Retinol a atopowa skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-24, 10:38   #1
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune

Retinol a atopowa skóra


No właśnie - co rusz gdzieś czytam, że przy bardzo wrażliwej, atopowej skórze trzeba uważać z preparatami zawierającymi retinol - ale po przypadkowym wypacianiu się próbką kremu Aretina Ziaji - okazało się, że skóra wróciła mi w końcu do normy - pacialam się kremem na noc przez 4 dni (zarówno rano jak i wieczorem) teraz sprawdzam krem Mincera i też skóra ślicznie reaguje - no i nie wiem, czy retinol zostawic sobie dla sporadycznych kuracji, gdy skóra jest w kiepskim stanie, żeby zbyt częste używanie nie wywołało uczulenia na ten składnik, czy mogę spokojnie kupić sobie jakiś retinolowy kremik, bo skóra dobrze go toleruje (na codzie smaruję ryjka Bambino albo Cutibazą)
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 11:34   #2
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Re: Retinol a atopowa skóra

Moją wrażliwą cerę retinol podrażnia, ale dobrze toleruje jego aldehydową postać... Może, jeśli masz wątpliwości, spróbuj poszukać kremów z retinaldehydem.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.