Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-12, 16:31   #3151
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Gwiazdo, przetestuję i opiszę filtr Biodermy dopiero jutro, bo wypadł mi dziś wyjazd i nie chciałam ryzykować jak z fluidem LRP, który całkowicie zjechał mi z czoła

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Dostałam dzisiaj smsa o jutrzejszej promocji w Super Pharm, może któraś skorzysta. Dla posiadaczy karty Life Style (można wyrobić na miejscu) w dniu 13.05 obowiązuje zniżka -40% na kosmetyki do opalania.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-13, 08:39   #3152
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Gwiazdo, przetestuję i opiszę filtr Biodermy dopiero jutro, bo wypadł mi dziś wyjazd i nie chciałam ryzykować jak z fluidem LRP, który całkowicie zjechał mi z czoła

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Dostałam dzisiaj smsa o jutrzejszej promocji w Super Pharm, może któraś skorzysta. Dla posiadaczy karty Life Style (można wyrobić na miejscu) w dniu 13.05 obowiązuje zniżka -40% na kosmetyki do opalania.
no czekam na relacje
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-13, 20:23   #3153
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
jakie on ma ppd wiesz może?
i w ogóle jak się nosi???
jeśli za mało ci nawilżenia nałóż kem pod filtr, ja teraz nakładam serum z wit c i filtr,
Niestety nie wiem. Kiedyś go wynalazłam na wizazu jako dobry, stabilny filtr, którego nie destabilizują podkłady. Faktycznie ten krem nie bieli, dobrze zachowuje się z podkładem, nie przetłuszcza. Ja mam cerę trądzikowa, bardzo łatwo ją zapchać i dwa kremy na raz to raczej za dużo, zaraz by mnie zapchało. Zastanawiam się, czy tego nie zmieszać z kwasem hialuronowym, ale czy to wtedy nie zmniejszy właściwości ochronnych tego kremu?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-13, 23:00   #3154
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dzień z Biodermą już za mną i muszę przyznać, że to całkiem nienajgorszy filtr Testowałam Photoderm MAX SPF 50+ Creme, nałożony w przepisowej ilości 1 ml. Krem nakłada się dobrze i w ogóle się nie roluje, konsystencja jest trochę gęstsza i nieco bardziej tłusta od Pharmacerisa hydrolipidowego. Pewnie z tego powodu, gdyby nie odmierzona strzykawką odpowiednia ilość, nałożyłabym połowę i myślała, że to już Filtr delikatnie bieli, daje się lekko zmatowić pudrem (u mnie dalej nieszczęsny bambus), chociaż po jakimś czasie świecenie znowu się wybija. Dopiero przed samym zmyciem zauważyłam, że ma ochotę lekko się zbierać, ale po takim czasie bez żadnych poprawek (+/- 10h) jestem mu to w stanie wybaczyć. Co dziwne w lustrze (a właściwie w 3 różnych ) nawet się sobie w nim podobałam, na zdjęciach jednak wydaje się bielić dużo bardziej, ale może taki efekt daje biały puder bambusowy? Dorzucam fotki, chociaż chyba niewiele wniosą - na jednych skóra wygląda idealnie, jak nie w filtrze, na innych jestem biała i świecę się jak latarnia
Proszę się nie sugerować linią włosów, nie wychodziłam dzisiaj do ludzi więc nie chciało mi się bawić z idealnym rozcieraniem filtra w tym miejscu, a na zdjęciu to wygląda dużo dużo gorzej

Jeśli miałabym go po tym jednym teście porównać do innych filtrów, to ze względu na lepszy efekt wizualny i niższą cenę Pharmaceris zostaje moim numerem 1, aczkolwiek gdyby nie on, to chyba nie miałabym nic przeciwko Biodermie. Photoderm MAX Creme obok filtrów LRP ma najwyższe na rynku PPD (42) i w moim odczuciu bije je na głowę jeśli chodzi o komfort stosowania Bioderma ma jeszcze jeden ciekawy wg mnie produkt - Photoderm MAX Ultra-fluide (PPD 40), po dzisiejszym dniu jestem bardzo ciekawa czy ma szansę być jeszcze lżejszy i lepszy niż krem, z pewnością zapoluję na próbki Jutro przetestuję resztkę próbki zmieszanej z wersją tonującą, może takie połączenie sprawdzi się u mnie jeszcze lepiej?

Edit: Na stronie Biodermy znalazłam zakładkę kuponem rabatowym na filtry z podanymi adresami aptek, w których on obowiązuje, myślę, że można by tam spróbować poprosić o próbki (na liście są 2 apteki w których dostałam próbkę kremu bezbarwnego i odlewkę tonującego).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00881 (845x1200).jpg (118,2 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00828 (729x1200).jpg (59,0 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00854 (711x1200).jpg (81,8 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00868 (654x1200).jpg (73,1 KB, 56 załadowań)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-05-13 o 23:20
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-14, 07:54   #3155
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dzień z Biodermą już za mną i muszę przyznać, że to całkiem nienajgorszy filtr Testowałam Photoderm MAX SPF 50+ Creme, nałożony w przepisowej ilości 1 ml. Krem nakłada się dobrze i w ogóle się nie roluje, konsystencja jest trochę gęstsza i nieco bardziej tłusta od Pharmacerisa hydrolipidowego. Pewnie z tego powodu, gdyby nie odmierzona strzykawką odpowiednia ilość, nałożyłabym połowę i myślała, że to już Filtr delikatnie bieli, daje się lekko zmatowić pudrem (u mnie dalej nieszczęsny bambus), chociaż po jakimś czasie świecenie znowu się wybija. Dopiero przed samym zmyciem zauważyłam, że ma ochotę lekko się zbierać, ale po takim czasie bez żadnych poprawek (+/- 10h) jestem mu to w stanie wybaczyć. Co dziwne w lustrze (a właściwie w 3 różnych ) nawet się sobie w nim podobałam, na zdjęciach jednak wydaje się bielić dużo bardziej, ale może taki efekt daje biały puder bambusowy? Dorzucam fotki, chociaż chyba niewiele wniosą - na jednych skóra wygląda idealnie, jak nie w filtrze, na innych jestem biała i świecę się jak latarnia
Proszę się nie sugerować linią włosów, nie wychodziłam dzisiaj do ludzi więc nie chciało mi się bawić z idealnym rozcieraniem filtra w tym miejscu, a na zdjęciu to wygląda dużo dużo gorzej

Jeśli miałabym go po tym jednym teście porównać do innych filtrów, to ze względu na lepszy efekt wizualny i niższą cenę Pharmaceris zostaje moim numerem 1, aczkolwiek gdyby nie on, to chyba nie miałabym nic przeciwko Biodermie. Photoderm MAX Creme obok filtrów LRP ma najwyższe na rynku PPD (42) i w moim odczuciu bije je na głowę jeśli chodzi o komfort stosowania Bioderma ma jeszcze jeden ciekawy wg mnie produkt - Photoderm MAX Ultra-fluide (PPD 40), po dzisiejszym dniu jestem bardzo ciekawa czy ma szansę być jeszcze lżejszy i lepszy niż krem, z pewnością zapoluję na próbki Jutro przetestuję resztkę próbki zmieszanej z wersją tonującą, może takie połączenie sprawdzi się u mnie jeszcze lepiej?

Edit: Na stronie Biodermy znalazłam zakładkę kuponem rabatowym na filtry z podanymi adresami aptek, w których on obowiązuje, myślę, że można by tam spróbować poprosić o próbki (na liście są 2 apteki w których dostałam próbkę kremu bezbarwnego i odlewkę tonującego).

Wygląda to bardzo wyjściowo, na tyle że czuję się zachęcona Jedyne co mnie martwi, to to, że to świecenie wybija, boję się, że na mojej tłustej skórze efekt smalcu mógłby się bardzo szybko pojawiać.
Przy Pharmacerisie najlepiej jakbym matowiła go co 3-4 godziny, ale nie chcę latać tak często do lustra, więc robię to co 4-5.
Długotrwale matującego, barwionego pudru niestety nie znalazłam Ben Ney na pewno się do takich nie zalicza, dla mnie działa jak przeciętny puder z drogerii.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-14, 08:38   #3156
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Niestety nie wiem. Kiedyś go wynalazłam na wizazu jako dobry, stabilny filtr, którego nie destabilizują podkłady. Faktycznie ten krem nie bieli, dobrze zachowuje się z podkładem, nie przetłuszcza. Ja mam cerę trądzikowa, bardzo łatwo ją zapchać i dwa kremy na raz to raczej za dużo, zaraz by mnie zapchało. Zastanawiam się, czy tego nie zmieszać z kwasem hialuronowym, ale czy to wtedy nie zmniejszy właściwości ochronnych tego kremu?
pisałam do nich meila odnośnie PPd
ma 20 (tak jak jest wymagane w deklaracji europejskiej taką dostałam odpowiedź)
moim zdaniem spokojnie możesz zmieszać z żelem hialuronowym

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dzień z Biodermą już za mną i muszę przyznać, że to całkiem nienajgorszy filtr Testowałam Photoderm MAX SPF 50+ Creme, nałożony w przepisowej ilości 1 ml. Krem nakłada się dobrze i w ogóle się nie roluje, konsystencja jest trochę gęstsza i nieco bardziej tłusta od Pharmacerisa hydrolipidowego. Pewnie z tego powodu, gdyby nie odmierzona strzykawką odpowiednia ilość, nałożyłabym połowę i myślała, że to już Filtr delikatnie bieli, daje się lekko zmatowić pudrem (u mnie dalej nieszczęsny bambus), chociaż po jakimś czasie świecenie znowu się wybija. Dopiero przed samym zmyciem zauważyłam, że ma ochotę lekko się zbierać, ale po takim czasie bez żadnych poprawek (+/- 10h) jestem mu to w stanie wybaczyć. Co dziwne w lustrze (a właściwie w 3 różnych ) nawet się sobie w nim podobałam, na zdjęciach jednak wydaje się bielić dużo bardziej, ale może taki efekt daje biały puder bambusowy? Dorzucam fotki, chociaż chyba niewiele wniosą - na jednych skóra wygląda idealnie, jak nie w filtrze, na innych jestem biała i świecę się jak latarnia
Proszę się nie sugerować linią włosów, nie wychodziłam dzisiaj do ludzi więc nie chciało mi się bawić z idealnym rozcieraniem filtra w tym miejscu, a na zdjęciu to wygląda dużo dużo gorzej

Jeśli miałabym go po tym jednym teście porównać do innych filtrów, to ze względu na lepszy efekt wizualny i niższą cenę Pharmaceris zostaje moim numerem 1, aczkolwiek gdyby nie on, to chyba nie miałabym nic przeciwko Biodermie. Photoderm MAX Creme obok filtrów LRP ma najwyższe na rynku PPD (42) i w moim odczuciu bije je na głowę jeśli chodzi o komfort stosowania Bioderma ma jeszcze jeden ciekawy wg mnie produkt - Photoderm MAX Ultra-fluide (PPD 40), po dzisiejszym dniu jestem bardzo ciekawa czy ma szansę być jeszcze lżejszy i lepszy niż krem, z pewnością zapoluję na próbki Jutro przetestuję resztkę próbki zmieszanej z wersją tonującą, może takie połączenie sprawdzi się u mnie jeszcze lepiej?

Edit: Na stronie Biodermy znalazłam zakładkę kuponem rabatowym na filtry z podanymi adresami aptek, w których on obowiązuje, myślę, że można by tam spróbować poprosić o próbki (na liście są 2 apteki w których dostałam próbkę kremu bezbarwnego i odlewkę tonującego).
wydaje mi się że spoko wygląda i zachęciła mnie ta wersja light
może uda się wydębić próbke, zawsze tańszy niż LRP no i wysokie PPD
a przepisowa ilość filtra na twarz to chyba 1,5-1,8 ml
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-14, 09:22   #3157
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy tego nie zmieszać z kwasem hialuronowym, ale czy to wtedy nie zmniejszy właściwości ochronnych tego kremu?
Nie mieszaj filtrów z żadnymi półproduktami

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
wydaje mi się że spoko wygląda i zachęciła mnie ta wersja light
może uda się wydębić próbke, zawsze tańszy niż LRP no i wysokie PPD
a przepisowa ilość filtra na twarz to chyba 1,5-1,8 ml
Bioderma jest tańsza, ale tubki mają tylko 40 ml, a nie standardowe 50 ml jak u innych firm
Filtr stosuję na sama twarz (1 - 1.2 ml), 1.5 - 1.8 to chyba ilość na twarz razem ze szyją.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wygląda to bardzo wyjściowo, na tyle że czuję się zachęcona Jedyne co mnie martwi, to to, że to świecenie wybija, boję się, że na mojej tłustej skórze efekt smalcu mógłby się bardzo szybko pojawiać.
Przy Pharmacerisie najlepiej jakbym matowiła go co 3-4 godziny, ale nie chcę latać tak często do lustra, więc robię to co 4-5.
Długotrwale matującego, barwionego pudru niestety nie znalazłam Ben Ney na pewno się do takich nie zalicza, dla mnie działa jak przeciętny puder z drogerii.
Mnie też martwi błyszczenie, zastanawiam się czy to wina pudru bambusowego czy takie właściwości ma sam filtr, bo taka sytuacja zdarzyła mi się już z LRP, Vichy Bronze i teraz z Biodermą (chociaż ta błyszczała się najmniej) Jak dotąd jedynie Pharmaceris wymaga u mnie stosunkowo niewielkiego matowienia (w porównaniu do innych filtrów), świecenie pojawia się powoli i jest subtelniejsze.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-14, 11:09   #3158
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie mieszaj filtrów z żadnymi półproduktami


Bioderma jest tańsza, ale tubki mają tylko 40 ml, a nie standardowe 50 ml jak u innych firm
Filtr stosuję na sama twarz (1 - 1.2 ml), 1.5 - 1.8 to chyba ilość na twarz razem ze szyją.


Mnie też martwi błyszczenie, zastanawiam się czy to wina pudru bambusowego czy takie właściwości ma sam filtr, bo taka sytuacja zdarzyła mi się już z LRP, Vichy Bronze i teraz z Biodermą (chociaż ta błyszczała się najmniej) Jak dotąd jedynie Pharmaceris wymaga u mnie stosunkowo niewielkiego matowienia (w porównaniu do innych filtrów), świecenie pojawia się powoli i jest subtelniejsze.
w zasadzie napisałam zmieszaj ale chodziło mi o nałożenie żelu na twarz i potem filtr na to i ok będzie
z tego co ja czytałam 1,5-1,8 na twarz bez szyi
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-14, 15:29   #3159
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Drugi dzień z Biodermą, tym razem w wersji 0.9 ml kremu (tyle zostało z mojej, niby nowej, 5 ml próbki ) + odrobina kremu tonującego. Filtr zabarwiłam minimalnie, żeby zniwelować bielenie, ale efekt na twarzy przerósł moje oczekiwania Skóra pomimo błyszczenia ma zdrowy, ładny kolor, aż żałuję, że tak "zmarnowałam" resztkę tej próbki i nie dodałam więcej kremu tonującego. Po 6h bez żadnych poprawek widać, że skóra mocno się błyszczy i krem zaczyna się trochę zbierać, ale wyglądam jeszcze całkiem przyzwoicie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00890 (839x1200).jpg (110,5 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00889 (365x1200).jpg (37,8 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 123.jpg (116,0 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00905 (654x1200).jpg (71,3 KB, 39 załadowań)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-05-14 o 21:56
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-14, 15:37   #3160
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

1,8 filtra to na całą głowę chyba wyjdzie. Linkuję (nie pierwszy raz już) wątek z LU, z którego wynika, że 1 ml spokojnie wystarczy http://www.laboratoriumurody.pl/foru...tra,t1243.html

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Zapałko efekt jest mega!!! Kurcze, zachęciłaś mnie do prób.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-14, 17:40   #3161
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Drugi dzień z Biodermą, tym razem w wersji 0.9 ml kremu (tyle zostało z mojej, niby nowej, 5 ml próbki ) + odrobina kremu tonującego. Filtr zabarwiłam minimalnie, żeby zniwelować bielenie, ale efekt na twarzy przerósł moje oczekiwania Skóra pomimo błyszczenia ma zdrowy, ładny kolor, aż żałuję, że tak "zmarnowałam" resztkę tej próbki i nie dodałam więcej kremu tonującego. Po 6h bez żadnych poprawek widać, że skóra mocno się błyszczy i krem zaczyna się trochę zbierać, ale wyglądam jeszcze całkiem przyzwoicie
pięknie z kremem tonującym
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-14, 21:45   #3162
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki dziewczyny Po całym dniu moja twarz nie wygląda już tak dobrze, świecę się jak latarnia, filtr zaczyna przypominać, jak to któraś fajnie nazwała, biszkopt, ale widocznie coś za coś. Na razie to koniec moich eksperymentów z Biodermą, mam w zapasie jeszcze tubkę kremu Pharmacerisa, a na odbiór w Ziko czeka zamówiony 200 ml balsam, ale może pomyślę o niej na jesień/zimę. Szkoda, że nie dostałam żadnej informacji zwrotnej od Pharmacerisa w sprawie łączenie kremu hydrolipidowego z ich fluidem 50+, to mogłoby być połączenie idealne
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-15, 10:39   #3163
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 180
Question Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witajcie Wizażanki

Mam kilka pytań, które mnie nurtują:


- Co oznacza PA+++ w filtrze UV?
Wiem tylko, że są to jakieś azjatyckie filtry.


- Czy istnieje filtr, który wytrzyma pod makijażem lub bez niego cały dzień?
Mój portfel nie może znieść wydatków związanych z zużyciem filtrów poprzez nakładanie ich co 2 godziny


- Jak ponowić aplikację filtrów na twarz, gdy mamy na sobie makijaż ?
Mina1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-15, 11:30   #3164
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
Witajcie Wizażanki

Mam kilka pytań, które mnie nurtują:


- Co oznacza PA+++ w filtrze UV?
Wiem tylko, że są to jakieś azjatyckie filtry.
To odpowiednik PPD, szacuje się, że +++ to PPD 8-10, a więc bardzo słabiutko. Filtry azjatyckie nie dają dobrej ochrony przed UVA.


Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
- Czy istnieje filtr, który wytrzyma pod makijażem lub bez niego cały dzień?
Mój portfel nie może znieść wydatków związanych z zużyciem filtrów poprzez nakładanie ich co 2 godziny
Zależy od cery. Jedni potrafią nałożyć na filtr makijaż, inni nie. Ja potrafię tylko róż i puder matujący, potem muszę pudrować po 4-5 godzinach (choć powinnam po 3), ale ja mam tłustą cerę.

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Pokaż wiadomość
- Jak ponowić aplikację filtrów na twarz, gdy mamy na sobie makijaż ?
Mało kto tu aplikuje ponownie filtr, to już jest ortodoksja. A producenci piszą o ponownej aplikacji pod kątem plażowania. W normalnych warunkach to jest niewykonalne, oznaczałoby podporządkowanie życia filtrom. Już nie mówiąc o tym, że mało która skóra zniosłaby dobrze ciągłe zmywanie, tarcie i ponowne smarowanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-15, 12:40   #3165
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Spotkałam się z zestawieniem, gdzie było podane, że PA+++ to PPD 14-17, natomiast PA++++ powyżej 17.

UWAGA! W ten weekend w Ziko Dermo rabat 20% na zakupy od 100zł na cały asortyment z wyjątkiem promocji i opakowań promocyjnych. Może komuś się przyda
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-15, 12:50   #3166
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny Po całym dniu moja twarz nie wygląda już tak dobrze, świecę się jak latarnia, filtr zaczyna przypominać, jak to któraś fajnie nazwała, biszkopt, ale widocznie coś za coś. Na razie to koniec moich eksperymentów z Biodermą, mam w zapasie jeszcze tubkę kremu Pharmacerisa, a na odbiór w Ziko czeka zamówiony 200 ml balsam, ale może pomyślę o niej na jesień/zimę. Szkoda, że nie dostałam żadnej informacji zwrotnej od Pharmacerisa w sprawie łączenie kremu hydrolipidowego z ich fluidem 50+, to mogłoby być połączenie idealne
właśnie widze po 12 godzinach już niespecjalnie
zostaje przy LRP i Vichy
pewnie skusze się jeszcze na pharmacerisa skoro tak go chwalicie

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To odpowiednik PPD, szacuje się, że +++ to PPD 8-10, a więc bardzo słabiutko. Filtry azjatyckie nie dają dobrej ochrony przed UVA.




Zależy od cery. Jedni potrafią nałożyć na filtr makijaż, inni nie. Ja potrafię tylko róż i puder matujący, potem muszę pudrować po 4-5 godzinach (choć powinnam po 3), ale ja mam tłustą cerę.



Mało kto tu aplikuje ponownie filtr, to już jest ortodoksja. A producenci piszą o ponownej aplikacji pod kątem plażowania. W normalnych warunkach to jest niewykonalne, oznaczałoby podporządkowanie życia filtrom. Już nie mówiąc o tym, że mało która skóra zniosłaby dobrze ciągłe zmywanie, tarcie i ponowne smarowanie.
bylam przekonana że daja dużą ochrone nie wiem skąd mi się to wzięło
musze sobie o nich jeszcze poczytać
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-15, 13:36   #3167
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
1,8 filtra to na całą głowę chyba wyjdzie. Linkuję (nie pierwszy raz już) wątek z LU, z którego wynika, że 1 ml spokojnie wystarczy http://www.laboratoriumurody.pl/foru...tra,t1243.html

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Zapałko efekt jest mega!!! Kurcze, zachęciłaś mnie do prób.
1 ml to dla mnie strasznie duzo
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-15, 17:36   #3168
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
w zasadzie napisałam zmieszaj ale chodziło mi o nałożenie żelu na twarz i potem filtr na to i ok będzie
z tego co ja czytałam 1,5-1,8 na twarz bez szyi
tyle, że u mnie sam kwas hialuronowy strasznie ściąga mi twarz, więc to chyba raczej ie przejdzie. No nie wiem, ale chyba używanie samego filtra, po prostu jako kremu nic mi nie zrobi?
Wy też tak robicie?
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Drugi dzień z Biodermą, tym razem w wersji 0.9 ml kremu (tyle zostało z mojej, niby nowej, 5 ml próbki ) + odrobina kremu tonującego. Filtr zabarwiłam minimalnie, żeby zniwelować bielenie, ale efekt na twarzy przerósł moje oczekiwania Skóra pomimo błyszczenia ma zdrowy, ładny kolor, aż żałuję, że tak "zmarnowałam" resztkę tej próbki i nie dodałam więcej kremu tonującego. Po 6h bez żadnych poprawek widać, że skóra mocno się błyszczy i krem zaczyna się trochę zbierać, ale wyglądam jeszcze całkiem przyzwoicie
jaka to konkretnie Bioderma?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-15, 19:21   #3169
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
tyle, że u mnie sam kwas hialuronowy strasznie ściąga mi twarz, więc to chyba raczej ie przejdzie. No nie wiem, ale chyba używanie samego filtra, po prostu jako kremu nic mi nie zrobi?
Wy też tak robicie?


jaka to konkretnie Bioderma?
ja nakładam żel hialuronowy na wilgotną twarz, masuję i nie czekam aż wyschnie żel potem krem nawilżający


Photoderm MAX SPF 50+ Creme jest wyżej kilka postów
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2015-05-15 o 19:22
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-16, 21:28   #3170
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ja nakładam żel hialuronowy na wilgotną twarz, masuję i nie czekam aż wyschnie żel potem krem nawilżający


Photoderm MAX SPF 50+ Creme jest wyżej kilka postów
Ja twarz po myciu spryskuję wodą termalną Avene, ale muszę ją osuszyć chusteczkę. To znaczy, po tym zabiegu mogę jeszcze raz zwilżyć twarz wodą i wmasować kwas hialuronowy, a następnie krem z filtrem?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-17, 11:22   #3171
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam pytanie do dziewczyn znających się na składach. Który z tych kremów ma stabilne filtry i będzie najmniej tłusty? http://www.rossnet.pl/Produkt/Dax-Su...3266,6524,5881

http://www.rossnet.pl/Produkt/Dax-Su...3273,4808,6038

http://www.rossnet.pl/Produkt/Lirene...2863,6524,5881

http://www.rossnet.pl/Produkt/Sunozo...6136,6524,5881

http://www.rossnet.pl/Produkt/Kolast...5368,4808,6038
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-17, 17:20   #3172
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja twarz po myciu spryskuję wodą termalną Avene, ale muszę ją osuszyć chusteczkę. To znaczy, po tym zabiegu mogę jeszcze raz zwilżyć twarz wodą i wmasować kwas hialuronowy, a następnie krem z filtrem?
Ja bym spryskala termalna i nie osuszala tylko wmasowala zel potem filtr
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-17, 18:04   #3173
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Iwona, a jak ogólnie spisywał się u Ciebie balsam Pharmacerisa na twarzy (pomijając problemy z powiekami)? Mam zagwozdkę czy go nie kupić, do jutra w Ziko zarówno balsam jak i krem kosztują 26 zł, ale kusi mnie okropnie ta pojemność 200 ml (gdzie znajdę tańszy filtr niż 6,50 zł za 50ml? )
Kurcze ale promo.
Czy jest teraz gdzies wlasnie promocja na pharmaceris ;p. ? Musze kupic ten filtr chyba ze polecacie jakis inny ? Uzywam na wieczot skinorenu i mimo ze na sloncu jestem max 30 minut dziennie (z domu do praacy i z pracy do domu ) to chyba i tak powinnam uzywac wysokiej ochrony ?
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-17, 19:46   #3174
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez CherrryCat Pokaż wiadomość
Czy jest teraz gdzies wlasnie promocja na pharmaceris ;p. ?
Uzywam na wieczot skinorenu i mimo ze na sloncu jestem max 30 minut dziennie (z domu do praacy i z pracy do domu ) to chyba i tak powinnam uzywac wysokiej ochrony ?
Nie mam pojęcia czy w Hebe są produkty Pharmacerisa, ale mają tam obecnie zniżkę do -30% na wszystkie dermokosmetyki.

Coraz częściej spotykam się z opinią, że przy stosowaniu kwasu azelainowego powinno się stosować filtry z SPF 30, przy peelingach tym kwasem SPF 50 (+).
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-17, 19:55   #3175
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia czy w Hebe są produkty Pharmacerisa, ale mają tam obecnie zniżkę do -30% na wszystkie dermokosmetyki.
Są, ale akurat nie filtry, z tego co pamiętam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-17, 20:34   #3176
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia czy w Hebe są produkty Pharmacerisa, ale mają tam obecnie zniżkę do -30% na wszystkie dermokosmetyki.

Coraz częściej spotykam się z opinią, że przy stosowaniu kwasu azelainowego powinno się stosować filtry z SPF 30, przy peelingach tym kwasem SPF 50 (+).
Wiem bylam sprawdzalam.to niestety nie ma.
A dlaczego tak ? Chyba ta 50 nie zaszkodzi ? Ogolnie jaak znajde dobry kren tylko z 30 spf to tez mize byc
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-17, 21:06   #3177
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

witam
przesledziłam kilka stron wątku i zgłupiałam całkowicie.
Powracam do tego tematu co roku na wiosnę ( tak, tak wiem, że filtrów trzeba używac cały rok) i co roku zaczynam wszystko od nowa. Od nowa poszukiwania kremu z filtrem
na noc używam kremu z kwasami i chyba powinnam na dzień uzywac czegos z filtrem.
Potrezbuje kremu do twarzy i dekoltu. Czy ja dobrze rozumiem: takie kremy stosuje się zamiast zwykłego kremu na dzień?
latem strasznie swieci mi sie cera, zawsze nakładam cos matującego + krem bb matujacy i jakos daje radę. Jeśli wiem , że bede długo przebywała na słoncu na policzki wrzucam cos z filtrem. w tym roku chcialaby zastosowac cos konkretneego i zupełnie nie wiem od czego zacząć ;(
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-17, 21:29   #3178
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
witam
przesledziłam kilka stron wątku i zgłupiałam całkowicie.
Powracam do tego tematu co roku na wiosnę ( tak, tak wiem, że filtrów trzeba używac cały rok) i co roku zaczynam wszystko od nowa. Od nowa poszukiwania kremu z filtrem
na noc używam kremu z kwasami i chyba powinnam na dzień uzywac czegos z filtrem.
Potrezbuje kremu do twarzy i dekoltu. Czy ja dobrze rozumiem: takie kremy stosuje się zamiast zwykłego kremu na dzień?
latem strasznie swieci mi sie cera, zawsze nakładam cos matującego + krem bb matujacy i jakos daje radę. Jeśli wiem , że bede długo przebywała na słoncu na policzki wrzucam cos z filtrem. w tym roku chcialaby zastosowac cos konkretneego i zupełnie nie wiem od czego zacząć ;(
Większość stosuje zamiast. Sam filtr to jest minimum 1 ml na twarz, to jest jakieś 3 razy więcej niż normalnego kremu. Jak komuś się pod to mieści jeszcze krem, to czemu nie.
Jeśli chcesz matowić filtr to pomyśl raczej o pudrze, a nie o kremie pod filtr, bo ten i tak się będzie świecił, zwłaszcza że Twoja cera ma do tego skłonność.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-17, 22:05   #3179
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
Ja bym spryskala termalna i nie osuszala tylko wmasowala zel potem filtr
Tylko, że tą wode termalną trzeba osuszać bo inaczej efekt jest odwrotny.
Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
witam
przesledziłam kilka stron wątku i zgłupiałam całkowicie.
Powracam do tego tematu co roku na wiosnę ( tak, tak wiem, że filtrów trzeba używac cały rok) i co roku zaczynam wszystko od nowa. Od nowa poszukiwania kremu z filtrem
na noc używam kremu z kwasami i chyba powinnam na dzień uzywac czegos z filtrem.
Potrezbuje kremu do twarzy i dekoltu. Czy ja dobrze rozumiem: takie kremy stosuje się zamiast zwykłego kremu na dzień?
latem strasznie swieci mi sie cera, zawsze nakładam cos matującego + krem bb matujacy i jakos daje radę. Jeśli wiem , że bede długo przebywała na słoncu na policzki wrzucam cos z filtrem. w tym roku chcialaby zastosowac cos konkretneego i zupełnie nie wiem od czego zacząć ;(

ja używam normalnie kremu Ducray z filtrem 50+ i on zachowuje sie jak normalny krem. Właśnie tutaj pisałam, czy aby na pewno dobrze robię.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 07:59   #3180
whiteska
Raczkowanie
 
Avatar whiteska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 150
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dla wszystkich, którzy polubili pharmacerisa hydrolipidowego:
http://mademoiselleevebloguje.blogsp...armaceris.html

Już kupiłam ten Lirene iiii faktycznie , pięknie się wchłania i wychodzi 3 razy taniej od pharmacerisa. Do tego dostępny w każdym rossmanie
whiteska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.