Problem po pierwszej miesiączce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-04, 23:38   #1
Soulmate997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Unhappy

Problem po pierwszej miesiączce


Mam bardzo poważny problem. Już w wieku 10 lat (teraz mam prawie 15) zaczęły rosnąć mi piersi, a około rok później dostałam okres. Misiąc po pierwszej miesiączce dużo przytyłam, żadne spodnie nie były na mnie dobre. Wtedy za bardzo nie przejmowałam się wyglądem, więc nic z tym nie zrobiłam, uznałam że widocznie tak ma być. Jedna rok w rok nadal tyłam. Do głowy mi nie przyszło, że cos może być ze mna nie tak. Teraz mam nadwagę i wiem, że to mogą być problemy z hormonami. Czy któraś z Was miała podobny problem? Do jakiego lekarza mam z tym pójść bo zupełnie nie mam pojęcia. Do rodzinnego, czy ginekologa? Pomóżcie mi, ja już nie mogę tak żyć, ludzie smieja sie ze mnie, że jestem gruba, bo sie obrzaram, a to nie prawda. To jest niesprawiedliwe.
Soulmate997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 23:56   #2
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Problem po pierwszej miesiączce

idź do lekarza rodzinnego i przedstaw mu problem. on powinien skierować Cię na szczegółowe badania (w tym hormony). z wynikami dobrze będzie się wybrać do ginekologa.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 00:33   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Problem po pierwszej miesiączce

No to niestety przykre, wiem coś o tym. Może i być jakiś problem, ale powiem Ci, że u mnie w rodzinie jest taki schemat: jako dziecko byłam szczuplutka, ważyłam odpowiednio. Po 1 miesiączce (w wieku 12 lat) po roku zaczęłam przybierać na wadze... I to trwało chyba 4 lata jak przybierałam. W wieku 17 lat wzięłam się za siebie i schudłam 15 kilo. A powiem Ci, że miałam wieeele podejść do zrzucenia balastu. Moja kuzynka miała podobnie. Masz 15 lat, to może być nic nienormalnego - ja nie miałam problemów hormonalnych, a tyle kilosów przytyłam! Może po prostu metabolizm zwolnił, sama w sumie nie wiem. Wiem, że po piciu zielonej herbaty mi się wyregulował i po schudnięciu już nie tyłam.

Badań tak czy siak zrobić nie zaszkodzi i w tym celu najlepiej pójść do rodzinnego.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.