Tri Regol- dwa opakowania pod rząd, aby uniknąć krwawienia (PILNE) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-03, 10:47   #1
princess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 14
Question

Tri Regol- dwa opakowania pod rząd, aby uniknąć krwawienia (PILNE)


Witam serdecznie!
Mam bardzo ważne pytanie. Niestety miotam się, więc postanowiłam do was napisać drogie Panie.
Moja Pani Doktor przepisała mi Tri Regol. Tak się składa, że siedmiodniowa przerwa wypada akurat wtedy, kiedy... być jej nie może. Zapytałam ją, czy chcąc uniknąć krwawienia, mogę po 21 pigułkach zacząć brać kolejne opakowanie bez robienia przerwy. Powiedziała, że tak. Moja ciekawość niezaspokojona kazała mi poszperać z internecie. Znalazłam kilka opinii głoszących że chcąc przedłużyć branie Tri Regolu trzeba brać tylko ostatnią faze- czyli 10 żółtych tabletek (chodzi o różny skład hormonów) bo inaczej organizm zwariuje.
Proszę bardzo o pomoc. Akurat kiedy powinno pojawić się krwawienie wyjeżdżam za granicę i to naprawdę ostatnia rzecz której potrzebuje. Niestety z moją Panią Doktor już nie uda mi się skontaktować, bo wyjechała. Tak więc zostałam sama ze swoim problemem
Z góry dziękuję za pomoc.
princess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 11:41   #2
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Tri Regol- dwa opakowania pod rząd, aby uniknąć krwawienia (PILNE)

chcąc przesunąć krwawienie podczas brania tabletek trójfazowych bierze sie tabletki tylko z ostatniej fazy.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 12:04   #3
princess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 14
Dot.: Tri Regol- dwa opakowania pod rząd, aby uniknąć krwawienia (PILNE)

dzieki wielkie!
widzisz...tego mi nie powiedziala. szanuje ja bardzo i sentymentem darze- bo jest ze mna od poczatku ale chyba czas zmienic lekarza....Pani Doktor sie troche zestarzala :/
princess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 10:49   #4
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Tri Regol- dwa opakowania pod rząd, aby uniknąć krwawienia (PILNE)

Witam, mam identyczne pytanie. Przeczytałam na dostępnej w internecie ulotce leku, że powinnam kontynuować branie tabletek z ostatniej fazy. Będąc u lekarza, zapytałam się że tak rzeczywiście jest, powiedział ze nie ma takiej potrzeby - mogę od razu zacząć kolejne opakowanie żeby "zachować fizjologiczną cykliczność".
Czy mogę tak zrobić? Wersja z kolejnym opakowaniem bardziej mi odpowiada, bo zużyłabym całe opakowanie tych wcale nie najtańszych tabletek (a nie tylko 1 fazę)
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 20:02   #5
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Tri Regol- dwa opakowania pod rząd, aby uniknąć krwawienia (PILNE)

Cytat:
Napisane przez Wredonisia Pokaż wiadomość
Witam, mam identyczne pytanie. Przeczytałam na dostępnej w internecie ulotce leku, że powinnam kontynuować branie tabletek z ostatniej fazy. Będąc u lekarza, zapytałam się że tak rzeczywiście jest, powiedział ze nie ma takiej potrzeby - mogę od razu zacząć kolejne opakowanie żeby "zachować fizjologiczną cykliczność".
Czy mogę tak zrobić? Wersja z kolejnym opakowaniem bardziej mi odpowiada, bo zużyłabym całe opakowanie tych wcale nie najtańszych tabletek (a nie tylko 1 fazę)
Witam
Wiem że to nie ten wątek , ale mój ginekolog przepisał mi Tri-regol . Wcześniej brałam Cilest i Yasminelle ,ale miałam po nich straszne skutki uboczne , Lekarz powiedział mi , że jestem typem kobiety Estrogenowej i że każde zachwianie w hormonach nie jest dla mnie dobre , powiedział też , że to jest moja ostatnia próba że nie może mnie tak truć , że to szkodliwe dla mnie . Teraz się boję , że będzie źle ;/ Jak wy się czujecie po tych tabletkach ?? I czy miałyście podobny problem jak ja ?? Z góry dziękuję za odpowiedź.
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.