Chciałabym organizatorkę w Krakowie i jedynie tyle. To takie pisanie, pewnie jej nie będzie, trudno.

Forum trochę rozrosło się od kiedy zostały wybrane pierwsze organizatorki i myślę, że pewne zmiany wcześnie czy później będą wprowadzone. Dlaczego nieaktywne organizatorki nie mogą być zastąpione innymi, jeżeli znajdą się odpowiednie kandydatki?

Karton jeśli lubisz nyxa i elfa to próbuj. Myślę, że wiele dziewczyn będzie Ci wdzięczne

Edytowane przez sterylna
Czas edycji: 2010-09-03 o 14:44
sterylna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 14:43   #2209
karton
Zakorzenienie
 
Avatar karton
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 028
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
wybacz, ale uważam że jeśli już ktoś nowy miałby wejść do grona organizatorek za osoby nieaktywne od dłuższego czasu, to na pewno musiałaby to być osoba z doświadczeniem w kupowaniu za granicą, płatnościach kartą czy pay palem, komunikacją. a Twoje wymienione powyżej za bardzo tego doświadczenia nie dają a już w ogóle sigma i tandem - to nawet nie są zagraniczne sklepy

poza tym brać udział a zamawiać i być za to odpowiedzialnym, to dwie zuuuuuuuuupełnie inne bajki

na modzie rozwiązane było to chyba tak, że Modka po prostu zapytała organizatorki od jakiegoś czasu nieaktywne, czy to chwilowe z powodu braku czasu czy może raczej na dłużej - no i niektóre wycofały się z tej roli po prostu

czas oczywiście może być ustalony, ale miesiąc to za mało

ogólnie mamy jeszcze nadal okres urlopowo-wakacyjny, więc to też może być powód jakiegoś tam zastoju
jasne, rozumiem, dziękuję za wyjaśnienie i temat kończę z mojej strony

ps. pay pala mam, komunikacja i doświadczenie prywatne jest bo mieszkałam, pracowałam, kupowałam za granicą
__________________
instagram: @uttterly
karton jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-03, 14:44   #2210
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez Miciel Pokaż wiadomość
wspólne zamówienia miały ułatwić życie osobom, dla których indywidualne zamówienia są z tych czy innych powodów niemożliwe bądź bardzo trudne do realizacji, a organizatorkami zostały osoby, które chciały, mogły i miały na to ochotę; regulamin powstał, aby to uporządkować

uważam, że powyższa dyskusja wypływa z nieznajomości regulaminu i postaw roszczeniowych
tak, tylko lista minęła się nieco z celem. Tylko kilka z nich pozostaje aktywnych, co jest też sporym obciążeniem. Np. na zamówienie Blusche u Is było tyle chętnych, że trzeba było je podzielić. Potem kilka innych organizatorek zrobiło zamówienie, a sporo osób nie zdążyło się załapać na żadne.
Pomysł z województwami... hmm jeśli chodzi o organizatorkę z jakiegoś dużego wojewódzkiego miasta to ok, ale nie wiem co na celu by miało gdyby organizatorka była z małego miasteczka na krańcu województwa- wtedy i tak mało osób skorzystałoby z odbiorów osobistych
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 14:45   #2211
Miciel
Wpisz tu zomzing
 
Avatar Miciel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12 948
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez sterylna Pokaż wiadomość
Micel nie traktuję żadnej organizatorki jako punkt zamówieniowy i myślę, że inne dziewczyny również. Wyobrażam sobie ile czasu trzeba poświęcić, żeby ogarnąć takie zamówienie.
Chciałabym organizatorkę w Krakowie i jedynie tyle. To takie pisanie, pewnie jej nie będzie, trudno.

Forum trochę rozrosło się od kiedy zostały wybrane pierwsze organizatorki i myślę, że pewne zmiany wcześnie czy później będą wprowadzone. Dlaczego nieaktywne organizatorki nie mogą być zastąpione innymi, jeżeli znajdą się odpowiednie kandydatki?

Karton jeśli lubisz nyxa i elfa to próbuj. Myślę, że wiele dziewczyn będzie Ci wdzięczne
WinlyEm już powyżej napisała - nie chodzi tylko o wyobrażanie sobie, ile zamawianie zajmuje czasu, ale o konkretne przeprawy z urzędami, płatnościami oraz obcy język i przepisy prawne;

elf i nyx to nie to forum, to jest forum zakupów mineralnych
__________________
avatar




Miciel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 14:58   #2212
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez sterylna Pokaż wiadomość
Forum trochę rozrosło się od kiedy zostały wybrane pierwsze organizatorki
pierwszych organizatorek to już nie ma

Cytat:
Napisane przez sterylna Pokaż wiadomość
i myślę, że pewne zmiany wcześnie czy później będą wprowadzone. Dlaczego nieaktywne organizatorki nie mogą być zastąpione innymi, jeżeli znajdą się odpowiednie kandydatki?
forum rozrasta sie ciągle i ciągle są jakieś zmiany po trochu ku lepszemu. dlaczego teraz robić rewolucję? całkiem niedawno była taka duża, gdy się wyodrębniłyśmy

co jest właściwie powodem tej dyskusji? czy jest za mało zamówień? wydaje mi się, że jest ok. A nawet organizatorki narzekały na brak chętnych, sama paru ostatnich zamówien mimo szczerych chęci nie mogłam zebrać z powodu braku chętnych

Cytat:
Napisane przez Miciel Pokaż wiadomość
warto przypomnieć, że wspólne zamówienia to ani mus, ani konieczność, ani potrzeba rozlokowania "punktów zamówieniowych" w każdym województwie.

wspólne zamówienia miały ułatwić życie osobom, dla których indywidualne zamówienia są z tych czy innych powodów niemożliwe bądź bardzo trudne do realizacji, a organizatorkami zostały osoby, które chciały, mogły i miały na to ochotę; regulamin powstał, aby to uporządkować

uważam, że powyższa dyskusja wypływa z nieznajomości regulaminu i postaw roszczeniowych
amen

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
Pomysł z województwami... hmm jeśli chodzi o organizatorkę z jakiegoś dużego wojewódzkiego miasta to ok, ale nie wiem co na celu by miało gdyby organizatorka była z małego miasteczka na krańcu województwa- wtedy i tak mało osób skorzystałoby z odbiorów osobistych
niektóre organizatorki mogą sobie po prostu nie życzyć realizowania odbiorów osobistych i też mają do tego prawo.

Jest to zawsze większy kłopot, trzeba sie umówić, być na czas, więcej czasu trzeba poświęcić niż na jednorazową wycieczkę na pocztę. Pomijając już fakt, że org może chce pozostać wizualnie anonimowa

Jest to jedynie przywilej, nie róbcie z tego obowiązku organizatorki. Nie róbcie, jak napisała Miciel, punktów zamówieniowych. I tak na zakupach wspólnych oszczędzacie, więc te parę zł na wysyłkę w PL to już można "odżałować"
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2010-09-03 o 14:53
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 14:59   #2213
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez Miciel Pokaż wiadomość
uważam, że powyższa dyskusja wypływa z nieznajomości regulaminu i postaw roszczeniowych
Wynika z tego że regulamin jest nieprzestrzegany

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
ogólnie mamy jeszcze nadal okres urlopowo-wakacyjny, więc to też może być powód jakiegoś tam zastoju
niektóre nie robią zamówień od pół roku - nie wytłumaczysz tego okresem urlopowym

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
pierwszych organizatorek to już nie ma


forum rozrasta sie ciągle i ciągle są jakieś zmiany po trochu ku lepszemu. dlaczego teraz robić rewolucję? całkiem niedawno była taka duża, gdy się wyodrębniłyśmy

co jest właściwie powodem tej dyskusji? czy jest za mało zamówień? wydaje mi się, że jest ok. A nawet organizatorki narzekały na brak chętnych, sama paru ostatnich zamówien mimo szczerych chęci nie mogłam zebrać z powodu braku chętnych
bez obrazy, ale myślę że piszesz tak dlatego, że sama nie za często robisz zamówienia. Powodem dyskusji nie jest za mało za mówień - ale fakt, że te zamówienie robi połowa organizatorek. Skoro druga nie robi to po co są organizatorkami?
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 15:00   #2214
sterylna
Rozeznanie
 
Avatar sterylna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 582
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez Miciel Pokaż wiadomość
WinlyEm już powyżej napisała - nie chodzi tylko o wyobrażanie sobie, ile zamawianie zajmuje czasu, ale o konkretne przeprawy z urzędami, płatnościami oraz obcy język i przepisy prawne;

elf i nyx to nie to forum, to jest forum zakupów mineralnych
Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
pierwszych organizatorek to już nie ma


forum rozrasta sie ciągle i ciągle są jakieś zmiany po trochu ku lepszemu. dlaczego teraz robić rewolucję? całkiem niedawno była taka duża, gdy się wyodrębniłyśmy

co jest właściwie powodem tej dyskusji? czy jest za mało zamówień? wydaje mi się, że jest ok. A nawet organizatorki narzekały na brak chętnych, sama paru ostatnich zamówien mimo szczerych chęci nie mogłam zebrać z powodu braku chętnych


amen
Dziewczyny spokojnie Myślę, że dyskusja jest potrzebna i od tego jest forum.
A ja nie piszę o zastąpieniu organizatorki pierwszą lepszą osobą z forum. Cały czas wspominam o ODPOWIEDNICH kandydatkach. Nie proponuję rewolucji (pewnie chodzi raptem o 2,3 organizatorki), nawet nie ja zaczęłam ten temat.
Przeprawy z urzędami, płatnościami, językiem i przepisami nie są obce pewnie1/5 forum, gdyż dużo osób, również i ja oprócz zbiorowych zamówień kupuje również samodzielnie.
sterylna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 15:06   #2215
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
niektóre nie robią zamówień od pół roku - nie wytłumaczysz tego okresem urlopowym
pół roku to dużo, taki termin mógłby być już zobowiązujący do wykreślenia z listy org


Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
bez obrazy, ale myślę że piszesz tak dlatego, że sama nie za często robisz zamówienia.
raz na miesiac/dwa robię akurat jestem w takim momencie życia, że zwyczajnie nie mam czasu i piszę to bo rozumiem osoby, które mają podobnie. Wiem jednak, że jak skończę szkołę to wrócę do częstych zamówień, bo jeszcze parę miesięcy temu robiłam ich bardzo dużo.

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Powodem dyskusji nie jest za mało za mówień - ale fakt, że te zamówienie robi połowa organizatorek. Skoro druga nie robi to po co są organizatorkami?
no więc to jest problem, który można rozwiązać uaktualniając liste ale tak jak pisałam, powinny to być osoby znane, tak uważam. np Ty Lemirko, jeśli chcesz
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 15:09   #2216
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

uważam że można by zmienić regulamin na podobny co na perfumach.
Bylyby stałe organizatorki oraz te robiły by zamówienie od czasu do czasu (niekoniecznie zamkniete grono).
Na perfumach to działa.

Szczególnie jeśli ktoś chciałby zrobić zamówienie np. z mazideł lub innego polskiego sklepu oraz tam gdzie mozna płacić paypalem. to chyba nie jest duże ryzyko a w przypadku deficytu taka osoba miała by możliwość kompletować zamówienie (oczywiście po wywiązaniu się wzorowo np. z 5 zamówien pod nadzorem moda)

__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 15:18   #2217
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

ja nie organizowałam zamówien od 4 miesiecy, z roznych przyczyn...na poczatku glownie kursu dolara... pozniej innych spraw prywatnych, wyjazdow, remontu itp. w tej chwili moge organizowac zamowienia znowu, ale nikomu nie zagwarantuje ze bede robic je w wielkich ilosciach.

jednak gdyby zapadla decyzja o skresleniu mnie z listy to trudno..
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 15:20   #2218
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

na perfumach jest specyficzne i o ile mi wiadomo, tam wyjątkowo zgodzono się na takie funkcjonowanie
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 15:43   #2219
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
Jest to jedynie przywilej, nie róbcie z tego obowiązku organizatorki. Nie róbcie, jak napisała Miciel, punktów zamówieniowych. I tak na zakupach wspólnych oszczędzacie, więc te parę zł na wysyłkę w PL to już można "odżałować"
w kwestii odbiorów osobistych chodziło głównie o zakupy mazilane W tym przypadku odbiór osobisty jest wskazany, bo branie dodatkowej wysyłki od organizatorki byłoby nieopłacalne
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 16:14   #2220
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu cz.2

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
wybacz, ale uważam że jeśli już ktoś nowy miałby wejść do grona organizatorek za osoby nieaktywne od dłuższego czasu, to na pewno musiałaby to być osoba z doświadczeniem w kupowaniu za granicą, płatnościach kartą czy pay palem, komunikacją. a Twoje wymienione powyżej udziały w zamówieniach tego doświadczenia nie dają a już w ogóle sigma i tandem - to nawet nie są zagraniczne sklepy

poza tym brać udział a zamawiać i być za to odpowiedzialnym, to dwie zuuuuuuuuupełnie inne bajki

na modzie rozwiązane było to chyba tak, że Modka po prostu zapytała organizatorki od jakiegoś czasu nieaktywne, czy to chwilowe z powodu braku czasu czy może raczej na dłużej - no i niektóre wycofały się z tej roli po prostu

czas oczywiście może być ustalony, ale miesiąc to za mało

ogólnie mamy jeszcze nadal okres urlopowo-wakacyjny, więc to też może być powód jakiegoś tam zastoju
a po czym wywnioskowałaś że użytkowniczka takiego doświadczenia nie posiada ?

a to że wymieniła że brała udział w zamówieniach moim zdaniem chodziło jej o to że jest obyta mniej więcej jak to ma wyglądać
trudno mieć pojecie o zamówieniach na wizażu nie biorąc udziału w nich...
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Wspólne zakupy kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:29.