samodzielne doszkalanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-06, 15:16   #1
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120

samodzielne doszkalanie


Witam, założyłam ten temat ponieważ potrzebuje rady.
Otóż maturę z ang mam za sobą, zdaną oczywiście, ale wiadomo jak wygląda nauczanie j. ang w szkołach publicznych...
Chciałabym sama douczyć, nauczyć się angielskiego w takim stopniu, żeby swobodnie się porozumiewać i rozumieć bardziej złożone zdania.
Bardzo mi na tym zależy, bo mam w planach wyjazd na praktyki, oczywiście nie teraz, ale za jakieś 2 lata? Dużo czytałam na temat szkolenia języka.
Każdy powtarza dużo osłuchiwać się z językiem,czytać, uczyć się słowek.
Słówek znam wiele, uczę się z prof Henrym, czytam czasopisma i wypisuje sobie słówka, któorych nie znam w tekście. Niestety, mimo że znam wiele słów nie umiem układać poprawnych zdań.
Oczywiście jakieś najprostsze zdania umiem, ale żeby swobodnie wypowiadać się na jakiś temat, nie mówiąc o poprawnych gramatycznie zdaniach to szkoda gadać.
Duży problem mam także z słuchaniem.
Ktoś dał mi radę, żebym oglądała filmy bez napisów i lektora, ale jaki w tym sens jak i tak nic z tego nie rozumiem.
Jak już mówiłam, czytam, czytam, oglądam jakieś filmiki, ale mam wrażenie że ciągle stoję w miejscu, nie widać żadnych postępów, oprócz tego, że znam jeszcze więcej słówek.
Zazdroszczę moim znajomym, którzy mimo tego, że nigdy nie byli w kraju anglojęzycznym umieją swobodnie rozmawiać, wszystko rozumieją itd

Co wg Was powinnam robić? Dodam, że na chwile obecną nie stać mnie na jakieś prywatne lekcje.
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 15:49   #2
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: samodzielne doszkalanie

Cytat:
Napisane przez Nancy_Franciss Pokaż wiadomość
Witam, założyłam ten temat ponieważ potrzebuje rady.
Otóż maturę z ang mam za sobą, zdaną oczywiście, ale wiadomo jak wygląda nauczanie j. ang w szkołach publicznych...
Chciałabym sama douczyć, nauczyć się angielskiego w takim stopniu, żeby swobodnie się porozumiewać i rozumieć bardziej złożone zdania.
Bardzo mi na tym zależy, bo mam w planach wyjazd na praktyki, oczywiście nie teraz, ale za jakieś 2 lata? Dużo czytałam na temat szkolenia języka.
Każdy powtarza dużo osłuchiwać się z językiem,czytać, uczyć się słowek.
Słówek znam wiele, uczę się z prof Henrym, czytam czasopisma i wypisuje sobie słówka, któorych nie znam w tekście. Niestety, mimo że znam wiele słów nie umiem układać poprawnych zdań.
Oczywiście jakieś najprostsze zdania umiem, ale żeby swobodnie wypowiadać się na jakiś temat, nie mówiąc o poprawnych gramatycznie zdaniach to szkoda gadać.
Duży problem mam także z słuchaniem.
Ktoś dał mi radę, żebym oglądała filmy bez napisów i lektora, ale jaki w tym sens jak i tak nic z tego nie rozumiem.
Jak już mówiłam, czytam, czytam, oglądam jakieś filmiki, ale mam wrażenie że ciągle stoję w miejscu, nie widać żadnych postępów, oprócz tego, że znam jeszcze więcej słówek.
Zazdroszczę moim znajomym, którzy mimo tego, że nigdy nie byli w kraju anglojęzycznym umieją swobodnie rozmawiać, wszystko rozumieją itd

Co wg Was powinnam robić? Dodam, że na chwile obecną nie stać mnie na jakieś prywatne lekcje.
Oglądaj filmy/seriale.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 15:56   #3
tempting
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 821
Dot.: samodzielne doszkalanie

z tymi filmami/serialami to może oglądaj ale z angielskimi napisami? jak czegoś nie zrozumiesz ze słuchu to zerkniesz na słowo i może złapiesz/zapamiętasz

albo może coś w rodzaju chat'ów z obcokrajowcami? jest chyba takie coś, właśnie po to żeby się nauczyć płynnie języka
__________________
Moja zupa
tempting jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 16:48   #4
835313362e9486e3c9442f08647b1f88dd16e422_65652de798c50
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 284
Dot.: samodzielne doszkalanie

Cytat:
Napisane przez tempting Pokaż wiadomość
z tymi filmami/serialami to może oglądaj ale z angielskimi napisami? jak czegoś nie zrozumiesz ze słuchu to zerkniesz na słowo i może złapiesz/zapamiętasz

albo może coś w rodzaju chat'ów z obcokrajowcami? jest chyba takie coś, właśnie po to żeby się nauczyć płynnie języka
Dokładnie. Najpierw z napisami. Mnie tak przypiliło, gdy oglądałam ulubiony serial, napisów nie było polskich, a ja chciałam JUŻ. A potem to już swobodnie mogłam oglądać nawet bez. Owszem były słówka, których nie znałam, ale to szybko dało się sprawdzić.
I udzielanie sie na angielskich forach żeby nauczyć się tego wykorzystywania słówek w zdaniach. To tylko praktyka Ci pomoże.
I piosenki oczywiście!
835313362e9486e3c9442f08647b1f88dd16e422_65652de798c50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 16:59   #5
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: samodzielne doszkalanie

To że nie rozumiesz nie znaczy, że nie masz oglądać/ słuchać. Robiąc to oswajasz się z językiem mimowolnie.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 20:54   #6
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 717
Dot.: samodzielne doszkalanie

Cytat:
Napisane przez Nancy_Franciss Pokaż wiadomość
...
Co wg Was powinnam robić? Dodam, że na chwile obecną nie stać mnie na jakieś prywatne lekcje.
Polecam Ci ksiegarnie typowo językowe w PL, a w nich książki z płytami CD do słuchania , dostępne w różnych poziomach zaawansowania

Moje ulubione wydawnictwa:

Macmillan Readers
Penguin Readers
The Oxford Bookworms Library
jest ich dużoooo wiecej....

Dość szybko wpada się w nałóg
Słuchasz książki na CD i jednocześnie patrzysz na tekst w książce.
Ja się w tych książkach zakochałam

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 717 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 11:39   #7
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 866
Dot.: samodzielne doszkalanie

Jak ja się uczyłam do matury, to łączyłam przyjemne z pożytecznym
Każdy z nas ma jakieś ulubione filmy, bajki, które oglądał już tyle razy, że dialogi bohaterów zna na pamięć (chociażby Kevin sam w domu, czy Nowym Jorku, bo to już tyle razy leciało, że każdy chcąc czy nie chcąc zna). Szukałam w necie filmu, który znałam bardzo dobrze (np. Król Lew) i włączałam po angielsku z angielskimi napisami Wiedziałam o co chodzi w tej bajce, słuchałam języka, czytałam napisy Mi to bardzo pomogło
I jeszcze tłumaczyłam piosenki a później sprawdzałam w internecie, czy dobrze zrozumiałam kontekst jakiegoś zwrotu
I jeszcze czytałam blogi czy artykuły o moich ulubionych aktorach czy piosenkarzach, bo i tak wcześniej czy później pojawiły się ona na polskich stronach i wtedy patrzyłam czy dobrze zrozumiałam kontekst
__________________
Lubimy Czytać



WampLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 10:15   #8
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: samodzielne doszkalanie

A jakie dokładne książki polecacie?
Jak już pisałam, posiadam prof Henrego- słówka, ale szczerze nie za bardzo chce mi się uczyć w ten sposób. Może to dziwne, ale wole mieć po prostu to w jakiejś książce, albo w innej formie...
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 09:29   #9
LueLue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Ukraina
Wiadomości: 108
Dot.: samodzielne doszkalanie

Czytaj w Internecie artykuły o treści, która Cię interesuje (np. o swoich ulubionych zespołach muzycznych, o różnych zjawiskach społecznych itp.). Korzystaj ze słownika, wypisuj sobie wyrazy nieznane. Sama w ten właśnie sposób doszkalam swój polski

A i komentarzami na forach nie gardź, bo z nich nauczysz się zwrotów potocznych oraz slangu.

Edytowane przez LueLue
Czas edycji: 2013-06-20 o 09:32
LueLue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.