Kilkumiesięczny wyjazd do Niemiec - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-02, 17:08   #1
uwielbienie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 77

Kilkumiesięczny wyjazd do Niemiec


Hej, widziałam że już jest wątek o Niemczech, jednak nie mam jak go całego przejrzeć, dlatego piszę w oddzielnym.

Pod koniec czerwca wyjeżdżam na całe wakacje do Niemiec (Norymberga/Furth) w poszukiwaniu pracy. Będę miała mieszkanie. Mój chłopak jedzie ze mną i ma już pracę na jakiejś plantacji. Ja mam dopiero szukać.
Mam pytanie w związku z tym czy trudno znaleźć tam pracę? Oprócz różnego rodzaju plantacji. Słyszałam, że wystarczy poświęcić 2-3 dni na jeżdżenie i szukanie, a nie ma możliwości żeby nie znaleźć. Ale może któraś z was lepiej się orientuje? Chodzi mi tylko o pracę wakacyjną. Do połowy września. Niemieckiego znam tylko podstawy, ogarniam po angielsku. Może jakieś second-handy, sortownie ubrań, może jakieś polskie rodziny potrzebują opiekunki do dziecka (mam wykształcenie pedagogiczne) albo pomoc starszym osobom, sprzątanie, pomoc gastronomiczna? Jak jest z płatnością?
Czy pracodawcy robią duże problemy z tym, że np.chciałabym na tydzie w lipcu wrócić do Polski?

I czy opłaca się zabierać ze sobą rzeczy typu kosmetyki? Czy taniej wyjdzie kupić na miejscu? Dodam, że mam ograniczone fundusze. Jadę po to, żeby zarobić.

Potrzebuję porad osób, które były/są w takiej sytuacji, wiedzą jak tam jest.

Pozdrawiam!
uwielbienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-02 18:08:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.