w 3 tygodni ciąży miałam robione badanie rgt brzucha, jakie moga byc skutki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-28, 14:51   #1
Rosomak1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1

w 3 tygodni ciąży miałam robione badanie rgt brzucha, jakie moga byc skutki?


Tak bardzo sie boje nie wiedzialam ze jestem w ciazy i w 3 tygodniou ciazy mialam robie rtg brzucha nie mialam zadnej oslony! Lekarze mnie strasza! Boje sie ze strace moje dziecko, albo bedzie chore! jakie sa skutki tego badania w czasie ciazy! Prosze o szybka odpowiedz, moj stres teraz jest ogromny
Rosomak1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 16:01   #2
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: w 3 tygodni ciąży miałam robione badanie rgt brzucha, jakie moga byc skutki?

Wątek przesunąłem na forum Ginekologia
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 20:33   #3
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: w 3 tygodni ciąży miałam robione badanie rgt brzucha, jakie moga byc skutki?

Cytat:
Napisane przez Rosomak1989 Pokaż wiadomość
Tak bardzo sie boje nie wiedzialam ze jestem w ciazy i w 3 tygodniou ciazy mialam robie rtg brzucha nie mialam zadnej oslony! Lekarze mnie strasza! Boje sie ze strace moje dziecko, albo bedzie chore! jakie sa skutki tego badania w czasie ciazy! Prosze o szybka odpowiedz, moj stres teraz jest ogromny
moze o skutkach nie bede pisac, bo stres nie jest w Toim stanie wskazany. Napisze tylko, ze trafilas na bardzo niekompetentnych lekarzy, ktorzy robili ci rtg bez fartucha ochronnego, lub chociaz bez odpowiedniego pasa oslaniajacego macice i, ze teraz cie strasza niepotrzebnie.
Napisze tylko, ze w tym okresie dzidzius to zbitek tylko i wyloacznie komorek macierzystych, ktore w ksztaltuja sie z czasem w przerozne narzady. Tak wiec buduja serduszko, kosci, skore maluszka, itd. Komorki macierzyste maja jednak to do siebie, ze uszkodzone moga sie szybko naprawiac i regenerowac. Wiec jesli jakies komorki maluszka zostaly uszkodzone podczas rtg, to duze jest prawdopodobienstwo, ze i same sie naprawia i dzidzius urodzi sie calkowicie zdrowy
Nie martw sie wiec na zapas tylko ciesz sie faktem, ze bedziesz mama Tylko spokoj pomoze Twoijemu malcowi, a nie stres. Pamietaj, ze jesli sie denerwujesz to Twoj maluszek to bardzo odczuwa.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 21:46   #4
miko25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6
Smile Dot.: w 3 tygodni ciąży miałam robione badanie rgt brzucha, jakie moga byc skutki?

Ja równiez chce cię pocieszyć! Myśle że wszystko zakończy sie pomyślnie dla ciebie i maluszka! Dla potwierdzenia swoich słow opowiem ci historię z życia. Kolezanka mojej mamy miała robione podobne badanie i tez nie wiedziała że jest w ciąży... lekarze wręcz jej wmówili ze nie bedzie nigdy mieć dzieci a ze od jakiegoś czasu zaczęła sie źle czuć zaczęła robić sobie różne badania ... i tak się badała i badała aż trafiła do porządnego lekarza a on jej się spytał czy przypadkiem nie jest w ciąży a ona mu na to że to raczej nie możliwe no bo nie może ... i co się oazała że jest w ciązy a badania jej robiono naprawde rózne jak się poźniej okazało nie zawsze dobre dla dzidzi.... badzo sie martwiła jaki bedzie efekt toego. Ale urodził się duży zdrowy chłopiec!!! i tobie również tego życzę.... zobaczysz wszystko będzie dobrze. I jak pisała moja przedmówczynie nie stresuj sie bo to i dla ciebie nie dobre i dla dzidzi. Pozdrawiam
miko25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.