Ceny w Grecji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-26, 16:24   #1
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419

Ceny w Grecji


Pytanko do laseczek, które były i wiedzą.

Jakie są mniej więcej ceny w Grecji? Wybieram się na przełomie lipca i sierpnia na wyspę Thassos, z obozem szkolnym... Wyżywienie zagwarantowane, ale też info mile widziane. Ile kosztują owoce, pocztówki, znaczki i inne takie, kosmetyki, czy warto coś kupić szczególnego...

lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 17:28   #2
primrose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 62
Re: Ceny w Grecji

Witaj ~~Kalimera
Byłam na wyspach parę razy i takie mam wrażenia. Ceny owoców i warzyw są bardzo przystępne.Gigantyczne melony i arbuzaki, mięsiste brzoskwinie kosztują nieprzyzwoicie tanio.Zwłaszcza na lokalnych targach, które zwykle odbywają sie w każdym miasteczku.
W małych sklepikach prowadzonych przez Greków gdzie można dostać wszystko począwszy od wyrobów z oliwki po skorupy "rodem z Knossos" tam mozna upolować co komu sie podoba.Jedni kupuja wyroby skórzane, inni ceramikę, biżuterię,przyprawy, mydełka oliwkowe...czego tylko zapragniesz)
Jesli chodzi o tamtejsze minimarkety to niestety ceny kosmetyków popularnych typu Loreal były tansze niż u nas...
Znaczki i pocztówki oferują nieomal wszystkie sklepiki w turystycznych miejscowosciach.
No i jak to na Cykadach pogoda gwarantowana. Dobrej zabawy)
primrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 22:22   #3
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Ceny w Grecji

primrose napisał(a):
> Jesli chodzi o tamtejsze minimarkety to niestety ceny kosmetyków popularnych typu Loreal były tansze niż u nas...

To ja mam całkiem odmienne doświadczenia.. Kosmetyki - nawet w dużych marketach typu Champion czy Cash and Carry są baaardzo drogie [Kreta - zeszły rok, Rodos - obecny]. Nie analizowałam jakoś bardzo dokładnie, ale pobudzona wrodzoną marketingową ciekawością przejrzałam "jak to się u nich nazywa", "ile to u nich kosztuje".. i farby do włosów były ze 2x droższe, tak samo balsamy, kremy, szampony.. Tańsze były tylko alkohole [te markowe - przez duże M ]

Generalnie jest dość drogo [w porównaniu z cenami w Polsce]. Owoce i warzywa te naajbardziej sezonowe mozna kupić w miarę tanio [za tyle co u nas].. ale jeśli w miejscu gdzie będziesz mieszkać Lejko znajdzie się jeden czy dwa markety to nie licz na baardzo niskie ceny .

Kartki kosztują od 20 centów. Woda 1,5 litrowa od 0,45 centów. Lody różki/marsy/na patyku 0,80-1,80. Napój w knajpce [np. cola] 1,50 - 3. Kawa mrożona [1,5-3]. Piwko w knajpce 2-4.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-27, 11:47   #4
primrose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 62
Re: Ceny w Grecji

Trudno mi sie wypowiadać nt cen hipermarketów typu Mcaro Cash bo na wakacjach raczej omijam je szerokim łukiem)
Natomiast malutkie rodzinne markeciki prowadzone przez Greków nie mają jakiś horrendalnych cen za Lorela. Akurat na to zwróciłam uwagę bo zawsze na wakacjach dokupujemy i filtry i nawilżacze na po_słońcu, tak jakoś wychodzi) Tak więc ceny popularnej opalanki nie przewyższają cen krajowych. Ponadto te malutkie sklepiki mają swój specyficzny klimat, zdarza się ze przy większych zakupach dorzucają jakieś mydełko czy inny suwenirek)Bardzo sympatyczna nacja, nawet już przy drugiej czy trzeciej wizycie, w sklepiku czy tawernie witają już jak stałego bywalca, co jest baardzo miłe.
primrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 07:15   #5
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Ceny w Grecji

primrose napisał(a):
> Trudno mi sie wypowiadać nt cen hipermarketów typu Mcaro Cash bo na wakacjach raczej omijam je szerokim łukiem)

Ale ja nie powiedziałam, że to był Macro Cash - tylko super market o nazwie Cash&Carry [widać nie można było płacić tam kartą - stąd nazwa]. Był po drodze to go odwiedziłam. Po porostu pić mi się chciało [zwłaszcza, że na rodos Champion czy ów Cash and Carry jest wielkości większego supermarketu ;]) - więc wolałam wejść do tego "globalnego" sklepu niż egzystować z językiem przy ziemi i czekać kolejne 2km na mini-market .

Chciałam tylko zaznaczyć, że NAWET tam kosmetyki były drogie. W minimarketach były droższe. Również L'Oreal. Dużo droższe. Aż się włos jeżył. Wakacyjna znajoma [modnisia ] chciała sobie kupić Farbę do włosów [Recital? albo coś w tym guście] chyba.. ale jak zobaczyła cenę 12 Euro to powiedziała, że poczeka jeszcze dwa dni
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 07:30   #6
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Ceny w Grecji

primrose napisał(a):
> Natomiast malutkie rodzinne markeciki prowadzone przez Greków nie mają jakiś horrendalnych cen za Lorela. Akurat na to zwróciłam uwagę bo zawsze na wakacjach dokupujemy i filtry i nawilżacze na po_słońcu, tak jakoś wychodzi) Tak więc ceny popularnej opalanki nie przewyższają cen krajowych.

Nie traktuj tego osobiście. Każda z nas ma po prostu inne doświadczenia. Ja będąc kilka razy na wyspach [zaledwie 3] twierdzę, że tam jest drożej.Ty akurat miałaś szczęście do znośnych cen. Tylko pozazdrościć.

>Ponadto te malutkie sklepiki mają swój specyficzny klimat, zdarza się ze przy większych zakupach dorzucają jakieś mydełko czy inny suwenirek)Bardzo sympatyczna nacja, nawet już przy drugiej czy trzeciej wizycie, w sklepiku czy tawernie witają już jak stałego bywalca, co jest baardzo miłe.

Oj to prawda. Dają mapy wyspy, pocztówki. A już na pewno Polki mągą liczyć na to, że są rozpoznawane i uwielbiane . Są otwarci, można z nimi pogadać nie tylko o zakupach.. Ja uwielbiam Greków
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 07:43   #7
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: Ceny w Grecji

Zgadzam się z Sarenką - raczej nie ma co się nastawiac na obkupywanie w kosmetyki, no chyba że na lotnisku .
Ja byłam w zeszłym roku na Krecie i tak się złożyło, że wzięlismy za mało preparatów do opalania, po opalaniu, musiałam też dokupic kremik nawilżający, balsam do ciała i powiem szczerze że aż mnie serducho bolało, bo wszystko to bylo dużo droższe niż u nas.
Ceny owoców były różniste - faktycznie im większa konkurencja w około tym niższe, do naszej miejscowosci przyjeżdżali pobliscy plantatorzy i sprzedawali winogrona i figi prosto z samochodu - po 1,5 - 2 Euro za kilogram, ale dałabym za nie każdą cenę bo były najpyszniejsze w świecie. Na pewno warto spróbowac greckich pomarańczy, które co prawda wyglądają paskudnie, ale w smaku są bosskie, mniam.
No i miodu, jogurtu, oliwek, greckich przypraw i ziół (ja obkupuję się zawsze w cudownie aromatyczne oregano, to które można kupic u nas to tylko nędzna namiastka).
Ach jak ja tęsknię za Grecją ....
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-28, 12:58   #8
primrose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 62
Re: Ceny w Grecji

Witajcie dziewczyny)
Fakt faktem że opalanka mogła być taniej bo i popyt na nią jest gigantyczny. A żeby nie wrócić wysuszona jak jaszczurka bez mrugnięcia kupiłabym nawet i drożej.
Co zaś do Krety, sklep na lotnisku w Iraklionie, w zeszłe wakacje wyprzedawał Guerlaina w starej szacie graficznej po nieprzyzwoicie niskich cenach))..Aż mi sie zackniło.
primrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 12:59   #9
primrose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 62
Sorki za dubla:((nie wiem co sie wdusiło...

Witajcie dziewczyny)
Fakt faktem że opalanka mogła być taniej bo i popyt na nią jest gigantyczny. A żeby nie wrócić wysuszona jak jaszczurka bez mrugnięcia kupiłabym nawet i drożej.
Co zaś do Krety, sklep na lotnisku w Iraklionie, w zeszłe wakacje wyprzedawał Guerlaina w starej szacie graficznej po nieprzyzwoicie niskich cenach))..Aż mi sie zackniło.
primrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 12:59   #10
primrose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 62
Re: Ceny w Grecji

Witajcie dziewczyny)
Fakt faktem że opalanka mogła być taniej bo i popyt na nią jest gigantyczny. A żeby nie wrócić wysuszona jak jaszczurka bez mrugnięcia kupiłabym nawet i drożej.
Co zaś do Krety, sklep na lotnisku w Iraklionie, w zeszłe wakacje wyprzedawał Guerlaina w starej szacie graficznej po nieprzyzwoicie niskich cenach))..Aż mi sie zackniło.
primrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 12:59   #11
primrose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 62
Re: Ceny w Grecji

Witajcie dziewczyny)
Fakt faktem że opalanka mogła być taniej bo i popyt na nią jest gigantyczny. A żeby nie wrócić wysuszona jak jaszczurka bez mrugnięcia kupiłabym nawet i drożej.
Co zaś do Krety, sklep na lotnisku w Iraklionie, w zeszłe wakacje wyprzedawał Guerlaina w starej szacie graficznej po nieprzyzwoicie niskich cenach))..Aż mi sie zackniło.
primrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.