tabletki antykoncepcyjne na trądzik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-18, 12:07   #1
Saikoo
Przyczajenie
 
Avatar Saikoo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4

tabletki antykoncepcyjne na trądzik?


Cześć, już od 3 lat mam trądzik może i nie jest jakiś wielki bo z poczatku mialam tylko na czole w tym roku zacząl robic sie obok uszu przy policzkach (chyba wiadomo o co chodzi) i przy ustach i obok nosa jest to pare krostek nie duzo ale blizny wyglądają gorzej...chodze do kosmetyczki mialam juz 2 zabiegi z kwasem emm niestety nie pamietam nawy ale wiem ze teraz we wtorek (13 listopad) mialam 3 zabieg z kwasem 15% tca skora zrobila sie twarda i schodzila platami teraz jest lepiej i blizny na dolnej czesci twarzy sa o wiele mniejsze co mnie cieszy lecz przez 2 dni po zabiegu nie mialam ani jednej krostki teraz zaczely sie robic ale nie wiem czy to przez zabieg czy moze okres ktory dostalam 15 listopada myślalam ze tym razem to pomoze ale juz nie wiem co robić stosuje od 6 pazdziernika skinoren teraz przestalam bo nie moge po tym zabiegu potem do niego wroce chce skonczyc opakowanie.. Kosmetyczka mi powiedziala ze jezeli to nie pomoze to albo pojde do ginekologa zeby zrobil mi usg na policystyczny zespoł jajników bo mozliwe ze mogłabym przez to miec trądzik albo bede stosować izotek i bardzo sie zdziwilam bo myslalam ze izotek stosuje sie w ciezkich przypadkach którym ja raczej nie jestem. I teraz pytanie gdybym naprawde miala torbiele na jajnikach i brala tabletki hormonalne to tradzik by zniknąl? I czy po wyleczeniu torbieli i odłozeniu tabletek trądzik wróci? Mogłabym brac izotek ale cholernie sie boje skutków ubocznych. Dodam jeszcze że moge mieć problem z tarczycą chodze do endokrynologa czytałam ze tarczyca tez moze mieć związek z trądzikiem. Naprawde nie wiem co robic za ponad tydzien ide do kosmetyczki żeby mnie zobaczyła czy to coś pomogło. Z góry dziękuje!
Saikoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-19, 16:16   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: tabletki antykoncepcyjne na trądzik?

Cytat:
Napisane przez Saikoo Pokaż wiadomość
Cześć, już od 3 lat mam trądzik może i nie jest jakiś wielki bo z poczatku mialam tylko na czole w tym roku zacząl robic sie obok uszu przy policzkach (chyba wiadomo o co chodzi) i przy ustach i obok nosa jest to pare krostek nie duzo ale blizny wyglądają gorzej...chodze do kosmetyczki mialam juz 2 zabiegi z kwasem emm niestety nie pamietam nawy ale wiem ze teraz we wtorek (13 listopad) mialam 3 zabieg z kwasem 15% tca skora zrobila sie twarda i schodzila platami teraz jest lepiej i blizny na dolnej czesci twarzy sa o wiele mniejsze co mnie cieszy lecz przez 2 dni po zabiegu nie mialam ani jednej krostki teraz zaczely sie robic ale nie wiem czy to przez zabieg czy moze okres ktory dostalam 15 listopada myślalam ze tym razem to pomoze ale juz nie wiem co robić stosuje od 6 pazdziernika skinoren teraz przestalam bo nie moge po tym zabiegu potem do niego wroce chce skonczyc opakowanie.. Kosmetyczka mi powiedziala ze jezeli to nie pomoze to albo pojde do ginekologa zeby zrobil mi usg na policystyczny zespoł jajników bo mozliwe ze mogłabym przez to miec trądzik albo bede stosować izotek i bardzo sie zdziwilam bo myslalam ze izotek stosuje sie w ciezkich przypadkach którym ja raczej nie jestem. I teraz pytanie gdybym naprawde miala torbiele na jajnikach i brala tabletki hormonalne to tradzik by zniknąl? I czy po wyleczeniu torbieli i odłozeniu tabletek trądzik wróci? Mogłabym brac izotek ale cholernie sie boje skutków ubocznych. Dodam jeszcze że moge mieć problem z tarczycą chodze do endokrynologa czytałam ze tarczyca tez moze mieć związek z trądzikiem. Naprawde nie wiem co robic za ponad tydzien ide do kosmetyczki żeby mnie zobaczyła czy to coś pomogło. Z góry dziękuje!
Przebadać hormony, choćby dla własnej pewności do co swojego stanu zdrowia. Zwłaszcza jeśli do tego masz jeszcze jakies inne objawy, które by wskazywały na problemy hormonalne. PCOS to nie tylko trądzik, ale też szereg innych nieprawidłowości. I wcale nie trzeba mieć PCOS, żeby mieć trądzik na podłożu hormonalnym.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-19, 16:30   #3
Saikoo
Przyczajenie
 
Avatar Saikoo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4
Dot.: tabletki antykoncepcyjne na trądzik?

Okej, Dziękuję. Już powoli tracę cierpliwość i nie wiem co robic zeby moja cera wyglądała lepiej..
Saikoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 09:17   #4
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: tabletki antykoncepcyjne na trądzik?

Nie wiem jak bardzo masz zaawansowany tradzik, ale jesli nie jest on tak mocny jak piszesz to dermatolog bedzie zapewne chcial wdrożyć inne kuracje np zew. antybiotyki czy doustne. Izotek to juz raczej jak inne kuracje są nieskuteczne. Tez bym poszla na badania hormonalne. Tak jak wyzej ktos napisał pcos nie zawsze oznacza tradzik, tak samo trądzik nie oznacza, ze masz pcos. Może niebyt adekwatny przykład, ale Moja kolezanka ma pcos, jest otyla, ma nieregularne cykle i tradziku nie ma. Takie objawy daje jej pcos. Ja z kolei też mam pcos, jestem szczupła, mam niereguralne cykle i niestety tradzik mam, ale badając hormony męskie i żeńskie prawie( z wyjątkiem jednego) wszystkie mam w normie. Ja bralam juz kilka rodzajów tabletek antykoncepcyjnych i żadne mi nie pomogly na tradzik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez eva94
Czas edycji: 2018-11-23 o 10:59
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-27, 10:40   #5
olinka2334
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 43
Dot.: tabletki antykoncepcyjne na trądzik?

Koniecznie zrób badania hormonalne. Ja PCOS nie mam, siostra ma i trądziku brak. A ja miałam okropny, też mnie izotekiem dermatolog straszył ale nie chciałam się zgodzić. Poszłam po anty i powiem Ci że mi pomogły tabletki. belarę mam, przy 3 opakowaniu zobaczyłam poprawę. Nie ma co się zniechęcać jak od razu nie pomoże, warto też zmieniać tabletki i próbować. Bo nie na każdy trądzik może ale często pomagają.
olinka2334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-27 11:40:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:03.