Matka Polka umęczona - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-02, 17:05   #1
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713

Matka Polka umęczona


Pierwsza prośba - proszę tego nie przenosić na matkowe, to nie jest związane z dziećmi, to wątek plotkowy poświęcony matkom i dzieciom na instagramie i fejsie, służy on wymianie poglądów a nie wymianie rad odnoszących się do wychowania dziecka.


Co mnie naszło, mianowicie, taki wiek, że sporo koleżanek ma dzieci. Sporo koleżanek ma też instagrama. I praktycznie codziennie oglądam pełno zdjęć i filmików z życia tych dzieciaków i naszła mnie refleksja.

Koleżanka wrzuciła zdjęcia z 7 rano (dzisiaj, niedziela) z jej córką trzyletnią która bawi się na całego już od rana. No i wielki esej matki jakie to jest straszne, jaka lipa, najgorzej na świecie, dzieciak wstał tak wcześnie rano.

Ale jak cofniemy relację, to widzimy, jak w sobotę o 19 tego dzieciaka już do łóżka kładzie. Nie mam dzieci, ale tak z czystej ciekawości - o której wy kładziecie spać swoje pociechy? No bo dla mnie na logikę, jak chcę sobie pospać, to nie kładę dziecka do spania na całą noc o 17-18, bo przecież wstanie o 5 czy 6 rano, bo dzieci nie śpią 23 godziny na dobę

I tak przewijam sobie te narzekania tych matek, przewijam, tutaj kilkumiesięczne dziecko z twarzą w misce bo uczy się jeść samodzielnie i bawi się kaszą jak piaskiem kinetycznym "olaboga ale syf ale brud przy Stasiu mam tyle roboty hehe #życiematki". No jak to dziecko ma nie robić syfu skoro daje mu się do ręki miskę z jedzeniem żeby uczyło się jeść samo rączkami.

Czy tylko mnie to trochę irytuje? Dzieci dziećmi w internecie, ale czasem mam wrażenie, że to jest narzekanie dla samego narzekania.

Przy dzieciach nie ma porządku, tym bardziej jak takiemu jeszcze nawet nie rocznemu, daje się miskę z jedzeniem do samodzielnego zjedzenia. Dzieci nie śpią też 20 godzin na dobę i jak się je kładzie spać wcześnie, to będą się wcześnie budzić. Dzieci marudzą i płaczą, a ja aż sprawdziłam relacje z instagrama i mam tam dwa filmiki płaczących dzieci z podpisami typu "dzisiaj grymasimy" (tymczasem ja sama mam ochotę ryczeć i grymasić bo mam dziś zły dzień, z tą różnicą, że jakbym zaczęła teraz kwękać to mnie nikt nie nagra i nie wrzuci do internetu ).

Opatrzyłam się już z dziećmi i nie przeszkadzają mi one generalnie, ale trochę zaczynają mi przeszkadzać negatywne wibracje na taką skalę. Tym bardziej, że często to narzekanie jest no... no oczywiste. Przejrzałam jeszcze raz instastory, oglądam właśnie filmik jak roczne dziecko bawi się dekoracjami domowymi nieprzeznaczonymi do zabawy dla dzieci z podpisem, że zaraz coś zniszczy. Mam ochotę odpisać "no shit", po co coś takiego zamieszczać w sieci? Oglądam całe relacje umęczonych życiem matek... To tak jakby nagrywać psa który gryzie kable z podpisem, że zaraz zniknie obraz w telewizorze. No zniknie.



Jakie macie zdanie na ten temat?
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 19:28   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Matka Polka umęczona

Myślę, że się irytujesz na własne życzenie, bo oglądanie tego nie jest obowiązkowe.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 19:33   #3
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Matka Polka umęczona

Bardzo rzadko oglądam takie rzeczy, bo koleżanki, które wrzucają coś, co mnie irytuje (obojętnie, czy to 100 zdjęć dziecka na dzień, psa czy mądrości Coelho) wywalam z obserwowanych lub ze znajomych. Na insta też tego nie widuję.

Ale mylisz się w jednym - są dzieci, które niezależnie o której położysz, i tak wstają o 5.
A przeważnie jest tak, że jak bardzo późno położysz, to sen będzie przez to zmęczenie mniej efektywny i też obudzi się wcześnie i to w złym humorze.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 19:48   #4
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Matka Polka umęczona

Jest jeszcze rytm.
Niezależnie od tego o której położysz spać dziecko ty sama możesz chcieć coś jeszcze porobić. Jak nie jesteś skowronkiem to poranna pobudka rzadko kiedy będzie cię cieszyła dla idei. Narzekanie raczej ma związek z tym że jak nie byłeś rodzicem to np. problem niechcianej pobudki cię nie dotyczył a po zostaniu rodzicem pojawia się.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 20:12   #5
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Matka Polka umęczona

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86198170]Bardzo rzadko oglądam takie rzeczy, bo koleżanki, które wrzucają coś, co mnie irytuje (obojętnie, czy to 100 zdjęć dziecka na dzień, psa czy mądrości Coelho) wywalam z obserwowanych lub ze znajomych. Na insta też tego nie widuję.

Ale mylisz się w jednym - są dzieci, które niezależnie o której położysz, i tak wstają o 5.
A przeważnie jest tak, że jak bardzo późno położysz, to sen będzie przez to zmęczenie mniej efektywny i też obudzi się wcześnie i to w złym humorze.[/QUOTE]Plus jeszcze jest to samo co występuje u dorosłych- czasem dzieciaka coś obudzi w nocy, czy nad ranem i trudno mu już wtedy usnąć. Ja-osoba dorosła tez tak mam.
I godzina położenia nie ma tu nic do rzeczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 20:27   #6
ginewrona
Raczkowanie
 
Avatar ginewrona
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 406
Dot.: Matka Polka umęczona

Jak widzę tysiąc zdjęć bachora dziennie, to po prostu klikam unfollow. A co do narzekania, ile to z dziećmi roboty- chciały, to mają.
ginewrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 20:32   #7
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Matka Polka umęczona

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86198170]Bardzo rzadko oglądam takie rzeczy, bo koleżanki, które wrzucają coś, co mnie irytuje (obojętnie, czy to 100 zdjęć dziecka na dzień, psa czy mądrości Coelho) wywalam z obserwowanych lub ze znajomych. Na insta też tego nie widuję.

Ale mylisz się w jednym - są dzieci, które niezależnie o której położysz, i tak wstają o 5.

A przeważnie jest tak, że jak bardzo późno położysz, to sen będzie przez to zmęczenie mniej efektywny i też obudzi się wcześnie i to w złym humorze.[/QUOTE]
Taka jest przykra prawda.


Też marudzenia nadmiernego na insta nie widzę (może dlatego, że mnie takie marudzenie nie interesuje zupełnie).
Czy bycie matką bywa męczce ? jasne. Między innymi dlatego, że człowiek czasami chce mieć chwilę spokoju, a jej nie ma,bo ma dziecko albo chce mieć super porządek, ale realia są inne. Co gorsza, bywa, że gorszy dzień dziecka sprzęga się z gorszym dniem matki i jest kryzys.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-02, 20:46   #8
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Matka Polka umęczona

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Pierwsza prośba - proszę tego nie przenosić na matkowe, to nie jest związane z dziećmi, to wątek plotkowy poświęcony matkom i dzieciom na instagramie i fejsie, służy on wymianie poglądów a nie wymianie rad odnoszących się do wychowania dziecka.


Co mnie naszło, mianowicie, taki wiek, że sporo koleżanek ma dzieci. Sporo koleżanek ma też instagrama. I praktycznie codziennie oglądam pełno zdjęć i filmików z życia tych dzieciaków i naszła mnie refleksja.

Koleżanka wrzuciła zdjęcia z 7 rano (dzisiaj, niedziela) z jej córką trzyletnią która bawi się na całego już od rana. No i wielki esej matki jakie to jest straszne, jaka lipa, najgorzej na świecie, dzieciak wstał tak wcześnie rano.

Ale jak cofniemy relację, to widzimy, jak w sobotę o 19 tego dzieciaka już do łóżka kładzie. Nie mam dzieci, ale tak z czystej ciekawości - o której wy kładziecie spać swoje pociechy? No bo dla mnie na logikę, jak chcę sobie pospać, to nie kładę dziecka do spania na całą noc o 17-18, bo przecież wstanie o 5 czy 6 rano, bo dzieci nie śpią 23 godziny na dobę

I tak przewijam sobie te narzekania tych matek, przewijam, tutaj kilkumiesięczne dziecko z twarzą w misce bo uczy się jeść samodzielnie i bawi się kaszą jak piaskiem kinetycznym "olaboga ale syf ale brud przy Stasiu mam tyle roboty hehe #życiematki". No jak to dziecko ma nie robić syfu skoro daje mu się do ręki miskę z jedzeniem żeby uczyło się jeść samo rączkami.

Czy tylko mnie to trochę irytuje? Dzieci dziećmi w internecie, ale czasem mam wrażenie, że to jest narzekanie dla samego narzekania.

Przy dzieciach nie ma porządku, tym bardziej jak takiemu jeszcze nawet nie rocznemu, daje się miskę z jedzeniem do samodzielnego zjedzenia. Dzieci nie śpią też 20 godzin na dobę i jak się je kładzie spać wcześnie, to będą się wcześnie budzić. Dzieci marudzą i płaczą, a ja aż sprawdziłam relacje z instagrama i mam tam dwa filmiki płaczących dzieci z podpisami typu "dzisiaj grymasimy" (tymczasem ja sama mam ochotę ryczeć i grymasić bo mam dziś zły dzień, z tą różnicą, że jakbym zaczęła teraz kwękać to mnie nikt nie nagra i nie wrzuci do internetu ).

Opatrzyłam się już z dziećmi i nie przeszkadzają mi one generalnie, ale trochę zaczynają mi przeszkadzać negatywne wibracje na taką skalę. Tym bardziej, że często to narzekanie jest no... no oczywiste. Przejrzałam jeszcze raz instastory, oglądam właśnie filmik jak roczne dziecko bawi się dekoracjami domowymi nieprzeznaczonymi do zabawy dla dzieci z podpisem, że zaraz coś zniszczy. Mam ochotę odpisać "no shit", po co coś takiego zamieszczać w sieci? Oglądam całe relacje umęczonych życiem matek... To tak jakby nagrywać psa który gryzie kable z podpisem, że zaraz zniknie obraz w telewizorze. No zniknie.



Jakie macie zdanie na ten temat?
Nudzi im się
Większość znanych mi polskich matek nie ma czasu na częste bywanie na fb czy wrzucanie postów na instagram. Inna sprawa, że u mnie nie ma takiej mody na upublicznianie zdjęć dzieci ( maksymalnie jakieś urodziny raz na rok ). To jest chyba zdrowe podejście.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 20:55   #9
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Matka Polka umęczona

Bycie rodzicem bywa męczące. Tak samo jak chodzenie do pracy, uczenie się, życie ogólnie
No taki lajf, każdy obowiązek czasem zmęczy i nie ma co kryć, że jest inaczej.
Ale bycie mamą też jest fajne oczywiście, jeśli się nią chciało być.
Nie wrzucam fotek, w ogóle fotek niewiele swoich mam na fb (insta miałam kiedyś, z 5 zdjęć natury i wsio). Fotek dzieci - jeszcze mniej, a jeśli już, to takie ujęcia, żeby nie było widać twarzy - bo coś akurat fajnego ogólnie się działo i tyle. Nie o twarze chodzi.

Córki idą spać koło 20 - młodsza 6 lat prawie, usypia (od zawsze) w 2 minuty. Starsza jeszcze czyta w łóżku, zasypia do godziny 21. W wolne wstają koło 7, rzadko później (chyba, że poszły z jakiejś okazji spać po 22 mocno, to dośpią do 8-8:30.) No takie organizmy i już. Ja też zawsze wolałam spać wcześniej i nie miałam problemu ze wstawaniem (nie, żebym jakoś super lubiła wstawać o 6 ale z reguły sama z siebie budzę się koło 7 bez budzika. Mąż za to idzie późno, wstaje późno (gdy ma wolne), no też kwestia tego, co organizm lubi od dawna.

Męczące? Nie. Starsza córka fatalnie spała gdzieś do 3,5 roku - i to była masakra, nie dość, że nie umiała usypiać (z nami, sama, obojętnie), to jeszcze w nocy pobudki i płacz. To, że by mi dziecko wstało o 7 i się bawiło - no to niech się bawi, co mi z tego?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 00:41   #10
vasilicum
rosnę
 
Avatar vasilicum
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 122
Dot.: Matka Polka umęczona

Jestem w połowie ciąży, na insta i fb połowa znajomych albo niedawno rodziła albo mają małe dzieci, nawet już dwoje, troje pod rząd, ewentualnie są w ciąży. To jest jakaś mania, niektóre matki wrzucą zdjęcie raz na kilka dni, a jedna z nich codziennie instastory na kilkanaście slajdów i każde zdjęcie to bobas/mama z bobasem. Czy mi przeszkadza? Raczej nie, po prostu przelatuję wzrokiem, nie klikam, raczej mnie to dziwi bardziej, że ktoś chce aż tyle upubliczniać. Sama przez 5 miesięcy dodałam 2-3 zdjęcia, z czego jedno książeczki, a dwa - części garderoby dziecięcej. Wątpię też, że będę pokazywać twarz dziecka.

Na portalach ogólnie olewam wszystkie mamusiowe wpisy, nie lajkuję zdjęć dla zasady, w sumie nie przepadam za dziećmi, lubię to swoje, w brzuchu, dziecko koleżanki mało mnie obchodzi, moje jest dla mnie najważniejsze.

I zauważyłam, że często to nie kwestia bycia matką, tylko charakteru.- jeśli ktoś wcześniej się tak uzewnętrzniał, to i po porodzie to tobi. Kobiety które znam, te, które nie były nigdy męczybułami, nie piszą takich elaboratów i nie wstawiają takich zdjęć.
__________________
Jestem na wizazu od 2011r.
vasilicum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 06:00   #11
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Matka Polka umęczona

Cytat:
Napisane przez vasilicum Pokaż wiadomość

I zauważyłam, że często to nie kwestia bycia matką, tylko charakteru.- jeśli ktoś wcześniej się tak uzewnętrzniał, to i po porodzie to tobi. Kobiety które znam, te, które nie były nigdy męczybułami, nie piszą takich elaboratów i nie wstawiają takich zdjęć.
Chyba w punkt.
Jak ktoś nie był męczybułą wcześniej i nie wrzucał zdjęcia każdej kawy, śniadanka, kotka, piesia, misiaczka, kwiatka, książki, obiadu, śniadanka, wyjazdu itp. to i dzieckiem nie będzie zasypywał znajomych.

Co najwyżej znajomi meczybuły po zmianie tematyki, mogą się zacząć czuć zirytowani, ze nie wrzuca już kawek, kwiatków, wyjazdów, misiaczków, tylko dziecko i nagle wielki ZONK.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-03, 06:14   #12
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Matka Polka umęczona

Nie zjedzcie mnie za to, co napiszę i za nieadekwatne porównanie.

Kiedyś wychowałam miot ślepych jeszcze kociąt na butelce. Trzeba było naśladować do jakiegoś tam stopnia matkę-kotkę (myć, trzymać w cieple, pomagać w wypróżnieniach przez pierwsze cztery tygodnie, karmic na żądanie mieszanką dla kociąt i w dzień i w nocy). Trwało to całe wakacje i naprawdę byłam tym umęczona.

A przecież ludzkie niemowlę musi być tysiąc razy bardziej czasochłonne i wymagające troski, więc ja się nie dziwię zmęczeniu świeżych matek. No i człowiek przecież nie rozwija się tak szybko, jak kocię. A skoro ja miałam chwilami dość a po 12 tygodniach mogłam rozstać się z kociętami (nalazły nowe, kochające domy) to co dopiero musi czuć matka, która przez pierwszy roku mui być dla dziecka 24/24?

W pełni rozumiem.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 07:27   #13
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Matka Polka umęczona

Cytat:
Napisane przez ginewrona Pokaż wiadomość
Jak widzę tysiąc zdjęć bachora dziennie, to po prostu klikam unfollow. A co do narzekania, ile to z dziećmi roboty- chciały, to mają.
Ale to chamskie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 07:37   #14
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Matka Polka umęczona

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ale to chamskie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
no..

Jeszcze brakło tylko: jak umiałaś rozłożyć nogi, to teraz zapi...alaj.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 07:40   #15
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Matka Polka umęczona

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 07:56   #16
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Matka Polka umęczona

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie zjedzcie mnie za to, co napiszę i za nieadekwatne porównanie.

Kiedyś wychowałam miot ślepych jeszcze kociąt na butelce. Trzeba było naśladować do jakiegoś tam stopnia matkę-kotkę (myć, trzymać w cieple, pomagać w wypróżnieniach przez pierwsze cztery tygodnie, karmic na żądanie mieszanką dla kociąt i w dzień i w nocy). Trwało to całe wakacje i naprawdę byłam tym umęczona.

A przecież ludzkie niemowlę musi być tysiąc razy bardziej czasochłonne i wymagające troski, więc ja się nie dziwię zmęczeniu świeżych matek. No i człowiek przecież nie rozwija się tak szybko, jak kocię. A skoro ja miałam chwilami dość a po 12 tygodniach mogłam rozstać się z kociętami (nalazły nowe, kochające domy) to co dopiero musi czuć matka, która przez pierwszy roku mui być dla dziecka 24/24?

W pełni rozumiem.
To nie do końca jest tak. Można trafić na egzemplarz bardzo wymagający, a można który w pierwszych tygodniach tylko je i śpi i robi dwojeczke. Potem z czasem zaczyna być bardziej świadomy otoczenia że może zainteresować się swoim najbliższym otoczeniem. Ale fakt faktem nawet najbardziej niekłopotliwe dziecko potrafi umęczyć i dla swojego zdrowia psychicznego powinno się zmieniać klimat co jakiś czas. No i dużą rolę odgrywa tu jednak ojciec dziecka po prostu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 07:59   #17
ginewrona
Raczkowanie
 
Avatar ginewrona
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 406
Dot.: Matka Polka umęczona

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ale to chamskie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
I kto to mówi.
Być może źle to ujęłam, ale uważam, że jeśli ktoś decyduje się na dziecko, to powinien zdawać sobie sprawę z tego, ile jest przy nim pracy, która nigdy się nie kończy. A jak ktoś myśli, że fajnie mieć dziecko bo będą sweet focie na insta, no to sorry.
ginewrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 08:18   #18
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Matka Polka umęczona

Cytat:
Napisane przez ginewrona Pokaż wiadomość
I kto to mówi.
Być może źle to ujęłam, ale uważam, że jeśli ktoś decyduje się na dziecko, to powinien zdawać sobie sprawę z tego, ile jest przy nim pracy, która nigdy się nie kończy. A jak ktoś myśli, że fajnie mieć dziecko bo będą sweet focie na insta, no to sorry.
A to zdecydowanie. Tylko można to ująć tak jak teraz to napisałaś, a nie rzucać tekstami o bachorach

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 08:20   #19
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Matka Polka umęczona

Cytat:
Napisane przez ginewrona Pokaż wiadomość
I kto to mówi.
Być może źle to ujęłam, ale uważam, że jeśli ktoś decyduje się na dziecko, to powinien zdawać sobie sprawę z tego, ile jest przy nim pracy, która nigdy się nie kończy. A jak ktoś myśli, że fajnie mieć dziecko bo będą sweet focie na insta, no to sorry.
No dokładnie.
Wiadomo, że macierzyństwo jest męczące, ale nie zamierzam nad nikim z tego powodu się litować ani nie wiadomo jak współczuć, bo każdy ma dzieci na swoją odpowiedzialność, z partnerem, którego samego sobie wybrał. Współczuć mogę w sytuacjach wyjątkowych, np. cięzko chore dziecko, śmierć partnera etc, ale come on, tego że trzeba się o 5 rano do dziecka wstać? No bez jaj, cóż za niespodzianka

Co do pierwszego posta - cięzko wywnioskować z postów na Instagramie jak ktoś jest w rzeczywistości zmęczony, bo ok, może położysz dziecko spać o 19tej, ale ludzie mają też inne obowiązki, które muszą wykonać, kiedy dziecko już śpi.

Natomiast zastanawiam sie jak to działa.

Jest 5 rano. Dziecko Cię budzi.
Jesteś zmęczona. Padasz. Nie kontaktujesz.
I co robisz?

Foty na insta!!! I to pewnie nie jedną, tylko kilkanaście zanim wybierzesz tę idealną. A potem jeszcze trzeba wybrać filtr i dodać hashtagi

Dla mnie to śmieszne i na pokaz. Nie mam dzieci, ale jak jestem naprawdę zmęczona, to nie zajmuję się robieniem zdjęć.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-03, 08:27   #20
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Matka Polka umęczona

Cytat:
Napisane przez ginewrona Pokaż wiadomość
I kto to mówi.
Być może źle to ujęłam, ale uważam, że jeśli ktoś decyduje się na dziecko, to powinien zdawać sobie sprawę z tego, ile jest przy nim pracy, która nigdy się nie kończy. A jak ktoś myśli, że fajnie mieć dziecko bo będą sweet focie na insta, no to sorry.
A to zdecydowanie. Tylko można to ująć tak jak teraz to napisałaś, a nie rzucać tekstami o bachorach

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 08:32   #21
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Matka Polka umęczona

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Dla mnie to śmieszne i na pokaz.
Brawo. Właśnie odkryłaś tajemnicę fejsa i instagrama.

No chyba, że wszystkie blogerki kulinarne jedzą swoje upieczone ciasta w otoczeniu retro ściereczek lub zupę z podłogi, bo drewniana podłoga ładnie pasuje do parującej zupy.
A wszystkie blogerki książkowe czytają książki leżąc na łóżku obok miliona lampek i obowiązkowo drewnianej tacy, na której stoi kubeczek z kakao z piankami.
I tak dalej.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 08:54   #22
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Matka Polka umęczona

Cytat:
ale nie zamierzam nad nikim z tego powodu się litować
Cytat:
cięzko wywnioskować z postów na Instagramie jak ktoś jest w rzeczywistości zmęczony,
w życiu bym nie wpadła na to że taki mógłby być tego cel. Raczej takie pomarudzenie sobie i ponarzekanie. Trochę lub bardzo zwrócenie na siebie uwagi. To jak napisała Szaja, jak ludzie chodzą na siłkę to też wrzucają (? no nie wiem pełno takich demotów w sieci) opisy że im się nie chce czy coś boli no ale idą bo coś chcą tym osiągnąc. Jak ktoś chce mieć dzieci to ma mniej czasu, musi je uwzględniać w budżecie czy nie zawsze się wyśpi, no tyle.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2018-12-03 o 08:58
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 10:37   #23
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Matka Polka umęczona

Jakbym musiała wrzucać kilkanaście zdjęć dziennie i dodatkowo miała do ogarnięcia dziecko, to też byłabym umęczona.

Taki problem na szczęście jest mi obcy. Na szczęście nie mam takich znajomych i w ogóle nie obserwuję osób, które mają ciągle nowe zdjęcia. Jak kilka dni pod rząd ktoś wrzuca zdjęcia, to wyłączam powiadomienia od niego.
Nic dziwnego, że czasami ktoś jest umęczony dzieckiem, ale według mnie wtedy idzie się odpoczywać, a nie siedzi na społecznościowych.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 11:13   #24
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Matka Polka umęczona

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jakbym musiała wrzucać kilkanaście zdjęć dziennie i dodatkowo miała do ogarnięcia dziecko, to też byłabym umęczona.

Taki problem na szczęście jest mi obcy. Na szczęście nie mam takich znajomych i w ogóle nie obserwuję osób, które mają ciągle nowe zdjęcia. Jak kilka dni pod rząd ktoś wrzuca zdjęcia, to wyłączam powiadomienia od niego.
Nic dziwnego, że czasami ktoś jest umęczony dzieckiem, ale według mnie wtedy idzie się odpoczywać, a nie siedzi na społecznościowych.
Ja nie bronię osób, które ciągle wrzucają coś do sieci, ale powiem jak to działa (przynajmniej u mnie). Jak się siedzi 24h z dzieckiem, jeszcze często samej, to się naprawdę ma potrzebę kontaktu z dorosłymi ludźmi, nawet on-line.
A jak to wygląda, to już inna sprawa

Gdyby to był inny wątek, to też by zaraz podniesiono, że przecież siedzenie na fejsbukach to też może być odpoczynek (dla mnie jest, scrollowanie tego nie wymaga wiele myślenia), no ale to o dzieciach, to lepiej nic nie piszę
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 11:16   #25
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Matka Polka umęczona

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 13:43   #26
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Matka Polka umęczona

Kurcze, Autorko, ale po co ogladasz takie instagramy?
Ja przegladam wiecznie przepisy na instagramie, bo sie tym interesuje. Jakbym miala swojego instagrama to wstawialabym co jem. A ze sie odchudzam, to moze komus by sie przydalo i znalazlabym na to odbiorcow.

Jak matka sobie wstawi zdjecie dziecka i powie ale mam balagan, to moze inna matka usmiechnie sie i poczuje, ze nie jest z tym sama. Ja nie musze tego ogladac przeciez.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 14:15   #27
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Matka Polka umęczona

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No to ma przerąbane.


Mnie tam dziwi taki odpoczynek, ale co kto lubi, zresztą sama czasami jak siądę na wizaż to kilka dni mi schodzi.

Po prostu zdystansowałam się do fb, instagrama, ostatnie zdjęcie na fb wstawiłam cztery lata temu. Jak wkurzają mnie rzeczy które ktoś wrzuca, to go wyłączam i mam spokój - od momentu kliknięcia "nie obserwuj" nie obchodzi mnie co ten ktoś wstawia. I polecam wszystkim, człowiek jakiś taki spokojniejszy jest, jakoś mniej ludzie denerwują...
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 15:01   #28
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Matka Polka umęczona

Cytat:
Napisane przez ginewrona Pokaż wiadomość
I kto to mówi.
Być może źle to ujęłam, ale uważam, że jeśli ktoś decyduje się na dziecko, to powinien zdawać sobie sprawę z tego, ile jest przy nim pracy, która nigdy się nie kończy. A jak ktoś myśli, że fajnie mieć dziecko bo będą sweet focie na insta, no to sorry.
są sytuacje, których człowiek nie jest w stanie sobie wyobrazić czy przewidzieć.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 15:17   #29
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Matka Polka umęczona

Cytat:
Napisane przez ginewrona Pokaż wiadomość
I kto to mówi.
Być może źle to ujęłam, ale uważam, że jeśli ktoś decyduje się na dziecko, to powinien zdawać sobie sprawę z tego, ile jest przy nim pracy, która nigdy się nie kończy. A jak ktoś myśli, że fajnie mieć dziecko bo będą sweet focie na insta, no to sorry.
Ujelas w punkt, ale nie zmienia faktu, ze chamsko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 15:27   #30
lux perpetua
Raczkowanie
 
Avatar lux perpetua
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 467
Dot.: Matka Polka umęczona

Czyli co, skoro rodzicielstwo (tak jak i praktycznie wszystko inne) ma swoje jasne i ciemne strony, to znaczy, że ktoś kto ma dzieci już nigdy nie może ponarzekać jak ma gorszy dzień?

Nie wiem, czy tylko ja to widzę, ale jakoś wszyscy się ostatnio matek uczepili. Wiadomo, że zdarzają się roszczeniowe egzemplarze, ale jest tyle normalnych rodziców, a nie pierwszy raz widzę jak wszyscy są wrzucani to jednego worka.
lux perpetua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-10 08:43:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.