Pytanie do Piotra Szczotki urządzenia do samodzielnego masażu w domu dają jakies efek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-15, 09:57   #1
pinqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4

Pytanie do Piotra Szczotki urządzenia do samodzielnego masażu w domu dają jakies efek


czytałam Twoje wypowiedzi na temat masażu, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy urządzenia do samodzielnego masażu w domu dają jakies efekty?
czy warto kupić sobie takie urządzenie?
które z urządzeń bys polecił:
z ruchomymi wypustkami masującymi
zasysające skórę
powodujące drganie ciała
Chodzi mi o urządzenie, które pomogłoby mi sie pozbyć cellulitu (bądż zredukować).
Czy to cos daje? Wiem że nic nie zastapi masażu recznego ale czy taki masaż w domu przy pomocy tego typu urządzenia to w ogóle daje jakieś efekty?


Pozdrawiam i czekam na odpowiedź z niecierpliwością.
pinqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 18:29   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Pytanie do Piotra Szczotki

Bo jednoznacznej odpowiedzia poprostu nie ma. Taki masaż urzadzeniami wspomaga jedynie nieco miejscowe krążenie i troche ujedrni, ale bez spektakularnych efektów.

Jesli miałbym cos polecic do automasażu, to odradzam urzadzenia zasysające skórę, wystarcza drobne problemy z naczynkami i popekają. Ogólna wibracja tez w przypadku cellulitu jest bez sensu, w takim razie pozostaje wariant środkowy.

Ale to jest tylko moje skromne zdanie, może reklamy potrafią więcej.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 15:02   #3
pinqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4
Dot.: Pytanie do Piotra Szczotki

Dziekuje za odpowiedź

Pisałeś również, że trzeba najpierw zdiagnozować czy to co się ma to jest rzeczywiście celulit. Gdzie to sie robi? u dermatologa?
Mama jeszcze jedno pytanie czy masaż ręczny bądź mechaniczny wplywa w jakiś sposób na rozstępy? Zapobiega im, czy może je powodować?

Pozdrawiam Gorąco
pinqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 18:44   #4
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Pytanie do Piotra Szczotki

Najlepiej u specjalisty medycyny estetycznej lub dermatologa.

Masaż zapobiega rozstepom ale i w pewnym stopniu zmniejsza te które juz są. Polega to na precyzyjnym opracowaniu, masażu podobnym do masażu łacznotkankowego skóry, no ale to już masażysci wiedzą. Głębokich rozstepów nie da sie zlikwidować ale jedynie zmniejszyć, polega to na ujędrnieniu sasiednich włókien.

Nalezy także wspomnieć iz każde miejsce gdzie jest rozstęp, jest słabszym miejscem na skórze, tzn. moga w sąsiednich miejscach wystąpic dalsze rozstępy, tak tez jeśli chodzi o profilaktyke, to jaknajbardziej wskazana.
Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 14:38   #5
pinqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4
Dot.: Pytanie do Piotra Szczotki

Dzieki
pinqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 07:09   #6
zea
Raczkowanie
 
Avatar zea
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: srodek Polski
Wiadomości: 129
Dot.: Pytanie do Piotra Szczotki

Czy mogę się dołaczyć do pytania? Chodzi mi o ujędrnienie skóry, czy cos takiego mogłaby zakupić? Na które powinnam się zdecydować? Bo przyznam się szczerze, że zbieram się do kupna już drugi m-c i nie mam fioletowego pojęcia który na ujędrnienie skóry po odchudzaniu byłby z nich najlepszy?
Bardzo proszę o pomoc...
.http://allegro.pl/show_item.php?item=64822367
.http://allegro.pl/show_item.php?item=64293194
.http://allegro.pl/show_item.php?item=64461348
.http://allegro.pl/show_item.php?item=61974902

i czy ewnetualnie można nimi masować również skórę biustu? Przynajmniej tym ostatnim? Osoba która go sprzedaje napisała, że sama biust sobie nim masuje...
I co tu robić??
zea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 19:05   #7
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: Pytanie do Piotra Szczotki

Masować!!! Nie ma przeciwwskazań.
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-01, 10:17   #8
massagelondon
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 31
masaż warszawa

te z ruchomymi wypustkami masującymi (tsiatsu massagers) sa dobre - ale trzeba byc ostroznym na mniejszych miesniach, jak na szyi.

Przyjemnie jest byc masowanym - nawet przez maszyne - ale nie przedobrz bo mozesz uszkodzic miesnie i inne tkanki. Bol pojawi sie po kilku godzinach albo nastepnego dnia. Masuj czesto ale krotko.

Tsiatsu massager moze byc uzyty to rozbicia tluszczu na udach - co najwyzej bedziesz miala siniaki.
massagelondon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.