karmienie półrocznego dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-09, 16:54   #1
martynkowska86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: JG
Wiadomości: 16

karmienie półrocznego dziecka


Witam, dziewczyny mam prawie półrocznego synka. Karmiony jest od urodzenia MM, karmię go schematem od samego początku, mamy stałe pory karmienia, drzemek, spaceru i snu, przynajmniej tak się staramy. Mały wazy ok 8,5kg, jest ubity, wczesniej jadł duzo, więcej niz na op. mleka. Teraz od m-ca nie sygnalizuje głodu, mimo wszystko karmię go nadal schematem. nie wiem czy robie dobrze, to moje pierwsze dziecko, działam intuicyjnie. Nasz dzień wygląda tak-

8- 150 mleka mm ( staram sie ale nie chce wszystkiego, rano nie jest glodny, zjada jakieś 120) teraz po 6 m-cu planuje tu na sniadanie dołozyc mu kaszke glutenowa, teraz testujemy gluten w zupce.

10:30- 150 mm

11:00 spacer 2h

13:30- zupka ugotowana przeze mnie lub z dodatkiem słoiczka np szpinaku czy dyni ale na zasadzie 1/3 zupy to sloik. ok 200ml, za tydzień po 6 m-cu wprowadzam mięsko. na poczatek królik i kurczak.

16:00- 150mm

18:00- deserek na podwieczorek, tak ok 2/3 małego słoiczka.

19:30 kapiel

przed 20 zjada 200mm plus 5 miarek kleiku ryżowego który zamierzam zastąpic kaszka mleczo- ryżowa. śpi do rana bez pobudek juz dość dlugo bo od ok 3 m-ca, tylko podczas skoku po 4 m-cu budził sie.

doświadczone mamy, co zmienic, co odjąc, co dodac, dlaczego synus nie sygnalizuje głodu? czy czekac az zaplacze mocno czy dawac tak jak daje? ja prawde mówiąc działając w schemacie czuje sie bezpieczniej. gdybym czekała to wyszloby mi ze 3 karmienia mlekiem i brak tego deserku. daje mu tak jak jest w schemacie zywienia tzn tam obowiazuje dla takiego niemowlaczka 4 razy 180mm a mój je 120, 150, 150 i 200.

licze na odpowiedzi i sugestie, pozdrawiam
__________________
Nie jestem tu nowa....

Żona, mama, aparatka

Tak dla długich włosów, paznokci, ładnej cery i wysportowanej sylwetki
martynkowska86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 17:34   #2
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: karmienie półrocznego dziecka

rozumiem ze to co podajesz dziecko zjada chetnie? jezeli uwazasz ze sie najada to nic nie zmieniaj, moim zdaniem to dobry schemat, sama karmiłam młodego podobnie z tym ze u nas była walka o zjedzenie obiadu i deserku bo on chciał tylko mleczko z kaszka , na ale juz jest dobrze zajęło nam to wprawdzie 3 lata
moje dziecko tez w któryms momencie przestało sygnalizowac głod, np. teraz jak nie dopilnuje to moze poł dnia nic nie jesc i sie nie upomni, tylko zaczyna byc nerwowy, krzykliwy no ale 3 latek nie ma czasu na jedzenie
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 17:44   #3
martynkowska86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: JG
Wiadomości: 16
Dot.: karmienie półrocznego dziecka

Lucy dziękuje, tak zjada chetnie tylko rano cos nie ma apetytu, bawi sie smoczkiem od butli, swiruje nie wiem czemu, 12h nie je, powinien budzic sie glodny a tu na odwrót. za to wieczorem to jedyny czas kiedy az sie trzęsie za butlą. a gdy wprowadzę już rano kaszke na sniadanie to podawac mu ją łyżeczką? czy butlą? może łyzeczką byłby bardziej chetny?

On jest taki mały pulpecik i mysl czasem, że może powinnam dawac duzo mniej mleka no ale w tym wieku to w sumie nadal dieta dziecka to głównie mleczko. a z drugiej strony ja i mąz do roku tez bylismy pulpeciki a teraz jestesmy szczupli. wiec chyba nie bede kombinowac i tak zjada mniej niz niby powinien.

No a że 3-latek zapomina to wiem z autopsji, jestem przedszkolanką i wiem, że z reguły dzieci zapominaja na smierc o glodzie w trakcie pasjonującej zabawy
__________________
Nie jestem tu nowa....

Żona, mama, aparatka

Tak dla długich włosów, paznokci, ładnej cery i wysportowanej sylwetki
martynkowska86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 17:50   #4
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: karmienie półrocznego dziecka

Moja córka też w tym wieku nie sygnalizowała głodu
Karmiłam ja wtedy o stałych porach, które już wcześniej wypracowałyśmy.

Wg mnie to dobry układ, bo mi bardzo ułatwia życie możliwość zaplanowania dnia.
Natomiast córka zawsze zjadła porcję mm, które jej podawałam,
dobrze przybierała na wadzę.

I tak jest do teraz, ma rok i nadal jemy o stałych porach,
praktycznie tych samych co wcześniej.
Tylko teraz juz nie tylko mm.


Twój synek bardzo ładnie je, moja na obiad słoiczki 200g to zaczęła zjadać coś koło 9 miesiąca.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 18:08   #5
martynkowska86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: JG
Wiadomości: 16
Dot.: karmienie półrocznego dziecka

Izabela czyli może dzieci w tym wieku zaczynają lwią część swojego zainteresowania przekładać na obserwacje świata, wrażenia i zapominają o głodzie? Czyli radzicie dziewczyny żeby zostać w tym schemacie? dla mnie byłoby bomba, tez wypracowałam go sobie i tak jak piszesz Izabela mam czas na ćwiczenia, sprzątanie itp ponieważ wiem kiedy co nastąpi.

Kochane a od jakiego mięska zaczynałyście? ja mam chyba z 15 słoiczków z różnymi mięskami, mam też poporcjowane płaty z kurczaka z fermy ekologicznej- w sumie jakieś 40 malutkich kawałeczków. No i nie wiem od czego zacząć. No i jaką kaszkę glutenową dawać rano? ja jestem zielona w temacie tych kaszek. Jesli wiecie co i jak bardzo prosze o pomoc

Ach napisałam też takiego posta na innym portalu i uzyskałam odpowiedzi że kamię dziecko w zbyt krótkich odstepach i powinnam czekać jakieś 3,5, 4h az zacznie płakać hm.... no ale wtedy to zjadłby połowę tego co teraz a każda mama pilnuje jednak tego, żeby jej dziecko jadło wszystko to co potrzeba do prawidłowego rozwoju
__________________
Nie jestem tu nowa....

Żona, mama, aparatka

Tak dla długich włosów, paznokci, ładnej cery i wysportowanej sylwetki
martynkowska86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 19:17   #6
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: karmienie półrocznego dziecka

Co do przerw to też zauważyłam, że między pierwszymi dwoma posiłkami masz krótką,
ale piszesz, że o 8 tylko 120ml zjadą, więc wg mnie ok,
a potem już dajesz co 3h.

Moja w tym wieku jadła praktycznie identycznie.


Teraz je:
6 180mm
10 210mm
14 obiadek
koło 17 deser/chrupkę/wafla/owoc
19:30 210mm

a w wieku twojego miała jeden posiłek więcej, bo wszystko było z godzinę wcześniej więc jeszcze koło 16 dostawała butle z mlekiem
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 19:27   #7
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: karmienie półrocznego dziecka

jezeli je i sie najada to bym nic nie zmieniała w porach karmienia , najwyzej w ilosci - jak by chciał wiecej to ok, wazne zeby nie był głodny, przekarmic niemowle raczej jest ciezko, jak sie naje to poprostu nie chce wiecej

u nas z miesem to jest wielka do dzis , bo dzieć mięska nie lubi i musze sie niezle nakombinowac zeby troszke zjadł, np w pierogach, albo w omlecie, czasem kotlet w panierce ale to mało zdrowe
zaczynałam od kurczaka, pozniej królik, próbowała i słoiczków i wiejskiego zdrowego mieska i mała fortuna poszła do kosza bo wszystkim pluł
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-09, 19:30   #8
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: karmienie półrocznego dziecka

moj syn ma 7 i pol miesiaca i bylam wczoraj z nim u dietetyka z roznych powodow ale ona przedstawila mi schemat dnia jaki powinien miec moj syn od mniej wiecej 7 miesiaca:

pobudka (6/7) mleko - tyle ile pije bo roznie to wyglada butelka vs piers. Moj pije 210ml

8 rano - sniadanie (kaszka plus owoc/ tost plus jajko jesli je juz je) itd dopoic mlekiem

ok lunchu - mieso z warzywami + kasze, makarony, itp woda do picia/ deser

obiad (ok 4) - chwilowo moze byc jogurt + owoc/ niedlugo np jajecznica, lub lzejsza wersja obiadu (np same warzywa + wegle) mleko do dopicia

7/8 do spania butelka 210ml

na razie nie ma szans zeby moj syn wytrzymal takie przerwy i zrezygnowal z butelki w lunch, ale takie byly jej wytyczne

ja bym bardzo chciala zeby moj tak jadl jak twoje dziecko - na razie wszystkim pluje (oprocz kaszki)

ps. wytyczne sa z UK wiec beda sie roznic od naszych polskich standardow, ale moze w czyms ci pomoga tez
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 21:06   #9
martynkowska86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: JG
Wiadomości: 16
Dot.: karmienie półrocznego dziecka

Izabela faktycznie podobnie, ja przez jakiś czas próbowałam dawać mu 180ml mleka 4 razy na dobę ale to było o wiele za dużo, jeść to jadł ale zaraz po posiłku wymiotował znaczną część. zeszłam do 150 a widzę, że rano to i tak za mało. rano planuje podawać za jakiś czas pożywniejszą kaszkę żeby śniadanko tez zyskało istotne znaczenie, bo póki co najważniejszym dla niego posiłkiem jest kolacyjka

Lucy własnie bałam się, że go przekarmiam bo mam wrażenie, że mój bąbel ciągnie do upadłego nawet jak później ma wszystko zwymiotować Powodzenia z mięskiem, oj musisz się nakombinować. ja chyba na razie zacznę od dodawania ok 60 g słoiczka ( pół małego) do mojej zupki.chyba też zacznę od kurczaczka

Bakteryjka dziękuje za rady, faktycznie schemat żywienia w PL i UK diametralnie się różni.

Ja jestem zagubiona bo w temacie karmienia dzieci ( jak zreszt a we wszystkich tematach związanych z dziećmi) jest mnóstwo sprzeczności i trzeba chyba po prostu działać intuicyjnie.

Dzięki za rady, chyba zostanę przy tym moim schemaciku

miłego wieczorku
__________________
Nie jestem tu nowa....

Żona, mama, aparatka

Tak dla długich włosów, paznokci, ładnej cery i wysportowanej sylwetki
martynkowska86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 14:31   #10
Doraska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 27
Dot.: karmienie półrocznego dziecka

Moje maleństwo ma zaledwie miesiąc, ale już zastanawiam się nad kolejnymi krokami w żywieniu i chętnie czytam na ten temat. Posiłkuję się nie tylko artykułami na portalach internetowych związanych z żywieniem dzieci. Chętnie śledzę także wpisy bardziej doświadczonych mam. dlatego też serdecznie dziękuję Wam za wszelkie informacje i dzielenie się swoim doświadczeniem.
Doraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 15:35   #11
wampi23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 61
Dot.: karmienie półrocznego dziecka

mój syn miał w tym wieku bardzo podobnie, ja bym sie nie stresowała.
wampi23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-25, 09:21   #12
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: karmienie półrocznego dziecka

Jeśli karmisz regularnie od jakiegoś czasu to dziecko i jego organizm nie sygnalizuje głodu bo sie przyzwyczaił i wie kiedy dostanie i nie musi sie upominać o pozywienie.Nie zmienialabym nic w tym schemacie.

Edytowane przez kordelka85
Czas edycji: 2015-02-25 o 09:22
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 17:19   #13
Mondo_Bongo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: karmienie półrocznego dziecka

u nas tez sygnalow nie bylo, wlasnie dlatego, ze pory karmienia byly stale
Mondo_Bongo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 09:58   #14
Wava1488
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: karmienie półrocznego dziecka

U mnie synek też je bardzo podobnie. Sygnałów głodu też raczej nie widzę,bo jak wie co mniej więcej o której dostanie, to nie marudzi. Moim zdaniem taki schemat żywienia jest w porządku i nie trzeba nic zmieniać.
Wava1488 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-10 10:58:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:18.