Perełki cruelty-free - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-06, 19:13   #121
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
agatri - polecam szampony w kostce Lush. Ciekawy produkt. Używam Seanic od miesiąca i mogę postawić mu pozytywną recenzję - włosy są dzwine podczas mycia, matowe, mam wrażenie, że szampon się nie może wypłukać, ale to tylko złudzenie. Po wyschnięciu pióra są gładkie i miękkie. Minusem jest to, że szampon nie utrzymuje świeżości włosów dłużej niż przez 2 dni (czuli następnego dnia po użyciu już widać, że robią się tłuste strąki), ale nie miałam jeszcze kosmetyku, który utrzymałby ową czystość trochę dłuższy czas. Polecam i uprzedzam, że nie wszystkie kosmetyki Lush będą strzałem w dziesiątkę. Siostra była zawiedziona Godivą.
dzięki tylko gdzie można dostać ? tylko przez internet ?

co do szamponów ,ktore trzymają dłużej niż 1 dzień to mi 2-4 dni trzymał szampon z YR
agatri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 10:51   #122
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez agatri Pokaż wiadomość
dzięki tylko gdzie można dostać ? tylko przez internet ?

co do szamponów ,ktore trzymają dłużej niż 1 dzień to mi 2-4 dni trzymał szampon z YR
Tak, Lush na razie tylko drogą internetową, a jeśli już się gdzieś otworzy to w Kraku albo Wawie, a wtedy i tak wyjdzie drożej. Ale warto. Kostka jest bardzo wydajna, z pół roku jeszcze będzie mi służyć, trzeba po użyciu wysuszyć (ja trzymam w jednorazowym, plastikowym kubeczku), bo inaczej robi się breja. Jak wykończę Seanic to szarpnę się na Yves Rocher, dzięki za podpowiedź, cium.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 14:11   #123
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Perełki cruelty - free

Chyba mam nową perełkę - płyn micelarny Eveline (http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=36043&next=1) O wydajności wypowiadać się nie będę, bo każdy płyn micelarny, czy inny do demakijażu jest dla mnie wydajny tak samo, po prostu leje to na waciki codziennie i schodzi szybko, ale to cudo jest tanie, ma przyjemny skład, zmywa makijaż!, nie szczypie, jest przyjemne dla buzi. Każdy wcześniejszy płyn miał jakieś wady, Ziaja (sopot spa i ziaja med) była łagodna ale słabo zmywała makijaż, a Oceanic AA - testowany (i szczypał poza tym) a ten nie ma jak dla mnie żadnych wad
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 13:50   #124
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Perełki cruelty - free

Iwostin Hydratia - pianka do demakijażu. Bez mydła, hypoalergiczna, do cery wrażliwej, nawilża. Użytkuję ją w ten sposób: najpierw mleczkiem/płynem/micelami ścieram większość podkładu i makijaż oczu, a potem, celem dokładniejszego oczyszczenia, myję twarz tego typu specyfikiem. Gdy na koniec przecieram twarz tonikiem wacik jest czysty, więc oczyszczenie jest dogłębne. Produkt kosztuje około 35 złych w aptece. Wydajna (wystarczy jedno naciśnięcie dozownika). Jak dla mnie nie ma minusów.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 12:11   #125
Pani_Pusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Pani_Pusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 016
Dot.: Perełki cruelty - free

Ja szczególnie polecam kremy do rąk z L'occitane, nie sa moze tanie ale wg mnie swietne
Zapach utrzymuje sie b. długo nawet po umyciu rąk
Na zime szczegolnie dobre sa z maslem Shea, ich konsystencja jest gęściejsza niz pozostałych, dlatego dobre do nawilzania przesuszonych zima rąk

Z szamponow uzywam tych z YR
YR maja takze b. przyjemne zele pod prysznic (piekne zapachy to te z limitowanych edycji swiatecznych)
Warto w YR wyrobic sobie karte klienta, wowczas przysylaja do domu kupony ze znizkami nawet -50%
Pani_Pusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 13:41   #126
Senseds
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 302
Dot.: Perełki cruelty - free

Moje KWC :
Żel pod prysznic ekologiczny YVES ROCHER np.Malina,jeżyna itp Z bio upraw,bez skład.pochodzenia zwierzecego.

Antyperspirant bawełniany YR - bez skład.poch.zwierzecego

Tusz do rzes YR http://www.yves-rocher.com.pl/makija..._objetosc_rzes Akurat jest promocja

Te produkty uwielbiam i moge polecic
__________________
www.kroliki.net
Pomóż, zaadoptuj USZATE serduszko

Senseds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 17:06   #127
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

Cieszę się, że jest nas tu coraz więcej Mam nadzieję, że z czasem, gdy nas będzie jeszcze więcej, uda nam się stworzyć pełną listę nietestowanych KWC (pomysł podany zresztą przez Panią_Pusię). Widziałam na forum mineralnym taki wątek, gdzie każdej wizażance przysługiwał 1 post, gdzie mogła podawać swoje KWC w danej kategorii, przez co posty były przejrzyste i bardzo łatwe do porównania.

A swoją drogą jak już rozmawiamy o minerałkach, to ostatnio zrobiłam kilka zamówień w firmach mineralnych i mogę stanowczo powiedzieć, że firma Signature Minerals ma świetne odcienie dla bladziochów (ale takich totalnych bladziochów, bo nawet dla mnie są odrobinę za jasne, a jam jasna blondynka! ) Kupiłam bronzer i 3 róże i są doskonałe do takiego makijażu, którego prawie nie widać - czyli dodają odrobinkę świeżości, ale można spokojnie udawać, że takie jesteśmy naturalnie piękne Wiem, że tu bywa parę bladzioszków, to się mogą zainteresować

Aha, mam kolejną propozycję. Co byście powiedziały, gdybyśmy zaczęly dodawać fotki i swatche niektórych polecanych przez nas produktów ( oczywiście najlepiej kolorówki, ale np. można by też pokazać wielkość poszczególnych produktów)? Pomogło by to komuś? Ja mam sporo szminek, cieni (a choćby i z Urban Decay, NYX czy firm mineralnych) czy róży, część z produktów, które trzeba zamawiać online i bez sensu to robić zupełnie w ciemno (a tak można obfocić i wrzucić i powstanie pikny katalog). Dajcie znać co myślicie.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-01-20 o 17:13
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-20, 20:37   #128
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Cieszę się, że jest nas tu coraz więcej Mam nadzieję, że z czasem, gdy nas będzie jeszcze więcej, uda nam się stworzyć pełną listę nietestowanych KWC (pomysł podany zresztą przez Panią_Pusię). Widziałam na forum mineralnym taki wątek, gdzie każdej wizażance przysługiwał 1 post, gdzie mogła podawać swoje KWC w danej kategorii, przez co posty były przejrzyste i bardzo łatwe do porównania.
Możesz podać link do tego wątku? chętnie przejrzę Bardzo fajny pomysł.

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
A swoją drogą jak już rozmawiamy o minerałkach, to ostatnio zrobiłam kilka zamówień w firmach mineralnych i mogę stanowczo powiedzieć, że firma Signature Minerals ma świetne odcienie dla bladziochów (ale takich totalnych bladziochów, bo nawet dla mnie są odrobinę za jasne, a jam jasna blondynka! )
A skąd zamawiałaś kosmetyki? Ja mam obsesję na punkcie za ciemnych pudrów i podkładów, chcę być najbledsza na świecie możesz dać jakiś namiar? I jeszcze - w jakich są cenach??
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 21:11   #129
Pani_Pusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Pani_Pusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 016
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Pytanie za sto punktów: ma ktoś namiary na nietestowane na zwierzakach proszki do prania, płyny do naczyń i cokolwiek do umycia wanny? Czyli produkty codziennego użytku. Myślę, iż warto o takowych wspomnieć na tym właśnie wątku.
B.dobry wg mnie do mycia naczyn jest Frosch, do WC tez mam Froscha
Raz kupilam płyn do prania do bialych rzeczy z Froscha, naprawdę mocny z szarego robił białe ale kupilam tylko raz bo pozniej juz sklep gdzie go mieli zamknieto. A teraz musze poszukac w hipciach, moze tam jest
Pani_Pusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 01:05   #130
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Możesz podać link do tego wątku? chętnie przejrzę Bardzo fajny pomysł.
A bardzo proszę -> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312989

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
A skąd zamawiałaś kosmetyki? Ja mam obsesję na punkcie za ciemnych pudrów i podkładów, chcę być najbledsza na świecie możesz dać jakiś namiar? I jeszcze - w jakich są cenach??
No niestety z tego co wiem, to na razie te kosmetyki można tylko zamówić z amerykańskiej strony internetowej i stąd też je zamówiłam. Tylko że poczekałam na promocję (często mają kody promocyjne, tańszą przesyłkę, 20% taniej albo inne takie). Wiem, że często też dziewczyny na mineralnym organizują wspólne zamówienia za przesyłkę. Natomiast co jest fajne w tej firmie to to, że oferują darmowe próbki (można dostać 6 darmowych próbek czegokolwiek, cieni, pudrów, podkładów, bronzerów, róży i dowolnie z tego wybrać 6 próbek) i wtedy się płaci tylko za przesyłkę. A takie próbki są, moim zdaniem, całkiem spore, szczególnie jeśli chodzi o cienie czy róże (bo się tego mało zużywa). Każda dodatkowa próbka kosztuje 2,5$ (to jest ok 8 zł), a dodatkowo są różne ceny w zależności od ilości produktu, jaką byś chciała kupić.

Ogólnie to zamawianie czegokolwiek ze Stanów to dość upierdliwe jest, ale jeśli się ma np 2 koleżanki, z którymi można by się podzielić kosztami przesyłki, to zazwyczaj nie jest już tak strasznie, bo same próbki są bardzo tanie (np. wiele firm sprzedaje próbki cieni po 1$ = ok 3,5 - 4 zł, a ja jeszcze nie wykończyłam żadnej z moich próbek). No i oczywiście warto zaglądać na mineralny, bo to jest po 1 skarbnica wiedzy, a po 2 one już mają spore doświadczenie we wspólnych zakupach online, do których każdy się może podłączyć.

Zamawiałam z tej strony: http://www.signatureminerals.com/free-samples.html
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 10:18   #131
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Pani_Pusia Pokaż wiadomość
B.dobry wg mnie do mycia naczyn jest Frosch, do WC tez mam Froscha
Raz kupilam płyn do prania do bialych rzeczy z Froscha, naprawdę mocny z szarego robił białe ale kupilam tylko raz bo pozniej juz sklep gdzie go mieli zamknieto. A teraz musze poszukac w hipciach, moze tam jest
Dzięki za odzew. Jeszcze nie tak dawno kojarzyłam tego typu produkty za trochę gorszej jakości (skoro domestos jest reklamowany i go widzę w tv to jest na pewno o niebo lepszy od czegoś co stoi w skromnie na półce sklepowej i nigdy o tym nie słyszałam). Ale skoro jest dobry to kupuję (tym bardziej, że cruelty-free)! Frosh jest w Inter Marche i Rossmannie.

Ten link co go Linuś zapodałaś jest super! A co do "słoczy" to ... mam mieszane uczucia, ponieważ sugerując się fotami z neta lub filmów na youtube jestem potem lekko zszokowana tym co widzę w realu... Więcej o kolorze mówi mi jego opis. Ale jeśli ktoś ma bombowy aparat to czemu niet?
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2011-01-21 o 10:23
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 14:16   #132
Pani_Pusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Pani_Pusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 016
Dot.: Perełki cruelty - free

[QUOTE=Sorbet;24519151]Dzięki za odzew. Jeszcze nie tak dawno kojarzyłam tego typu produkty za trochę gorszej jakości (skoro domestos jest reklamowany i go widzę w tv to jest na pewno o niebo lepszy od czegoś co stoi w skromnie na półce sklepowej i nigdy o tym nie słyszałam).


A ja mam odwrotnie, tzn jak cos nachalnie reklamuja tzn. ze produkt sam sie nie moze obronic jakoscia i trzeba go reklamowac
Ja po raz pierwszy Froscha mialam przywiezionego z Niemiec (bo to chyba niemiecka firma), wiec myslalam ze tego w Polsce jeszcze nie ma na rynku, ale jak sie okazalo jest
Produktów jak wczoraj przepatrzyłam maja cala game.
Produkty sa wydajne, wiec sie oplaca.
Mile sie zaskoczylam ze sa cruelty free
W kazdym razie zachecam do wyprobowania
Pani_Pusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 15:43   #133
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: Perełki cruelty - free

Dziś w rossmannie widziałam sporo produktów Frosh, np. płyn do mycia naczyń, uniwersalny, do kabin prysznicowych. Tylko, że cena tego do naczyń to 7zł:/ Dość drogo jak za 1l.
__________________
http://www.pustamiska.pl
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 16:24   #134
Pani_Pusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Pani_Pusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 016
Dot.: Perełki cruelty - free

Dziewczyny, doradźcie jakiś dobry żel do mycia twarzy, delikatny do cery wrażliwej i z problemami.
Używałam dotychczas Physiogel ale on nalezy do GSK a oni testują. Prosze polećcie mi taki, który mógłby go zastapic a byłby cruelty free.
Pani_Pusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 16:29   #135
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Pani_Pusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doradźcie jakiś dobry żel do mycia twarzy, delikatny do cery wrażliwej i z problemami.
Używałam dotychczas Physiogel ale on nalezy do GSK a oni testują. Prosze polećcie mi taki, który mógłby go zastapic a byłby cruelty free.
Ziaja Med baza myjąca z serii fizjoderm
__________________
http://www.pustamiska.pl
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 19:04   #136
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Ten link co go Linuś zapodałaś jest super! A co do "słoczy" to ... mam mieszane uczucia, ponieważ sugerując się fotami z neta lub filmów na youtube jestem potem lekko zszokowana tym co widzę w realu... Więcej o kolorze mówi mi jego opis. Ale jeśli ktoś ma bombowy aparat to czemu niet?
Cha cha, Sorbecik, masz rację z tymi swatchami - ale to zalezy od firmy! Bo jak wpadłam na kilka stron firm mineralnych to mi oko zbielało - np 15 odcieni beżu? (Choćby jak weszłam na stronę Rhei). Tak samo jak np. chciałam sobie zamówić próbki z innych firm mineralnych - one się wszystkie nazywają tak samo, więc jaka jest różnica między cieniami z 10 firm, z których każdy się nazywa np. in the buff, buff, nude buff, nude, skoro to wszystko oznacza to samo albo 6 nazywa się apricot albo mild apricot albo gold apricot, skoro wszystkie to odcień morelowy ze złotym połyskiem? Do tego musiałam koniecznie zobaczyć swatche!

Cytat:
Napisane przez Pani_Pusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doradźcie jakiś dobry żel do mycia twarzy, delikatny do cery wrażliwej i z problemami.
Używałam dotychczas Physiogel ale on nalezy do GSK a oni testują. Prosze polećcie mi taki, który mógłby go zastapic a byłby cruelty free.
Szczerze mówiąc to nie jestem pewna czy to jest dokładnie to, czego szukasz (pewnie nie), ale na wszelki wypadek powiem, że od jakiegoś czasu myję twarz olejkiem pomarańczowym z Biochemii Urody i bardzo go lubię (zmywa też makijaż). No ale on może być dobry do cery bez problemów w sumie.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-01-21 o 22:13 Powód: Literówki
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 22:10   #137
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: Perełki cruelty - free

właśnie testuję płyn do kąpieli bielendy z bio alg ,bardzo ładnie pachnie
agatri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 10:37   #138
Pani_Pusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Pani_Pusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 016
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez telbuh Pokaż wiadomość
Ziaja Med baza myjąca z serii fizjoderm
Dziekuje za podpowiedz, jak tylko bede potrzeba to kupie i wypróbuje

Obecnie kupilam na all dezodorant w kulce Amway (choc ta firma nie wiem czy jest przyjazna...ludziom, swego czasu były o tym artykuly prasowe) i kupilam dr Schellera krem przeciwzmarszczkowy dla... mamy
Przetestujemy to dam znac czy warto kupic.
Pani_Pusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 16:32   #139
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Pani_Pusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doradźcie jakiś dobry żel do mycia twarzy, delikatny do cery wrażliwej i z problemami.
Używałam dotychczas Physiogel ale on nalezy do GSK a oni testują. Prosze polećcie mi taki, który mógłby go zastapic a byłby cruelty free.
Może Iwostin, żel z linii PURRITIN? Tu trochę więcej na jego temat: http://esentia.pl/Iwostin_Purritin_Z...rzy_p25394.htm
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2011-01-22 o 16:33
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 00:16   #140
hana_sakura
Raczkowanie
 
Avatar hana_sakura
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 150
Dot.: Perełki cruelty - free

a czy ktoras z was moze polecic dobry, silny antyperspirant? bo do tej pory jedyny jaki byl dla mnie skuteczny to garniera, ale jak wiadomo nie jest to firma przyjazna i teraz nie wiem co zrobic bo zadne rexony i inne takie na mnie nie dzialaja i jeszcze jedzenia dla kota? znacie moze cos ?
__________________
Elijah tp 05.12.12




hana_sakura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 00:30   #141
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez hana_sakura Pokaż wiadomość
a czy ktoras z was moze polecic dobry, silny antyperspirant? bo do tej pory jedyny jaki byl dla mnie skuteczny to garniera, ale jak wiadomo nie jest to firma przyjazna i teraz nie wiem co zrobic bo zadne rexony i inne takie na mnie nie dzialaja i jeszcze jedzenia dla kota? znacie moze cos ?
Kochana, podawałam kiedyś tutaj linka dla jednej z Wizażanek - bloker z Ziaji ma niesamowite wręcz recenzje https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...er.html&next=1
Dziewczyny piszą, że po prostu się po nim nie pocą. Sama niestety go nie próbowałam, ale od siebie mogłabym polecić dezodorant Dr. Nony - ale ten jest bardzo drogi i nie każdy chce wydawać tyle kasy na dezodorant
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 09:09   #142
Tigresa
Raczkowanie
 
Avatar Tigresa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 142
Dot.: Perełki cruelty - free

Dziewczyny, mam do Was prośbę. Czy mogłybyście polecić mi jakiś dobry podkład, który matuje niedoskonałości, ale jednocześnie nie zatyka porów? I jest oczywiście z przyjaznej firmy.
__________________
13.12.11 - Adaś

Tigresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 12:33   #143
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Kochana, podawałam kiedyś tutaj linka dla jednej z Wizażanek - bloker z Ziaji ma niesamowite wręcz recenzje https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...er.html&next=1
Dziewczyny piszą, że po prostu się po nim nie pocą.
Właśnie mi się skończył, więc chyba też kupię tą Ziaję tym bardziej, że jest dostępna w moim osiedlowym sklepie (podobnie jak farba z Joanny, nie muszę jechać do drogerii ) mimo, że nie mam wielkich problemów z potliwością, i jest zima, ale spróbuję Za taką cenę grzech nie spróbować.
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 13:58   #144
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Tigresa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do Was prośbę. Czy mogłybyście polecić mi jakiś dobry podkład, który matuje niedoskonałości, ale jednocześnie nie zatyka porów? I jest oczywiście z przyjaznej firmy.
GOSH, X-ceptional wear. Nie jestem z niego do końca zadowolona, ale nie ma też jakiejś koszmarnej wady jak dla mnie. Mam jasną cerę i najjaśniejszy odcień (12 Natural) jest dla mnie ciut za blady. Fajnie matuje, ekstra kryje, jest bez zapachu, 35 ml.

Antyperspirant w szpreju posiada Iwostin - 150 ml za 40 zł, więc nie wiem czy ktoś zechce inwestować. Ja się nie pocę jak przysłowiowy świniak, więc o sile tego produktu się nie wypowiem.

I jeszcze jedzonko dla zwierzów - ja kociakom kupuję świeże mięso (uwielbiają drobiowe serca) - to jest tańsza opcja. Poza tym dostają suchą karmę Almo Nature (tylko to cruelty - free jest w moim sklepie dla zwierząt).
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2011-01-28 o 14:00
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 16:32   #145
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Tigresa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do Was prośbę. Czy mogłybyście polecić mi jakiś dobry podkład, który matuje niedoskonałości, ale jednocześnie nie zatyka porów? I jest oczywiście z przyjaznej firmy.
(Wybaczcie, bedzie post bez polskich znakow)

A chodzi Ci o podklad, ktory bardziej matuje czy bardziej maskuje niedoskonalosci? Bo nie jestem w 100% pewna Ale ja uzywam obecnie podkladu z Everyday Minerals, sama za duzo krycia nie potrzebuje, wiec formula Intensive jest dla mnie zdecydowanie zbyt kryjaca (wiec ja uzywam w formule semi- matte). Zadnego zatykania porow i ciezkiej chemii na buzi - jezeli uzywam podkladu, to to jest jedyny typ, jakiego osmiele sie polozyc na twarz (w sensie ze podklad mineralny), bo czesto wlasnie inne mi robily z porow jesien sredniowiecza Podobno dobre podklady mineralne ma tez nasza polska mineralna firma Pixie Cosmetics (podaje linka do recenzji podkladow, ktore najbardziej przykuly moja uwage https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1 ).
Slyszalam tez baaaardzo duzo dobrego o Revlonie Colorstay i o podkladach Clinique (ale z tym Clinique to jest tak, ze sa wokol nich kontrowersje co do tego czy testuja, chociaz ja juz sama nie wiem, bo sa na liscie Pety)

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-01-28 o 20:34
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 20:50   #146
Tigresa
Raczkowanie
 
Avatar Tigresa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 142
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość

A chodzi Ci o podklad, ktory bardziej matuje czy bardziej maskuje niedoskonalosci? Bo nie jestem w 100% pewna Ale ja uzywam obecnie podkladu z Everyday Minerals, sama za duzo krycia nie potrzebuje, wiec formula Intensive jest dla mnie zdecydowanie zbyt kryjaca (wiec ja uzywam w formule semi- matte). Zadnego zatykania porow i ciezkiej chemii na buzi - jezeli uzywam podkladu, to to jest jedyny typ, jakiego osmiele sie polozyc na twarz (w sensie ze podklad mineralny), bo czesto wlasnie inne mi robily z porow jesien sredniowiecza Podobno dobre podklady mineralne ma tez nasza polska mineralna firma Pixie Cosmetics (podaje linka do recenzji podkladow, ktore najbardziej przykuly moja uwage https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1 ).
Slyszalam tez baaaardzo duzo dobrego o Revlonie Colorstay i o podkladach Clinique (ale z tym Clinique to jest tak, ze sa wokol nich kontrowersje co do tego czy testuja, chociaz ja juz sama nie wiem, bo sa na liscie Pety)
No i ot durna baba ze mnie. Chodziło mi o maskuje A ten Everyday Minerals to jest w zwykłych drogeriach typu Natura czy Rossman, czy bardziej trzeba poszukać? Bo przyznam szczerze, że nie słyszałam tej nazwy wcześniej. I bardzo dziękuję Sorbet i Liniusiaczek za odpowiedzi!
__________________
13.12.11 - Adaś

Tigresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 21:10   #147
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Tigresa Pokaż wiadomość
No i ot durna baba ze mnie. Chodziło mi o maskuje A ten Everyday Minerals to jest w zwykłych drogeriach typu Natura czy Rossman, czy bardziej trzeba poszukać? Bo przyznam szczerze, że nie słyszałam tej nazwy wcześniej. I bardzo dziękuję Sorbet i Liniusiaczek za odpowiedzi!
No niestety, Everyday Minerals jest znane tylko osobom, które mają niezłego fioła na punkcie kosmetyków mineralnych (a bo niby mają mniej chemii, bardziej naturalne, mniej zapychaczy, talków, brak parabenów i silikonów i innych cudów wianków, często się słyszy że poprawiają ogólnie stan cery, no i są wegańskie, wiele z nich ma naturalne filtry i do tego sporo jest wodoodpornych). Brzmi jak bajka, nie? Z minerałami jest jednak odrobinę kłopotu, trzeba się nauczyć jak ich używać... no i niestety często zamawiać przez internet, w związku z czym trudniejsze jest dobieranie kolorów Chociaż ja muszę powiedzieć, że z mojego doświadczenia jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby minerały mi się nie "wtopiły" w skórę, są po prostu niewidoczne na twarzy (no chyba, że, gamoń nadludzki, kupiłam sobie odcień, który był przeznaczony dla typów Azjatyckich czy latonoskich, no to cudów nie będzie, nie oszukujmy się ) Nie mam zielonego pojęcia czy można je dostać w drogerii.

Jak byś jednak była zainteresowana to podaję linka do strony: http://kosmetyki-mineralne.com/
Fajne jest w nich to, że można sobie zamówić próbkę koloru (za bodajże 5 zł, wystarcza na kilka aplikacji) i nie wyrzucać w błoto od razu 30-40zł na pełne opakowanie nie wiedząc czy kolor będzie pasował. No i mają też podkłady intensywnie kryjące, ponoć dobrze maskują niedoskonałości

Ostatnio próbuję nawrócić ludziaków na minerały, bo są bardzo naturalne i "lekkie" na twarzy i od kiedy je odkryłam, znowu zaczęłam używać podkładów ( a nie używałam parę lat, wolałam poszarzałą cerę niż wysyp niespodzianek).

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-01-28 o 21:15
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 00:19   #148
hana_sakura
Raczkowanie
 
Avatar hana_sakura
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 150
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Kochana, podawałam kiedyś tutaj linka dla jednej z Wizażanek - bloker z Ziaji ma niesamowite wręcz recenzje https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...er.html&next=1
Dziewczyny piszą, że po prostu się po nim nie pocą. Sama niestety go nie próbowałam, ale od siebie mogłabym polecić dezodorant Dr. Nony - ale ten jest bardzo drogi i nie każdy chce wydawać tyle kasy na dezodorant
dzieki! na pewno jak tylko go znajde to wyprobuje

sorbet dzieki za podusniecie mi pomyslu ze swiezym mieskiem dla kociaka. w sumie nie wiem czemu nigdy na to nie wpadlam, z drugiej strony, w anglii sklepy miesne nie sa az tak popularne, wiec nie jest tak latwo dostac podroby tak czy siak, dzieki za pomoc dziewczyny!
__________________
Elijah tp 05.12.12




hana_sakura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 02:19   #149
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

Dziewczyny, a czy ja wspominałam o brązowym matowym cieniu z My Secret? (Bo wiem, że pyłek z My Secret polecałam, też boski jest) Ale ten matowy to mój KWC jeśli chodzi o załamanie powieki. Pigmentacja cudowna, świetnie się trzyma, ładnie się blenduje z innymi cieniami, dodaje głębi spojrzeniu i kosztuje 5-6 zł! (Inne odcienie są odrobinę gorsze, chociaż za taką cenę też nie szkodzi wypróbować)
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 10:22   #150
Pani_Pusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Pani_Pusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 016
Dot.: Perełki cruelty - free

rowniez ja kupuje surowe mieso dla kota, drobiowe (skrzydelka, udka), wychodzi taniej niz puszka. Na miesie gotujemy np. zupe dla ludzi, a mieso zjada kot, takie mieso jest bardziej sycace niz karma. Udko sredniej wielkosci starcza kotu na 2 dni (koszt ok. 2 zł). Oczywiscie kot podjada takze nasze jedzenie (bialy, zołty ser, chleb z maslem, jajecznice)
Pani_Pusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-23 18:29:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.