Maseczka aspirynowa i tonik aspirynowy - ZBIORCZY - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-12, 09:34   #631
mysia82
Zakorzenienie
 
Avatar mysia82
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 366
Dot.: Maseczka Aspirynowa

czytalam tylko sie zastanawiam czy moge jej kupic krem z filtrem jakikolweik czy tez moze sa jakies dla mlodej cerydzieki za odpowiedz i pozdrawiam
mysia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 09:50   #632
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Ja mam LA Roche Posay Flife Extreme 50 + jest leciutki i ci dla mnie najważniejsze nie bieli. Ale dość drogi ok 60 zł. Iwostionu sa tańsze ale mnie niemiłosiernie pobielały.
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 18:05   #633
Judyta~
Raczkowanie
 
Avatar Judyta~
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 386
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Dziewczyny, czy mogę stosować 2 razy w tygodniu samą maseczkę w ramach terapii kwasami? Nie używam na razie nic innego, jedynie krem pichtowy na strefę T i filtry. Mam cerę mieszaną i potrzebuję jedynie zmniejszenia śladów po wypryskach oraz częstotliwości wychodzenia podskórnych grud, bo zaskórników mam bardzo mało.
Czy jeżeli będę używać tylko tej maski + w dzień filtrów, a w przerwach zwykłego kremu antybakteryjnego na strefe T, pozbędę się skłonności do pryszczy i zbladną mi wspomniane ślady? Czy używać czegoś jeszcze - np. Effeclaru K?
Czy stosować maseczkę na samą środkową partię twarzy? Policzki mam normalne ze skłonnością do suchych.
Będę wdzięczna za odpowiedź
Judyta~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 10:26   #634
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez Judyta~ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy mogę stosować 2 razy w tygodniu samą maseczkę w ramach terapii kwasami? Nie używam na razie nic innego, jedynie krem pichtowy na strefę T i filtry. Mam cerę mieszaną i potrzebuję jedynie zmniejszenia śladów po wypryskach oraz częstotliwości wychodzenia podskórnych grud, bo zaskórników mam bardzo mało.
Czy jeżeli będę używać tylko tej maski + w dzień filtrów, a w przerwach zwykłego kremu antybakteryjnego na strefe T, pozbędę się skłonności do pryszczy i zbladną mi wspomniane ślady? Czy używać czegoś jeszcze - np. Effeclaru K?
Czy stosować maseczkę na samą środkową partię twarzy? Policzki mam normalne ze skłonnością do suchych.
Będę wdzięczna za odpowiedź

Uwazam,ze mozesz zobaczyc jak bedzie reagowac Twoja cera na sama maseczke-jezeli uznasz,ze dobrze byloby wlaczyc Effaclar K to zrob tak

Jak nie ma sensu stosowanie jej na policzki to po prostu wybierasz dane partie twarzy i jest ok,tymbardziej ze masz cere mieszana wiec powinno byc dobrze.

Maseczka aspirynowa nie jeste lekiem na cale zlo i na efekty trzeba poczekac;a jezeli Twoja cera ma tendencje do wypryskow to potrzeba dlugiej drogi by to zminimalizowac ale na pewno bedzie lepiej
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 11:26   #635
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: Maseczka Aspirynowa

czy wszystkie stosujecie ta maseczke z jogurtem ? ja mam tlusta cere i mam ochote stosowac bez. czy czysta aspiryne tez sie trzyma 20 minut ?
jestem po i chyba jednak sprobuje z jogurtem - strasznie mam sciagnieta twarz i swedzi mnie nos 2 razy musialam krem nakladac

Edytowane przez dominikinha
Czas edycji: 2007-04-17 o 11:57
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 21:10   #636
jasminek:)
Przyczajenie
 
Avatar jasminek:)
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Witam wszystkich jestem nowa na forum chociaż od dluższego czasu przeglądam wątki..... studiuje kosmetologie więc będę się starała pomóc najlepiej jak potrafie....... co do maseczki to przyznaje jest świetna ale radze raczej uważać z eksperymentowaniem z innymi preparatami...... w zeszłym roku też stosowałam tą maseczke bo chcialam sie pozbyć paru przebarwień na policzkach ...dodatkowo stosowalam benzapur( wedlug ulotki przez tydzień po 30 minut) niestety nie wiem co mi odbiło i po zmyciu benzapuru nałożyłam maseczke.... efekt był okropny poparzyłam sobie twarz... tak to przynajmniej wglądało policzki szorstkie jak tarka i strasznie czerwone a piekły żadnego kremu nie mogłam nakładać jedynie te dla dzieci i tak nie wszystkie koszmar ponad tydzień, ile ja się namęczłam żeby to wylczyć ( ale oczywiście nie byłam u dermatologa z tym chociaż powinnam) skóra wyglądała okropnie, mały promień słońca ją podrażniał.... ehhh od tej pory przestałam tak eksperymentować lepiej czekać na rezultaty dłużej...chociaż jedno mi sie udało zupałnie nowa zregenerowana skóra i brak przebarwień ale nie polecam za duże ryzyko... pozdrawiam
jasminek:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 20:13   #637
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Właśnie jestem po zastosowaniu tej maseczki i jakoś nie widzę u siebie żadnych skutków Troche mnie szczypało jak ją mialam na buzi, ale nic poza tym.
Czuję się jak po peelingu Żadna rewelacja. Sprobuje jeszcze ją zrobić kilka razy i moze jakiś efekt będzie

Godzina po zabiegu: Zauważyłam, że jestem czerwona szczególnie wokół ust, a miejsce gdzie mam większe zgromadzenie blizn i czerwonych plamek jest białe...Hmm, żeby tylko zeszło do jutra bo bedę musiała brać wolne w pracy

Edytowane przez azzis
Czas edycji: 2007-04-25 o 21:16
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-09, 12:08   #638
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: tonik aspirynowy

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
lolitko, możesz nałożyć krem, najlepiej bez wit. C i raczej nie kwasy czy retinoidy.

Wuschelko, Effaclar K zawiera pochodną tego samego kwasu. to po prostu kwestia preferencji, czy wolisz gotowy kosmetyk, czy te domowej roboty.
kiedys wyprobowalam ten tonik, cera byla super gladka, wiec teraz postanowilam do niego wrocic. bo AD cos mnie ostatnio zawodzi. mam pytanka:

dopiero po godzinie mozna nakladac jakis kremik na mordke po tym toniku?
i drugie: czy rano mozna uzyc tez toniku (pod filtr) czy niezbyt (toz to jednak kwas).

Chcialabym tylko rozwiac wątpliwosci, mam nadzieje ze moje pytanka nie sa nadmiernie niemądre

pozdrawiam
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 15:13   #639
asszja
Przyczajenie
 
Avatar asszja
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 17
GG do asszja Send a message via Skype™ to asszja
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Właśnie zmyłam z twarzy maseczkę zrobiłam ja z popliryny z odrobina jogurtu, jetem zachwycona buzka jest niesamowicie gładzitka pory są zwężone ))chyba juz na zawsze w mojej kosmetyczce zagosci, nasepym razem jednak wyprubuje aspirynke))mam wrazliwa cere z tendencja do wyprysków i zaskórnikow probowalam juz setek produktow. ale nigdy efekt nie byl tak blyskawiczny, ciekwam jak poradzi sobie punktow. Dzikuje wszystkim wizazankom)
asszja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 19:52   #640
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez jasminek:) Pokaż wiadomość
Witam wszystkich jestem nowa na forum chociaż od dluższego czasu przeglądam wątki..... studiuje kosmetologie więc będę się starała pomóc najlepiej jak potrafie....... co do maseczki to przyznaje jest świetna ale radze raczej uważać z eksperymentowaniem z innymi preparatami...... w zeszłym roku też stosowałam tą maseczke bo chcialam sie pozbyć paru przebarwień na policzkach ...dodatkowo stosowalam benzapur( wedlug ulotki przez tydzień po 30 minut) niestety nie wiem co mi odbiło i po zmyciu benzapuru nałożyłam maseczke.... efekt był okropny poparzyłam sobie twarz... tak to przynajmniej wglądało policzki szorstkie jak tarka i strasznie czerwone a piekły żadnego kremu nie mogłam nakładać jedynie te dla dzieci i tak nie wszystkie koszmar ponad tydzień, ile ja się namęczłam żeby to wylczyć ( ale oczywiście nie byłam u dermatologa z tym chociaż powinnam) skóra wyglądała okropnie, mały promień słońca ją podrażniał.... ehhh od tej pory przestałam tak eksperymentować lepiej czekać na rezultaty dłużej...chociaż jedno mi sie udało zupałnie nowa zregenerowana skóra i brak przebarwień ale nie polecam za duże ryzyko... pozdrawiam
witaj Jasminek! Ja zrobiłam dokładnie to samo, po toniku BHA nałożyłam serum z wit c i kwasem felurowym. Efekt identyczny do twojego, wyglądałam jakby mi ktoś dał w twarz Cóż, nie jestem kosmetyczką i jestem nową użytkowniczką forum i wszystkich tych cudowności i zapłaciłam za głupotę. A teraz jestem świeżutko po maseczce aspirynowej (mam suchą skórę i czuję sie super) i serum nawilżającym z kwasem hial. i jedwabiem. Pozdrawiam!!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 20:41   #641
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Maseczka Aspirynowa

No, pierwsze koty za płoty Chodziłam wokół tego wątku, chodziłam, aż w końcu się zdecydowałam. Na pierwszy raz - taki w sumie testowy - zdecydowałam się na 3 tabletki aspiryny, tak żeby sprawdzić czy mnie nie podrażni. Bo z kwasami mam niewielkie doświadczenie - jedynie effaclar K, który i tak jeśli za często stosowany to powoduje u mnie porządne linienie i uwrażliwienie skóry, a wolę się łuszczyć w delikatniejszy sposób
Trzymałam maseczkę około 15 minut - miałam problem z tym żeby ją "zatrzymać" na twarzy - wody użyłam dosłownie 3 krople - i jogurt danone z dużego opalowania - jakieś to rzadkie wyszło...
Teraz po zmyciu - skóra jest gładka i rozjaśniona - starałam się przy zmywaniu nie trzeć tymi paproszkami twarzy. Następnym razem zrobię wyższe stężenie
"Po" posmarowałam się tylko humektanem - gdyby jednak coś złego miało się dziać, wolę minimalizm składnikowy.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-12, 21:54   #642
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Schaetchen, może nie dodawaj wody do maseczki sam jogurt też ładnie rozpuszcza aspirynkę. Ja też jakoś nie mogłam sie zdecydowac na te maseczkę (bo sucha skóra), ale efekt mi sie podoba i będę powtarzac. Pozdrówka
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 17:05   #643
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: tonik aspirynowy

up

a tak wogole czy tego toniku mozna uzywac teraz w czerwcu? mam filtr avene 50+ ale mimo wszystko...
pomyslalam ze moze kupie sobie ten effaclar k bo zaczynaja mnie denerwowac te wiorki w toniku ale troche sie boje teraz na lato. co myslicie? chcialabym te okropne wągry zlikwidowac..
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 15:58   #644
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Maseczka Aspirynowa

A czy do zrobienia maseczki mogę użyć kwasu salicylowego z mazideł, zamiast aspiryny? Czy sam kwas nie będzie za silny? Bo w końcu aspiryna to jego ester, ma delikatniejsze działanie...
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 14:22   #645
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Przebrnęłam przez cały wątek, ja stosuję juz jakiś czas tę maseczkę i jakiś spektakularnych efektów nie widziałam ale mimo to ją robiłąm , ale przeczytałam w wątku, że można wykorzystać polopirynę, więc wczoraj zrobiłam. No sama niewiem czemu ale jak dla mnie super i to po pierwszym razie , może to autosugestia ale cera super choć jest to 300mg a nie jak aspiryna 500mg. Na stałe u mnie zagości polopiryna

edit: w związku z tym, że na czole mam dwie super niespodzianki i chciałabym się ich pozbyć w miarę szybko wczoraj ponownie potraktowałam je polopiryną i normalnie cud miód. Po aspirynie nigdy nie było takich efektów, mniej je widać i jakby zanikały i tak nie boli - kurcze rewelka
__________________

Edytowane przez ewunia2
Czas edycji: 2007-07-05 o 05:51
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 08:35   #646
kozunia89
Raczkowanie
 
Avatar kozunia89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 32
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Hejka
maseczke jak narazie stosowalam tylko raz.. efekt ? zadziwiajacy moze nie, ale zobaczymy jak bedzie po kolejnym razie.. a co do nawilzenia skory po maseczce mysle ze jest to zasluga jogurtu naturalnego a nie aspiryny.. z tego co wiem to maseczki z jogurtu stosuje sie by nawilzyc skore.. a co do aspiryny czy Wam tez ona sie ciezko rozpuszcza? rozpuszczacie w zimnej czy goracej wodzie?
Pozdrawiam
__________________
FREMOUSSE
kozunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 09:52   #647
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez kozunia89 Pokaż wiadomość
Hejka
maseczke jak narazie stosowalam tylko raz.. efekt ? zadziwiajacy moze nie, ale zobaczymy jak bedzie po kolejnym razie.. a co do nawilzenia skory po maseczce mysle ze jest to zasluga jogurtu naturalnego a nie aspiryny.. z tego co wiem to maseczki z jogurtu stosuje sie by nawilzyc skore.. a co do aspiryny czy Wam tez ona sie ciezko rozpuszcza? rozpuszczacie w zimnej czy goracej wodzie?
Pozdrawiam
Kwas acetylosalicylowy bardzo trudno rozpuszcza się w wodzie.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 12:54   #648
kozunia89
Raczkowanie
 
Avatar kozunia89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 32
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez chocolatka Pokaż wiadomość
Kwas acetylosalicylowy bardzo trudno rozpuszcza się w wodzie.


hmm wiec w czym mam rozpuszczac aspiryne by byly dobre rezultaty ?
a Ty stosowalas ta maseczke ? Pozdrawiam
__________________
FREMOUSSE
kozunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 15:49   #649
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez kozunia89 Pokaż wiadomość
hmm wiec w czym mam rozpuszczac aspiryne by byly dobre rezultaty ?
a Ty stosowalas ta maseczke ? Pozdrawiam
By maseczka działała nie musisz całkowicie rozpuszczać aspiryny. Stosuj ją tak jak wszyscy: aspiryna + woda + jogurt.
Tak, stosowałam maseczkę wiele razy.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-05, 18:34   #650
kozunia89
Raczkowanie
 
Avatar kozunia89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 32
Dot.: Maseczka Aspirynowa

hmm to co ona ma byc w tabletkach nierozpuszczona? hmm juz ja rozdziabalam lyzka
__________________
FREMOUSSE
kozunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 19:00   #651
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez kozunia89 Pokaż wiadomość
hmm to co ona ma byc w tabletkach nierozpuszczona? hmm juz ja rozdziabalam lyzka
Łyżką??? byle nie metalową bo kwas może z nią zareagować... Zresztą dziabanie też jest niepotrzebne - wystarczy zwilżyć aspirynki i chwilę poczekać, same napuchną i za minutkę rozsypią się w palcach. Ja zwykle kłade je po prostu na mokrym talerzyku i po chwili mieszam palcami.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 09:03   #652
Rozmaryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Zachęcona przez Was zrobiłam wczoraj po raz pierwszy, choć miałam tylko 3 polopiryny w domu. ale tak na próbę, to się bałam więcej na moją wrażliwą bardzo skórę, która po wszystkim jest czerwona. A po maseczce była biała! Trochę jestem zaczerwieniona dziś. Czy to może taka reakcja z opóźnieniem?
Rozmaryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 09:08   #653
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Czy ona nie rozjasnia skóry?
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 10:02   #654
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
Czy ona nie rozjasnia skóry?
Mnie się wydaje, że tak. W końcu jest to kwasowa maseczka. Ja mam jasną, nieopaloną skórę i trudno mi to zauważyć . Nie wiem czego oczekujesz: chcesz by rozjaśniła, czy tego się boisz? Po jednym razie rozjaśnienia nie zauważysz.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 10:04   #655
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
Czy ona nie rozjasnia skóry?
Oczywiście, że z czasem widać jak rozjaśnia jakby nie było to jest kwas.
__________________
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 10:14   #656
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Chciałam jeszcze dodać, że ostatnio maseczkę aspirynową robię z jogurtem bałkańskim. O takim:
http://www.hipernet24.pl/prodinfo.ph...o_id=&char_id=
Jest bardzo gęsty i świetnie trzyma się twarzy. Zastąpiłam nim mój ulubiony (do tej pory) jogurt naturalny Danone.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 16:11   #657
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
maseczka aspirynowa z kofeiną?

znalazłam tanie tabletki z takim składem:
450 mg acidum acetylosalicylicum + 50 mg coffeinum
wiem, że łączyć z kwasu salicylowego wit c nie można ale czy może z kofeiną można?
6 tabletek kosztuje ok 1,20 zł, tabletki nazywają się Coffepirine i można je znaleźć w Tesco. nie mają otoczki, łatwo się rozpadają.
tylko problem właśnie taki że nie wiem czy to połączenie nie zaszkodzi
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 16:15   #658
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: maseczka aspirynowa z kofeiną?

nie zaszkodzi
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 21:55   #659
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: maseczka aspirynowa z kofeiną?

dziękuję za zwięzłą acz wystarczającą odpowiedź
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 15:31   #660
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: maseczka aspirynowa z kofeiną?

a co jest złego w połączeniu tego kwasu z wit. C?
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-20 10:52:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.