Uczulenie na hybrydę - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-07, 11:48   #631
Armara
Raczkowanie
 
Avatar Armara
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 217
Dot.: Uczulenie na hybryde

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;61429276]Wiem, że nikt nie da mi gwarancji, ale nie podoba mi się też to, w jaki sposób firma reaguje, a właściwie nie reaguje, na osoby, które się do nich zgłaszają z tymi uczuleniami, to w dziesiątki idzie ostatnimi dniami i niepokoi mnie to trochę. To, że niektórzy na pewno sami sobie załatwiają tak te pazury przez niewłaściwe wykonywanie/ściąganie, to swoją drogą, ale ja nie przyszłam tutaj dyskutować, tylko zapytać którą bazę i top polecicie zamiast Semilaca. I tyle. To takie trudne?[/QUOTE]


W większości to dziewczyny same sobie są winne. Jak ktoś nie stosuje np. bazy, albo robi pseudo testu uczuleniowe na ręce to nic dziwnego że prędzej czy później po takich eksperymentach organizm powie dość. Najwięcej jest osób uczulonych na lakiery tej marki, nie dlatego że są uczulone na Semilaca, ale dlatego że stosują go najdłużej. Jest to cały czas marka najbardziej chyba popularna i najdłużej dostępna do użytku domowego.

Nikt Ci nie poleci co stosować zamiast, ponieważ reakcja uczuleniowa to jest kwestia bardzo indywidualna. Poza tym coś co się super sprawdza u jednej osoby, u drugiej zastosowanie danego produktu skończy się totalną katastrofą.
Armara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 12:42   #632
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ściągałam wczoraj koleżance hybrydy, semilac, piłowałam (w rękawiczkach) i na 2 paluchach uczulenie, tych które miałam najbardziej osypane spiłowaną hybrydą.
Mam nadzieję, że to od tego. Bo mam od chyba czwartku indigo na paluchach. Wszystkie inne palce są okej.
Wzięłam wapno, tabsy, maść, i już się te bombelki zmniejszają.
Teraz nie wiem czy ściągać czy poobserwować kilka godzin...
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 13:21   #633
MrsMiaWallace
Przyczajenie
 
Avatar MrsMiaWallace
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 16
Dot.: Uczulenie na hybryde

Nie zgodzę się z opinią, że w większości dziewczyny są sobie same winne. Wydaje mi się, że większość osób, które udzielają się w tym wątku, to osoby, które wykonywały manicure hybrydowy tak jak należy, przez dłuuugi czas i nic się im nie działo, a reakcja alergiczna wystąpiła nagle i niespodziewanie. Np. moja mama niedawno dostała uczulenia na hybrydy (a dokładnie OPI) - po roku chodzenia do tej samej babeczki do Douglasa. I nagle po roku wszystkie palce jej spuchły jak serdelki. (A tak na marginesie - wcześniej przed 15 lat mama robiła sobie pazurki żelowe i nigdy nie dostała żadnego uczulenia...)

---EDIT---

I jeszcze moja rada dla wszystkich... Myślę, że dobrze jest między hybrydami robić małe przerwy. Ja robię dosłownie dzień, dwa i w tym czasie intensywnie wcieram w paznokcie Regenerum albo olejek rycynowy. I póki co, odpukać, mam zdrowe paznkocie i zero uczulenia...

Edytowane przez MrsMiaWallace
Czas edycji: 2016-06-11 o 13:23
MrsMiaWallace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 13:56   #634
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez agnesita89s Pokaż wiadomość
Dziewczyny. a miałyście przypadek, gdzie reakcja uczuleniowa pojawiła się na twarzy, a nie na dłoniach/stopach? Wydaje mi się, że mój problem jest związany z hybrydami - drobne wodniste krostki na twarzy. Jak myślicie? Lakiery, aceton, cleaner? To może być to w ogóle? Spotkałyście się z czymś takim?
Tak, ja tak miałam - usta spuchły mi jak po botoksie, dodatkowo miałam opuchnięcie powiek. Wokół paznokci skóra była lekko czerwona i pojawiły się grudki (to z takich widocznych objawów na pierwszy rzut oka, nie wspominam nawet o tym, że paznokcie całkowicie odkleiły mi się w 80% każdy - miałam bardzo silną reakcję uczuleniową, która nastąpiła po pół roku regularnego wykonywania hybryd).

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2016-06-11 o 14:03
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 19:49   #635
lilimaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 179
Dot.: Uczulenie na hybryde

mnie dopadło od semi własnie.
przy wcześniejszych hybrydach nie miałam kłopotu.

Edytowane przez lilimaer
Czas edycji: 2016-06-17 o 22:46
lilimaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 21:54   #636
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Uczulenie na hybryde

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;61429276]Wiem, że nikt nie da mi gwarancji, ale nie podoba mi się też to, w jaki sposób firma reaguje, a właściwie nie reaguje, na osoby, które się do nich zgłaszają z tymi uczuleniami, to w dziesiątki idzie ostatnimi dniami i niepokoi mnie to trochę. To, że niektórzy na pewno sami sobie załatwiają tak te pazury przez niewłaściwe wykonywanie/ściąganie, to swoją drogą, ale ja nie przyszłam tutaj dyskutować, tylko zapytać którą bazę i top polecicie zamiast Semilaca. I tyle. To takie trudne?[/QUOTE]
Nie podoba ci sie w jaki sposob firma reaguje... Hmm... A jak ma reagowac? Na grupie byly oburzenia ze firma nie reaguje i nic z tym nie robi. A co ma robic? Zniknac z rynku? Kazesz pani helence u ktorej kupilas pomidory ktore cie uczulily zamknac kiosk? W kosmos ja wyslesz? Niestety to tak nie dziala. Pozniej semilac zaproponowal jednej z pan skorzystanie z wizyty u polecanego dermatologa - znowu oburzenie ze jak oni smieli, ze tak sie wlasnie do winy przyznaja! Tak zle, tak nie dobrze. No wszystkim sie dogodzic nie da.

Sprawa w sadzie? Nie sadze. 60% uzytkowniczek to osoby bez certyfikatow i dyplomow. Na butelce jest wyraznie napisane ze do uzytku profesjonalnego. Obrona w sądzie gotowa. Zresztą to co sie wyrabia na grupie fb uczuleniowej to jakas kpina jest. Niech ida z ta skarga i do samego swietego.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 22:11   #637
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Nie podoba ci sie w jaki sposob firma reaguje... Hmm... A jak ma reagowac? Na grupie byly oburzenia ze firma nie reaguje i nic z tym nie robi. A co ma robic? Zniknac z rynku? Kazesz pani helence u ktorej kupilas pomidory ktore cie uczulily zamknac kiosk? W kosmos ja wyslesz? Niestety to tak nie dziala. Pozniej semilac zaproponowal jednej z pan skorzystanie z wizyty u polecanego dermatologa - znowu oburzenie ze jak oni smieli, ze tak sie wlasnie do winy przyznaja! Tak zle, tak nie dobrze. No wszystkim sie dogodzic nie da.

Sprawa w sadzie? Nie sadze. 60% uzytkowniczek to osoby bez certyfikatow i dyplomow. Na butelce jest wyraznie napisane ze do uzytku profesjonalnego. Obrona w sądzie gotowa. Zresztą to co sie wyrabia na grupie fb uczuleniowej to jakas kpina jest. Niech ida z ta skarga i do samego swietego.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
To ja założę sprawę w sądzie bo krem NIVEA mnie uczula i oczy mi łzawią
Zgadzam się z tym co piszesz, nie rozumiem tej nagonki. No i jak czytam o dziewczynach które mówią o uczuleniu od kilku miesięcy (!!!) i że dalej stosują hybrydę i 'zły' semilac bo mają rany do mięsa
Uczuliło - pech.
Kurz też uczula. Kogo sądzić?
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-11, 22:31   #638
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
To ja założę sprawę w sądzie bo krem NIVEA mnie uczula i oczy mi łzawią
Zgadzam się z tym co piszesz, nie rozumiem tej nagonki. No i jak czytam o dziewczynach które mówią o uczuleniu od kilku miesięcy (!!!) i że dalej stosują hybrydę i 'zły' semilac bo mają rany do mięsa
Uczuliło - pech.
Kurz też uczula. Kogo sądzić?
Też zawsze mnie to zadziwia. Jak można po uczuleniu dobrowolnie skorzystać z tego samego znowu?
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 22:45   #639
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez niewinny roz Pokaż wiadomość
Też zawsze mnie to zadziwia. Jak można po uczuleniu dobrowolnie skorzystać z tego samego znowu?
Ja nie powiem, chwilę chodziłam z uczuleniem bo zaczęły się u mnie robić czerwone plamki na opuszkach i nie powiązałam tego z hybrydą, bo nie swędziało mnie to, nie bolało, ale w końcu się zorientowałam i od razu (z płaczem :cojest) zdjęłam mani. Ale jak ktoś wie i dalej stosuje. Szok.

Swoją drogą dzisiaj pisałam, że na 2 palcach bomble się pojawiły, ale już wiem, że to od piłowania u koleżanki. Praktycznie całe już zeszło, na innych paluchach nic się nie pojawiło
Muszę namówić koleżanki, żeby się przesiadły na inną firmę, bo nie mogę u nich dłubać przy pazurkach
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 22:58   #640
lilimaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 179
Dot.: Uczulenie na hybryde

ja tam się z wami kłócić nie będę. widziałam, że coś niedobrego dzieje się z paznokciami, a raczej skórkami a mimo to zaaplikowałam sobie ta hybryde raz jeszcze. Nie wiem, chyba bardzo chciałam wierzyć, że coś innego spowodowało tą reakcję. A jeśli położę ją znowu, to reakcja nie będzie dramatyczna i po 1-2 dniach wściekania sie na małe ranki będę cieszyć się pięknym kolorem na paznokciach już przez resztę czasu.
Mimo to jestem trochę zaskoczona, że właśnie od momentu rozpoczęcia zabawy z Semi pojawiły się jakieś niepokojące objawy. Tym bardziej, że miałam wcześniej przygodę 2 letnią z zelami i nosiłam je niemalże bez przerwy.
Ja słyszałam,że ponoć firma Semi nie zmieniła składu hybryd a dostawcę jakiegoś tam komponentu (ze względu na koszty) i od tego czasu zaczęły się kłopoty z uczuleniami. Zauważcie jedno - pojawiły się w określonym czasie, a nie w dużych odstępach, przypadki nie są odosobnione.

Edytowane przez lilimaer
Czas edycji: 2016-06-11 o 23:00
lilimaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 23:03   #641
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ale jeżeli jesteś uczulona na jakiś składnik, który jest dopuszczany wg prawa, można go używać, to po prostu masz pecha. Ja też mam, i wiele innych osób ma.
A wiele osób nie ma.
Po prostu uczuliło, trzeba albo zrezygnować z hybryd albo szukać innej firmy. Mnie krem NIVEA uczula i co, mam się burzyć, pisać skargi, zakładać sprawy w sądzie?
Po prostu używam kremów innej firmy.
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-12, 09:53   #642
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez lilimaer Pokaż wiadomość
A jeśli położę ją znowu, to reakcja nie będzie dramatyczna i po 1-2 dniach wściekania sie na małe ranki będę cieszyć się pięknym kolorem na paznokciach już przez resztę czasu.
Żebyś się kiedyś nie zdziwiła, jak reakcja będzie dramatyczna. Nie życzę ci tego ale tak działają alergie - często po ponownym kontakcie rozwijają się w bardzo silne.
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 10:14   #643
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Nie do końca rozumiem takiej, nie wiem, nonszalancji ze strony paru osób? Ogólnie wszystkie hybrydy mogą uczulić, ale no proszę, nie porównujcie uczulenia na krem Nivea do uczulenia na Semilac, bo odsetek uczulonych jest drastycznie różny. Tu nie chodzi o to, czy coś uczula w ogóle tylko jak wiele osób. Uważam, że jakieś pozwy itd. nie bardzo mają sens i wiele nie dadzą, bo gdyby firma korzystała ze składnika, który nie jest dopuszczony w obrocie albo gdyby dochodziło do zanieczyszczania formuły w trakcie produkcji, to by się żadna kontrola nie bawiła i fabryka dawno by została zamknięta ale myślę, że skoro jest tak duży procent uczulonych, to chyba w dobrym interesie firmy byłoby właśnie pomyśleć o zmianie składu.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 12:08   #644
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Uczulenie na hybryde

A jak duży procent jest uczulonych? Ktoś robił badania pod tym kątem? to się może tylko wydawać, że mnóstwo ludzi uczula Semilac, ale jak się idzie na wątek o uczuleniach to oczywiste, że nie będą tu pisać ludzie, których semilac nie uczula.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 12:21   #645
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
A jak duży procent jest uczulonych? Ktoś robił badania pod tym kątem? to się może tylko wydawać, że mnóstwo ludzi uczula Semilac, ale jak się idzie na wątek o uczuleniach to oczywiste, że nie będą tu pisać ludzie, których semilac nie uczula.
Mnie nie uczula (tfu, tfu) ale lubię sobie poczytać Może też po to żeby "w razie W" znać pierwsze objawy i szybko zareagować.
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 12:27   #646
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja trafiłam tutaj, ponieważ zostałam zapytana przez koleżankę o uczulenie na hybrydy. Jedna koleżanka z kilkudziesięciu dziewczyn, które używają semilaców w moim otoczeniu dostała uczulenia :P nie wydaje mi się, żeby to był duży procent. Więcej znajomych jest uczulonych na mleko niż na hybrydy Mnie również nie uczula i mam nadzieję, że tak zostanie
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 12:37   #647
blueberry97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 6
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej wszystkim! Mnie też coś uczuliło. Używam topu i bazy z cosmetics zone i to najprawdopodobniej jest problemem, ponieważ kolorów i cleanera używam z rożnych firm. Pojawiła mi się też onycholiza (?) na kciuku i wygląda to masakrycznie. Co najdziwniejsze pęcherzyki pojawiają mi się tylko na lewej ręce i znikają po maksymalnie dwóch dniach. No cóż, jest nas coraz więcej
blueberry97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 12:51   #648
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez blueberry97 Pokaż wiadomość
Co najdziwniejsze pęcherzyki pojawiają mi się tylko na lewej ręce i znikają po maksymalnie dwóch dniach.
Rozumiem, że nadal używasz hybryd skoro masz takie obserwacje? Nie dziw się w takim wypadku, że doszło do onycholizy. I nie musi ona być poprzedzona pęcherzami/pękającą skórą.
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 13:25   #649
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Nie do końca rozumiem takiej, nie wiem, nonszalancji ze strony paru osób? Ogólnie wszystkie hybrydy mogą uczulić, ale no proszę, nie porównujcie uczulenia na krem Nivea do uczulenia na Semilac, bo odsetek uczulonych jest drastycznie różny. Tu nie chodzi o to, czy coś uczula w ogóle tylko jak wiele osób. Uważam, że jakieś pozwy itd. nie bardzo mają sens i wiele nie dadzą, bo gdyby firma korzystała ze składnika, który nie jest dopuszczony w obrocie albo gdyby dochodziło do zanieczyszczania formuły w trakcie produkcji, to by się żadna kontrola nie bawiła i fabryka dawno by została zamknięta ale myślę, że skoro jest tak duży procent uczulonych, to chyba w dobrym interesie firmy byłoby właśnie pomyśleć o zmianie składu.


Niby tak, ale moim zdaniem w swojej ocenie pomijasz jedna istotna kwestie, a mianowicie to, ze Semilac przez bardzo dlugi czas była jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek lakierow hybrydowych, ich cena jest na tyle niska, ze dzięki temu trafia do szerokiego grona konsumentow, którzy nie sa profesjonalistami.


O Indigo czy Shellac się tak nie słyszy, bo to sa lakiery nieco droższe niż Semilac, wiec i mniej osob decyduje się na ich zakup.


Poczekajmy trochę az NN na dobre się rozpowszechni, bo dopiero od niedawna dogania Semilaca. Mysle, ze problem z "powszechnoscia" uczulen będzie podobny. Kwestia czasu.


Zreszta aby zbadac ten odsetek uczulonych, trzeba by było najpierw wiedzieć w jakim % ktoś kupil Semilaca, a w jakim np. Neonail, a później zbadac wśród uzytkowniczek tych firm jaki ich % dostalo uczulenia. Wtedy taka ocena bylaby bardziej miarodajna.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-12, 22:51   #650
sylvievie
Przyczajenie
 
Avatar sylvievie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 7
Dot.: Uczulenie na hybryde

Witam wszystkich Przeczytałam ten wątek wzdłuż i wszerz podejrzewając u siebie uczulenie jakieś 4 miesiące temu. Na szczęście szybko zainterweniowałam i zdjęłam manicure (semilac) jak tylko pojawiła się leko swędząca wysypka, ciężko mi zrozumieć że są dziewczyny, które dalej noszą manicure w takiej sytuacji.
Po 2 tygodniach zrobiłam test na jednym paznokciu - znowu uczulenie. Dałam sobie więc spokój i wolne moim paznokciom. Teraz postanowiłam spróbować jeszcze raz - zastanawiałam się nad NeoNail i Cosmetics Zone, jednak wybrałam NN ze względu na to,że mam dostęp do ich stacjonarnego punktu. Póki co manicure mam już tydzień (najpierw zrobiłam 1 paznokieć i poczekałam 1 dzień) i wszystko jest OK,uff. Mam nadzieję,że to już nie wróci.. Ciężkie były 4 miesiące bez hybrydy :P Jak widzicie czasami warto spróbować,ale wszystko z głową... dłuższa przerwa, test na jednym paznokciu to chyba podstawa. Nie mogę patrzeć jak widzę,że dziewczyny po tygodniu robią nowy mani na wszystkich paznokciach.
sylvievie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 23:37   #651
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez sylvievie Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Przeczytałam ten wątek wzdłuż i wszerz podejrzewając u siebie uczulenie jakieś 4 miesiące temu. Na szczęście szybko zainterweniowałam i zdjęłam manicure (semilac) jak tylko pojawiła się leko swędząca wysypka, ciężko mi zrozumieć że są dziewczyny, które dalej noszą manicure w takiej sytuacji.
Po 2 tygodniach zrobiłam test na jednym paznokciu - znowu uczulenie. Dałam sobie więc spokój i wolne moim paznokciom. Teraz postanowiłam spróbować jeszcze raz - zastanawiałam się nad NeoNail i Cosmetics Zone, jednak wybrałam NN ze względu na to,że mam dostęp do ich stacjonarnego punktu. Póki co manicure mam już tydzień (najpierw zrobiłam 1 paznokieć i poczekałam 1 dzień) i wszystko jest OK,uff. Mam nadzieję,że to już nie wróci.. Ciężkie były 4 miesiące bez hybrydy :P Jak widzicie czasami warto spróbować,ale wszystko z głową... dłuższa przerwa, test na jednym paznokciu to chyba podstawa. Nie mogę patrzeć jak widzę,że dziewczyny po tygodniu robią nowy mani na wszystkich paznokciach.
Właśnie tak to powinno wyglądać
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 10:44   #652
Armara
Raczkowanie
 
Avatar Armara
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 217
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Nie do końca rozumiem takiej, nie wiem, nonszalancji ze strony paru osób? Ogólnie wszystkie hybrydy mogą uczulić, ale no proszę, nie porównujcie uczulenia na krem Nivea do uczulenia na Semilac, bo odsetek uczulonych jest drastycznie różny. Tu nie chodzi o to, czy coś uczula w ogóle tylko jak wiele osób. Uważam, że jakieś pozwy itd. nie bardzo mają sens i wiele nie dadzą, bo gdyby firma korzystała ze składnika, który nie jest dopuszczony w obrocie albo gdyby dochodziło do zanieczyszczania formuły w trakcie produkcji, to by się żadna kontrola nie bawiła i fabryka dawno by została zamknięta ale myślę, że skoro jest tak duży procent uczulonych, to chyba w dobrym interesie firmy byłoby właśnie pomyśleć o zmianie składu.
Skąd wiesz że odsetek uczulonych jest drastycznie różny? Robiłaś jakieś badania pod tym kątem, są gdzieś dostępne statystyki? Moim zdaniem to tylko kwestia tego jak głośna jest sprawa, a głośna jest tylko dlatego że obecnie łatwo sprawę nagłośnić dzięki internetowi. Nie zgadzam się z tym ze firma powinna pomyśleć o zmianie składu. Na jakiej podstawie? Bo ktoś ma uczulenie? Tym tokiem myślenia to producenci orzechów powinni wykarczować sady i zamknąć fabryki a hodowcy bydła mlecznego powinni oddać wszystkie krowy do rzeźni bo, przynajmniej w moim otoczeniu, co druga osoba ma nietolerancje laktozy lub jest uczulona na orzechy.

Semilac jest firmą najbardziej popularną, najłatwiej dostępną i najdłużej jest na rynku jeżeli chodzi o lakiery dla przeciętnego Kowalskiego. A im więcej osób coś używa, tym automatycznie ilość uczulonych będzie się zwiększać. Ale procentowo może to być dokładnie tyle samo jak np. w przypadku NN.
Sprawa się zrobiła głośna, tak samo jak było swego czasu w przypadku odżywki Eveline 8w1. W końcu jednak do ludzi dotarło że po prostu niektórzy mają pecha i danego produktu używać nie mogą. Tak już jest z uczuleniami.
Armara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 11:17   #653
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Armara Pokaż wiadomość
Skąd wiesz że odsetek uczulonych jest drastycznie różny? Robiłaś jakieś badania pod tym kątem, są gdzieś dostępne statystyki? Moim zdaniem to tylko kwestia tego jak głośna jest sprawa, a głośna jest tylko dlatego że obecnie łatwo sprawę nagłośnić dzięki internetowi. Nie zgadzam się z tym ze firma powinna pomyśleć o zmianie składu. Na jakiej podstawie? Bo ktoś ma uczulenie? Tym tokiem myślenia to producenci orzechów powinni wykarczować sady i zamknąć fabryki a hodowcy bydła mlecznego powinni oddać wszystkie krowy do rzeźni bo, przynajmniej w moim otoczeniu, co druga osoba ma nietolerancje laktozy lub jest uczulona na orzechy.

Semilac jest firmą najbardziej popularną, najłatwiej dostępną i najdłużej jest na rynku jeżeli chodzi o lakiery dla przeciętnego Kowalskiego. A im więcej osób coś używa, tym automatycznie ilość uczulonych będzie się zwiększać. Ale procentowo może to być dokładnie tyle samo jak np. w przypadku NN.
Sprawa się zrobiła głośna, tak samo jak było swego czasu w przypadku odżywki Eveline 8w1. W końcu jednak do ludzi dotarło że po prostu niektórzy mają pecha i danego produktu używać nie mogą. Tak już jest z uczuleniami.
O odsetku wnoszę, ponieważ kremu Nivea używa więcej osób niż Semilacka, a mniej sygnałów, że kogoś uczulił orzechy są naturalne, a lakier hybrydowy nie. Powtórzę się, firma powinna pomyśleć o pracy nad składem, jeśli chce zachować klientów, bo ich traci. Eveline potraciło na odżywce. Generalnie nie chce mi się wdawać w dyskusję, bo zaraz będzie gównoburza, tak jak to się zdarza coraz częściej na wizażu w ciągu ostatnich lat,
Firma wielkie G z tym zrobi, bo mają w nosie swoich klientów, powiedzmy sobie szczerze, tam, gdzie gra toczy się o kasę, to nikt się nie przejmuje człowiekiem tylko prasą, oby była jak najlepsza i skoro S zablokował możliwość dodawania ocen na swoim profilu na FB, to wydaje mi się, że w tej kwestii się nie mylę
Ogólnie za dużo paniki i emocji wokół tego jest. Dla mnie najprościej znaleźć inną markę, która nie uczula, a uczulającą wypieprzyć do kosza albo zwrócić na reklamacji. Świata nie zmieni jak się sam nie chce zmienić, ale może czyjeś portfele będą mniej napakowane
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 11:39   #654
Armara
Raczkowanie
 
Avatar Armara
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 217
Dot.: Uczulenie na hybryde

Zgodzę się tylko z tym że w przypadku Semilaca jest za dużo emocji i za dużo paniki. Może firma coś z tym zrobi, może nie. Jest to oczywiście kwestia pieniędzy, ale nie oszukujmy się, jeżeli firma będzie robiła badania pod kątem ewentualnej reakcji uczuleniowej, jeżeli będzie szła w składy naturalne i bezpieczne to cena nie będzie wynosiła 30zł tylko 130zł. Ile osób wtedy kupi ich lakiery?

Co do blokowania ocen. Indygo też stosuje cenzurę, NN też. Więc to nic nowego. Normalna praktyka i tyle.

Odżywka Eveline jest odżywką kontrowersyjną. Ci którzy jej używali i są zadowoleni, dalej będą ją zachwalać i używać. Ci którzy mają uczulenie na formaldehyd, będą dalej wieszać na niej psy. A Ci którzy się boją będą histeryzować i pytać co używać zamiast niej, bo chcieli by Eveline ale się boją o możliwe reakcje uczuleniowe. Dokładnie tak samo jest w przypadku Semilaca.
Armara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 12:31   #655
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Armara Pokaż wiadomość
Zgodzę się tylko z tym że w przypadku Semilaca jest za dużo emocji i za dużo paniki. Może firma coś z tym zrobi, może nie. Jest to oczywiście kwestia pieniędzy, ale nie oszukujmy się, jeżeli firma będzie robiła badania pod kątem ewentualnej reakcji uczuleniowej, jeżeli będzie szła w składy naturalne i bezpieczne to cena nie będzie wynosiła 30zł tylko 130zł. Ile osób wtedy kupi ich lakiery?

Co do blokowania ocen. Indygo też stosuje cenzurę, NN też. Więc to nic nowego. Normalna praktyka i tyle.

Odżywka Eveline jest odżywką kontrowersyjną. Ci którzy jej używali i są zadowoleni, dalej będą ją zachwalać i używać. Ci którzy mają uczulenie na formaldehyd, będą dalej wieszać na niej psy. A Ci którzy się boją będą histeryzować i pytać co używać zamiast niej, bo chcieli by Eveline ale się boją o możliwe reakcje uczuleniowe. Dokładnie tak samo jest w przypadku Semilaca.
Racja nie sposób się z Tobą nie zgodzić.

Swoją drogą, jak jesteśmy przy Eveline, ja też byłam z niej mega zadowolona i szkoda mi trochę, że dostałam onycholizy. Zwłaszcza że teraz nie mogę znaleźć dobrej odżywki.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 22:16   #656
sylvievie
Przyczajenie
 
Avatar sylvievie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 7
Dot.: Uczulenie na hybryde

Też uważam, że cały temat wzbudza czasami za dużo emocji.. Chociaż wiadomo, że dziewczyny którym uczulenie uniemożliwia normalne funkcjonowanie mają roszczenia do producenta. Ja osobiście nie miałam zamiaru wypisywać do firmy i robić z tego powodu burzy, ok - wkurzyłam się i zmartwiłam, zdjęłam szybko hybrydę, wyleczyłam to i teraz próbuje z innymi lakierami. Do tamtych nie mam zamiaru wracać, a w sumie na tę chwilę z NeoNail jestem bardziej zadowolona i mam tylko nadzieję,że uczulenie nie wróci, chociaż wiem,że jak raz się pojawiło to różnie może być. Ogólnie to sama nie wiem co taka firma powinna zaproponować uczulonym.. Skład znamy (przynajmniej mniej więcej ) i teoretycznie wiemy co kładziemy na nasze paznokcie, a tak jak już ktoś mądrze wspomniał uczulić może nas wszystko.. Nie wiem,trudna sprawa, która pewnie niedługo ucichnie tak jak właśnie kiedyś burza z eveline 8w1

sylvievie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 23:10   #657
misisia86
Rozeznanie
 
Avatar misisia86
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 569
Dot.: Uczulenie na hybryde

To będzie długi post. Osobom z małą cierpliwością polecam skończyć w tym momencie czytanie
Wypowiadałam się w tym wątku w sierpniu 2015. Coś mi tam wyszło, jakieś pęcherzyki z wodą. Wtedy jeszcze używałam głównie Semilac.
W ciągu ostatniego roku odwiedziłam 3 różnych dermatologów i 2 alergologów. Od 2 lat jestem pod stałą opieką dermatologa i alergologa. O alergii mogę powiedzieć tyle....nie znasz dnia ani godziny w której obudzi się w Tobie brak tolerancji na składnik/produkt/pokarm itd.
Możesz mieć 5 lub 50 lat i nagle, dziś lub jutro może okazać się, że Twój organizm mówi STOP tego nie chcę.
Ja nigdy poważnych alergii nie miałam. Czasem jakiś lekki katarek na wiosnę i tyle. Mogłam wszystko jeść, smarować się balsamami, masełkami, używać wszystkich szamponów, lakierów do paznokci itd.
Nigdy nie interesowałam się też tym, jak taka alergia wygląda? Nie wyobrażałam sobie i szczerze mnie to jakoś nie wzruszało
Do dnia w którym mój organizm przestał tolerować nabiał (jogurty, jajka, mleko) wszystko co zawiera kakao, parafinę obecną w większości drogeryjnych kosmetyków, pyłki (traw, drzew, chwastów). Podsumowując, z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc stałam się alergikiem. Czytałam o tym coraz więcej, chodziłam do lekarza. Pojawiły się pierwsze bardzo wyraźne alergie skórne. Rumień, wypryski kontaktowe na nogach, głowie i ramionach (takie czerwone, swędzące i dość duże placki) Nie będę się tutaj rozpisywać ile maści, sterydów i leków stosowałam aby z tym walczyć. Zrobiłam testy, od roku odczulam się zastrzykami raz w miesiącu.
Uczulenia na hybrydy nie mam i nigdy nie miałam. Pęcherzyki z wodą i obierająca się skóra jest wynikiem kontaktu z środkami chemicznym zawierającymi w swoim składzie barwniki i parafinę.

Podejrzewam, że większość która teraz czyta to co napisałam pozostaje obojętna (tak samo jak ja kiedyś).
Po części rozumiem też tych co się denerwują na markę Semilac ..... oni nie są jeszcze chyba świadomi tego co to znaczy alergia

Ja specem od chemii nie jestem. Mogę się jedynie domyślać, że w składzie lakieru hybrydowego Semilac jakiś składnik X (drażniący mniej odpornych) może być na wyższym miejscu (czyli jest go więcej) niż w marce np. Indigo. Stąd masa uczulonych. Inną kwestią jest też to, że Semilac był i nadal jest bardzo popularny. Możliwe, że trafia do największego grona odbiorców. Myślę, że firma nie zmieni składu swojego produktu bo komuś coś się stało.
Rada moja jest taka (teraz to już dla mnie takie oczywiste) unikaj tego co powoduje u Ciebie alergię. Zmień markę, nie obrażaj się "bo Ciebie to uczula" Można też żyć bez hybryd Ja żyję bez wielu smakołyków które prawdopodobnie Ty już dziś zjadłaś.

P.S
Moim skromnym zdaniem zdarza się też tak, że dużo amatorek, robiących hybrydy w domu dla siebie używa nie zdezynfekowanych narzędzi i sprzętów. Jeden pilnik, jeden bloczek i może jeszcze kopytko albo cążki. Aaaaa co tam trzasnę sobie hybrydę, koleżance i mamie też. Przecież to moi najbliżsi i grzybka nie mają. Osobiście znam takie osoby więc to nie jest Science Fiction
misisia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 23:44   #658
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Uczulenie na hybryde

Czy jak zrobił mi biały paznokcieć to już uczulenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 09:55   #659
Armara
Raczkowanie
 
Avatar Armara
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 217
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Czy jak zrobił mi biały paznokcieć to już uczulenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale kto Ci zrobił biały paznokieć, mama, chłopak, pies ... I jak to zrobił, pomalował białą farbą, wsadził do śmietany .... Trochę szczegół poproszę bo tak to nawet szklana kula nie pomoże.
Armara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 10:04   #660
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Armara Pokaż wiadomość
Ale kto Ci zrobił biały paznokieć, mama, chłopak, pies ... I jak to zrobił, pomalował białą farbą, wsadził do śmietany .... Trochę szczegół poproszę bo tak to nawet szklana kula nie pomoże.
Napisałam trochę wyżej jak patrzyłam na zdjęcia w internecie czego to jest objaw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.