ARTROSKOIPIA kto miał???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-21, 12:41   #1
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941

ARTROSKOIPIA kto miał????


Witam dziewczyny!!! 4 tygodnie temu mialam artroskopię,pomimo rehabilitacji i ćwiczeń w domu nadal czuję ból przy wyproście ,taka jakby blokada i przy zgjęciu ,za półtora tygodnia będę miała 3 serię zabiegów,nadal chodzę o kulach ,oczywiscie za te półtora tygodnia będę miała wizytę u lekarz,ktora wyznacza rehabilitację więc pewnie się czegoś dowiem,ale mam pytanie czy któraś z was miała robiona artroskopie i jakie sa jej doświadczenia?Jedni mowia ze juz po 2 tygodniach chodza bez kul a po miesiącu smigaja ,jest to cholernie frustrujące
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 13:01   #2
maajjaa88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 570
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

Duzo zalezy od tego co mialas robione. Wiec moze napisz co Ci dolega, latwiej bedzie doradzic A druga sprawa jest taka, ze to jak ktos szybko dochodzi do siebie po artroskopii tez jest sprawa indywidualna.
maajjaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 17:36   #3
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

Cytat:
Napisane przez maajjaa88 Pokaż wiadomość
Duzo zalezy od tego co mialas robione. Wiec moze napisz co Ci dolega, latwiej bedzie doradzic A druga sprawa jest taka, ze to jak ktos szybko dochodzi do siebie po artroskopii tez jest sprawa indywidualna.
Miałam czyszczone kolano i uszkodzenie przysrodkowe dolnej częsci łękotki,podobno zabieg poszedł ok,np własnie teraz wróciłam z rehabilitacji i wyjatkowo boli jeszcze bardziej niz wczoraj ,z relacji chirurga nie bylo to nic groznego ,tylko dlaczego odczuwam taki bol?? może to że teraz mam inne ćwiczenia ?sama nie wiem , martwi mnie to.

Edytowane przez live
Czas edycji: 2015-10-21 o 17:41
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 19:40   #4
Aiji_
Raczkowanie
 
Avatar Aiji_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 135
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

Sama miałam robioną rekonstrukcję więzadła ACL artroskopowo, ale pani z sali na której leżałam miała kiedyś artroskopię robioną i nie chodziła o kulach zbyt długo, 2-3 tygodnie jeśli dobrze pamiętam. Ale to bardzo dużo od lekarza/rehabilitanta zależy, kiedy zezwoli na chodzenie bez kul. Ja po ACLu o 2 kulach chodziłam przez prawie 3 miesiące, a potem jeszcze ze 2 tygodnie o jednej, a moja znajoma po tym samym zabiegu po miesiącu zaczęła rzucać kule
Aiji_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 10:06   #5
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

Dziękuję serdecznie za odpowiedz. Chodzi o to ze odczuwam ból ,a po wczorajszej rehabilitacji jeszcze większy,piszę tutaj by chyba dodać sobie otuchy ale jestem wkurzona bo czuję że tak nie powinno być,boje się że lekarz mógł byc niedokładny ,z drugiej strony na obecnej fazie rehabilitacji mam elektro stymulację i laser ,potem wykonuje sama cwiczenia bez pomocy rehabilitanta ,potem taka maszyna i chłodzenie,tak jest jak się liczy na NFZ ,dzwoniłam do prywatnego gabinetu i rehabilitantka powiedziała ze powinnam mieć tą nogę dobrze rozciągniętą i oni to robią manualnie a nie maszyna,zasugerowała ze mogą mieć podkurcz,ale jak idę do szpitala to liczę na fachowa diagnozę i obsługę ale rzeczywistość bywa inna
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 11:59   #6
Aiji_
Raczkowanie
 
Avatar Aiji_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 135
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

Ale też nie zawsze ból oznacza coś złego, w pewnych wypadkach tak musi niestety być, że boli... Opowiadam tylko o swoim ACLu - żałuję, że nie brałam leków przeciwbólowych i nie ćwiczyłam intensywniej pomimo bólu (który po zabiegu jest i lekarz mówił, że będzie), tylko kierowałam się bardziej "boli, więc ćwiczę mniej" i tylko na szkodę mi to wyszło....
No ale nie wiem, czy przy samej artroskopii też tak powinno być. A nie rozmawiałaś z kimś na tych zabiegach? Tam są rehabilitanci i jednak wykształcone osoby, na pewno wiedzą więcej niż ja
Aiji_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 13:29   #7
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

Cytat:
Napisane przez Aiji_ Pokaż wiadomość
Ale też nie zawsze ból oznacza coś złego, w pewnych wypadkach tak musi niestety być, że boli... Opowiadam tylko o swoim ACLu - żałuję, że nie brałam leków przeciwbólowych i nie ćwiczyłam intensywniej pomimo bólu (który po zabiegu jest i lekarz mówił, że będzie), tylko kierowałam się bardziej "boli, więc ćwiczę mniej" i tylko na szkodę mi to wyszło....
No ale nie wiem, czy przy samej artroskopii też tak powinno być. A nie rozmawiałaś z kimś na tych zabiegach? Tam są rehabilitanci i jednak wykształcone osoby, na pewno wiedzą więcej niż ja
Właśnie pytałam sie ich ,mówią że nie wiedzą,bo to różnie bywa ,w następnym tygodniu pewnie będę już coś wiedziała,dołuję się ponieważ mam już spora przerwę w treningach,ktore uwielbiam i jak widzę to rychły powrót nie dla mnie pisany,z drugiej strony może rzeczywiście ma bolec
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-22, 15:20   #8
hortekst
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

u mnie też ból bardzo długo sie utrzymywał ale lekarz powiedział że tak czasami bywa, warto odwiedzić lekrza jeżeli uważasz to za niepokojące - każdy przypadek jest inny.
__________________
ustawa deweloperska
hortekst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 18:22   #9
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

Cytat:
Napisane przez hortekst Pokaż wiadomość
u mnie też ból bardzo długo sie utrzymywał ale lekarz powiedział że tak czasami bywa, warto odwiedzić lekrza jeżeli uważasz to za niepokojące - każdy przypadek jest inny.
Dziękuję za odrobinkę tej otuchy tak do lekarza mam juz wizytę umówioną za tydzień ,niestety tak sie czeka,dzięki za odp.
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 18:32   #10
Aiji_
Raczkowanie
 
Avatar Aiji_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 135
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

A nie masz spuchniętego kolana? Gdzie dokładnie Cię boli?
Aiji_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 09:49   #11
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

Cytat:
Napisane przez Aiji_ Pokaż wiadomość
A nie masz spuchniętego kolana? Gdzie dokładnie Cię boli?
Nie mam spuchniętego kolana.Boli mnie kiedy próbuję do końca wyprostować kolano,ból pojawia się też, jak dłużej postoję i wtedy mam cholernie ciężką noge i pierwszy krok czuję tak jakbym miała nogę z ołowiu,jeszcze do konca nogi nie zegnę, tzn nie dotknę pietą pośladka ,ogólnie kijowo ze boli tak jak przed zabiegiem,oczekiwałam przynajmniej tego iż nie będę miała bólu takiego jak przed zabiegiem,boje się że mam sknocony zabieg
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-25, 20:22   #12
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

Cytat:
Napisane przez live Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny!!! 4 tygodnie temu mialam artroskopię,pomimo rehabilitacji i ćwiczeń w domu nadal czuję ból przy wyproście ,taka jakby blokada i przy zgjęciu ,za półtora tygodnia będę miała 3 serię zabiegów,nadal chodzę o kulach ,oczywiscie za te półtora tygodnia będę miała wizytę u lekarz,ktora wyznacza rehabilitację więc pewnie się czegoś dowiem,ale mam pytanie czy któraś z was miała robiona artroskopie i jakie sa jej doświadczenia?Jedni mowia ze juz po 2 tygodniach chodza bez kul a po miesiącu smigaja ,jest to cholernie frustrujące
Ja rzuciłam kule po 3 tyg od zabiegu ale..po roku okazało się, że mam bardziej rozwalone kolano niż miałam rok temu

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez live Pokaż wiadomość
Dziękuję serdecznie za odpowiedz. Chodzi o to ze odczuwam ból ,a po wczorajszej rehabilitacji jeszcze większy,piszę tutaj by chyba dodać sobie otuchy ale jestem wkurzona bo czuję że tak nie powinno być,boje się że lekarz mógł byc niedokładny ,z drugiej strony na obecnej fazie rehabilitacji mam elektro stymulację i laser ,potem wykonuje sama cwiczenia bez pomocy rehabilitanta ,potem taka maszyna i chłodzenie,tak jest jak się liczy na NFZ ,dzwoniłam do prywatnego gabinetu i rehabilitantka powiedziała ze powinnam mieć tą nogę dobrze rozciągniętą i oni to robią manualnie a nie maszyna,zasugerowała ze mogą mieć podkurcz,ale jak idę do szpitala to liczę na fachowa diagnozę i obsługę ale rzeczywistość bywa inna
ale przykurcz bardzo łatwo rozpoznać...przyginasz nogę idąc..dosłownie jakbyś uciekała przed bólem...ja miałam przykurcz po 3 miesiącach w ortezie z blokadą kolana wywołaną odłamkiem łąkotki przyśrodkowej

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez live Pokaż wiadomość
Miałam czyszczone kolano i uszkodzenie przysrodkowe dolnej częsci łękotki,podobno zabieg poszedł ok,np własnie teraz wróciłam z rehabilitacji i wyjatkowo boli jeszcze bardziej niz wczoraj ,z relacji chirurga nie bylo to nic groznego ,tylko dlaczego odczuwam taki bol?? może to że teraz mam inne ćwiczenia ?sama nie wiem , martwi mnie to.
jakie uszkodzenie? w jaki sposób je naprawiali?

jak Cię to "pocieszy" to ja wypadek miałam 2.08. Wsadzili mnie w ortezę do 24.10. Na artroskopii okazało się, że mam rozwaloną chrząstkę rzepki, odłamek tylnej części rogu łąkotki przyśrodkowej i zrosty na ścięgnach.

12/13.06.2015 poślizgnęłam się i zamiast wylądować na tyłku jak zawsze to zablokowałam prawe kolano i coś przeskoczyło
Teraz mam do naprawy- rzepkę, przerośniętą błonę maziową, przednie więzadło krzyżowe, łąkotkę boczną i stare zrosty plus torbiel 9 mm

Od 2.08.2014r. prócz chwil przy zabiegu/ kilka godzin po zabiegu nie pamiętam co tzn nie czuć bólu kolana.
Nie poddaje się kolejnej artro bo boje się, a 2 z lekarzem doszłam do wniosku, że lepiej dla mnie jak pokicam na swoich częściach niż sztucznych- kolejna ingerencja może być kiepska w skutkach.

Rehabilitację miałam intensywną- ból, pot i mega łzy. Do dziś nie jestem i nie byłam w stanie osiągnąć pełnego wyprostu, kucnąć/klęknąć, a o dostaniu się piętą do pośladka mogę pomarzyć. Jest blokada i nawet na siłę powoduje meeeeega ból.
Do dziś mam deficyt m. czworogłowego o 4cm.
Dzięki przeciwbólowym (jakoś wrócić do pracy i do życia musiałam) dorobiłam się dziury w żołądku i jelita draźliwego
Nie mam 30 lat a czuje się jak babcia 90-letnia bo przy zmianach pogody czy przy dużym wysiłku ( np 8 godz w pracy stojąc) kończę na okładach, doraźnie zamrażaczu, kuli/kulach i masażach.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 20:37   #13
Aiji_
Raczkowanie
 
Avatar Aiji_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 135
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

@lza_slonca, współczuję... Co prawda nie mam (chyba?) tak dużego problemu z tym kolanem jak Ty, a i tak czuję, że jest niefajnie
A co z tym więzadłem? Zerwane całkiem czy nie? Robisz coś dalej z kolanem?

Co do zmian pogody - bardziej od kolana boli mnie ramię złamane w 2006 r. (wypadek, od którego w ogóle zaczęły się moje problemy z kolanem) i w ogóle wszystkie kości/stawy w całym ciele A nawet ćwierćwiecza nie mam
Aiji_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 09:40   #14
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Ja rzuciłam kule po 3 tyg od zabiegu ale..po roku okazało się, że mam bardziej rozwalone kolano niż miałam rok temu

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------



ale przykurcz bardzo łatwo rozpoznać...przyginasz nogę idąc..dosłownie jakbyś uciekała przed bólem...ja miałam przykurcz po 3 miesiącach w ortezie z blokadą kolana wywołaną odłamkiem łąkotki przyśrodkowej

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------



jakie uszkodzenie? w jaki sposób je naprawiali?

jak Cię to "pocieszy" to ja wypadek miałam 2.08. Wsadzili mnie w ortezę do 24.10. Na artroskopii okazało się, że mam rozwaloną chrząstkę rzepki, odłamek tylnej części rogu łąkotki przyśrodkowej i zrosty na ścięgnach.

12/13.06.2015 poślizgnęłam się i zamiast wylądować na tyłku jak zawsze to zablokowałam prawe kolano i coś przeskoczyło
Teraz mam do naprawy- rzepkę, przerośniętą błonę maziową, przednie więzadło krzyżowe, łąkotkę boczną i stare zrosty plus torbiel 9 mm

Od 2.08.2014r. prócz chwil przy zabiegu/ kilka godzin po zabiegu nie pamiętam co tzn nie czuć bólu kolana.
Nie poddaje się kolejnej artro bo boje się, a 2 z lekarzem doszłam do wniosku, że lepiej dla mnie jak pokicam na swoich częściach niż sztucznych- kolejna ingerencja może być kiepska w skutkach.

Rehabilitację miałam intensywną- ból, pot i mega łzy. Do dziś nie jestem i nie byłam w stanie osiągnąć pełnego wyprostu, kucnąć/klęknąć, a o dostaniu się piętą do pośladka mogę pomarzyć. Jest blokada i nawet na siłę powoduje meeeeega ból.
Do dziś mam deficyt m. czworogłowego o 4cm.
Dzięki przeciwbólowym (jakoś wrócić do pracy i do życia musiałam) dorobiłam się dziury w żołądku i jelita draźliwego
Nie mam 30 lat a czuje się jak babcia 90-letnia bo przy zmianach pogody czy przy dużym wysiłku ( np 8 godz w pracy stojąc) kończę na okładach, doraźnie zamrażaczu, kuli/kulach i masażach.
No to super,,,,,,,,,masakra ,pracuje fizycznie ,czasami podnosze po 2okg i to kilka razy dziennie,nie wiem jak wroce do pracy z tak spapranym kolanem,w dodatku byłam osoba aktywna,uprawiającą sport,zobacze co mi w czwartek powie lekarka przepisująca następna rehabilitacje,mialam dokładnie takie uszkodzenie jak ty po częsci, uszkodzenie tylnej części rogu łąkotki przyśrodkowej,moze zle wczesniej to ujelam,czuje się tak samo jak ty (mam39lat)jak babcia ,cholera by to jasna wziela,poprostu jak jest dobry specjalista to chyba nie powinno byc tak,bo ludzie nie takie mają uszkodzenia i kurcze jakos wychodza bez szwanku
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 20:25   #15
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

Cytat:
Napisane przez Aiji_ Pokaż wiadomość
@lza_slonca, współczuję... Co prawda nie mam (chyba?) tak dużego problemu z tym kolanem jak Ty, a i tak czuję, że jest niefajnie
A co z tym więzadłem? Zerwane całkiem czy nie? Robisz coś dalej z kolanem?

Co do zmian pogody - bardziej od kolana boli mnie ramię złamane w 2006 r. (wypadek, od którego w ogóle zaczęły się moje problemy z kolanem) i w ogóle wszystkie kości/stawy w całym ciele A nawet ćwierćwiecza nie mam
więzadło jest naderwane i rozwarstwione- podobno wygląda jak rozgotowany por/cebula
co robię? żyję. Np dziś pożyczyłam bratu samochód- po ok 30min jazdy miał mnie podrzucić do nfz-tu i wracając zabrać...skurcz mi taki wszedł, że upadłam i dłuższa chwilę rozmasowywałam kolano i siedziałam tam gdzie mnie zostawił.
Teraz składam papiery na świadczenie rehabilitacyjne i rehabilitację z zus-u. Czy to coś da? Wątpię ale muszę próbować.

Trzymam kciuki aby u Ciebie lepiej było!

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
Napisane przez live Pokaż wiadomość
No to super,,,,,,,,,masakra ,pracuje fizycznie ,czasami podnosze po 2okg i to kilka razy dziennie,nie wiem jak wroce do pracy z tak spapranym kolanem,w dodatku byłam osoba aktywna,uprawiającą sport,zobacze co mi w czwartek powie lekarka przepisująca następna rehabilitacje,mialam dokładnie takie uszkodzenie jak ty po częsci, uszkodzenie tylnej części rogu łąkotki przyśrodkowej,moze zle wczesniej to ujelam,czuje się tak samo jak ty (mam39lat)jak babcia ,cholera by to jasna wziela,poprostu jak jest dobry specjalista to chyba nie powinno byc tak,bo ludzie nie takie mają uszkodzenia i kurcze jakos wychodza bez szwanku
z aktywności: o siatkówce, piłce nożnej, badmingtonie czy nawet bieganiu mogę zapomnieć, rower? krótki i prosty dystans i to lewa noga pracuje w 80%. Dla mnie na chwilę obecną przynieść wiaderko 10l węgla na odcinku 50m jest do zniesienia jeśli nie obracam nogą i nie stanę krzywo.

No pewnie, że żyją. Ze mną kilka osób leżało i codziennie widuje z takimi pierdołami ( na końcu mojej ulicy mieści się Klinika Ortopedyczna...). Każdy ma w życiu jakieś problemy.

Moim nr 1 była bakteria kałowa u mojego syna po wizycie na basenie Przy tym moja noga jest km w dali. I tak dzień po dniu
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 12:08   #16
Aiji_
Raczkowanie
 
Avatar Aiji_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 135
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

lza_slonca, a jakieś leczenie operacyjne tego więzadła wchodzi w grę?
Aiji_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 15:12   #17
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

Cytat:
Napisane przez Aiji_ Pokaż wiadomość
lza_slonca, a jakieś leczenie operacyjne tego więzadła wchodzi w grę?
przeszczep, ale boje się..
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 15:49   #18
Aiji_
Raczkowanie
 
Avatar Aiji_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 135
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

Przeszczep, czyli rekonstrukcja, bo podobno to synonimy? Miałam, w sumie nieciekawie, ale da się przeżyć
Aiji_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 12:08   #19
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

Cytat:
Napisane przez Aiji_ Pokaż wiadomość
Przeszczep, czyli rekonstrukcja, bo podobno to synonimy? Miałam, w sumie nieciekawie, ale da się przeżyć
1. podwiązanie
2. rekonstrukcja z wykorzystaniem własnych ścięgien
3. przeszczep z wykorzystaniem cudzych ścięgien, w tym podobno Achillesa najlepsze
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-31, 13:22   #20
Aiji_
Raczkowanie
 
Avatar Aiji_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 135
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

Wciąż brzmi nieco strasznie :P
Aiji_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 19:18   #21
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: ARTROSKOIPIA kto miał????

Cytat:
Napisane przez Aiji_ Pokaż wiadomość
Wciąż brzmi nieco strasznie :P
e tam..po wyjmowaniu drenu już nic nie jest mi straszne
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-31 20:18:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.