Którą prace wybrać?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-20, 15:33   #1
sweetrose
Rozeznanie
 
Avatar sweetrose
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 879

Którą prace wybrać??


Witam
Mam problem z wyborem pracy? W tym samym czasie dostałam dwie ofert i nie wiem co teraz zrobić, którą wybrać?

1 praca byłaby w dobrze usytuowanej firmie z możliwością awansu. Początkowa pensja to 1500 zł netto plus zwracają koszty dojazdu. No i tu ten dojazd bo to ok. 1,5 godziny w jedną stronę

2 praca jest na miejscu w urzędzie miasta i gminy za najniższą krajową czyli ok. 1000 zł netto. No i tu mam zapewnioną umowę na 6 miesięcy a co dalej to nie wiadomo...

Oby dwie prace sa na umowę o pracę, no a ja nadal nie wiem którą mam wybrać?
sweetrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 15:51   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Którą prace wybrać??

Cytat:
Napisane przez sweetrose Pokaż wiadomość
Witam
Mam problem z wyborem pracy? W tym samym czasie dostałam dwie ofert i nie wiem co teraz zrobić, którą wybrać?

1 praca byłaby w dobrze usytuowanej firmie z możliwością awansu. Początkowa pensja to 1500 zł netto plus zwracają koszty dojazdu. No i tu ten dojazd bo to ok. 1,5 godziny w jedną stronę

2 praca jest na miejscu w urzędzie miasta i gminy za najniższą krajową czyli ok. 1000 zł netto. No i tu mam zapewnioną umowę na 6 miesięcy a co dalej to nie wiadomo...

Oby dwie prace sa na umowę o pracę, no a ja nadal nie wiem którą mam wybrać?
1-masz zapewnioną prace na dluzej niz 6 m-cy?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 16:08   #3
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Którą prace wybrać??

Pytanie o czas zatrudnienia w 1 pracy jest ważne. Znaczy dla mnie by było ;p
Niby więcej zarobisz, niby zwracają koszta dojazdu, ale to są 3 godziny jednak... Będzie Ci się chciało cokolwiek zrobić po powrocie z pracy?
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 17:50   #4
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Którą prace wybrać??

Ciężka sprawa.. wiadomo, że lepiej płatna jest lepsza, ale w urzędzie też po przepracowanych latach pracy wzrasta pensja no i mozna sobie mianowanie zrobić.
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 18:04   #5
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Którą prace wybrać??

ja bym wzięła pierwszą

własny rozwój jest moim zdaniem bardzo ważny i jeśli pierwsza praca Ci to zapewnia wybierz ją. awansujesz, zdobędziesz doświadczenie, nauczysz się wielu rzeczy i wtedy będziesz mogła pomyśleć o poszukaniu zatrudnienia w miejscu, do którego nie będziesz musiała dojeżdżać.

moim zdaniem warto pomęczyć się 2-3 lata z dojazdami, bo to może później wyjść na lepsze
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 20:15   #6
Light Limara
Zadomowienie
 
Avatar Light Limara
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 1 637
Dot.: Którą prace wybrać??

Moja ciotka dojeżdża do pracy 1,5h tam i z powrotem. Mówi, że to jest koszmar i tylko odlicza do emerytury

A np. nie masz możliwości zamieszkania w tej miejscowości, gdzie siedzibę ma firma? Tylko pewnie wtedy cała wypłata poszłaby na życie
__________________
}Aleks 28.04.2014 r. }i{
Light Limara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 15:29   #7
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Którą prace wybrać??

ja bym sie nie zastanawiała i wzięła 1 pracę. poświęć się i dojeżdzaj. znam ludzi co dojeżdżają po 100 km i jakoś daja sobie radę. później możesz pomyśleć o przeprowadzce od tego miasta jeśli zobaczysz, że warto zainwestować i zostać w tej firmie. a co do pracy w urzędzie na 6 miesięcy to tj byś była na stażu. i za marne grosze, bo podwyżki tak prędko ci w budżetówce nie dadzą.
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 19:41   #8
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Którą prace wybrać??

Daj znać, którą prace wybrałaś
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 15:52   #9
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Którą prace wybrać??

jeśli pierwsza praca jest na ten sam okres co druga lub nie wiele dłużej i musiałabyś autobusem jeszcze dojeżdżać i wystawać na przystankach wybrałabym drugą 3 h to dużo czasu na dojazdy już dla siebie byś czasu nie miała po kilku latach w budżetówce też zarabiają po 1600 albo i więcej w nie których firmach państwowych np poszukiwania nafty i gazu mają po 3000 zarobków
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 17:57   #10
sweetrose
Rozeznanie
 
Avatar sweetrose
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 879
Dot.: Którą prace wybrać??

2 praca jest w ramach pracy interwencyjnej i jest to w połowie finansowane przez urząd pracy a w drugiej połowie przez gminę. Jak się pytałam czy byłaby możliwość po tym dalszego zatrudnienia to nie umieli mi odpowiedzieć.

Dzisiaj byłam tak zobaczyć na czym polegałaby ta praca pierwsza i chyba się na nią skusze, jakoś będę musiała przeżyć te dojazdy no a z czasem jak przyjdzie podwyżka to właśnie myślałam żeby tam zamieszkać...

Jeszcze mam tydzień czasu do zastanowienia, jak podejmę decyzje to dam znać
sweetrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 19:34   #11
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Którą prace wybrać??

ja bralabym pierwszą
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-29, 20:53   #12
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Którą prace wybrać??

zdecydowanie 1. Dojezdzalam przez 2 lata 1,5 h w jedna strone. Da sie przezyc, ile ja wtedy ksiazek przeczytalam w trakcie jazdy Fakt, konczylam prace o 17, w domu bylam jak dobrze poszlo (korki, spoznienia autobusu itp) po 19, i byłam padnięta. Ale tak sie da, wiele ludzi tak dojeżdża.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 14:36   #13
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Którą prace wybrać??

ja też wzięłabym pierwszą jednak co rozwój, to rozwój, będziesz pewnie się mniej nudzić w pracy, no i lepiej zarabiać
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 19:03   #14
sweetrose
Rozeznanie
 
Avatar sweetrose
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 879
Dot.: Którą prace wybrać??

Wybrałam pierwszą, ponieważ więcej możliwości, większa kasa no i przede wszystkim praca na pewno na dłużej niż na pół roku. Jak na razie jestem zadowolona, dojazdy trochę męczące, ale muszę się przyzwyczaić
dziękuje bardzo za pomoc w wyborze
sweetrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 18:48   #15
Misiolina89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 12
Dot.: Którą prace wybrać??

To ja się podłączę do tematu, bo mam ten sam problem. Konkretnie wygląda to tak:

Studiuję zaocznie kosmetologię na 2 roku, długo szukałam pracy od momentu rozstania się z moim poprzednim pracodawcą i w tym tygodniu dostałam die propozycje na raz, do obydwu musiałabym dojeżdżać ok pół godziny jazdy pociągiem, bo obydwie są w tej samej miejscowości.

1 - praca w salonie fotodepilacji (czyli praca w zawodzie) kosmetyczka i recepcjonistka w jednym, pierwsze 2 m-ce 3/4 etatu (5h dziennie) za 900 zł netto, później etat (8h dziennie) za 1200 zł netto + 8-10% od obrotu salonu,wolne co druga sobota,każda niedziela i święta, szkolenia firmowe, ale brak możliwości awansu.

2 - praca w hotelu (czyli praca nie w zawodzie) recepcjonistka i kelnerka w jednym,praca po 8h dziennie) pierwsze 3-4 m-ce etat i trochę ponad 1200 zł netto, później trochę ponad 1500 zł netto,praca również w weekendy i święta, brak szkoleń, ale możliwość awansu w strukturach firmy.

Dodam, że obydwie miałabym podjąć od najbliższego poniedziałku tj 11.07.2011, a mam taki mętlik w głowie, że nie wiem już kompletnie co zrobić. Dziewczynki, POMOCY!!!
Misiolina89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 10:51   #16
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Którą prace wybrać??

Nie wiem jak często kelnerki awansują, a jeśli już to na jakie stanowiska. Moim zdaniem lepiej wybrać pracę w zawodzie, ale pytanie jak Ty wyobrażasz sobie swoje dalsze życie, karierę. Awansować możesz w kolejnej firmie W kalkulacji uwzględnij praktyczną naukę zawodu, szkolenia. Powodzenia
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 22:21   #17
theoneandonly
Wtajemniczenie
 
Avatar theoneandonly
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 275
Dot.: Którą prace wybrać??

Cytat:
Napisane przez sweetrose Pokaż wiadomość
Witam
Mam problem z wyborem pracy? W tym samym czasie dostałam dwie ofert i nie wiem co teraz zrobić, którą wybrać?

1 praca byłaby w dobrze usytuowanej firmie z możliwością awansu. Początkowa pensja to 1500 zł netto plus zwracają koszty dojazdu. No i tu ten dojazd bo to ok. 1,5 godziny w jedną stronę

2 praca jest na miejscu w urzędzie miasta i gminy za najniższą krajową czyli ok. 1000 zł netto. No i tu mam zapewnioną umowę na 6 miesięcy a co dalej to nie wiadomo...

Oby dwie prace sa na umowę o pracę, no a ja nadal nie wiem którą mam wybrać?
Wybrałabym pierwszą opcję. Dobra firma, dobre prospekty na przyszłość, nawet jak popracujesz przez chwilę to da Ci to wiele do cv i potem będzie Ci łatwiej z następną pracą, ale nie zapominaj, że pracę trzeba wybierać pod siebie-czyli jak np wiesz, że dojazdy Cię wykończą to przemyślałabym również i 2 opcję( ale uwierz 1,5 h dojazdu to nie jest tak źle)

Cytat:
Napisane przez Misiolina89 Pokaż wiadomość
To ja się podłączę do tematu, bo mam ten sam problem. Konkretnie wygląda to tak:

Studiuję zaocznie kosmetologię na 2 roku, długo szukałam pracy od momentu rozstania się z moim poprzednim pracodawcą i w tym tygodniu dostałam die propozycje na raz, do obydwu musiałabym dojeżdżać ok pół godziny jazdy pociągiem, bo obydwie są w tej samej miejscowości.

1 - praca w salonie fotodepilacji (czyli praca w zawodzie) kosmetyczka i recepcjonistka w jednym, pierwsze 2 m-ce 3/4 etatu (5h dziennie) za 900 zł netto, później etat (8h dziennie) za 1200 zł netto + 8-10% od obrotu salonu,wolne co druga sobota,każda niedziela i święta, szkolenia firmowe, ale brak możliwości awansu.

2 - praca w hotelu (czyli praca nie w zawodzie) recepcjonistka i kelnerka w jednym,praca po 8h dziennie) pierwsze 3-4 m-ce etat i trochę ponad 1200 zł netto, później trochę ponad 1500 zł netto,praca również w weekendy i święta, brak szkoleń, ale możliwość awansu w strukturach firmy.

Dodam, że obydwie miałabym podjąć od najbliższego poniedziałku tj 11.07.2011, a mam taki mętlik w głowie, że nie wiem już kompletnie co zrobić. Dziewczynki, POMOCY!!!
Wybrałabym 1 opcję na 100 % . Praca w zawodzie, możesz sprawdzić swoją wiedzę w praktyce( i zobaczyć czy jest to coś co rzeczywićie Cię interesuje i poznać po prostu od podszewki), na pewno poznasz dodatkowo ludzi z branży co może być dużym plusem dla dalszej kariery zawodowej. Nawet jak będziesz chciała docelowo zmienić inną pracę to będzie Ci łatwiej, bo będziesz już miała doświadczenie w swoim zawodzie i będziesz się mogła piąć wyżej.
theoneandonly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 14:25   #18
Misiolina89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 12
Dot.: Którą prace wybrać??

Hej, dzięki za odpowiedzi i przepraszam, że robię to dopiero teraz (prawie po roku ) Aż mi wstyd... Chciałam się z Wami podzielić moim wyborem. Otóż, wybrałam w końcu opcję nr 1 i szczerze mówiąc - na początku było fajnie, a później nieststy wyszło szydło z worka. Moja szefowa "troszeczkę" minęła się z prawdą zatrudniając mnie i robi to do tej pory. Cały czas szukam czegoś nowego, bo niestety wkurza mnie to ciągłe kłamanie, a nie chcę rezygnować nie mając już czegoś "nagranego". Szkoda słów, ale mimo wszystko "doświadczenie w zawodzie" już zdobywam... Jeszcze raz dziękuję za Waszą pomoc i przepraszam za tak długi czas zwłoki.
Misiolina89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 12:11   #19
Majuszka1990
Raczkowanie
 
Avatar Majuszka1990
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Okolica Warszawy
Wiadomości: 191
GG do Majuszka1990
Dot.: Którą prace wybrać??

Chyba trafiłam na dobry wątek Bije się z myślami - studiuję kosmetologię zaocznie , w zasadzie to zaraz będzie ostatni semestr i pisanie pracy.

Przez jakiś czas pracowałam na słuchawce , miała to być forma dorobienia pieniędzy. Swoje zrobiłam, umowa się skończyła. Praca jakaś ekstra nie była.

Teraz znowu szukam pracy. Wysłałam CV bo szukali kogoś do drobnych prac magazynowych . Stawka więc nie za duża bo 7 zł za godzinę netto i odległość wcale jakaś masakryczna nie jest. Chociaż z pewnością za dojazdy by mi się nie zwróciło,ale co miesiąc na koncie coś by było.

I teraz pytanie,a raczej wątpliwość rzucać się z motyką na kolejną pracę nie w branży aby dorobić czy może poszukać czegoś bardziej ambitniejszego
Doświadczenie mam nie wielkie z tego względu ,że dopiero na III roku zdecydowałam się iść na zaoczne :[
Oczywiście jak jest jakaś ciekawa propozycja w branży związanej z kierunkiem to również aplikuję.

Może jakieś podpowiedzi?

Edytowane przez Majuszka1990
Czas edycji: 2012-02-22 o 12:21
Majuszka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.