IPL - depilacja - co myślicie? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-25, 13:39   #91
00agata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Mam podobne doświadczenia do koleżanek powyżej, nie polecam IPL... :/
Byłam 4 razy na bikini (100PLN za zabieg) i nic! kilka włosków tylko nie odrosło, a reszta rośnie jakby nigdy nic. Przestałam chodzić.
Szkoda kasy :/
Lepiej zaoszczędzić ciut więcej i iść na zabieg po 400-500PLN, a znowu nie każdego na to stać... mnie nie ;(
00agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 18:34   #92
kapeka
Raczkowanie
 
Avatar kapeka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez 00agata Pokaż wiadomość
Mam podobne doświadczenia do koleżanek powyżej, nie polecam IPL... :/
Byłam 4 razy na bikini (100PLN za zabieg) i nic! kilka włosków tylko nie odrosło, a reszta rośnie jakby nigdy nic. Przestałam chodzić.
Szkoda kasy :/
Lepiej zaoszczędzić ciut więcej i iść na zabieg po 400-500PLN, a znowu nie każdego na to stać... mnie nie ;(
Uhhh, rzeczywiście słabiutkie efekty. Ale zabiegów należy wykonywać około 6-7, ze względu na fazy wzrostu włosa Każde urządzenie do usuwania owłosienia likwiduje cebulki w fazie aktywnego wzrostu, a jest ona najkrótszą fazą.
Ja śmiem twierdzić, że trafiłaś na kiepskie miejsce(kiepskie urządzenie, kiepska lampa lub może źle dobierane parametry...) A uwierz można znaleźć gabinety, które oferują zabiegi w pełni skuteczne w fajnych cenach
__________________


Cel: zapuszczenie włosów +15cm do końca 2014 roku



Wreszcie jest! Sposób na trwałe usunięcie włosków rudych, blond i cieniutkich.
Całkowicie Bezbolesny Laser > SHR <

Potwierdzone, przetestowane, bezpieczne nawet dla skóry opalonej

kapeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 07:14   #93
jjaaszczurka
Przyczajenie
 
Avatar jjaaszczurka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez efa_ Pokaż wiadomość
hej wątek trochę stary ale bezwzględnie się przyda. ostatnio z moją psiapsiółą stwierdziłyśmy wspólnie -KURDE czemu nie zrobiłyśmy tego wcześniej.
od początku -mam spore problemy z włoskami w różnych miejscach hormony, tarczyca wszystko gra - ponoć geny ?!
przy goleniu masakra nie jestem w stanie "dogolić" włosa tak, żeby nie było go widać efekt- od ładnych paru lat tylko długie spodnie latem, dodatkowo włosy wrastają i tworzą nieestetyczne czerwone krostki w połączeniu z czarnymi kropkami włosa efekt powalający.
kremy do golenia hahahahahahahaha NIC
wosk - nie mam cierpliwości czekać na to aż włoski osiągną właściwą długość po za tym wrastają
depilator (podobno kupiłam mercedesa wśród) długo, boli, efekt - góra tydzień luzu a potem dramat z wrastającymi włosami.
laser chodził mi po głowie od dłuższego czasu ale cena zabiegu (w moim salonie całe nogi 1200,00) jest nie na moja kieszeń.
zgłosiłam się na IPL w Warszawie skuszona ceną (65 zł za strefę-nogi to aż cztery strefy) próbę miałam za darmo na pachy.
po tygodniu nie zaobserwowałam żadnych efektów na pachach ale miałam umówioną wizytę na nogi więc stwierdziłam, że MUSZĘ zaryzykować - postanowiłam, że jeżeli nie zauważę efektów zrezygnuję.
sam zabieg trwał ponad godzinę w niektórych miejscach troszkę bolesny (takie podpalanie) w innych zupełnie nic nie czułam.
wróciłam do domu następnego dnia ogoliłam nogi i WOW pierwszy raz od dłuuuugiego czasu nie czułam "szczeciny" na nogach i włoski zdecydowanie wolniej rosły.
dodatkowo pani w gabinecie zaproponowała pakiet 5 zabiegów na całe nogi za 650 zł czyli jednia strefa wychodzi nie 65 zł tylko 32,5 - zabieg co trzy tygodnie.
jestem pełna nadziei bo włoski to mój ogromny problem i kompleks
7 czerwca druga seria
a moja wspomniana na początku przyjaciółka z równie mocnymi włoskami jest po 3 seriach i po trzeciej serii włosków prawie nie widać
jeżeli ktoś będzie miał ochotę na namiar na IPL w Wawie (sieciówka w innych miastach też są) służę uprzejmie.
Problem jak mój - w zasadzie żadna metoda depilacji nie jest u mnie dobra. Bardzo jasna skóra - ciemne grube włoski, po zwykłym goleniu góra 2 dni spokoju, potem czerwone kropy i zapalenie mieszków, wosk/depilator masakra, podrażnienie znikało w momencie odrastania włosków, także efektu gładkich nóg nigdy nie było, dodatkowo wrastające włoski, których zgolić się nie da...Niejedno lato przechodzone w długich spodniach. Częściowym wybawieniem okazała się golarka elektryczna, może nie goli do super gładkości, ale na tyle żeby nie było widać włosków i potem nie ma efektu wrastania.
Teraz IPL - stosuję z przerwami od roku, mam z koleżanką do spółki urządzenie do użytku domowego. Na nogach juz po 4 seriach widziałam różnice, włoski były słabsze, odrastały dużo miększe, strefa bikini, gdzie włos był grubszy potrzebował więcej serii. Stosowałam co 4 tygodnie, włosy golone golarką elektr przed samym zabiegiem na sucho (tyle że włosy zapuszczane, że tak powiem na maxa - żeby mieć pewność, że w miarę wszystkie wyrosły). Z każdą serią było widać osłabienie. Ostatnią serię robiłam pół roku temu (skończyły się impulsy, musze dokupić nową lampę) i po pół roku golenia golarką mam zdecydowanie słabsze włosy niż przed, miejscami nie mam wcale. Nie było momentu, żeby włosy w ogóle mi nie odrastały, ale mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jestem zadowolona i nie traktuje tego jako zabieg na zawsze, liczę się z serią raz na miesiąc, choć może spróbuję częściej - w instrukcji przy urządzeniu jest napisane, że nawet co 48 godzin można.
Cena urządzenia 1600zł, lampa 240 zł(40tys strzałów, więc dużo)
jjaaszczurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 12:50   #94
kapeka
Raczkowanie
 
Avatar kapeka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez jjaaszczurka Pokaż wiadomość
Problem jak mój - w zasadzie żadna metoda depilacji nie jest u mnie dobra. Bardzo jasna skóra - ciemne grube włoski, po zwykłym goleniu góra 2 dni spokoju, potem czerwone kropy i zapalenie mieszków, wosk/depilator masakra, podrażnienie znikało w momencie odrastania włosków, także efektu gładkich nóg nigdy nie było, dodatkowo wrastające włoski, których zgolić się nie da...Niejedno lato przechodzone w długich spodniach. Częściowym wybawieniem okazała się golarka elektryczna, może nie goli do super gładkości, ale na tyle żeby nie było widać włosków i potem nie ma efektu wrastania.
Teraz IPL - stosuję z przerwami od roku, mam z koleżanką do spółki urządzenie do użytku domowego. Na nogach juz po 4 seriach widziałam różnice, włoski były słabsze, odrastały dużo miększe, strefa bikini, gdzie włos był grubszy potrzebował więcej serii. Stosowałam co 4 tygodnie, włosy golone golarką elektr przed samym zabiegiem na sucho (tyle że włosy zapuszczane, że tak powiem na maxa - żeby mieć pewność, że w miarę wszystkie wyrosły). Z każdą serią było widać osłabienie. Ostatnią serię robiłam pół roku temu (skończyły się impulsy, musze dokupić nową lampę) i po pół roku golenia golarką mam zdecydowanie słabsze włosy niż przed, miejscami nie mam wcale. Nie było momentu, żeby włosy w ogóle mi nie odrastały, ale mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jestem zadowolona i nie traktuje tego jako zabieg na zawsze, liczę się z serią raz na miesiąc, choć może spróbuję częściej - w instrukcji przy urządzeniu jest napisane, że nawet co 48 godzin można.
Cena urządzenia 1600zł, lampa 240 zł(40tys strzałów, więc dużo)
Mnie osobiście przerażają zaawansowane urządzenia, jakie spotyka się w profesjonalnych gabinetach sprzedawane do domowego użytku...
Przecież taki domowy IPL działa jak laser- bo zjawisko, jakie musi zajść, żeby zniszczyć mieszek włosa (fototermoliza) jest takie samo.
W pracy spotykałam różne reakcje skóry u pacjentek, 99% reagowało na zabieg bez żadnych skutków ubocznych. Natomiast ten 1% też się zdarzał i reakcja na podobne, terapeutyczne parametry była patologiczna.
Ja nawet nie chcę wiedzieć co takie "domowe" urządzenie może zrobić skórze, jak się przegrzeje, albo lampa przekroczy dozwoloną ilość impulsów, a przez nieuwagę odda się strzały po, albo zrobi coś niezgodnie z instrukcją

dla mnie intensywnie pulsujące światło, to nie przelewki, zwłaszcza, że urządzenia z tą technologią wymagają stałego nadzoru jakiegoś znającego się na rzeczy technika, jak samochody potrzebują mechanika.
__________________


Cel: zapuszczenie włosów +15cm do końca 2014 roku



Wreszcie jest! Sposób na trwałe usunięcie włosków rudych, blond i cieniutkich.
Całkowicie Bezbolesny Laser > SHR <

Potwierdzone, przetestowane, bezpieczne nawet dla skóry opalonej

kapeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 21:05   #95
plutopompeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Laser IPL na przebarwienia a zarost.

Witam. Ostatnio poddałem się zabiegowi laserowemu IPL na przebarwienia twarzy.
Twarz szybko doszła do siebie, ale pojawił się inny problem.
Przerzedziło mi zarost na twarzy. Miejscami w ogóle go nie ma. Martwi mnie to, bo bardzo lubiłem swój zarost. Gdybym wiedział, że tak będzie nie poddał bym się temu zabiegowi. Z resztą lekarz mnie nie ostrzegł.
Moje pytanie więc brzmi. Czy zarost mi odrośnie za jakiś czas czy mogę się z nim już pożegnać ????

Edytowane przez plutopompeczka
Czas edycji: 2014-04-12 o 21:06
plutopompeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 12:58   #96
zlotamonika
Raczkowanie
 
Avatar zlotamonika
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 137
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Witam,
jestem tu nowa i przez przypadek weszlam na ten watek, a ze mam doswiadczenie w tym temacie, to pragne sie z Wami tym podzielic. Mnie rowniez dotyczyl problem nadmiernego owlosienia...stosowalam woski najlepsze na rynku, pozniej mialam zabiegi u kosmetyczki, jednak nie dawalo to efektu...1,5 roku temu kupilam domowy RIO IPL...zaplacilam za niego sporo, bo 400 euro... mieszkam w Niemczech, dlatego ceny podaje w euro Wykonalam nim 8 zabiegow...i musze przyznac, ze byly efekty...po 3 razie mialam puste miejsca, bez wloskow, a te ktore odrastaly, byly slabe i bledsze...jednak byl to proces czasochlonny, poniewaz potrzebowalam 3 godzin na CAAALE cialo...a ze jestem zabiegana osoba, odpol roku chodze na zabiegi profesjonalnym IPL...teraz bedzie moj 7 raz i nie chcac zapeszac- jestem zadowolona. Za jeden zabieg (NA CALE CIALO) place 120 euro i wykonuje go co 4 tygodnie. Zabieg trwa okolo godziny i jest calkowicie bezbolesny i relaksujacy...nie raz juz na nim zasnelam Teraz moj domowy IPL zalego w szafie i czeka na sprzedaz, bo tylko sie biedny marnuje Polecam...wiadomo, ze nie jest to tania sprawa....ale je systematycznie odkladam sobie pieniazki na nastepne zabiegi i wreszcie moje owlosienie przestaje mi spedzac sen z powiek...

zlotamonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:02   #97
GinaVice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 10
IPL zastosowania

Witam
Mam pytanie odnośnie IPL,ma on zastosowanie w fotodepilacji oraz w fotoodmładzaniu,czy zauważyłyście takie efekty u siebie używając IPL ? Na filmikach to jest to samo urządzenie wykorzystywane w gabinetach do obydwu celów.

"... Laser generuje jedną, konkretną, selektywną długość fali. Natomiast światło w urządzeniu IPL generowane jest przez lampę ksenonową, a następnie przechodzi przez układ filtrów. Brak tutaj jednej, konkretnej długości fali, emitowany jest ich zakres od 420 do 1200 nm. Przez brak selektywności w wyborze długości fali istnieje niebezpieczeństwo pokrycia się emitowanych długości fal z zakresem absorpcji światła przez hemoglobinę, tj. 400- 500 nm. Nie są one tak skuteczne w depilacji, jak lasery. Stosuję się je natomiast z powodzeniem w zabiegach fotoodmładzania ..."
źródło
http://biotechnologia.pl/kosmetologi...er-czy-ipl,305
GinaVice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-16, 11:20   #98
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Laser IPL na przebarwienia a zarost.

Po IPL zarost w pełni może sie pojawić dopiero i aż po 3 miesiącach ale sie pojawi
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 22:11   #99
Kazukira
Przyczajenie
 
Avatar Kazukira
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Dokładnie tydzień temu kupiłam RIO IPL PRO
Bardzo długo szukałam i porównywałam różne firmy i modele. Od pani z salonu, w którym korzystałam z usług opierających się na systemie IPL, dowiedziałam się, iż przed zakupem domowego sprzętu powinnam porównać długość fali i mocy [J]. Oczywiście pani usiłowała mnie przekonać, że taki amatorski sprzęt nie daje efektów, a jeśli nawet to bardzo małe. Dodatkowo sugerowała, iż nie będę w stanie sama przeprowadzić zabiegu ze względu na ból (oj pamiętam jak robiłam u nich bikini, średnio miłe uczucie!). Po zakupie faktycznie bałam się nacisnąć przycisk, żeby nie poczuć tego niemiłego uczucia. Jednak nic bardziej mylnego! Jedyne co czułam to ewentualne ciepło, oczywiście to zapewne przez znacznie mniejszą moc urządzenia, ale przynajmniej nikt nie zrobi sobie tym większej krzywdy


Podsumowując dlaczego ten model…ponieważ ma on:
  • Wystarczającą długość fali (spektrum): 560 - 1100 nm
  • Największą moc spośród innych takich domowych urządzeń: 25,4 J (drugim w kolejności jest starszy model RIO 8000 dostarczający 19.1 J)
  • wymienną lampę zapewniającą ok 40.000 błyśnięć
  • duża sonda emitującą światło: 35 mm * 14 mm
Jest jedno ALE, którego nigdzie wcześniej nie wyczytałam, mianowicie NIE NALEŻY NAŚWIETLAĆ m.in. PĘKNIĘTEJ SKÓRY – a z tego co wiem należą do niej rozstępy. Jak dla mnie tragedia . Mam 20 lat, nigdy nie byłam gruba, nie przybrałam szybko na wadze (właściwie to praktycznie cały czas ważę tyle samo 54kg przy wzroście 165cm) ani szybko nie schudłam, a mam białe kreski wyglądające jak blizny na udach, pod kolanami i na kolanach. Obecnie usiłuję się z tego "wyleczyć", choć z tego co wiem białych nie da się już usunąć (co ciekawe nie przypominam sobie żeby były kiedykolwiek czerwone, a takie powinny być zanim zmieniły się w białe...). Wie ktoś może co się dzieje jeśli będzie się mimo wszystko naświetlać te miejsca?


Co do efektów muszę poczekać. Znam skuteczne efekty z salonu (byłam na paru zabiegach), więc mogę je porównać z zakupionym sprzętem. Obstawiam, że będą słabsze, ale porównując cenę i tak domowy sprzęt mi się bardziej opłaci jak coś zauważę dam znać
Kazukira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 08:14   #100
szpilkaXXX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 169
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Cześć dziewczyny,

czy jest tu ktoś kto zakupił urządzenie do domowej depilacji laserowej (niekoniecznie IPL; najważniejsza jest dla mnie skuteczność)? Jakie firmy i urządzenia polecacie?

Jestem kompletnie zielona w temacie, ale intensywnie zainteresowana tematem. 1000 czy 1500 zł to bardzo dobra cena w zamian za możliwość regularnej depilacji laserowej w domu

Czy są tu jakies wlaścicielki np. depilatorów laserowych remington?
szpilkaXXX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 11:59   #101
kapeka
Raczkowanie
 
Avatar kapeka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Kazukira Pokaż wiadomość
Dokładnie tydzień temu kupiłam RIO IPL PRO
Bardzo długo szukałam i porównywałam różne firmy i modele. Od pani z salonu, w którym korzystałam z usług opierających się na systemie IPL, dowiedziałam się, iż przed zakupem domowego sprzętu powinnam porównać długość fali i mocy [J]. Oczywiście pani usiłowała mnie przekonać, że taki amatorski sprzęt nie daje efektów, a jeśli nawet to bardzo małe. Dodatkowo sugerowała, iż nie będę w stanie sama przeprowadzić zabiegu ze względu na ból (oj pamiętam jak robiłam u nich bikini, średnio miłe uczucie!). Po zakupie faktycznie bałam się nacisnąć przycisk, żeby nie poczuć tego niemiłego uczucia. Jednak nic bardziej mylnego! Jedyne co czułam to ewentualne ciepło, oczywiście to zapewne przez znacznie mniejszą moc urządzenia, ale przynajmniej nikt nie zrobi sobie tym większej krzywdy


Podsumowując dlaczego ten model…ponieważ ma on:
  • Wystarczającą długość fali (spektrum): 560 - 1100 nm
  • Największą moc spośród innych takich domowych urządzeń: 25,4 J (drugim w kolejności jest starszy model RIO 8000 dostarczający 19.1 J)
  • wymienną lampę zapewniającą ok 40.000 błyśnięć
  • duża sonda emitującą światło: 35 mm * 14 mm
Jest jedno ALE, którego nigdzie wcześniej nie wyczytałam, mianowicie NIE NALEŻY NAŚWIETLAĆ m.in. PĘKNIĘTEJ SKÓRY – a z tego co wiem należą do niej rozstępy. Jak dla mnie tragedia . Mam 20 lat, nigdy nie byłam gruba, nie przybrałam szybko na wadze (właściwie to praktycznie cały czas ważę tyle samo 54kg przy wzroście 165cm) ani szybko nie schudłam, a mam białe kreski wyglądające jak blizny na udach, pod kolanami i na kolanach. Obecnie usiłuję się z tego "wyleczyć", choć z tego co wiem białych nie da się już usunąć (co ciekawe nie przypominam sobie żeby były kiedykolwiek czerwone, a takie powinny być zanim zmieniły się w białe...). Wie ktoś może co się dzieje jeśli będzie się mimo wszystko naświetlać te miejsca?


Co do efektów muszę poczekać. Znam skuteczne efekty z salonu (byłam na paru zabiegach), więc mogę je porównać z zakupionym sprzętem. Obstawiam, że będą słabsze, ale porównując cenę i tak domowy sprzęt mi się bardziej opłaci jak coś zauważę dam znać
Domowe IPLe... Grząski temat. Już o tym pisałam, ale wg. mnie i moich koleżanek, które na co dzień zajmujemy się profesjonalną epilacją, zaawansowane urządzenie kosmetologiczne, jako domowy IPL, to jakaś pomyłka .
Technicy znający się na Intensywnie Pulsyjącym Świetle, zawsze Ci powiedzą, że w te domowe urządzonka mają za małe generatory, aby wyzwolić moc, która jest potrzebna do usunięcia włosa w sposób satysfakcjonujący i aby efekty utrzymywały się do kolejnego zabiegu przypominającego, czyli przez około 12 miesięcy. To co piszą na ulotkach producenci tych sprzęcików, to ściema. Jak się zmierzy parametry tych urządzeń, ma się czarno na białym, że są zbyt słabe.

Jeżeli chodzi o rozstępy, które zinterpretowałaś, jako pęknięcie skóry, to nie o to (chyba) producentowi chodzi.
Przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów (ale tych profesjonalnych, o których uczą w szkołach, na kursach, etc.; o domowych próbach się nie wypowiadam, bo są zagadką...) jest pęknięcie skóry, jako naruszenie jej ciągłości i naskórka jako niezagojona rana np. pod wpływem skaleczenia, wtedy podczas zabiegu to miejsce omijamy.
IPL, E-Light i szczególnie najnowszy, łagodny SHR nie szkodzą na rozstępy, a wręcz przeciwnie. Światło intensywnie pulsacyjne, w szczególności to połączone z Falą Radiową pomaga regenerować się się kolagenowi i elastynie, pobudza je do pracy i dociera głębiej niż tylko IPL.
RIO i inne, jak pisałam, to zagadka
__________________


Cel: zapuszczenie włosów +15cm do końca 2014 roku



Wreszcie jest! Sposób na trwałe usunięcie włosków rudych, blond i cieniutkich.
Całkowicie Bezbolesny Laser > SHR <

Potwierdzone, przetestowane, bezpieczne nawet dla skóry opalonej

kapeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-27, 01:08   #102
Kazukira
Przyczajenie
 
Avatar Kazukira
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez kapeka Pokaż wiadomość
Technicy znający się na Intensywnie Pulsyjącym Świetle, zawsze Ci powiedzą, że w te domowe urządzonka mają za małe generatory, aby wyzwolić moc, która jest potrzebna do usunięcia włosa w sposób satysfakcjonujący i aby efekty utrzymywały się do kolejnego zabiegu przypominającego, czyli przez około 12 miesięcy. To co piszą na ulotkach producenci tych sprzęcików, to ściema. Jak się zmierzy parametry tych urządzeń, ma się czarno na białym, że są zbyt słabe.
12 efekt miesięcy? O jakim sposobie usuwania mówisz? IPL...?
Jak chodziłam na zabiegi to efekt utrzymywał się max 2miesiące z zapewnieniem, że im dłużej będę je wykonywać tym rzadziej będę musiała przychodzić (ale na max 6miesięcy z tego co pamiętam). Efekty widziałam, ale przeliczając to na partie ciała, które bym chciała i okres czasu...to w grę wchodzą grube tysiące. Dlatego zdecydowałam się na tańszy zakup domowego sprzętu (1500zł). Nie chodzi mi o efekt nie wiadomo na ile . Nawet ten miesiąc/dwa może być. Tylko czy on będzie...nie wiem, ale czytałam opinie dziewczyn, które potwierdzają skuteczność.

Cytat:
Napisane przez kapeka Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o rozstępy, które zinterpretowałaś, jako pęknięcie skóry, to nie o to (chyba) producentowi chodzi.
Przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów (ale tych profesjonalnych, o których uczą w szkołach, na kursach, etc.; o domowych próbach się nie wypowiadam, bo są zagadką...) jest pęknięcie skóry, jako naruszenie jej ciągłości i naskórka jako niezagojona rana np. pod wpływem skaleczenia, wtedy podczas zabiegu to miejsce omijamy.
IPL, E-Light i szczególnie najnowszy, łagodny SHR nie szkodzą na rozstępy, a wręcz przeciwnie. Światło intensywnie pulsacyjne, w szczególności to połączone z Falą Radiową pomaga regenerować się się kolagenowi i elastynie, pobudza je do pracy i dociera głębiej niż tylko IPL.
RIO i inne, jak pisałam, to zagadka
Na wszelki wypadek omijam póki co te miejsca staram się je usunąć lampą bioptrona, którą również mam w domu, w połączeniu z krzemem organicznym oraz zdrową dietą i ćwiczeniami.
Odnośnie tego SHR w jakich salonach jest dostępny? i po jakim czasie jest efekt?
Kazukira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 18:42   #103
limonkaem
Przyczajenie
 
Avatar limonkaem
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Byłam na pierwszym zabiegu ipl w salonie miesiąc temu i do dzisiaj mi nic nie odrosło. Jak kogoś stać to polecam. Żadnych podrażnień i problemów Sama zamierzam kupić laser domowy
__________________
limonkaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 17:16   #104
kapeka
Raczkowanie
 
Avatar kapeka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Kazukira Pokaż wiadomość
12 efekt miesięcy? O jakim sposobie usuwania mówisz? IPL...?
Jak chodziłam na zabiegi to efekt utrzymywał się max 2miesiące z zapewnieniem, że im dłużej będę je wykonywać tym rzadziej będę musiała przychodzić (ale na max 6miesięcy z tego co pamiętam). Efekty widziałam, ale przeliczając to na partie ciała, które bym chciała i okres czasu...to w grę wchodzą grube tysiące. Dlatego zdecydowałam się na tańszy zakup domowego sprzętu (1500zł). Nie chodzi mi o efekt nie wiadomo na ile . Nawet ten miesiąc/dwa może być. Tylko czy on będzie...nie wiem, ale czytałam opinie dziewczyn, które potwierdzają skuteczność.
Mówię o metodzie E-Light oraz najnowszym urządzeniu do epilacji- bezbolesnej i wszystkich rodzajów włosów- SHR .
Oczywiście o takich efektach można mówić tylko po zabiegach na dobrej jakości sprzęcie z nowymi lampami w głowicy zabiegowej oraz całej terapii przeprowadzonej w odpowiedni sposób. Tego niestety klientki nie są w stanie sprawdzić i zwyczajnie oddają się w ręce ufając osobie wykonującej zabiegi.

Babeczkom, które teraz do mnie przychodzą do salonu na epilację SHR, pomimo zrobienia wielu zabiegów w domu tym prywatnym urządzonkiem, zawsze gratuluję, tego, że sprzęcik jest tak bardzo wersją roboczą profesjonalnych urządzeń, że nie miały szans zrobić sobie krzywdy, np. się oparzając (dzięki Bogu!)

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Kazukira Pokaż wiadomość
Odnośnie tego SHR w jakich salonach jest dostępny? i po jakim czasie jest efekt?
Salon w województwie zachodniopomorskim w Goleniowie przy ul. Słowackiego 2
i w Warszawie na Ostródzkiej 183- salon WHITE ŁĄKA Kosmetologia Estetyczna
A efekt jest już po pierwszym zabiegu. Część włosów wypada, reszta rośnie dużo wolniej, włosy są słabe, nie mają siły wrastać pod skórę, co często jest problemem. Rekordzistce po pierwszym zabiegu została jedynie 1/10 włosów
__________________


Cel: zapuszczenie włosów +15cm do końca 2014 roku



Wreszcie jest! Sposób na trwałe usunięcie włosków rudych, blond i cieniutkich.
Całkowicie Bezbolesny Laser > SHR <

Potwierdzone, przetestowane, bezpieczne nawet dla skóry opalonej


Edytowane przez kapeka
Czas edycji: 2014-04-29 o 17:41
kapeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 09:20   #105
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez kapeka Pokaż wiadomość
Mówię o metodzie E-Light oraz najnowszym urządzeniu do epilacji- bezbolesnej i wszystkich rodzajów włosów- SHR .
Oczywiście o takich efektach można mówić tylko po zabiegach na dobrej jakości sprzęcie z nowymi lampami w głowicy zabiegowej oraz całej terapii przeprowadzonej w odpowiedni sposób. Tego niestety klientki nie są w stanie sprawdzić i zwyczajnie oddają się w ręce ufając osobie wykonującej zabiegi.

Babeczkom, które teraz do mnie przychodzą do salonu na epilację SHR, pomimo zrobienia wielu zabiegów w domu tym prywatnym urządzonkiem, zawsze gratuluję, tego, że sprzęcik jest tak bardzo wersją roboczą profesjonalnych urządzeń, że nie miały szans zrobić sobie krzywdy, np. się oparzając (dzięki Bogu!)

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------


Pierwszy raz słyszę o SHR a mam włosy jaśniutkie i rude, świetna wiadomość
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 18:17   #106
kapeka
Raczkowanie
 
Avatar kapeka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Martka72 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz słyszę o SHR a mam włosy jaśniutkie i rude, świetna wiadomość
Aj, no właśnie, bo tak to jest z premierami nowości w Polsce . Za granicą SHR jest już dobrze znany obyty, zabiegi się trzaska aż miło, skuteczniej oraz bez bólu i dyskryminacji dotyczącej koloru włosa.
A w rodzimych salonach urody kosmetyczki męczą nadal swoje stare IPLe, które często od nowości są nędznym stanie technicznym, nie pozwalającym na skuteczną serię zabiegów, bo biednym się jeszcze koszt zakupu urządzenia nie zwrócił i nie myślą o zmianie- wprowadzeniu nowości
__________________


Cel: zapuszczenie włosów +15cm do końca 2014 roku



Wreszcie jest! Sposób na trwałe usunięcie włosków rudych, blond i cieniutkich.
Całkowicie Bezbolesny Laser > SHR <

Potwierdzone, przetestowane, bezpieczne nawet dla skóry opalonej

kapeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 08:08   #107
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez kapeka Pokaż wiadomość
Aj, no właśnie, bo tak to jest z premierami nowości w Polsce . Za granicą SHR jest już dobrze znany obyty, zabiegi się trzaska aż miło, skuteczniej oraz bez bólu i dyskryminacji dotyczącej koloru włosa.
A w rodzimych salonach urody kosmetyczki męczą nadal swoje stare IPLe, które często od nowości są nędznym stanie technicznym, nie pozwalającym na skuteczną serię zabiegów, bo biednym się jeszcze koszt zakupu urządzenia nie zwrócił i nie myślą o zmianie- wprowadzeniu nowości
..tak to prawda, na IPL był wielki boom a okazało się ze nie jest tak cudowny...cieszy mnie wiadomość SHR
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 19:37   #108
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

hej dziewczyny tak czytam to i czytam i doszłam do pewnego wniosku, chciałabym żebyście stwierdziły czy dobrze myślę: IPL robione w salonie - pieniądze w błoto, ponieważ po pewnym czasie włoski odrastają, ale jeśli sama zakupię to urządzonko to pieniążki nie idą w błoto, ponieważ mogę zabieg powtarzać sama powiedzmy co 2 miesiące?
ponieważ ten "depilator" z firmy philips kosztuje ok 1600 zł, zakupiony do użytku mojego i mojej mamy = zabiegom za ok 800zł dla mnie i dla mamy, ale w przypadku zakupu możemy wykonać tych zabiegów więcej.. czyli jak rozumiem - opłaca się?
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 12:11   #109
AGgnnes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Nie z doświadczenia, ale z opinii wyciągam swoje wnioski.
Przyjaciółka i jej siostra były na IPL na bikini i pachy. Chyba z 6 zab i kasa w błoto. Były też na jakiś E-Lightach 5 zab kolejne pieniążki w błoto. To swoją drogą tez chyba IPL czyli światło, a nie laser, a że znam się na technologiach z zawodu, to laser nie może być światłem i zawsze tylko ma jedną wiązkę promienia. Dumam sama czy coś nie zrobić na jesień, ale z przyjaciółką idziemy albo na diode albo neodymowo-jagowy.

A kolejna opinia rodzinna: kuzynka kupiła domowego IPL, masakra, nie wiem po co. Jak chce masaż ciepłem ide do swojej pani kosmetolog na zabieg połączony z wyszczuplaniem hhi przynajmniej jest korzyść.
AGgnnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-13, 14:24   #110
kapeka
Raczkowanie
 
Avatar kapeka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Hej, nie byłabym sobą, gdybym Ci nie doradziła rozważenia wyboru metody SHR, żeby usunąć włosy. Po 3 zabiegach na tym urządzeniu mam 2/5 całości włosków, tam w głębi Troszeńkę zgolonych przeze mnie włosów widać, że jest pod skórą i bardzo są osłabione tak bardzo, że potrzebują trochę czasu, żeby się przebić przez skórą. No i jest troszkę włosów, które przeszły w fazę aktywną, a były uśpione. I mam mnóstwo obszarów, gdzie włosów nie ma, czy pod skórą, czy na, zupełnie gładko! czyli wszystko zgodnie z planem usuwania owłosienia tą metodą
Jestem zachwycona, bo bikini zawsze było moją zmorą. Nie wytrzymywałam bólu wyrywania włosów, a krostki i wrastające włosy po goleniu były normą...
Diodówka i ndYAG? Miałam próbne zabiegi, albo nawet nie zabiegi, bo wytrzymałam tylko kilka przyłożeń głowicy, taki ból okrutny palonego naskórka, skóry :/
SHR nie boli i spokojnie możesz robić zabiegi w lecie, na opaloną skórę
__________________


Cel: zapuszczenie włosów +15cm do końca 2014 roku



Wreszcie jest! Sposób na trwałe usunięcie włosków rudych, blond i cieniutkich.
Całkowicie Bezbolesny Laser > SHR <

Potwierdzone, przetestowane, bezpieczne nawet dla skóry opalonej


Edytowane przez kapeka
Czas edycji: 2014-05-13 o 14:26
kapeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 21:05   #111
Kazukira
Przyczajenie
 
Avatar Kazukira
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez jamajkanamajkach Pokaż wiadomość
hej dziewczyny tak czytam to i czytam i doszłam do pewnego wniosku, chciałabym żebyście stwierdziły czy dobrze myślę: IPL robione w salonie - pieniądze w błoto, ponieważ po pewnym czasie włoski odrastają, ale jeśli sama zakupię to urządzonko to pieniążki nie idą w błoto, ponieważ mogę zabieg powtarzać sama powiedzmy co 2 miesiące?
ponieważ ten "depilator" z firmy philips kosztuje ok 1600 zł, zakupiony do użytku mojego i mojej mamy = zabiegom za ok 800zł dla mnie i dla mamy, ale w przypadku zakupu możemy wykonać tych zabiegów więcej.. czyli jak rozumiem - opłaca się?
"depilator" philipsa...co masz konkretnie na myśli? Taki, który bazuje na wiązce światła? Jeśli tak, to porównaj szczegółowo różne modele różnych firm. Bardzo ważna ( z tego co wiem) jest długość fali i energia jaką dostarcza.
Na pewno skuteczność jest zależna od koloru włosa i skóry, ale również od parametrów. Jak ktoś kupi słaby sprzęt, bo chce oszczędzić albo nie doczyta...no to cóż.

Ja poświęciłam naprawdę duuuużo czasu na znalezieniu dobrego sprzętu. Po miesiącu widzę malutkie efekty. Salonowe IPLy były oczywiście dużo lepsze i skuteczniejsze już po pierwszym zabiegu, ale liczyłam się z tym, że będę musiała poświęcić więcej czasu na zadowalający efekt (mam nadzieję, że do niego dojdę)
Kazukira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 22:48   #112
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

pisząc "depilator" miałam na myśli to IPL :P Philipsa są różne, ale większość właśnie w cenie +/- 1600 Kazukira, a jaki Ty masz? I ile zapłaciłaś?

Właśnie ja mam na nogach baaardzo jasne włoski i ciemną karnację (są wręcz niezauważalne) więc nie oczekuję super efektu tam, bardziej liczę na pozbycie się przynajmniej części włosków z okolic bikini i pod pachami, lub chociaż doprowadzenie do rzadszego golenia (pod pachami muszę golić się codziennie, czasem kiedy wychodzę wieczorem nawet 2x dziennie...), więc nawet jeśli musiałabym używać IPL co 2 tyg - nadal jest to dobra opcja.
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 22:01   #113
Kazukira
Przyczajenie
 
Avatar Kazukira
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Mam RIO IPL PRO i zapłaciłam 1500zł

Przy pojedynczym błysku dostarcza 25,4J (dla porównania sprzęt w salonie, do którego chodziłam dostarczał 60J), ale nie znalazłam innego domowego o większej mocy.

Poniżej załączam skan instrukcji odnośnie odcieni skóry, mam nadzieję, że się łapiesz

Kazukira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 09:57   #114
kapeka
Raczkowanie
 
Avatar kapeka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Dobrze, że laikom decydującym się na domowy zabieg zalecają wykonanie próby laserowej, bo ocena własnej skóry wg. legendy z opakowania może być bardzo chybiona, w zależności od tego przy jakim świetle się oglądamy it. interpretacja może być różna :P
Swoją drogą, zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia. Metodyka przeprowadzania zabiegów na profesjonalnych urządzeniach w salonach kosmetologicznych, wartych kilkadziesiąt tysięcy złotych różni się zupełnie od tego co producent zaleca na opakowaniu tego RIO. Fachowo głowica- a dokładnie kryształ, przez który przechodzi światło jest przykładany bezpośrednio i mocno do skóry, aby światło nie rozpraszało się, nie ma żadnego odstępu między głowicą a skórą. Dodatkowo stosowany jest żel. A tu? Kryształ jest głęboko w głowicy, nie dotyka ani troszkę skóry i energia się rozprasza, nie ma bata, zeby się nie rozpraszała. Przecież każdy Dżul jest ważny dla udanego zabiegu... Poza tym moc tego urządzonka 25,4J (w którą jakoś wątpię), jeżeli rzeczywiście wynosi tyle, to dla jakiejś 1/4 osób jest niewystarczająca do usunięcia włosów. My pracujemy dość często na 30J i dopiero wtedy pewnym osobom, z pewnym rodzajem owłosienia możemy zagwarantować udany zabieg.
__________________


Cel: zapuszczenie włosów +15cm do końca 2014 roku



Wreszcie jest! Sposób na trwałe usunięcie włosków rudych, blond i cieniutkich.
Całkowicie Bezbolesny Laser > SHR <

Potwierdzone, przetestowane, bezpieczne nawet dla skóry opalonej

kapeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 23:04   #115
Kazukira
Przyczajenie
 
Avatar Kazukira
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez kapeka Pokaż wiadomość
Dobrze, że laikom decydującym się na domowy zabieg zalecają wykonanie próby laserowej, bo ocena własnej skóry wg. legendy z opakowania może być bardzo chybiona, w zależności od tego przy jakim świetle się oglądamy it. interpretacja może być różna :P
1.Ty tak na serio...? z tego co wiem ZAWSZE się robi próbę przed głównym zabiegiem... Każdy inaczej reaguje i może wystąpić reakcja, której się nikt nie spodziewa...np moja mama ma strasznie delikatną skórę i używanie niektórych kremów powoduje u niej niesamowitą alergię, więc wręcz głupim pomysłem jest tego nie sprawdzić. BTW.też miałam w salonie wstępny test, czy nie ma jakiejś reakcji. Więc chyba lepiej sprawdzić czy nie jest za mocne i nie jestem na drugi dzień poparzona
Chyba że wy nie robicie testu...?

2.raczej za wiele pomylić się nie można...rozważać można jeden z dwóch możliwość max

Cytat:
Napisane przez kapeka Pokaż wiadomość
Fachowo głowica- a dokładnie kryształ, przez który przechodzi światło jest przykładany bezpośrednio i mocno do skóry, aby światło nie rozpraszało się, nie ma żadnego odstępu między głowicą a skórą. Dodatkowo stosowany jest żel. A tu? Kryształ jest głęboko w głowicy, nie dotyka ani troszkę skóry i energia się rozprasza, nie ma bata, zeby się nie rozpraszała. Przecież każdy Dżul jest ważny dla udanego zabiegu... Poza tym moc tego urządzonka 25,4J (w którą jakoś wątpię), jeżeli rzeczywiście wynosi tyle, to dla jakiejś 1/4 osób jest niewystarczająca do usunięcia włosów. My pracujemy dość często na 30J i dopiero wtedy pewnym osobom, z pewnym rodzajem owłosienia możemy zagwarantować udany zabieg.
Salon, w którym miałam zabiegi, przykładał głowicę, która chłodziła lekko skórę, a następnie był odsuwany minimalnie, żeby wykonać strzał (więc nie dotykał skóry). Widocznie są różne metody...
i jak pisałam miałam zabiegi w salonie na sprzęcie o mocy 60J z tego co pamiętam, z reszta na ich stronach jest też taka informacja. A zadowolona byłam bardzo <3 ale mam za dużo stref do zrobienia...;/

W każdym razie jeśli po paru zrobionych już seriach ( co ok 2tyg) widzę jakieś tam słabsze efekty to można chyba założyć, że jednak ma taką moc. Chociaż zgodzę się, że większość takich sprzętów jest duuuużo słabsza. Nawet poprzednie RIO potrafiły być zupełnie nieskuteczne

właśnie to czy podziała na każdy włos bardzo mnie nurtuje, zwłaszcza że dosyć sporo mam takich grubych, czarnych i mocnych ;/

nie wiem nic o kryształach, chociaż tu głowica też przylega do skóry... w każdym razie dla mnie liczy się efekt
Kazukira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 09:57   #116
kapeka
Raczkowanie
 
Avatar kapeka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Kazukira Pokaż wiadomość
1.Ty tak na serio...? z tego co wiem ZAWSZE się robi próbę przed głównym zabiegiem... Każdy inaczej reaguje i może wystąpić reakcja, której się nikt nie spodziewa...np moja mama ma strasznie delikatną skórę i używanie niektórych kremów powoduje u niej niesamowitą alergię, więc wręcz głupim pomysłem jest tego nie sprawdzić. BTW.też miałam w salonie wstępny test, czy nie ma jakiejś reakcji. Więc chyba lepiej sprawdzić czy nie jest za mocne i nie jestem na drugi dzień poparzona
Chyba że wy nie robicie testu...?

2.raczej za wiele pomylić się nie można...rozważać można jeden z dwóch możliwość max



Salon, w którym miałam zabiegi, przykładał głowicę, która chłodziła lekko skórę, a następnie był odsuwany minimalnie, żeby wykonać strzał (więc nie dotykał skóry). Widocznie są różne metody...
i jak pisałam miałam zabiegi w salonie na sprzęcie o mocy 60J z tego co pamiętam, z reszta na ich stronach jest też taka informacja. A zadowolona byłam bardzo <3 ale mam za dużo stref do zrobienia...;/

W każdym razie jeśli po paru zrobionych już seriach ( co ok 2tyg) widzę jakieś tam słabsze efekty to można chyba założyć, że jednak ma taką moc. Chociaż zgodzę się, że większość takich sprzętów jest duuuużo słabsza. Nawet poprzednie RIO potrafiły być zupełnie nieskuteczne

właśnie to czy podziała na każdy włos bardzo mnie nurtuje, zwłaszcza że dosyć sporo mam takich grubych, czarnych i mocnych ;/

nie wiem nic o kryształach, chociaż tu głowica też przylega do skóry... w każdym razie dla mnie liczy się efekt

1. Bardzo serio. Doświadczeni kosmetolodzy nie zawsze robią próbę. Robią ją najczęściej wtedy, by ocenić, czy np. odpowiednia ilość czasu minęła od odstawienia pewnych leków przez klienta, albo jeżeli ktoś zgłasza, że na różne czynniki reaguje w sposób często nieprzewidywalny, albo ogólnie klient wygląda na kłamczuszka, który może coś zataić (tacy to prawdziwa zmora)
Parametry zawsze muszą być dobierane tak, aby nie były za mocne i aby w żaden sposób nie sparzyły skóry!
Wiesz, za długo pracuję, za dużo widziałam, za wiele historii słyszałam, żeby pochopnie podchodzić do tego typu urządzeń, zabiegów. Dlatego też szczerze cieszę się, że "domowy ipl" ma tak niską moc, iż do powikłań po jego używaniu nie dochodzi praktycznie. Inaczej byłby wysyp osób pokrytych ciemnymi plamami przebarwiennymi, zgłaszających się na zabiegi ich rozjaśniania

2. Taka pomyłka, odnośnie fototypu skóry kosztuje klienta. Źle dobrane parametry skutkują przeciągającą się ilością zabiegów w serii i zrozumiałą frustracją klienta. My zadajemy jeszcze szereg pytań odnośnie reakcji skóry na różne czynniki, zanim wybierzemy odpowiedni program zabiegowy.

Czarne, grube, mocne powinny się poddać najszybciej. Walka przy ipl zawsze jest z cienkimi włosami, słabszymi. Ot taki paradoks, połączenie fizyki z fizjologią

Powiedz mi jeszcze proszę, co producent mówi o opalaniu, opalonej skórze?

I wracając do kryształu widziałam w Lumea i Rio, że jest w głębi plastikowej ramki/obudowy i nie ma szans, żeby dotykał skóry. Zresztą przy tych urządzeniach producent na pewno kazałby używać żelu przy fotoepilacji, gdyby było inaczej.
__________________


Cel: zapuszczenie włosów +15cm do końca 2014 roku



Wreszcie jest! Sposób na trwałe usunięcie włosków rudych, blond i cieniutkich.
Całkowicie Bezbolesny Laser > SHR <

Potwierdzone, przetestowane, bezpieczne nawet dla skóry opalonej

kapeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 13:53   #117
Roots
Raczkowanie
 
Avatar Roots
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 46
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

A ja jestem umiarkowanie zadowolona z depilacji IPL własnym urządzeniem.
Jasne nie wymyślono chyba idealnej techniki usuwania włosków ale z dotychczas przeze mnie wypróbowanych ta jest najlepsza. Co wypróbowałam do tej pory? golenie, depilator, wosk, kremy depilujące i laser diodowy

Oczywiście mogę wymienić wady IPL np. nierównomierne odrastanie włosków, zabieg jest czasochłonny i wymaga precyzji i jeszcze parę innych, ale plusów jest więcej, a raczej są dla mnie istotniejsze
+nic mi nie wrasta po zabiegu,
+wydałam te 1600 a używam tego urządzenia już około roku,a nie wywalanie kasy na diodowy i panie obiecujące że 'jeszcze 1-2 zabiegi i będzie dobrze' gdzie końca nie widać
+włoski robią się słabsze i łatwiej je 'ujarzmić' np na wyjezdzie, co dla mnie ciemnej brunetki jest rewelacyjną wiadomością.
Roots jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 20:04   #118
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

w sumie nie wiem dlaczego tak wszyscy narzekają, miałam robionych 5 zabiegów na łydki IPL + RF jakieś 2 lata temu i usunęło mi jakieś 50% owłosienia, z natury jestem ruda, przerwałam niestety (chyba niestety) ale włoski które pozostały są dużo cieńsze i jest ich nadal o jakieś 50% mniej. Mam zamiar wrócić do zabiegów.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 08:27   #119
bombonierka654
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 252
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Hej dziewczyny Co się stanie jeśli ogolę sobie domowym ipl pośladki całe nie goląc wcześniej włosów maszynką? Mam tam dość długie włoski ale są takiego średnio ciemnego koloru i boje się że nie zadziała tam depilator a będą mi później wychodzić jeszcze gorsze jak ogolę maszynką...
__________________
'Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne'
bombonierka654 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 08:40   #120
aggie23
Rozeznanie
 
Avatar aggie23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 674
Dot.: IPL - depilacja - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez bombonierka654 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Co się stanie jeśli ogolę sobie domowym ipl pośladki całe nie goląc wcześniej włosów maszynką? Mam tam dość długie włoski ale są takiego średnio ciemnego koloru i boje się że nie zadziała tam depilator a będą mi później wychodzić jeszcze gorsze jak ogolę maszynką...
IPL stosuje sie TYLKO na ogolona skore - nie mozesz zostawic wlosow... Wlosy sie goli a IPL dziala na mieszki wlosowe.
__________________
start: 15.03.2016 - 85,8
jest:79,9
cel 1: 79 - osiągnięty
cel 2: 72
cel 3: 67
aggie23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-04 18:21:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.