Benzacne błagam pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-07, 15:16   #1
NatalieStar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 51

Benzacne błagam pomocy!


1.Stosuję intensywną terapię zaskórnikową mam otware czarne na nosie i zamknięte na czole i policzkach
Używam go codziennie po 2 razy ale on się nie wchłania tylko zasycha w płaty
I co mam wtedy z nich robić jak zaschnie?
Posmarować go czymś?

2.Mam starsznie suchą.Czy mogę twarz z zaskórnikami smarować oliwką dla dzieci?
Czy zatyka

Dziekuj
__________________
80'S GLAM METAL AND BOYS FOREVER IN MY HEART
NatalieStar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 15:30   #2
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Benzacne błagam pomocy!

To przez banzacne masz ja taka przesuszona...ja nakladalam go tylko punktowo, a ty na cala twarz 2 razy dziennie?!No to niezle pieklo niedlugo przezyjesz jak z twarzy bedziesz miec wiory Moze lepiej smaruj sie nim tylko 1 raz dziennie, a co do oliwki to nie wiem zalezy jaka, ale wydaje mi sie ze moze cie zapchac. Zamiast oliwki zakup dobry krem nawilzajacy
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 16:14   #3
zawirowana
Zadomowienie
 
Avatar zawirowana
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 365
Dot.: Benzacne błagam pomocy!

jak najszybciej powinnaś zrezygnować z tej maści,a jak odbudujesz skórę (chodzi mi o jej nawilżenie)to mozęsz ponownie zacząć ją stosować,ale wydaje mi się że wystarczy ja nanosić na twarz punktowo.
Mam nadzieje że coś pomogłam,ja miałam podobną sytuację z brevoxylem.
__________________
So take a dirty picture for me
zawirowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 17:03   #4
NatalieStar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 51
Dot.: Benzacne błagam pomocy!

Ale ja pytam o to CO ROBIĆ GDY MAŚĆ PO PARU MINUTACH ZASCHNIE NA TWARZY I ROBI SIĘ Z NIEJ SKORUPA (bez względu na to czy nałożę dużo czy mało)

Nie wiem jaki mam kupić krem bo nie wiem,jaki nie spowoduje powstawania zaskórników.Nie wiem,czym nawilżać

__________________
80'S GLAM METAL AND BOYS FOREVER IN MY HEART
NatalieStar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 17:50   #5
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Benzacne błagam pomocy!

Nic z tym nie zrobisz bo ta masc taka wlasnie jest! I tak ma byc, a jak Ci nie pasuje to zmien ja na inna i po problemie. Bo benzacne nie nalozy sie pod podklad-bo chyba o to Ci chodzi, bo nie widze problemu w tym ze zostaje biala warstwa jak siedzisz w domu...
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 18:10   #6
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Benzacne błagam pomocy!

moim zdaniem zaprzestaj uzywania... znormalizuj stan cery poprzez nawilzanie, i mycie jej jakims dobrym zelem do mycia twarzy (zadnych mydel - wysuszaja skore! )
jako kremy nawilzajace, polecam tylko apteczne na poczatek dobry bedzie Physiogel - jest to krem nawilzajacy dla niemowlat, polecila mi go dermatolog i bylam z niego bardzo zadowolona, choc sie swieci po nalezeniu go skore, wiec najlepiej smarowac na noc, a rano zobaczysz juz efekty (cena ok 50 zl) niestety troche drogi, ale wydajny i warty ceny pozniej polecam Humektna - nie zatyka porow (ok 12 zl w aptece za mala tubke)
sama przechodzilam kuracje z brevoxylem to praktycznie masc podobna do benzacne...

skorupy??? mozliwe, ze po prostu juz nie ma jak sie wchlaniac, poprzez nadmierne przesuszenie skory...
wazne sa tez peelingi min 1 w tygodniu... polecam Ziaja pro

P.S tak czy siak az tak Ci ten benzacne nie pomoze na zaskorniki, wiem to po sobie ale kto wie...

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2010-02-07 o 18:15
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 20:37   #7
NatalieStar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 51
Dot.: Benzacne błagam pomocy!

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
moim zdaniem zaprzestaj uzywania... znormalizuj stan cery poprzez nawilzanie, i mycie jej jakims dobrym zelem do mycia twarzy (zadnych mydel - wysuszaja skore! )
jako kremy nawilzajace, polecam tylko apteczne na poczatek dobry bedzie Physiogel - jest to krem nawilzajacy dla niemowlat, polecila mi go dermatolog i bylam z niego bardzo zadowolona, choc sie swieci po nalezeniu go skore, wiec najlepiej smarowac na noc, a rano zobaczysz juz efekty (cena ok 50 zl) niestety troche drogi, ale wydajny i warty ceny pozniej polecam Humektna - nie zatyka porow (ok 12 zl w aptece za mala tubke)
sama przechodzilam kuracje z brevoxylem to praktycznie masc podobna do benzacne...

skorupy??? mozliwe, ze po prostu juz nie ma jak sie wchlaniac, poprzez nadmierne przesuszenie skory...
wazne sa tez peelingi min 1 w tygodniu... polecam Ziaja pro

P.S tak czy siak az tak Ci ten benzacne nie pomoze na zaskorniki, wiem to po sobie ale kto wie...

Jak lek przeznaczony na zaskorniki moze na nie nie dzialac?

PYTAM SIE,CO MAM ZROBIĆ POZNIEJ Z TA SKORUPA BO ONA NIE ZEJDZIE! Pomocy
Jesli skoa jest susza to sie dobrze wchlania.,a mi sie tak robilo przed sucha skora
__________________
80'S GLAM METAL AND BOYS FOREVER IN MY HEART
NatalieStar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 02:32   #8
Aspasia
Raczkowanie
 
Avatar Aspasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 217
Dot.: Benzacne błagam pomocy!

Cytat:
Napisane przez NatalieStar Pokaż wiadomość
Jak lek przeznaczony na zaskorniki moze na nie nie dzialac?

PYTAM SIE,CO MAM ZROBIĆ POZNIEJ Z TA SKORUPA BO ONA NIE ZEJDZIE! Pomocy
Jesli skoa jest susza to sie dobrze wchlania.,a mi sie tak robilo przed sucha skora
Może nie działać tak po prostu. Jednym pomaga, innym nie, a jeszcze innym pomaga tylko połowicznie.

A tą "skorupę" po prostu zmyj z twarzy. Nie wiem co innego chcesz z nią zrobić
Aspasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 11:29   #9
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Benzacne błagam pomocy!

u mnie też zasycha na takie płaty, stosuję go co drugi dzień i na noc a na dzień krem nawilżający i na noc gdy nie używam go
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 12:03   #10
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: Benzacne błagam pomocy!

Tę skorupę musisz po prostu zmyć. Ten krem nie jest raczej "do wyjścia" Myślę, że najlepiej właśnie nakładać go na noc, on ma właściwości ściągające, więc musi się tworzyć taka skorupa, nic z nią nie zrobisz. Trzeba po prostu umyć twarz po jakimś czasie. I uważać, by nie nakładać jej za dużo. A przede wszystkim tylko na "chorobowe" miejsca, a nie na zdrową skórę!
__________________

Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 20:50   #11
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Benzacne błagam pomocy!

Cytat:
Napisane przez NatalieStar Pokaż wiadomość
Jak lek przeznaczony na zaskorniki moze na nie nie dzialac?

PYTAM SIE,CO MAM ZROBIĆ POZNIEJ Z TA SKORUPA BO ONA NIE ZEJDZIE! Pomocy
Jesli skoa jest susza to sie dobrze wchlania.,a mi sie tak robilo przed sucha skora
Pytanie pierwsze: czy Benzacne stosujesz TYLKO na noc?
Pytanie drugie: czy stosujesz po nim krem nawilżający?

I co to za teoria, ze jeśli skora jest sucha, to się dobrze wchłania?
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 22:42   #12
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Benzacne błagam pomocy!

Cytat:
Napisane przez NatalieStar Pokaż wiadomość
Jak lek przeznaczony na zaskorniki moze na nie nie dzialac?

PYTAM SIE,CO MAM ZROBIĆ POZNIEJ Z TA SKORUPA BO ONA NIE ZEJDZIE! Pomocy
Jesli skoa jest susza to sie dobrze wchlania.,a mi sie tak robilo przed sucha skora
Tak jak mowia kolezanki wyzej nie kazdy krem jest dle kazdej osoby odpowiedni i tobie akurat moze nie pomoc. A co do skorupy to chyba oczywiste ze musisz ja zmyc Benzacne do konca sie nie wchlonie bez wzgledu na to jaka masz cere...
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 10:11   #13
Astrid1
Przyczajenie
 
Avatar Astrid1
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13
Talking Dot.: Benzacne błagam pomocy!

Ta maść taka jest. Nakłada się ją tam gdzie masz pryszcze. Ja stosowałam ją jakiś czas co wieczór, potem tylko wtedy gdy zaszła potrzeba. Jak zaschnie, to trzymasz ją na twarzy jakiś czas i zmywasz. I chyba nie chciałaś jej stosować pod makijaż? To jest lek na trądzik! Stosujesz go wieczorem na jakiś czas, potem przed pójściem do łóżka zmywasz, nakładasz krem nawilżający i dobranoc.
Astrid1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 15:11   #14
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Benzacne błagam pomocy!

a teraz moje pytanie: czy nie odbarwia Wam recznikow albo innych rzeczy? bo dla mnie byl nawet dobry ale jak zmarnowałam dwa reczniki (biale plamy zostawy) to juz taki fajny nie jest :P
vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 22:23   #15
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Benzacne błagam pomocy!

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
a teraz moje pytanie: czy nie odbarwia Wam recznikow albo innych rzeczy? bo dla mnie byl nawet dobry ale jak zmarnowałam dwa reczniki (biale plamy zostawy) to juz taki fajny nie jest :P
Hmm.. ja czegos takiego nie zauwazylam
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 00:16   #16
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: Benzacne błagam pomocy!

Benzacne 5% uzywam od 3 miesięcy i to pierwszy żel (a było ich prawie 30 :/ ) który działa xD
I dodam, że działa świetnie na krosty i pryszcze, a na zaskórniki wcale - przynajmniej u mnie. Ale mi to nie przeszkadza, bo zaskórniki to mój najmniejszy problem.

A teraz jak tak czytam niektóre posty....
"Im skóra bardziej sucha tym lepiej wchłania" - może, ale jeśli chodzi o krem nawilżający. Wchłania więcej, bo go brakuje. Jak się na suchą skórę nałoży wysuszający żel, to jeszcze bardziej się ją przesusza. Przez to mogą wyskakiwać pryszcze, krosty i inne świństwa, poza tym można skórę podrażnić.

Co do skorupy - moja jest, ale całkiem przezroczysta - z powodzeniem mogłabym makijaż na nią kłaść, ale i tak stosuję żel na noc. Może macie większe stężenie?

Co do odbarwiania - musiałam poświęcić mój ulubiony niebieski ręcznik, bo pojawiły się na nim jasne plamy :P No... ale żel pomógł, a ja teraz w końcu się stosuję do rad innych: mam oddzielny ręcznik do samej twarzy.
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:29.