zwariować można, czy mam uważać na kremy jeśli stosuję antykoncepcję? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-25, 23:43   #1
k8g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 51

zwariować można, czy mam uważać na kremy jeśli stosuję antykoncepcję?


przeglądając w internecie tematy o antykoncepcji natknęłam się na informację, że niektóre balsamy i kremy zawierające zioła obniżają skuteczność pigułek. czy to prawda? czy muszę przy każdym zakupie kremu patrzeć na jego skład czy nie ma tam przypadkiem ekstraktu z jakiegoś zioła, który po wchłonięciu może obniżać działanie? nie dość, że muszę uważać przy braniu każdego leku i studiować jego skład i ulotkę, nie mogę zapomnieć jeszcze o przypadkowym wydalaniu tabletki, to jeszcze na dodatek najlepiej kiedy nie będę się balsamować, bo np mój balsam brązujący, który stosuję codziennie zawiera ekstrakt z liścia oliwnego lub prowitaminę B5 lub jakieś inne niedozwolone zioła..
nie jestem początkująca jeśli chodzi o tabletki, biorę już długi czas, ale z każdym dniem świruję coraz bardziej. Może mi ktoś doradzić, z góry dziękuję.
k8g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 23:56   #2
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: zwariować można, czy mam uważać na kremy jeśli stosuję antykoncepcję?

Cytat:
Napisane przez k8g Pokaż wiadomość
przeglądając w internecie tematy o antykoncepcji natknęłam się na informację, że niektóre balsamy i kremy zawierające zioła obniżają skuteczność pigułek. czy to prawda? czy muszę przy każdym zakupie kremu patrzeć na jego skład czy nie ma tam przypadkiem ekstraktu z jakiegoś zioła, który po wchłonięciu może obniżać działanie? nie dość, że muszę uważać przy braniu każdego leku i studiować jego skład i ulotkę, nie mogę zapomnieć jeszcze o przypadkowym wydalaniu tabletki, to jeszcze na dodatek najlepiej kiedy nie będę się balsamować, bo np mój balsam brązujący, który stosuję codziennie zawiera ekstrakt z liścia oliwnego lub prowitaminę B5 lub jakieś inne niedozwolone zioła..
nie jestem początkująca jeśli chodzi o tabletki, biorę już długi czas, ale z każdym dniem świruję coraz bardziej. Może mi ktoś doradzić, z góry dziękuję.
bzdury, nie ma co się przejmować.

Jedyne czego nie możesz to spożywać dziurawca.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 23:56   #3
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: zwariować można, czy mam uważać na kremy jeśli stosuję antykoncepcję?

żadne kremy / leki / antybiotyki stosowane MIEJSCOWO nie obniżają skuteczności pigułek.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 00:00   #4
k8g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 51
Dot.: zwariować można, czy mam uważać na kremy jeśli stosuję antykoncepcję?

normalnie bym się nie przejmowała innymi ziołami, ale to na przykład wypowiedź lekarza o ziołach połączonych z tabletkami.

"interferencja ziół i innych leków, szczególnie jeśli dotyczy to egzotycznych mieszanek, nie jest tematem dobrze zbadanym. Wiąże się to z brakiem regulacji dotyczących konieczności wykonania badań klinicznych przez producentów ziół, tak jak ma to miejsce przy lekach. Istnieją zioła, o których wiadomo, że wpływają niekorzystnie na działanie tabletek antykoncepcyjnych jak dziurawiec, lukrecja, chmiel, dziki pochrzyn. W większości są to zioła zawierające związki o działaniu podobnym do ludzkich hormonów, ale nie tylko.

Myślę, że najrozsądniej byłoby zasięgnąć informacji producenta/dystrybutora, choć może on nią nie dysponować. W przeciwnym razie pozostaje Pani rola "królika doświadczalnego" lub stosowanie dodatkowego zabezpieczenia."

jestem jednym wielkim schizem jeśli chodzi o obniżanie skuteczności pigułek, jednakże w życiu bym nie pomyślała, że muszę patrzeć na składniki kremu.
k8g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 00:04   #5
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: zwariować można, czy mam uważać na kremy jeśli stosuję antykoncepcję?

co do lekarzy wypowiadających się w internecie:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2666

Tak więc stosuj metodę ograniczonego zaufania. Wszystko "zakazane" przy tabletkach masz wypisane w ulotce.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.

Edytowane przez Asienka187
Czas edycji: 2011-01-26 o 00:07
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 00:06   #6
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: zwariować można, czy mam uważać na kremy jeśli stosuję antykoncepcję?

misiu, dotykanie / okładanie się / przebywanie obok / patrzenie na zioła ci nie zaszkodzi, bo niby JAK miałoby to zrobić?

smarowanie się czymkolwiek nie ingeruje wewnętrznie w twój organizm
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 00:26   #7
k8g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 51
Dot.: zwariować można, czy mam uważać na kremy jeśli stosuję antykoncepcję?

ok, w porządku, nie chcę was już drażnić, wybaczcie mi, jestem największa schizofreniczką świata, ale ostatnie pytanie:
jakaś tam dziewczyna martwiła się czy kremy które stosujące na trądzik zawierające dziwne zioła nie wpływają na pigułki, lekarz odpowiedział, że w małych ilościach i w tym przypadku nie. Zatem moje pytanie--->czemu w małych ilościach? i czemu w tym przypadku tylko? no i chciałam się jeszcze dowiedzieć czemu uważacie, że smarowanie się czymkolwiek nie ingeruje wewnętrznie, skoro się wchłania, do środka.
Przepraszam za te pytanie, ale na prawdę będę o wiele spokojniejsza. dziękuję
k8g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 00:42   #8
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: zwariować można, czy mam uważać na kremy jeśli stosuję antykoncepcję?

Cytat:
Napisane przez k8g Pokaż wiadomość
ok, w porządku, nie chcę was już drażnić, wybaczcie mi, jestem największa schizofreniczką świata, ale ostatnie pytanie:
jakaś tam dziewczyna martwiła się czy kremy które stosujące na trądzik zawierające dziwne zioła nie wpływają na pigułki, lekarz odpowiedział, że w małych ilościach i w tym przypadku nie. Zatem moje pytanie--->czemu w małych ilościach? i czemu w tym przypadku tylko? no i chciałam się jeszcze dowiedzieć czemu uważacie, że smarowanie się czymkolwiek nie ingeruje wewnętrznie, skoro się wchłania, do środka.
Przepraszam za te pytanie, ale na prawdę będę o wiele spokojniejsza. dziękuję
łał, nie wiem czy wiesz, ale składniki kremu nie wchłaniają się dalej niż do skóry [to na prawdę nie jest oczywiste? ] jak się posmarujesz spirytusem to się nie upijesz - jak chcesz, możesz sprawdzić a stan twojej skóry naprawdę nijak się ma do wchłaniania leków doustnych i do twojej gospodarki hormonalnej.

a czemu lekarz tak powiedział - a skąd mamy to wiedzieć. może był niedouczony i sam nie wiedział, może krem zawierał antybiotyk i lekarz bał się że zacznie go szamać albo może miała go stosować na otwarte rany, albo może po prostu dziewczyna pisała głupoty, jak to często w internecie bywa.

a na takie schizy to ja polecam jakąś wizytę u psychologa / seksuologa, szkoda zdrowia na takie stresy.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 11:29   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zwariować można, czy mam uważać na kremy jeśli stosuję antykoncepcję?

Nie wiem dlaczego ludzie lubia sobie wymyslac problemy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 12:56   #10
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: zwariować można, czy mam uważać na kremy jeśli stosuję antykoncepcję?

..a to ciekawy wątek. Ale wydaje mi się ze nie wsyztskie kremy, masci itd dzialają wylacznie miejscow na skóre... Czy np tribiotic nie przedostaje się do wnetrza organizmu , dalej niż miejscowo na skore?
I druga rzecz, czy np smarując się nie wiem balsamem z dziurawca, ktorym smaruje sie w miejscu naklejenia plasterka Evra, t tezn nie ma wplywu ? Ale ciekawy watek
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 13:09   #11
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: zwariować można, czy mam uważać na kremy jeśli stosuję antykoncepcję?

Z leków (nie kosmetyków!) stosowanych zewnętrznie mogą kolidować tylko jakieś przeciwgrzybiczne (nie pamietam konkternie jakie).
Kosmetyki działają tylko w naskórku.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-27, 01:17   #12
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: zwariować można, czy mam uważać na kremy jeśli stosuję antykoncepcję?

Takie życie, że trzeba by przebywać chyba w sterylnej bańce, nie jeść, nie pić, nie smarować się niczym, najlepiej zapaść w sen zimowy, a i tak ciąża byłaby teoretycznie możliwa.
Nawet sterylizacja jej nie zapobiega.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.